Petőfi Népe, 2006. szeptember (61. évfolyam, 205-230. szám)

2006-09-12 / 214. szám

12 LABDARÚGÓ MOLNÁR FATELEP MEGYE II. ÉSZAK Szabadszállási SE-Tiszaalpári SE 5-0 (2-0) Szabadszállás, 150 néző. V.: Ártim J. (Kávai, Szöllősi). Szabadszállás: Csorba - Papp I. (Tóth I.), Zelenka, Huszár, Légrádi (ülés), Sári, Kiss (Bálint), Czégány, Árva (Gáspár), Sós, Jakab. Edző: Búzási Balázs. Tiszaalpán Magyar - Bugyi Gy., Hekkel, Budai, Törőcsik, Baranyi, Dudás, Bugyi A. (Farkas), Tóth R., Dömötör, Bakos. Edző: Dudás György. Gólszerző: Sári 2, Sós, Légrádi, Jakab. Kitűnt: Sári, Jakab, Huszár, Iúgrádi. Ifi: 3-1. Tudósító: Pelikán Imre. Ifjúsági eredmény: 3- 1. Búzási Balázs: - Óriási lendülettel játszottunk, és a kidolgozott helyze­tek alapján a két számjegyű hazai siker sem lett volna meglepetés. Ladánybenei FC-Kecel FC 84) (34)) Ladánybene, 100 néző. V.: Kaszala (Fülöp, Molnár). Ladánybene: Ma- Iecz - Mészáros, Dóka Z. (Koller), Lázár (Nagy), Dóka D., Hídvégi (Lambisi), Ozsváth, Miskei (Genge- liczki), Dorogi (Baranyi), Virág, Hornyák. Edző: Ozsváth Ferenc. Kecel: Nagy - Kubatov, Pongrácz, Doszpod, Bordás, Margit, Béleczki (Szabó), Prucser, Ponyokai, Sendu- la, Batárovics. Edző: Doszpod Fe­renc. Gólszerző: Hornyák 3, Hídvé­gi, Dorogi, Baranyi L., Gengeliczki, Lázár. Sárga lap: Dóka Z., Hornyák, ill. Sendula. Kitűnt: Hornyák, Lá­zár, Mészáros, ill. Margit, Sendula. Ifi: 5-1. TUdósító: Nagy Mihály. Dunavecsei SE-Bugaci KSE 3- 2 (0-2) Dunavecse, 100 néző. V.: Dulai (Szabó, Filus). Dunavecse: Loson- czi - Kothencz, Faludi, Oszlánszki, Zsolnai, Kovács, Aranyi, Verbóczki, Pandúr (Zadravecz), Kővári, Hor­váth. Edző: Sümegi József. Bugac: Jelen - Szele, Papp, Varga, Kállai (Kecskeméti), Kovács P., Seregély, Szabó N., Ronkó, Fütyü (Jókai), Nádasdi. Edző: Fütyü Illés. Gólszer­ző: Zsolnai, Aranyi, Kovács, ill. Sza­bó, Ronkó. Sárga lap: Kovács T., Zadravecz, ill. Jelen, Varga, Kállai, Seregély, Ronkó. Kitűnt: Faludi, Oszlánszki, Verbóczki, Aranyi, Zadravecz, ill. Szabó N., Ronkó. Tu­dósító: Sümegi József. A második félidőben a belőtt tizenegyest köve­tően belelkesedett a Dunavecse, s fordítani tudott. Helvéciái SE-Nyárlőrinci LSC 4- 0 (1-0) Helvécia, 200 néző. V: Pataki (Eke, Ámán). Helvécia: Hajdú - Komonyi, Török, Orbán, Juhász, Szabó T. (Vi­tányi), Kovács (Szabó S.), Szöböllődi (Hardi), ifj. Mata, Dobosi, Liptai (Jánosity). Edző: Mata József. Nyárlőrinc: Kocsis - Bálint, Forgó, Márton, Csernák (Böde), György, Sáfár, Bíró, Bera (Pádár), Bimbó A., Mányi (Bimbó J.). Edző: György Csa­ba. Gólszerző: Kovács, ifj. Mata, Szabó T., Szabó S. Kiállítva: senki, ill. Márton, Bíró. Kitűnt: Juhász, Tö­rök, Dobosi, Kovács, Szabó T., ill. Kocsis, Forgó, Sáfár. Ifi: 1-5. Tudósí­tó: