Petőfi Népe, 2007. május (62. évfolyam, 101-125. szám)

2007-05-07 / 105. szám

14 SPORT PETŐFI NÉPE - 2007. MÁJUS 7., HÉTFŐ A szerencse is közrejátszott a sikerben statoil megyei i. osztály A kalocsaiak fegyelmezettebben, elszántabban és taktikusabban játszottak Mestermérleg KISS PÉTER A mérkőzés után csak annyit mon­dott, hogy nem tud a játékról sem­mit sem nyilatkozni. A találko­zó előtt viszont arról beszélt, hogy tartalékos a csapatuk, eltiltás és sérülés miatt a kis­­padon is sérültek ülnek, így nehéz mérkőzés elé néznek. MÁRTON ZSOLT: - Egy küzdelmes mérkőzésen vagyunk túl. Nem vitatom, hogy szeren­csés körülmények között sze­reztük meg a három pontot. Ettől függetlenül úgy érzem, hogy ezen a találkozón jó tak­tikát választottunk és rászol­gáltunk a győzelemre. Kiskunhalas-Kalocsa 0-1 (0-11 Kiskunhalas: Kalocsa: Cs. Kovács Rádi Takács Bogdán Paor Kárász Zavarkó Gillich (Tarjányi) Ficsor Csáki Mészáros Klézli Nafsz Kerekes Bata Cserenkó Oláh Balogh Hegedűs (Varga) (Dana) Klupács Mácsai Keszthelyi Edző: Márton Zsolt Edző: Kis Péter Kiskunhalas: 80 néző. Vezette: Apró F. (Len­gyel L, Szabó I.). Gól: Mácsai. Sárga lap: Cserenkó, ill. Mészáros. Kitűnt: senki, ill. Ke­rekes, Klézli, Klupács, Mácsai. Ifj.: 0-1. Percről percre 13. PERC: Csáki ugrott ki közé­pen, teljesen egyedül vezethette kapura a labdát, lövése azonban a felső kapufán csattant. 37. PERC: Mácsai jobb oldalról végzett el szabadrúgást. A lapo­san lőtt labda utat talált a háló­ba, 1-0. 43. PERC: Cserenkó a tizenhato­son belül kilökte a labda alól Paort, amiért a játékvezető tizen­egyest ítélt. A büntetőt Rádi végezte el, de lövését Klézli hárí­totta. 61. PERC: Mácsai indításával Keszthelyi iramodott meg. Egye­dül vezette Cs. Kovácsra a labdát, lövését azonban védte a hálóőr. utolsó tíz percben szinte kapu­jukhoz szögezték ugyan ellen­felüket, de nem tudtak betalálni Klézli kapujába. A fegyelmezet­tebben, taktikusabban és el­szántabban játszó kalocsaiak így megérdemelten vitték haza a három pontot. Bácsalmás-S.vadkert3-l(3-0) Bácsalmás: Soltvadkert Zsemberi Hatvanyi Szűcs Gusztos (Tóth) Schuknovic (Juhász) Szarka Pá rezén Schiszler (Ócskái) Moravic Eperjesi Rudics (Józsa) HolczimmerT. Varga (Holczimmer Z.) Snyehola Schmidt (Csemák) Borcsák(Tóth) Eiler Sztojanovics Papp (Cs.Kovács) Font Bögre (Páncsics) Gillich Edző: Edző: Florin Nenad Tagaj János Izsák - Kunszállás 2-1 (0-1) TomDa -Akasztó 2-3 (1-0) Kiskőrös-Kmaisa3-líl-l) Harta-Dusnok2-0(l-0) Izsák: Kunszállás: Tompa: Akasztó: Kiskőrös: Kiskunmajsa: Harta: Dusnok: Házi Kertész Z. Urlauber Ámann Mlinkó Szekeres Kovács Bakula Garaci Kertész G. Bálind Varga B. Makrickij Csikós Vékony Sánta Jávorka Váczi Rencsár Lehota Somlyai KovácsJ. Czigler Jagicza (Báló) Bonea Fekete Kovács (Simola) Hirs Pecznyik Kránicz Szabadi Sátrán Márton Vincze Horváth Zs. Juhász Rózsa Hackler (Donnán) Kiss Bárdos Török (Farkas) Samu Mezedi (Kisa) Megyes (Varga Z.) Kecskeméti Kasza Zsibók Báló Aczél PöszmetT. Kiss Németh (Pásztor) Szi kora Balogh Vida Takács (Mészáros) Koleszárik Csamangó Csehi Filus Nagy Teket (Lázár) Nagy Juhász Pöszmet Zs. Horváth B. Lázár (Judák) Sárközi Márki Bujáki (Bálint) Jagicza J. Hleba Jaskó(Cseh) Béleczki Supka Balogh Mihalkó (Bíró) Kovács (Lisztmaier) Kristoly Gréczl Pataki (Keresztesi) Fenyvesi Nagy Füleki (Beregszászi) Varga Dedák (Tóth) Koch Lacska Edző: Edző: Edző: Edző: Edző: Edző: Edző: Edző: Gréczi Gábor Kertész Gábor Kószó László Agócs Zoltán Szlovák László Márki Ferenc Szabó László Báló József ((.egyháza - Nemesnád. 1-1 (0-1) Nemesnádudvar: Kása András Fejes Balogh Kovács Cámpán Gazdag Nagy Duzmath (Gogolák) Polgár Hugyecz Edző: Gazdag Attila Szerencsés Harsányi Vinter (Simon) Fehérvári Mezófi Bécsi Pesti Kossá Jagizca Kosár Száber Edző: Jagicza László Kerekegyháza, 100 néző. Vezette: Tóth Cs. (Hász, Kollár). Gól: András, ill. Pesti. Sárga lap: Mezőfi, Szerencsés. Kitűnt: Balogh, ill. Pesti, Jagicza. Ifj.: 4-0. Tlszakécske-Sott5-2 (2-1) Tiszakécske: Sott László (Modla) Tűskés Márics Ruppert Pálinkás (Fazekas) Duzmath Maczkó Fekete Bakos Nagy (Kiss) Bagi Abonyi Tóth (Forgó) Unyi (Fröhlich) Török Tóth Maravic (Péntek) Kirchner Szabó Orosz Anka Sallai Edző: Edző: Török László Miskovicz Bálint A mérkőzés előtt Márton Zsolt edző kiegyezett volna a döntetlennel is. Csapa­tuk ugyanis az utolsó előt­ti helyen állt, míg a halasi­ak a középmezőnyben. Az egy pont helyett azonban három sikeredett. Szentirmay Tamás A kiskunhalasiak mindjárt a mérkőzés elején támadólag lép­tek fel. Úgy tűnt, hogy gyorsan dűlőre akarják vinni a három pont sorsát. Ekkor szinte csak az ellenfelük térfelén pattogott a labda. Szerencséjük azonban nem volt, mert csak egy kapufá­ra és egy lesgólra futotta telje­sítményükből. A kalocsaiaknak viszont sikerült egy gólt elérni­ük. Mácsai szabadrúgása utat talált a kapuba. Nem volt túl erős a lövés, ezért Cs. Kovács­nak hárítania kellett volna. Nem ezt tette, mert mellényúlt a labdának. Még a félidő lefújá­sa előtt esélyt kaptak a hazaiak az egyenlítésre. Egy tizenhato­son belüli lökésért tizenegyest STATOIL MEGYEI 1. OSÍTÁLV 1. Solt 24 17 4 3 68-32 55 2. Harta 24 14 4 6 61-29 46 3. Kiskőrös 24 13 6 5 55-31 45 4. Tiszakécske 24 12 8 4 69-38 44 5. Tompa 24 13 4 7 65-41 43 6. Izsák 24 13 4 7 51-34 43 7. Bácsalmás 24 11 5 8 3342 38 8. Kerekegyháza 24 10 5 9 47-53 35 9. Akasztó 24 9 7 8 46-35 34 10. Kunszállás 24 7 8 9 40-34 29 11. Kiskunhalas 24 8 5 11 3341 29 12. Nemesnád. 