Petőfi Népe, 2007. június (62. évfolyam, 126-151. szám)

2007-06-04 / 128. szám

14 SPORT PETŐFI NÉPE - 2007. JÚNIUS 4., HÉTFŐ Csak helyzetekkel nem lehet nyerni statoil megyei i. osztály Első tavaszi hazai találkozóján diadalmaskodott a Kiskunhalas csapata Pesszimistán nyilatkozott Kis Péter, a hazaiak edző­je a mérkőzés előtt. Sé­rültekre, eltiltottakra hi­vatkozott, és a Tompát tartotta esélyesnek. Ezút­tal azonban rosszul gon­dolta a tréner. Szentirmay Tamás Az első félidő néhány tompái ve­szélyes akcióval kezdődött, a ka­puba azonban nem sikerült be­találniuk. Egyik csapat se bírt a másikkal. A fiatal halasiak kivé- dekezték a rutinosabb tompái támadásokat. A szünetben Kó- szó László azt kérte tanítványai­tól, hogy széleken támadjanak. Felhívta a figyelmet arra, hogy a hazaiak biztosan bírni fogják erővel a kilencven percet. Nos, a mesternek igaza lett. Csapata más szellemben folytatta a talál­kozót. Bátrabban, lendületeseb­ben támadtak, és egy időre be is szorították ellenfelüket. A hala­siak azonban nem estek kétség­be, taktikusan védekeztek. Az­STJTOll MEGYtl 1.OSZTAlí 1. Solt _______28 H « 5 7942 61 2. HtaMcike 21 18 8 4 78-41 58 3. Harta______28 16 6 6 70-31 54 iKM iim 28 15 6 7 65-3» 51 5. Tom» 28 14 4 10 6948 46 6. boát 28 15 6 9 6642 45 Lukasztó 28 12 7 6 62-43 43 8. Km villás 28 11 8 9 5440 41 9. Kerekegykáza 28 11 7 10 51-58 40 10. Báctalnit 28 11 6 11 3548 39 11. Kisknohalas 28 9 5 14 36-50 .32 12. Nemesnádu. 28 9 3 16 4172 30 J3.Dusnok 28 8 4 16 33-68 28 14. Krioosa 28 6 8 14 34« 26 15. Sottvadkert 28 5 7 16 30-52 22 16. KMímmIm 28 2 3 23 22-94 9 Izsák: jogosulatlan játék miatt -4 pont. r Mg || mm} > ,,-o ; ;v,T-'N. Fiatal és tapasztalt csapat harcolt egymássaL Ezúttal FICSORÉK (balra) diadalmaskodtak MEZEDIÉK felett tán Kovács megkapta második sárga lapját, és tíz emberre fo­gyatkoztak a vendégek. Ez vi­szont a halasiaknak adott len­dületet. Nyíltabban vitték fel a labdát, de ekkor meg a tompái védelem zárt jól. Ebben az idő­szakban élvezetes volt a játék. Aztán egy talpalás miatt a hala­siak is tíz emberre fogyatkoz­tak. Már mindenki azt gondolta, hogy döntetlen lesz a mérkőzés, de Török más véleményen volt. Remekül ugrott ki, és egy szép gólt rúgott. Két ellentétes félidőt láthattak a szurkolók. Míg az elsőben meglehetősen passzív játékot Kiskunhalas -Tompa 1-0 (0-0) Kiskunhalas: Cs. Kovács Rádi Takács Bogdán nie Paor Zavarkó Gillich Rcsor Csáki Tarjányi (Török) Edző: Kis Péter Tompa: Vasuth Bálind Rencsár Kovács Mezedi Kiss Andróczki Csamangó (Horváth T.) (Kása) Kisa (Simala) (Dimic) Béleczki Fenyvesi Edző: Kószó László Kiskunhalas, 150 néző. Vezette: Patyi (Kohajda, Hegedűs). Gól: Török. Sárga lap: Rcsor, Rádi, ill. Kovács, Simala. Piros lap: Csáki, ill. Kovács. Kitűnt: File, Paor, Rádi, Rcsor, Cs. Kovács, ill. senki. If].: 2-1. Percről percre 4. PERC: Kisa öt méterrel a kapu előtt kapott labdát, de addig várt, míg a védők szerelték. 