Szabó Sándor. Az első félidőben a hazaiak négy-öt helyzetükből egyet kihasználtak. A folytatásban a durván játszó vendégek főként a játékvezetőkkel foglalkoztak. Lakiteleki TE-Pálmonostora SE 1-0 (0-0) Lakitelek, 200 néző. V: Ágoston (Tóth Zs., Bállá). Lakitelek: Varga - Ézsiás, Tóth, Kalics, Makra (Vi- rágh), Bállá, Magyar, Vidákovics, Fórizs, Oravecz (Bodor), Budai (Kiss). Edző: Ézsiás Gábor. Pálmo- nostora: Mindák - ifj. Papp, Kovács L. (Papp), Felföldi, Bartus, Locskai, Polgár, Tóth, Kovács S., Tamási, Földvári. Edző: Iványi Mihály. Gól­szerző: Bodor. Sárga lap: Kalics, Virágh, Makra, ill. ifj. Papp. Kiállít­va: Tamási a 75. percben (megsér­tette a partjelzőt, amiért sárga lapot kapott, ezt követően megtapsolta a bírót, ekkor villant a piros lap is.). Kitűnt: Kalics, Ézsiás, Bállá, Ma­gyar, ill. Kovács L, Mindák, Felföldi. Ifi: 2-0. TUdósító: Szentirmay Ta­más. Küzdelmes meccsen a hazai csapat játéka jobban érvényesült. SPORT / MEGYEI FOCI PETŐFI NÉPE - 2006. SZEPTEMBER 12., KEDD Emberhátrányos győzelem statoil megye i. Az izsáki gárda igazi csapatmunkát végzett Az Izsáki Pap (Jobbra), aki 11-esből talált be a hartai kapuba, nagyot csatázott Kochhal (balra). IZSÁK-HARTA 1-0 (0-0) Izsák, 350 néző. V.: Filus (Apró, Dulai). Izsák: Házi - Garaczi, Jávorka, Virágh, Márton (Ámann K.), Telek (Török, Ámann M.), Parti, Pap, Juhász (Németh), Ristucia (Lapéta), Gréczi. Edző: Gréczi Gábor. Harta: Zsinka - Tomolik, Czigler, Vékony, Bálint (Gilich), Scherer (Zsibók), Balogh, Sza­badi, Bujáki, Koch, Kovács (Liszmaier). Edző: Szabó László. Gólszerző: Pap. Sárga lap: Vé­kony, Scherer, Balogh, Bujáki. Kiállítva: Házi a 43. percben. Kitűnt: Jávorka, Pap, Juhász, Garaczi ül. senki. Ifi: 2-5. 13. perc: Gréczi szöglete után Parti fejjel továbbította a labdát Ju­hásznak, az ő fejéről azonban a kapu főié szállt a játékszer. 23. perc: Koch lefutotta a bal olda­lon Garaczit, középre adott, ahol érkezett Szabadi, ő azon­ban tiszta helyzetben nem talál­ta el a kaput. 25. perc: Szabadi kézzel ért a tizenhatoson belül a labdához, de Filus sípja néma maradt. 43. perc. Bujáki ugrott ki középen, Házi kifutott elé, és a tizenhatoson kívül elütötte. A játékvezető a kapust kiállította. 53. perc: Gréczi 18 méterről Kalocsai FC-Tompai KSE 2-3 (0-2) Kalocsa, 200 néző. V.: Somogyi I. (Szekeres Zs., Törőcsik Á.). Kalocsa: Szabadi - Balogh, Czinner, Mácsai, Gojtán (Zana), Krupács, Fauszt, Ke­rekes, Jánosi, Bata, Keszthelyi. Edző: Gojtán István. Tompa: Vasuth - Bálind, Rencsár, Kovács, Kiss, Kosa (Mezedi), Andróczki (Horváth Zs.), Snyehola (Horváth B.), Kisa (Csamangó), Béleczki, Fenyvesi. Edző: Kószó László. Gólszerző: Bata 2, ill. Béleczki, Snyehola, Kovács. Sárga lap: Mácsai, Szabadi, ill. Andróczld. Kiállítva: Balogh T. TU­dósító: Márton Zsolt Bácsalmás-Dusnok 1-1 (0-0) Bácsalmás, 300 néző. V.: Tóth S. (Tóth P., Balázs Á.). Bácsalmás: Zsemberi - dr. Párczen, Szűcs, Marcsó (Páncsics), Rudics, Snye­hola (Józsa), Bögre, Szuknovics, Tóth, Sztojánovics, Berényi. Edző: Florin Nenad. Dusnok: Báló J. - Deák, Jagicza, Báló F., (Moros) Kovács (Varga J.), Simonies L, Sáfrán, Varga Z., Bárdos (Simonies R.), Bogárdi, Varjú. Edző: Pákolicz László. Gólszerző: Rudics (büntetőből), ill. Jagicza. Kitűnt: dr. Párczen, Szűcs, ill. Báló J., Jagicza. iSTATBft BEGYEI I. flSZIAlY 1. Tompa 5 3 1 1 16-5 10 2. Harta 5 3 1 1 13-3 10 3. Solt 5 3 1 1 9-5 10 4. Izsák 5 3 1 1 7-4 10 5. Tiszakécske ­5 2 3 0 11-8 9 6. Kerekegyháza 5 3 0 2 7-8 9 7. Kunszállás 5 2 2 1 9-5 8 8. N.nádudvar 5 2 1 2 9-8 7 9. Akasztó 5 2 1 2 7-6 7 10. Bácsalmás 5 2 1 2 5-7 7 11. Soltvadkert 5 1 2 2 5-6 5 12. Kiskunhalas 5 1 2 2 4-11 5 13. Kiskőrös 5 1 1 3 6-7 4 14. Kalocsa 5 1 1 3 6-10 4 15. Dusnok 5 1 1 3 5-16 4 16. Kiskunmajsa 5 0 1 4 4-14 1 végzett el szabadrúgást. Lövése a jobb felső sarok felé szállt, de Zsinka résen volt és hárított. A péntekre előrehozott mérkőzésen erős szélben kezdődött a játék ab­ban a reményben, hogy az elmúlt heti szereplésük emlékeit feledtes­sék a csapatok. Mint ismeretes: az almási együttes hazai pályán szen­vedett vereséget a Kunszállás együttesétől, míg a vendégek Tom­pán kaptak egy méretes zakót. A so­ros mérkőzésen a védőjátékban ja­vuló formát mutattak a csapatok, támadójáték azonban gyengére si­keredett. Bár a hazai csapat kezde­ményezett többet, a széllel támoga­tott vendégek megerősített védelme biztosan hárította a hazai rohamo­kat az első félidőben, sőt a szünet után, a 65. percben a vezetést is megszerezték: a jobbról, szögletből beadott labdát, az őrizetlenül ha­gyott Jagicza a kapu bal oldalába lőtte: 0-1. A hazai együttes a 75. percben egyenlített, a sok helyzet elpuskázását követően, büntetőből. A jobb oldalon Sztojánovics játszot­ta át a védelmet, majd a remek be­adására, jó ütemben érkező Rudicsot, a védők kilökték a labda alól. A megítélt büntetőt Rudics vé­gezte el, és a labdát a bal alsó sarok­ba helyezte: 1-1. TUdósító: Prókai Károly. 5«^St-K«*afcMSt Kunszállás, 200 néző. V: Apró (Tö­rök, Lengyel). Kunszállás: Fekete R. - Váczi, Borbás, Vincze, Samu, Bertus, Koleszárik, Kertész Á., Lapsánszki, Pöszmet (Kertész G.), Makány (Vidéki). Edző: Kertész Gá­bor. Kerekegyháza: Fekete Z. - And­rás, Fejes (Duzmath), Balogh, Ko­vács, Hugyecz A. (Kecskeméti), Gazdag, Cámpán, Hugyecz Gy. (Nagy), Surnyák, Virágh. Edző: Gaz­dag Attila. Gólszerző: Lapsánszki, 63. perc: Scherrer felvágta a ti­zenhatoson belül a kiugró Ristuciát, amiért