Petőfi Népe, 2008. március (63. évfolyam, 52-75. szám)

2008-03-21 / 68. szám

PETŐFI NÉPE - 2008. MÁRCIUS 21, PÉNTEK SPORT 23 . Magyar szempontból fantasztikus nap volt a tegnapi az eindhoveni úszó Eb-n, ahol a mieink két arany- és egy ezüstérmet szereztek. A 200 méteres vegyesúszásban Cseh László (képünkön) esélyeshez méltón nyert. Az 1:58.02 perces ideje csak bő egy másodperccel gyengébb, mint az ál­tala tartott Európa-csúcs. A másik aranyat Kis Gergő nyerte a 800 m gyorson, 7:51.94 perces országos csúccsal. Az ajkai versenyző közel 6 másod­percet javított legjobbján. Az ezüstérem a műugró Barta Nóra nyakába került, aki az 1 méteres versenyben lett második. Nagy öröm, hogy 200 vegye­sen Verrasztó Evelyn és Hosszú Katinka, 100 háton Szepesi Nikolett, 200 mellen Gyúrta Dániel is bejutott a mai döntőbe. Idén még nappali fénynél forma-1 A hétvégén Malajziában folytatódik a száguldó cirkusz Az óriási előnyét eltékozló Baja izgalmassá tette a meccs hajráját Tizenhét pontos előnyt „olvasz­tott el” a Baja, de a meccs végén így is örülhetett. BAJAI BÁCSKA FKE - KAPOSVÁR 72-69 (20-16, 19-14, 13-14, 20- 25). NB I B-csoportos férfikosár­labda mérkőzés, felsőházi ráját­szás az 1-10. helyért. Baja, 200 néző. Vezette: Kollár, Domokos. A második negyedben már 17 pontosra duzzadt a hazaiak elő­nye, a mérkőzés vége előtt há­rom perccel azonban egyenlő volt az állás (62-62). Az utolsó dudaszó pillanatában a vendé­gek eleresztettek egy triplát, de a labda lecsorgott a gyűrűről. Legjobb dobók: Ágfalvi 22, Rad­nóti 21/6, Ács 16/12, Szabó Á. 13/3, illetve Filipovics 18, Fehér 16/9, Márkus 15/9. ■ K. T. Kecskeméti céllal kezdődött meg az Eb-meneteles Öt KARC-os rögbis segítheti ed­digi legnagyobb sikerének eléré­sében a magyar U18-as váloga­tottat az Olaszországban zajló utánpótlás Eb-n. A magyar csa­pat Dániával kezdett és 17-5-ös győzelmet aratott. Ráadásul a mieink első célját a kecskeméti Tóth Dániel szerezte. A következő körben Bulgáriát verték az ifjak 29-8-ra. Ezzel megnyílt az út a csoportdöntő­be, ahol Svájc lesz az ellenfél. A svájciaktól korábban mindkét találkozón kikapott korosztályos válogatottunk, van tehát mit tör­leszteni. A tétet emeü, hogy eset­leges győzelmével a B-csoportba, tehát Európa legjobb 16 csapata közé küzdené fel magát U18-as csapatunk. ■ Gyorsmenetbe kapcsolt a Forma-1, hiszen egy hét­tel a szezonnyitó Ausztrál Nagydíj után máris a Ma­lajziai Nagydíj következik a Szepangi pályán. Szabó Etelka Ezúttal még nappali fénynél zaj­lik a verseny, de a szervezők ar­ra készülnek, hogy az idei szin­gapúri esti futamot követve 2009-ben Malajziában is „sötét­ben” rendezik meg a nagydíjat. Hétvégén az ultramodern ma­lajziai pályán az időjárás szem­pontjából legkiszámíthatatla­nabb futam következik. Malajzi­ában a hőmérséklet 32-40°C kö­zött mozog, míg a levegő páratar­talma megközelíti a 80 százalé­kot. A pilóták ezért, amint meg­érkeztek a helyszínre, azonnal próbáltak akklimatizálódni. So­kan a konditeremben izzasztot- ták magukat, hiszen jobb erőn­léttel könnyebben átvészelhető az extrém körülményék között tartott futam. A