Petőfi Népe, 2006. október (61. évfolyam, 231-255. szám)

2006-10-26 / 251. szám

PETŐFI NÉPE - 2006. OKTÓBER 26., CSÜTÖRTÖK MMNMM 15 SPORT A magasbedobó megszórta magát, a Bácska mászik ki a gödörből kosárlabda NB I. B-csoportos férfimérkőzés: Bajai Bácska- MAFC 10B-90 (25-23, 28-27, 24-19,31-21). Baja, 300 néző. V.: Domokos, Bogárdi. Bácska: Kancsár 8, Hosszú 25/15, Ágfalvi 25/3, Radnóti 42/27, Kati. Csere: Szabó A. 2, Kovács P. 4, Mészáros 2. Edző: Kajtár Zsolt, Csányi Tamás. A bajnokesélyes MAFC ellen az első hazai győzelem meg­szerzése, az előző meccseken szétesett támadójáték és a véde­kezés összerakása volt a cél. Az elején a hazai csapat ra­gadta magához a kezdeménye­zést, de a MAFC rendezte sora­it, és fordított. A negyed végéig felváltva vezettek a csapatok, de egyiknek sem sikerült 3-4 pont­nál jobban ellépni. AII. negyed­ben megkezdődött a Radnóti show: a hazai magasbedobó - ebben a játékrészben 19 pontot szerzett - vezérletével sikerült előnnyel fordulni a félidőben. A III. negyed elején Hosszú és Radnóti tripláival 9 pontra nőtt az előny AIV. negyedben a kü­lönbség még nagyobb lett. Kajtár Zsolt: - Saját magunk legyőzése volt a fő cél. Végre ha­zai pályán is jól játszottunk. Rad­nóti 80%-os dobóteljesítménye, 42 pontja extra produkció. Sza­bónak és Ágfalvinak nagy sze­repe volt abban, hogy sikerült a fővárosiak egyik legjobbját, Horváthot 14 ponton tartani. ■ A vendégektől négy kulcsember pontozódott ki vízilabda OB I/B-s férfimérkő­zés: Cegléd-OLEO HVSE Kecs­kemét 18-13 (5-4, 3-3, 5-2, 5-4). Cegléd, v.: Székely, Juhász. Kecskemét Harkai - Szabó L, Dongó, Hartman 5, Horváth 1, Jenei 3, Berente 2. Csere. Bácsi M., Varga I., Gyenes 1, Heródek, Zsiska 1, Csuta (k). Edző: ‘Ko­vács Róbert. A kecskemétiek 7-6-ra még vezettek, de utána a fegyelme­zettebb Cegléd fordított. A nagy­arányú vereség oka, hogy né­hány furcsa ítélet miatt a vendé­gektől 4 kulcsjátékos is véglege­sen kipontozódott. Kitűnt: Hartman, Jenei, Berente. ■ Ezer tanuló versenyzett atlétika Huszonnegyedik lakótelepi futás Kiskunfélegyházán Kilenc iskola több mint ezer diáKia vett részt azon a lakótelepi futáson, amelyet hét végén rendeztek Kiskunfélegyházán. Fábián József, a verseny egyik szervezője elmondta, hogy az őszi évadzáró versenynek már komoly hagyománya van. Idén 24. alkalommal rendezték meg a PetőfHakótele- pen, ahol a diákoknak 600 métert kellett futniuk. Győztesek, 1. évfolyam: Takács Zoltán, Horváth Nóra. 2. évf.: Horváth Ábel, Nemcsok Anna. 3. évf.: Páli László, Tarjányi Petra. 4. évf.: Rácz Tamás, Pap Dóra. 5. évf.: Barta Dávid, Ágó Enikő. 6. évf.: Herczeg Milán, Görög Kata. 7. évf.: Vakulya Balázs, Elek Andrea. 