49. PERC: Simala közeli lövését bravúrral tolta szögletre Cs. Ko­vács. 51. PERC. Rövid tűzijáték a hazai kapu előtt, ami után Cs. Kovács lábbal védett. ' 54. PERC: Kovács egy buktatás után megkapta második sárga lapját, ezért a kiállítás sorsára ju­tott. 57. PERC: Először Tarjányi, majd Csáki lövését tornázta ki Vasuth. 80. PERC: Csáki letalpalta Hor­váth Tamást, amiért piros lappal büntette Patyi játékvezető. 89. PERC: Török remek labdát ka­pott, a bal oldalon egy csel után kapura húzott, és a tehetetlen Vasuth mellett a bal alsó sarokba lőtt: l-O. mutattak a csapatok, a máso­dikban már lendületesebb focit játszottak. A halasiak megérde­T.kácske - Bácsalmás 1-0 (0-0) Tiszakécske: Modla Márics Forgó (Török) Pálinkás Maczkó (Fazekas) Bakos Bagi Czifrák (Péntek) Tóth Maravic Szabó Edző: Török László Bácsalmás: Zseniben Szűcs Suknovics Pánczen (Józsa) Maravic Rudics Varga Juhász Sztojanovics Józsa Páncsics (Bögre) Edző: Florin Nenad Tiszakécske, 300 néző. Vezette: Fülöp (Krizsán, Hegyi). Gól: Bakos. Sárga lap: Fazekas, Bagi, ill. Maravic, Suknovic, Juhász. Kitűnt: Bakos, Bagi, Maravic, ill. Maravic. Ifi: 1-3. Mestermérleg KIS PÉTER:- Egy jó erők­ből álló tom­pái csapat el­len sikerült megszerezni az első tava­szi, hazai győzelmet. Gratulá­lok a fiúknak, mert jól küz­döttek. A tizenöt éves File jól beilleszkedett a csapatba, aminek nagyon örülök. KÓSZÓ LÁSZLÓ: Rengeteg helyzetet ki­hagytunk. Ha azokat berúg­juk, akkor ta­lán megnyer­tük volna a mérkőzést. Hely­zetekkel azonban nem lehet három pontot szerezni. Gratu­lálok a Halasnak! melten tartották otthon a három pontot, a rutinosabb, tapasztal­tabb tompaiakkal szemben. Harta - Soltvadkert 1-1 (1-1) Izsák - Nemesnádu. 5-2 (0-1) Kunszállás­? Ki skőrös­Solt 4-1 Íl-O) Kerekegyh.-Akasztó 0-2(0-11 Kiskunmaisa­Kalocsa 0-2 (0-1) Harta: Soltvadkert Izsák: Nemesnádudvar: Kunszállás: Dusnok: Kiskörös: Solt Kerekegyháza: Akasztó: Kiskunmajsa: Kalocsa: Kovács Hatvanyi Házi László Fekete R. Bakula Mlinkó Tüskés Kása Ámán Szekeres Klózli Tomolik Gyulai Garaci Barta Váczi Sánta (Maros) Aszódi Kiss András Varga B. Domán (Csontos) Naftz Vékony Schiszler Jávorka Knapig Fekete 1. Jagicza T. Makrickij Duzmath Fejes Lehota Bíró (Kovács J.) Farkas (Dansz) Zsibók Szarka Parti Harsányi Vincze Jagicza J. Rózsa Fekete Balogh (Nagy N.) Hirs (Varga Z.) Kránicz Mácsai Kiss-Balogh Epeijes Mészáros Kassa Bertus Sátrán Pecznyik (Pásztor) Unyi Kovács Juhász Csikós Bata N. (Oláh) Gillich (Lisztmaier) Marton (Bajusznács) Vinter (Simon) Koleszárik Bárdos Somlyai Tóth Virág Meggyes Kasza Balogh Bálint Holczimmer Pap Mezőfi Lapsánszki (Kertész G) Varjú (Vida) Füleki (Kecskeméti) Kirchner (Frei) Gazdag Hambalkó Nagy Varga (Tóbiás) Szabadi Ócskái Aczél Bécsi