24 8 3 13 37-62 27 13.Dusnok 24 6 4 14 31-61 22 14. Kalocsa 24 4 7 13 28-52 19 15. Soltvadkert 24 4 5 15 2647 17 16. Kiskunmajsa 24 2 3 19 20-78 9 A kalocsai KLUPÁCS (jobbra), ha kellett, szerelt; ha kellett, támadott, és az egész mérkőzésen Jól Játszott. ítélt Apró játékvezető, amit nem sikerült értékesíteniük. A szünetben minden bizonnyal alapos fejmosást kaptak a játé­kosok, mert nagy lendülettel folytatták a mérkőzést. A kalo­csaiak viszont továbbra is oko­san passzolgattak, azt is lehet mondani, hogy húzták az időt. Az vesse rájuk a követ, akik a helyükben nem ezt tették vol­na! Ennek ellenére két helyze­tük is adódott ebben a játék­részben gól szerzésére, de nem tudtak élni vele. Az viszont lát­szott a játékosokon, hogy na­gyon szeretnék megnyerni a mérkőzést. Ha kellett, akkor tíz emberrel védekeztek, és önfel­­áldozóan szereltek. A halasiak­ból viszont hiányzott a tűz. Az Izsák 150 néző.Vezette: Wittmann (Rácz, Szabó G.). Góllövők: Aczél, Hleba, ill. Jaskó. Sárga lap: Juhász, ill. Váczi. Kitűnt: Bonea, Aczél, Takács, ill. Kertész Z., Fekete, Pöszmet Zs. Ifjúsági eredmény: 3-6. Tompa, 250 néző. Vezette: Somogyi (Hász, Minda). Gól: Fenyvesi 2, ill. Juhász 2, Judák. Sárga lap: Rencsár, Horváth B„ ill. Varga B. Kitűnt: senki, ill. Csehi, Juhász, Lehota. Ifj.: 1-4. Kiskőrös, 160 néző. Vezette: Fülöp (Krizsán, Zsebő). Gól: Balogh, Füleki.Tóth, ill. Márki. Sárga lap: Somlyai, Balogh, ill. Kránicz, Csikós, Márki. Piros lap: Csikós, Márki. Kitűnt: Filus, Balogh, Tóth, ill. Varga, Nagy, Kasza. Ifj.: 3-0. Harta, 200 néző. Vezette: Tamás R. (Ta­más J., Török). GóLTeket, Bálint. Kitűnt: Szabadi, Koch, zísibók, Kiss, ill. Bárdos, Sánta. Ifj.: 11-1. Bácsalmás, 300 néző. Vezette: Juhász (Tóth, Somodi). Gól: Snyehola, Sztojanovics, Schuk­­novic, ill. Tóth. Sárga Lap: Schuknovic, ill. Schiszier, Papp. Kitűnt: Snyehola, Sztojanovic, Schuknovic, ill. Hatvanyi, Eiler, Font Ifj.: 3-1. Tiszakécske, 250 néző. Vezette: Holczimmer (Dulai, Sebestyén). Gól: Bakos 2, Török, Sza­bó, Péntek, ill. Fekete, Kirchner. Sárga lap: Pálinkás, Maravic, Bagi, ill. Fekete. Kitűnt: Bagi, Bakos, Anka, László, ill. Tóth. Ifi: 5-1. A kiskunfélegyháziak győztes gólját a bajaiak hozták össze labdarúgó-nb in. alföld csoport Jó iram, de elég sok hiba és közepes színvonal jellemezte a megyei rangadót BAJA-KISKUNFÉLEGYHÁZA 0-1 (0-0) Baja, 200 néző. Vezette: Szöllősi. Bajai LSE: Kámán - Viszmeg, Gyenei, Csengő, Kollár (Bánócz­­ky), Hernády, László, Papp, Reitmann, Gazsi, Sziegl (Trucz). Játékosedző: Goretich Gábor. Kiskunfélegyházi HTK: Tóth - Nádasdi, Kelemen, Valkovics, Kovács - Térjék (Szabó T.), Sza­bó A-, Kádár, Katona - Barna, Polgár. Edző: Gyurik József. 