Petőfi Népe, 2007. október (62. évfolyam, 229-254. szám)

2007-10-15 / 241. szám

PETŐFI NÉPE - 2007. OKTÓBER 15., HÉTFŐ SPORT 13 A bácsalmásiak csak a kapufát célozták labdarúgó AKKER tüzép megyés i. osztály A hazaiak pedig sárga lap gyűjtésben bizonyultak jobbnak Az elmúlt fordulóban a Bácsalmás nagyarányú győzelmet aratott, míg a halasiak kikaptak. így nekik nagy szükségük lett volna hazai pályán a három pont megszerzésé­re. Végül csak egyet tud­tak begyűjteni. Szentirmay Tamás Nem lehet azt mondani, hogy rosszul kezdődött a mérkőzés a kiskunhalasiak szempontjából, mert már mindjárt a találkozó elején gólt értek el. Ez úgy tűnt, Kiskunhalas - Bácsalmás 1-1 (0-11 Kiskunhalas: Cs. Kovács Bogdán Füle Kárász (Takács) Vágó Török Zavarkó Gillich Snyehola B. Ficsór (Taijányi) Mészáros (Csáki) Bácsalmás: Zseniben Szűcs Suknovics (Józsa) Párczen Bögre (Torma) Vojevic (Zaric) Varga Bosnyák Snyehola Á. Páncsics Zdravkó Edző: Edző: Kis Péter Florin Nenad Kiskunhalas, 100 néző. Vezette: Tóth I. (Kohajda, Vén). Gól: Snyehola, ill. Zdravkó. Sárga lap: Bogdán, Zavarkó, Snyehola B., ill. Szűcs. Kitűnt: Kárász, Zavarkó, Snyehola B., ill. az egész csapat. Ifj.: 1-1. Mestermérleg KIS PÉTER: ­Az első félid& ben több lehe­tőségünk is lett volna, de az utolsó passzok nem sikerültek, ezért nem alakult ki veszélyes helyzet A máso­dikfélidőben a Bácsalmás uralta a mezőnyt, nekik vol­tak helyzeteik, mi teljesen enerváltan játszottunk. FLORIN NENAD: - Tudtuk, hogy nehéz mérkőzés lesz, mert jó csapat a Halas. Saj­nos, nagyon sok helyzetet kihagytunk. Azt hiszem, játékban jobbak voltunk ellenfelünknél, széle­ken vezettünk sok támadást, ezekből azonban nem tud­tunk előnyt kovácsolni. hogy megnyugtatja a játékoso­kat, éppen ezért kiegyenlített lett a játék. Az első félidőben nem sok esemény történt, ha­csak azt nem számoljuk, hogy Zsemberi kapus kétszer is fejjel mentett a halasi csatárok elől és négy sárga lapot is kaptak a csapatok, amiből hármat a hala­siak gyűjtöttek be. A második játékrész a bácsalmásiak szá­mára kezdődött jól. Hamar be­vették Cs. Kovács hálóját, és ez önbizalmat adott a játékosok­nak. Egyre-másra vezették a tá­madásaikat, és gyors lerohaná- sokkal állandó veszélyt jelentet­tek a halasi kapura. Fölényüket mutatta a három kapufa is. A hazaiak ebben a félidőben szenvedtek. Nem tudták azt a játékot nyújtani, amit Kis Péter elvárt volna tőlük. Helyzeteik sem voltak, anélkül pedig ne­héz gólt lőni. Teljesen enervált játékot mutattak. A vendégek sokkal jobban akarták a győzel­met, a szerencsével azonban hadilábon álltak. A játék képe alapján a bácsalmásiak köze­lebb álltak a győzelemhez, mint a kiskunhalasiak. A bácsalmásiak támadásait sokszor csak nehezen tudták megállítani a hazaiak. VARGA lövésénél FICSÓRNAK (középen) sem sikerült közbeavatkoznia. Percről percre a Kiskunhalas- Bácsalmás meccsen s. perc: Jobb oldali szöglet után Snyehola Balázs ugrott a leg­magasabbra és fejéről a kapu közepébe hullott a labda, 1-0. 