Petőfi Népe, 2008. augusztus (63. évfolyam, 179-203. szám)

2008-08-25 / 198. szám

SPORT PETŐFI NÉPE - 2008. AUGUSZTUS 25., HÉTFŐ A félegyháziak számara szünet után rögtön jött a hidegzuhany A végén csengetett Utsingi labdarúgás A montenegrói szövetségi kapitány elégedett lehet A helyzeteit jobban kihasználó Izsák nyerte a megyei rangadót Labdarúgó NB III. Alföld cso- pórt: KISKUNFÉLEGYHÁZI HTK- algyő 0-2 (0-0). Kiskunfélegy­háza, 500 néző. Vezette: Kálé E. KHTK: Tóth P. - Huber (Ne­mes A.), Kádár T., Bálint K., Bagi M. - Czibolya (Polgár Sz.), Újvá­ri, Fricska, Katona - Nagy F., Szabó A. Edző: Lódi László. 48. perc: Tóth A. cselezte be magát a tizenhatoson belülre, majd laposan a kapu elé lőtt. A mentem igyekvő Bagi rosszul ért a labdába, ami Tóth P. kapus fe­lett a hálóba hullott, 0-1. Az ön­góltól egy pillanatra megzavaro­dott Lódi László legénysége, majd fokozatosan átvette a játék irányítását. A hazai együttes előtt több lehetőség is adódott, de egyikkel sem tudott élni. Nem így a vendégek, akik a 88. perc­ben bebiztosították győzelmü­ket: egy szabadrúgás variációt követően Végh 11 m-ről kilőtte a kapu jobb felső sarkát, 0-2. Kitűnt: Tóth P., Kádár T., ill. Pálinkó, Tóth A, Retek, Végh. Eredmények: Orosháza-Tisza V. 1-1, Érd-Dabas 1-1, Monor-Bp. Honvéd II. 0-1, Gyula-Budafok 1- 3, Hódmezővásárhely-Iászapáti 1-0, Újbuda-Szolnoki Sp. 0-4. Labdarúgó NB III. Alföld csoport 1. Honvéd 3 3 0 0 7-0 9 2. Érdi VSE 3 2 1 0 5-1 7 3. Algyő 3 2 1 0 6-3 7 4. Hódmezővh.3 2 1 0 5-2 7 5. KTE II. 3 2 0 1 11-3 6 6. Monori SE 3 2 0 1 3-2 6 7. Budafok 3 2 0 1 4-4 6 8. Izsák 3 2 0 1 3-5 6 9. Szöktök 3 1 2 0 7-3 5 10. Orosháza 3 1 1 1 3-3 4 11. Dabas 3 0 2 1 4-5 2 12. Tisza Volán 3 0 1 2 1-4 1 13. Kkfházi HTK 3 0 1 2 2-7 1 14. Jászapáti 3 0 0 3 0-3 0 15. Gyula 3 0 0 3 3-7 0 16. ÚjbudaTC 3 0 0 3 0-12 0 TOTÓEREDMÉNYEK - 34. HÉT 1. Bremen-Schalke 1-1 X 2. Dortmund-Bayern München 1-1 X 3. Hamburg-Karlsruhe 2-1 1 4. Hertha-Bielefeld 1-1 X 5. Hoffenheim-Möncheneladbach 1-0 1 6. fflB Stutteart-Leverkasen 0-2 2 7. Bochum-Wolfsburg 2-2 X 8.1. FC Köln-Frankfurt 1-1 X 9. Stoke-Aston Villa 3-2 1 10. West Bromwich-Ererton 1-2 2 11. Fulham-Arsenal 1-0 1 12. Wiean-Chelsea 0-1 2 13. Manchester C.-West Ham 3-0 1 Plosz egy mérkőzés: 14. Internazionale-Roma lapzárta után Francis Litsingi (18) a védők réme lehet. A kecskemétiek kongói csatára a Nyíregyháza ellen megszerezte első gólját a Soproni Ligában. KÉPGALÉRIA: BAON.HU Az utolsó pillanatban egyenlített a Soproni Liga 5. fordulójában a KTE- Ereco a Nyíregyháza ellen. Borbély Károly Amikor a Kecskeméti TE-Ereco- nál próbajátékon lévő Francis Litsingi a nyári Vasas elleni edzőmeccsen ló méterről kipók- hálózta az angyalföldiek kapujá­nak bal felső sarkát, akkor vol­tak, akik fanyalogva azt mond­ták: ez volt a kecskeméti csapat­ban az első, egyben utolsó gólja. Mások pedig már arról beszél­tek, hogy a kongói csatár egy éven belül 2, azaz kettőmillió fontot fog érni. Szélsőséges véle­mények, majd az idő eldönti, hogy ki állt közelebb az igazság­hoz. Egy biztos, hogy Litsingi a nyírségiek elleni találkozó 91. percében pontot mentett csapa­tának. A 49. percben ugyanis a nyírségiek megszerezték a veze­tést: a csereként beállt Bárányos kiugratta Apostut, akire Mitro­vics és Grkinics is kimozdult. A kecskeméti védő blokkolta a csa­tár első lövését, de a labda visz- szapattant Apostuhoz, aki hét méterről, jobbal az üres kapu bal sarkába passzolt, 