Petőfi Népe, 2006. november (61. évfolyam, 256-280. szám)

2006-11-16 / 268. szám

PETŐFI NÉPE - 2006. NOVEMBER 16., CSÜTÖRTÖK Mü 5*mimmíWBNfflg0BB&88SS8S&8M asMMMWP mm SPORT •niF'7^OTiiri'KTiinOTiWTiTti^3miiiii<iiMfBwmr^^ iiiiíiiflíM^n^nm iwii^i '"nrii íit iyn mihiwhiihiii wiii^iimiiiiBiiHinwimiiiiPíiPii ii?rii niT'irni r^iimn wnpni^~pinipiiimi mm nni 19 A hercegszántói gárda alaposan megdolgozott a két pontért kézilabda NB II-es férfimérkő- zés: Hercegszántó-Bácsalmás 24-22 (12-11). Bácsbokod, 200 néző. Vez. Csorba, Papp. Hercegszántó: Komlódi 1 - Báltin 1, Kisszabó 2, Hirtenberg 1, Holpert 12/6, Metzger 2, Ve­réb 4. Csere: Frányó, Gál, Barta 1, Pekanov, Kádár, Varga, And­rás. Edző: Gál Géza. Bácsalmás: Osztrogonácz - Németh 2, Kitián 7, Szente 3, Bilinovics 1, Igás 1, Márfi 7. Csere: Dörmő 1, Vajda, Fiedler, Róka, Eckert, Juhász. Edző: Osztrogonácz János. Hétméteres: 7/6, ill. 6/2. Kiál­lítás: 10, ill. 8 perc. Mindkét ol­dalon elszánt védelmek tördel­ték a támadás folyamatosságát és a tizedik percig felváltva es­tek a gólok. Ezután négy góllal meglépett a hazai csapat, mire a vendégek időt kértek. Hetest hibáztak a szántóiak, ami len­dületbe hozta a Bácsalmást és csak Komlódi remek védései akadályozták meg az egyenlí­tést. A Bácsalmás a 37. percben egyenlített, a hazaiak győzelmi reményét Holpert tartotta élet­ben góljaival. A Hercegszántó­nak nem sikerült „leráznia” szí­vósan küzdő ellenfelét, sőt az 53. percben ismét egyenlő lett az állás. A hosszú percekig tar­tó feszült gólszünetet a hazai csapat törte meg, majd a vendé­gek ziccer hibája után bebizto­sította a győzelmét. Mizse KC-Szigetszentmlklós 30-26 (15-11). Már az elején lát­szott, hogy a hazaiak feledtetni szeretnék az egy héttel korábbi bajnoki, valamint a hét közi ku­pamérkőzés fiaskóját. Vissza­tért a csapatba Takács és Czig- léczki, Godán kapus pedig sérü­lés miatt kimaradt. A hazaiak gyors támadásokkal előnyt sze­reztek, majd - némi meglepe­tésre - feltámadtak a vendégek és a 10. percben fordítottak. Ek­kor a mizseiek nagyobb sebes­ségre kapcsoltva 6 gólos előnyt harcoltak ki, amely a félidő vé­gére négyre csökkent. A máso­dik játékrészben a félidei kü­lönbség állandósult. A küzdel­mes mérkőzésen nyerte a mi­zseiek és megerősítették 3. he­lyüket a táblázaton. Kitűnt: Szabó Zs. (k), Takács 7, Bagó 6. További eredmény: Hírős Mix Tiszakécske-Szarvas 35-29, Tö- rökszentmiklós-Kiskunmajsa 29-29, PEAC-Kalocsa 30-34. ■ Kiakadt, mint a kuplungja supermoto Országos bajnok az újonc lakiteleki Bpbács Róbert A lakiteleki Bohács Róbert (elöl) a negyedik helyen zárta az utolsó fordulót, ám ez is elég volt ahhoz, hogy megnyerje a bajnokságot Nyirádon zajlott a supermoto országos bajnokság idei utolsó futama. A kétnapos verseny nem csak arról döntött, hogy ki nyeri a futamot, hanem arról is, hogy ki lesz az országos bajnok az UP Open kategóriában. Erre legnagyobb eséllyel Bohács Ró­bert lakiteleld versenyző pályá­zott.