Petőfi Népe, 2006. október (61. évfolyam, 231-255. szám)

2006-10-31 / 255. szám

14 SPORT PETŐFI NEPE - 2006. OKTÓBER 31, KEDD mmismmííh Harta - Nemesnádudvar 4-2 (2-1) Harta: Nemesnadudvar: Bebők Szerencsés Ispán Kiss D. Czigler Szahler Zsibók Bécsi Bulyáki Sánta Bálint KissJ. Lázár Fehérvári Szabadi Kovács G. Nagy E. Harsányi Koch Pesti Kovács J. Knapig Edző: Edző: Szabó László Jagicza László Harta, 200 néző. Vezette: Filus (Szabó, Sebestyén). Gól: Nagy E. 3, Kovács J., ill. Pesti 2. Kitűnt: Nagy E., Kovács J., Czigler, ill. Fehérvári, Pesti, Kiss. Ifi: 3-1. A hazai csapat egy 11-est és több helyzetet is kihagyott, ezért lett szoros a mérkőzés. Kiskőrös - Kalocsa 6-1 (3-0) Kiskőrös: Kalocsa: Mlinkó Vancsik Aszódi Dana Mokrickij Czinner(Bréti) Gillich (Schiszler) Bata N. (Oláh) Pecznyik GojtánT. Filus Balogh Szentgyörgyi Fekete (Kecskeméti) Kerekes Dedák (Szlovák R.) Jánosi Sárközi Bata A. Füleki (Gombár) Keszthelyi Rumán (Tóth) Edző: Edző: Szlovák László Gojtán István Kiskőrös, 140 néző. V.: Somogyi I. (Pataki J„ Kávai J.). Gól: Dedák (27., 39. p.), Rumán (43.), Filus (47., 62.), Szlovák (73.), ill. Fekete (64., 11-esből). Kitűnt: Aszódi, Mokrickij, Filus, Dedák, Rumán, ill. Dana. Ifi: 4-1. Tudósító: Kelemen István. Szlovák László: - Végre egy olyan győzelem, ami szépségdíjas góljairól is emlékezetes lesz. Gojtán István: - Egy gyors csapattól kaptunk hat gólt, amiben tevékenyen közre­játszottunk. Vörös Feketű D. Máriás Feketű N. Domán Kovácsi. NagyG. Beke Farkas Szeri (Boros) Varga Báló J. Óbéri Andiin Jagicza J. BálóF. Jagicza! Simonits Bárdos Kristály Varjú (Nagyi)- Bogárdi Edző: Játékosedző: Kondákor Ferenc Báló József Kiskunmajsa, 100 néző. V.: Kiss (dr. Sasi, Hegedűs). Sárga lap: Máriás, ill. Andrin, Simonits, NagyZ. Kitűnt: Vörös, Máriás, Domán, Nagy, ill. Jagicza !, Kristály. Ifi: 0-1. Tudósító: Lórik László. Kunszállás - Akasztó 2-2 (0-2) Kunszállás: Akasztó: Fekete R. Kertész G. Váczi Fekete I. Borbás Vincze Samu Bertus Koleszárik Cseh Lapsánszki (Jaskó) Edző: Kertész Gábor Kovács Németh Lehota Nagy Juhász Meggyes Hambalkó Csehi JudákÁ. (Lázár) Supka Antal Edző: Újvári Gábor Még büntetőt is hibázhattak labdarúgó STAToiL megyei i. osztály Fölényes kerekegyházi győzelem . ' -A. VT-.-- . -a.- ■ ■ "»4­Kunszállás, 120 néző. V.: Körösi (Hegyi, Bánfi). Gól: Kertész G., Koleszárik, ill. Judák Á., Nagy. Sárga lap: Vincze, ill. Lehota, Hambalkó. Kiállítva: Németh (Akasztó, a 90. percben - szándékos durvaságért). Kitűnt: Borbás, Vincze, Bertus, Cseh, ill. Kovács, Csehi, Antal. Ifi: 2-0. Tudósító: Kertész Károly. Az első félidőben az Akasztó két szerencsés gólt lőtt. Szünet után a hazaiak remek játékkal egyenlítettek, de több helyzetet elpuskáztak. A Kunszállás közelebb állta győzelemhez. JÓN! A13. forduló párosítása Statoil megyei I. osztály, nov. 4., 13 óm: Tompa-Kiskunhalas, Soltvadkert-Harta; nov 5., 13 óra: Kalocsa-Kiskunmajsa, Dus- nok-Kunszállás, Bácsalmás-Ti- szakécske, Nemesnádudvar- Izsák, Solt-Kiskőrös, Akasztó- Kerekegyháza. Molnár