Petőfi Népe, 2006. október (61. évfolyam, 231-255. szám)

2006-10-03 / 232. szám

12 SPORT PETŐFI NÉPE - 2006. OKTÓBER 3., KEDD Hajósi pofonosztók Szakmáron plus megye it. dél Három kiállítást és kilenc gólt hozott a rangadó Gubányinak (balra) sok energiájába került, hogy megszerezze a labdát a hajósi Gombkötőtől. A vendégek inkább a góllövésre koncentráltak. Nem jött be az utolsó dobás, egy ponttal nyert Baján a Honvéd kosárlabda NB I. B-csoport, fér­fiak, Keleti csoport,. 2. ford.: Ba­jai Bácska FKE-Bp. Honvéd 83- 84 (21-24, 23-29, 17-19, 22-13). Baja, 300 néző. Vezette: dr. Hollósy T., Gelencsér Gy. Baja: Kancsár Z. 14, Hosszú G. 23/6, Ágfalvi B. 13/3, Radnó­ti M. 23/6, Kati R. 2. Csere: Sza­bó A. 5/3, Kovács P. Edző: Kajtár Zsolt, Csányi Tamás. A mérkőzés kezdetén a fővá­rosi csapat használta ki jobban lehetőségeit, a Baja csak futott az eredmény után (10. perc: 21- 24). A második negyedben to­vább mélyült a hazaiak válsága, szinte nem volt egy jó védeke­zésük sem, a lepattanók többsé­gét is a vendégek szedték össze. A negyed végére már kilenc­pontosra nőtt a hátrány (44-53). A harmadik negyedben sikerült közelebb kerülni a Honvédhoz (28. perc: 59-65), de a negyed végére ismét 10 pontos lett a különbség (30. perc: 61-71). Az utolsó játékrész elején 5 perc alatt felzárkózott a Baja (35. perc: 73-73), minden labdáért hatalmas küzdelem folyt. Ez­után ismét a Honvéd percei kö­vetkeztek, egy 8-0-ás szériával ismét elléptek (39. perc: 74-81). Azonban innen is sikerült egyenlíteni (40. perc: 81-81). A hazai védekezési hibát kihasz­nálva egy triplával biztosnak látszott a Honvéd győzelme (40. perc: 81-84), azonban Hosszú Gergő két büntetőjével 13 má­sodperccel a vége előtt már csak egy pont volt a különbség. Hét másodperccel a lefújás előtt aztán labdát szerzett a hazai gárda, azonban az utolsó dobás nem sikerült. így minimális kü­lönbséggel a Honvéd nyerte a találkozót. Kajtár Zsolt: - Nem tudtuk megismételni az első forduló­ban nyújtott teljesítményünket. Igaz, az ellenfél is erősebb volt. A vereség fő oka a fegyelmezet­len támadójátékunkban és a „puha” védekezésünkben kere­sendő. ■ K. T. LAPZÁRTAKOR ÉRKEZETT: NB I. B, férfiak, Kelet: Univer KSE B-Elite Basket (Törökbálint) 101-55 (26-17, 21-13,25-8, 29-17). A kecskemétiek két győzelemmel kezdték az idényt. LABDARÚGÓ AKKER Szakmár-Hajós 3-6 (2-2) Szakmár, 250 néző. V.: Tóth Cs. (Hegyi T., Gál G.). Szakmán Igaz - Tóth K., Perity, Búzái, Haris (Salacz), András (Máriás), Gu- bányi (Beke), Posztobányi, Dobler, Pesti, Szalontai (Vörös). Edző: Hayerbacher Ferenc. Ha­jós: Szabó - Gyöngy, Ruff, Birgány (Scherer), Huber, Gombkötő, Tamaskó (Kohl), Szeitz, Staffer, Bényei, Czuczu. Edző: Ginál Gábor. Gólszerző: Dobler, Pesti, András, ill. Tamaskó 4, Czuczu 2. Sárga lap: Tóth, Perity, ill. Staffer, Bényei, Czuczu. Kiállítva: Igaz - utolsó emberként elkaszálta Czuczut az 57. percben. Tóth Krisztián a 80. percben második sárga lap után, ill. Bényei utánrúgásért a 44. percben. Kitűnt: senki, ill. Tamaskó, Czuczu, Gombkötő, Szabó. 