Petőfi Népe, 2006. szeptember (61. évfolyam, 205-230. szám)

2006-09-11 / 213. szám

9 2006. SZEPTEMBER 11., HÉTFŐ A szerbek az öreg kontinens bajnokai vízilabda -eb Kásáséknak a finálé második félidejében nehezen ment a góllövés Varga Dánielnek (balra) és társainak ezúttal is ezüstérem jutott A legutóbbi három világverseny fináléjában (vb, Világliga, Világkupa) mindig a szerbek győztek ellenünk. Kosárlabda a magyar férfi ko­sárlabda-válogatott negyedik Eu- rópa-bajnoki selejtezőjén 76-70- es vereséget szenvedett Oroszor­szágtól Debrecenben. A magyar női kosaras válogatott sem örül­hetett a hét végi Eb-selejtezőn. A lányokat idegenben a fehér­oroszok múlták felül (56-48). Motorsport A 125 kcm-esek kö­zött versenyző Talmácsi Gábor nyolcadik lett a gyorsaságimo- toros-világbajnokság 13., malaj­ziai futamán, Szepangban. A ka­tegória másik magyarja, Tóth Im­re 23-dikként zárt. A tavaly ■ bronzérmes Talmácsi ezzel az eKdménnyel újabb nyolc vb-pon- tot gyűjtött, s jelenleg - négy via­dallal a zárás előtt - a nyolcadik helyen áll összetettben. Ökölvívás A 86 kilósok között in­duló Kovács Mária arany-, a 48 kilós Csík Mónika pedig ezüstér­mes lett a varsói női ökölvívó Európa-bajnokságon. Tenisz Marija Sarapova nyerte a női egyest az év utolsó tenisz Grand Slam-tornáján, a New York-i US Openen, miután a dön­tőben 6:4, 6:4-re nyert a belga Justine Henin-Hardenne ellen. Az orosz játékos 2004-es, wimble­doni sikere után pályafutása má­sodik GS-trófeáját gyűjtötte be. A férfiaknál a Roddick-Federer fináléra lapzárta után került sor. iTOTÓfREPMfNYtK - 36. HÓ 1. Dresden-Hannover 2-3 2 2. Essen-Cottbus 1-0 1 3. Koblena-Leverkusen 1-1 X 4. Stuttgarter K.-Hamburg 3-3 X 5. St. Pauli-Bayern München 1-1 X 6. Darmstadt-Hertha 0-0 X 7. Arsenal-Middlesbrough 1-1 X 8. Bolton-Watford 1-0 1 9. Chelsea-Chariton 2-1 1 10. Newcastle-Fulham 1-2 2 11. Portsmouth-Wigan 1-0 1 12. Sheffield Utd.-Blackbum 0-0 X 13. West Ham-Aston Villa 1-1 X pluszmérkőzés: 14. Manchester Utd.-Tottenham 1-0 1 A szerbek az Európa-bajno- kok! Az Eb-döntőben a ma­gyar arany a kihagyott em­berelőnyök miatt „úszott el”. Valasek Tibor Elképesztően izgalmas, fordula­tos, kemény ütésváltásokkal is megtűzdelt vízicsatát vívott Belgrádban a magyar és a szerb pólós válogatott. A Kemény Dé­nes vezérelte olimpiai bajnok együttes az első negyedben ve­zetéshez jutott, majd fordítottak a házigazdák (2-1). A nyitó nyolc perc végére aztán a fan­tasztikus magyar gólok nyo­mán a HUN-felirat alatt a 4-es ékeskedett, míg a hazai gárda maradt a kettőnél. A folytatásban Kásásék újra betaláltak (2-5), ám az ezután következő magyar emberelő­nyök kihagyása megbosszulta magát. Egyenlítettek, majd ve­zettek újra a szerbek. A záró etap ráúszása aztán 8-8-ról in­dult, s egy előnyös szituációt követően betalált a hazai alaku­lat. A Kemény-gárda viszont eb­ben a játékrészben a kitolódó hazai védekezés következtében képtelen volt a kapuba találni. A szerbek végül megérdemel­ten nyertek, s lettek Európa leg­jobbjai (9-8). A bronzérmet a spanyolok szerezték meg a Ro­mánok 10-4-es legyőzésével. A magyar férfi válogatott ezüstérme mellett a női csapat bronzot szerzett. Az Eb szomba­ti kisdöntőjében ugyanis a Iá­í 1 nyok egy góllal nyertek Spa­nyolország ellen (12-11). A kon­tinens női bajnokai az oroszok lettek, akik a fináléban 12-10-re verték a tálján gárdát. „A papír­forma érvényesült, maradtunk Európa harmadik legjobb csa­pata, de bosszús vagyok, mert megnyerhettük volna az Eb-t" - mondta Szilágyi Péter, a lányok szövetségi kapitánya. Gyenge hazai kezdés után izgalmas végjáték kézilabda A Vasas idegenben tudott győzni a kiskunhalasi kék-fehérek ellen A bajnokesélyes vendégek a szünet után fordítottak NB I-es női mérkőzés: Kiskun­halas NKSE-Vasas 29-30 (12- 19). Kiskunhalas, 600 néző. V.: Kékes, Kékes. Kiskunhalas: Vörös - Sterbik 2, Ilyés 7, Borbély 2, Valovics, Kocsik 6/1, Koroknai 5. Csere: Győri (k), Szűcs, Herr, Kosa, Ba­ross 2, Kurgyis 2/2, Kocsis 3. Edző: Zsiga Gyula. Vasas: Triffa - Berta 4, Nagy 7/1, Moszkovaja 3, Blaskovics 2, Tömöri 5, Gorova 6/4. Csere: Tothova (k), Polláková, Balog, Kamper 1, Stiener, Gaál 1. Edző: Mocsai Lajos. Az eredmény alakulása. 