Petőfi Népe, 2006. április (61. évfolyam, 77-100. szám)

2006-04-18 / 90. szám

11 PETŐFI NÉPE - 2006. ÁPRILIS 18., KEDD SPORT / LABDARÚGÁS Labdarúgó Heibl Isoliertechnik Megye II. Dél 22. forduló Fajsz-Kelebia 4-3 (2-1) Fájsz, 100 néző. Vezette: Kollár I. (Péter Szabó, ifj. Péter Szabó). Fájsz: Benke Á. - Kupusz, Mihalik Zs., Máté B., Mihalik I., Pörzse, Lénárt (Sánta), Szász Z., Anisity (Varga P.), Lavkó G., Szabó G. Edző: Gyuricza János. Kelebia: Urlauber - Gémes, Ferenc (Géczi), Miklós, Patocskai T., Erdélyi, Patocskai M., Ürmös, Kazi, Dulics, Kollár M. Edző: Joszip Dulics. Gólszerző: Má­té B. 3, Szász, 111. Mihalik Zs. (ön­gól), Erdélyi, Patocskai T. Sárga lap: Anisity, Lavkó V, Szabó G., ill. Er­délyi, Dulics. Kitűnt: Máté B., Mihalik I., Szász, ill. Dulics, Patocskai T., Erdélyi. Tudósító: Gyuricza János. Két jól felkészített csapat jó iramú, változatos mérkő­zését láthatták a nézők. A vezetést a Kelebia szerezte meg, majd Máté B. két pontrúgásból fordított. A má­sodik félidőben tovább növelte elő­nyét a hazai csapat, de a vendégek nem adták fel. Kiegyenlítettek, de Máté B. újabb gólja eldöntötte a mérkőzést. Hajós-Síikösd 3-1 (2-0) Hajós, 420 néző. Vezette: Filus (Holczimmer, Fejes J.). Hajós: Huber J. - Gyöngy, Stoffer (Nasz), Gyurászovics, Huber Zs., Gombkö­tő, Tamaskó, Szeitz Cs. (Ruff), Szeitz R., Bényei (Kohl), Czuczu. Edző: Ginál Gábor. Sükösd: Sipos - Molnár, Marusa, Halász T., Kővári, Papp (Bosnyák), Halász I. (Eva- nics), Kárpáti, Matity (Koch), Ta­más, Rácz (Büte). Edző: Goretich Krisztián. Gólszerző: Czuczu, Ta­maskó (11-esből), Kohl, ill. Tamás (11-esből). Sárga lap: Tamaskó, Nasz, ill. Papp, Halász I., Kárpáti, Matity. Kitűnt: mindkét csapat va­lamennyi pályára lépő játékosa. Tu­dósító: Rendes János. Az őszi sükösdi 5-1-es hajósi győzelem után a sükösdieket fű­tötte a visszavágás vágya, ám az első félidőben Czuczu (14. p.) és Tamaskó (43. p.) a hajósiakat jut­tatta előnyhöz (2-0). A második játékrész izgalmasabb lett: a 68. percben Tamás 11-esből szépített (2-1), s a gól lendületben tartotta a vendégeket. Ebben az időszak­ban kissé szenvedtek a hazaiak, de a mérkőzés hajrájában a cse­reként pályára lépő Kohl Gábor parádés gólt lőtt: az alapvonalról ballal a jobb hosszú felsőbe teker­te a labdát, 3-1. A hátralévő idő­ben a Hajós biztosan őrizte meg előnyét. A játékvezetői hármas végig együtt élt a játékkal, ítélete­ikkel segítettek abban, hogy jó mérkőzést vívjon a két csapat. Császártöltés- Bácsborsód 2-2 (1-1) Császártöltés: Kákonyi - Árvái, Berger, dr. Angeli, Farkas, Györgye, Májer, Vata, Kovács Gy., Varga Z., Albert. Edző: Vanó Sándor. Bács- borsód: Farkas A. - Varga Zs., Török Gy., Várnai, Győré M., Zavaros (Ve- verka), Héhn, Bulla (Havasi), Cifra (Csúcs, Balázs), Szabó M., Zsum- bera (Molnár M.). Edző: Kras- csenics Attila. Gólszerző: Györgye, Vata, ill. Győré, Török. Sárga lap: Kákonyi, Berger, Májer, ill. Varga, Havasi. Kitűnt: Györgye, Vata, Var­ga, dr. Angeli, ill. Farkas A., Héhn, Szabó, Veverka. Ifi: 1-1. Tudósító: Gatter István. További eredmények: Katymár- Kunbaja 3-0 (1-0), Vaskút-Gara 2-1 (0-0), Érsekcsanád-Szakmár 7-0 (4-0). Gólokkal enyhítették fájdalmukat molnár fatelep megye ii. észak A keceliek ellen javított a nyárlőrinci csapat Nyárlőrinc-Kecel (M) (2-0) Nyárlőrinc, 150 néző. Vezette: Pataki J. (Király S., Sörös A.). Nyárlőrinc: Hajagos - Bálint, Forgó, Molnár M., Csernák, Sá­fár, György (Bíró Zs.), László (Böde), Torbán, Bimbó, Mányi (Máté). Edző: György Csaba. Kecel: Nemes R. - Ponyokai, Pongrácz, Sendula J. (Tamas­kó, Béleczki, Hatvani, Prucser (Bleszák), Geiger, Rádi, Szvet- nyik B. (Lázár), Sendula Z. Edző: Flaisz Gábor. Gólszerző: Torbán 2, Bimbó 2, Böde, Rádi (öngól). Sárga lap: György Cs., ill. Prucser, Rádi. Ifi: 8-1. Tudósító: Mohá­csi Géza. A hazaiak ilyen arányban is megérdemelten nyerték a mér­kőzést. A Nyárlőrinc az utóbbi két fordulóban elszenvedett két vereségének fájdalmát eny­hítette a Kecelnek rúgott hat góllal. Vasárnap Kiskunmaj- sára látogatnak a győzők. További eredmények: Jakab- szállás-Ladánybene 2-1 (2-0), Pálmonostora-Lakitelek 3-0 (1­0), Kiskunhalasi Spartacus-Csó- lyospálos 1-1 (0-0), Tabdi-Hel- vécia 4-0 (3-0), Ballószög-Bugac 0-1 (0-0), Tiszaalpár-Kiskun- majsa 1-4 (0-1), Kunfehér- tó-Dunavecse 1-1 (0-1). A 17. fordulóból elhalasztott mérkőzésen: Kiskunhalasi Spartacus-Tabdi 0-2 (0-2). A leköpött játékvezetőt rendőrök menekítették ki szeremle/ dunafalva A balhé miatt lehet, hogy újrajátsszék a Szeremle-Baracska találkozót A Szeremle-Nagybaracs- ka találkozót az árvíz mi­att Dunafalván rendezték meg. Kár volt. A mérkő­zést ugyanis a szünetben - 0-1-es állásnál - félbe­szakította a játékvezető. A sporit leköpték. A szomszédvárak rangadóján már az első perctől óriási küz­delem alakult ki. A játékosok nem kímélték sem a saját, sem az ellenfél testi épségét. Sok alattomos belemenés tarkította a találkozót, Tóth Pál játékveze­tő pedig nem nőtt fel feladatá­hoz, képtelen volt kézben tarta­ni a mérkőzést. Az első félidő le­fújását követően a nyolc rende­zővel körülvett játékvezetőt a nézőtérről leköpték, mire a spori beszüntette az összecsa­pást. A mérkőzés helyszínét 8 órakor rendőri kísérettel tudták elhagyni a meccs játékvezetői. Szeremle: Holka (Zsibrek) - Tokodi, Tóth, Nagy Gy. (Majo­ros), Hoff, Hegyi, Kovácska, Barna, Ercsényi, Antal, Mezei. Edző: Farkas László. Nagy- baracska: Schmiz - Nagy, Papp, Bárth, Király L, Molnár, Ku- batov, Margit (Puskás), Fekete, Kertész, Suhanyeczki. Játékos­edző: Margit Csaba. Dunafalva, 400 néző. Vezette: Tóth Pál (Serdült Attila, Márton Já­nos). Gólszerző: Molnár. Sárga lap: Antal, Barna, ill. Király J., Mol­nár, Kubatov. Kiállítva: Kovácska (Szeremle). Ifi: 2-2. Tudósító: Melnik János. Bácsbokod­Bajaszentistván 0-1 ((H)) Bácsbokod, 250 néző. Vezette: Pocsai (Hász, Gál). Bácsbokod: Szöllősi - Simon, Kiss R., Tóth, Nagy, Salamon (Mojzes), Kürtös (Keresztesi), Pencz, Tettinger, Berwinkl, Szénási. Edző: Bará- kovics István. Bajaszentistván: Székely - Császár, Nagy Á., Nagy D., Káli, Timer, Éber (Radics), Király, Moóri, Maro- sovity, Szőcs (Kovács). Edző: Szólik Gábor. Gólszerző: Éber. Sárga lap: Berwinkl, Mojzes, ill. Moóri. Kitűnt: Kiss R., Simon, ill. Káli, Nagy Á. A közepes iramú találkozón a kapuk nem forogtak veszély­ben. A mezőnyben folyt a játék, a hálóőröket ritkán zavarta meg egy-egy kapura tartó labda. A mérkőzés összképe alapján a döntetlen igazságosabb ered­mény lett volna. A szerencsé­sebb csapat nyerte a találkozót. Ifi: 0-10. Tudósító: Barákovics István. Akker Tiizép megyei I. osztályú labdarúgó-bajnokság Kiskunfélegyházi HTK-Tiszakécske 2-0 (1-0) Kiskunfélegyháza, 400 néző. Vezette: Vörös (Fülöp, Kri- ván). KHTK: Tóth - Nádasdi, Val- kovics, Nagy L., Kovács, Újvári, Péntek (Horváth), Sza­bó T., Lengyel (Bagi M.), Szabó A. (Vida), Barna. Edző: Gyurik József. Tiszakécske: Modla - Pálin­kás, Maczkó (Szabó Z.), Bagi G., Fazekas, Forgó, Kővári, Sáfrán (Szekeres), Habony, Vi- dakovic (Kovács A.), Fórizs. Edző: Ézsiás Gábor. Gólszerző: Szabó T. 2. Ki­tűnt: Tóth, Nádasdi, Valkovics, Szabó T., Barna illetve Modla, Forgó, Fórizs. Sárga lap: Mod­la, Fazekas. Ifi: 2-1. Tudósító: Fekete József. Tompa-Kiskörös 1-2 (1-0) Tompa, 400 néző. Vezette: Aradi (Varga, Vén). Tompa: Vasuth - Bálind, Sza­kács, Velez (Béleczki), Ren- csár, Kiss, Kosa (Horváth Zs.), Snyehola (Beszedics), Csa- mangó, Fenyvesi (Tóth), Hor­váth B. Edző: Kószó László. Kiskőrös: Mlinkó - Mok- rickij, Schiszler, Somlyai, Pecznyik, Sárközi, Gillich T. (Kertész), Gillich B., Kecske­méti (Balogh), Dedák, Szlovák R. (Rumán). Edző: Szlovák László. Gólszerző: Snyehola, illetve Balogh, Rumán. Kitűnt: senki, illetve Sárközi, Dedák, Szlo­vák R. Sárga lap: Rencsár, Gillich T. Kiállítva: Schiszler (45. perc). Ifi: 0-2. Tudósító: Fábián Mátyás. Bácsalmás-Solt 2-4 (1-3) Bácsalmás, 350 néző. Vezette: Sánta P. (Hodován, Tamás). Bácsalmás: Jaszenovics - Snyehola Á. (Krix), Juhász, Győrfi, Rudics, Sztojanovics, Mándity (Bartuc), Bögre, Be- rényi, Hercz (Cs. Kovács), Tóth F. Edző: Kovács József. Solt: Tüskés - Márics, Duzmath, Fekete, Nagy I. (Jenei), Frei, Hugyecz Gy., Tóth A. (Turcsik), Orosz (Ács), Bónyai, Sallai. Edző: Bozsó György. Gólszerző: Bögre, Tóth F., il­letve Sallai, Tóth A., Hugyecz Gy., Ács. Sárga lap: Győrfi, Ács. Ifi: 2-1. Tudósító: Prókai Károly. ló. perc: Bögre a kimozduló kapus felett a kapuba emelte a labdát, 1-0. 20. perc: A vendégek kont­rája végén Sallai a jobb alsó sarokba lőtt, 1-1. 35. perc: Egy a solti térfélről visszajátszott átadást szereztek meg a ven­dégek, amivel a lesen álldogá­ló Tóth Andrást szöktették. A síp néma maradt, így Tóth senkitől sem zavarva a jobb alsó sarokba helyezte a lab­dát, 1-2. 35. perc: A középkez­dés utáni hazai támadás vé­gén Tóth F. a kapufát találta telibe. 38. perc: A jobb szélen futó solti támadás végén az őrizetlenül hagyott Hugyecz Gy. a védők között, a jobb alsó­ba lőtte a labdát, 1-3. 78. perc - az elszántan rohamozó Bácsalmás a jobb szélen - a 16-os vonalával egy magas­ságban - jutott szabadrúgás­hoz. Bögre ívelt kapu elé a lab­dát, s a remek ütemben, érke­ző Tóth F. a bal alsó sarokba fejelt, 2-3. 