Petőfi Népe, 2006. május (61. évfolyam, 101-126. szám)

2006-05-29 / 124. szám

2006. MÁJUS 29., HÉTFŐ SPORT spmsmpfö ; > $ i m wmmmm m % ffiiiiiiiiiiii m m ^ \ ^8IBO332@08BR Három magyar végzett az élen ökölvívás Mindhárom dön­tőbe jutott magyar bokszo­ló győzött az európai uni­ós országok pécsi ökölví­vó-bajnokságán. Bedák Zsolt (54 kg) 36-12-re ver­te angol ellenfelét. Káté Gyula (64 kg) az olimpiai bronzérmes bolgár Geor- gijewel találkozott, aki feladta a küzdelmet a sze­rinte sportszerűtlen ponto­zás miatt. Szili István (69 kg) török ellenfele megsé­rült, így másfél menetet pontoztak le a bírók, en­nek alapján a magyar ök­löző nyert. Müncheni ezüst a Haller-Pető kétpárnak evezés A Haller Ákos, Pető Tibor kétpárevezős egység remek versenyzéssel a má­sodik helyen végzett a Vi­lágkupa-sorozat idei első, müncheni viadalán. A 2004 óta először újra együtt ver­senyző, kétszeres világbaj­nok (2001, 2002) duó a finá­léban a táv feléig a harma­dik-negyedik helyen haladt, majd nagyszerű hajrával, rendkívül szoros befutóval a német Rene Bertram, Robert Sens kettős mögött ezüstérmesként ért a célba. Három arany-, két ezüst- és hét bronzérem KYOKUSHiN Tóth Attila forma­gyakorlatban (kata) aratott diadala után a küzdelmek (kumite) során két hazai el­sőség született: a nők plusz 65 kg-os kategóriájában Szövetes Veronika, a férfiak plusz 90 kg-os súlycsoport­jában Török Dániel bizo­nyult a legjobbnak a kyo- kushin karatésok budapesti Európa-bajnokságán. Tóth sikeréhez hasonlóan már korábban eldőlt, hogy katá- ban Németh Katalin a má­sodik, Tóth Renáta pedig a harmadik helyen végzett. Később az is kiderült, hogy kumitében is jók a magya­rok. Török és Szövetes ara­nya mellett egy ezüst és hat bronz is jutott a hazaiak­nak. Második lett Bartók Jú­lia (55 kg), míg harmadik­ként zárt Mótzer Melinda (55), Simon Orsolya (65), Ábrahám Edit (65), Demeter Mónika (+65), Rózsa Gábor (70) és Fülöp Roland (90). Angol-magyarra készülődnek labdarúgás A keddi an­gol-magyar mérkőzésre ma 8.45-kor külön- repülőgéppel indult Man­chesterbe a magyar válo­gatott. A keddi (21.05) ösz- szecsapásra utazó keret, kapusok: Király, Végh, vé­dők: Sebők Z., Vanczák, Pető, Fehér, Éger, Komlósi, Halmosi, Lőw, középpályá- sok:Dárdai, Molnár B., Vadócz, Tóth B., Polonkai, csatárok: Gera, Huszti, Szabics, Torghelle, Rajczi. Halasi ezüstgolyó-futam teke Fináléban guríthatott a Köszolg SC női és férfi csapata is :: Ungi, a vezérszurkoló A versenyzőkből, edzőkből és rokonokból álló magyar tábor volt a leghangosabb a tamperei jégcsarnokban, ami elsősorban az Európa- bajnok vezérszurkolónak, Ungvári Miklósnak (Ungi) köszönhető. A 66 kg-os kecskeméti klasszis pihe­nőévét tölti - ebbe azért „belefért” tavasszal három Világkupa-érem -, így csak buzdítani és videózni uta­zott a többiekkel Finnor­szágba. „Furcsa érzés, hogy engem nem szólítanak tata­mira, de azért drukkolni is nagy élvezet. Ütöttem a szé­keket, kekszes dobozból és fémpénzekből csörgőt is csináltam magamnak, és ordítottam, ahogy a torko­mon kifért. No meg közben felvettem a többiek