Petőfi Népe, 2006. május (61. évfolyam, 101-126. szám)

2006-05-16 / 113. szám

12 PETŐFI NÉPE - 2006. MÁJUS 16., KEDD Labdarúgó Heibl Isoliertechnik Megye II. Dél - 26. forduló Fajsz-Szeremle 4-1 (1-0) Fájsz, 100 néző. Vezette: Péter Sza­bó 0. (Szilvási, Baráth G.). Fájsz: Benke Á. - Kupusz, Berta, Lavkó, Se­reg (Tanyó B.), Pörzse, Varga P. (Lénárt), Szász (Anisity), Sánta (Szabadi), Máté, Szabó G. Edző: Gyuricza János. Szeremle: Zsibrek - Ercsényi, Evanics (Kovacsics), Kő­vári R., Majoros, Tokodi, Barna, Kómár, Dányi (Palkó), Hoff, Hegyi. Edző: Farkas László. Gólszerző: Sza­bó G., Sereg, Máté, Szabadi, ill. Ercsényi. Sárga lap: Varga, Anisity, Sereg, Máté, ill. Evanics, Kővári. Ki­állítva: Hegyi. Kitűnt: Kupusz, Pörzse, Máté, Szabó G., ill. Barna, Zsibrek, Hegyi, Kővári. Ifi: 0-4.Tú- dósító: Gyuricza János. Küzdelmes mérkőzésen, remek második félidei játékának köszönhetően győzte el­lenfelét a hazai csapat. Katymár-Bajaszentistván 1-0 (1-0) Katymár, 250 néző. Vezette: Aradi (Tamás R., Tamás S.). Katymár: Pa­lásti - Rasztik R, Rasztik V., Janity (Tümbász), Vári (Ernyei), Pilcsuk, Vicsek, Juhász, Berki, Ribár, Csor­dás. Edző: Petres Róbert. Bajaszent­istván: Székely Cs. - Császár, Nagy Á., Nagy D., Káli, Moóri, Lovrity, Ki­rály, Kovács (Radics), Marosovity, Székely Zs. Edző: Szólik Gábor. Gól­szerző: Vicsek. Sárga lap: Rasztik R, ill. Moóri. Kitűnt: az egész csa­pat, ill. Nagy Á., Moóri, Lovrity. Ifi: l-ó. Tudósító: Balogh Sándor. A ha­zaiak hamas vezetést szereztek, s előnyüket végig meg tudták tartani a remekül küzdő Szentisván ellen. Hajós-Kelebia 3-2 (1-1) Hajós, 200 néző. Vezette: Állaga (Sörös, Prikidánovics). Hajós: Hu­ber J. - Gyöngy, Stoffer, Gyurá- szovics, Huber Zs., Gombkötő, Ta- maskó (Scherer), Szeitz Cs. (Kohl), Szeitz R. (Nasz), Bényei, Czuczu. Edző: Ginál Gábor. Kelebia: Vida - Kollár, Szabó G., Miklós B., Patocs- kai T., Patocskai M., Sulomán, Or­mos, Kazi, Dulics, Fodor L Edző: Joszip Dulics. Gólszerző: Czuczu, Tamaskó, Nasz, ill. Szabó G., Fodor L. Sárga lap: Gyöngy, Gombkötő, ill. Fodor L. Kitűnt: minden pályára lépő játékos. Ifi: 2-2. Tüdósító: Ren­des János. A fiatal és lelkesen küz­dő kelebiai csapat meglepte a baj­nokesélyes Hajóst. A nagyobb rutin végül a hazaiak sikerét hozta. A ta­lálkozón kétszer is egyenlíteni tud­tak a vendégek, a Hajós a 87. perc­ben szerezte a győztes gólt. Bácsbokod-Szakmár 1-0 (1-0) Bácsbokod, 100 néző. Vezette: Vő rös (Fülöp, Péter Szabó). Bács­bokod: Szöllősi - Simon, Kiss, Tóth, Nagy, Kürtös (Mamuzsics), Mojzes, Pencz, Tettinger T. (Máder), Sala­mon, Szénási (Keresztes). Edző: Barákovics István. Szakmán Sze­rencsés - Tóth Cs. (Máriás), Salacz (Balaton), Maros, Dobler, Fehérvári, Búzái, Posztobányi, Tóth Z., Gubá- nyi, Kocsis (Virág). Edző: Hayer- bacher Ferenc. Gólszerző: Salamon. Kitűnt: Simon, Kiss, Nagy, Mojzes, Pencz, ill. Dobler, Fehérvári, Posz­tobányi. Ifi: 0-2. TXidósító. Bará­kovics István. Az első félidőben ma­gabiztosan játszott a bokodi csapat, s a vezetést is megszerezte. A máso­dik játékrészben letámadtak a ven­dégek, többször kezdeményeztek, s 15-20 percen keresztül enyhe me­zőnyfölénybe kerültek. Ezt követő en feltámadt a hazai gárda, de ki­dolgozott helyzeteit kihagyta. Végül maradt az 1-0, megérdemelten nyertek a négy kulcsjátékosukat nélkülöző bokodiak. Labdarúgó Heibl Isoliertechnik Megye II. Dél - 26. forduló SPORT / LABDARÚGÁS Fórizs forgolódott: gól! akker tüzép megye i. osztály Kétszer egyenlített a Kécske Tiszakécske-Kiskőrös 2-2 (1-1) Tiszakécske, 200 néző. Vezette: Ignácz (Bánfi, Hász). Tisza­kécske: Modla - Pálinkás, Maczkó, Makra (Sáfrány), For­gó, Bagi (Vidákovics), Fazekas (Hoffman), Járvás, Fórizs, Tóth T., Habony. Edző: Ézsiás Gábor. Kiskőrös: Mlinkó - Mokrickij (Hajnák), Schiszler, Kertész, Pecznyik, Gombár, Kecskeméti, Gillich (Tóth G.), Sárközi, Ba­logh, Szlovák. Edző: Szlovák László. Gólszerző: Fórizs 2, ill. Mokrickij 11-esből, Tóth G. Sár­ga lap: Fazekas, Járvás ill. Szlo­vák. Kitűnt: Fórizs (a mezőny legjobbja), Tóth T. Forgó, ill. Mlinkó, Kertész, Pecznyik. Ifi: 0-4. 6. perc: Bagit meglökték a 16-oson belül, ezért kézzel ért a labdához. Ignácz játékvezető a 11-esre mutatott. A büntetőt Mokrickij értékesítette, O-l. 30. perc: Fórizs húszméteres sza­badrúgása a jobb felső sarok­ban kötött ki, 1-1. 70. perc: Maczkó a saját kapujától húsz méterre cselezgetni próbált, de Tóth G. elvette tőle a labdát, és tisztán vezette kapura. Már a ti­zenhatoson belül járt, amikor lőtt. A labda a bal sarokban kö­tött ki, 1-2. 89. perc: Fórizs for­golódott a tizenhatos vonalánál, majd fordulásból hatalmas gólt akasztott a hálóba, 2-2. Nem sokkal a játék megkez­dése után a vendégek jutottak tizenegyeshez, sokak szerint vi­tathatóan. Ignácz játékvezetőt azonban ez nem zavarta, de Mokrickijt sem, aki vezetéshez juttatta a Kiskőröst. A gyors A végén kiegyeztek a döntetlenben. Képünkön a körösi Schiszler (balra) próbálja szerelni a kécskei Tóthot. MESTERMÉRUEG Ézsiás Gábor - Egy jó csapat el­len jól játszottunk. Véleményem szerint kicsit közelebb álltunk a győzelemhez. Szlovák László: - Egy győztes mérkőzést engedtünk ki a ke­zünkből az utolsó percben. Kiskunfélegyházi HTK- Nemesnádudvar3-2 (2-1) Kiskunfélegyháza, 300 néző. Vezet­te: Filus (Dulai, Sánta). KHTK: Csi­kós - Nádasdi (Horváth), Kelemen, Nagy L., Szabó T., Valkovics (Új­vári), Kádár, Péntek (Térjék), Len­gyel (Cibolya), Szabó A., Barna. Edző: Gyurik József. Nemesnád­udvar: Szabados - Kovács (Fusze- necker), Tuson, Pusztai (Kiss D.), Kiss L, Sánta (Kossá), Berta, Knapig, Pesti, Bécsi, Szahler. Edző: Jagicza László. Gólszerző: Barna, Kádár, Lengyel, illetve Szahler, Pes­ti. Kitűnt: Szabó T., Lengyel, Barna, illetve Kiss J., Barta, Pesti, Szahler. Sárga lap: Szahler. Ifjúsági ered­mény: 1-0. Tudósító: Fekete József. Kerekegyháza-Akasztó 0-1 ((H)) Kerekegyháza, 100 néző. Vezette: Sánta P. (Hodován, Vén). Kerekegy­RT? rnm $7 í'ürJ irtTs 1H l 1. KHTK 26 22 3 1 74-17 69 2. Izsák 26 16 4 6 73-39 52 3. Solt 26 14 6 6 61-37 48 4. Akasztó 26 15 3 8 55-33 48 5. Kiskőrös 26 14 5 7 42-29 47 6. Harta 26 11 8 7 53-34 41 7. Kunszállás 26 11 6 9 41-38 39 8. Soltvadkert 26 n 4 11 44-40 37 9. Dusnok 26 10 6 10 43-44 36 10. Tompa 25 8 7 10 50-45 31 11. Tiszakécske 26 9 4 13 47-57 31 12. Bácsalmás 26 7 6 13 41-65 27 13. Kalocsa 26 7 5 14 46-48 26 14. Kerekegyháza 25 7 4 14 40-52 25 15. N.nádudvar 26 6 4 16 37-57 22 16. Szabadszállás 26 O 3 23 13-125 3 háza: Fekete - András, Fejes, Ba­logh, Marosvölgyi, Virág, Gazdag, Trepák, Fűz (Duzmath), Nagy N., Kovács L. Edző: Gazdag Attila. Akasztó: Kovács L. - Varga B., Lehota, Megyes, Varga Z. (Lázár), Filus, Nagy F. (Németh), Csehi, Ju­hász, Supka, Antal. Edző: Újvári Gábor. Gólszerző: Antal. Kitűnt: András, Fejes, Virág, illetve Lehota, Varga Z., Juhász, Antal. Ifjúsági eredmény: 2-6. Tüdósító: Nagy Já­nos. A hazaiak két kapufát lőttek, összes helyzetüket kihagyták, a vendég akasztóiak pedig egy rop­pant szerencsés góllal elvitték a há­rom pontot. Solt-Szabadszállás 12-0 (3-0) Solt, 200 néző. Vezette: Tóth I. (Tamás, Pólyák). Solt: Dávid (Tüs­kés) - Márics, Sallai, Duzmath, Fekete N., Nagy, Bónyai (Ács), Frei (Turcsik), Hugyecz (Váli), Tóth A., Orosz. Edző: Bozsó György. Szabadszállás: Csorba - Papp, Zelenka, Huszár, Sári (Pál), Bálint (Zalavári), Gáspár, Jakab, Oláh, Bakos, Árva (Pataki). Edző: Búzási Balázs. Gólszerző: Sallai 4, Duzmath 3, Tóth A. 2, Turcsik 2, Bónyai. Kitűnt: Sallai, Duz­math, Nagy, Tóth A., illetve senki. Sárga lap: Nagy, Huszár. Ifjúsági eredmény: 23-0. Tudósító: Vitek József. Bozsó György solti edző: - Ha az erőnlét taktikával és akarat­tal párosul, jó csapatunk lehet. vendéggól után a hazaiak erő­teljesebben kezdtek támadni, majd egy pontrúgásból egyenlí­tettek is. A második félidőben nagyobb sebességre kapcsoltak a csapatok. Élvezetes, jó iramú találkozót láhattak a nézők. A hazaiak talán többet birtokolták a labdát, ám az ellenfél szerzett gólt. Újra szaladhatott az ered­Kalocsa-Kunszállás 0-1 (0-1) Kalocsa, 200 néző. Vezette: Pataki (Fülöp, Szöllősi). Kalocsa: Igaz - Ha­ris, Fuszenecker, Varjú, Perity, Klupács, Kerekes, Keszthelyi (Bréti), Unyi, Karkus (Farkas T.), András. Edző: Márton Zsolt. Kun­szállás: Koós (Kertész Z.) - Virág, Kertész