Fatelep megye II. Észak: nov. 4., 13 óra:Szabad- szállás-Lakitelek, Bugac-Kun- fehértó, Dunavecse-Kecel, nov. 5., 13 óra: Helvécia-Ladánybe- ne, Nyárló'rinc-Pálmonostora, Tiszaalpár-Tabdi, Hetényegy- háza-Jakabszálás, Csólyospálos- Orgovány. A kerekegyház! Fejes (a labdával) ugyan térdre kényszerült a bácsalmási gyűrűben, csapata azonban fölényesen verte ellenfelét. Kerekegyháza-Bácsalmás 5-1 (3-0) Kerekegyháza: Bácsalmás: Gubicza András Fejes Kecskeméti Kovács HugyeczA. Gazdag Nagy (Hugyecz Gy.) Sumyák (Gogolák) Polgár (Tengeri) Cámpán Zsemberi Varga Szűcs dr. Párczen Snyehola Suknovic (Józsa) Bögre (Páncsics) Berényi Juhász (Marcsó) Cseho Kovács (Tóth) Mándity Edző: Edző: GazdagAttila Florin Nenad Kerekegyháza, 150 néző. Vezette: Tamás (Varga, Pólyák). Gól: Hugyecz A. 2, Gazdag 2, András, ill. Tóth. Kitűnt: Hugyecz A., András, Kecskeméti, Gazdag, ill. senki. Ifi: 2-2. 3. perc: Gazdag jobb oldalról végzett el szabadrúgást, a belőtt labdába Hugyecz A. a védők kö­zött beletette a lábát, ahonnan a játékszer a hálóba perdült, 1-0. 20. perc: András indította Hugyecz A.-t, aki a kifutó Zsemberibe lőtte a labdát. A já­tékszer visszapattant András­hoz, aki a jobb alsó sarokba passzolt, 2-0. 35. perc: juhász 35 méteres szabadrúgása a fel­ső lécen csattant. 43. perc: Gaz­dag végezhetett el szabadrúgást a kaputól mintegy 25 méterre. A felállított sorfal mellett elcsa­varta a labdát, ami a bal alsó sa­rokban kötött ki, 3-0. 48. perc: Gazdag-Hugyecz A. összjáték utána a csatár laposan lőtt a ka­puba, 4-0. 49. perc: Mándity a jobb oldalról adta be a labdát, Tóth tisztán, senkitől sem za­vartatva felugrott és a léc alá bólintott, 4-1. 54. perc: Tóth jobb oldalról leadott lövése az oldalhálóban kötött ki. 57. perc: András kígyózott át a védőkön, lövését Zsemberi kiütötte, a lab­da az egyik védő kezét érintette, amiért Tamás játékvezető tizen­egyest ítélt. A büntetőt a fiatal Nagy végezte el, de rosszul és erőtlenül rúgta, ezért a bácsal­mási kapus kiütötte a labdát. 71. perc: Kapu előtti kavarodás után Tóth a jobb felső kapufát találta el. 89. perc: András a bal oldalon húzott el, visszagurított labdáját Hugyecz A. átlépte, Gazdag pedig futtából hatalmas gólt ragasztott a hálóba, 5-1. A bácsalmásiak győzni men­tek Kerekegyházára. Legalább is ezt tervezték, de nem sike­rült megvalósítani. Hogy mi­ért? Egyrészt a mérkőzés elején a gyorsan bekapott gól kicsit visszavetette őket. Másrészt a hazaiak jól zártak a kapujuk előtt, így nem is volt sok esé­lyük a gólszerzésre. Ez azon­ban nem jelentette azt, hogy a nem játszottak jól. A mezőny­ben egyenrangú ellenfelei vol­tak a kerekegyháziaknak, sőt akkor sem állítunk valótlant, ha azt írjuk, hogy többet birto­kolták a labdát. Nem kapkod­tak, a több gólos hátrányuk után is okosan passzolgattak. A focit azonban gólra játsz- szák, nem mezőnyfölényre és látványos labdázgatásra. A ha­zaiak a mindig