Petőfi Népe, 2006. augusztus (61. évfolyam, 178-204. szám)

2006-08-14 / 189. szám

10 Az NB ll-ben az újonc Tuzsér ellen gyengén kezdtek a kecskeméti lilák w SPORT Erem nélkül a címvédők vízilabda Az ausztrálok nyerték a tiencsini Világkupát PETŐFI NÉPE - 2006. AUGUSZTUS 14., HÉTFŐ A magyar kapitány a bajai Kochot is jelölte a vébé U23-as keretébe A magyarok kapusa, Horváth Patrícia remekül védett, s az 5. helyért vívott vízicsatában magabiztosan nyert a korábbi címvédő. Ausztrália válogatottja nyerte a 2006-os női vízilabda Világku­pát, miután a kínai Tiencsinben megrendezett torna tegnapi döntőjében négy góllal jobbnak bizonyult Olaszország együtte­sénél (10-6). A 2000-es, illetve a 2004-es olimpiai bajnok összecsapásán felettébb magabiztos ausztrál siker született, a távoli konti­nens együttese már az elején egyértelművé tette, hogy a női pólós szakág 14. Világkupájá­nak aranymeccsét csakis ő nyerheti. Elébb 4-0-ra húzott el, aztán 7-1-et, majd 10-4-et is mu­tatott az eredményjelző, az egy­kori magyar válogatott Valkay Erzsébetet is a soraiban tudó olaszok csak a legvégén tudtak csökkenteni a tetemes különb­ségen. Az itáliai szövetség internetes oldalán egyébként 10-7-es végeredmény olvasható, s szerintük Valkay két gólt szer­zett. Sikerével Ausztrália har­madik Világkupa-elsőségét ér­demelte ki. A dobogó alsó foka az oroszo­ké lett, akik az Egyesült Álla­mok legjobbjait verték egy gól­lal (9-8). A világbajnoki címvé­dő, s a legutóbbi, 2002-es Világ­kupán diadalmaskodó Magyar- ország csapata az ötödik lett, a helyosztón a tavalyelőtti ötkari­kás ezüstérmes Görögország válogatottját győzte le 16-7-re. A Vk végeredménye: 1. Ausztrá­lia, 2. Olaszország, 3. Oroszor­szág, 4. Egyesült Államok, 5. Magyarország, 6. Görögország, 7. Kanada, 8. Kína. Az első hat helyezett egyszersmind tagja lett a 2007-es, melbourne-i vi­lágbajnokság 16 csapatos mező­nyének. Javulniuk kell a kiskunfélegyháziaknak labdarúgó nb ni. álföld-csoport Megérdemelt algyői győzelem az első körben labdarúgás Tuzsér-Kecske- méti TE 2-1 (0-1). Tuzsér, 800 néző. V.: Fábián (Varga, Pá­pai). Tuzsér Nagy Z. - Csobán, Me­ző, Bagin, Danes, Nyitró (Rab a 75. p.) Cséke, Iván, Göncz, Bab­jak (Minyin 59.), Gergely (Fo­dor 63.). Edző: Révész Attila. KTE: Nagy Zs. - Gurgya, Bar­na Zs., Dabas, Ábel (Mojzes 37.), Somodi, Barna Cs., Némedi, Kovrig (Kurucsai 78.), Csordás, Balia M. (Mbengonoa 69.). Edző: Török László. Gól: Bállá 11-esből a 9., Cséke a 80., Minyin a 87. percben. Az NB Ó-be feljutott újonc nyírségi együttes remekül kezdte az idényt. Bár az idegen­ben játszó kecskemétiek sze­reztek vezetést az első játék­részben, s előnyüknek a 80. percig örülhettek, a hajrában két gyors góllal a Túzsér fordí­tott. A mérkőzésre az üyenkor szokásos idény eleji forma, a rendkívül gyenge színvonal volt jellemző. Révész Attila: - Sikerült meg­szereznünk első győzelmünket a második vonalban. Török László: - Nagyon gyen­ge játék, rossz teljesítmények jellemezték csapatom futballját. . További eredmények: Budafok- Bőcs O-l, KBSC-Baktalóránt- háza 1-1, FTC-Jászapáti 1-0, Békécsaba-Szolnok 0-1, Jászbe- rény-Makó 0-0, Karcag-Vecsés 0-0, Nyíregyháza-Orosháza 5-0. TOTÓEREDMÉNYEK t2. sít 1. Hamburg-Bielefeld 1-1 X 2. Leverkusen-Aachen 3-0 1 3. Mainz-Bochum 2-1 1 4. Mönchengladbaeh-Cottbus 2-0 1 5. Schalke-Frankfurt 1-1 X 6. VfB Stuttgart-Nürnberg 0-3 2 7. Wolfsburg-Hertha 0-0 X 8. Cardiff-Coventry 1-0 1 9. Leicester-Ipswich 3-1 1 10. Sheffield Wed.