1. perc: Pesti cselezgetett a ti­zenhatoson belül, majd kapura lőtt. A labda Staffer kezére pat­tant, s a játékvezető 11-est ítélt. A büntetőt Dobler értékesítette, 1-0. 13. perc: 25 méterről vég­zett el szabadrúgást a Hajós. A labdát Gyöngynek gurították le, aki két csel után lőtt, s a kapu­fát találta el. 15. perc: Perity a hazai térfél közepén cselezge­tett, Tamaskó elvette tőle a lab­dát, kapura húzott, és Igaz mel­lett a hálóba lőtt 1-1. 30. perc: Posztobányi jobbról adta be a labdát. Pestivel nem ugrottak fel a védők, így nyugodtan fejel­hetett a kapuba, 2-1. 33. perc: Bal oldali szöglet után Czuczu fejese a kapufáról pattant ki. 38. perc: Tamaskó 30 méterről végzett el szabadrúgást. Lapos lövése Igazról kipattant, Czu­czu azonban ott termett és a ka­puba pöckölte a játékszert, 2-2. 44. perc. Huber a félpálya köze­pén hátulról buktatta Búzáit, amiért villant Tóth Csaba kezé­ben a piros. 56. perc: Tamaskó ismét mintegy harminc méter­ről végzett el szabadrúgást, ez­úttal is laposan. Az egyik védőn megpattant a labda, amibe Igaz már csak beleérni tudott, 2-3. 57. perc: Czuczu remek labdát kapott a bal oldalon, s egyedül vezethette kapura Igaz kifutott a tizenhatoson kívülre és elka­szálta a csatárt. A portás is me­hetett zuhanyozni. A mezőny­ből Szalontai ment le, a kapuba pedig Vörös állt be. 59. perc: Czuczu ezúttal a jobb oldalon tűnt fel, és a még be nem mele­gedett Vörösnek lőtt gólt, 2-4. 69. perc: Posztobányi a kapu elé ívelte a labdát, amit András ka­pásból vágott a hálóba, 3-4. 7.9. perc: Tamaskó-Czuczu-Tamaskó összjáték után Perityet is kiját- szották. Tamaskó pedig már a harmadik gólját szerezte, 3-5. 80. perc: Tóth Krisztián hátulról megrúgta Tamaskót, amiért sárga lapot kapott. Mivel már korábban volt neki egy, ezért ő is a kiállítás sorsára jutott. 81. perc: Tamaskó 22 méterről, fut­tából lőtt a kapuba, 3-6. 85. perc: Beke és Salacz tűzijátékot rendezett a vendégek kapuja előtt, de egyiküknek sem sike­rült a hálóba találni. 88. perc: Beke jobb alsó sarokra tartó lö­vését Szabó szögletre tolta. A mérkőzés előtt a hazai csapat köszöntötte a 72 éves Mészáros Istvánt, aki koráb­ban játékosedzője volt a csa­patnak. A kezdőrúgást is ő vé­gezte el. A mérkőzésen gyorsan veze­tést szerzett a hazai csapat. A szurkolók minden bizonnyal azt remélték, hogy ezután is úgy folytatják a játékot a fiúk, mint ahogyan azt tették az ed­digi mérkőzéseken. A meccs előtt ugyanis a Szakmár pont­veszteség nélkül vezette a ta­bellát. A vendégek azonban - akik az elmúlt bajnokságban az élen végeztek - keresztül­húzták számításukat. A Hajós emberhátrányban is gólt rú­gott, s a Szakmárnak 2-4 után már nem sok esélye volt a pont­szerzésre. A vendégek gyors csatárai, Tamaskó és Czuczu el­len nem tudtak mit tenni. A ha­zai szurkolók hiába fújtak éb­resztőt, ez már nem használt a szakmári játékosoknak. A Ha­jós megérdemelten fosztotta meg a Szakmárt