veszélyes Hu­gyecz Attila góljaival, Gazdag irányításának, valamint And­rás munkabírásának köszön­hetően voltak eredményesek. Nem is kellett nagyon megeről­tetni magukat, mert rendben sikerültek az akcióik, és azt is megengedhették, hogy 11-est hibázzanak. Bár a mérkőzést a kerekegy­háziak fölényesen megnyer­ték, a bácsalmásiaknak sem kell elkeseredniük. Az a játék, amit bemutattak, látványos, kombinatív, de még nem elég­gé hatékony:' Mestermérleg GAZDAG Attila (balra): - A gyors megszerzett gól után, azt hiszem, hogy ilyen arányban is megérdemelten nyertük meg a találkozót. florin nenad: - A hazaiak ezen a találkozón jobbak voltak nálunk. Mást terveztünk és másképpen jött össze a mérkőzés. Az öt gólból négy sajnos a mi hibánkból született. LABDARUGÓ MOLNÁR FATELEP MEGYE II. ÉSZAK i: ecel - Nyárlőrinc 1-5 (1-1) 1 dánybene -Dunavecse 3-1 (2-0) ■ Hetényegyháza: Kecel: Nyárlőrinc: Ladánybene: Dunavecse: Lakiteíek: Helvécia: Szabó D. Orell NagyM. Kocsis Malecz (Magyar) Losonczi Varga Hajdú TóthZ. Juhász Kubatov Bálint Mészáros Kothencz Ézsiás (Molnár) Komonyi Lukács Törteli Sendula L Forgó Dóka Z. Baukó Tóth Török Szekér Vörös Sendula J. Molnár Hornyák (Simon) Szabó (Kővári) Kalics Seres Suba (Biloscsuk) Szabovik (Doszpod Z.) Márton Dóka D. Guttman Makra Juhász Fábián Szapu Pongrácz György (Bimbó 1.) Szurgent . Felföldi Bállá Orbán Mezei K. Lantos Doszpod F. (Szabó F.) Sáfár Ozsváth Oszlánszki Magyar Kovács Horváth Varga (Dávid) Margit Bera (Torbán) Miskei Zsolnai Vidákovics Szöböllődi Szabó N. Szeleczki Béleczki László (Mányi) Dorogi Kovács Fórizs Szabó Vinsze (Kecskés) Pető (Szilvási) Prucser Bimbó A. (Pádár) Lambisi (Kovács) Aranyi (Pandúr) Kocsis Dobos Sörös (Király) Gyű rász (Faragó) Komáromi Bárth Kovács K. (Bíró) Tóth (Koller) Liptai (Horváth) Budai (Verebélyi) Liptai Edző: Edző: Bodrozsán Edző: Edző: Edző: Edző: Edző: Edző: Bácsi László László Doszpod Ferenc Bimbó Antal Ozsváth Ferenc Sümegi József Ézsás Gábor Mata József •Tabdi, 70 néző. Vezette: Szilvási (Péter Szabó, Kollár). Gól: Sörös 3, Mezei K., ill. Szeleczki. Kitűnt Sörös, Tóth Z., Mezei K., Fábián, ill. Szeleczki, Vörös. Ifi: 0-2. Tudósító: Bránya Roland. A jó iramú, sportszerű mérkőzésen a tartalékosán felálló hazai csapat ilyen különbséggel is megérdemelten győzött. Kunfehértó- Csólyospálos 0-2 (0-1) Kunfehértó: Hérány Ábrahám Szakács Németh N. Berki Maczkó (Szabó) Kamara Farkas (Horváth) Tóth Lajkó Szem (Szilágyi) Edző: Bodor László Csólyospálos: Gyóni Andricz Bartyuk Kolompár Pécsik Göczö (Novikov) Répás S. Paragi Répás Harkai (Burai) Tálas (Kapás) Edző: Vörös Tibor Kecel, 100 néző. Vezette: Sánta (Vén, Rátkai). Gól: Komáromi, ill. Torbán 3, Márton, Kovács K. Sárga lap: Komáromi, ill. Bálint Kitűnt: Doszpod F., Margit Komáromi, Kubatov, Sendula, ill. az egész csapat Ifi: 2- 3. Tudósító: Udvarhelyi István. A hazaiak a 22. percben szereztek vezetést az ellenfél két percre rá egyenlített Az 55. percben újabb gólt ért