85. perc: : Acs a í f i ill 1 fiT i ...... Ili ■■■ 1. KHTK 22 19 3 0 57-12 60 2. Akasztó 21 13 3 5 46-23 42 3. Izsák 21 13 2 6 62-34 41 4. Kiskörös 22 12 4 6 36-25 40 5. Halta 21 10 7 4 47-26 37 6. Solt 21 10 6 5 36-29 36 7. Dusnok 22 9 5 8 36-37 32 8. Softvadkert 22 9 4 9 39-34 31 9. Kunszállás 22 8 6 8 36-34 30 10. Tompa 21 7 7 7 45-38 28 11. Tiszakécske 22 8 3 11 39-40 27 12. Kerekegyháza 21 6 4 11 37-46 22 13. Bácsalmás 22 6 4 12 34-56 22 14. Kalocsa 21 4 5 12 35-41 17 15. N.nádudvar 22 4 4 14 27-47 16 16. Szabadszállás 21 0 1 20 8-98 1 jobbösszekötő helyéről a kapu jobb alsó sarkába lőtte a lab­dát: 2-4. További eredmények: Har- ta-Kunszállás 1-0 (1-0), Ke- rekegyháza-Dusnok 2-3 (1-2), Soltvadkert-Nemesnádudvar 1-1, Kalocsa-Szabadszállás 5-0, Izsák-Akasztó 4-1 (2-1). 1 A MOLNÁR FATELCP «EGYE 1! raj 1UÁSA I 1. Bugac 22 16 5 1 52-15 53 2.Ladánybene 22 15 2 5 60-26 47 3. Tabdi 20 15 2 3 48-19 47 4. Pálmonostora 21 11 6 4 49-24 39 5. Csólyospálos 21 12 2 7 43-34 38 6. Nyárlőrinc 22 10 5 7 50 •36 35 7. Dunavecse 21 8 10 3 41 •29 34 8. Kiskunmajsa 22 9 4 9 36-31 31 9. Helvécia 20 9 2 9 42­■36 29 10. Kunfehértó 22 11 8 7 32­-30 29 11. Jakabszállás 22 6 6 10 57-57 24 12. Kecel 21 6 5 11 24-43 20 13. Khalasi Spart. 22 4 5 13 29 ■48 17 14. Tiszaatpár 21 4 3 14 22­■59 15 15. Lakitelek 21 4 2 15 17­46 14 16. Batlöszőgi KSK22 2 1 19 15-64 7 1. Hajós 21 15 4 2 75-25 49 2. Bajaszentistván 21 14 5 2 48-21 47 3. Sükösd 22 14 2 6 49-34 44 4. Érsekcsartád 22 10 9 3 44-23 39 5. Katymár 22 12 2 8 39-35 38 6. Kelebia 22 10 4 8 48-39 34 7. Bácsbokod 21 10 3 8 51-33 33 8. Bácsborsőd 22 8 5 9 42-36 29 9. Szakmár 21 7 6 8 37-43 27 10. Kunbaja 22 7 6 9 36-43 27 11. Császártöltés 22 7 6 9 46-60 27 12. Fájsz 22 8 2 12 39-57 26 13.Nagybaracska 21 5 4 12 29-42 19 14. Vaskút 22 4 6 12 31-48 18 15. Szeremle 21 3 8 10 35-67 17 16. Gara 22 1 4 17 25-68 7 Az előrehozott BL-döntő első felvonása labdarúgás Az egész szezon talán legnagyobb érdeklődéssel várt két találkozóját játssza egymással az AC Milan és az FC Barcelona a Bajnokok Ligája elődöntőjében. Az első felvonás­ra ma 20.45-től kerül sor. A két gigászt már a sorozat megkezdése előtt favoritnak tartották a szakemberek. Ezt igazolva viszonylag simán jutot­tak el a legjobb négyig, ahol amolyan előrehozott döntőt ját­szanak. A két gárda eddig hét­szer találkozott egymással: egy döntetlen mellett egyaránt há­romszor nyert a Milan és a Bar­celona. Carlo Ancelotti, az ola­szok edzője: - A legjobbkor vár ránk a legnagyobb kihívás, mi­vel pszichésen és fizikálisán is nagyszerű állapotban van a csa­patom. A tegnap belázasodott Inzaghi kivételével mindenkire számíthatok. Frank Rijkaard, a spanyolok holland mestere is bizakodó, bár neki némi problémát okoz, hogy sérülés miatt nem számít­hat Messire és az az eltiltott De­cora. A pénteki, Villarreal ellen aratott fontos bajnoki győzelem után az FC Barcelona most már minden idegszálával a Milánra összpontosít.