PöszmetT. (Jaskó) Bogárdi Filus Orosz (Marosvölgyi) Baracskai Csehi Mihalkó (Kovács G.) Bata A. Teket (Lázár) Papp Riscutia Szahler (Kosár) Pöszmet Zs. Simonies Sárközi (Gombár) Görlich Duzmath (Cámpán) NagyF. Márki Keszthelyi Bujáki (Kovács) Font Juhász Kardos Kertész Á. (Kérész­Kristály Balogh Sallai Polgár (Hugyecz A.) Antal (Judák) Tőrök Lugos Nagy Tyukász Hleba (Szántói) Gréczi Jaksütz tesi) Cseh Nagy Dedák (Fekete) Herczeg Gogolák Németh Varga Klupács Edző: Edző: Edző: Edző: Edző: Edző: Edző: Edző: Edző: Edző: Edző: Edző: Szabó László Tagaj János Gréczi Gábor Jagicza László Kertész Gábor Báló József Szlovák László Miskovicz Bálint Gazdag Attila Agócs Zoltán Márki Ferenc Márton Zsolt Harta, 250 néző. Vezette: Tóth S. (Horváth, Tóth R). Gól: Nagy, ill: Szarka. Kitűnt: senki, ill. Szarka, Font Marton IQ.: 3-1. Izsák, 100 néző. Vezette: Tamás (Sánta, Hodo- ván). Gól: Hleba, Pap, Riscutia, Gréczi, Harsá- nyi (öngól), ill. Jaksütz, Kardos. Sárga lap: Parti, Hleba, ill. Kardos, László. Kitűnt: Garaci, Ristucia, Juhász, ill. Barta, Bécsi. Ifj.: 8-3. Kunszállás: 150 néző. Vezette: Eke (Kaszala, Szőlősi). Gól: Kertész G. 2, ill. Bárdos. Sárga lap: PöszmetT., Fekete R., Bertus, ill. Nagy, Simonies, Kristály. Kitűnt: Fekete I., Pöszmet Zs., Kertész Á., ill. Bakula, Bárdos. Ifj.: 14-0. Kiskőrös, 300 néző. Vezette: Aradi (Varga, Török). Gól: Dedák3, Kiss (öngól), ill. Sallai. Sárga lap: Fekete. Kitűnt: mindenki, ill. Tüskés, Sallai. Ifj.: 3-0. Kerekegyháza, 150 néző. Vezette: Körösi (Hász, Minda). Gól: Nagy F., Meggyes. Sárga lap: Baracskai, ill. Hirs. Kitűnt: senki, ill. Hambalkó, Antal. Ifj.: 5-5. Kiskunmajsa, 160 néző. Vezette: Juhász (Madácsi, Kovács P.) Gól: Lugos, Farkas. Sárga lap: Bíró, Nagy, ill. Klupács, Keszthelyi, Tóbiás. Kitűnt: Kránicz, Domán, Nagy S., ill. Klupács, Mácsai, Bata A., Lugos. Ifj.: 1-7 Legalább a búcsú szép lett: fél tucat gólt szerzett a Baja labdarúgó nb in. alföld csoport A kiskunfélegyházi rangadón a játékvezető háromszor mutatta fel a piros kártyát BAJAI LSE-MEZŐTÚR 6-1 (4-0) Baja, 200 Vezette: Mózes. Baja: Nuszpl (Nádas) - Gyenei (Kollár) Goretich, Csengő, Visz- meg, Hernády, László, Gazsi, Papp, Sziegl, Reitmann (Kuthi). Játékosedző: Goretich Gábor. 27. p.: Szőke kézzel ért Sziegl beadásához, 11-es! Reitmann ma­gabiztosan lőtt a bal felsőbe, 1 -0. 31. p.: Sziegl meglépett a jobb szé­len, erőszakosan állt be védője elé, majd 8 m-ről a hosszú alsóba helyezett, 2-0. 33. p.: Hemády-Reitmann-Sziegl-akció végén a keresztlécről vágódott le a labda, a lőni készülő Reitmannt buktatták, 11-es! Gazsi precízen lőtt a jobb alsóba, 3-0.42. p.: Ga­zsi a kapunak háttal állva ugratta ki Szieglt, aki két lépés után 14 m-ről gurított a bal sarokba, 4-0. 