Petőfi Népe, 2007. május (62. évfolyam, 101-125. szám)

2007-05-21 / 117. szám

14 PETŐFI NÉPE - 2007. MÁJUS 21, HÉTFŐ LABDARÚGÁS Maczkó ijesztgette a vadkertieket statoil megyei i. osztály A vendégegyüttes szerint két lesgólt lőttek a hazaiak A mérkőzés előtt biztos volt az, hogy Török Lász­ló is kezdőember lesz a Tiszakécskénél, hiszen mindössze hárman ültek a kispadjukon. A hazai szurkolók gólt, gólokat vártak a szakembertől. Szentirmay Tamás A találkozó elején támadólag léptek fel a kécskeiek. Maczkó előtt adódott is gólszerzési le­hetőség, de nem tudott vele él­ni. Nem sokkal később, egy védelmi hiba után, vezetést szereztek a vendégek. Úgy tűnt, hogy ez nem a soltvad­­kertieket, hanem a tisza­­kécskeieket rázta fel, akik me­zőnyfölényt harcoltak ki. Az­tán a félidő vége felé két perc alatt megfordították az ered­ményt. Előbb Maczkó, majd pedig Török volt eredményes. A két találat megnyugtatta a hazai közönséget is. A második félidő elején job­bára a vendégek térfelén folyt STATOIL MEGYEI 1. OSZTÁLY 1. Solt 26 18 4 4 74-37 58 2. Harta 26 15 5 6 66-30 56 3. Tiszakécske 26 14 8 4 7440 50 4. Kiskőrös 26 14 6 6 61-35 48 5. Tompa 26 14 4 8 6844 46 6. Izsók 26 14 4 8 54-36 42 7. Akasztó 26 11 7 8 57-37 40 8. Kerekegyháza 26 11 6 9 66-55 39 9. Bácsalmás 26 11 5 10 3446 38 10. Kunszállás 26 9 8 9 46-36 35 11. Nemesnádudvar 26 9 3 14 3944 30 12. Kiskunhalas 26 8 5 13 3448 29 13. Dusnok 26 7 4 15 3446 25 14. Kalocsa 26 4 8 14 2956 20 15. Soltvadkert 26 4 6 16 27-50 18 16. Kiskunmaisa 26 2 3 21 22-89 9 Izsák: jogosulatlan játék miatt 4 pont a játék, a kécskeiek mégsem tudták akaratukat rákénysze­ríteni a soltvadkertiekre. Több veszélyes támadást vezettek, de eredménytelenül. Egy-két szikrázó belemenés is tarkította a játékot. Ebből talán Maczkó kapott a legtöb­bet, de a kécskeiek sem maradtak adósak. A vadkerti játékosok több alkalommal reklamáltak is a játékvezető­nél, illetve a partjelzőnél egy­­egy másképpen értelmezett ítélet után. A vendégek véle­ménye szerint például a kécs­keiek két gólját is lesállás előzte meg. Az alacsony színvonalú mérkőzésen a hazaiak egy ki­csit többet birtokolták a lab­dát, eredményesebbek is vol­tak ellenfelüknél, így megér­demelték a három pontot. Percről percre 16. PERC: Tyukász elcsípett egy rossz hazaadást, lövése előtt még csinált egy cselt, majd a tehetetlen László mellett a hálóba lőtt, 0-1. 35. PERC: Maravicz jól ugratta ki Maczkót, aki kicsit kisodródva, mintegy nyolc méterről laposan lőtt a kapuba, 1-1.37. PERC: Tö­rök-Forgó összjáték után ismét a csatárhoz került a labda, aki nagy nyugalommal helyezte a labdát a hálóba, 2-1. 