42. perc: Suknovics távoli, futtából leadott lövését a jobb sarok elől tolta ki Cs. Kovács. 47. perc: Bal oldali szöglet után Páncsics a felső lécre fejelt 48. perc: Zdravkó mintegy huszonöt méterről végzett el szabadrúgást. Csavart labdájára Cs. Kovács nem jött ki, Snyehola zavarta is a kapust, így a labda akadálytalanul jutott a hálóba, 1-1. 83. perc: Snyehola Ákos lövése a kapufáról vágódott vissza. 85. perc: Bal oldali szabadrúgás után Bosnyák fejese is a kapufát érintette. Soltvadkert ­Tiszakécske 3-1 (1-1) Dusnok - Kerekegyháza 1-2 (1-11 Soltvadkert Tiszakécske: Dusnok: Kerekegyháza: Hatvanyi Beke Bakula Kása Gusztos Marton Sánta (Laczkó) András Szarka Anka (Golovics) Jagicza Kovács Hirsch Maczkó(Tapodi) Báló 1. (Maros) Duzmath Nagy (Tóth) Forgó (Konkoly) Szombati Marton Péntek Sátrán (Báló J.) Kecskeméti Kelemen Bagi Kristály Gazdag Kirchner Bakos Simonits Baracskai Juhász Sáfrány (Habony) Varjú HugyeczGy. Gillich Tóthi. Bárdos Virág (Nagy N.) Papp (Font) TóthT. Székely Juhász Bogárdi Edző: Edző: Edző: Edző: Nagy Laios Lódi László Báló József Gazdag Attila Soltvadkert, 150 néző. Vezette: Rácz (Tóth P., Dusnok, 70 néző Vezette: Pócsai (Fülöp, Balázs). Gól: Kirchner 2, Juhász, ill. Bagi. Bánfi). Gól: Simonits, ill. Kovács, Baracskai. Sárga lap: Hirsch, ill. Bagi. Kitűnt: Kirschner, Sárga lap: Kristály, Bogárdi, Székely, ill. Hirsch, Marton, Kelemen, ill. Anka, Bagi, Duzmath, Nagy. Kitűnt: Sánta, Simonits, Márton. Ifj.: 2-1. Vaíjú, ill. Gazdag, Baracskai. Ifj.: 7-2. Solt - Kalocsa 3-1(1-01 Bácsbokod ­Akasztó 0-4 (0-21 Solt: Kalocsa: Bácsbokod: Akasztó: Tüskés Klézli Nuszpl Ámann M. Ruppert Oláh (Farkas) TettingerT. Varga Fekete (Kara) Klupács Papp , Lehota Abonyi Mácsai Füstös Nagy (Marosvölgyi) Balogh (Kovács L.) Morvái Németh (Ámann K.) Unyi Kerekes Bosnyák Juhász Tóth Bata (Mamuzsics) Megyes Fejes Keszthelyi (Varga) Mojzes Ispán Turcsik (Frei) Dana Veverka Csehi Orosz Markella (Naftz) Máté Lázár Sallai (Dömény) Kovács Gy. Szénási Antal (Judák) Jenei Kis (Győré) Edző: Edző: Edző: Edző: Miskovicz Bálint Márton Zsolt Barákovics István Agócs Zoltán Solt, 200 néző. Vezette: Apró (Szvetnyik, Bácsbokod, 250 néző. Vezette: Suba Palcsik). Gól: Fejes, Sallai, Tóth, ill. Klupács. (Minda, Hász). Gól: Lázár 2, Nagyjuhász. Sárga lap: Fekete, ill. Dana. Kitűnt: Ruppert, Sárga lap: Antal. Kitűnt: Nuszpl, Papp, Tóth, Abonyi, ill. Kerekes, Bata. Ifj.: 2-3. Mojzes, ill. Csehi, Lázárjuhász. Ifj.: 0-6. Kunszállás- Harta 0-0 Nemesnádudvar - Kiskőrös 0-0 Kunszállás: Harta: Nemesnádudvar: Kiskőrös: Bánó Kovács L László Mlinkó Váczi Tomolik Kossá Aszódi Fekete