Petőfi Népe, 2007. június (62. évfolyam, 126-151. szám)

2007-06-29 / 150. szám

SPORT 15 PETŐFI NÉPE - 2007. JÚNIUS 29., PÉNTEK A csak dobogós tiszakécskeiek elvállalnák az NB lll-as indulást labdarúgás A következő baj­noki szezonban hivatalosan két megyebeli gárda szerepelhet az NB Ill-ban. A Kiskunfélegyháza és a Baja az elmúlt bajnokságban ered­ményesen játszott a harmadik vonalban, így alanyi joggal ne­vezhet ismét ebbe az osztályba. Szívesen csatlakozna hozzájuk a Tiszakécske. Ugyanis a Solt, a megyei I. bajnoka, és a 2. helye­zett Harta sem vállalta az NB-s követelményeket, nem kíván­nak indulni egy osztállyal fel­jebb. A bronzérmes tiszakécs­keiek viszont beneveznének. Csakhogy: mindez nem rajtuk, hanem az MLSZ versenybizott­ságán múlik. Losonczy László, a megyei szövetség főtitkára elmondta: ha a tiszakécskeiek a 2. helyet szerezték volna meg, nem len­ne akadálya az NB ID-as sze­replésnek. (Az utolsó meccsen, hazai pályán a Kécske 5-0-ra kikapott az Akasztótól, így a hartaiak beelőztek.) A főtitkár megjegyezte: szeretnék, ha az MLSZ versenybizottsága felkér­né a Tisza-partiakat, mert ak­kor 4 NB-s gárdája lenne Bács- Kiskun megyének. ■ A Holland Nagydíj aszfaltcsíkján nagy a forgalom MOTORSPORT Talmácst Gábor a 6. legjobb időt érte el a 125 kcm-es kategória első időmérő edzésén a gyorsaságimotoros- vébé idei kilencedik futamán, a Holland Nagydíjon. A vb-pont- versenyben 2. helyen álló, Apri- liával versenyző motoros el­mondta: - Kicsit dühös vagyok, mert a gumicserét követően nem tudtam egyetlen tiszta kört sem motorozni, ment mindenki a pályán össze-vissza. Techni­kailag jól állunk. A futómű-be­állításokon már csak finomíta­nunk kell, és a blokk is rendben működött az edzések alatt. Hol­nap kipróbálok egy új hengert, és remélem, szombaton az első sorból indulhatok. A 2. időmérő ma 13 órakor lesz, a rajtsorrend a két tréning összesítése alapján alakul ki. A nyolcadliteresek futama szom­baton 11 órakor rajtol. ■ Küzdelem mázsás súlyokkal kecskémét Válogatott emelők a Messzi István-emlékversenyen Az idén hetedik alkalommal rendezik meg Kecskeméten a Messzi István-emlékversenyt. A városi sportcsarnokban hol­nap sorra kerülő viadalon in­dulnak a felnőtt és a junior vá­logatott keret tagjai, a hazai egyesületek élversenyzői. A KTE sportolói közül Tölli László, Patkós Krisztián, Csepe­li Zsolt, Nagy Noel, Kosik And­rás, Oláh Norbert és ifj. Köve­cses János lép dobogóra. Érde­kesség, hogy a masters kategó­riában indul Messzi István egy­kori edzője, Kasza György is. A verseny 13 órakor kezdődik a fiú serdülő és ifjúsági, valamint a női számokkal. A 15.15-kor sorra kerülő ünnepélyes meg­nyitó után következnek a férfi junior, felnőtt és masters kate­gória résztvevői. A verseny fő­védnöke dr. Zombor Gábor, Kecskemét polgármestere. Messzi István, kecskeméti súlyemelő a szöuli olimpián (1988) szerzett ezüstérmet a 82,5 kg-os súlycsoportban. Emellett számtalan magyar baj­nokságot nyert, többször volt vb- és Eb-helyezett. Pályája csú­csán, 1991-ben halálos autóbal­esetet szenvedett. Az első Mesz- szi-emlékversenyt a kiváló emelő halálának 10. évforduló­ján, 2001-ben rendezte a kecs­keméti klub. A versenyből sike­rült hagyományt teremteni, így évente egyszer a megyebeli CSEPELI ZSOLT, a hazaiak 94 kg-ban induló versenyzője az Idén megnyerte