Petőfi Népe, 2007. június (62. évfolyam, 126-151. szám)

2007-06-25 / 146. szám

15 PETŐFI NÉPE - 2007. JÚNIUS 25., HÉTFŐ SPORT Talmácsit legyőzte a gépe motorsport Tóth Imre hosszú idő után szerzett bajnoki pontot A Brit Nagydíjon, a MotoGP-ben a pontversenyben éllovas ausztrál CASEY STONER (Ducati) izgalmas, látványos futamban végzett az első helyen. Hosszú Katinka: egyáltalán nem vegyes szereplés a szlovén viadalon úszás Hosszú Katinka (Bajai Spartacus Vízügy SC) mindkét vegyes számot megnyerte, míg Kovács Ágnes 100 m mellen 2. lett a hét végi, szlovéniai meghí­vásos nemzetközi viadalon. A bajaiak ifjúsági Európa-bajnoka a 200 m vegyes úszásban 2:17.48-cal bizonyult a legjobb­nak. A másik vegyes számban, 400 méteren 4:51.72 perces időt ért el, s ott sem talált legyő­zőre. Katinka elindult 200 m háton is, ahol 2:22.81 perces eredménnyel második lett. Az olimpiai bajnok Kovács Ágnes 100 mellen ezúttal is - az őt szombaton 50 és 200 m mellen legyőző - osztrák Mirna Lukic mögött csapott a célba 1:11.11 perces idővel. Ági az utóbbi időben általa hanyagolt 200 m vegyesen is rajthoz állt, és ott harmadik lett. ■ Henry: Életem legnehezebb elhatározása volt! ÁTIGAZOLÁS THIERRY HENRY el­árulta: élete legnehezebb dönté­sét hozta meg azzal, hogy az Arsenaltól az FC Barcelona lab­darúgócsapatához szerződött. A katalánok 24 millió eurót fizet­nek az angoloknak. A négy év­re szóló kontraktust az orvosi vizsgálatok elvégzése után ír­ják alá. Az Ágyúsok honlapján közzétett üzenetében a 29 éves francia csatár megpróbálta megnyugtatni a csapat szurko­lóit, hogy távozásával nem ér véget a klub aranykora, és meg­győződése, hogy hamarosan új kedvencet találnak maguknak. A támadó 1999-ben került Lon­donba, ahol Európa egyik legve­szélyesebb csatára lett. Játéka, történelme és a stadionja miatt választotta az FC Barcelonát. ■ Talmácsi Gábor műszaki hiba miatt - hat körrel a zárás előtt - kiesett a gyorsaságimotoros- világbajnokság idei nyolcadik futamán, a Brit Nagydíjon. A vi­adalt az olasz Mattia Pasini nyerte. Az összetettben eddig éllovas magyar visszacsúszott a második helyre, vezet a spanyol Hector Faubel. A rajt után Talmácsi a negyedikből vissza­esett a nyolcadik pozícióba, míg az élről startoló olasz Mattia Pasini megtartotta első helyét, sőt a második kör elején a ma­kézilabda Továbbra is élénken foglalkoztatja a megyebeli kézi­labda-barátokat, hogy elindul-e az élvonalban a Hort SE-FTC NB 1/B-s bajnokegyüttese? A fő­támogató elhagyta a klubot, s ezért gondolkodott el a fővárosi egyesület vezetése a folytatá­son. A döntés várhatóan a na­pokban megszületik. A szövet­gyár csak a tizedik volt. Tizenöt körrel a zárás előtt ismét Pasini került az élre, Talmácsi pedig felküzdötte magát az ötödik po­zícióba. Még 11 kör volt hátra, amikor Corsi és a spanyol Raffaele de Rosa összekoccant, ezzel a magyar negyedikké lé­pett elő. A 19. körben Talmácsi motorja meghibásodott, egyre jobban lelassult, ezért a magyar kihajtott a boxutcába és számá­ra véget ért a brit GP. Hosszú­hosszú ideje annak, hogy Talmácsi Gábor technikai prob­ség viszont már döntött: ha a második vonal bajnoka nem él a jogával, és visszalép, akkor a két NB I/B-s harmadik helye­zett játszhat osztályozót. A Ke­leti csoportban a Delfin KC Kecskemét, a nyugatiban pedig a Nagyatád gárdája volt a bronzérmes, ez a két csapat játszhatna az NB I-ért. ■ léma vagy bukás miatt nem szerzett pontot a világbajnoksá­gon. Egészen pontosan 2006- ban Le Mans-ban történt az eset, de ott is célba ért a 17. he­lyen. Talmácsi Gábor nyilatko­zata: - Nem számítottam erre, de ez egy ilyen sport, benne van a pakliban a technikai hiba le­hetősége. Egyelőre nem tudják a mérnökök, hogy mi okozta a problémát. Hamarosan dara­bokra szedik a gépet, és az ala­pos vizsgálat után okosabbak leszünk. Három pont a hátrá­terv Lengyel elképzelések sze­rint fegyencek dolgoznának a 2012-es, Ukrajnával közös ren­dezésű labdarúgó-Európa-baj- nokság stadionjainak, úthálóza­tának és szállodáinak építkezé­sein. Pawel Nasilowski, a