G., Váczi, Fekete L, Vincze, Koleszárik, Fekete R. (Keresztesi), Kertész Á., Pöszmet, Pataki (Ker­tész M.). Edző: Kertész Gábor. Gól­szerző: Fekete I. Kitűnt: Igaz, And­rás, illetve Virág, Fekete L, Pataki. Sárga lap: Karkus, Igaz, Kertész G., Kertész Á. Ifjúsági eredmény: 3-0. Tudósító: Márton Zsolt. Bácsalmás-Dusnok 3-3 (1-1) Bácsalmás, 200 néző. Vezette: Rácz (Balázs, Tóth R). Bácsalmás: Jasze- novics - Győrfi, Rudics, Snyehola, Párczen (Berényi), Lódri, Juhász, Hercz (Cs. Kovács), Bögre, Szto- janovics, Tóth (Páncsics). Edző: Ko­vács József. Dusnok: Bakula - Laczkó, Sánta, Jagicza, Kassai, Rogács (Perity), Deák (Konkoly), Sáfrán, Bogárdi, Bárdos, Varga. Edző: Sánta Zoltán. Gólszerző: Sztojanovics, Tóth, Bögre, illetve Sánta 2, Varga. Kitűnt: Lódri, Ju­hász, Snyehola, illetve Bakula, Sán­ta, Bárdos. Ifjúsági eredmény: 15-0. Tudósító: Prókai Károly. 30. perc: a Bögrétől kapott lab­mény után a Tiszakécske. Már- már úgy tűnt, hogy nyernek a vendégek, amikor a mérkőzés lefújásai előtt egy perccel Fórizs ismét betalált. Ő lett a hazaiak pontmentője. Bár a találkozón a tiszakécskeiek több helyzetet dolgoztak ki, de nem tudtak ve­le élni. így a döntetlen igazsá­gos. dát Tóth fejjel továbbította Sztoja- novicshoz, aki - ugyancsak a fejét használva - a kapuba bólintott (1- 0). 35. perc: Sánta szabadrúgás­ból a jobb felső sarokba küldte a labdát (1-1). 60. perc: Tóth a bal alsó sarokba fejelte a labdát (2-1). 65. perc: a szabadrúgásból á bácsalmási kapu elé ívelt labdát Sánta a hálóba fejelte (2-2). 70. perc: Bögre jobb oldalról, éles szögből a kapus felett a jobb fel­sőbe bombázott (3-2). 85. perc: Jobb yoldali támadás végén Varga az üres kapuba gurította a labdát (3-3). A jól és mezőnyfölényben játszó hazai csapat gyermeteg hi­bák miatt vesztett pontokat. Tompa-lzsák 1-2 (1-0) Tompa: Vasuth - Bálint, Horváth Zs., Rencsár, Kiss R., Kosa, Snyehola (Beszedics), Csamangó, Horváth B., Béleczki (Szilvási), Simola (Horváth T.). Edző: Kószó László. Izsák: Házi - Virágh (Ko­csis), Jávorka, Telek, Márton, Török (Parti), Hugyecz (Ámann), Pap, Kirchner, Hleba, Gréczi. Edző: Gréczi Gábor. Gólszerző: Kiss R., ill. Hleba, Pap. Sárga lap: Jávorka, Márton. Kitűnt: Vasuth, Bálint, Kiss R., ill. Fiiéba, Gréczi. Ifjúsági eredmény: 2-2. Az első félidő a Tompáé volt, a második az Izsáké, amikor a vendégek eldöntötték a három pont sorsát. Soltvadkert-Harta 2-0 (1-0). Ifjúsá­gi eredmény: 1-6. Sükösd-Gara 6-0 (2-0) Sükösd, 80 néző. Vezette: Tamás R. (Vén E., Csere M.). Sükösd: Sipos (Vörös) - Marusa (Kővári F. ), Halász T., Goretich (Evanics), Matity, Papp Á., Halász L, Kárpá­ti, Bosnyák, Tamás, Rácz (Büte). Edző: Goretich Krisztián. Gara: Szabó T. - Bácsi, Antal Zs., Kricskovics, László (Bakai