Petőfi Népe, 2006. május (61. évfolyam, 101-126. szám)

2006-05-09 / 107. szám

PETŐFI NÉPE - 2006. MÁJUS 9., KEDD 12 SPORT / LABDARÚGÁS A drukkerek alig anyáztak molnár fatelep megye ii. észak A Helvécia jobban akarta a sikert A vendég Szűcsöt (2-es) a mezőny legjobbja, a helvéciai Dobosi próbálja szerelni. Labdarúgó Heibl IsoHerftechnik Megye II. Dél - 25. forduló M (0-0) Kelebia, 150 néző. Vezette: Agócs (Tóth, Gál). Kelebia: Vida N. - Gé­mes S., Szabó A., Miklós, Patocskai T., Ormos, Kazi (Kollár A. ), Dulics, Fodor, Kollár M., Patocskai M. Edző: Joszip Dulics. Katymár: Palásti L. - Rasztik P., Rasztik V., Rákity, Berki, Pilcsuk, Vicsek, Juhász, Janisity, Ribár, Csordás. Edző: Petres Róbert. Gól­szerző: Fodor. Kitűnt: Kollár M., Patocskai T., Patocskai M., Fodor, ill. senki. Ifi: 1-3. Tudósító: Kovács Marcell. Mindkét csapat nagy erőke moz­gósított a győzelem megszerzésé­ért. A helyzetek a 80. percig mind­két oldalon kimaradtak, vagy a ka­pusok hárítottak. Ekkor Juhász hátrapasszolt labdáját Fodor az el­csúszó Rasztik Viktortól elvette, s a kétségbeesetten kifutó portás mellett a kapuba gurította. A fiata­lokból álló hazaiak kiszenvedték a győzelmet. Szeremle-Bácsbokod 2-2 (2-0) Szeremle, 250 néző. Vezette: Rácz B. (Balázs Á., Szabó G.). Szeremle: Zsibrek - Török, Ercsényi, Kovács­ka, Tokodi, Tóth, Mezei (Evanics), Kómár, Hoff (Kővári), Hegyi (Nagy), Simon. Edző: Farkas Lász­ló. Bácsbokod: Szöllősi - Simon, Kiss, Nagy, Pencz (Salamon), Tet­tinger T. (Papp), Kürtös (Máder), Mojzes, Tettinger Zs., Berwinkl, Szénási. Edző: Barákovics István. Gólszerző: Kovácska, Mezei, ill. Szénási, Nagy. Sárga lap: Mezei, ill. Berwinkl. Kiállítva: Kovácska, Tóth, ill. Tettinger Zs., Papp. Ki­tűnt: Zsibrek, Hegyi, Kovácska, Mezei, Ercsényi, ill. Szöllősi. Ifi: 12-0. Tudósító: Melnik János. A fiatal szeremlei csapat 2-0-ra el­húzott, s győzelmet érdemelt vol­na a sokat reklamáló, öregurasan focizó Bácsbokod ellen. Érsekcsanád - Fájsz 2-1 (1-1) Érsekcsanád, 200 néző. Vezette: Pocsai (Suba, Horváth). Érsekcsa­nád: Tóth Á. (Kazinczi N.) - Kiss E., Miókovics (Csongor B.), Tóth N., Kenyeres T. (Török G.), Koszorús P., Gyurkity (Kenyeres B.), Ritter (Ma­jor), Török B., Aranyos, Kazinczi Z. Edző: Koszorús János. Fájsz: Benke Á. - Kupusz, Mihalik Zs., Berta, Mihalik, Pörzse, Varga, Szász (Blahó, Sereg), Sánta, Máté B., Anisity. Edző: Gyuricza János. Gól­szerző: Török B., Kenyeres B. ill. Máté. Sárga lap: Kazinczi Z., Ara­nyos D., ill. Máté, Varga, Pörzse, Mihalik I., Blahó, Mihalik Zs. Ki­tűnt: Kiss E., Aranyos, Koszorús, Ritter, Kazinczi N., ill. Berta, Mihalik I., Pörzse, Máté. Túdósító: Csongor Antal. Ifi: 4-0. Élvezetes, jó színvonalú mérkő­zésen a hazaiak megérdemelten nyertek. Helyezetei alapján több gólt is lőhetett volna az Érsek­csanád. 