65. p.: Sziegl balról, kiszorított helyzetből tüzelt, a kapusról le- csorgó labdát a kapufánál Hernády két lépésről pofozta a hálóba, 5-0.76. p.: Gyors akció vé­gén Moldván szinte lemásolta Sziegl első találatát, 5-1.82. p.: A Viszmegtől szorongatott Dóczi a kifutó Török fölött a tizenhatosról emelt saját kapujába, öngól, 6-1. Határozottan kezdtek a múlt héten hetet rúgó vendégek, ám helyzeteket a pár perc után ma­gukra találó bajaiak könyvel­hettek el. Gazsi és Reitmann próbálkozásai után Nuszpl két­szer is mentett. Aztán hat perc alatt kiütötte a Mezőtúrt a Baja. Szünet után újra hasztalan pró­bálkoztak a vendégek. A bajai­ak örömfocira váltottak, csak­nem minden bejött nekik: cse­lek, szerelések, akciók. Meg­esett, hogy lelátói taps kísért egy formás támadást. Az öt meccs óta nyeretlen Baja szur­kolóiban kellemes emlékeket hagyva fejezte be a bajnoksá­got. Kitűnt: Gazsi (a mezőny legjobbja), Sziegl, Reitmann, Hernády, Csengő, Nuszpl, ill. Moldván. KISKUNFÉLEGYHÁZI HTK-ÖRKÉNY 1-1 (0-0) Kkíháza, 300 néző. Vez.: Fülöp. Kiskunfélegyháza: Csikós - Nádasdi, Kelemen, Yalkovics, Szabó T., Polgár (Bagi), Kádár (Térjék), Katona, Lengyel, Bar­na, Szabó A. E.: Gyurik József. 21. p.: Egy hazai szöglet után a felugró Kádár a kapuba fejelte a labdát, ám a levegőben ütkö­zött az Örkényi kapussal, aki a földön maradt. A bíró érvényte­lenítette a gólt. 62. p.: Polgár ra­gyogó labdát tálalt a bal oldalon érkező Térjék elé, aki 2 m-ről a hálóba lőtt, 1 -0.70. p.: Szabó A. szerezte meg a labdát, a kapu felé Iramodott, miközben Nagy Zs. ráncigálta hátulról. A játé­kos az Örkényi kezei közül ki­rántotta karját, amit a bíró szándékos ütésnek minősített, és Szabót kiállította. 78. p.: A vendégek kapu elé csavartak egy szögletet, Kelemen a 16-oson be­lül reflexszerűen beleütött a lab­dába. Mivel volt már egy sárga lapja, a bíró kiállította, az Örké­nyiek pedig 11-est kaptak. A büntetőt Nagy A. a kapufára lőt­te. 81. p.: Egy baból beívelt szög­let után Boda fejjel a kifutó Csi­kós fölött a hálóba csúsztatott, 1-1. 91. p. Nagy Zs. hátúból fel­vágta Terjéket, amiért a játékvezető kiálbtotta. A nagy meleg ellenére jó bamú mérkőzést vívott a két együttes. A hazaiak játszottak mezőnyfölény­ben, ám támadásaik befejezését többnyire jól szűrte meg az Örkényi védelem. Kitűnt: Csikós, Nádasdi, Valkovics, Nádasdi, Bar­na, ül. Fűz, Kovács, Boda. További eredmények: Túrke- ve-Cegléd 1-1, Szarvas-Monor 1-5, Szolnoki Sp.-Gyula 3-1, Újszász-Algyő 2-2, Csongrád- Hódmezővásárhely 0-2. UBOARÚGÓ NB Hl. «TÖL0 CSOPORT 1. Cegléd 26 17 6 3 52-26 57 2. Hóómezóvk. 26 16 3 7 62-26 51 3. Örkény 26 15 4 7 36-28 49 «■Mm» 26 1« 4 8 56-38 46 5. Algyő 26 13 6 7 54-29 45 6. Szolnok 26 13 4 9 49-39 43 7. K.félegyh. 26 12 5 9 40-28 41 8. Gyula 26 12 4 10 4444 40 9. Mezőtúr 26 12 2 12 49-50 38 10. Baja 26 8 2 16 44-53 26 11. lúrkeve 26 7 5 14 31-51 26 12. Újszász 26 6 6 14 36-56 24 13. Csongrád 26 5 3 18 33-66 18 14. Szarvas 26 3 4 19 22-74 13