-Burnley 1-1 X 11. Southampton-West Brom. 0-0 X 12. Sunderland-Plymouth 2-3 2 13. Crystal Palace-Leeds 1-0 1 pluszmérkőzés: 14. Hannover-Bremen 2-4 2 A totó 32. fogadási hetén 13 plusz egy találatos szelvény nem volt. 13 találatos szelvény 1 darab, nyereménye 5.194.722 forint. Á 12-esekre 104.471, a 11-esekre 9580, míg a 10- esekre 2046 forint. Kiskunfélegyházi TK-Algyő 0-2 (0-1). Kiskunfélegyháza, 400 néző. Vezette: Laczkó (Gyi- kó, Bimbó). KHTK: Tóth - Valkovics, Ke­lemen, Nagy L, Soós, Bagi, Fricska, Péntek, Újvári (Tér­jék), Szabó D., Szabó A. Edző: Gyurik József. Algyő: Dénes - Kazán, Sipos, Sümegi, Varga, Krúcsó, Balogh (Radnai), Kothencz, Vass, Kato­na, Daróczi (Varga). Edző: Lóczi István. Sárga lap: senki, illetve Varga, Sümegi. Kitűnt: Valko­vics, Bagi, illetve Sipos, Varga, Kothencz, Katona. 30. perc: Egy előrevágott lab­dára rajtoltak az algyőiek. Hibá­zott a hazai védelem. A középre került labdát Katona 11 méter­ről a hálóba vágta, 0-1. 32. perc: Egyenlíthetett volna a Félegyháza. Egy szép kombi­náció után a labda Valkovics elé került, aki 8 méterről, óriási helyzetben a vendégkapust ta­lálta telibe. 85. perc: Egy bal oldalról be­adott labdát elvétettek a hazai védők. A labdát Daróczi vágta a hálóba, 0-2. A hátralévő öt perc­ben a mezőnyben folyt a játék, gólt azonban már nem sikerült rúgnia egyik gárdának sem. A félegyháziak nem tudták pótolni négy kulcsjátékosukat, így a középpályás sorukat pró­bálták megerősíteni. Ez a pró­bálkozásuk azonban nem járt sikerrel. A hazaiak 30 percig állták a vendégek rohamát, amikor a vendégek megszerez­ték a vezetést. A második félidő végén újabb találattal bebiztosí­totta megérdemelt győzelmét az algyői együttes. Á félegyháziaknak védeke­zésben és támadásban is javul­niuk kell ahhoz, hogy szomba­ton, a 2. fordulóban győztesen hagyja el a pályát Gyulán. triatlon Lehmann Tibor szövet­ségi kapitány kijelölte keretét a triatlon-világbajnokságra, ugyanis a tiszaújvárosi volt az utolsó Világkupa-futam a lau- sanne-i csúcsviadalt megelőző­en. A felnőtteknél mindkét ne­met ketten-keíten képviselik majd, míg az U23-asoknál öt férfi és két nő - köztük a bajai Koch Renáta - áll rajthoz. A ju­nioroknál három-három ma­gyar versenyző lesz a mezőny­ben a szeptember első hétvégé­jén megrendezendő vb-n. „A nőknél Szabó Zita és Walkó Andrea is nagyszerű tel­jesítményt nyújtott, megerősí­tették bennem, hogy jó formá­ban vannak, így nem is lehetett kérdéses világbajnoki részvé­telük. A férfiaknál viszont csak Kuttor Csaba ment jól, mellette még Török Dániel indulhat Svájcban, bár ezúttal gyengéb­ben teljesített” - értékelte a 10. tiszaújvárosi Világkupa-futa­mot a szakvezető. Az állami sportvezetés és a Nemzetközi Triatlon Szövetség (ITU) elnöke Les McDonald elmondt: támogatja a magyar főváros 2010-es világbajnoki pályázatát. „Budapest fantasztikus hely­szín lehetne. Szerintem előny­ben van riválisával, a Manches­ter melletti Salforddal szemben, mivel óriási történelmi múltja van” - mondta a kanadai sport­vezető, aki érezhetően a ma­gyar pályázat sikeréért szorít, de amint megjegyezte: „a ma­gyaroknak meg kell tanulniuk küzdeni a kitűzött célokért, il­letve le kell vetkőzniük pesszi­mizmusukat, hogy sikeresek le­gyenek”. Szerinte a két legfon­tosabb szempont a magyarok mellett szól: a televíziós közve­títés és a közönség. Az ITU közgyűlése egyéb­ként a szeptember első hétvé­géjén rendezendő vébé alatt dönt a helyszínről. A svájci világbajnokságra je­lölt magyar csapat, férfiak, fel­nőtt: Kuttor Csaba, Török Dáni­el; U23: Pocsai Balázs, Fecsko- vics Attila, Vanek Ákos, Balogh Lőrinc, Nógrádi Tamás; junior: Molnár András, Bogdán Kenéz, Faldum Gábor; nők, felnőtt: Szabó Zita, Walkó Andrea; U23: Vanek Margit, Koch Renáta; ju­nior: Kovács Zsófia, Tóth Zsófia, Horváth Gréta. Két pontot veszített a hazai gárda labdarúgó nb ni. alföld-csoport Bemutatkozott új csoportjában a Bajai LSE Osztrák-magyar: Bozsik mindenkire számíthat Bajai LSE-Monor 1-1 (1-0). Ba­ja, 200 néző. Vezette: Varga (Agócs, Munkácsi). Baja: Kámán - Faldum, Visz- meg B., Reitmann, Hernády, Viszmeg Z., Papp, László, Gazsi (Kiss), Trucz, Sziegl. Edző: Go- retich Gábor. Monon Gilián - Kinder, Kajli, Boros, Kerepecz- ky, Magyar, Halgas, Csőke, Csi­kós (Bokros), Maka, Malik (Bán). Edző: Varga Károly. Kitűnt: Reit­mann, Hernády, illetve Csőke. 