len­gyelországi büntetés-végrehaj­tási intézeteket felügyelő testü­let helyettes vezetője elmondta, nyom, jövő héten következik Assen, nekem pedig már arra kell koncentrálnom. A 250 kcm-esek futamát a Hondával versenyző olasz And­rea Dovizioso nyerte. Az össze­tettben éllovas spanyol Jorge Lorenzo bukott, kiesett. Tóth Imre (Aprilia) a 15. lett, ezzel egy pontot szerzett. Tóth Imre: - Örülök, hogy megtört ez a hosszú idő óta tartó pontnélkü­liség. Tudom, hogy a szerencsén is múlott, sokan kiestek, de vég­re én is szerencsés voltam. ■ hogy egyelőre még csak egy tervről van szó, de úgy véli: a fe­gyencek foglalkoztatása illesz­kedik az EU programjához, mert a börtönből szabadulok könnyebb társadalmi beillesz­kedését segíti elő. A lengyel épí­tőipar komoly munkaerőhiány­nyal küzd, mert sokan külföl­dön vállalnak munkát. ■ HÍRSÁV Magyar játékvezető is közreműködhet a vb-n női labdarúgás A FIFA ki­jelölt 12 játékvezetőt, aki közreműködik majd a Kíná­ban sorra kerülő női vb-n. A kiválasztottak között van az a Gaál Gyöngyi is, akit Tö­rök László, a KTE edzője az Orosháza elleni vereség után mérgében „elküldött a konyhába”. Gaál mellett 3 európai bíró szerepel. Kásás Tamás csapata nyerte az Euroligát vízilabda A Pro Recco nyer­te a férfi Euroligát, miután a müánói fináléban 9-8-ra le­győzte a címvédő Dubrovni- kot. Az olasz csapat sikeré­hez Kásás Tamás 3, Mada­ras Norbert 1 góllal járult hozzá. 3. helyért: Partizán Beograd-Pireusz 15-13. Könnyebb volt az autó, kizárták a versenyből rali A 2. helyen végzett Aschenbrenner Györgyöt utólag kizárták a Szombat­hely-ralin, a nyolcfutamos ob 4. negyedik viadalán. A versenyző autója könnyebb volt a megengedettnél. A vi­adalt a bajnoki címvédő Bénik nyerte Túri előtt. A holland válogatott megvédte Eb-címét labdarúgás A címvédő Hol­landia nyerte az U21-es Eb- t, miután a fináléban 4-1-re nyert Szerbia ellen. A torna egyben olimpiai kvalifikáció is. A döntősök mellett Bel­gium és Olaszország szer­zett ötkarikás kvótát. INTERTOTÓ-KUPA 25. HÉT 1NK Zagreb-Vilaznia 1 2. Ethn.Ahnasz-Makedónija 1 3. Birkirkara-Maribor 2 4. Cliftonvyille-Dinabuig x 5. Honka Espoo-Tallinn x 6. Valur-Cofk City 2 NORVÉG 1. OSZTÁLY 7. Aalesund (13.)-Valetenga (11) 1 8. LiHeström (4.)-Start (10.) 1 9. Grenland (14.)-Sande(jorti (12.) 1 10.Strömgodset(7.)-Fredrikstad(6.) 1 11. Tromsö (9,)-Stabaek (2.) 2 12. Viking (3.)-Bergen 1 13. Gefle (7.)-Halmstad (2.) 1 SPANYOL KIRÁLY-KUPADÖNTŐ +1: Getafe-Sevilla 2 A szövetség határozott: újabb osztályozó dönthet Lengyel fegyencbrigádok a foci-Eb építkezésein? A Bulldogok nem vették el a Vitézek bajnoki aranyérmét rögbi A kecskemétiek az első ízben kiírt Szuper-kupa megnyerésével vigasztalódtak a bajnoki kudarc után Szombaton a kecskeméti Szék­tói stadionban került pont a 2006-2007-es rögbibajnokság végére. Az Extraliga bajnoki döntőjét két teljesen különböző­en értékelhető csapat játszotta. Az Esztergomi Vitézek gárdája egész évben egyenletes teljesít­ményt nyújtva jegyet váltott a bajnoki fináléra. A „kihívó” Battai Bulldogok csapata az alapszakaszban 4, majd a ráját­szásban további 2 vereséget összeszedve „stabüan lemarad­va” az élbolytól a harmadik he­lyen kocogott be az elődöntőbe, ahol drámai küzdelemben, ha­talmas csatában, a bajnokság legnagyobb meglepetését okoz­va 3 ponttal múlta felül a pech­Boldog kecskemétiek a rögbifleszta zárómérkőzése után. A bajnoki kudarc után a KARC megnyerte az első ízben kiírt Szuper kupát. szezont záró kecskemétieket. A előzetes esélyek a battaiak sikerét jósolták, s ezt a döntő sem borította fel: a Vitézek 16-0-s félidő után 40-0-ra nyertek és megőrizték bajnoki elsőségüket. A mérkőzést kö­vetően került sor a szezon leg­nagyobb vesztese, az Extrali- ga-bronzos Kecskeméti ARC és az NB I újdonsült bajnoka, a Budapest Exiles csapatának küzdelmére a Szuper-kupáért. Az idén először kiírt kupa esélyt kínált arra, hogy KARC méltóképpen búcsúzzon a sze­zontól. Ez sikerült: a kecske­métiek 24-5 (7-0) arányban nyertek és elhódították az első Szuper-kupát. ■