Petőfi Népe, 2006. október (61. évfolyam, 231-255. szám)

2006-10-30 / 254. szám

;<•' ■í' WM 9 SPORT PETŐFI NÉPE - 2006. OKTÓBER 30., HÉTFŐ Csak a győzelemnek örülhettek labdarúgó nb ii. keleti csoport Partdobás után érintés nélkül esett a labda a hálóba A mérkőzés legjobb játékosa a két találatot Is szerző Farkas István (jobbról) volt Gólokban gazdag és látványos meccset nyertek a férfipólósok vízilabda OB I/B-s férfimérkő­zés: OLEO HVSE Kecskemét- BWT Bánki D. VSK 19-11 (3-1, 5-2, 4-5, 7-3). Kecskemét, 100 néző. Vezette: Mucskai, Miskei. Kecskemét Csuta - Bácsi M., Bogdán 1, Szabó L. 4, Hartman 3, Horváth 5, íenei 4. Csere: Varga I. 1, Berente 1, Gyenes, Heródek, Csigó, Rátkai. Edző: Kovács Róbert. A hazaiak kapuját a fiatal Csuta védte, míg az első számú kapus, Harkai kispadról segítet­te a csapat irányítását. A hazai­ak huszáros rohamokkal kezd­tek és a félidőig magabiztos ve­zetést szereztek. Aztán jött a 3. negyed rövidzárlata, amikor is 9-8-ra felzárkóztak a rutinos fő­városiak. A negyed végén aztán Horváth, Hartman és Jenei gól­jaikkal „visszaállították” a ha­zai fölényt A gólgazdag, közön­ségszórakoztató mérkőzésen biztos győzelemmel zárták a csoportkor első fordulóját a kecskemétiek. Kitűnt: Csuta, Bácsi, Szabó L, Horváth, Jenei, illetve Szőke 3, Győri 3, Felhő 2, Bencze 2. LABDARUGÓ NB I. All. forduló eredményei: Sop- ron-Debrecen 0-0, MTK-Fehér- vár 0-1, REAC-Kaposvár 1-1, Győr-Debrecen 0-0, Újpest-Vác 143, Bp. Honvéd-Pécs 0-1, Diós- győr-Tatabánya 3-1. A ZTE-Va- sas meccs ma 18 órakor lesz. 1. MTK 11 9 0 2 25-8 27 2.ZTE 10 8 1 1 22-10 25 3. Debrecen 11 6 3 2 18-8 21 4. Újpest 11 6 2 3 12-6 20 5. Fehérvár 11 6 1 4 15-11 19 6. Győr 11 4 5 2 15-11 17 7. Diósgyőr 11 5 1 5 14-15 16 8. Vasas 10 5 1 4 12-17 16 9. Tatabánya 11 4 2 5 20-21 14 10. Paks 11 4 2 5 14-15 14 11. Bp. Honvéd 11 3 2 6 14-18 11 12. Kaposvár 11 3 2 6 11-17 11 13. Pécs 11 2 5 4 13-16 11 14. Sopron 11 3 1 7 9-19 10 15.Vác 11 1 3 7 9-18 6 16. REAC 11 1 3 7 14-27 6 LüiLUltlilé-iLAl.lLÜLyj 1. Ferencváros 12 10 2 0 37-7 32 2. Nyíregyháza 12 8 4 0 26-8 28 3. Szolnok 12 6 3 3 18-17 21 4.Tuzsér 12 6 3 3 17-17 21 5. Orosháza 12 5 5 2 21-20 20 6.KBSC 12 4 6 2 20-15 18 7. Kecskemét 12 5 3 4 20-18 18 8. Bőcs 12 5 3 4 16-18 18 9. Vecsés 12 4 4 4 21-18 16 10. Karcag 12 3 5 4 12-17 14 11. Makó 12 4 2 6 10-16 14 12. Baktalóránth. 12 2 4 6 11-19 10 13. Budafok 12 2 3 7 8-18 9 14. Békéscsaba 12 2 2 8 9-16 8 15. Jászberény 12 2 1 9 13-22 7 16. Jászapáti 12 1 4 7 6-19 7 KECSKEMÉTI TE- MAKÓ JO (2-0) Kecskemét, 400 néző. Vezette: Szabó Zs. (Tompos, Pápai). KTE: Nagy Zs. - Barna Cs., Kurucsai, Barna Zs., Farkas I., Hegedűs (Balogh 62.), Némedi, Borsos, Kovrig, Szabó T. (So- modi 75.), Yannick (Bállá 84.). Edző: Varga István. Makó: Czirbus - Saveljev, Ma­gyar, Árva, Podonyi, Csamangó, Kulacsik, Kis K., Bakos, Zakar, Hadár (Nyúl 82.). Edző: Takács Zoltán. Sárga lap: Zakar a 12., Farkas a 36., Saveljev az 55. és a 66., Kovrig a 72. percben. Piros lap: Saveljev a 66. p. 11. perc: Kovrig végzett el szöglettel felérő szabadrúgást jobbról. Remekül kanyarintott a kapu elé, a jókor érkező Farkas pedig 3 méterről a kilépő Czirbus mellett a jobb sarokba fejelt 1-0. 19. p.: Kis balról, a tizenhatos vonalával egy magasságban végzett el partdobást A labda több támadó és védő között, il­letve Nagy Zs. mellett is elment, majd a bal alsó sarokban kötött § ki. Egy játékost sem érintett, | ezért nem lehetett gólt ítélni. | 28. p.: Kovrig jobb oldali § szögletét követően az ötös bal sarkánál álló Némedi visszafe­jelte a labdát Farkashoz, aki 5 méterről a kapu közepébe bó­lintott, 2-0. 70. p: Kulacsik ugratta ki a leshatáron Zakart, a kifutó Nagy azonban az utolsó pilla­natban felszedte efölé a labdát. 73. p.: Yannick húzott el a bal szélen, majd a középen érkező NB I. A-csoportos férfi kosárlab- da-mérkőzés: Debreceni Vaskakasok-Univer KSE 87-74 (27-21, 11-18, 23-22, 26-13). Debrecen, 800 néző. V.: Hár­tyám, Hegedűs, Bognár. Debrecen: Fodor 23/12, Harris 10, Vranjic 15/3, Skor- nik 2, Mirkovic 28. Csere: Mol­nár M., Bukva, Tóth G. 2, Likár 7/3. Edző: Rajkó Toroman. Univer: Radovanovic 12/3, Soós, Vaisvila 11/3, McClendon Baloghoz passzolt, aki 13 mé­terről Czirbusba bombázott. A kapusról kipattanó labda ismét Baloghé lett, 11 méterről most a jobb sarkot célozta, de a makói hálóőr vetődve védett 74. p.: A védőkről kipattanó labdával Némedi 17 méterről megcélozta a bal felső sarkot, 14, Lopatka 24/6. Csere: Csap- lár-Nagy 11/6, Tóth P., Vida, Celej 2. Edző: Meszlényi Róbert. Kitűnt: Fodor, Mirkovic, Vranjic, illetve Csaplár-Nagy, Vida, Radovanovic. Meszlényi Róbert nem a megszokott kezdőcsapatot küldte a pályára Debrecenben. Soósnak Harris kezdeti lendü­letét kellett megfékeznie, s ez sikerült is - az első negyedben „nem szórta meg magát” az Czirbus biztosan védett. 80. p.: A bal oldalon felfutó Farkas la­posan, több védő között a jobb­összekötő helyén érkező Balog­hoz továbbított, aki 7 méterről a kapu jobb alsó sarkába bom- bcfeta a labdát, 3-0. 90. p.: Kurucsai ugratta ki kö­zépen Ballát, aki senkitől sem amerikai. Nem úgy Vranjic, aki szinte egyedül vitte a csa­patát. Bár jól kezdett az Univer, a negyed második felében pon­tatlanná váltak a támadások, ezért tudott fordítani a hazai csapat (27-21). A második negyedben a ven­dégek nagy munkával ledol­gozták a hátrányt: gyorsabban védekeztek és pontosabbak let­tek a befejezések is. A lelkes kecskeméti közönség segítsé­zavartatva, 12 méterről a kifutó Czirbus mellett a kapu bal sar­ka mellé lőtt. A hátvédsorban