1. Hajós 25 18 4 3 96-34 58 2. Bajaszentistván 24 16 5 3 56-24 53 3. Sükösd 25 16 3 6 56-37 51 4. Érsekísanád 2512 9 4 52-29 45: 5. Katymár 25 14 2 9 43-37 44 6. Bácsbokod 25 13 4 8 61-36 43 7. Kelebia 25 11 4 10 51-45 37 8. Császártöltés 25 10 6 9 58-65 36 9. Szakmár 24 8 7 9 45-53 31 10. Bácsfeórsód 25 8 5 12 48-47 29 11. Kunbaja 25 7 6 12 37-50 27 12. Fájsz 25 8 2 15 41-66 26 13. Nagybaracska 25 7 4 14 36-48 25 14. Vaskút 25 6 6 13 37-52 24 15. Szeremle 25 4 9 12 45-80 21 16. Gara 25 1 4 20 29-88 » Helvécia-Pálmonostora 3-1 (1-1) Helvécia, 150 néző. Vezette: Fü- löp (Elek, Kara). Helvécia: Körtvélyesi - Komonyi, Sánta (Török), Seres Zs., Juhász, Or­bán, Király (dr. Kovács), Pető, ifj. Mata (Horváth), Dobosi, Lip­tai (Hardi). Edző: Mata József. Pálmonostora: Mindák - Szűcs (Papp L), ifj Papp L, Kovács L, Kovács S., Locskai, Seres S., Földvári, Polgár (Nagy), Tamá­si, Szűcs. Edző: Fehér László. Gólszerző: Király, Mata, Pető ill. Kovács S. Sárga lap: Komonyi, Pető ill. ifj. Papp, Ko­vács L., Tamási. Kitűnt: Dobosi, Király, Komonyi, Juhász, Körtvélyesi, ill. Felföldi, Kovács L., Kovács S. Ifi: 10-0. Tudósító: Szentirmay Tamás. 17. perc: Kovács László jobb oldali beadását Kovács Sándor fejelte a kapuba, 0-1. 18. perc: Király a bal oldalon a 16-os ma­gasságában kapott labdát, és kapásból szép gólt lőtt, 1-1. 27. perc: Kovács L. szabadrúgása a sorfal és a kapufa mellett hagy­ta el a játékteret. 28. perc: Do­bosi kapáslövése a lómson be­lül Kovács L.-t találta telibe. 31. perc: Locskai fordulásból a ka­pu fölé lőtt. 35. perc: Dobosi 22 méteres szabadrúgását Min­dák csak kiöklözni tudta. 44. perc: szögletrúgás után Dobosi Kecel-Jakabszállás 4-0 (3-0) Kecel, 250 néző. Vezette: Somo­gyi (Ártim, Szöllősi). Kecel: Ne­mes - Geiger, Sendula M. (Bleszák Zs.), Sendula Z., Pongrácz, Herczeg, Sendula J. (Béleczki), Hatvani, Prucser, Rádi, Ponyokai (Tamaskó). Edző: Flaisz Gábor. Jakabszállás: Ko­vács R. (Sinkó M.) - Kátai, Szabó R., Kovács A., Kánisz, Torbavecz, Bátori, Gulyás, H. Szabó, Kása Cs., Átrok. Edző: Torbavecz Jó­zsef. Gólszerző: Herczeg 2, Sendula J., Bleszák. Sárga lap: Ponyokai, Bleszák, Prucser, ill. Kovács R., Szabó R., Átrok, Torbavecz. Kitűnt: az egész csa­pat, ill. Gulyás, Kása, Kánisz, Torbavecz. Ifi: 2-0. Tudósító: Ud­varhelyi István. Tiszaalpár- Nyárlőrinc 04(0-1) Tiszaalpár, 250 néző. Vezette: Fü- löp (Kriván, Harkai). Tiszaalpár: Magyar - Kovács T. (Bugyi A.), Hekkel, Sinkó, Márton, Bugyi Gy. (Bangó), Kovács J., Baranyi, Pásztor (Bakos), Tóth, Parádi (Albert). Edző: Kása István. Nyárlőrinc: Ko­csis - Bálint, Molnár, Csernák, György, Sáfár, Böde (Máté-Tóth), László, Pádár (Bíró), Torbán, Bim­bó. Edző: György Csaba. Gólszerző: László 2, Torbán, Bíró. Sárga lap: Tóth, Sinkó, Kovács J., ill. György, Böde. Kitűnt: Magyar, ill. László, Sáfár, Bimbó. Ifi: 3-3. Tudósító: Ka­masz Imre. A második félidőben mutatott játéka alapján a vendég­csapat győzelme megérdemelt. lövése centiméterekkel kerülte el a felső lécet. 53. perc: Jobb ol­dali szöglet után Mata látvá­nyosan, ollózva talált a hálóba, 2-1. 