Petőfi Népe, 2007. február (62. évfolyam, 27-50. szám)

2007-02-12 / 36. szám

10 2007. FEBRUÁR 12., HÉTFŐ LXII. ÉVFOLYAM, 36. SZÁM SPORT A világ- és olimpiai bajnok JELENAISZINBAJEVA 4,93 méterre javította rúdugrásban a világ legjobb fedett pályás eredményét. o pHIM ipMMWÉ Sl a E Nagy meccs döntött a kupáról kézilabda Kiskőrös szombattól már nemcsak a bor, hanem a kézilabda városa is * y * [ ír fjßl im: $ KISKŐRŐS-TISZAKÉCSKE 23-21! Csató Dánielt a hazaiak csapatkapitánya, Horváth András igyekszik megakadályozni a labda továbbításában. Jobbról Csermák Gábor (15) és Demeter Gábor (33) figyeli az eseményeket. A hét végén tizedik alkalommal került sor a Kiskőrösi Borváros Kupára. A férfi felkészülési tor­nát hagyományosan mindig az első tavaszi bajnoki forduló előtt egy héttel rendezik a körösiek. A tornán az NB 1/B Keleti cso­portjában 8. helyen álló Kiskő­rös KSK, NB II. Délkeleti cso­portjában éllovas Tiszakécske, valamint az NB 1/B Nyugati cso­portjában 10. Dabas és 13. Tö­köl vett részt. Az első meccset a házigaz­dák játszották a Tököl ellen, és 36-34-re (16-14) nyertek. Ezen a meccsen Borbás János, a ha­zaiak edzője azokkal a fiatal já­tékosokkal kezdett, akik a baj­nokik során inkább csereként jutnak szóhoz. Eleinte a vendé­geknél volt az előny, de aztán beszálltak a körösi „nehéz­bombázók”, és fordítottak. Ez­után a Tiszakécske szoros meccsen, egy, az utolsó pilla­natban lőtt góllal verte a Dabast. A két Pest megyei csa­pat küzdelméből viszont a Dabas került ki győztesen. A torna egyik legérdeke­sebb találkozója a Kiskőrös­Tiszakécske összecsapás volt. A kécskeiek sok betöréssel próbálkoztak, amit a hazai vé­dőfal csak szabálytalanságok árán tudott megakadályozni. Tíz büntetőt harcoltak ki, és mindegyiket értékesítették is. A vendégek mindkét kapusa, Gál és Szerencse is kiválóan védett, a másik oldalon pedig Gillich húzta le a rolót. Nem véletlen, hogy a 20. percben még csak 3-5 volt az állás. A szünetben egygólos vendég­előnnyel (8 9) vo­nultak pihenőre a csapatok. A máso­dik felvonás is kőkemény küz­delmet hozott, a Kiskőrös a végjáték­ban nyert 23-21-re. A követ- k e z ő meccsen a kécskei­ek biztosan verték a Tököl gárdáját. A zárómérkőzé­sen a házigazdák igazi presztízs­meccset vívtak a népes szurkológár­dával érkezett Da­bas ellen. Harminc perc játék után 16- 15-re a Pest megyei gárda vezetett. A má­sodik félidő is végig szoros volt, az 58. percben 25-26 volt az állás, ám az utol­só másfél percben már csak a Kiskő­rös talált a hálóba, még­hozzá két­szer. így 27-26- ra megnyerte az izgalmas mécs­esét, ezzel együtt a kupát is. A torna végeredménye: 1. Kiskőrös 6, 2. Tiszakécske 4, 3. Dabas 2 pont, 4. Tököl pont nél­kül. A torna gólkirálya: Mészá­ros Gábor (Tiszakécske) 22 talá­lattal, legjobb kapusa: Gál János (Tiszakécske), legjobb mezőny- játékosa: Golovin Vlagyimir (Dabas) lett. A legjobb hazai já­tékos különdíját Vass Péter kapta. ■ Sz. E. Tavasszal lila-fehérben a zambiai válogatott labdarúgás A Pápa 44-sze- res zambiai válogatott véde­kező középpályásával, Mischek Lunguval és a Fe­rencváros védőjével, Csurka Zoltánnal szerződést kötött a Kecskeméti TE. Az Izrael­ből hazatért csatárt, Fülöp Zoltánt is tesztelték, de az ő játékára nem tartottak igényt. Az NB Il-es lüa-fehér klub legutóbbi felkészülési mérkőzésén Kovrig, Borsos és Rezes góljaival a Sorok­sárt győzte le 3-1-re. Éremesővel tért haza az Univer KTE birkózás Az idei világverse­nyekre válogattak a kötött­fogású birkózóknál a buda­pesti Ganz-kupán. Az Uni­ver KTE sportolói közül Horváth András arany­éremmel tért haza, Daj­kának ezüst, míg Molnár­nak, Zeleinek és Dömötör­nek bronz került a nyakába. Együtt a nyolcak bandája a Magyar Kupában kosárlabda Kialakult a fér­fi kosárlabda Magyar Kupa negyeddöntője: Univer, Pécs, Dombóvár^ Szolnok, Nyíregyháza, Albacomp, Körmend, Zalaegerszeg. Ez a nyolc csapat várhatja a sorsolást, és reménykedhet a négy közé kerülésben. 1. Hamburg-Dortmund 3-0 1 2. Leverkusen-Frankfurt 2-2 X 3. Mainz-Cottbus 4-1 1 4. Möncbengladbach-Aachen 0-0 X 5. Schalke-Hertha 2-0 1 6. VfB Stuttgart-Bremen 4-1 1 7. Bayern München-Bielefeld 1-0 1 8. Bochum-Nürnberg 0-2 2 9. Atalanta-Lazio 0-0 X 10. Chievo-Internazionale 0-2 2 11. Milan-Livorno 2-1 1 12. Palermo-Empoli 0-1 2 13. Roma-Parma 3-0 1 pluszmérkőzés: 14. Fiorentina-Udinese 2-0 1 Adunk Önnek 24 órát! OPEL Nagyvonalú kedvezmények 24 órán át, február 16-án 16 órától! Opel Tormási 6000 Kecskemét, Városföld 32/A, Te!.: (76) 502-900 6000 Kecskemét, Jász utca 24-26., Tel.: (76) 500-240 info@tormasi.hu SIMPLY CLEVER • EGYSZERŰEN NAGYSZERŰ SkodaOctavia Ambiente CSALÁDI AUTÓ CSALÁDBARÁT ÁRON Octavia modellek akár 400 000 forint árkedvezménnyel! A részletekről érdeklődjön márkakereskedésünkben! ÍHM: 7.Wb. Kombinált Átlagfogyasztás: 5,6-10-4t/I00fcm, CO AtlbcoAtAs: ISI-W2 fflkm. A képen extra felszereltségé modell látható! Az akció 2007.02.28.-ig érvényes. Az Ön Skoda márkakereskedője: MaxX Autó - GONDTALAN AUTÓZÁS 6000 Kecskemét, Szent László krt. 29. Tel: 06 76/503-900 Gáspár András Szakközépiskola, j Szakiskola és Kollégium Felnőttképzési Intézete Kecskemét, Hunyadi tér 2., felnőttképzési ny.sz: 03-0170-04 OKJ-s tanfolyamot indít! Képzései fényképész, fodrász, kőműves, kőfaragó, autószerelő, autófényező szakmákban, megfelelő létszám esetén folyamatosan indulnak, akár már februári kezdéssel is! 0 Tel.: 76/480-744, 20/ 9-935-735 1 www.freeweb.hu/agaspar/htm/fetnottkepzes.html