az idősebb, rutinosabb Korosztállyal, a kö­zéppályán vegyes életkoriak­kal, illetve c%ikó támadókkal fo­gadta az alaposan tartalékos Makót a KTE. A lila-fehéreknél gével a félidő végére eltűnt a hazai előny (38-39). A harmadik etapban is jól dolgoztak a vendégek. Össze­szedettek, harcosak voltak, tü­relmesen támadtak, így elbi- zonytalanították a hazaiakat. A záró tíz perc végül döntet­len állásról, de Univer-szem- pontból rémálomszerűen indult (61-61). A hazaiaknak ekkor minden sikerült, a vendégek­nek pedig semmi. Ráadásul a a kispadon sem kaphatott he­lyet a hét közbeni edzésen bo­kasérülést szenvedett Csordás. Az első félórában meggyőző fölényre tett szert a hazai alaku­lat Ehhez elég volt két remek pontrúgás Kovrig részéről, vala­mint két jó ütemű berobbanás Czirbus kapuja elé a hátvédet játszó Farkastól. Ennél sokkal több nem történt a meglehető­sen unalmas első félidőben. A második etap 25. percében ocsúdott álmából a publikum. Kicsit élénkebbre vette a játékot a Varga-legénység, és máris nö­velhette előnyét. Sőt, ha Bállá nem hibázik az utolsó percben 100 százalékos ziccerben, ak­kor 4-0 is lehetett volna a vége. Fő a győzelem, a 3 pont. Ezt a Csongrád megyeiek ellen bizto­san teljesítette a Kecskemét. Ki­csi hiányérzetük azonban még­is lehet a hazai szurkolóknak. A szombati makói csapatot ugyanis sokkal látványosabb já­tékkal és még ennél is több gól­lal kellett volna megverni. Kitűnt Farkas (a mezőny leg­jobbja), Barna Cs., Barna Zs., Kurucsai, Kovrig, illetve Kula­csik, Podonyi. Varga István: - Megint sok helyzetet kihagytunk, de leg­alább meggyőző fölénnyel nyer­tünk. Takács Zoltán: - Megérde­melt hazai siker született További eredmények: Békés- csaba-Kazincbarcika 0-1, FTC- Bőcs 2-^ászberény-Bydafok 4- 0, NwegyJjáfca-Jászafiáti 1-1, Tuzsé*Szblnok 0-1, Orosháza- Vecsés 1-1, Karcag-Baktalóránt- háza 3-2. játékvezetők kiosztottak a kecs­kemétieknek egy szándékos hi­bát, amelyet tökéletesen hasz­náltak ki a debreceniek. Fodor kiválóan dobott kint­ről, és ahogy az előző negyed­ben a Debrecen, most az Univer játékosai bizonytalanodtak el. Hiányoztak azok az átlag feletti egyéni teljesítmények, amelyek az előző szezonban jellemezték az Univer csapatát. Tizenhárom ponttal nyertek a Vadkakasok. A negyedik negyedben csíptek a Vadkakasok férfi kosárlabda A Univernek a záró tíz percben szinte semmi sem sikerült Nem vagy informatikus, de szívesen összehoznál egy jó kis programot?© I k,«»lff.laB0.aki j- ■EBI archívum , púén < játékok ; tesztek < fórum j vélem-én ■ nyereményjáték 9 pMÓ\ PÉNTI I 5• c H Programajánló ssr í m NagyvtMp Országos Sport Bulvár GánUság 2006 pMób*f20, Vendel i m©*í fcntl», «rinHiut kiállít»» «$yéb Aport Segít a Ba on! Ami belefér! Megújult programajánlóval vár a Baon.hu