8. évf.: Hecel Zsolt, Mizsei Vivien. A csapatversenyt a József A. Ált Iskola nyerte a Darvas- és a Petöfi-iskola előtt ■ Nagy küzdelem után hazai győzelem kézilabda A fehérváriak beállósa ellen jobban kellett volna védekezni NB I-es női mérkőzés: Comexi Alcoa HSB Holding-Kiskunha­las NKSE 37-33 (19-16). Székes- fehérvár, 600 néző. Vezette: Horváth, Marton. Comexi: Djerics - Balogh B. 9/2, Pádár 6, Domascimento 1, Szrnka 2, Vaszari 3, Tápai 9/2. Csere: Triscsuk, Korgyuk, Viju­naité 6, Tilinger, Kenyeres 1, Őri E., Fekete (k). Edző: Szabó Edina. Kiskunhalas: Vörös - Strebik, Ilyés 5, Kocsik 4, Borbély 5, Ko­csis 2/2, Koroknai 6/3. Csere: Valovics 4, Baross, Kurgyis, Kosa 1, Szűcs 1, Herr 5, Győri (k). Edző: Zsiga Gyula. Hétméteres: 4/4, ill. 5/5. Kiál­lítás: 14, ill. 10 perc. Az ered­mény alakulása, 3. p.: 1-3, 12. p.: 8-8, 21. p.: 16-11, 40. p.: 26- 24,46. p.: 32-25. Végig éles küz­delmet vívott a két csapat. A mérkőzés folyamán többnyire a hazaiak vezettek, de a Kiskun­halas jól tartotta magát. Ha a vendégek jobban megoldját a beálló elleni védekezést, akkor nagyobb esélyük lett volna a pontszerzésre. Kitűnt: Tápai, Pádár, Vijunaité, Balogh, illetve Herr, Győri, Valovics, Borbély. Zsiga Gyula: - A hosszú uta­zás fáradtsága sok figyelmet­lenséget eredményezett. ■ A rangadón Fortuna a Vitézekkel volt rögbi Három sikertelen rúgás és hét kimaradt kecskeméti pont Extraliga: Esztergomi Vitézek- Kecskeméti ARC 11-10 (11-5). Esztergom 100 néző. V.: Lukács. KARC: Kiss, Bíró, Zarku (Do­bosi), Asztalos, Réfi, Borbély (Baranyi) (Beliczai), Fehér, Sü­tő, Németh (Kovács), Beke, He­gedűs F. (Nagy 5), Túri, Hege­dűs Sz. 5, Bartus, Nagyhegyesi Edző: Rázván Popovici. A nyári bajnoki finálé 2 dön­tőse, a jelenleg is fej-fej mellett haladó két éllovas csapott össze az alapszakasz 5. fordulójában. Tíz percnyi játék után két bün­tetőt értékesítve 6-0-s előnyhöz jutottak a Vitézek. Ám a KARC egy remek támadás végén He­gedűs céljával felzárkózott (6- 5), igaz, a jutalomrúgás nem si­került A félidő hajrájában a Vi­tézek értek el célt, kihasználva a KARC kihagyását. A II. játék­rész elején hullámvölgybe ke-. rültek a kecskemétiek, elvesz­tették bedobásaikat és tolongá­saikat. Elkeseredett támadáso­kat vezettek, melyek nyomán többször is Fortuna segítségé­vel úszták meg a vendéglátók bekapott pont nélkül. A hazai védelem a hosszabbítás utolsó percében kapitulált Nagy T. céljával (11-10). Hátra volt még a meccsből a lehetséges két pontot érő kecs­keméti jutalomrúgás, amelyet Nagyhegyesi kiszorított hely­zetből végezhetett el. A közön­ség és a csapatok lélegzetvéte­lüket visszafojtva várták, amint a labda valószínűtlenül sokat repülve a levegőben végül fél méterrel célt téveszt Hét lehet­séges pontot elherdálva bosz- szantó vereséget szenvedett te­hát a KARC, de tavasszal hazai környezetben lehet javítani. ■ Második félidei taktikus játékának köszönhetően nyert a csapat KOSÁRLABDA NB I. A-CSOportOS női mérkőzés: BEAC Űjbuda- Kecskmétí KC 60-76 (12-17,25- 