Petőfi Népe, 2006. október (61. évfolyam, 231-255. szám)

2006-10-10 / 238. szám

12 MiilBiiliSiiiiilillIIlI SPORT / MEGYEI ccCTiipmiw»ii mm vm -< MtwiiiMiinn mmmmmmmmmm íím«— xm FOCI PETŐFI NÉPE - 2006. OKTOBER 10.. KEDD LABDARUGÓ STATOIL MEGYEI I. OSZTÁLY Kalocsai FC-Kiskunhalasi FC 0-2 (0-0) Kalocsa, 250 néző. V.: Kaszala (Pa­taki, Törőcsik). Kalocsa; Szabadi - Dana (Iván), Fekete, Bata N., Gojtán (Fauszt), Kiss, Balogh, Kerekes, Já­nosi (Krupács), Bata A., Keszthelyi. Edző: Gojtán István. Kiskunhalas: Cs. Kovács - Rádi (Zavarkó), Paor J., Paor R., Kárász, Török, Gillich (Kar­dos), Kovács, Csáki, Mészáros, Ficsor (Brindza). Edző: Kis Péter. Gólszerző: Gillich, Brindza. Sárga lap: Kerekes, ill. Rádi, Zavarkó. Ki­tűnt: senki, ill. Gillich, Paor J, Paor R. Ifi: 0-0. Tudósító: Márton Zsolt. Dusnoki KSE-Hartai SE 1-4 (1-1) Dusnok, 250 néző. V.: Holczimmer A. (Lengyel L, Tamaskó Cs.). Dusnok: Bakula I. - Deák G., Bogárdi Z., Jagicza J., Kristály, Ma­ros (Sáfrán), Simonits, Bárdos (Konkoly), Jagicza T. (Varga Z.), Varjú, Nagy Z. Edző: Pákolicz Lász­ló. Harta: Zsinka - Tomolik T., Czigler, Vékony, Zsibók, Scherer (Lázár T.), Balogh L, Szabadi, Liszmaier (Németh L.), Koch (Gillich R.), Kovács J. Edző: Szabó László. Gólszerző: Jagicza, ill. Ko­vács J. 3, Koch. Sárga lap: Maros, Kristály, Varga, ill. Vékony, Czigler. Kitűnt: Varjú, Simonits, Deák, ill. Balogh, Koch, Kovács. Ifi: 2-8. Tu­dósító: Sánta János. Kunszállás SE-lzsáki Sárfehér SE 0-1 (0-0) Kunszállás, 300 néző. V.: Suba. Kunszállás: Kós - Váczi, Fekete, Borbás, Cseh, Samu, Bertus, Koleszárik, Kertész Á. (Vidéki), Pöszmet, Pataki. Edző: Kertész Gá­bor. Izsák: Házi - Garaczi, Jávorka, Telek, Márton, Virág (Bonea), Parti (Ámann), Papp, Juhász, Hleba (Tö­rök), Gréczi. Edző: Gréczi Gábor. Gólszerző: Márton. Sárga lap: Borbás, Vidéki, Samu, ill. Márton, Török. Kitűnt: Kós, Fekete, Bertus, Borbás, ill. Házi, Garaczi, Telek. Ifi: 3-3. Tudósító: Kertész Károly. Kiegyenlített játékot hozott a mér­kőzés. A vendégek a 91. percben egy szöglet utáni fejesből szerezték meg a győzelmet. Kiskunmajsai FC-Kiskőrösi LC 1-4 (0-0) Kiskunmajsa, 50 néző. V.: Tóth (Hász, Szécsényi). Kiskunmajsa: Feketű - Dósai I. (Feketű D.), Vajda (Farkas), Kránicz, Domán, Kovács J., Kovács G., Nagy, Segesvári, Szikora, Varga. Edző: Kondákor Fe­renc. Kiskőrös: Mlinkó - Schiszler (Kecskeméti), Mokrickij, Gillich, Sárközi (Aszódi), Somlyai, Filus, Dedák, Füleki (Balogh), Rumán (Szentgyörgyi), Pecznyik (Gombár). Edző: Szlovák László. Gólszerző: Varga (11-esből), ill. Dedák 2, Rumán, Szentgyögyi. Sárga lap: Szikora, Nagy, ill. Filus. Kitűnt: Kránicz, ill. Filus, Dedák, Pecznyik, Mokrickij, Rumán. Ifi: 