56. perc: Sánta lövését láb­bal védte Mindák. 63. perc: Ta­mási fejese a felső kapufán csattant. 77. perc: Dobosi a bal oldalon elfutott, beadását Pető Kunfehértó-Tabdi 3-0 (04)) Kunfehértó, 230 néző. Vezette: Patyi (Kis, Kohajda): Kunfehértó: Csorba - Kamara, Hérány, Németh N., Berki, Dávid (Szabó), Ábrahám, Farkas, Tóth, Lajkó (Teremi), Ficsor. Edző: Bodor László. TabdL Kapitány - Fábián, Szabó A. (Kiss), Tóth I., Suba, Mezei, Lukács, Tóth P. (Zsíros), Sörös, Szabó N., Hor­váth. Edző: Kecskés Ferenc. Gól­szerző: Szabó G. 2, Ficsor. Sárga lap: Németh, Szabó, Ábrahám ill. Szabó A., Horváth, Suba, Kapitány. Ifi: 11-1. Tudósító: Csupity Zoltán. A hazai csapat végig mezőnyfö­lényben játszva megérdemelt győ­zött az enerváltan játszó vendégek ellen. Az ifimérkőzésen Grácz Ro­land 8 gólt lőtt. Kiskunmajsa- Ballószögi KSK 4-1 (2-1) Kiskunmajsa, 150 néző. Vezette: Kávai (Király, Sörös). Kiskun­majsa: Feketű - Kozák, Kránicz, Máriás (Domán), Kovács G., Kovács J., Segesvári (Török), Síber M., Sí- ber Z., Szikora, Varga. Edző: Kondá- kor Ferenc. Ballószög: Kajtár - Turcsányi, Gyönge (Máté G.), Szöböllődi, Oláh, Patai, Bencsik (Kosa), Kocsis (Apró), Mózes (Csiz­madia), Rózsa, Andrási (Túri). Edző: Máté Gábor. Gólszerző: Var­ga, Kozák, Segesvári, Török, ill. Ko­csis. Sárga lap: Kovács G., ill. Szöböllődi, Rózsa. Kitűnt: Kozák, Kovács J., Segesvári, Varga, ill. Kajtár, Turcsányi. Ifi: 0-4. Tudósító: Lőrik László. Meggyőző játékkal kerekedett a gyengécske Ballószög a hálóba vágta 3-1.83. perc: Ko­vács L. szabadrúgását a léc alól tolta ki Körtvélyesi. A mérkőzés előtt az egyik né­ző azt mondta, hogy most, anyák napján nem lesz anyá­zás. Ezt azonban nem minden­ki tartotta be. A találkozó elején a vendé­gek szereztek vezetést. Nem örülhettek azonban sokáig, mert a hazaiak szinte azonnal egyenlítettek. Az első félidő ki­egyenlített játékot hozott. Egyik csapat sem tudott a má­sik fölé emelkedni. A második játékrész elején a hazaiak azonban nagyobb sebességre kapcsoltak, látszott, hogy dön­tésre akarják vinni a dolgot. Az első tíz percben szinte ka­pujukhoz szorították az ellen­felüket. fölé a Majsa. Csak annyit adtak ki magukból a hazaiak, amennyi fel­tétlenül szükséges volt a győzelem­hez. A 37. percben Szikora 11-est hibázott. Bugac-Kiskunhalasi Spartacus 2-0 (1-0) Bugac, 100 néző. Vezette: Sánta P. (Csere M., Rátkai). Bugac: Jelen - Czakó, Papp, Dongó (Kiss), Szele, Seregély (Szalai), Szabó N., Ko­vács P., Nádasdi (Szabó L.). Ronkó, Fütyü. Edző: Fütyü Illés. Kiskunhalas: Huszka - Vida, Kazinczi, Suba, Lőrinc, Szem (Si­mon), Szabó I., Bástyi, Lajkó (Nagy), Pásztor (Kovács I.), Gál (Boros). Edző: Simon Róbert. Gól­szerző: Dongó, Ronkó. Sárga lap: Lőrinc. Kitűnt: Szele, Czakó, Don­gó, ill. Suba, Huszka. Ifi: 3-0. Tu­dósító: Kovács György. Ladánybene-Csólyospálos 4-1 (2-0) Ladánybene, 150 néző. Vezette: Ko­vács (Rozmán, Dudás). Ladány­bene: Baranyi L. - Mészáros, Fe­renc, Rakonczai (Nagy), Guttyán, Hídvégi (Miskei), Dorogi, Baranyi T., Német, Virág (Dóka), Lázár (Ozsváth). Edző: Ozsváth Ferenc. Csólyospálos: Szekeres - Andricz, Tálas, Kapás, Répás S., Göczö (Ju­hász, Pintér), Török, Paragi, Répás J., Burai, Sándor (Kolompár). Edző: Vörös Tibor. Gólszerző: Lázár, Híd­végi, Németh, Guttyán, ill. Török. Sárga lap: Németh, Dorogi, ill. Göczö, Répás J. Kitűnt: Ferenc, Láz­ár, Németh, ill. Andricz, Török. Ifi: 1-3. Túdósító: Nagy Mihály. Ekkor úgy tűnt, hogy a Pálmonostora nem tud új len­dületet vinni a játékba. A haza­iak vezető gólja után azonban talpra álltak és ismét egyen­rangú ellenfelei voltak a helvé- ciaiaknak. Bár gólveszélyes tá­madást nem nagyon vezettek, a mezőnyben nem volt különb­ség a két csapat között. A hazaiak újabb találata az­tán megnyugtatta a helyi szur­kolókat, s megpecsételte a ven­dégek sorsát. A Helvécia lassí­totta a játékot, és ez ellen a mo­nostoriaknak nem volt ellen­szerük. Lőttek ugyan egy kapu­fát, Körtvélyesinek is nagyot kellett védenie, ám a kapuba nem tudtak betalálni. A helvéciai csapat jobb volt ellenfelénél és megérdemelten tartotta otthon a három pontot. Dunavecse-Lakitelek 2-0 (1-0) Dunavecse, 100 néző. Vezette: Filus (Szabó, Piroska). Dunavecse: Lo- sonczi - Kothencz, Fekete, Ver- bóczki (Pandúr), Szabó, Gutmann, Felföldi L, Oszlánszki (Sümegi L), Zadravecz, Kovács T. (Sümegi J.), László (Zsolnai). Edző: Sümegi J6 zsef. Lakitelek: Varga - Hősi, Tóth, Kalics, Molnár, Felföldi (Újváry Sz.), Szabó E. (Verebélyi), Bállá, Almási (Progli), Budai, Ónodi. Edző: Bállá László. Gólszerző: Lász­ló, Fekete. Sárga lap: Pandúr, ill. Hősi. Kiállítva: Sümegi L. Kitűnt: Losonczi, Fekete, Felföldi, Osz­lánszki, ill. Tóth, Bállá. Ifi: 3-1. Tu­dósító: Sümegi József. A szerencse a Dunavecse mellé szegődött a találkozón. 1-0 után több nagy helyzetet is kihagyott a Lakitelek, végül egy kontrából to­vább növelték előnyüket a hazai­ak, és nyertek. A 16. fordulóból elhalasztott mérkő­zésen: Dunavecse-Hetvécia O-l. I fl MOLNÁR FSTEl£P8EG¥E B. ÉSZAK ÁtUSí 1. Bugac 25 19 5 1 59-17 62 2.Ladánybene 24 17 2 ;;8! 68-27 53 3. Tabdi 24 16 2 6 51-27 50 4. Pálmonostora 24; 12 6 6 55-32 42 5. Nyárlőrinc 25 12 5 8 59-40 41 6. Csólyospálos 24 u 2 ■ 4843 ■ 7. Dunavecse 25 10 10 5 47-33 40 8. ióskunmajsa 25 12 4 9 46-34 40 9. Helvécia 23 12 2 9 50-39 38 10. Kanfehértó 25 9 8 8 40-34 im H. Kecel 24 7 5 12 31-46 26 12. Jakabszállás 24 6 $ 12 3743 24 13. Tiszaalpár 24 5 3 16 25-68 18 14. Khalasí Spart. 24 4 5 15 29-54 17 15. Lakitelek 23 4 2 17 18-51 14 16. Ballószög 25 2 1 22 20-75 7 MESTERMÉRLEG____________________ Mata József (balra): - Jó képes­ségű ellenfelet ismertünk meg a Pálmonostorában. Győztünk, s úgy gondolom, hogy a három pontot megérdemeltük. Fehér László: - A győzelmet job­ban akaró csapat nyert. Sajnos két elkerülhető gólt kaptunk, s a szerencse is elpártolt tőlünk, amikor a kapu helyett a kapufát találtuk el. Labdarúgó Heibl Isoliertechnik Megye II. Dél - 25. forduló