Petőfi Népe, 2006. szeptember (61. évfolyam, 205-230. szám)

2006-09-19 / 220. szám

PETŐFI NÉPE - 2006. SZEPTEMBER 19., KEDD SPORT LABDARUGÓ STATOIL MEGYEI I. OSZTÁLY Kiskunhalasi FC-Kiskunmajsai FC &C(2-Ö) Kiskunhalas, 150 néző. V.: ifj. So­mogyi (Kávai, Eke). Kiskunhalas: Cs. Kovács (Meggyesi) - Zavarkó, Rádi, Kárász, Paor ]., Paor R. (Csáki R.), Gillich, Mészáros, Kovács (Fe­kete), Brindza, Ficsor (Török). Edző: Kiss Péter. Kiskunmajsa: Feketű - Dósai, Kránicz, Domán, Máriás (Vajda), Kovács J., Nagy, Kovács G., Síkor, Dósa, Varga. Edző: Kondákor Ferenc. Gólszerző: Domán (öngól, lO.p.), Ficsor (17.), Csáki (50., 85.), Brindza (60.). Sárga lap: Zavarkó, Brindza, Csáki, ill. Kovács G., Kránicz. Kitűnt: Kárász, Paor J., Csáki, Mészáros, ill. Domán, Nagy, Síkor. Ifi: 9-1. Tudósító: Kövecses Pál. Kiss Péter: - Önbizalomnövelő győzelem volt. Kondákor Ferenc: - Amíg nem rúgjuk be helyzeteinket, ne kívánjunk más eredményt Dusnoki KSE-Kerekegyházi SE 2-3 (1-2) Dusnok, 150 néző. V.: Ignácz J. (Szilvási, Körösi). Dusnok: Bakula I. - Andrin V., lagicza J., Nagy Z., Var­jú, Simonits, Kristály, Varga Z., Simonits (Varga J.), Deák (Konkoly), Bárdos L Edző: Pákolicz László. Ke­rekegyháza: Fekete Z. - András A., Fejes, Balogh A. (Kecskeméti), Ko­vács J., Hugyecz A. (Polgár), Gazdag A., Cámpán, Nagy N. (Duzmath), Sumyák, Virág. Edző: Gazdag Atti­la. Gólszerző: Bárdos 2, ill. Fejes, András (11-esből), Gazdag. Sárga lap: Kristály, Simonits, ill. Fejes. Ki­tűnt: Nagy Z., ill. András, Gazdag. Tudósító: Sánta János. Izsáki Sárfehér $E-Akasztói FC 2-1 ((H)) Izsák, 250 néző. V.: Aradi Cs. (Var­ga Z., Tamás N.). Izsák: Ámann M. - Garaczi, Jávorka, Virágh, Ámann K., Török (Németh A.), Parti, Pap (Lapéta), Juhász Gy., Hleba, Gréczi. Játékosedző: Gréczi Gábor. Akasztó: Kovács - Varga B., Lehota, Nagy, Ju­hász T. (Lázár), Megyés, Hambalkó, Csehi, Németh A., (Varga Z.), Supka, Antal (Varga V). Edző: Újvá­ri Gábor. Gólszerző: Juhász Gy., Pap (11-esből), ill. Lázár. Sárga lap: Hambalkó. Kitűnt: Garaczi, Jávorka, Török, Ámann M., ill. Csehi. Ifi: 4-3. TUdósító: Izsák László. Hartai SE-Kiskőrösi LC 4-2 (1-1) Harta: Zsinka - Tomolik, Czigler, Bibók, Bálint, Scherer, Balogh, Sza­badi, Bujáki, Koch, Kovács J. (Lisz- maier). Edző: Szabó László. Kiskő­rös: Mlinkó - Aszódi, Schiszler, Somlyai, Sárközi, Füleki, Mokrickij, Gillich B., Filus, Rumán, Dedák (Ba­logh). Edző: Szlovák László. Gól­szerző: Bujáki, Kovács, Bálint, Iiszmaier, ill. Mokrickij, Balogh. Ki­tűnt: Zsibók, Tomolik, Bujáki, Bá­lint Koch, ill. Mokrickij, Aszódi, Filus. Ifi: 1-3. TUdósító: Lehoczki Henrik. Az első és az utolsó tíz per­cet leszámítva a hazai csapat irányí­tott. A Kiskőrös csak 4-1-nél próbált több erőt fordítani a támadásra. A Delfin nyerte a rangadót kézilabda A második félidei agresszív játék eredményt hozott Kicsi rakás nagyot kíván. A megyei rangadón olykor rögbimeccsre emlékeztető Jelenetek is voltak. NB I. B-csoportos