a masters-ob-t, tavaly a felnőttek között lett 4. Az emlékverseny egyben főpróba is az augusztusi, Kazincbarcikán sorra kerülő masters-vb-re. szurkolók is láthatják a sportág hazai élvonalát, hiszen a meg­hívottak mindig szívesen jön­nek Kecskemétre. Az előző via­dalokon több kiemelkező ered­mény is született: 2004-ben Krutzler Eszter nem hivatalos világcsúcsot szakított, de több országos csúcsot is átírtak már a válogatott tagjai. Bálint Csaba, a KTE Súlyeme­lő Club edzője: - Beadtuk az ira­tokat a városi sportbizottság­hoz, melyben azt kérjük, hogy a megújult városi sportcsarnokot Messzi Istvánról nevezzék el. Ügy tudom, hogy javaslatunkat a közgyűlés a nyár végén tár­gyalja. Bízunk a kedvező dön­tésben, szombatra pedig várjuk a szurkolókat ■ A Bajának akadt egy-két nagy dobása férfi kosárlabda Két arcát mutatta a hetedik helyen záró Bácska gárdája A Baja az NB J/B Keleti csoport­jában 4. lett, majd a keresztbe­játszás végén a 7. helyen vég­zett. A rajtkor a hazai meccsek megnyerését, néhány idegenbe­li sikert tűztek ki célul.- Ez az utóbbi évek legjobb helyezése! Csak olyan klubok előztek meg, ahol rutinos kosa­rasokból álló, profi státuszú, sta- bü felnőtt játékoskeret van napi több edzéslehetőséggel. Ezek a körülmények nem mérhe­tők a bajai fel­tételekhez. Egy-egy mér­kőzésen elle­nük is (Fehér­vár, MAFC, SMAFC, Sárvár) si­került meglepetést szereznünk - értékelte kajtár zsolt, a Baja bajnokság után felmentett edző­je csapata éves teljesítményét.- Meggyengült kerettel vág­tunk neki a sorozatnak: a cen­ter Tóthot a Pécs már nem en­gedte kölcsönbe, négy junio­runk pedig továbbtanulás miatt nem állt rendelkezésre - eleve­níti fel a startot Kajtár Zsolt.- A szezon első felében a csa­pat kétarcú volt. Hazai pályán egypontos vereséget szenved­tünk a Honvédtói, nem tudtunk nyerni Debrecenben, viszont az Univer KSE otthonában bravúr­győzelmet arattunk, és a későb­bi bajnok MAFC-ot is nagyon jó mérkőzésen győztük le. Ám Tiszaújvárosban nem ment, mi­ként a Kaszások ellen sem. For­dulás után hazai pályán hoztuk a Jászberény, valamint az Elite elleni meccset, idegenben visz- szavágtunk a Honvédnak. Egy végjátékos mérkőzésen Baján nyert az Univer, majd a Kaszá­sok is elégedetten utaztak haza. A következő öt mérkőzésből négyet nyert a Bácska, ami ne­gyedik helyet és felsőházi ráját­szást eredményezett. Ebben a bajnoki szakaszban három re­mek győzelemmel nyitott a gár­da, amelyik ezzel el is lőtte pus­kaporát. ■ K. T. Számok és érzések a pályán elért statisztikai mu­tatók alapján Ágfalvy volt a Bácska legjobbja az NBI.B- csoportos bajnokságban. Mel­lette Radnóti nyújtott kiemel­kedőt, többször extra dobótel­jesítménnyel segítette csapa­tát Hosszú kevés mérkőzésen húzhatta fel a Baja mezét, ám amikor pályára lépett, jól teljesített Üde színfolt volt Ko­vács produkciója. A 19 éves játékos többszőr húzóember­nek bizonyult, támadásban és védekezésben nagy hasznára volt csapatának. HIBSAV Baranyai már érmes az ifjúsági Eb-n ökölvívás A 66 kg-ban ver­senyző Baranyai Richárd (KSC) a második menetben nyert, így bejutott az elődön­tőbe a siófoki ifjúsági Eb-n. Ezzel a kecskeméti versenyző már biztos érmes. A 60 kg- ban versenyző Varjú György (Kkfháza) egy ponttal kika­pott fehérorosz riválisától, nem került a négy közé. A több kettős hibát vétő