tizenegyes járt. A büntetőt Pap értékesítet­te, 1-0. Az első játékrészben mind a két csapat a biztonságos védekezésre koncentrált. Vár­ták a kínálkozó alkalmat. Ekkor egyenlő erők küzdelmét láthat­ták a nézők, pedig Gréczi edző­nek sérülések miatt már az első tizenöt percben két cserét is végre kellett hajtania. A kiállítás után a vendég­szurkolók azt remélték, hogy csapatuk támadni fog, és gólo­kat szerez a tíz főre csökkent izsákiakkal szemben. Nem így történt. ill. Fejes, Hugyecz A. Kitűnt: senki, ill. az egész csapat. Ifi: 3-1. TUdósító: Kertész Károly. Alacsony színvonalú mérkőzésen a vendégek kontrái állandó veszélyt jelentettek. Mindkét kerekegyházi gól eladott labdából, lefordulást kö­vetően esett. A vendégek megérde­melten győztek. Kiskunmajsai FC-Tiszakécskei VSE 2-4(l-2P Kiskunmajsa, 150 néző. V.: Rácz B. (Harsányi, Papp). Kiskunmajsa: Vörös - Dósai M., Kránicz, Domán (Farkas), Segesvári, Kovács J., Nagy, Kovács G., Vajda, Dósai I., Varga. Edző: Kondákor Ferenc. Tiszakécske: László - Márics, For­gó, Pálinkás (Anka), Maczkó, Sza­bó (Kővári), Tóth G. (Török), Bagi, Czifrák (Fazekas), Tóth I. Edző: So­mogyi József. Gólszerző: Segesvári, Kovács G.', ill. Török 3, Czifrák (11- esből). Sárga lap: Vörös, Kovács G., Varga, ill. Czifrák. Kitűnt: Kovács G., ill. Török, Bagi. Ifi: 0-2. TUdósító: Lórik László.Bár nem játszott jól a Tiszakécske, de helyzeteit jobban kihasználta, s megérdemelten nyert. Kiskőrösi LC-Kiskunhalasi FC 1-2 (0-2) Kiskőrös, 180 néző. V.: Aradi Cs. (Tamás R., Hodován L). Kiskőrös: Mlinkó - Mokrickij, Schiszler (Aszó­di), Gillich, Gombár (Kecskeméti), Somlyai, Filus, Sárközi, Füleki, Rumán (Dedák), Balogh (Szent- györgyi). Edző: Szlovák László. Kis­kunhalas: Cs. Kovács - Zavarkó, Rádi, Kárász, Paor J., Paor R. (Kazinczi), Gülich, Mészáros, Ko­vács (Takács), Brindza (Tarjányi), Ficsór (Csáki). Edző: Kiss Péter. Gól­szerző: Füleki (87. p.), ill. Zavarkó A hazaiaknak aztán volt egy­két ígéretes támadásuk a má­sodik félidő elején, bár látszott, hogy a védekezésre még job­ban összpontosítanak. A ven­dégszurkolók hiába biztatták kedvenceiket, hogy lőjenek, hi­szen Házi kiállítása után az if­júsági kapus kapott játéklehe­tőséget az Izsáknál. A második félidőben egyszer sem célozták meg a kaput a hartaiak, mind­össze egy szabadrúgásuk ment léc fölé. Lövés nélkül vi­szont nem lehet nyerni. Az izsákiak tíz emberrel is sokkal jobban akarták a győzelmet, ezért megérdemelték a három pontot. (15.), Ficsór (4L). Sárga lap: Balogh, ill. Kárász. Kitűnt senki, ill. min­denki. Szlovák László: - Nagyon gyengén futballoztunk. Kiss Péter: - Ez értékes csapatmunka volt Ifi: 3-0. TUdósító: Kelemen István. Solti FC-SoltvadkerüTE 1-0 (1-0) Solt, 250 