férfimérkő­zés: Delfin KC - Kiskőrösi KSK 30-27 (13-17). Kecskemét, 450 néző. Vezette: Bakos, Holman. Delfin KC Kecskemét Ková- csovics - Zapletán 8/1, Wieszt 5, Urbán 2, Dengi 3, Juhász K. 5, Juhász Z. 4. Csere: Erdélyi (kapus), Vujasin, Szabó 1, Ta­kács 2, Losonc, Horváth. Edző: Kun István. Kiskőrös: Gillich - Rideg 2, Csermák 12/1, Horváth 2, Ko­vács 3, Petrovszki 4, Vass 1. Csere: Kiss, Torgyik (kapusok), Szabó 1, Gász 1, Dobos 1, Tajti, Kromholcz. Edző: Borbás János. Kiállítások: 6, ill. 14 perc. Hét­méteresek: 4/1, ill. 2/2. A vendégek remekül kezd­tek, gyors lerohanásokkal telje­sen szétzilálták a gyengélkedő hazai védelmet. A Delfin KC ka­pusai sem remekeltek ebben a félidőben, szinte minden kiskő­rösi kapura lövés góllal végző­dött. A 10. percben már 7-2-re vezetett a vendégcsapat, ekkor Kun István átszervezte csapa­tát, Juhász Zoltán lett az irányí­tó, és az ő szélső helyére Takács állt be. Ez a szerkezeti váltás meghozta az eredményt, a 22. percre 9-9-nél egyenlített a ha­zai gárda. Nagy része volt eb­ben a Vujasin által irányított vé­delem feljavulásának is. Már éppen kezdtek megnyugodni a hazai szurkolók, amikor jött egy kétperces hazai rövidzárlat, amit a Kiskőrös négy góllal büntetett, és ezt az előnyt meg is őrizték a félidőig. A második félidőben egy sok­kal agresszívabb játékot produ­káló Kecskemét lépett pályára. Zapletán vezérletével 10 perc alatt egy 7-1-es rohamot produ­kált a Delfin, s átvették a veze­tést (20-18). Feljavult Erdélyi teljesítménye is a kapuban, a vendégeknél pedig már csupán Csermák átlövései jelentettek veszélyt. A mérkőzés utolsó pe­gyed órájában a hazai csapat Ju­hász Z. és Zapletán góljaival biztosan tartotta 4-5 gólos elő­nyét, és végül teljesen megérde­melten nyerte a küzdelmes mérkőzést. LABDARÚGÓ STATOIL MEGYEI I. OSZTÁLY Bácsalmási PVSE-Kalocsai FC 0-0 Bácsalmás, 180 néző. V.: Madácsi (Bősi, Tompa) - Csongrád megyeiek. Bácsalmás: Zsemberi - Marcsó, Szűcs, dr. Párczen, Rudics, Berényi, (Józsa), Snyehola, Suknovics, Bög­re, Sztojanovics, Tóth. Edző: Flórin Nenad. Kalocsa: Szabadi - Dana, Czinner, Mácsai, Gojtán, Klupán, Fekete, Kerekes, Bata, Jánosi (Jenei), Keszthelyi (Korsós). Edző: Gojtán István. Sárga lap: Berényi, ill. Mácsai, Keresztes. Kiállítva: Mácsai (37. p., a bírók szidalmazá­sáért). Kitűnt: Marcsó, dr. Párczen, Snyehola, Rudics, ill. Szabadi, Czinner, Kerekes, Bata. Ifi: 4-0. TU­dósító: Prókai Károly. Hazai fölény jellemezte a játékot. Az 50. percben szabadrúgáshoz jutott a PVSE a ti­zenhatossal egy magasságban, jobbról. Rudics erős lövése után a labda kipattant Szabadiról, és a szemfüles Berényi a kapu bal alsó sarkába vágta. Meglepetésre Madá­csi sporttárs érvénytelenítette a sza­bályos gólt 78. perc: Egy távoli átlő- vés nyomán zúgott el a labda Szaba­di felett, majd a felső lécről vágódott a gólvonalra. Az innen magasan fel­pattanó labdát, Tóth, a kapust túl- ugorva a kapu bal oldalába fejelte. Hiába, mert