el a Nyárlőrinc. Közben a Kecelnek is voltak helyzetei, de több alka­lommal vélt, vagy valós les címén sípszó állí­totta mega hazai játékosokat. A végén hét perc alatt három gól kapott a keceli gárda, amely így súlyos vereséget szenvedett Ladánybene, 100 néző. Vezette: Artim (Molnár, Szomjú). Gól: Dorogi 2, Felföldi (öngól), ill. Felföldi. Sárga lap: Horváth. Kitűnt: Ozsváth, Mészáros, Szurgent ill. Kovács, Guttman. Ifi: 4-0. akabszállás - Bugac 4-4 (0-3) Kovács R. Kovács A. (NagyZ.) Gulyás Major Kánisz Palásti Bátori Törteli H. Szabó Torbavecz Sódar (Tímár) Edző: TorbaveczJózsef Tápai Szele Varga Farkas Kállai Tarjányi (Fütyü) Seregély (Szalai) Czakó Nádasdi Rontó Szabó N. Orgovány: Szabadszállás: Edző: Fütyü Illés Kása Víg Vízteleki Ungor (Szénásl) Mezei Mankovics Erdei Palatínus (Csemák) Sárai Sz. I. Szalai Szegedi (Kun) Csorba Papp Zelenka Huszár Sári Bálint (Oláh) Kiss Czégány Spaics Tóth Árva Kunfehértó, 150 néző. V.: Horváth F. (Prikidánovics, Balázs). Gól: Kamara (öngól), Andricz. Sárga lap: Szakács, Kamara, Lajkó, Szabó, ill. Tálas, Burai. Ifi: 6-0. A csólyospá- losiak két szerencsés góllal elvitték a három bajnoki pontot A Pálmonostora-Tiszaalpár 1-2 (0-1) mérkőzésről nem kaptunk tudósítást. Jakabszállás, 80 néző. V.: Suba (Minda, Szécsényi). Gól: H. Szabó 3 (kettőt 11-es- ből), Torbavecz, ill. Tarjányi, Seregély, Ron 2. Kitűnt: H. Szabó, Tímár, Bátori, Torbavecz, ill. Farkas, Rontó, Szele. Ifi: 2-1. A győzelemhez közelebb álló vendégcsapat ellen 0-3-ról bravúrral egyenlített ki a hazai gárda. szakecske - Tompa 2-3 (0-0) Tlszakécske: László Forgó Pálinkás Maczkó, Szabó Tóth G.(Török) Makra Bagi Czifrák Anka Tóthi. Szaktanácsadó: Török László Tompa: Vasuth Rencsár Kovács Horváth Mezedi Kiss Kása Andróczki Csamangó (Kisa, Simola) Béleczki Fenyvesi Edző: Kószó László Tlszakécske, 300 néző. Gól: Bagi, Tóth L, ill.Kovács, Kiss, Kisa. Sárga lap: Czifrák, ill. Andróczki, Kása, Rencsár, Vasuth. Kitűnt: senki, ill.az egész csapat Ifi: 5-1. Tudósító: Bagi Gábor. A hazai csapaton nagyon meglátszott, hogy hat nap alatt három meccset játszott Hiába vezettek kétszer is, a vendégek rövid időn belül képesek voltak válaszolni, s megér­demelten vitték el a három pontot. Izsák-Solt 1-4 (0-2) Izsák: Solt Házi Garaci Jávorka Bonea Márton Telek (Török) Riscutia (Parti) Pap (Ámann) Juhász Hleba Gréczi (Németh) Játékosedző: Gréczi Gábor Dávid (Tüskés) Jenei (Ács) Duzmath Fekete Nag> Abonyi Unyi Tóth (Marosvölgyi) Turcsik (Herczeg) Orosz Fröhlich Edző: Miskovicz Bálint Izsák, 200 néző. V.: Kucsora Attila (Kószó Cs., Somodi J.). Gól: Pap (U-esből), ill. Tóth 2, Fröhlich, Turcsik. Sárga lap: Márton, ill. Jenei, Tóth. Kiállítva: Márton, Németh, ill. Nagy (mindhárman a 89. percben). Kitűnt: senki, ill. az egész csapat. A szervezetten ját­szó és a letámadást jól alkalmazó solti csa­pat megérdemelten vitte haza a három pon­tot Az utolsó percekben kakaskodás miatt két hazai és egy vendég játékost