0-14. Tudósí­tó: Lőrik László. A Solt végül nem lőtt golt STATOIL megyei i. oszrÁLY A kécskeiek saját kapujukba is betaláltak A kécskel Forgó (középen) és csapattársai remekül állták a sarat, taktikusan futballozva nyertek a Soltiak (a képen balra Sallai, jobbra Jene!) ellen. Solt-Tiszakécske 1-2 (1-2) Solt, 150 néző. Vezette: Körösi (Fülöp, Szilvási). Solt Dávid - Jenei (Ács), Duzmath, Fekete, Nagy, Abonyi, Unyi (Fröhlich), Tóth A., Turcsik (Marosvölgyi), Orosz, Sallai. Edző: Miskovicz Bálint. Tiszakécske: László - Márics, Forgó, Pálinkás, Ma- rovic (Tóth T., Kővári), Maczkó, Szabó (Török), Bagi (Papp), Czifrák, Tóth I., Anka. Szakmai tanácsadó: Török László. Gól­szerző: Czifrák, Bagi, Szabó (ön­gól). Sárga lap: Fekete, Sallai, Fröhlich ill. Czifrák. Kitűnt: Fe­kete, Duzmath, ill. Czifrák, Bagi, Maczkó. Ifi: 9-0. A mérkőzés elején a hazaiak köszöntötték Herczeg Lajost, aki a napokban töltötte be ötve­nedik életévét. A sportember még most is beszáll, ha szükség van rá. 1. perc: Turcsik a bal ol­dalon robogott el, beadása Sallait teljesen üresen találta, de a csatár nem tudott élni a le­hetőséggel. 8. perc: Marovic kö­zépen ugrott ki, már csak Dá­viddal állt szemben. Rosszul he­lyezve a kapusba lőtte a labdát. 15. perc: Czifrák 25 méterről végzett el szabadrúgást. Lapos lövése a bal kapufáról pattant a hálóba, 0-1.24. perc: Jobb olda­li beadás után Szabó igyekezett menteni. Szerencséüenül ért a labdához, ami László mellett a kapuba vágódott. Öngól! 1-1. 26. perc: Bal oldali támadás után Fekete talált a kapuba, de a játékvezető nem adta meg a gólt, sőt! Sárga lapot is kapott szándékos kezezésért. 29. perc: Tóth A. közeli fejesét lábbal véd­te László. A szöglet utáni kava­rodás végén a kapufáról pattant a mezőnybe a labda. 32. perc: Abonyi 16 méterről átemelte László fölött a labdát, de a kapu­fát találta el. 40. perc: Bagi az ellenfél térfelének közepén ki­tűnő labdát kapott. A hazaiak lest reklamáltak, de a játékve­zető nem sípolt. A csatár így egyedül törhetett kapura. Már csak Dáviddal állt szemben, ami nem okozott neki problé­mát, és a hálóba lőtt, 1-2. 56. perc: Anka Ugratta ki Tóth Ist­vánt, aki remekül vette át a lab­dát, amiért helyzeti előnybe ke­rült. Dáviddal nézett farkassze­met, de a kapufát találta el. 88. perc: Kapu előtti kavarodás után Tóth A. nagy helyzetben nem találta el a labdát. A napokban adták át a hazai csapat új öltözőjét, ami műiden igényt kielégít. Ebben az osz­tályban kevés csapat mondhat­ja el magáról, hogy üyen szép, tágas épülettel rendelkezik. Az már a mérkőzés elején lát­szott, hogy a solti játékosok győzelemre törnek. Gyorsak, kemények és határozottak vol­tak. A vendégek azonban felvet­ték