Petőfi Népe, 2006. március (61. évfolyam, 51-76. szám)

2006-03-27 / 72. szám

SPORT PETŐFI NÉPE - 2006. MÁRCIUS 27., HÉTFŐ 10 LABDARUGÓ NB II. KELETI CSOPORT Sok hibával játszottak SOROKSÁR - KECSKEMÉTI TE 2-1 (1-1) Budapest, 300 néző. Vezette: Li­di (Ralf, Schuszter). Soroksár: Kurucz F. - Benke, Cseri, Babos, Tlilák, Hegedűs, Hajdú (Horváth 74.), Kurucz L., Melczer, Sipos (Kiss 81.), •Havrán (Simon 67.). Edző: Ele­kes József. KTE: Nagy Lázár, Srdjan, Kurucsai, Farkas, Bagi (Szabó 77.), Kislőrincz (Barna 64.), Némedi, Ursz, Kása, Bállá (Tóth Gy. 80.). Edző: Török László. 10. p.: Bállá nagyszerű labdá­val ugratta ki Kását, aki a tizen­hatoson belül egy csellel tisztá­ra játszotta magát és tíz méter­ről a jobb sarokba lőtt, 0-1. 31. p.: Egy beívelés után a labda Havrán elé került, aki ki­használva a kecskeméti védők hibáját 9 m-ről a jobb felső sa­rokba lőtt, 1-1. 46. p.: Egy előreívelt labdával Havrán kilépett, és 17 méterről nagy gól lőtt a léc alá, 2-1. 90. p.: Egy kecskeméti táma­dás végén Tóth megcsúsztatta a labdát, az Szabó elé került, ő 8 m-ről tüzelt, Kurucz F. bravúr­ral hárított. Jól kezdett a KTE, amely a 10. percben egy szép támadás végén a vezetést is megszerezte. Ezután érthetetlen módon kapkodóvá vált a vendégek játéka, a csapat több védekezési hibát is vétett. Szinte törvényszerű volt, hogy ezek egyikét kihasználva a haza­iak kiegyenlítenek. A szünet utá­ni 10. másodpercben a kecske­méti védők helyezkedési hibáját követően vezetést szerzett a So­roksár. A félidő közepétől -főleg a cserék után - feljött a KTE, át­vette az irányítást, egyenlítési le­hetősége is volt, ez azonban ki­maradt. Kitűnt Havrán, Hajdú, Mel­czer, illetve senki. További eredmények: Bakta- lórántháza-Szolnok 1-1, Kazinc- barcika-Jászapáti 1-2, Oroshá- za-Vác 2-3, Bőcs-Nyíregyháza 1- 0, Karcag-Vecsés 5-0, Budafok- Makó 2-3. A lányok csak egy lépésre állnak a feljutástól ASZTALITENISZ NB I. A-CSOportOS női mérkőzés: Dobos Lakberen­dezés Kecskeméti Sp.-Nagy- kanizsa 11-7. Gy.: Dimanic 3, Kókai 3, Madarász 2, Misurák 2 és a Dimanic-Kókai páros. A szezon legfontosabb mécs­esét játszották a listavezető kecskemétiek, akik a 3. helyen álló "Nagykanizsát fogadtáKTA mérkőzésnek nagy tétje volt, hi­szen bármelyik csapat győzel­me nagy lépést jelenthetett -a feljutás felé. A párosoknál a Davidovics-Óber kettős simán verte a Madarász-Misurák pá­rost. A másik asztalon a Dimanic-Kókai pár nagy csatá­ban nyert a Stojan-Szász duó ellen. Egyéniben Kókai és Dimanic magabiztosan nyerték meccseiket, míg Madarász és Misurák szoros partik után sze­reztek értékes győzelmeket. A vendégeknél Stojan három meccsét is simán hozta. így a 3. kör végén már 10:4-re vetettek a hazaiak, ami már a végső győ­zelmet is jelentette. Az utolsó körre kicsit leengedett a Sparta­cus, és ott csak Dimanic tudott nyerni. Ha a Kecskemét a továbbiak­ban hozza a kötelező győzelme­ket a Tolna és az Érdért ellen, akkor feljut az Extra Ligába. Szily György edző: - Minden játékosom ötösre vizsgázott. Ha a 10:4-et veszem, akkor simá­nak tűnik a meccs, ha a ll:7-et, akkor viszont komoly csatának. Az igazság valahol a kettő kö­zött van. Köszönjük a szurkolók biztatását. Nyolcadik a nyitófutamon Talmácsi Gábor (képünkön) a legjobb hondásként ért célba. motorsport Talmácsi Gábor, a Honda Scot magyar pilótája a 8. helyen végzett a gyorsaságimo­toros vb jerezi nyitó futamán. A 125 kem-es kategória másik magyarja, Tóth Imre a 26. lett.