83. PERC: Törököt a ti­zenhatoson belül szabálytalanul szerelték, amiért Ignácz játékvezető tizenegyest ítélt. A büntetőnek a sértett futott neki, és a jobbra moz­duló Hatvanyi mellett a kapu bal oldalába rúgta a labdát, 3-1. Tiszakécske - Sottvadkert 3-1 (2-11 Tiszakécske: Soltvadkert László (Modla) Hatvanyi Mancs Ócskái Forgó Szarka Pálinkás Eperjesi Marovicz Gillich Maczkó Gusztos(fóth P.) Péntek(Fazekas) Papp Anka (Bakos) Holczimmer Tóthi. (Csernák) Bagi Molnár (Marton) Török Eiler Tyukász Edző: Edző: Török László Tagai János Tiszakécske, 300 néző. Vezette: Ignácz (Szilvási, Kollár). Gól: Törők 2, Maczkó, ill. Tyukász, Sárga lap: Forgó, Péntek, ill. Gillich. Kitűnt: Marovicz, Maczkó, Török, Pálinkás, ill. Eperjesi, Szarka, Gillich. Ifj.: 6-1. Bácsalmás-Akasztó 1-3 (0-21 Bácsalmás: Akasztó: Zsemberi Ámann Szűcs Varga B. Szuknovics Lehota Bögre (Páncsics) Hirsch (Németh) Moravicz Juhász (Varga Z.) Sztojanovics Megyes Rudics (Cs. Kovács) Hambalkó Barcsák Csehi Snyehola (Gulyás) Nagy Berényi Supka Tóth (Juhász) Antal (Lázár) Edző: Edző: Florin Nenad Agócs Zoltán Bácsalmás, 400 néző. Vezette: Tóth (Tamás, Vén). Gól: Moravicz 11-esből, ill. Csehi, Megyes, Juhász. Ifj.: 3-1. Mestermérleg TÖRÖK LÁSZLÓ: 1^1.....- Fáradtan játszottunk, gf meglátszott, hogy hét köz­******* ben kupa-J J§ “ Jr meccset vív­tunk, amit nem pihentünk ki. tagai János: - Nem tudok a játékról mit mondani, mert két P®tu A'tí olyan gólt kaptunk, ami W" %l£iáJ szabálytalan '«I siggjjpr körülmények között esett. Éppen ezért nem reális az eredmény. Négyet kapott a bajnokesélyes Nagyarányú vereséget szenve­dett a bajnokesélyes Solt csapa­ta a szomszéd település gár­dájától. Igaz, az első három gól­juk tizenegyesből esett. Akik azonban látták a mérkőzést, azt állítják, hogy jogosak voltak a büntetők. Ritka az ilyen követ­kezetes játékvezető - mondták. A KISKUN HALAS-NEMESNÁDUD­VAR o-i (0-0) meccsről nem kap­tunk tudósítást. Harta-Solt 4-0 (2-0) Izsák-Kalocsa 3-0 (1-0) Kerekearháza-Torrma 3-2 (1-1) Kiskunmaisa -Kunszállás 1-3 (1-1) Kiskőrös-Dusnok 5-1 (3-1) Harta: Solt Izsák: Kalocsa: Kerekegyháza: Tompa: Kiskunmajsa: Kunszállás: Kiskörös: Dusnok: Kovács Tüskés Házi Klézli Kása Urlauber Szekeres Fekete R. Mlinko (Jaksa) Bakula Czigler Ruppert Garaci Oláh András Bálind !örök Váczi Aszódi Sánta Kiss Orosz Jávorka Naftsz(Dana) Hugyecz Rencsár Kránicz Fekete 1. Makriczkij Jagicza! Tomolik Duzmath Bonea Mácsai (Farkas) Balogh Kovács Bíró Vincze Rózsa JagiczaJ. Bálint Fekete Márton Bata N. (Hegedűs) Virág Horváth Zs. Bodor Bertus Pecznyik Sáfrány Balogh Nagyi. Pap Balogh Czámpán (Nagy) Kiss Csikós Koleszárik(Jaskó) Somlyai Bárdos Teket Abony Aczél Kerekes Gazdag Andróczki (Dilic) Nagy Lapsánszki Filus Vida Szabadi (Lázár) Sallai Takács (Riscutia) Bata A. Baracskai Horváth! Mihalkó (Kovács) Pöszmet! Sárközi Varjú Bujáki Unyi