velük a versenyt és hamar gólt szereztek. Ez meg is nyug­tatta őket, de nem sokkal ké­sőbb jött egy öngól, ami újból felhozta a solti gárdát. Élveze­tes, jó volt az első félidő, mely­nek hajrájában újabb találatot értek el a tiszakécskeiek. A má­sodik játékrészben a solti csa­pat mindent megpróbált az egyenlítésért. A kécskeiek azonban jól szervezték meg a védelmüket, és nem engedték, hogy a solti csatárok érvénye­süljenek. Okosan tartották egy- gólos előnyüket. Bár a hazaiak­nak is voltak lehetőségeik, a be­ívelt beadások nem hoztak eredményt. A két csapat jó mér­kőzést vívott egymással, de gólt csak a Tiszakécske lőtt: egyet saját kapujába is. A vendégek fegyelmezett, taktikus játékuk­kal megérdemelten szerezték meg a három pontot. MESTERMÉRLEG MISKOVICZ BÁLINT (balra): - Az első félidőben eldönthettük volna a mérkőzést, de sajnos kihagytuk a helyzeteket. A második játék­részben nyújtott teljesítményével megérdemelten nyert a Tisza­kécske. TÖRÖK LÁSZLÓ: - A heti esti, villanyfényes edzéseknek megérett a gyümölcse. Rengeteget gya­koroltunk, mindenki megértette feladatát, és azt végre is hajtotta, ezért sikerült nyernünk. LABDARUGÓ STATOIL MEGYEI I. OSZTÁLY Soltvadkerti TE-Bácsalmási PVSE 4-1 (0-1) Soltvadkert, 150 néző. V.: Madácsi (Tompái, Bősi). Soltvadkert Hatvanyi - Lelkes, Szarka, Gusztos, Eperjesi, Marton (Schmidt), Tóth, Eiler (Ócs­kái), Papp (Hirsch), Font, Molnár (Csernák). Edző: Hímer István. Bácsalmás: Zsemberi - Marcsó, Szűcs, Rudics, Szuknovics, dr. Párczen, Bögre, Józsa, Mándity (Cs. Kovács), Sztojanovics, Berényi (Juhász). Edző: Florin Nenad. Gólszerző: Tóth 2, Hirsch, Eiler, ill. Sztojanovics. Sárga lap: senki, ill. Szuknovics. Ifi: 3-1. Tudósító: Kovács Gábor. Nemesnádudvari KSK- Kerekegyházi SE 4-2 (3-1) Nemesnádudvar, 200 néző. V.: Szűcs G. (Hodován, Vén). Nemes­nádudvar. Szerencsés - Kovács (Si­mon), Fehérvári, Barta, Kiss J., Bé­csi, Harsányi (Jakschütz), Sánta Z., TUsori, Pesti, Száhler. Edző: Jagicza László. Kerekegyháza: Gazdag R. - András, Fejes, Balogh, Kovács, Hugyecz, Gazdag A., Cámpán, Go- golák (Duzmath), Polgár (Surnyák), Kecskeméti. Edző: Gazdag Attila. Gólszerző: Kiss J., Pesti 2, Száliler, 111. Gazdag A., Hugyecz. Sárga lap: Sánta, Harsányi, ill. Balogh, Kovács, Gogolák, Kecskeméti. Kiállítva: Pes­ti. Kitűnt: Sánta, Kiss J., Száhler, Pesti, ill. András, Gazdag A., Ko­vács, Fejes. Ifi: 5-0. Tudósító: Frid- rich József. Az első félidő 15. percé­ben már 3- 1-re vezetett a hazai gár­da, és a továbbiakban helyzetek so­kaságát hagyta ki. A második félidő elején szépített az ellenfél, majd mindent egy lapra feltéve támadott. Végül Száhler révén mégis a Nád­udvar talált be (4-2). Akasztói