20, 11-24, 12-15). Bp., 150 néző. Vez.: dr. Valovics, Frányó. KKC: Caran 19/6, Szabó 15/6, Reiner 9, Túróczi 6, Vincze 14. Csere: Szavercsenko 2, Demeter 2, Pupovic 9. Edző: Király Sándor. Az eredmény alakulása, 3. p.: 3-6, 6. p.: 10-7,13. p.: 19-23, 19. p.: 37-32, 23. p.: 39-37, 28. p.: 42-54, 34. p.: 53-61. Az első negyedet nagy küzde­lem és kevés kosár jellemezte. A hazaiak dobószázaléka a má­sodik negyedben sokat javult, és a félidő végén szerzett három triplájukkal kiegyenlítettek (37- 37). A második félidő elején négy percig csak egy kosár esett (39-37). Ezután Reiner, Caran, majd a zsinórban három triplát szóró Szabó révén bein­dult a kecskeméti henger (42- 52), így a vezetést is sikerült a KKC-nek átvenni. A negyed vé­gén már 48-61-et mutatott az eredményjelző. Az utolsó negyed első felében csak a hazaiak szereztek pontot (53-61). Ekkor Vincze, Túróczi és Caran kosaraival a vendég­csapat bebiztosította a győzel­mét. A KKC második félidei jó játékának köszönhetően nyerte meg a meccset. Kitűnt: Pálin­kás 16/12, Kiss 13, ill. Caran, Szabó, Vincze, Reiner. Király Sándor: - A második félidőben okos, taktikus játék­kal és jó védekezéssel győztünk egy jó BEAC ellen. ■ H. Z. Totótanácsadó 43. játékhét BUNDESLIGA I. 1. Bayern München-Frankfurt 2 2. Bochum-Wolfsburg 1 3. Cottbus-Hertha x 4. Hamburg-Hannover 1.x 5. Mönchengl.-Leverkusen 1 6. Nürnberg-Dortmund 1 7. Bielefeld-Aachen 2, x OLASZ A-OSZTÁLY 8. Udinese-Roma 2 9. Milan-Internazionale 2, x 10. Cagliari-Sampdoria 1 11. Fiorentina-Palermo x 12. Lazio-Reggina 1, x 13. Parma-Atalanta 2 BUNDESLIGA I. +1: VfB Stuttgart-Schalke 1 BÁCS-KISKUN MEGYEBELIEK A SPORTPÁLYÁKON Jól sikerült bemutatkozó, érvényesült a papírforma kézilabda NB 1/B-s férfimérkő- zések: Delfin KC-Szegedi KKSE 27-19 (14-9). Kecskemét, 400 néző. V.: Kocsmáros, Nagy. Delfin KC: Simó - Zapletán 4, Weiszt, Dengi 3, Juhász K. 2, Dobó 3, Juhász Z. 2. Csere: Er­délyi (k), Basaric 8/4, Urbán 1, Losonc 1, Vujasin 2. Edző: Kun István. Hétméteres: 5/4,111.4/3. Kiállítás: 2, ill. 4 perc. A hazai csapat két rosszul sikerült baj­noki után ezúttal magabiztos győzelmet aratott. A kecskemé­tieknél szenzációsan mutatko­zott be a múlt héten igazolt szerb Borislav Basaric, aki gól­jai mellett jó passzokkal és ki­váló védekezéssel vette ki a ré­szét a sikerből. Kiskőrösi KSK-Mezőkövesd 27-35 (14-16). Kiskőrös, 250 né­ző. V.: Ágnecz, Sipos. Remekül kezdett a Kőrös a bajnoki címre is esélyes vendé­gek ellen (5-1,11-8). Húsz perc­nyi játék után aztán magára ta­lált a listavezető és sorozatban 6 gólt szerzett (11-14). A máso­dik félidőben már végig a me­zőkövesdiek vezettek. Igaz, az 53. percben még sikerült 26-29- re feljönni a hazaiaknak, de utána több hibát is vétettek, így érvényesült a papírforma. A körösiek teljes erőbedobásra késztették a vendégcsapatot, s így