- Alaposan elfáradtam. Örü­lök, hogy az első versenyen az új csapattal sikerült értékes pontokat gyűjtenem. Megpró­báltam az élbollyal menni, de probléma adódott a váltóelekt­ronikával. Nem rossz ez a 8. hely, de ha rendbe jövök, és a motorom is összeáll, ennél csak jobb jöhet - nyilatkozott Talmácsi, aki a csapattól szár­mazó információ szerint beteg- „ sége (influenza) miatt a futam előtt infúziót kapott. A 125 kem-es géposztályban a spanyol Bautista (Aprilia) pá­lyafutása első futamgyőzelmét aratta. A 205 kcm-eseknél a spanyol Lorenzo, a MotoGp-ben az olasz Capirossi győzött. LABDARÚG Ó NB III. ALFÖLD CSOPORT Pontokat vesztett a listavezető KISKUNHALAS - BÉKÉSCSABA 1-1 ((H)) Kiskunhalas, 600 néző. Vezette: Fülöp. Kiskunhalasi FC: Greksa - Pócsik, Czifrák, Kárász, Szabó (Bogdán), Kovács R, Anka, Maravik R, Facskó (Törőcsik), Kovács N. (Répás), Tóth I. Edző: Velez Attila. Békéscsaba: Such - Ferenczi, Czipó, Tóth K., Balázs, Szenti, Cseke (Dobi), Czira, Okos (Multyán), Kocsis, Lengyel (Ju­hász). Edző: Jakab Péter. Szépen gyülekeztek a nézők és a rendfenntartók a csoport- rangadó előtt. A listavezető vi­harsarkiak drukkerei is megér­keztek, amit a pálya mellett ivó­ból kihallatszó „Hajrá lilák!” rigmusuk is jelzett. A laza, né­hol igen mély talajú pályán jó negyedóráig csak küzdelmes, „idény eleji” játékot láthatott a közönség. 17. perc: Tóth I. egy szép csel után lőtt a rövid sarok irányába, de Such biztosan védett. 23. p.: Czira ballal küldött nagy lövést a jobb fölső sarok irányába, de Greksa kiütötte a labdát. A következő kecsegtető hely­zet is a vendégek előtt adódott, de a leshatárról kilépő Lengyel emelése elakadt a halasi cerbe­rusban. A Czifrák vezérletével masszívan védekező halasiak a támadásokról sem mondtak le, amit a vajdasági légiós, Mara­vik P. 20 m-ről megeresztett lö­vése is jelzett, de Such kapus ezúttal a labda útját állta. A kapuk nem forogtak külö­nösebb veszélyben, így igen­csak váratlan Tóit a halasiak ta­lálata. 49. p.: Kovács N. kapott remek kiugratást a 16-os vonala előtt. A halasi csatár a lassú csabai védők kíséretében kilé­pett és magabiztosan gurított a kapuba, 1-0. A kiskunhalasi Pócsik (balról) és Facskó (fejpánttal) közös erővel Igyek­szik elfejelni a labdát a békéscsabai Játékos elől. Ném sokkal később Maravik próbálkozott távolról, de a csa­bai kapus fogta ezt a löketet is. A gól utáni sokkból fokozatosan tértek magukhoz a csabaiak, amit Czira helyzete is jelzett, de a középpályás fölé bombázott. 68. p.: Okos egyenlíthetett volna, de Greksa védte a gye'nge lövést. 