néző. V.: Suba Z. (Szécsényi G., Kriván P.). Solt Dá­vid - Turcsik (Jenei), Sallai (Marosvölgyi), Duzmath, Fekete, Nagy, Abonyi, Fröhlich, Unyi, Orosz, Ács. Edző: Miskovicz Bálint. Soltvadkert Hatvanyi - Lelkes (Csernák), Szarka, Hirsch, Eperjesi (Schmidt), Márton, Tóth, Eiler (Holczimmer), Papp, Font, Gusztos. Edző: Hímer István. Gólszerző: Fe­kete. Sárga lap: Eiler. Kitűnt: Ács, Duzmath, Fekete, Unyi, ill. Papp, Font, Gusztos. Ifi: 2-5. TUdósító: Vitek József. Miskovicz Bálint: - Magunknak tettük nehézzé a mér­kőzést a sok kihagyott helyzet mi­att. Hímer István: - Egygólos meccs volt; sajnos, nem mi rúgtuk. Akasztói FC-Nemesnád udvari KSK 3-1 (1-0) Akasztó, 240 néző. V.: Pocsai K. (Ignácz J., Minda R.). Akasztó: Ko­vács L. - Varga B., Újvári G., Nagy F., Varga V. (Lázár Zs.), Megyes, Né­meth, Csehi, Judák Á. (Varga Z.), Supka, Antal. Edző: Újvári Gábor. Nemesnádudvar Szerencsés - Száhler, TUsori, Bécsi, Sánta Z., Kiss J. Fehérvári (Jaksütz), Kiss D., Harsányi, Pesti (Kovács G.), Knapig. Edző: Jagicza László. Gólszerző: Megyes (25. p.), Judák (49.), Csehi (87.), ill. Pesti (50.) - tizenegyesből. Sárga lap: Varga B., ill. Száhler, Bé­csi. Kitűnt: Varga B., Csehi, Supka, Németh, ill. Száhler, Kiss. Ifi: 10-0. TUdósító: Judák László. LABDARÚGÓ MOLNÁR FATELEP MEGYE II. ÉSZAK Orgoványi KSK-Tabdi KSE 1-3 (1-1) Orgovány, 100 néző. V.: Patyi (Kohajda, Dudás). Orgovány: Kása - Sárai (Csernák), Vízteleki, Szénási, Ungor, Kocsis, Mezei, Víg (Magó), Kovács, Mankovics, Erdei (Szege­di). Edző: Vízteleki János. Tabdi: Szabó D. - Fábián, Szekér, Galántai, Lukács, Sörös, Szabó N., Tóth (Su­ba), Mezei (Király), Horváth (Bránya), Vincze. Edző: Kecskés Fe­renc. Gólszerző: Víg, ill. Sörös, Galántai, Király. Sárga lap: Ungor, ill. Lukács, Király. Kitűnt: Víg, Mankovics, Mezei, ill. Horváth, Galántai, Szabó D. Ifi: 2-2. TUdósító: Vízteleki János. Vízteleki János: - Az Orgovány nyolc helyzetből rúgott három gólt, a Tabdi két helyzetből hármat. A végeredmény mégis 3-1, a Tabdi javára. Kunfehértó KSE-Jakabszállási KSE 2-3 (1-2) Kunfehértó, 100 néző. V.: Állaga I. (Horváth, Nagy). Kunfehértó: Csor­ba - Ábrahám, Hérány, Németh N., Szakács, Dávid, Maczkó (Molnár), Farkas, Szem (Horváth), Lajkó (Szabó), Tóth. Edző: Bodor László. Jakabszállás: Kovács - Tímár, Gu­lyás, Major, Kánisz, H. Szabó, Bátori, Baranyi, Törteli, Palásti, Szilágyi. Edző: Torbavecz József. Gólszerző: Horváth, Baranyi (ön­gól), ill. H. Szabó 2, Kánisz. Kitűnt: Hérány, Dávid, ill. H. Szabó, Baranyi. Sárga lap: Hérány, Lajkó, Tóth, ill. Baranyi, Kánisz, Sódar, Bátori. Ifi: 6-0. TUdósító: Csupity Zoltán. A kihagyott helyzetek miatt nem sikerült pontot szereznie a ha­zaiaknak. ‘ CsóJyosjiálosj FSE-Hetényegyházi