a bíró ismét annulálta a teljesen szabályos hazai gólt. Florin NenacL - Nagy mezőnyfölényben ját­szottunk és rengeteg helyzetünk volt. Két gólt rúgtunk, ám a győze­lemhez, úgy tűnik, háromra lett vol­na szükség... Gojtán István-- A szív diadala az egy pont megszerzése. HÍREK RÖVIDEN Kosárlabda Csütörtöktől háromna­pos Univer Kupát rendeznek Kunszentmártonban, melyen a kecskeméti NB I. A-csoportos férfi kosarasgárda mellett a fehérvári Albacomp, a Paks és a Pécs vesz részt. A menetrend, csütörtök, 17 óra: Albacomp-Paks, 19 óra: Univer- PVSK, péntek, 17 óra: Paks-PVSK, 19 óra: Univer-Albacomp, szombat, 17 óra: Albacomp-PVSK, 19 óra: Paks-Univer. A szurkolók jegyeket igényelhetnek elővételben az Univer Sportirodán (Kecskemét, Katona Jó­zsef tér 18.) 8-16 óráig. A felnőtt napijegy 800, a gyerek-nyugdíjas 600, a háromnapos bérlet 2000 fo­rintért kapható. Edzőmeccs Női kosárlabda-mérkő­zés: Kecskeméti KC-Kassa (szlo­vák I. liga) 77-67 (14-12, 25-21, 26-16,12-18). KKC: Medgyessy 3/3, Laczi 14, Szabó V. 6, Szaver- csenko 10, Turóczi 19. Csere: Caran 19/9, Reiner 4, Demeter. Edző: Ki­rály Sándor. Szombaton játszotta le ötödik előkészületi mérkőzését a KKC csapata, s harmadik sikerét ér­te el. Legközelebb péntektől Bony- hádon egy háromnapos A-csoportos felkészülési tornán (Bogép Kupa) vesz részt a kecskeméti gárda. A KKC meccsei, péntek 19 óra: Vasas Csata-KKC, szombat 14 óra: KKC- Szekszárd, 18 óra: Szeged-KKC, vasárnap, 9 óra: KKC-BEAC. LABDARÚGÓ STATOIL MEGYEI I. OSZTÁLY Tiszakécskei VSE-Kunszállás SE 1-3 ((H)) Tiszakécske, 350 néző. V.: Hol- czimmer (Dulai, Szabó). Tiszakécs­ke: László - Márics, Pálinkás (Faze­kas), Maczkó, Szabó, Tóth G., Bagi, Czifrák, Török, Tóth L, Anka (Kővá­ri). Edző: Somogyi József. Kunszál­lás: Fekete R. - Kertész G.,Váczi, Fe­kete L, Borbás, Vincze, Bertus, Koleszárik, Kertész Á., Lapsánszki (Cseh), Makány (Vidéki). Edző: Ker­tész Gábor. Gólszerző: Maczkó, ill. Lapsánszki 2, Koleszárik. Sárga lap: Fazekas, ill. Kertész G. Kiállít­va: Márics (8. p.) Kitűnt: László, Bagi, Maczkó, ill. Kertész G., Koleszárik, Lapsánszki. Ifi: 3-1. TU­dósító: Bagi Gábor. Tompái KSE-Sotti FC 2-2 (1-1) Tompa, 400 néző. V.: Rácz (Sala­mon, Szabó). Tompa: Vasuth - Bálind, Rencsár, Kovács, Kiss, Kosa (Mezedi), Andróczki, Snyehola (Si- mola), Csamangó (Kisa), Béleczki, Fenyvesi. Edző: Kószó László. Solt Dávid - Duzmath, Fekete, Nagy, Abonyi, Unyi (Jenei), Tóth, Ács, Tur­csik (Marosvölgyi), Orosz, Fröhlich (Sallai). Edző: Miskovicz Bálint Gól­szerző: Fenyvesi, Kisa, ill. Fröhlich, Tóth. Sárga lap: Rencsár, Kiss, Ko­vács, ill. Orosz, Fekete, Abonyi. Ki­állítva: Tóth (Solt) a 81. percben, az asszisztens durva megsértése mi­att. Kitűnt: Kiss, Fenyvesi, ill. Duzmath, Abonyi, Orosz. Ifi: 2-7. TU­dósító: Fábián Mátyás. Izgalmas, jó iramú mérkőzésen a Solt valamivel közelebb állt a győze­lemhez, de a hazaiak Fenyvesi szemfülességének köszönhetően, valamint Kisa szépségdíjas