Petőfi Népe, 2006. március (61. évfolyam, 51-76. szám)

2006-03-21 / 67. szám

SPORT PETŐFI NÉPE - 2006. MÁRCIUS 21., KEDD Kerekegyháza - Solt 1-2 (0-2) Kerekegyháza: Solt Fekete András Fejes Duzmath P. (Tengeri) Kovács Virág Gazdag Marosvölgyi (Fűz) Balogh Polgár Trepák Dávid Márton Márics Duzmath J Fekete Nagy Orosz Sallai (Bónyai) Hugyecz (Jenei) Tóth Juhász Edző: Edző: Gazdag Attila Bozsó György Kerekegyháza, 100 néző. Vezette: Szűcs G. (Tóth I., Tamás N.). Gólszerző: Fűz, ill. Sallai, Bónyai. Sárga lap: Polgár, Kovács, ill. Duzmath J. Bónyai, Tóth. Kitűnt András, Fűz, Fejes, ill. Juhász, Orosz, Bónyai, Dávid. Ifi: 0-2. Tudósító: Szentirmay Tamás. 4. perc: Jobb oldali beadás után Sallaihoz került a labda, aki jobbal a kapu közepébe lőtt, 0-1. 7. perc: LABDARUGÓ MEGYEI I. OSZTÁLYÚBAJNOKSÁG, 18. FORDULÓ Gólerős cserejátékosok a pályán a felső léc fölött. 38. perc: Bónyai Máricshoz passzolt, akinek lövését csak öklözni tudta Fekete. 40. perc: Polgár kapáslövése nem sokkal a kapu felett hagyta el a játékteret. 42. perc: Bedobás után Tóth Bónyaihoz továbbított, aki ellépett a védők mel­lett és nagy erővel a jobb felső sarok­ba talált, 0-2. 51. perc: Bónyai Tót­hoz passzolt, akinek a lövését Feke­te kitenyerelte. 52. perc: Gazdag a A solti Hugyecz a kereki Kovács és Fűz szorításában tör kapura. Márics Tóthot ugratta ki a tizenha­tosnál, a csatár senkitől sem zavar­tatva lőhetett kapura, de Feketét ta­lálta telibe. 33. perc: Gazdag bal ol­dali szöglete után András perdített kapura. A labda nem sokkal ment el jobb oldalon vezette fel a labdát, majd szöktette Fűzt, aki Dávid mel­lett kilőtte a jobb alsó sarkot, 1-2. 54. perc: Márics szabadrúgását Duzmath J. öt méterről fejelte fölé. 58. perc: Márics futtából leadott lö­vése az oldalhálóban akadt el. 59. perc: Tóth a bal oldalon húzta meg a támadást, már a tizenhatoson belül járt amikor lőtt, Fekete öklözve men­tett. 63. perc: Egy kapu előtti kavaro­dás után András lövését lábbal véd­te Dávid. 65. perc: Márics beadása után Tóth lőtt kapura. A labda már túljutott Feketén, de Fejes a gólvonal előtt beérte a labdát és felszabadí­tott. 87. perc: Fűz közeli lövését láb­bal hárította Dávid. Érdekesnek ígérkezett a talál­kozó, ugyanis a vendégek tré­nere, Bozsó György korábban a kerekegyházi csapatot is edzet­te. Jelenlegi együttesében pedig több olyan játékos is helyet ka­pott, aki korábban a Kerekegy­házát erősítette. Harta - Szabadszállás 6-0 (3-01 Kunszállás - N.nádudvar 0-2 (0-2) Tomoa­1 CM © Ha rta: Szabadszállás: Kunszállás: Nemesnádudvar: Tompa: Kiskunfélegyháza: Zsinka Csorba Fekete R. Szabados Cseh Tóth Czigler Zelenka Váczi Knapig Bálind Szabó A. Vékony Progli Samu Pusztai Szakács Barna Tóth (Scherer) Szombati