0-1. Ekkor már elszakadt a cérna több hazai szurkolónál, főleg Montvai lecserélését követelték, majd elégedetten nyugtázták, amikor Kormos lépett pályára helyette. A Cinuként becézett csatár beállítása jó húzás volt: a 91. percben a bal oldali alapvo­soproni liga, 5. forduló. Kecske­mét, 4000 néző. Vezette: Bognár Tamás (Albert, Medovarszki}.). Kecskemét: Mitrovics - Schind­ler, Lovrics, Grkinics, Farkas I. - Koncz (Alempijevics, 52.) - Menyhárt (Litsingi, 52.), Csu- kics, Szavics - Montvai (Kor­mos, 68.), Csordás. Vezetőedző: Tomiszlav Szivics. nyíregyháza: Lazareanu - Peté­nyi, Mboussi, Goia (Bárányos, a nalnál harcolt a labdáért, majd Szavicshoz passzolt, aki mesteri­en kanyarította a kapu elé a lab­dát, amit Lovrics visszafejelt, az érkező Litsingi pedig három mé­terről, fekve, jobbal a hálóba lőtt, 1-1. Sikerült az egyenlítés az ak­kor már tíz főre fogyatkozott Nyíregyháza ellen: a 75. perc­ben Cornaci lerántotta a róla le­forduló Kormost, amiért azonnal piros lapot kapott. Tetszhetett a Szavics-kanyarí- tás Zoran Filipovics monteneg­szünetben), Cornaci - Zabos, Minczér (Belényesi, 62.), Hege­dűs T. - Miskolczi (Ramos, 57.), Dosso - Apostu. Klubmene- dzsen Révész Attila. sárga lap: Goia a 28., Szavics a 44., Schindler a 62., Apostu a 73., Dosso a 78., Alempijevics a 79., Zabos a 83., Ramos a 93. percben. piros LAP: Cornaci a 75. perc­ben. rói szövetségi kapitánynak is, aki a kecskeméti középpályást jött megnézni. Szavics kitett ma­gáért, de Filipovicsnak üzen­nénk: volt már ennél jobb mécs­esé is kiszemeltjének. További eredmények: Debrecen - Újpest FC1-1, Kaposvár - Győri ETO 0-1, REAC - FC Fe­hérvár 1-2, MTK Budapest - Paksi FC 3-2, Vasas - Diósgyő­ri VTK 3-2, Szombathely - Sió­fok 5-0. Budapest Honvéd - ZTEFC3-1. A labdarúgó NB I. állása 1. Vasas 5 4 0 1 9-8 12 2. Debrecen 5 3 2 0 8-3 11 3. MTK 5 3 1 1 12-8 10 4. Újpest 5 3 1 1 6-5 10 5. Haladás 5 3 0 2 10-3 9 6. Bp. Honvéd 5 2 2 1 8-5 8 7. REAC 5 2 1 2 11-9 7 8. Paksi FC 5 2 1 2 11-11 7 9. ZTE 5 2 1 2 7-8 7 10. Fehérvár 5 2 0 3 4-5 6 11. Nyíregyh. 5 1 2 2 3-6 5 12. KTE 4 1 1 2 4-5 4 13. Kaposvár 5 1 1 3 7-9 4 14. Diósgyőr 5 1 1 3 7-10 4 15, Győr 4 1 0 3 4-9 3 16. Siófok 5 1 0 4 1-8 3 Kecskeméti TE-Ereco - Nyíregyháza 1-1 (0-0) Labdarúgó NB III. Alföld csoport: ADRENALIN IZSÁKI SÁRFEHÉR SE-KECSKEMÉTI TE II. 2-1 (0-0). Izsák, 350 néző. Vezette: Molnár. Izsák: Házi - Garaczi, Valkai, Kovács Zs. (Dürgő), Kovács A., Márton, Thám, Balog (Parti), Pap, Hleba (Liptai), Nagy V. Edző: Gréczi Gábor. KTE II.: Tóth - Koszó, Bagi, Ábel, Nagy S., Szilágyi, Némedi, Nagy L, Yannick, Rusvay, Hege­dűs (Kosa). Edző: Török László. 12. perc: Némedi 22 m-ről lőtt mellé. 37. p.: Yannick beadását Szilágyi fejelte főié. 47. p.: Balog lövését Tóth védte. 49. p.: Kovács Zs. szöglete után Hleba ívelte vissza középre a labdát, melyet Nagy V. közelről a hálóba csúsz­tatott, 1-0. 53. p.: Rusvay bal ol­dalról adott középre, Valkai kife­jelte a labdát, éppen Némedi elé, aki 20 m-ről egyből a kapu jobb alsó sarkába lőtt, 1-1 64. p.: Lip­tai elfutott a jobb szélen, beadá­sát Parti estében kotorta kapura, Tóth védett. 70. p.: Rusvay lapos lövését Házi bravúrral hárította. 82. p.: Thám futott el a bal olda­lon, középre adott Nagy V.