mérkő­zéseit is későbbi elemzés­re” - mondta rekedten. Hadfi Dániel ezüstérmes lett a tamperei Eb zárónapján cselgáncs A 100 kg-os Hadfi Dániel ezüstérmet szerzett teg­nap a tamperei cselgáncs Euró- pa-bajnokságon. A Honvéd ki­tűnősége a fináléban az orosz Ruszlan Gaszimowal találko­zott, és kezdettől fogva .kezde- ményezően lépett fel ellene. A tavalyi Eb-harmadik leszorítás­sal próbálkozott, ám a Honvéd versenyzője kibújt az ölelésből, majd lábfelszedésért jukót ka­pott. Riválisa egy ugyancsak jukót érő, félig sikerült átfordí­tással egyenlített, aztán két perccel a vége előtt következett a mindent eldöntő pillanat: Hadfi lábfelszedéssel indított, ám a mozdulat csúcsán az orosz belekontrázott, és végül ő vitte földre ellenfelét. Mindkét dzsúdós kezét égnek emelve ünnepelte diadalát, a bíró pedig Gaszimovot hirdette ki győztes­nek. „Ez kicsin múlott. Balsze­rencsémre ezúttal nem a kezde­ményezőnek ítélték meg az ak­ciót. Ezzel együtt nagyon bol­dog vagyok” - mondta Hadfi. Tóth Bagi Anikó (Köszolg SC) is remekül gurított a kunfehértói tekecsarnokban megrendezett négyes döntőn. Ezüstérem lett a jutalma. A Magyar Kupa négyes döntőjének adott otthont a Köszolg SC Kiskunhalas csapatának kunfehértói tekecsarnoka. A parádés idényt produkáló Köszolg SC, melynek mindkét csa­pata feljutott a Szuperligá­ba, a kupadöntőben is re­mekelt. A férfiak és a nők is bejutottak a döntőbe! Tapodi Kálmán A házigazdák férfi csapatának eredménye hatalmas bravúr, hiszen szombaton a fináléba jutásért - nem kis meglepetés­re - a BL-győztes Ferroép Sze- .ged együttese ellen győztek a „hirtelen halálban”. A világ egyik legjobbjának tartott, ma­gyar bajnok szegediek ellen 8- 8-ra végeztek, de a ráadás gurí- tásokat 36-34-re nyerték a kö- szolgosok. A másik elődöntő­ben a Szuperliga második he­lyén végzett Zalaegerszeg 9-3- ra verte a bajnoki bronzérmes Szolnoki MÁV-ot. A férfiak másnapi helyosztói után a bronzérmet végül a sze­gediek kaphatták meg, akik 9- 4-re nyertek a Szolnok ellen, a kupát pedig a kiskunhalasia­kat 9-5-re verő zalaegerszegiek vihették haza. A finálé izgal­mas csatát hozott, melyben a Köszolg SC - Fodor Szilárd, Kirizsán Albert, Tóth Bagi Jó­zsef, Fehér Zoltán, Albert Leven­te, Kállai Zoltán - jól gurított, ám végül a ZTE kerekedett felül. így a kiskunhalasiak ezüstéremmel gazdagodtak. A Köszolg SC tehetséges fia­tal lányai is hatalmas bravúrt vittek véghez, akik a fiúkhoz hasonlóan ezüstérmet vehet­tek át. A döntőben az esélye­sebb Ferencváros 9-3 verte őket, de az addigi teljesítmé­nyükért is minden dicséretet megérdemel a Sass Edit, Nagypál Angéla, Ragadics Zsu­zsanna, Tóth Bagi Anikó, Tóth Bagi Zsuzsanna, Bozsóki Anett összetételű csapatot. A nők az elődöntőben az NB I-es Szolnoki MÁV ellen nyer­tek 9-5-re. A másik ágon a két szuperligás, a BKV Előre és a Ferencváros küzdött. A találko­zó 8-8-as döntetlent hozott, de a „hirtelen halálban” 37-34-re jobb volt a későbbi kupagyőz­tes Fradi. A BKV végül a har­madik helyen végzett, mert a helyosztón 9-5-re verték a szol­nokiakat. Lapátoltak, ahogy csak tudtak