78. perc: Viszmeg röviden tolt hátra egy előreívelt labdát Kámánnak, aki kapujából kifut­va, az alapvonaltól 14 méterre a rá támadó Barnába rúgta a já­tékszert, ami a kapuba döcö­gött, 0-1. Agilisán kezdett a hazai együttes, amely ősszel 5-0-val tért vissza a félegyházi kirán­dulásról, a legutóbbi tabellán négy helyezéssel, kilenc ponttal maradt el a vendégektől. A ba­­jaiaknak ráadásul a múlt heti, újszászi vereséget is feledtetni­ük kellett volna kitartó szurko­lóikkal. Ehhez méltó volt az ak­tivitás, az égi jelekre figyelők pedig kedvező körülményként értékelhették, hogy az ötödik percben kisütött a nap. Újabb háromszáz másodperccel ké­sőbb keveredtek első alkalom­mal a bajai kapu elé a félegy­háziak, akik rögtön megmoz­gatták a csapathoz visszatért Kámánt. A hálóőr nem panasz­kodhatott tétlenségre, rövid idő alatt két szöglet is feladatot adott neki, illetve Kelemen léc alá tartó, 30 méterről eleresz­tett szabadrúgását kellett ki­piszkálnia. A vendégkapu előtti események között viszont Sziegl elterülése, illetve a játék­vezetői síp némasága izgatta fel a nézőket. Ennél a helyzetnél Gazsi lövését védte bravúrral Tóth. Ez idő tájt a rendkívül sok pontatlan átadás miatt nem ala­kult ki folyamatos játék, viszont a csapatok lemondtak az addig előszeretettel alkalmazott ível­­getésekről. A játékrész máso­dik felében már a vendégek ke­rültek fölénybe, amit több hely­­zetecske bizonyított. Szünet után ismét a házigaz­dák igyekeztek gyorsan előnyt szerezrú, ám Sziegl orra előtt ment el egy keresztbelőtt labda. Egy perc múlva viszont Katona nem tudta levenni a labdát a ka­pu torkában. Csengő 25 m-ről eresztett el veszélyesen csapó­dó löketet, amit Tóth tessékelt szögletre. Rövidesen a vendé­gek lőttek kapufát, majd egyre nagyobb lett a félegyházi fölény. A hazai középpálya a rombolás­ban még helytállt, de az építke­zésre már nem futotta. Rossz passzok, vontatott visszazárá­­sok mutatták: fogytán a bajaiak ereje. Ezt kihasználva egyre gólszagúbb akciókat vezetett a Félegyháza, de az utolsó átadá­sokba mindig hiba csúszott. Volt, hogy Kámán védett bra­vúrral, majd a védők állták út­ját a háló felé tartó labdának. Ami nem ment a vendégtá­madóknak, azt megoldotta a ha­zai védelem: ritkán látható hi­basorozat végén a hálóba került a labda. Ez megnyugtatta a Félegyházát. Szabó A. például olyan „sebességgel” indult egy szöglet elvégzéséhez, hogy félő volt: mire a sarokba ér, lejár a sportorvosija. Az utolsó percek­ben a Baja fogcsikorgatva pró­bált egyenlíteni - Hernády elől például az utolsó pillanatban vágták ki a védők a labdát -, de a hosszabbítás három percében sem változott az eredmény. Kitűnt: Hernády, ül. Kelemen, Barna. Eredmények: Monor- Vásárhely 2-1, Cegléd-Mezőtúr 2-1, Csongrád-Gyula 1-2, Túr­­keve-Algyő 0-0, Szarvas-Örkény 1-0, Szolnoki Sp.-Újszász 3-2. LABDAIHjCÓ-NB HL ALFÖLD CSOPORT 1. Cegléd 22 15 5 2 42-20 50 2. Hódmezővh. 22 13 3 6 49-22 42 3. Örkény 22 13 3 6 28-21 42 4. Algyő 22 11 4 7 42-22 37 5. Szolnok 22 11 4 7 40-34 37 6. K.félegyháza 22 10 4 8 3521 34 7. Monor 22 10 4 8 42-32 34 8. Gyula 22 10 4 8 3638 34 9. Mezőtúr 22 10 2 10 3841 32 10. Ujszász 22 6 5 11 3242 23 11. Baja 22 7 1 14 3545 22 12. Túrkeve 22 5 4 13 2545 19 13. Csongrád 22 5 3 14 27-53 18 14. Szarvas 22 3 4 15 17-52 13