-hez, ő tovább passzolt Dürgőhöz. A cse­reként beállt játékos a tizenha­tos csücskéről nagy bombát e- resztett meg. Tóth ezt még kiök­lözte, egyenesen Kosára, akiről a kapus feje fölött a léc alá hullott a labda, öngól, 2-1 86. p.: Yan­nick lövése a kapufán csattant. ■ Szünet után vezetést szerzett az Izsák, ám a vendégek ezután még ki tudtak egyenlíteni. Az elején a KTE lépett fel tá­madólag, de a hazaiak jól véde­keztek. Ezt követően az izsáki csapat néhány támadását hatás­talanították a vendégek. Jobbára a két tizenhatos között folyt a já­ték, némi vendégfölénnyel. AII. félidő elején vezetést szer­zett az Izsák, ám a vendégek rö­vid időn belül egyenlítettek. Ez­után a KTE mindent megpróbált, de a hazaiak nagyszerűen véde­keztek és szinte csak lecsorgó labdák jutottak el Házi kapujáig. Az Izsáknak gyors ellentáma­dásokra is futotta az erejéből, és egy szép támadás után - igaz, végül öngóllal - újra sikerült a vezetést megszerezni. Ezután a KTE támadgatott, de egyenlíte­ni nem tudott. Kitűnt: az egész csapat, illetve Némedi, Bagi. ■ A brazil Mássá rajt-cél győzelmet aratott a városi viadalon formai A Valenciában rendezett Európa Nagy díj először szerepelt az autós elitkategória programjában Felipe Mássá, a Ferrari brazil pi­lótája nyerte a Forma-l-es világ- bajnokság idei 12. futamát, az Európa Nagydíjat. A második he­lyen a brit Lewis Hamilton (Mc- Laren-Mercedes), a harmadikon a lengyel Robert Kubica (BMW-Sau- ber) végzett Valen­ciában. A rajt után Más­sá megtartotta első helyét, mögötte Ha­milton és Kubica ro­bogott, Räikkönen viszont egy helyet visszacsúszott, mert Kovalainen megelőzte. Egyedül Alonso járt pórul: a spanyol piló­ta Renault-ját hátulról eltalálta a japán Nakadzsima, s ezzel a kétszeres világbajnok számára befejeződött a futam. Elsőként Mássá (14. kör) cserélt kereket, majd két körrel később Ha milton is benzint vételezett, de nem tudott Mássá elé kerülni. Féltávnál továbbra is Mássá, Hamilton, Kubica volt a sor­rend. Huszonegy kör­rel a zárás előtt Mássá másodszor is kereket cserélt, ám amikor ki szeretett volna hajta­ni, majdnem összeütközött a né­met Sutillal, aki szintén kifelé igyekezett a boxutcából. A zárás előtt 14 körrel Räikkönen is tan­kolt, ráadásul szinte egy időben Kovalainennel. A finn nagy siet­ségében nem várta meg, hogy a kezelő kihúzza a csövet. Elrán­totta a szerelőt, aki a földre zu­hant. A kezelőt, akit ráadásul a légterelő és a kerék is megütött, hordágyon vitték el. Egy körrel később Räikkönen is pórul járt: füstölni kezdett alatta a Ferrari, és a finn vb-címvédő feladta a versenyt. Tíz körrel a zárás előtt változatlanul Mássá vezetett, mögötte Hamilton és Kubica szá­guldott. A hajrában már nem változott a sorrend az élen.- Boldog vagyok, hogy a szá­momra kellemetlen emlékű Ma­gyar Nagydíj után sikerült nyer­nem - mondta a verseny után Mássá. - Én voltam az időmérőn ■ A finn vb-cím- védő tankolás közben elrántot­ta a csövet és vele együtt az egyik szerelőt. a leggyorsabb, a versenyen is ne­kem volt a leggyorsabb köröm és a végét is bírta az autóm. Kimi autójával viszont voltak gondok, sokat kell még dolgoznunk azért, hogy mindkettőnk kocsija megbízhatóbb legyen. A vb pontverseny állása a 12. futam után (még 6 van hátra), pi­lóták (élmezőny): 1. Lewis Hamil­ton 70,2. Felipe Mássá 64,3. Kimi Räikkönen 57, 4. Robert Kubica 55, 5. Heikki Kovalainen 43, 6. Nick Heidfeld 41 pont. Csapatok (élmezőny): 1. Ferrari 121,2. Mc- Laren-Mercedes 113, 3. BMW- Sauber 96,4. Toyota 41,5. Renault 31,6. Red Bull 24 pont. Következik szeptember 7-én a Belga Nagydíj. ■ A brazil Felipe Massának ezen a hétvégén volt oka az örömre.