Szávay kiesett tenisz Szávay Ágnes két si­ma játszmában, 6:2, 6:3-ra kikapott az ukrán Aljona Bondarenkótól az angol nyílt teniszbajnokság 2. fordulójá­ban. A selejtezőből feljutott teniszezőnő kiesésével már nincs magyar az egyesben. Hiába a bajnoki cím, elküldték az edzőt labdarúgás A Real Madrid elöljárói a bajnoki cím meg­szerzése ellenére elbocsátot­ták Fabio Capello edzőt. Az olasz távozásával megnyílt az út Bernd Schuster előtt. A klubelnök azonban közölte: csak azután kezdenek komo­lyan tárgyalni a német edző­vel, hogy felbontotta szerző­dését a Getafe együttesével. A lengyel pilóta ismét versenyezhet AUTÓSPORT ROBERT KUBICA az orvosi vizsgálatok után visz- szakapta versenyzői engedé­lyét, így nincs akadálya, hogy a BMW-Sauber lengyel piló­tája rajthoz álljon a hét végi Forma-1-es Francia Nagydí­jon Magny Cours-ban. „Na­gyon örülök annak, hogy csak egy futamot, az indi- anapolisit kellett kihagynom. Mentálisan és fizikálisán is tökéletes állapotban vagyok” - jelentette ki Kubica. ÖLELŐ KÉZ ÁPOLÁSI és HOSPICE ALAPÍTVÁNY kiemelkedően közhasznú 2006.évi mérlegadatok E Ft-ban Befektetett eszközök 29 143 Forgóeszközök 16 052 Eszközök összesen > 45195 Saját töke 45121 RövJej.kőtelezettségek 74 Források összesen > 45 195 Kapott adományok: 2 360 APEH SZJA1 % közcélú adomány: 817 Alapítvány által adott adomány, juttatás 795 Részletes jelentés: lásd az alapítvány székhelyén. (Kecskemét, Nyíri út 38.) 897059 Nagykőrösön, városközponthoz közel 170 rrf helyiség együttes és 80 m2 jó klimájú pince vállalkozás céljára KIADÓ! Érdeklődni: 30/47-591-47 vagy 30/531-24-90 telefonszámon lehet. 8QÚ)»' 2 690 000 Ft-től *Extra ajánlatunk: a fenti típusok már 99.999,-Ft induló befizetéssel elvihetők! Hiezl Autóház 6500 Baja, Kölcsey u. 73. Telefon: 06-79/422-422 vAu SL Nissanra | A képek illusztrációk. Jelen reklámbon közölt odnfoh ós tónyak kizáfolog tájékoztató joHogtlok, nem minősülnek azerződéakötó3i ajánlatnak. Uzonwiyeg-fogyasztóa: 4,7-7,0 i/km, C02 -kibocsátás. 125-166 g/km. Az ajánlat készlet erejéig tort! [KRAFTj A Kraft Foods Hungária Kft. - a magyarországi csokoládé- és kávépiac egyik meghatározó szereplője, olyan márkák forgalmazója, mint a Sport, Milka, 3BIT, Piros, Siesta, Toblerone, Jacobs és Philadelphia ­dinamikus, sikerorientált értékesítési csapatának bővítéséhez TERÜLETI KÉPVISELŐ munkatársat keres Baja-Kalocsa-Kiskunhalas központú területre. Amit ajánlunk: • versenyképes fizetés, • progresszív prémiumrendszer, • vállalati gépkocsi és mobiltelefon, • kreativitást igénylő szakmai kihívások. Pályázati feltételek: • a munkavégzés területén található lakhely (Baja, Kalocsa, Kiskunhalas, Kecskemét és 30 km-es vonzáskörzete), • középfokú végzettség, • multinacionális FMCG-cégnél, területi képviselő munkakörben szerzett, legalább 2 éves tapasztalai (kiskereskedelemben szerzett tapasztalat előnyt jelent), • megfelelő üzleti kapcsolatok, • érvényes gépjármű-vezetői engedély. Ha hirdetésünk felkeltette érdeklődését, kérjük, hogy fényképpel ellátóit szakmai önéletrajzát, valamint motivációs levelét „SR-DK" hivatkozással 2007. július 7-ig küldje el Tollas Ágnes részére az alábbi email vagy postacím­re: recruiiment.hu@kraffeurope.com Kraft Foods Hungária Kft., 1117 Budapest, Irinyi József u. 4-20. Jacobs ,1 -TOftLKRONS fPHIUDELHIlÄl I» I R O S