69. p.: Ismét Okos-Greksa párharc alakult ki. A halasi ka­pusban előbb elakadt a csabai támadó lövése, de a labda visz- szapattant Okos elé, aki ismét kapura emelt. Ekkor Kárász ki­vágta a gólba tartó játékszert. A hazai kapu azonban nem szaba­dult fel, mert a labda Kocsis elé került, aki a kapu jobb oldalába bombázott, 1-1. (A gól hatalmas örömöt oko­zott a csabai drukkereknek, akik addig a Itták biztatása mel­lett, csak a halasi kapitány Czif­rák gyalázásával voltak elfoglal­va. Néhányon ugyanis a pályára rohanva örvendeztek az egyen­lítő gólnak, így a játék ötperces szünet után folytatódhatott.) Az alapszakasz második helyén VÍZILABDA OB I/B-s férfimérkő­zés: Hírős Villanó Fókák Kecs- kemét-Tipográfla 12-7 (1-1,5-1, 3-4, 3-1). Kecskemét, 100 néző. Vezette: Bátori, Mucskai. Kecskemét Harkai - Bácsi M. 1, Dongó 3, Hartman 3, Berente 3, Csigó, Jenei. Csere: Rátkai 2, Bogdán, Budai, Varga I. Edző: Kovács Róbert. A vendégek szereztek előnyt, amit Berente csak a negyed vé­gén egyenlített ki. A második negyedben egy értékesített fő­városi büntető után Hartman egyenlített. Bácsi M. vezető gól­ját követően megindult a kecs­keméti henger, Dongó kétszer is betalált. A harmadik negyed változatos játékot hozott. Budai centerposzton kiharcolt ember­előnyeit jól hasnosították a ha­zaiak. Ugyanakkor a Tipográfia a hazai védelem rövidzárlatát kihasználva jártak túl Harkai eszén. Az utolsó negyedben a fáradni látszott a fővárosi gár­da, a hazaiak pedig újra átvet­ték a játék irányítását. Győzel­mével a Kecskemét csoportmá­sodikként zárta az alapszakaszt és bekerült a play-off-ba a leg­jobb 8 csapat közé. Kitűnt Berente, Dongó, Rát­kai, Harkai, ill. Szilágyi Zs. 4, Szabóki 1, Vörös 1, Homolya 1. LABDARÚGÓ NB III. DRÁVA CSOPORT Több góllal is nyerhettek volna SZEKSZÁRD-BAJA 0-1 (04)) Szekszárd, 150 néző. Vezette: Albert. Bajai LSE: Nuszpl - Gyenei, Végh A., Viszmeg B., Trucz (Hernády), Gazsi (Faldum), Schindler, Papp, Reitman, Nagy E., Koch. Edző: Ónodi Ta­más. 1. perc: Egy hazai szabadrú­gás után Berengyán 22 méter­ről a felső lécet találta el. 2. perc: Papp beadása után a labda alig csúszott el Nagy E. előtt. 45. perc: Gyenei élesen belőtt labdáját Nagy E. vágta mellé. 47. perc: Koch kígyózott át a hazai védőkön, majd lőtt, a ka­pus bravúrral szögletre men­tett. 52. perc: Nagy E. lövése után a labda csak centikkel kerülte el a kaput. 56. perc: Schindler 23 m-ről kapura küldött labdája alig szállt mellé. 78. perc: Hernády lecsapott egy keresztlabdára és jó ütem­ben Koch elé tálalt. A rutinos csatár becsapta védőjét és a kimozduló kapus mellett biz­tosan lőtt a hálóba, 0-1. 81. perc: Nagy Előd már csak a kapussal állt szemben, de óriási helyzetben mellé emelt. A Baja a második félidőben mutatott játéka alapján megér­demelten nyert. A jobbára véde­kezésre kényszerített hazaiak a felezővonalat is csak ritkán lépték át. A vendégek több gól­lal is győzhettek volna. Kitűnt: Horváth, Lizák, ill. Papp, Koch, Gazsi, Gyenei, Viszmeg B. Eredmények: Pécs-Mohács 14), Komló-Szentlőrinc 1-1, Tamási- Siklós 5-1, Dupaszentgyörgy- Bonyhád 1-1, Balatonboglár- Dombóvár 0-2, Bóly-Beremend 0-1, Kozármisleny-Nagyatád 5-2. A halasiak nem omlottak ösz- sze, sőt a cserecsatár Répás majdnem gólokkal mutatkozott be az NB Ill-ban. A Csólyospá- losból igazolt játékos előbb Facskó szögletét fejelte ölé, majd a 78. percben közelről ka­pura emelt, de Such bravúrral hárított. 