kiállítottak. Ifi: 0-4. Tudósító: Izsák László. Kiskunhalas - Soltvadkert 2-0 (0-0) Kiskunhalas: Soltvadkert Cs. Kovács Zavarkó Rádi Kárász PaórJ. PaórR. jj jQjgj Gillich Mészáros Kovács P. (Török) Tarjányi (Takács) Ficsór (Kardos) Hatva nyi Gusztos Szarka Hirsch (Csernák) Eperjesi-­(Holczipímer) Schmidt (Lelkes) Tóth Eiler Papp Font Molnár Edző: Hímer István Edző: Kis Péter Kiskunhalas, 300 néző. V.: Apró (Tamaskó, Lengyel). Gól: Török 2. Sárga lap: PaórJ., Paór R., ill. Hirsch, Font, Lelkes. Kitűnt: Mészáros (a mezőny legjobbja). Kárász, Török, Gillich, ill. Molnár, Eiler, Szarka, Font Ifi: 3-4. Tudósító: Harkai Péter. Kis Péter: - Igazi csapat győzelem volt Hímer István: - Amíg gólt nem tudunk rúgni más eredmény nem is születhet Lakitelek, 150 néző. Vezette: Fülöp (Suba, Bella). Gól: Vidákovics 2, Fórizs, ill. Török, Ko­vács. Sárga lap: Kocsis, ill. Szöböllődi. Kitűnt: Magyar, Fórizs, Vidákovics, Molnár, ill. Ko­vács, Dobosi, Juhász. Ifi: 1-1. Ézsiás Gábor: A második félidőre feljavuló játékunk meghozta az eredményt. Mata József: - 2-0-ás vezeté­sünk után saját magunkat vertük meg. rgovány - Szabadszállás 1-6 (1-2) Edző: Edző: Vízteleki János Búzási Balázs Orgovány, 50 néző. V.: Fülöp (Polgár, Molnár H. ). Gól: Mankovics, ill. Zelenka, Árva 3, Kiss I. , Papp. Sárga lap: Vízteleki, Erdei, Szénási, Sárai, ill. Huszár. Kitűnt: senki, ill. az egész csapat Ifi: 3-1. Tudósító: Vízteleki János. 1. Harta 12 8 2 2 35-14 26 2. Solt 12 8 2 2 34-16 26 3. Izsák 12 7 2 3 24-13 23 4. Tlszakécske 12 6 4 2 36-18 22 5. Tompa 12 6 3 3 29-16 21 6. Kiskunhalas 12 6 2 4 22-18 20 7. Kunszállás 12 5 4 3 24-14 19 8. Kiskőrös 12 5 3 4 24-16 18 9. Kerekegyháza 12 5 2 5 24-28 17 10. Akasztó 12 4 4 4 20-15 16 11. N.nádudvar 12 4 2 6 21-29 14 12. Bácsalmás 12 4 2 6 15-27 14 13. Soltvadkert 12 3 4 5 16-19 13 14. Kalocsa 12 2 4 6 15-25 10 15. Dusnok 12 1 2 9 11-41 5 16. Kiskunmajsa 12 0 2 10 5-46 2 1.Ladánybene 11 10 1 0 58-12 31 2. Helvécia 12 9 1 2 43-18 28 3. Szabadszállás 12 8 0 4 39-25 24 4. Tabdi 12 7 1 4 25-32 22 5. Csólyospálos 12 6 3 3 29-18 21 6. Lakitelek 12 6 1 5 29-27 19 7. Hetényegyháza 12 6 0 6 29-35 18 8. Nyárlőrinc 12 5 2 5 32-29 17 9. Bugac 12 5 1 6 33-32 16 10. Jakabszállás 12 5 1 6 28-33 16 11. Dunavecse 12 4 2 6 28-25 14 12. Kunfehértó 12 4 2 6 23-24 14 13. Pálmonostora 11 3 1 7 16-25 10 14. Orgovány 12 3’ 1 8 16-41 10 15. Kecel 12 3 0 9 20-45 9 16. Tiszaalpár 12 2 1 9 13-40 7 L !.< ; Lili a .Bltif|I)ffl>ilMIÍBfcli1! 1. Szakmár 12 10 1 1 43-16 31 2. Császártöltés 12 10 0 2 50-19 30 3. Bácsbokod 12 9 2 1 29-9 29 4. Fájsz 12 9 0 3 37-18 27 5. Sükösd 12 7 1 4 26-17 22 6. Kelebia 12 6 1 5 14-19 19 7. Hajós 12 6 0 6 34-31 18 8. Bajaszentistvánl2 5 2 5 19-21 17 9. Katymár 12 4 2 6 20-20 14 10. Bácsborsód 12 4 1 7 17-31 13 11. Vaskút 12 4 1 7 18-37 13 12. Nagybaracska 12 3 2 7 19-26 11 13. Szeremle 12 3 2 7 15-25 11 14. Érsekcsanád 12 2 4 6 21-24 10 15. Csávoly 12 2 1 9 20-42 7 16. Kunbaja 12 2 0 10 12-39 6