3. p.: 1-1, 15. p.: 8-9, 25. p.: 9-16, 40. p.: 19-21, 57. p.: 28-28. Kiállítá­sok: 8, ill. 10 perc. Hétmétere­sek: 5/3, ill. 6/5. Magas színvonalú, kemény csatát hozott az NB I-es női kézi­labda-bajnokság első fordulója Halason. A KNKSE a Vasas csa­patát fogadta. Az első bajnoki mérkőzésre Halason és Angyalföldön is el­szántan készültek. Az előzetes nyilatkozatok szerint Zsiga Gyula és Mocsai Lajos egyaránt kőkemény, „férfias” csatára szá­mított. Halasi szempontból nem volt túl biztató előjel, hogy az egyébként sikeres felkészülés során a Kiskunhalas NKSE a Vasas Kupa döntőjében kika­pott a fővárosiaktól. Persze min­denki tudta, hogy ez a mérkő­zés más lesz: hazai pályán ját­szanak a lányok és minden „élesben” megy. Ennek ellenére Zsiga Gyula tanítványai az első félidőben meglehetősen álmosan kezdtek. A félidő derekáig - Kocsiknak és Ilyésnek köszönhetően - még tudták ugyan tartani a lé­pést a Tömöri és Nagy vezérelte vendégekkel, ám ezt követően 10 percen keresztül - ahogy mondani szokás - csak egy csa­pat volt a pályán. A Vasas hét gólt lőtt, amíg a hazaiak csak egy találatot jegyeztek, így a 25. percben 9-16-ot mutatott az eredményjelző. Az utolsót öt percben megrázták ugyan ma­gukat a halasi lányok, de a hét­gólos hátrányból már nem sike­rült faragniuk (12-19). Nem úgy a második félidő­ben! Mocsai edző hiába adta utasításba lányainak, hogy „0-0- ról folytatódik a meccs”, úgy tet­szett, az angyalföldiek már el­könyvelték maguknak a két pontot. A KNKSE 10 perc alatt két gólra csökkentette a hátrá­nyát, majd a 22. perctől fej-fej mellett haladt a két együttes. A hazaiak helyzetét könnyítette, hogy időközben sérülés miatt Tomorinak el kellett hagynia a pályát, viszont a halasiaknál ér­kezett a jól szervező Kocsis Ág­nes. Egy perccel a vége előtt 29- 29 volt az állás, majd jött a végig nagyszerűen játszó Nagy Krisz­tina, és - néhány másodperccel a vége előtt - megszerezte csa­pata győztes gólját. Zsiga Gyula: - Tüdtuk, hogy a Vasas jó csapat, és nehéz mér­kőzés lesz - így is történt. Érthe­tetlen volt számomra az első fél­idei fásultságunk és a rengeteg hiba. A második játékrészben egy egészen más Halas jött ki, de hiába tettünk meg mindent, ez most kevés volt a sikerhez. Mocsai Lajos: - Mi kezdtünk frissebben, de tudtuk, hogy ezt a tempót nem lehet a végéig tartani. Szerencsénkre a haza­iakból a felzárkózás annyi energiát kivett, hogy a végén mégis nyerni tudtunk. ■ Sebestyén István Sterbik Andreát (balra) nem tudta tartani Tömöri Zsuzsa. kézilabda NB J/B-s férfimérkő- zés: Kiskőrös KSK-Hort SE FTC 26-29 (14-12). Kiskőrös, 300 né­ző. V.: Árokszállási, Janáky. Kiskőrös: Gillich Sz. - Vass 1, Szabó T. 4, Horváth 7, Kovács Á. 7, Csermák 2, Szarnék. Csere: Kiss (k), Dobos 5/3, Kromholcz, Tajti, Lomjánszki. Edző: Borbás János. Hétméteresek: 6/3, ill. 6/6. Kiállítások: 14, ill. 18 perc. Az eredmény alakulása: 12. p.: 7-5, 24. p.: 11-9, 26. p.: 13-10, 36. p.: 14-15, 46. p.: 17-21, 50. p.: 20-25, 57. p.: 25-27. Kitűnt: Horváth, Kovács Á., ül. Zsemberi (k), Savon 14/6, Gigler 8. Az első félidőben a Kiskőrös gyors játékának köszönhetően meglepte a fővárosi gárdát, s meg is nyugodott. A második félidőre a vendégek összerázód­tak: nem adtak el labdát, s 14- 12-ről fordítottak. Végül az előzetes várakozá­soknak megfelelő eredmény született a Kiskőrös és a fan­tasztikusan megerősített, baj­nokesélyes Hort SE FTC össze­csapásán, de a körösiek önma­gukat verték meg, mert nem hittek magukban eléggé. Á A 4 jt