- Az időmérő edzés után a negyedik helyre kvalifikáltam magam - mesélte a hét végi ver­seny után Bohács Róbert, a ka­tegória újonca. - Mivel az edzés ideje alatt száraz volt a pálya, éjszaka viszont esett, így reggel korán gumikat kellett cserélni. A negyedik helyről rajtoltam, s a mintegy 100 méterre levő ba­los kanyart már harmadikként vettem. Az ötödik körben egy bal ötös visszafordító előtt ki­csúszott az első kerekem és 50 méteren át az anyaföldet „csó­koltam”. Felpattantam és pró­báltam tovább menni, de a kup­lungom kiakadt, csakúgy, mint én. Vagy másfél percet vett igénybe, míg megjavítottam és tovább tudtam menni. Az járt a fejemben, hogy még a bajnoki címet is elbukhatom, ezért gázt adtam, és ami csövön kifért... Ez a hatodik helyhez volt elég.- A második futamban, jól si­került a rajt, csak hajszálon múlott, hogy nem elsőként, ha­nem harmadikként fordultam, de nem akartam kockáztatni. Az erős mezőnyben végig a 3. helyen mentem, így összesítés­ben a negyediken zártam a na­pot. Mindössze' egy ponttal csúsztam le a dobogóról, de a bajnokságot 10 pont előnnyel sikerült megnyernem. Nagyon örülök, mert ez volt az első évem a supermotoban. Jövőre egy kategóriával magasabb osz­tályban, az Openben akarok versenyezni. ■ Sz. T. A hazaiak a hajrát is bírták idegekkel kézilabda Mindkét csapat kapusa kiválóan védett a megyei női rangadón NB II-es női mérkőzés: Kecske­méti NKSE-Soltvadkert SE 22­21 (7-8). Kecskemét, 150 néző. Vezette: Bakucz, Levente. Kecskemét dr. Zsoldosné - Szijjártó 3, Pécsi 4, Józsa 1, Sző­ke 3, Tanú 2, Vass 6. Csere: Ko­máromi (kapus), Rácz 2, Her­ceg, Árkossy, Gombos 1, Stei­ner, Szalai. Edző: Kalmár Jenő. Soltvadkert Meskó - Berzse- nyiné 7, Egédi 5, Rácz 2, Zsikla 5, Galántai 2, Eifert E. Csere: TUrcsány (k), Eifert T., Szűcs, Tasnádi, Windecker. Edző: For­gó Erzsébet. Hétméteres: 2/1, ill. 4/3. Kiállí­tás: 8, ill. 0 perc. A megyei rang­adón a vendégek kezdtek job­ban, így Kalmár edző már a 10. percben (1-3) kénytelen volt időt kérni. Aztán a kecskemé­tiek egyenlítettek (4-4), majd sokáig nem esett gól. Ehhez kel­lett a két kapus kiváló védése is. Szünet után is szoros volt a meccs, többnyire a vadkertiek vezettek 1-2 góllal, majd a félidő közepén ismét egyenlített (15- 15) a KNKSE. A döntés a hajrá­ra maradt, amit a hazaiak bír­tak jobban idegekkel: 3 góljuk­ra a vendégek csak eggyel tud­tak válaszolni. Kitűnt: Zsoldos­né, Komáromi, Vass, Szijjártó, ill. Meskó, Berzsenyiné, Egédi, Zsikla. További eredmény: Tol- na-Bácsbokod 31-25. Megyei női bajnoki: Hercegszántó- Hosszúhetény 18-26 (5-14). ■ Asztalitenisz Országos serdülő fiú ranglistaverseny, Szeged. Egyéni: 1 Palatinusz Martin (Kmét). Pá­ros: 1 Palatinusz M.