80. p.: Facskó csavart kapura 18 m-ről egy szabadrú­gást, de a hosszú sarokra lőtt labda a felső léc alsó lapjáról ki­vágódott ki. Hatalmas szeren­cséjük volt a vendégeknek, akik az utolsó percekben ugyan beszorították a hazaiakat, de már nem akadt gólszerzési le­hetőségük. A rangadón végül igazságos döntetlen született. Kitűnt Czifrák, Pócsik, Facs­kó, Kovács N., ill., Kocsis, Tóth K., Such. Velez Attila: - A meccs előtt is kiegyeztem volna ezzel az eredménnyel. Küzdelmes mér­kőzésen a játékosaim betartot­ták a taktikai utasításokat, így elégedett vagyok. Jakab Péten - Tudtuk, hogy nehéz meccs vár ránk a teljesen átformálódott halasiak ellen. Helyzetünket nehezítette a ta­laj, mivel mi eddig csak műfü- vön edzhettünk. Eredmények: Túrkeve-Monor 14), Algyő-Sarkadkeresztúr 4-1, Cegléd-Hódmezővásárhely 2-1, Szarvas-Gyula 2-1, Örkény-Da- bas 14), Tápiógyörgye-Mezőtúr 1-4. [NB III. ALFÖLD CSOPORT. m M EH 1. Békéscsaba 16 12 3 1 34-12 39 2. Rákőcafalva 15 10 3 2 32-13 33 3. Kiskunhalas 16 10 1 5 29-15 31 4. AlgyájjjUBgfi 16 9 1 6 29-21 28 5. Gyula 16 9 0 7 27-28 27-C.. . Afafji m ft.2AJ8.26 7. Monor 16 7 4 5 25-19 25 8. Hódmezővh. 16 m 2 1» 23-21 23 9. Dabas 16 7 1 8 28-29 22 10. Cegléd m 4. 6 6 15-19 ..18 11 . Mezőtúr 16 5 3 8 21-28 18 12. Örkény 15 IP m ül 14-21 17 13.Tápiógyörgye 16 4 4 8 20-29 16 14. Szarvas M 3 3 10 20-41 12 15. S.keresztúr 16 1 1 14 14-40 4 At NB II. KELETI CSOPORT AI tASft 1. Vác * 16 12 3 1 40-16 39 2. Soroksár 15 8 4 3 23-16 28 3. Nyíregyháza 16 8 3 5 29-17 27 4. jászapáti 16 9 0 7 30-20 27 5. Bocs 16 8 3 5 23-19 27 6. Baktalóránth. 16 7 5 4 27-14 26 7. Szolnok 16 6 8 2 26-13 26 8. Kazincbarcika 16 7 3 6 30-27 24 9. Makó 16 5 6 5 25-23 21 10 Orosháza 16 5 4 7 33-33 19 11. Vecsés 16 5 2 9 21-29 17 12. Budafok 16 4 3 9 17-29 15 13. KTE 16 2 7 7 19-34 13 14. Karcag 16 4 1 11 21-44 13 15. ESMTK 15 2 2 11 15-45 8 1. Szentlőrinc 17 12 5 0 41-10 41 '2. Dombóvár 17 10 6 1 26-13 36 3. Komló 17 10 4 3 26-10 34 4. Bonyhád 17 8 5 4 22-15 29 5. Kozármisleny 17 8 5 4 31-25 29 6. Tamási 17 8 2 7 39-28 26 7. Nagyatád 17 8 1 8 31-27 25 8. Mohács 17 7 2 8 18-21 23 9. Bóly 17 6 4 7 20-23 22 10. Szekszárd 17 5 5 7 17-26 20 11. Balatonboglár 17 5 4 8 23-30 19 12. Baja 17 6 0 11 2534 18 13. D.szentgyörgy 17 4 5 8 16-34 17 14. Pécs / 17 4 3 10 11-26 15 15. Siklós 17 3 4 10 16-28 13 16. Beremend 17 4 1 12 1123 13 ■ ■ *:ä Mmííéé* 1. Bremen-Hannover 5-0 1 2, Duisburg-Bayern München 1-3 2 3. Hamburg-Dortmund 2-4 2 4. FC Kom-J-rartKTurt 1-1 X 5. Mainz-Hertha 2-2 X 6. Schalke-Wolfsburg "2 42.' 3t 7. VfB Stuttgart-Leverkusen 0-2 2 8. Bielefeld-Nürnberg 0-0 X: 9. K'lautem-M’gladbach 3-0 1 10. Juventus-Roma 1-1 X 11. Lazio-Sampdoria 2-0 1 12. Milan-Fiorentina 3-1 all 13. Parma-Internazionale 1-0 l piusmerHözes: 14. Üjpest-Debrecen 2-1 l