eddigi veret­lenségétől. ■ Sz. T. : 0 1 33-13 21 1. Szakmár 8 2. Bácsbokod 8 7 0 1 18-4 21 3. Császártöltés 8 6 0 2 30-12 18 4. Bajaszentistván 8 5 1 2 17-12 16 5. Fájsz 8 5 0 3 24-13 15 6. Sükösd 8 5 0 3 18-12 15 7. Kelebia 8 5 0 3 9-11 15 8. Hajós 8 4 0 4 25-25 12 9. Katymár 7 3 0 4 15-14 9 10. Nagybaracska 8 3 0 5 13-16 9 11. Szeremle 8 3 0 5 11-18 9 12. Vaskút 8 3 0 5 15-29 9 13. Érsekcsanád 8 2 2 4 14-14 8 14. Bácsborsód 8 1 1 6 8-22 4 15. Kunbaja 7 1 0 6 8-25 3 16. Csávoly 8 1 0 7 14-32 3 MESTERMÉRLEG ___________________________ Ha yerbacher Ferenc (balra): - A minden csapatrészben jobb ven­dégek megérdemelten nyerték meg a találkozót. Igaz, hogy több alkalommal szerencsés gólt értek el. Hibát hibára halmoztunk, és ennek csak vereség lehetett a vé­ge. Ginál Gábor: - Az első félidőben nem azt játszottuk, amit kellett vol­na. A második játékrészben megtaláltuk magunkat, lefociztuk a bajnok­esélyes hazaiakat, és szép gólokat lőve nyertünk. LABDARÚGÓ AKKER PLUS MEGYE II. DÉL Fajszi SE-Nagybaracskai KSK 44(1-1) Fájsz, 80 néző. V: Péter Szabó 0. (Horváth T., Baráth G.). Fájsz: Kókai S. - Kupusz, Mihalik Zs., Kékesi (Tanyó J.), Mihalik I., Sereg (Szász), Tanyó B., Anisity, Lénárd, Máté, Szabó G. Edző: Gyuricza János. Nagybaracska: Szabó I. - Somo­gyi Z., Nagy I., Papp V, Somo­gyi T., Pintér (Király), Fekete, Gúnya, Illés, Molnár, Sztanity (Bozsér). Edző: Rápity László. Gólszerző: Szabó G. 3, Máté, ill. Sztanity. Sárga lap: Tanyó B., Tanyó J., ill. Gúnya, Somogyi Z. Kitűnt: Kupusz, Mihalik L, Tanyó B., Szabó G., ill. Somogyi Z., Somogyi T. Ifi: 1-4. Tudósító: Gyuricza János. Az első félidő kiegyenlített játéka után felpö­rögtek a hazaiak, s felőrölték a fáradni látszó vendégeket. Sükösdi SC-Kunbajai SE SO (20) Sükösd, 100 néző. V: Állaga I. (Tóth P., Prikidánovics D.). Sükösd: Nagy E. (Szabados) ­Molnár Zs., Marusa, Zsikó (Kő­vári), Schindler (Halász T.), Papp Á., Gruber, Kárpáti, Büte, Tamás, Rácz (Evanics). Edző: Goretich Krisztián. Kunbaja: Géczi - Herve, Osztrogonácz, Kubina, Havasi, Torma, Bihari, Páhor, Berghoffer, Krix, Tubity. Edző: Florin Nenad. Gólszerző: Tamás 3, Kárpáti 2. Sárga lap: Papp, ill. Krix, Torma, Berg­hoffer. Kitűnt: az egész csapat, ill. Tubity, Páhor. Ifi: 2-2. Tudó­sító: Kutyka Pongrác. Császártöltési EFSK-Vaskúti Bács­kai SE 100(40) Császártöltés, 150 néző. V.: Tóth S. (Papp G., Szabó G.). Császár- töltés: Frick - Árvái, Májer, Schindler (Heibl), Varga, Vata, dr. Angeli, Herczeg, Györgye (Farkas), Kovács, Filus (Szeitz). Edző: Vanó Sándor. Vaskút: Schmiz D. - Dömény, Takács, Csőzik Cs., Tamasi (Cseke), Ács, Kubovics, Császár, Vízhá­nyó, Putnyik, Kazinczi (Fer- csák). Edző: Kernya Tibor. Gól­szerző: Kovács 5, Schindler 2, Györgye, Vata, Szeitz. Sárga lap: senki, ill. Ács. Kitűnt: Ko­vács (a mezőny legjobbja) és az egész hazai csapat, ill. Schmiz D. Ifi: 1-6. Tudósító: Gatter Ist­ván. A fiatal és lelkes vaskúti csapat csak statisztált a csá­szártöltési „szürethez”. Csávolyi