Czigler Barta Sichler Vincze Vékony Vinter B. (Vinter Z.) Somlyai Bertus Vejtei (Vajda) Báló Sárközi Rádi Kiss Szahler Füleki (Suba) Koleszárik Balogh Haász Mokrickij PöszmetZs. Szabadi (Usztmaier) Kovács Balogh (Rideg) PöszmetT. (Jaskó) KovácsJ. Harsa nyi Dedák B. Kertész Á. (Pataki) Ivancsan Pesti ' Dedák K, Samu Duzmath KnapigfTusori) Rózsa Edző: Edző: Edző: Edző: Kertész Gábor Szabó László Jagicza László Szlovák László Kunszállás, 200 néző. Vezette: Madácsi (Kér­Nemesnádudvar, 150 néző. Vezette: Szűcs ti, Veverka). Sárga lap: Vincze, Bertus, Rádi, (Pándics, Domán). Sárga lap: Báló, Pesti, ill. ill. Tomolik, Balogh, KovácsJ., Duzmath. Ki­Sichler, Dedák B. Kitűnt: László, Kovács, tűnt: Bánó, Fekete, Koleszárik, Pöszmeth Zs., Báló, ill. Mlinkó, Aszódi. Ifj,: 1-2, ill. Kovács L Szabadi, KovácsJ. Ifj.: 1-0. Tompa - Izsák 1-2 (0-1) Izsák: Tompa: Vasuth Bálind Kovács Horváth Zs. Mezedi Kiss Huszárik Kisa Csamangó (Dimic) Horváth B. Béleczki Házi Ganaci (Parti) Árva Kovács Márton Ferenc Kovács Zs. (Takács) Jakab Aczél Valkai Riscutia (Pag). Edző: Edző: Tápai Tibor Gréczi Gábor Tompa, 300 néző. Vezette: Tóth S. (Salamon, Szabó). Gól: Horváth B„ ill. Valkai, Parti. Sárga lap: Béleczki, ill. Márton. Piros lap: Valkai. Ki­tűnt: Bálind, Kiss, ill. Árva, Márton, Házi. Ifj.: 0- 4. HEGYEI I. OSZTÁLY 1. Soltvadkert 9 6 1 2 14-9 19 2. Akasztó 9 5 3 1 22-9 18 3. Solt 9 5 3 1 19-11 18 4. Harta 9 4 4 1 21-7 16 5. Kunszállás 8 5 1 2 22-9 16 6. Kerekegyháza 9 5 0 4 16-17 15 7. Izsák 9 4 2 3 18-11 14 8. Bácsalmás 9 4 2 3 19-15 14 9. Kiskőrös 9 4 2 3 15-13 14 10. Kalocsa 9 3 3 3 13-14 12 11. Tiszakécske 9 4 0 5 14-19 12 12. Kiskunhalas 8 2 4 2 14-12 10 13. Tompa 9 3 0 6 16-21 9 14. Nemesnádudvar 9 1 3 5 9-16 15. Bácsbokod 9 1 0 8 9-37 16. Dusnok 9 0 2 7 8-29 idegenbeli győzelmével továbbra is élen a bajai együttes labdarúgó nb in. alföld csoport A szünet után kidolgozott sok kiskunfélegyházi helyzet a 87. percben góllá érett VASAS-BAJA 1-4 (0-2). Bp., 100 néző. Vezette: Fajkusz. Bajai LSE: Székely - Gyenei, Sztojanovics, Csengő, Glavatíty, LABOARÚGÓ NB Pl. ALFÖLD CSOPORT 1. Bajai LSE 9 8 0 1 27-16 24 2. Békéscsaba 9 7 2 0 25-10 23 3. Szeged 9 6 1 2 31-15 19 4. Gyula 9 4 4 1 15-11 16 5. Klskunfélegyh. 9 5 1 3 16-15 16 6. Bp. Honvéd 9 4 2 3 24-12 14 7. Monor 9 4 2 3 18-13 14 8. Vasas 9 4 2 3 9-8 14 9. Hódmező. 9 4 0 5 15-18 12 10.REAC 9 3 2 4 13-31 11 11. Csongrád 9 3 1 5 14-11 10 12. Szigetszentm. 9 3 1 5 14-16 10 13. Algyő 9 2 1 6 9-22 7 14.Bahas 9 2 0 7 11-18 6 15. Szolnoki Sp. 9 2 0 7 8-20 6 16. Örkény 9 1 1 7 10-23 4 Hernády, Gazsi (Nagy Z.), Lógó, Reitmann, Szeigl (Szabó M.), László (Tirpák). Edző: Goretich Gábor. 15. p.: Bajai szöglet után az egyik hazai játékos kézzel ért a labdához. A büntetőt Reitmann a kapu közepébe lőtte, 0-1. 