magas színvonalú mérkő­zés alakulhatott ki. Ld.: Cser­mák 10, Kovács Á. 6. ■ asztalitenisz Pro-Tour verseny, Belgrád. Nagy siker ért el Ma­gyar László (Kecskeméti Sp.) a szerb bajnokságon. A csoport­küzdelmek során 4:2-re nyert Pető Zoltán (szerbiai, világrang­lista 486. hely), 4:l-re H. Mik­kel (dán, 707.) ellen, s ezzel fel­jutott a 64-es főtáblára. Ott nagy csatában 4:3-ra verte F. Andreit (román, 95.). A 16-közé jutásért 4:1-re jobbnak bizo­nyult B. Cristophe-nál (francia, 131.). A 8 közé jutásért Y. Kaii- tól (japán, 63.) kapott ki 4:l-re. Harangozó Vilmos emlékver­seny, Szabadka. Párosban az Ambrus T.-Dragoljevics S. (STE) kettős 3. lett. Egyéniben Amb- rus T. az 5. helyen végzett. birkózás Három hétvégén 3 ob- n vettek részt az Univer-KTE bir­kózói. Eredményeik, utánpótlás ob, szf. Kazincbarcika, 54 kg: 3. Györgyi Péter, 63 kg: 3. Bányi Olivér, 100 kg: 2. Nagy József; kf. Kaposvár, 63 kg: 3. Bányi 0., 76 kg: 5. Bárdos Zsolt, 100 kg: 3. Nagy J. Ifjúsági ob, kf., Ceg­léd, 54 kg: 3. Györgyi P., 63 kg: 3. Bányi 0., 5. Tóth Tamás. Az Isztambulban rendezett ifjúsá­gi Eb-n (szf.) 50 kg-ban Györgyi a 7., 58 kg-ban Bányi 0. a 8. lett. cselgáncs Serdülő fiú B ob, Solt (45 egyesület, 170 sporto­ló). A megyei eredmények, 36 kg: 7. Vajda András (Solti AC), 40 kg: 3. Szrapkó Tamás (KJC), 7. Szabó Mihály (KJC), 52 kg: 7. Kalmár Norbert (Bajai JC). 57 kg: 1. Horváth Zoltán (KJC) - edző: Nagysolymosi Sándor. 63 kg: 2. Rácz Kristóf (Solt-Hírös JSE), 5. Végvári Martin (BJC), 70 kg: 5. Madár Ádám (Solt). úszás 19. Bikádi Gábor emlék- verseny, Kecskemét. A megye­beli érmesek, lány, béka, 50 m mell: 1. Juhász Janka 1:08.23. Delfin, 50 mell: 3. Slezák Vivi­en 54.34; 100 gyors: 2. Juhász Adél (mind Kkhalas) 1:31.54. Cápa, 50 gyors: 1. Lökös Regina 34.98. Gyermek, 50 pillangó: 2. Rittgasszer Adél 32.70. Felnőtt, 100 m hát: 1. Hosszú Katinka 1:08.96. 200 vegyes: 1. Hosszú K. 2:25.24, 3. Gregus Brigitta 2:29.89. Fiúk, cápa, 100 mell: 3. Müller Márk (mind Baja) 1:28.14. Felnőtt, 200 m mell: 2. Jákri Dá­niel (Bácsvíz-KVSC) 2:34.09, 3. Mátyás Gábor (Kkfh.) 2:42.26; 200 vegyes: 2. Jákri 2:16.50, 3. Mátyás 2:26.31. röplabda Magyar Kupa női mérkőzés: Szeged-Kalocsai SE 0:3 (-13, -19, -18). KSE: Faragó L, Vörös, Vilió, Csintalan, Vass, Faragó E. Csere: Szalontai. A visszavágón: KSE-Szeged 3:0 (20, 20, 12). Az élvonalbeli ka­locsai csapat kettős győzelem­mel jutott a legjobb 16 közé, ahol az NB Il-es Salgótarján lesz az ellenfele. THAi-BOX 9. Muaythai ob., Bp. A Kecskeméti Thai-box Klub ver­senyzőinek eredményeiül kg: 4. Parádi Sándor, +91 kg: 1. Szuhányi Gyula - edzők: Tóth András, Németh Ottó. vízilabda Utánpótlás bajnok­ság: OLEO HVSE Kecskemét- Szentes, ifjúsági: 7-11, serdülő: 12-18, gyerek: 9-10. mai MŰSOR OBII-es férfi vízi­labdamérkőzés: HVSE IL-Fehér- vári Ördögök. Kecskemét, 20 óra.