-Perei G. (Wink). A kecskeméti versenyző a teljes mezőny maga mögé utasí­totta. Ezzel bebizonrtotta, hogy he­lye van a válogatottban. Leány ranglistaverseny, Orosháza. Egyé­ni: 2. Ambrus Krisztina (Soltvad­kert), 3. Madarász Dóra (Kmét). Páros: 3. Ambrus K.-Madarász D. Ökölvívás A Sárospatakon rende­zettjunior országos bajnokságon Mihály János (54 kg), a Kiskunfél­egyházi HTK versenyzője ezüstér­met szerzett. Sakk Megyei II. o. csb, 1. forduló: Lajosmizse ll.-Kisszállás 4:4, Kö- szolg Vl.-Köszolg V. 3.5:4.5, Kö- szolg IV.-Köszoig III. 4.5:3.5, Kis­kunhalasi SK-Rém 1:7, Bugac I.- Bugac II. 6.5:1.5. Teke Szuper Liga férfimérkőzés: Pápa-Köszolg SC Kiskunhalas 2:6. Psz.: Bódi T. 541, Pintér Gy. 523, ifj. Horváth 518, Kirizsán A. 504 fa. A halasiak 7 forduló után a 3. helyen állnak a táblázaton. Ulti Sió Kupa országos verseny (36 induló). Élmezőny: 1. Solti Ist­ván (Soltvadkert), 2. Boldizsár Gá­bor (Érd), 3. Szétesik Imre (Kecel). Vízilabda Országos utánpótlás bajnokság: KSI-OLEO HVSE Kecs­kemét, ifj.:ll-3, serdülő: 23-5, gyermek: 17-3. Gyermek vidékbaj­nokság (1994-es sz.), kecskeméti forduló: OLEO HVSE Kecskemét- Szolnok 9-9, -Hódmezővásárhely 10-10, -Szentes 9-25. labdarúgás Megyei III. o„ Nyugati cs.: Miske-Homokmégy 2-1, Duna- tetétlen-Bátya 1-2, Foktő-Géder- lak 3-1, Öregcsertő-Apostag 6-1, Uszód-Ordas 8-0, Dunaszentbe- nedek-Újtelek 6-4. Lajosmizsei vá­rosi terembajnokság, 4. f.: Tábor- falva-Ezüstfenyő 2-1, NNC Frogs- Házisweets 62, Küklopsz-Finyó 163, Gumiring-Black Devils 13-0, Gomép-Square 3-2, Rega Metall­oid Boys 3-3, Csontdarálók-Mio Conto 2-1, Lendület-Budás Liga 5*4. Gól gála teremtorna, Kmét: 1 Red S„ 2. Polydom, 3. Kamikáze. Lovassport Országos fogathajtó- verseny a 6. Kincsem Kupáért, Tápiószentmárton (49 induló). A megyebeli eredmények, egyes fo­gat: 1 Tóth Imre (Kkfháza). Négyes fogat: 4. Juhász László (Bugac). A verseny jó felkészülési állomás volt a hét végi fedettpályás Világ Kupa 2., stuttgarti fordulója előtt. ■ tmeme|scene HD70 HD DLP” HÁZIMOZI PROJEKTOR 1280x720 VALÓS FELBONTÁS AJÁNDÉK GARNDVIEW VETÍTŐVÁSZON! íffgjj Homr 339.900.-Ft FULL HD LCD TELEVÍZIÓK 1920x1080 FELBONTÁS ni BRAVIA HÁZIMOZI ERŐSÍTŐK 49.990.-Ft»! SONY PANASONIC NEC MARANTZ CAMBRIDGE AUDIO YAMAHA TANNOY MISSION MORDAUNT SHORT REL GRANDVIEW PROJECTA z EGÉSZ NAPOS FULL HD BEMUTATÓ: PLAZMA - LCD - PROJEKTOR - BLU-RAY - MŰHOLDVEVŐ 3 III. SZEZONNYITÓ HÁZIMOZI BEMUTATÓ ÉS VÁSÁR 2006. NOVEMBER 16-30. AKCIÓS HÁZIMOZI HANGSUGÁRZÓ SZETTEK PANASONIC ■■■ DMP-BD10 BLU-RAY LEJÁTSZÓ 419.900.-Ft KIPRÓBÁLHATÓ-ELŐRENDELHETŐ! DVD-K 9.990.-Fttól VÁSZNAK 19.990.-Fttól EGYEDI KÁBELEK KONZOLOK, KIEGÉSZÍTŐK AUDIO- ES VIZUALTECH NI KA KECSKEMET, KISFALUDY U. 5. TEL:76/507-452 WWW.AVLAND.HU f