FC-Tompai KSE 2-1 (2-0) Akasztó, 180 néző.V.: Sebestyén L. (Apró F., Szabó L). Akasztó: Kovács L. - Varga, Lehota, Németh (Nagy F.), Juhász, Megyes, ifj. Hambalkó, Cse­hi, Judák, Supka (Lázár), Antal. Edző: Újvári Gábor. Tompa: Vasuth - Bálint, Renesár, Kovács M;, Horváth (Kosa), Mezedi (Snyehola), Kiss, Kisa (Simola), Béleczki, Fenyvesi, Csamangó (Andróczki). Edző: Kószó László. Gólszerző: Juhász (16. p.), Antal (40.), ill. Snyehola (73.). Sárga lap: Hambalkó, Lehota, Kovács, 111. Csamangó, Kiss. Kiállítva: Ham­balkó (85.). Kitűnt: Antal, Juhász, Varga, ill. Bálint, Rencsár, Béleczki. Ifi: 5-0. Tudósító: Judák László. I STATOIL fiöfCYPI 1 0S/TÁIY 1. Harta 9 6 2 1 27-8 20 2. Izsák 9 6 2 1 19-5 20 3. Solt 9 5 2 2 24-13 17 4. Tiszakécske 9 4 4 1 24-14 16 5. Tompa 9 4 3 2 22-11 15 6. Kunszállás 9 4 3 2 16-9 15 7. N.nádudvar 9 4 2 3 18-15 14 8. Kiskunhalas 9 4 2 3 16-14 14 9. Kerekegyháza 9 4 1 4 15-20 13 10. Soltvadkert 9 3 3 3 13-11 12 11. Akasztó 9 3 3 3 12-11 12 12. Kiskőrös 9 2 3 4 13-13 9 13. Bácsalmás 9 2 2 5 10-21 8 14. Kalocsa 9 1 4 4 9-15 7 15 Dusnok 9 1 1 7 9-36 4 16. Kiskunmajsa 9 0 1 8 5-36 1 Megérkezett Jordániába a két kecskeméti fiatalember, aki BMW motorkerékpárral indult útnak. Szűcs Attila és Sulyok István túráját a kecskeméti Formont Autóház BMW Márkakereskedése és Szervize támogatja. Eddig a 12.000 km-ből 5.470 km-t tettek meg. Jordániában jelenleg a hőmérséklet 35 Cel­sius fok. Örömmel tudtuk meg az út során eddig semmüyen hiba nem jelentkezett. a A Bács-Kiskun Megyei Kereskedelmi és Iparkamara lehetőséget biztosít székházéban 1 db, 34 m* alapterületű, kifogástalan infrastruktúrával rendelkező, bútorozott iroda bérletére. Az épületben működő, 24 órás biztonsági szolgálat mellett parkolási és internet csatlakozási lehetőséggel is segítjük ügy feleink kényelmét. Bővebb felvilágosítás a kamara titkárságán, a 76/501-500-as telefonszámon, valamint személyesen a Kecskemét, Árpád krt. 4. szám alatt, Hétfotöl-csütörtökig 8.00-16.00 óráig, & pénteken 8.00-14.00 óráig kérhető. IS IPARKAMARA < C H A K I E R A OF COMMERCE " AND INDUSTRY 4 BLCS-OSTCH aicwr Kedvezményes hirdetési lehetőség! 200 IBP! Petőfi Népe ADÓ X % “.’Tir Kedvezmény68 azoknak az egyesületek­Voretes hirdetésekre: ,h.síb 50 milliméter.8 méret nek, alapítványoknak, különböző szervezetek­nek, amelyek szeretnék közzétenni felhívásukat a személyi jövedelemadó 1%-ának részükre történő felajánlásához, és/vagy szeretnék megköszönni az eddigi felajánlásokat. Központi hirdetési információs telefonszám: 76/518-236. A szavunkat adjuk! Petőfi Népe 12.000 Ft+áfa hasáb 100 milliméteres méret­ig. OOO Ft+áfa hasáb 100 milliméteres méret: 28.000 Ft+áfa