Csólyospálos, 100 néző. V.: Fülöp J. (Narancsik, Suba). Csólyospálos: Kertész (Szekeres) - Kolompár, Pécsik, Andricz (Novikov), Kapás, Göczö, Burai, Harkai, Tálas (Répás S.), Répás N., Paragi (Sólya). Edző: Baranyi József. Hetényegyháza: Szentesi - Juhász (Szarvas), Törteli, Vörös, Gyurász (Gyenes, Faragó), Szeleczki, Szapu, Botos, Pető, Lan­tos, Varga. Edző: Bodrozsán László. Gólszerző: Répás N., Burai, ill. Bo­tos, Lantos 2, Faragó. Sárga lap: Ka­pás, Paragi, Pécsik ill. Gyurász, Bo­tos, Szapu. Kiállítva: Novikov (Csólyospálos, 89. p.) Kitűnt: Répás N., ill. Vörös (a mezőny legjobbja), Szentesi, Varga, Pető, Lantos. Ritkán látható egyéni hibák követ­keztében az eddig nyeretlen He­tényegyháza gyorsan 3 gólos előny­re tett szért A bekapott találatok valósággal sokkolták a hazai csa­pat játékosait, akik képtelenek vol­tak a padlóról felállni. Az igazság­hoz az is hozzá tartozik, hogy erre a mérkőzésre nem minden csólyosi játékos készült sportemberhez méltóan. Ifi: 2-8. TUdósító: Á. Fúrús János. A 2. fordulóban félbeszakadt Kecel- Kunfehértó (2-1) találkozót a fegyel­mi bizottság 3-O-val igazolta a vétlen Kecel javára. Az augusztus 20án lejátszott találkozón a szünetben még a kunfehértóiak vezettek (O-l). A mérkőzés 68. percében, 1-1-es állásnál Pataki József játékvezető tizenegyest ítélt a Kecel javára A döntést több kunfehértói játékos nehezen emésztette meg közülük kettőt, Kamara Jenőt és Berki Zoltánt ki is állított a játékvezető. Ezt követően a kunfehértói Ficsor István ököllel eltalálta Pataki játékvezetőt, aki lefújta a találkozót Ficsort 5 évre eltiltották a labdarúgástól r^iíii?r?rí?iű II. ÉSZAK 1.Ladánybene 5 5 0 0 27-4 15 2. Helvécia 5 4 1 0 20-5 13 3. Szabadszállás 5 4 ö 1 16-8 12 4. Tabdi 5 4 0 1 11-6 12 5. Lakitelek 5 3 1 1 10-8 10 6. Jakabszállás 5 3 0 2 12-11 9 7. Pálmonostora 5 2 1 2 6-5 7 8. Nyárlőrinc 5 2 1 2 11-11 7 9. Dunavecse 5 2 1 2 8-9 7 10. Kecel 5 2 0 3 11-16 6 11. Csólyospálos 5 1 2 2 11-11 5 12. Orgovány 5 1 1 3 6-14 4 13. Bugac 5 1 0 4 8-17 3 14. Hetényegyháza 5 1 0 4 10-20 3 15. Kunfehértó 5 0 1 4 4-12 1 16. Tiszaalpár 5 0 1 4 3-17 1 MESTERMÉRLEG ____.________________ W Gr^czi Gábor (balra): - Gratulálok fi a csapatnak, mert régen küzdöt- i tünk így egymásért. A tíz ember- I w ' í rel kiharcolt győzelem önmagáért Ifi beszél. Azt azért hozzá kell ten- nem, hogy szerencse is kellett IIHhK' / : hozzá. Ma még ünnepelünk, de a következő mérkőzés - a sérülések és az eltiltások miatt - nehéz lesz. Szabó László: - Szégyellem magam a játékosok nevében. így nem lehet futballozni megyei I. osztályú mérkőzésen! Az mindent elmond a találko­zóról, hogy a kiállítás után az izsáki ifjúsági kapusnak semmit nem kel­lett védenie.