kajak-kenu Remek magyar szereplés Duisburgban Sikerben fürdőző bajaiak Balatonfüreden Összeültek-összetérdeltek a magyarok, s négy arany-, négy ezüst-, vala­mint három bronzérem­mel zárták a duisburgi V ilágkupa-viadalt. Az 1000 m-es finálékat rendez­ték tegnap a duisburgi kajak­kenu Világkupán: a Kovács Ka­talin, Janics Natasa páros a szombati 500 m-es diadal után újabb győzelmet aratott, és Paksy Tímeával, valamint Ke­resztesi Alexandrával kiegé­szülve négyesben is a legjobb volt. A kenu egyes mezőnyé­ben hatalmas meglepetésre Vajda Attila is a dobogó tetejére állhatott fel. Az olimpiai bronzérmes sze­gedi Vajda az 500-on elért ötö­dik helye után a hosszabbik tá­von jó háromnegyed hajóval győzte le a tavalyi zágrábi vi­lágbajnokságon még a román ezüstnégyesben lapátoló Florin Mironcicet, valamint a szám 1999-es vb-aranyérmesét, az orosz Makszim Opaljevet. Sőt, a sorozatban négy világbajnoki címet szerző német Andreas Dittmer is a vert mezőnyben végzett. Ä kenusoknál kiválóan telje­sített az először összetérdelő Metka Márton, Joób Márton duó is, amely ezúttal a Kolonics György, Kozmann György kettős helyett szállított dobogós - har­madik - helyet a magyaroknak. Kolonicsék lábtámasza közvet­lenül a finálé előtt eltört, ezért nem tudtak odaállni a rajthoz. A nap teljesítményei közül is­mét kiemelkedett a Kovács, Janics kajakpáros szereplése: az olimpiai bajnok duó több mint egy hajóval győzte le a féltávnál még élen haladó orosz egységet. Ráadásul mindezt 35 perccel azután tették, hogy Paksyval és Keresztesivel kie­gészülve toronymagasan meg­nyerték a négyest. A Kämmerer Zoltán, Kucsera Gábor duónak az 500 méter után ismét egy második hely jutott. A szombati 500 m-es döntők során egy arany-, három ezüst­ös két bronzérem jutott a kül­döttségnek. TRiATLON Két érmet szereztek a Mogyi SE Baja sportolói a szom­baton Balatonfüreden megren­dezett olimpiai távú triatlon or­szágos bajnokságon. A rangos viadalon - mely az idei Triatlon Tour második állomása volt - Bajai Péter ezüst-, Koch Renáta pedig bronzérmet. Bajai 1 óra 55 perc 12 másodperc, míg Koch 2 óra 16 perc 22 másod­perc alatt teljesítette az 1,5 kilo­méter úszásból, 40 km kerékpá­rozásból és 10 km futásból álló olimpiai távot. Az ob-n külön is értékelték az U23-asok eredmé­nyeit, itt Koch magyar bajnoki címet, Poros Tímea bronzérmet szerzett (Poros az abszolút rangsorban 9. lett). Mivel az or­szágos bajnokság egyben Eb-vá­logató is volt, Bajai Péter kihar­colta a júniusi franciaországi Európa-bajnokságon való rész­vételt. A nőknél az első két he­lyezett indulhatna a kontinens­versenyen, de mivel az ezüstér­mes Harsányi Zsuzsanna (Pro- athlon Budapest) nem akar részt venni az Eb-n, így a baj­nok Walkó Andrea (Tiszaúj- város) mellett Koch Renáta kép­viselhetné Magyarországot. Ám mivel Koch - megszerezvén korosztálya bajnoki címét - ki­harcolta a júliusi horvátországi U23-as Európa-bajnokságon va­ló indulás jogát, csak a követke­ző napokban dől el, hogy a baja­iak bajnoka mindkét vagy csak az egyik kontinensversenyen áll majd rajthoz. ■ L. Cs.