Fekete 1. KissJ. Béleczki Kovács Vejtei Sári Kertész G. Sánta (Simon) Rencsár Na© Sebestyén Bálint Koleszárik (Kiss K.) Balta Kiss Kelemen Ispán (Lázár) Zalavári (Jakab G-) Jaskó (Pataki) Kovács Kosa (Beszedics) Valkovics Bálint (Szabadi) Pataki Virág (Kertész Ä.) Szűcs Tóth (Velez) Nádasdi Balogh Jakab J. Fekete Zs. Száhler (Kosár) Csamangó (Bállá) Újvári Zsibok (Szauer) Páll Lapsánszki Kiss D. (Schindler) Horváth Zs. (Simola) Szabói Szabó (Aranyi) Árva Pöszmet Tusori Horváth B. Kádár Edző: Edző: Edző: Edző: Edző: Edző: Alföldi Albert Búzási Balázs Kertész Gábor Jagicza László Kószó László Gyurik József Harta, 200 néző. Vezette: Varga Z. (Aradi Cs., Vén E). Gólszeiző: Vejtei 2, Sebes­tyén, Szabó, Ispán, Szauer. Kitűnt Vejtei, Szabó, Sebestyén, Szauer, ill. Csorba. Ifi: 12-0 (a második félidőre nyolc fővel érke­ző vendégek egyik játékosa nem tudta folytatni a játékot, így a mérkőzés félbe­szakadt). Tudósító: Grőb János. Soltvadkert-Tfegakflcske 141 (O-Ql Soltvadkert Tiszakécske: Hatvanyi Modla Korsós (Bada) Pálinkás Szarka Forgó Hiisch(HokzimmerZ) Makra Eperjesi Ha bony Marton Maczkó Schmidt (Tóth P.) TóthG. Lelkes Vidakovic (HolczimmerT.) Fórizs Gusztos TóthT. Szekér Sáfrány Molnár Edző: Edző: Hímer István Ézsiás Gábor Soltvadkert, 100 néző. Vezette: Tóth S. (Ser­dült, Vörös). Gólszeiző: HolczimmerZ. Kitűnt Hatvanyi, Eperjesi, Marton, Gusztos, ill. sen­ki. Sárga lap: Szarka, Hirsch, Marton, Vida­kovic. Ifi: 5-1. Tudósító: 0. Kovács Gábor. 1 M AKKER TtiZÉP MCCYEI1. 0S7TÍIY ALLASA 1. KHTK 18 16 2 0 51-11 50 2. Akasztó 17 12 2 3 41-17 38 3. Izsák 16 10 2 4 55-30 32 4. Kiskőrös 1« 10 m 5 29-19 32 5. Solt 16 9 4 3 29-22 31 6. Harta 17 8 6 3 44-24 30 7 Soltvadkert 18 8 2 8 34-30 26 8. Tompa 17 6 5 6 37-32 23 9. Kunszállás 18 6 5 7 30-32 23 10. Dusnok 17 6 4 7 28-28 22 11. Tiszakécske 17 6 2 9 33-33 20 12. Bácsalmás 18 m 4 9 28-45 19 13. Kereke©háza 16 4 4 8 27-35 16 14. N.nádudvar 18 3 3 12 21-41 12 15. Kalocsa 17 2 4 11 29-40 10 16. Szabadszállás 17 0 ü 16 7-84 1 Kunszállás, 100 néző. Vezette: Fülöp (P. Szabó, Narancsik). Gólszeiző: Száhler2. Kitűnt Samu, Pöszmet ill. Szabados, Pusz­tai, Kiss J., Szűcs, Száhler. Sárga lap: Kertész G., Fekete Zs., Tusori, Knapig. Ifi: 2-0. Tudósí­tó: Kertész Károly. A vendégek a mérkőzés elején - az első öt percben I - rúgtak két gólt, tehát nagyon jól kihasználták a kunszál­lási védelem hibáit Innentől a hazaiak végig­támadták a mérkőzést, de a számtalan el­puskázott gólhelyzet mellett mindössze két kapufa szerepel a teljesítménylistájukon. Izsák-Kiskoros 1-1 (1-0) Izsák: Kiskőrös: Házi Mlinkó Garaczi (Parti) Aszódi Jávorka Schiszler(Rumán) Virágh Somlyai Kocsis Sárközi Telek (Ámann) Mokrickij Riscutia Pecznyik Kirchner Szentgyörgyi (Ba­Juhász logh, Kecskeméti) Gréczi Dedák Hleba (Török) Gillich B. Gombár (Gillich T.) Edző: Edző: Gréczi Gábor Szlovák László Izsák, 300 néző. Vezette: Vörös G. (Kriván, Hász). Gólszeiző: Pecznyik (öngól), ill. Sárközi. Kitűnt Házi, Kocsis, ill. Aszódi, Somlyai, Sárkö­zi, Mokrickij. Sárga lap: Juhász, Aszódi, Gom­bár, Kecskeméti. Ili: 2-4. Tudósító: Izsák László. Tompa, 300 néző. Vezette: Holczimmer (Harsányt Dulai). Gólszeiző: Szabó T. ill­ésből), Kádár. Kitűnt Csamangó, Horváth B., Kiss, ill. Barna, Nagy, Kádár. Sárga lap: Nagy, Nádasdi, Barna. Ifi: 0-0. Tudósító: Fábián Mátyás. Rendkívül gyenge játékve­zetés mellett, jó színvonalú mérkőzésen, erősen vitatható körülmények között szer­zett két góllal tudott csak nyerni a bajnok­esélyes vendégcsapat. Kalocsa - Bácsalmás 2-2 (2-21 Kalocsa: Bácsalmás: Igaz Zsemberi Haris Marcsó Szabó Rudics Mácsai Győrfi Balogh Snyehola Á. Jánosi Párczen (Fuszenecker) Cs. Kovács András (Páncsics) Perity Bögre (Juhász) Kerekes (Varjú) Sztojanovics Karkus(Czinner) Mándity (Berényi) Keszthelyi Hercz (Krix) Edző: Edző: Márton Zsolt Kővári Péter Kalocsa, 300 néző. Vezette: Sebestyén (Sza­bó, Tamaskó). Gólszeiző: András, Keszthelyi, ill. Bögre, Mándity. Kitűnt András, Perity, Keszthelyi, ill. Bögre, Sztojanovics, Mándity. Sárga lap: Szabó, Fuszenecker, Győrfi, Sztojanovics, Páncsics, Berényi. Ifi: 0-0. Tu­dósító: Márton Zsolt Dusnok-Akasztó 0-2 (0-0). A mérkőzésről nem kaptunk tudósítást. jön a 19. forduló! Március 25., 15 óra: Szabadszállás- Kerekegyháza, Tiszakécske-Tompa, Kiskunfélegyházi HTK- Kalocsa; március 26., vasárnap, 16 óra: Dusnok-Kunszállás, Nemesnádudvar-Izsák, Solt-Soltvadkert, Kiskőrös-Harta, Akasztó-Bácsalmás. A mérkőzés elején úgy tűnt, könnyű győzelmet aratnak a Soltiak. A gyors gól után is adódtak helyzetek a hazai kapu előtt, de ezek kimaradtak. A fél­idő vége előtt aztán növelte elő­nyét a vendég gárda, ami nyug- tatólag hatott a csapat játékosa­ira. Talán túlzottan is, ugyanis szünet után nem sokkal be­találtak a hazaiak, 1-2. A szépí­tést követően izgalmasabb lett a játék. A kerekegyháziak meg­próbáltak kiegyenlíteni, de a Soltiak előtt is akadtak helyze­tek. Végül is az első félidei gól- ratörőbb játéka alapján a Solt megérdemelten vitte el a há­rom pontot a Kerekegyháza ott­honából. MESTERMÉRLEG 4 > M c* Gazdag Attila (balra): - Egyéni hi­báink miatt győzött a szerencsé­sebb csapat. A második félidő ké­pe alapján a döntetlen reálisabb lett volna. Bozsó György: - Küz­delmes mérkőzésen úgy érzem, ! hogy megérdemelten nyertünk. LABDARUGÓ MOLNÁR FATELEP MEGYE II. ÉSZAK Pálmonostora - Jakabszállás 44) (3-0) Tiszaatoár - Ladánvbene 0-1ÍO-OI Kiskunmaisa­Helvécia 2-0 ÍO-O) Pálmonostora: Jakabszállás: Tiszaalpár: Ladánybene: Klsluinmajsa: Helvécia: Mindák KásaCs. Ma©ar Lászka Feketű Körtvélyesi Na©P. Csákó Kovács T. Mészáros Kozák Orbán ifj. Papp L Kovács A. Hekkel Ferenc Kránicz Török Kovács L Major Sinkó Miskei Domán Seres Kovács S. (Pintér) Kánisz Márton Guttyán Segesvári Juhász Locskai (Pozsár) Torbavecz (Mellár) Bu©i Gy. Hídvégi (Dóka) Kovács J. Hardi (Komonyi) Seres Bátori KovácsJ. Tóth Na©G. Kovács Tóthi. Bőröndé Dudás (Bu©i A.) Baranyi T. (Baranyi L) SíberM. Pető Tamási (Papp L) Törteli Pásztor (Dömötör) Németh (Dorogi) Szikora (Máriás) ifi. Mata (dr. Szűcs L. Palásti Baranyi Balogh (Ozsváth) SíberZ. Kovács) Polgár Kullai (Kun 1.) Tóth Berta (Rakonczai) Varga (Kolompár) Dobosi Liptai Edző: Edző: Edző: Edző: Edző: Edző: Fehér László TorbaveczJózsef Kása István Ozsváth Ferenc Kondákor Ferenc Mata József Pálmonostora, 100 néző. Vezette: Suba Z. (Béleczki L, Szilvás! Gy.). Gólszeiző: Tóth 1.2, Polgár, Tamási. Sárga lap: senki, ill. Major, Kovács A. Kitűnt Tóth I. (a mezőny legjobbja), ifj. Papp, Szűcs, Nagy P., ill. Kása, Torbavecz. Ifi: 3-0. Tudósító: Papp László. Megérdemelten nyertek a hazaiak, de a gól- különbség nagyobb is lehetett volna. Nvárlőrlnc -1 Kocsis Bálint Csemák (Mányi) Molnár M. Kutasi Csilics (Bíró Zs.) Sáfár Bődé (Pádár) László (Bánszki) Torbán Bimbó Edző: György Csaba Nyártörfnc, 220 néző. Vezette: Forgács A. (Lengyel L, Vén L). GóIszbiző: Torbán 2, Bim­bó, ill. Bállá. Sárga lap: Csemák, Bimbó, Sá­fár, ill. senki. Ifi: 1-1. Tudósító: Mohácsi Géza. A jó iramú mérkőzésen ilyen arányban is tel­jesen megérdemelten nyertek a hazaiak. Ballószög - Kiskunhalas 1-0 í 1-01 Ballószög: Kajtár Turcsányi Szöböllődi Kocsis (Gyönge) Szalai Patai Bencsik (Apró) Mózes (Bekő) Oláh (Kosa) Andrási (Rózsa) Sipos KjsKunhabsi Spartacus: Boros Pásti (Paprika) Kazinczi Szabó Simon Lőrincz Vida Siha Szem (Máté) Vígh Gál (Kovács) Edző: Edző: Máté Gábor Siha János Ballószög, 60 néző. Vezette: Ézsiás (Dudás, Herczeg). Gólszeiző: Andrási. Sáiga lap: Szöböllődi, ill. Kazinczi. Kitűnt Turcsányi, Pa­tai, Mózes, ill. Boros, Lőrincz, Pásti. Ifi: 3-0. Tudósító: Máté Gábor. Tiszaalpár, 100 néző. Vezette: Agócs(Szé- csényi, Suba). Gólszeiző: Dorogi. Sáiga lap: Kovácsi, Kovács J., ill. senki. Kitűnt Magyar, Kovácsi,Tamás, Hekkel, Márton, ill. Ferenc, Hídvégi, Dorogi, Rakonczai. Ifi: 0-1. Tudósító: Kamasz Imre. A hazai csapat közel állt a pontszerzéshez. A vendégek nyolc perccel a mérkőzés lefújása előtt szerezték mega győz­testalálatot telek 3-1 (2-0) Kunfehértó-Bugac 0-2 (0-1) Kecel - Dunavecse 0-1 (0-0) Lakitelek: Kunfehértó: Bugac Kecel: Dunavecse: Varga 0. Csorba Jelen Nemes R. Losonczi T. Balia L Ábrahám Szele Geiger Cs. Kovács A. Tóth S. Hérány Papp Sendula Z. Fekete R. Kalics Németh