SK-Kelebiai KNSK 0-2 (0-1) Csávoly, 200 néző. V.: Agócs (Zsebő, Péter Szabó). Csávoly: Molnár - Petean C. (Máder), Rátóti, Katymarac, Kökény (András), Barta (Kurtyák), Blahó, Páncsics, Szabó G. (Dékány), Romsics (Doszpod), Szabó M. Edző: Krascsenics At­tila. Kelebia: Kollár Á. - Kollár M., Szabó G. A. (Kovács), Kollár A. (Erdélyi), Suloman, Patocs- kai T. (Horváth), Patocskai M., Miklós, Fodor, Révész (Ürmös), Ferencz. Edző: Dulics József. Gólszerző: Szabó G A., Fodor. Sárga lap: Rátóti, Páncsics, Dékány, ill. Szabó G A., Patocskai M. Kitűnt: senki, ill. Kollár Á., Kollár A., Fodor, Sza­bó A., Ürmös. Ifi: 6-2. Tudósító: Babicz János. Dunagyöngye SK Szeremle- Bácsborsódi SK 3-2 (2-1) Szeremle, 200 néző. V: Rácz B. (Salamon J., Nagy Zs.). Szerem­le: Steszkó - Ercsényi (Hetyei), Nagy G. (Kómár), Kővári, Tokodi, Mezei, Koch, Pencz, Konkoly (Kovácska), Végh, Csongor. Edző: Farkas László. Bácsborsód: Farkas - Varga, Tö­rök (Várnai), Bognár (Csúcs), Győré, Zavaros (Orosz), Harnóczi, Héhn, Bulla, Merkler (Csontos), Rácz (Cifra). Edző: Üher Oszkár. Gólszerző: Végh, Pencz, Ercsényi, ill. Zavaros, Cifra. Sárga lap: Nagy G., Pencz, Konkoly, Csongor, ill. Bulla, Tö­rök, Rácz, Varga. Kitűnt: Pencz (a mezőny legjobbja), Steszkó, Nagy G., Kővári, Mezei, Végh, ill. Farkas, Merkler, Cifra. Ifi: 10-1. Tudósító: Melnik János. Kitűnő játékvezetés mellett a remekül játszó Szeremle ma­gának tette izgalmassá a talál­kozót. Bácsbokodi SK-Érsekcsanádi KSKE 1-0 (1-0) Bácsbokod, 300 néző. V: Suba (Szilvási, Hegyi). Bácsbokod: Szöllősi - Tettinger T., Kiss R., Tóth R, Nagy A., Bosnyák, Mojzes, Sánta, Glavatity, Veverka (Simon), Berwinkl (Papp R.). Edző: Barákovics Ist­ván. Érsekcsanád: Kazinczi N. - Kiss S., Tóth, Ritter, Szabó (Ke­nyeres B.), Koszorús, Király (Miókovics), Kiss E. (Taba), Tö­rök, Aranyos, Kazinczi Z. (Gyurkity). Edző: Koszorús Já­nos. Gólszerző: Veverka. Sárga lap: Mojzes, ül. Kenyeres B. Ki­tűnt: Tettinger T., Kiss R., Tóth R, Mojzes, Glavatity, ill. Ara­nyos, Kiss E., Koszorús, Kazinczi N. Ifi: 1-2. Tudósító: Barákovics István. A bokodiak végig a kezükben tartották a nagy iramú mérkő­zést, s megérdemelten nyer­tek a jól felkészített Csanádi gárda ellen. Bajaszentistváni SK-Katymári SE 4-0 (2-0) Bajaszentistván, 300 néző. V: Szűcs G. (Varga, Rátkai). Baja­szentistván: Székely Cs. - Nagy, Timer, Puskás, Nagy D. (Ko­vács), Moóri, Marosovity (Szőcs), Császár, Éber (Farkas), Kincse (Radics), Székely Zs. (Kristolovics). Edző: Szólik Gá­bor. Katymár: Palásti - Rasztik, Berki, Rákity, Ernyei, Pilcsuk (Tumbász), Vicsek, Juhász, Janity (Nagy L), Ribár, Kereszte­si. Edző: Petres Róbert. Gólszer­ző: Székely Zs. 2, Kincse, Szőcs. Sárga lap: Puskás, ill. Janity. Ki­állítva: Moóri. Kitűnt: az egész csapat, ill. Pücsuk, Juhász. Ifi: 3-2. Tudósító: Straub János. A közel 60 percig emberhátrány­ban játszó hazai csapat maga­biztos játékkal, ilyen arányban is megérdemelten nyert az enerváltan és elképzelés nélkül játszó vendégek ellen.