góljával pontot mentettek. Soltvadkerti TE-Netnesnádudvari KSK 2-1 (2-0) Soltvadkert, 200 néző. V.: Harsányi (Papp, Balázs). Soltvadkert Hat- vanyi - Gusztos, Szarka, Hirsch (Lel­kes), Eperjesi, Marton, Tóth (Schmidt), Eiler (Holczimmer), Papp, Font, Molnár. Edző: Hímer István. Nemesnádudvar. Szeren­csés - Sánta Z. - Kiss J., Harsányi (Si­mon), Szahler, Kiss D., TUsori, Fe­hérvári, Knapig, Erdélyi K. (Kar­dos), Jaksütz (Kovács G.). Edző: Jagicza László. Gólszerző: Papp 2, ül. Font (öngól). Sárga lap: Szarka, Eiler, ill. Knapig, Szahler. Kiállítva: Eperjesi. Kitűnt: Szarka, Papp, Gusztos, Molnár, ill. Kiss. Ifi: 5-1. TUdósító: Horváth Mihály. 1. Marta 6 4 1 1 17-5 13 2. Izsák 6 4 1 1 9-5 13 3. Kerekegyháza 6 4 0 2 10-10 12 4. Tompa 6 3 2 1 18-7 11 5. Kunszállás 6 3 2 1 12-6 11 6. Solt 6 3 2 1 11-7 11 7. Tiszakécske 6 2 3 1 12-11 9 8. Soltvadkert 6 2 2 2 7-7 8 9. Kiskunhalas 6 2 2 2 9-11 8 10. Bácsalmás 6 2 2 2 5-7 8 11. N.nádudvar 6 2 1 3 10-10 7 12. Akasztó 6 2 1 3 8-8 7 13. Kalocsa 6 1 2 3 6-10 5 14. Kiskőrös 6 1 1 4 8-11 4 15. Dusnok 6 1 1 4 7-19 4 16. Kiskunmajsa 6 0 1 5 4-19 1 Remek hangulatú meccs a Széktói Stadionban labdarúgás Remek hangula­tot teremtett a mintegy tízez­res nézősereg a múlt szombati KTE-Ferencváros NB Il-es lab­darúgó-mérkőzésen (2-2). A kecskeméti Széktói Stadion­ban rendezett sportesemény színvonalas és biztonságos le­bonyolításáért köszönetünket fejezzük ki minden közremű­ködőnek. Köszönetét mon­dunk az erős emberek csa­pattagjainak is, akik izgalmas, igényes versenyzésükkel hoz­zájárultak ahhoz, hogy a KTE- Fradi összecsapásra kilátogató szurkolók már a találkozó előtt jól szórakozzanak. A Kecskeméti TE további hazai mérkőzései Szeptember 30-án, 18 órakor: KTE-Budafok, október 14-én, 15 órakor: KTE-Jászapáti; októ­ber 28-án, 15 órakor: KTE- Makó; november 11-én, 13.30- kor: KTE-Orosháza. A KTE tulajdonosai és vezetősége *** A szombati, KTE-Ferencváros mérkőzés szünetében a Porta Egyesület 140 labdát osztott szét Kecskemét utánpótlásko­rú futballistáinak. A srácok köszönettel és örömmel fogad­ták a bőrgolyókat. $ SUZUKI 277 000 Ft-.» Segítség ZB7 OOO Ft-tai 10 % kezdőbefizetést ajándékba kap tőlünk, 266 OOO Ft-» ha készletünkön lévő SiWI/^T ek közül választ*! Segítség a folytatásban! Fix törlesztőrészletű hitelek, alacsony, 2,99 % THM-ell* * A kedvezmények nem halmozhatok Barna Kft. Kunszentmíklós, Vásár tér 9-10/a, Tel.: 76/550-001 /iffp://www, tempo, hu SZŐLŐFELVÁSÁRLÁS Kiss és Társai Kft. Tabdi, Nagy Mihály dűlő 12. Érvényes: 2006. szeptember 15-től. Mustfok Asztali fehér fajták Rizlingszilváni Zőldveltelíni, Ezajó, Chardonnay Illatos fehér fajták Asztali vörös fajták Zwei gélt, Kékfrankos 17,1 64 Ft/kg 66 Ft/kg 70 Ft/kg 62 Ft/kg 72 Ft/kg Az ár mustfokonként -2 Ft/kg 17 mustfok alatt. Festő szőlő: 72 Ft/kg fokolás nélkül Az ár tartalmazza a kompenzációs felárat: Fizetés egyösszegben készpénzben. Tel’: 06-30/496-7639. 81J(80 www.baon.hu