Juhász (Mészáros) Keszthelyi Kecskeméti (Fritz) Kisa (Simala) Kasza PöszmetZs. Balogh (Pásztor) Bogárdi Kovács (Zsibók) Tóth Hleba (Török) Lugos Polgár (Duzmath) Béleczki Szikora Kertész Á. (Kertész Füleki (Kecskeméti) Simonits (Báló J.) Nagy (Gillich) Kirchner Gréczi Klupács Gogolák Fenyvesi Varga G.) Dedák Kristály (Maros) Edzó: Edző: Edző: Edző: Edző: Edző: Edző: Edző: Edző: Edző: Szabó László Miskovicz Bálint Gréczi Gábor Márton Zsolt Gazdag Attila Kószó László Márki Ferenc Kertész Gábor Szlovák László Báló József Harta, 600 néző. Vezette: Witmann (Sala-Izsák, 100 néző. Vezette: Patyi (Kohajda, Kerekegyháza, 100 néző. V.: Holczimmer Kiskunmajsa, 150 néző. Vezette: Sánta Kiskörös, 200 néző. Vezette: Madácsi mon, Szabó). Gól: Nagy Előd 4 (hármat 11-Herczeg). Gól: Juhász, Takács, Pap. Sárga (Dulai, Lengyel). Gól: Bocskai, Polgár, András, (Hodován, lörök Sándor). Gól: Szikora, ill. (Tompái, Tanácsi), Gól: Dedák 3, Füleki, Ba­esból). Piros lap: Tomolik. Kitűnt: Nagy Előd lap: Garaci, Jávorka, ill. Mácsai, Balogh. Ki­ill. Fenyvesi, Horváth Zs. Sárga lap: Polgár, ill. Vincze, Kertész Á., PöszmetZs. Sárga lap: Var­logh, ill. Simonits. Kitűnt: az egész csapat ill. a mezőny legjobbja, és az egész csapat ill: tűnt: Juhász, Márton, Pap, ill. Klézli. Ifj.: 4-6. Horváth Zs. Kitűnt: Balogh, Gogolák, Gazdag, ga, ill. Cseh, Piros lap: Nagy. Kitűnt: Kránicz, Simonits. Ifj.: 13-0. senki. Ifj.: 3-2. ill. Bálind, Kiss, Horváth! Ifj,: 7-3. Szikora, Török, ill. az egész csapat Ifj,: 1-2. Baján góleső a hajrában, pontmentés az utolsó pillanatban labdarúgó-nb ül alföld csoport A sorozatban a hatodik győzelmét arató Félegyháza folytatta jó tavaszi szereplését ÚJSZÁSZ-KISKUNFÉLEGYHÁZA 1-2 (0-0) Újszász, 200 n. Vezette: Szabó S. Kiskunfélegyházi HTK: Tóth - Fricska, Valkovics, Kovács A., Szabó T., Térjék (Újvári), Kádár, Katona, Lengyel, Szabó A., Pol­gár (Bagi). Edző: Gyurik József. A tavasszal szenzációsan sze­replő, ezúttal kényszerből né­hány kulcsemberét nélkülöző Félegyháza szerette volna foly­tatni jó sorozatát. A kiesés ré­métől fenyegetett, 10. helyen ál­ló hazaiak viszont már egy pontnak is örültek volna. Az I. félidőben mindkét kapu előtt alakult ki helyezet. Igaz, a na­gyobbakat a vendégek - főleg Kádár és Szabó T. - dolgozták és hagyták ki, olykor pedig az újszászi kapus, Kovács mentett Fortuna segítségével. Szünet után rögtön jött a hideg zuhany: a 47. percben egy hazai szöglet után a félegyházi védők éppen Földi elé fejelték ki a labdát, aki 18 m-ről a kapu bal oldalába lőtt, 1 -0. Ezután a vendégek na­gyobb sebességre kapcsoltak, és négy perccel később egyenlí­tettek: Szabó A. végzett el egy szabadrúgást a bal oldalon. Ka­pu elé csavart labdáját a mély­ségből érkező Valkovics