T.), Császár R., Antal T. (Barna L), Ba­kai O., Antal D., Krizsán, Varró (Kertész). Edző: Havasi János. Gólszerző: Kárpáti 3, Papp, Ha­lász L, Matity. Sárga lap: senki, ill. Varró, Kricskovics. Kitűnt: az egész csapat, ill. senki. Ifi: 12-0. Tudósító: Kutyka Pongrác. Kunbaja-Bácsborsód 1-3 (0-2) Kunbaja, 100 néző. Vezette: Tóth G. (Kormányos J., Orosz K.). Kun­baja: Géczi - Halász (Bihari), Tóka, Kubina (Mezei), Kiss (Páhor), Torma K., Torma Sz. (Szalai), Hajdú, Berghoffer, Sipos, Kálmán (Sáfár). Edző: Florin Nenad. Bácsborsód: Farkas - Var­ga, Török, Várnai (Halász), Győré, Havasi, Veverka (Csontos), Mol­nár (Csúcs), Szabó, Cifra, Merk- ler (Zsumbera). Edző: Kras- csenics Attila. Gólszerző: Torma Sz., ill. Veverka 3. Sárga lap. Tor­ma K., Páhor, ill. Havasi. Kiállít­va: Havasi (a második sárga lap után). Kitűnt: Torma Sz., ill. az egész csapat. Ifi: 5-4. Tudósító: Nagy István. Remek játékvezetés mellett a helyzeteit száz százalékben kihasználó vendégek megérde­melten nyertek a gólínségben szenvedő hazaiak ellen. Vaskút-Érsekcsanád 0-3 (0-1) Vaskút, 200 néző. Vezette: Kollár J. (Zsebő D., Péter Szabó O.). Vas­kút: Péter R. - Takács, Csőzik Zs., Csőzik L, Szemerédi, Tamasi, Molnár A., Milánkovács (Ku- rucz), Császár R. (Putnyik), Víz­hányó, Szűcs (Imre). Edző: Mazug István. Érsekcsanád: Tóth A. (Kazinczi N.) - Kiss E., Miókovics, Tóth N., Kenyeres B. (Major), Ko­szorús P, Ritter (Gyurkity), Cson­gor B. (Kenyeres T.), Török B. (Till), Aranyos D., Kazinczi Z. Edző: Koszorús János. Gólszerző: Ritter, Kazinczi Z.,Török B. Sárga lap: Takács L., Csőzik Zs., ill. Tóth N., Major. Kitűnt: Molnár A., Szemerédi, Takács, ill. az egész csapat. Ifi: 1-6. Tudósító: Kurucz János. Császártöltés- Nagybaracska 5-0 (2-0) Császártöltés, 150 néző. Vezette: Kricskovics F. (Papp G., Nagy Zs.). Császártöltés: Frick (Ká- konyi K.) - Árvái, Berger, Májer, Varga, dr. Angeli, Vata, Albert, Györgye, Gyűrűsi (Heibl), Kovács (Angeli Z.). Edző: Vanó Sándor. Nagybaracska: Schmiz D. - Nagy, Molnár, Margit, Suhanyeczki, Bozsér, Király J., Puskás (Király L), Komáromi, Illés, Papp G. Játékosedző: Margit Csaba. Gól­szerző: Györgye 2, Kovács 3. Sár­ga lap: Májer, ill. Király J., Pus­kás. Ifi: 2-3. Tudósító: Gatter Ist­ván. 1. Hajós 26 19 4 3 99-36 61 2. Sükösd 26 17 3 6 62-37 54 3. Bajaszentistván 25 16 5 4 56-25 53 4. Érsekcsanád 26 13 9 4 55-29 48 5. Katymár 26 15 2 9 44-37 47 6. Bácsbokod 26 14 4 8 62-36 46 7. Császártöltés 26 11 6 9 63-65 39 8. Kelebia 26 n 4 11 53-48 37 9. Bácsborsód 26 9 5 12 51-48 32 10. Szakmár 25 8 7 10 45-54 31 11. Fájsz 26 9 2 15 45-67 29 12. Kunbaja 26 7 6 13 38-53 27 13. Nagybaracska 26 7 4 15 36-53 25 14.Vaskút 26 6 6 14 37-55 24 15. Szeremle 26 4 9 13 46-84 21 16. Gara 26 1 4 21 29-94- 7