Petőfi Népe, 2005. november (60. évfolyam, 256-280. szám)

2005-11-03 / 257. szám

SPORT PETŐFI NÉPE - 2005. NOVEMBER 3., CSÜTÖRTÖK Kibabráltak a Kécskével, így a Mezőtúr áll az élen Röplabda Extra Liga férfimérkő­zés: Dunaferr-Phoenix Mecano Kecskeméti RC. Dunaújváros, 17 órakor. Országos permek baj­nokság leány alapszakasz, A-l csoport Résztvevő csapatok: Bertrans-Phoenix Mecano Kecs­keméti RC, Szegedi RSE, MÁV Előre RC Székesfehérvár, Kalo­csai SE. Kalocsa, városi sport­csarnok, 9 óra. Magyar Kupa női mérkőzés, 1 ford. 1. meccs: Ka­locsai SE-Angyalföld, Kalocsa, városi sportcsarnok, 18 óra. A visszavágót másnap 11 órakor ugyancsak Kalocsán rendezik. Kosárlabda NB I. B-csoportos női mérkőzés: Baja Újvárosi DKSE-Kiss Lenke Kosársuli. Baja, Dr. Posta Sándor Sportcsarnok. 17.30-kor. (A 9. fordulóból előrehozott találkozó.) ELMARAD a Sportegyesületek Országos Szövetségének péntekre Kecskemétre kihelyezett elnökségi ülése és a sportfórum is. iwróf%ü TANÁCSADÓ NBL 1. Fehérvár-MTK x, 2 2. ZTE-Újpest 2 BUNDESLIGA I. 3. Bayern München-Bremen 1 4. Frankfurt-Bielefeld 1, x 5. Hertha-Kaiserslautern 1 6. Leverkusen-Dortmund x, 1 7. Schalke-Duisburg 1 8. Wolfsburg-FC Köln 1 9. M’gladbach-Hamburg 1 10. Nürnberg-VfB Stuttgart 2, x olasz-a 11. Lazio-Internazionaie x 12. Messina-Roma x, 2 13. Milan-Udinese 1 +1: Palermo-Sampdoria 1, x kézilabda NB Il-es férfimérkőzé­sek: Mezőtúr- Tiszakécske 25-24 (12-12). Mezőtúr, 350 néző. V.: Bodóczki, Ökrös. Tiszakécske: Rapi - Kovács 5, Magyar 3, Nagy 4, Demeter 3, Oneth 2, Ober- man 1. Csere: Berényi 5, Pocsai 1, Szabó, Nyikos. Edző: Rapi Ró­bert. Hétméteres: 4/2, ill. 4/3. Ki­állítás: 12, ill. 12 perc. Tudósítónk szerint a meccs előtt a hazai vezetők közölték, hogy ők az eredetileg kiírt 15.30 helyett két órával későbbre tud­ják csak kiállítani csapatukat. A vendégek ez nem fogadták el, és a játékvezetők is kijelentették, hogy a meccs kezdése a hivata­losan kiírt időpont. Aztán nem tudni, mi történt, de a játékveze­tők a kezdési időpontban még­sem jelentek meg, hanem üzen­tek a kécskeieknek, hogy hibás a jegyzőkönyv. Ezt a vendégek - az előzővel megegyezően - 5 perc alatt újraírták. Fél óra múl­va megjelent a két bíró, s közöl­ték a kécskeiekkel, hogy ha a bajnokit nem játsszák le a ké­sőbbi időpontban, büntetésre számíthatnak. Ennyi huzavona után, 45 perccel a hivatalos kez­dést követően mégis útjára in­dult a labda. A Kécske percek alatt elhúzott (12. p.: 1-6, 20. p.: 5-10). Onnantól kezdve érdeke­sen fújtak a játékvezetők. Több esetben sípoltak bele a vendé­gek támadásaiba (ilyenkor egy­két percig állt a játék), időntúli mezőtúri gólt érvénytelenítet­tek, majd ez a találat mégis be­került a jegyzőkönyvbe és így tovább... A hazai pálya előnyét igencsak élvező Mezőtúr kieről­tetett győzelmének köszönhető­en a délkeleti csoport élén ta­nyázhat (14 pont). Második a Tiszakécske (12). Kalocsa-PEAC 46-28 (19- 10). A két csapat nem volt egy súlycsoportban, a Kalocsa győ­zelme nem volt kétséges. Szűcs László edző: - Az eredmény jel­zi, hogy igen jó támadójátékot nyújtottunk. A 28 kapott gól vi­szont azt mutatja, hogy a máso­dik félidő közepétől nem tud­tunk eléggé koncentrálni. Kecel-Hercegszántó 38-26 (22-15). Kecel, 150 néző. Vezet­te: Antós, Zabos. Kecel Nagy - Tamás 7, Perjési 7, Vajas 7, Árvái 1, Miksi 3, Tóth S. Csere: Lázár 3, Tóth K. 3, Kanyik 2, Csóti 4, Zupkó 1, Laki, Antóni. Edző: Szakács Józséf. Herceg- szántó: Komlódi - Kisszabó 3, Gál 2, Buzogány 7, Metzger 5, Holpert 7, Hirtenberg 1. Csere: Pekenov, Gyurity, Nagy, Báltin, Major 1. Edző: Gál Géza. Kiállítás: 2, ill. 6 perc. Hétmé­teres: 7/4, ill. 3/2. A vendégek kezdtek jobban, ötletes megol­dásaik végén a játékszer utat ta­lált a hazai kapuba. A félidő fe­lénél azonban megtorpant a Szántó. Egymás után három zic­cert hibázott, amiből a hazaiak gólokat értek el. Egy kiállítás után pedig „elcserélték magu­kat”, így a kombinatív támadó­játékot bemutató