vissza­fejelte Katona elé, aki 16 m-ről hatalmas gólt lőtt a felső sarok­ba, 1-1. A 87. percben Katonát buktatták a 16-oson. Büntető! Szabó A. a háló jobb oldalába vágta a labdát, 1-2. Kitűnt: Ko­vács, Konka, Mérész, illetve Tóth, Kovács A., Valkovics, Katona. BAJA-ALGYŐ 3-3 (1-1) Baja, 200 néző. Vezette: Kepka. Baja: Nuszpl - László, Kollár, Goretich, Viszmeg, Hernády, Gyenei, Papp, Sziegl (Bánócz­­ky), Gazsi, Reitmann. Játékos­edző: Goretich Gábor. 16. p.: Jobbról szállt a kapu elé a labda, a védelem tétovázá­sát Pataki használta ki, 5 m-ről perdített a hálóba, 0-1. 40. p.: Papp labdájával Reitmann ment el a bal szélen, középre adását Gazsi 10 m-ről passzolta a bal alsóba, 1-1. 80. p.: Egy ka­pu elé lőtt labdát Katona vett át, majd Kollárral ütközött és elte­rült. 11-es! Kothencz magabiz­tosan lőtt a léc alá, 1-2. 84. p.: Egy beívelés magasra pördült a védőkről, Reitmann eszmélt el­sőként, és 8 m-ről a bal sarokba helyezte, 2-2. 87. p.: Gyors ak­ció végén balról a hosszú oldal­ra ívelt labdát Pálinkó két lépés­ről a kapufára fejelte, onnan a hálóba pattant, 2-3. 92. p.: Bá­­nóczky beívelését Gazsi vette át, majd bebőrözte védőjét és el­vágódott. 11-es! Reitmann ma­gabiztosan vágta a labdát a bal alsóba, 3-3. Papp csaknem góllal nyitott az élmezőnyben lévő Algyő el­len, ám a 16-os előterében buk­tatták, majd Reitmann elől men­tett, lábbal, a kapus. A gól után még Gazsi került helyzetbe két­szer, aztán a Baja csak üldözte a labdát. Szünet után a Baja több ígéretes helyzetet alakított ki, ám a játékrész felénél mindkét gár­da holtpontra jutott. Ezt a durva­ságok számának növekedése je­lezte: Gyenei és Viszmeg agyára köd szállt, ám mindketten a pá­lyán maradhattak. A 84. p.-ben a bíró előkapta a piros lapot, majd heves integetéssel jelezte, hogy tévedett, sárgával büntette Kato­nát. A sok hibával fűszerezett, végén izgalmassá vált meccsen sikerült a pontmentés a legin­kább elszántsága miatt dicsérhe­tő Bajának. Kitűnt: Reitmann, Goretich, ill. Pálinkó, Pataki. További eredmények: Csong­­rád-Monor 3-4, Szarvas-Gyu­la 2-5, Cegléd-Hódmezővásár­­hely 4-2, Szolnoki Sp.-Örkény 5-0, Túrkeve-Mezőtúr 2-1. LABDARÚCÓ NB III. JttFÖLB CSOPORT 1. Cegléd 24 16 5 3 46-23 53 2. Hödmezóvh. 24 14 3 7 56-26 45 3. Örkény 24 14 3 7 36-26 45 JJgyö 24 12 5 7 56-27 41 5. KHTK 24 12 4 8 3923 40 6. Monor 24 12 4 8 47-35 40 7. Szolnok 24 12 4 8 46-36 40 8. Gyula 24 11 4 9 41-41 37 9. Mezőtúr 24 11 2 11 41-44 35 10. Túrkeve 24 7 4 13 2846 25 11. Baja 24 7 2 15 3860 23 12. Útszász 24 6 5 13 33-49 23 13. Csongrád 24 5 3 16 31-59 18 14. Szarvas 24 3 4 17 21-62 13 ^ ------------------­­---­MACZKÓ GÁBOR - csapatkapitányhoz méltón - jól irányított, gólt Is lőtt (képünkön) a soltvadkertiek elleni összecsapáson.