30. perc: Egy hosszan előre­passzolt labda lecsorgott az ügyetlenkedő középső védőről, Sziegl lecsapott rá, kicselezte a kifutó kapust és nagy nyuga­lommal 6 méterről passzolt a kapuba, 1-0. 81. perc: Egy jobb­ról kapu elé ívelt szabadrúgást megcsúsztattak, a hosszún Halgas elé került a labda, a ven­dégjátékos 5 méterről lőtt a há­lóba, 1-1. Az Alföld csoportba új gárda­ként besorolt Baja udvarias há­zigazdaként átengedte a kezde­ményezést a Monornak. A ven­dégek mezőnyfólényben és ma­gabiztosan gurigáztak a hazai térfélen, már az első percekben egy lövéssel riogattak. Aztán ki­derült: a Baja kontrákkal szeret­né meglepni ellenfelét. Előbb Papp és Hernády vezetett ígére­tes akciót, majd egy elügyetlen­kedett helyzet után Sziegl lépett ki egy ellentámadás végén, ám lövésébe belekapott a monori kapus, így szöglet lett az akció vége. Az egyszemélyes támadó­sor fél óra elteltével már ponto­sabb volt, vezetett a Baja. Maga­biztosabbá vált a Baja, eltűnni látszott a kezdeti bizonytalan­ság fegyelmezetten és tudatosan játszott a hazai gárda. A monori Csőke egy kapáslövéssel próbál­kozott, majd a lefújás előtti pilla­natokban lesen állította meg a játékvezető. Szünet után alig változott a kép: jött a Monor, kontrázott a Baja, mindkét kapu előtt voltak meleg pillanatok. Papp például az egyik percben még gólba tartó lövést blokkolt, a másikban viszont lövés he­lyett ziccerben passzolt a másik kapu előtt. Egyik akció sem vég­ződött góllal. A félidő közepén szétszakadtak a csapatok, meg­szűntek a középpályák. Amikor már minden bajai szurkoló re­ménykedett a győzelemben, jött a védelmi rövidzárlat és az egyenlítés. Aztán a reményke­dés, hogy az alaposan elfáradó Baja pontszerzéssel mutatkozik be új csoportjában. Ez még az utolsó másodpercekben is ve­szélyben forgott, de a kapura egyébként kevés veszélyt jelen­tő Monor nem tudta újra a háló­ba tuszkolni a labdát. További eredmények: Újszász- Gyula 0-1, Szarvas-Cegléd 0-3, Túrkeve-Csongrád 1-2, Örkény- Hódmezővásárhely 1-0, Szol- nok-Mezőtúr 2-3. labdarúgás Mind a 25 játéko­sára számíthat Bozsik Péter, a magyar labdarúgó-válogatott szövetségi kapitánya, aki má­tól készül csapatával a szerdai, Ausztria elleni barátságos mérkőzésre. A grazi találkozó előtt a csapat tagjai ma délben találkoznak a Puskás-stadion­ban, majd elutaznak Tatára, ahol 18 órától zártkapus edzést tartanak. Kedd reggel utazik a 20 főre szűkített együttes busszal Grazba, ahol a mérkő­zés helyszínén és időpontjá­ban, 20.30-tól gyakorol majd. A magyar válogatott kerete, kapusok: Király Gábor (Crystal Palace), Fülöp Márton (Totten­ham), Végh Zoltán (MTK); hát­védek: Fehér Csaba (PSV), Éger László, Kiss Zoltán, Halmosi Pé­ter, Komlósi Ádám (Debrecen), Vanczák Vilmos (Újpest), Lőw Zsolt (Hoffenheim), Juhász Ro­land (Anderlecht), Sebők Vil­mos (ZTE); középpályások: Dárdai Pál (Hertha), Molnár Balázs (ZTE), Horváth András (Sopron), Tóth Balázs (Malatyaspor), Polonkai Attila (REAC), Kabát Péter (Paching), Huszti Szabolcs (Hannover); csatárok: Gera Zoltán (West Bromwich Albion), Szabics Imre (Mainz), Czvitkovics Péter (MTK), Torghelle Sándor (Crys­tal R), Sowunmi Thomas (Slo- vacko), Simek Péter (Temesvár).