csapatok mér­nökeinek meg kell oldani a ver­senyautók hűtését. A melegben különösen a motornak és az ab­roncsoknak jut nagy szerep. A kaotikusnak nevezhető Ausztrál Nagydíj után várható, hogy a malajziai sem lesz érdek­telen. A pilótáknak időre van szükségük ahhoz, hogy hozzá­szokjanak a rajtautomatika és a AZ ELSŐ KÉT NAOVDÜ közötti idő­szakban robbant egy hírbom­ba. Dietrich Mateschitz, aki a Toro Rosso istálló résztulaj­donosa és főtámogatója, beje­lentette, hogy a csapat eladó! kipörgésgátló hiányához. Ezál­tal egy-egy eredmény esetén töb­bet számít a pilóta ügyessége és kevesebbet az autó technikai szintje. Remélhetőleg azért Sze- pangban többeknek sikerül cél­ba érnie, mint az idénynyitón, Melbourne-ben. Az 56 körös Ma­láj Nagydíj vasárnap reggel 8 órakor (magyar Idő szerint) kez­dődik. A pálya hossza: 5,543 km, a teljes versenytáv 310,408 km. Érdekesség, hogy az Ausztrál Nagydíj után tovább gyűrűzik a Ferrari-McLaren ellentét. A cím­Az energiaital révén milliár­dossá vált osztrák üzletember ugyanis kijelentette, hogy a 2010-es szezonban már csak egy istállóval, jelesül a Red Bull Racinggel szeretnének védő konstruktőr Ferrarinak nem sikerült az első futama, s ezért meg Is kapta a magáét az olasz sajtótól. A maranellói csa­pat azonnal megvizsgálta mind­két tönkrement motorját és úgy találta, hogy a V8-as erőgépek magukban nem voltak felelősek a problémákért. Ehelyett - leg­alábbis a pirosak szerint - a Ráikkönen autójában fellépő olajnyomás probléma a McLaren által gyártott egységesített elekt­ronikai rendszerhez vezethető vissza. rajthoz állni. Az új szabályok­nak megfelelően ugyanis 2010- ben illegális lesz a tervezési és konstruktőri szinergiák meglé­te, amely jelenleg fennáll a Red Bull és a Toro Rosso között . Jövőre csak egy istállóval indulhatnak, így a másikra keresik a vevőt Mesés pénzjutalom a kínai sportlövőknek OLIMPIA Kína legnépszerűbb szeszesitalának gyártója 10 millió jüant (235,4 millió fo­rint) ajánlott fel a hazai sportlövő csapatnak, ha leg­alább öt aranyérmet szerez az olimpián. Emellett 1,5 millió jüant fizet, ha kínai lövő szerzi a sportág első pekingi aranyát. Beckham a franciák ellen „százados” lehet VÁLOQATOTT David Beckham meghívót kapott a francia csapat elleni, szerdai barát­ságos labdarúgó meccsre, így az angolok sztárja akkor ünnepelheti 100. válogatott­beli fellépését. A Los Ange­les Galaxy középpályása a múlt hónapban lemaradt a Svájc elleni összecsapásról, mert a szövetségi kapitány úgy vélte: a játékos nincs megfelelő erőállapotban. Kocsimosást vállal, ha megnyerik a bajnokságot LABDARÚGÁS Különös aján­lattal próbálja motiválni csapattársait Rafael van der Vaart, a Hamburg holland játékosa: az összes csapat­társa kocsiját lemossa, ha megszerzik a bajnoki címet a Bundesligában. A HSV je­lenleg öt pont hátránnyal a második helyen áll a Bayern München mögött. A fehérvári gárda a dobogó tetején JÉGKORONG Megvédte címét az OB I-ben az Álba Volán, miután a döntő negyedik meccsén is legyőzte a HC Csíkszeredát, így összesítés­ben 4-0-ra nyerte az egyik fél 4. sikeréig tartó párharcot. A