Gara-Hajós 2-14 (1-6)! Gara, 150 néző. Vezette: Suba Z. (Péter Sz. O., Zsebő D.). Gara: Szabó - Bácsi, Antal Zs., Kricskovics (An­tal 1), Bakai I, Császár, Kertész (Barna), Bakai 0., Antal D. (László L), Krizsán, Varró. Edző: Havasi Já­nos. Hajós: Huber (Tóth) - Gyöngy (Nasz), Staffer, Gyurászovics (Sche­rer), Ruff, Gombkötő, Tamaskó, Szeitz Cs. (Scherer), Szeitz R., Bényei, Czuczu. Edző: Ginál Gábor. Gólszerző: Varró, Bácsi, ill. Tamaskó 5, Czuczu 5, Szeitz Cs., Szeitz R. 2, Gombkötő. Ifi: 0-7. Tu­dósító: Antal Zsolt. Bajaszentistván- Császártöltés 2-3 (0-2) Baja, 100 néző. Vezette: Tóth I. (Hodován, Markó). Bajaszent- István: Székely Cs. - Császár N., Nagy Á., Lóvrity, Káli, Moóri, Marosovity, Nagy D. (Hamvas), Éber (Székely), Szőcs (Timer), Ko­vács K. (Radics). Edző: Szólik Gá­bor. Császártöltés: Frick - Árvái, Berger, Albert, Farkas, Györgye, Májer, Vata, Kovács, Gyűrűs (Hejfl), Filus. Edző: Vanó Sándor. Gólszerző: Császár N. (11-esből), Káli, ill. Gyűrűs, Györgye, Kovács. Sárga lap. Moóri, Szőcs, ill. Farkas, Filus, Gyűrűs. Kiállítva: Filus. Ki­tűnt: Nagy Á., Marosovity, ill. az egész csapat. Ifi: 10-1. Tudósító: Straub János. A szerdai kupasiker után a hazaiak fáradtabbak voltak, és ezt kihasz­nálta a jól kontrázó vendégcsapat. Szakmár-Kunbaja 4-1 (2-1) Szakmár, 150 néző. Vezette: Sebes­tyén (Szabó, Filus). Szakmán Sze­rencsés - Tóth Cs., Salacz (Tóth Z.), Beke (Maros), Dobler, Fehérvári (Balaton), Szalontai (Mádi), Búzái, Gubányi (Máriás), Kocsis, Posztobányi. Edző: Hayerbacher Fe­renc. Kunbaja: Géczi - Halász,Tóka, Kubina, Kiss (Berghoffer), Torma, Illés (Páhor), Hajdú, Torma (Hor­váth), Sipos, Bihari (Mezei). Edző: Florin Nenad. Gólszerző: Salacz, Kocsis, Fehérvári, Dobler (11-es­ből), ill. Illés. Kitűnt: Kocsis, Posztobányi, ill. Hajdú, Illés. Ifi: 1- 3. Tudósító: Tóth Jenő. Nagybaracska-Vaskút 14(0-3) Nagybaracska, 150 néző. Vezette: Witmann (Salamon, Turcsik). Nagybaracska: Schmiz - Nagy, Mol­nár (Király I,) Margit, Fekete, Suhanyeczki (Papp G.), Kertész, Bozsér, Király J., Puskás, Bárth. Edző: Margit Csaba. Vaskút Péter - Takács, Csőzik Zs., Csőzik L, Szemerédi (Császár R.), Milán- kovics, Szűcs, Molnár, Kiss, Vízhá­nyó, Tamasi. Edző: Mazug István. Gólszerző: Margit, ill. Szűcs 3, Kiss. Sárga lap: Kertész, Bozsér, ill. Cső­zik I. Kiállítva: Kiss. Kitűnt: senki, ill. az egész csapat. Ifi: 2-2. Tudósí­tó: Kernya Tibor. Gyenge színvona­lú mérkőzésen igazságos ered­mény született. Bácsborsód-Siikösd 1-3 (0-1). A 26. forduló következik Észak, május 13., 17 óra: Pálmo- nostora-Kecel, május 14., 17 óra: Kiskunhalas-Helvécia, Csólyospá- los-Bugac, Lakitelek-Ladánybene, Tabdi -TiszaaIpár, BaIlószög- Kunfe- hértó, Jakabszállás-Kiskunmajsa, Nyárlőrinc-Dunavecse. Dél, május 13., 17 óra: Fajsz-Sze- remle, Katymár-Bajaszentistván, május 14., 17 óra: Hajós-Kelebia, Sükösd-Gara, Kunbaja-Bácsbor- sód, Vaskút-Érsekcsanád, Császár- töltés-Nagybaracska, Bácsbokod- Szakmár.