20. p.: Reitmann szabadrúgása u- tán a felpattanó labdát Lógó ó m-ről helyezte a kapuba, 0-2. 49. p.: Formás akció végén Ló­gó 23 m-ről óriási gólt ragasz­tott a kapu jobb oldalába, 0-3. 57. p.: Vitatható szituáció után büntetőhöz jutottak a hazaiak, melyet Mundi értékesített, 1-3. 65. p.: Reitmann 14 m-ről, bal­ról kilőtte a hosszú alsót, 1-4. Az első osztályú keretből fel­töltött Vasas végig mezőnyfólény- ben játszott, ám hiába, mert a kapu előtt rendre elfogyott a tu­domány. Először a 33. percben találták el a bajai kaput. A ven­dégek az I. félidőben két alka­lommal jutottak el a hazai ka­puhoz és mindkét akcióból gól született. A II. félidőben az át­szervezett Vasas nekirontott a Bajának, ám Lógó pazar lövése lehűtötte a hazai reményeket. A büntető után Reitmann ismét háromgólosra növelte a különb­séget. A bajai csapat győzelmét játékosának, Papp Péternek ajánlja, akit a közelmúltban gyász ért. Kitűnt: Mundi, ill. Glavatity, Lógó, Reitmann, Szto­janovics, László. KISKUNFÉLEGYHÁZA-ALGYŐ 2-1 (1-1) Kkfháza, 200 n. V.: Mihalik. Kiskunfélegyházi HTK: Tóth - Nádasdi, Barna Zs., Valkovics, Bagi, Térjék (Czibolya), Újvári, Katona, Szabó T., Szabó A., Bar­na Cs. Edző: Gyurik József. A vendégek jól megszervez­ték a védekezésüket, pontos adogatással próbálták tartani a labdát. A félegyháziaknak a 25. percben sikerült az algyői véde­lem feltörése: Szabó T. remek labdát kapott a bal oldalon, be­adását a jókor érkező Katona 8 m-ről a hálóba fejelte, 1-0. A 38. percben a hazai kaputól 25 iu­re a jobb oldalon szabadrúgás­hoz jutotta az Algyő. A rövid sa­rok felé csavarodó labdát Pá­linkó fejjel megcsúsztatta és az a meglepett hazai védők között a kapu jobb oldalába hullott, 1­1. Szünet után nagyobb sebes­ségre kapcsolt a Félegyháza, fö­lényét a tucatnyi szöglet is je­lezte, míg a vendégek inkább csak tördelték a játékot. A 87. percben egy jobbról elvégzett szabadrúgás után a labda át­szállt a hosszú oldalra, ahol az érkező Barna Zs. a sarokba bó­lintott, 2-1. AII. félidőben muta­tott játékuk alapján a hazaiak megérdemelten győztek, feled­tetve ezzel múlt heti kisiklásu­kat. Kitűnt: Barna Zs., Valko­vics, Katona, Szabó A., Barna Cs., ill. Sipos, Klucsó, Kothencz. A további eredmények: Csong­rád-Dabas 0-1, Monor-Békéscsa- ba 1-3, Szigetszentmiklós-Szol- noki Sp. 3-0, Tisza Volán-Gyula 1-2, Örkény-Bp. Honvéd 0-1, REAC-Hódmezővásárhely 3-2. TOTÓEREDMÉNYEK - 41. HÉT 1. Magyarország-Málta 2-0 1 2. Moldova-Törökország 1-1 X 3. Görögország-Bosznia 3-2 1 4. Azerbajdzsán-Portugália 0-2 2 5. Belgium-Finnország 0-0 X 6. Örményország-Szerbia 0-0 X 7. Skocia-Ukrajna 3-1 1 8. Írország-Németország 0-0 X 9. Ciprus-Wales 3-1 1 10. Dánia-Spanvolország 1-3 2 11. Izland-Lettország 2-4 2 12. Románia-Hollandia 1-0 1 13. Szlovénia-Albánia 0-0 X ♦1: Svájc-Ansztria 3-1 1