Cseke Hatvani Krepsz (Verbóczki) Vankó (Kiss) Ficsor Dongó Pongrácz Szabó R. Verebélyi (Almási) Horváth Kállai Vargacz(Szvetnyik) Zsolnai Z. Tar (Balázsevics) Seregély Sendula J. (Batá­Kovácsi Holló Molnár (Farkas) Kiss (Iholt) novics, Bleszák) Felföldi Kotvics (Budai D.) Berki Szabó Verba Pandúr (Zadravecz) Lángos (Lőrincz) Lajkó Ronkó (Nádasdi) Herczeg Görbe (Sümegi L) Ónodi (Budai J.) Tóth Fütyü Jungwirt Varga Szilá©i Rádi Edző: Edzó: Edzó: Edző: Edző: Bállá László Bodor László Fütyü Illés Flaisz Gábor Sümegi József Kunfehértó, 100 néző. Vezette: Patyi Z. (Kohajda, Greikich). Gólszeiző: Szabó, Ronkó. Sáiga lap: Tóth, Ábiahám, ill. Jelen, Cseke. Kitűnt Ficsor, Ábrahám, ill. Papp, Szabó, Szele, Kállai. Ifi: 2-4. Tudósító: Csupity Zoltán. A végig mezőnyfölényben ját­szó hazai csapat képtelen volt gólt lőni, míg a vendégek szórványos támadásaik közül kettőt góllal fejeztek be. A hazai csapat tizen­egyest is hibázott A pálya alkalmatlansága miatt elma­radt a Tabdi-Csólyospálos találkozó. Március 15-én két elmaradt mécs­esét pótoltak. Eredmények: Balló­szög-Jakabszállás 1-1, Ladánybe- ne-Kunfehértó 3-1. 19. FORDULÓ, márc. 25., 15 óra: Bugac-Tiszaalpár, Ladánybene- Nyárlőrinc, Dunavecse-Pálmonos- tora, márc. 26., 16 óra: Kecel- Kis- kunmajsa, Helvécia-Kunfehértó, Csólyospálos-Ballószög, Lakitelek- Tabdi, Kiskunhalas-Jakabszállás. Wskunmajsa, 150 néző. Vezette: FilusT. (Tö­rök, Filus N). Gólszeiző: SíberZ., Kolompár. Sárga lap: senki, ill. Orbán, Török, Ifi. Mata. Kitűnt Na© (mezőny legjobbja), Kozák, Kránicz, Kovács J., SíberM., ill. Orbán, Ju­hász. Ifi: 0-14. Tudósító: Lórik László. Kondákor Ferenc: - Nem játszottunk jól, a győzelem az akarat diadala volt Kecel, 150 néző. Vezette: KaszalaM. (Szöllősi F„ Szomjú R.). Gólszeiző: Varga. Sár­ga lap: Pongrácz, Herczeg, ill. Felföldi, Görbe, Szabó, Zsolnai. Kitűnt Pongrácz, Rádi, Sendula, ill. Losonczi, Verbóczki, Fekete, Sza­bó R. Ifi: 0-6. Tudósító: Udvarhelyi István. Az első félidőben felváltva kerültek veszélybe a kapuk, gól nem született Szünet után meg­szerezte a vezetést a Dunavecse (52. p.), s a hazaiak hiába küzdöttek elszántan, nem tud­tak egyenlíteni. 1 A MOtNAR FATELEP MEGYE II. ÉSZAK ALLASA 1.Ladánybene 18 14 1 3 54-17 43 2. Bugac 18 13 4 1 44-14 43 3. Tabdi 15 11 1 3 37-19 34 4. Csólyospátos '15»! ■ « 39-30-33.. 5. Nyáriőrinc 18 9 4 5 39-25 31 6. Dunavecse .Il­a w m 39-27 30 7. Pálmonostora ii 8 5 4 41-24 29 8. Kiskunmajsa ül Ili 2 8 31-27 26 9. Kunfehértó 18 7 4 7 29-27 25 10, Helvécia 16 7 1 8 33-30 22 11. Jakabszállás 18 4 4 10 29-51 16 12. Kecei 17 4 3 10 20-35 m 13. Khalasi Spart. 17 4 2 11 24-37 14 14. Tiszaalpár 17 4 ■ 11 19-46 wm 15. Lakitelek 17 3 2 12 16-41 ii 16. Ballószögi KSK18 2 m 15 15-59 7.