lézerező drukkerek miatt büntetést kaptak LABDARÚGÁS Az UEFA szur­kolóinak lézerezése miatt 5000 svájci frankra büntet­te a Lyont. A francia csapat drukkerei február 20-án a Manchester U. elleni, hazai BL-nyolcaddöntőn lézerfény­nyel zavarták a vendégjáté­kosokat. A lyoni meccs 1-1- re végződött, a visszavágót a MU nyerte 1-0-ra, s így be­jutott a negyeddöntőbe. Csak úgy potyogtak a gólok labdarúgás A fiatal játékosok is többször betaláltak A megyei II. osztályú bajnokság legutóbbi fordulójában 3 nagy különbségű győzelem született: kettő a felnőtt, egy az ifjúsági mérkőzésen. Délen a Fájsz 8-1-re győzte le a Kelebiát.- Szoros ményre számítot­tam, a döntetlent is elfogadtam volna, mert a kelebiaiak a táblázaton előbb áll­nak, mint mi - mondta Gyuricza János, a haza­iak edzője. - Az első negyedórá­ban még kapura sem rúgtunk, de utána mind az öt lövésünk be­ment. AII. félidőben a vendégek védekezése kinyílt, így újabb gó­lokat szereztünk. Jó napot fog­tunk ki, különösen a két 17 éves játékosunk. Tóth Tamás három, Varga Ákos két góllal terhelte meg az ellenfél hálóját. Északon a Ladánybene azt a Helvéciát fogadta, amellyel az előző baj­nokságban nagy har­cot vívtott az arany­éremért. - Játékosaim extra teljesítményt nyújtottak - értékelt Ozsváth Ferenc, a Ladánybene edzője. - Különösen Lázár volt elemében, aki négy gólt lőtt, kettőt szabadrúgásból, kettőt akcióból. Az I. félidőben a 4 gól mellett még vagy öt helyze­tünk kimaradt. Szünet után még kétszer betaláltunk, aztán kien­gedtünk. Emiatt tudott a Helvé­cia két gólt lőni, amire mi is tudtunk eggyel válaszolni, így alakult ki a 7-2-es végeredmény. A jó játék mellett annak is kö­szönhető a győzelmünk, hogy az ellenfelünk a középpályán nem tudta játékosainkat megállítani. Presztízs mérkőzés is volt, meg akaratuk mutatni, hogy most is mi vagyunk a jobbak. Az Orgovány-Kiskunfélegy- házi V. ifjúsági bajnoki 12-1-re végződött. A tizenkét gólból Sza- bovik György egymaga nyolcat szerzett. Vízteleki János edző szerint a fiatal játékos csak úgy ontja a gólokat. Ha így folytatja tovább, akkor stabil tagja lehet a felnőtt keretnek. ■ Sz. T. ered- ■ A fajszi edző a meccs előtt a döntetlennel is kiegyezett vol­na. Aztán 8-1-re nyertek. HIRDETÉS CDADI/ Vonzó, lendületes, kompakt. Mi másról álmodhat 3rMKI\ még egy nő az ideális városi autóval kapcsolatban? A Chevrolet Spark a tökéletes választás azok számára, akik egy megbízható és )ó megjelenésű kisautóra vágynak, amellyel ráadásul a parkolás is gyerek­játék lesz! Hogyha mindez nem győzte volna meg, az éra meg fogja! A fotó illusztráció. COj-kibocsátás. 127-IBS g/krn. átlagos fogyasztás. S.2 S.6 1/100 km A Chevrolet Southeast Europe Kft. és az akcióban részt vevő márkakereskedések fenntartják a jogot az ajánlaL módosítására és megszüntetésére. Ajánlatunk 2008. március 1-jétfll 31-ig, iiietve a készlet erejéig érvényes. A fenti ajánlat a Spark 0,8 Pius modellre vonatkozik. A tavasz első jó híre A fiatalos Chevrolet Spark mar 1 799 000 Ft-ért elérhető Chevrolet Tormási 6000 Kecskemét, Külső-Szegedi út 100. Tel.: 76/502-910 www.tormasi.hu