Kecel tovább növelte előnyét. A második fél­időben még inkább felpörgött a hazai csapat. Ezt az iramot a vendégek már nem tudták kö­vetni, ezért a gólkülönbség egy­re nagyobb lett. NYÍLT HÉTVÉGE A SZENT KRISTÓF AUTÓCENTRUMBAN! FANTASZTIKUS AKCIÓK ÉS AJÁNDÉKOK NOVEMBER 5-ÉN ÉS 6-ÁN SZOMBATON ÉS VASÁRNAP EXTRA NYITVA TARTÁS: 8.00-20.00 REGGELTŐL ESTIG TÁRT AJTÓKKAL VÁRJUK! FordHovány Hovány Autóplanet Szent Kristóf Autócentrum 6000 Kecskemét, Szt. László krt. 70. Tel: 76/487-300 // Őszi első a Fiat-csapat kézilabda Veretlenül az élen a halasi lányok Vasas József a halasiak edzője és az őszi első Fiat KB Autoteam SE csapata. Megj'ei női bajnokság: Fiat KB Autoteam SE-Tíszakécske VSE 26-18 (8-5). Hat KB Autoteam SE: Blehó (k) - Vasas 1, Vízkeleti 2, Fehér H., Tassiné 7, Brindza 6, Fad- diné 8, Cs.: Nagyné (k), Dusnoki, Ács 1, László, Botka 1. Tiszakécske VSE: Nagy A. - Lo­vas 2, Palástiné 1, Mokos 5, Nagy G. 3, Buzsák 4, Villám 2. Cs.: Sugár E. (k), Antal 1, Borzák, Fehér A., Kalló, Szabó, Sugár G. Az őszi szezon két ve­retlen csapata találkozott a kis­kunhalasi ÁMK-ban. A hazai FI­AT talán az esélyesség terhe, ta­lán a megszokott biztos győzel­mek okán enervált játékkal, ál­mosan kezdett, amit rendre ki­használt a Tiszakécske. Kevés gól, hazai hibák és kemény küz­delem játszott főszerepet az első negyedórában. Még a 17. perc­ben is 5-2-re vezettek a kécs- keiek. A félidőhöz közeledve fordított csak a Vasas József edzette hazai együttes, miköz­ben 6 hétméterest hibáztak el. A második félidőben Blehó ka­pus remek védései és a táma­dásban jeleskedő Brindza, Fad- diné, Tassiné hármas góljaival egyre nőtt a hazaiak előnye. Vé­gül állandósult a 7-8 gólos hala­si vezetés és különösebb izgal­mak nélkül nyertek a „Ha­tosok”. Az Autoteam SE így ve­retlenül - a legkevesebb gólt kapva és a legtöbbet dobva -, zárta első helyen az őszi idényt. Beremend-Hercegszántó 22- 19 (10-11). A vendégek sokáig csak „barátkoztak” a szabadtéri pályával, de aztán belelendültek és többnyire vezettek is 1-1 gól­lal. Szünet után a hazai csapat volt a kezdeményezőbb, ekkor a Szántó csak futott az eredmény után. Igaz, az 55. percben még sikerült egyenlíteni, de a Bere- mend minden erejét mozgósítva végül győzött. Kitűnt: Klär 7/3, Lengyel 5/2, Tábori 4. BÁCS-KISKUN PÁLYÁIN TÖRTÉNT Röplabda NB I-es női mérkőzés: Angyal­föld-Kalocsai SE 0:3 (-21, -17, - 14). Budapest, vezette. Hor­váth, Farkas. KSE: Czár, Vass, Sztupovszki, Majoros, Gimesi A., Faragó E.. Csere: Bures (li­beró), Csintalan, Szele, Gyimesi N. Juniorok: 0:3. Edző: Farágóné Magyar Edit. Papír­forma-győzelmet arattak a ka­locsai lányok. Asztalitenisz Extra Liga férfimérkőzés: Kecskeméti Spartacus-Szom­bathelyi AK 10:1. Kecskemét, , TO V '"I ' 70 néző. Vezette: Dékány, Almási. Öt nap alatt három mérkőzés, három győzelem a Spartacus javára. A kecskemé­tiek (Demeter, Szarka, Vajda, Turbók) jó formában, remek so­rozatot produkáltak. Fodor Mik­lós edző: - Kicsit tartottunk az ellenféltől, de a fiúk kiemelke­dően jó játékot bemutatva biz­tosan nyertek. Kosárlabda Megszerezte idei első győzel­mét a női kosárlabda NB I/B- ben eddig nyeretlenül sereg­hajtó Baja Újvárosi DKSE. .thinr • ' Nagypál Gábor edző csapata a Debreceni ASE elleni mérkőzé­sen végig vezetve, magabizto­san, és olykor igencsak tetsze­tősen játszva nyertek a hajdú­ságiak ellen. Eredmény: Baja- Debrecen 8048. Vízilabda OB H-es forduló, Békéscsaba: Békéscsaba-HVSE II. Kecske­mét 7-13, Szentesi Öregfiúk- Kecskemét 14-5. HVSE FI.: Ku- rucz - Nagy R. 2, Király 1, Ba­logh T. 1, Nyilas Á. 1, Nagy I. 9, Győré 1, Benedek T., Zsigmond 2, Rozgonyi 1 (játékosedző). ÁRVERÉSI HIRDETMÉNY A Kincstári Vagyoni Igazgatóság (1054, Budapest. Zoltán ti. 16.. a továbbiakban árvereztetö) a kincstári vagyonnal való gazdálkodásról szóló 58/2005 (IV.4.) Korul. rendelet vonatkozó fejezetei alapján árverés keretében értékesíti a Magyar Állam tulajdonában és az árvereztetö vagyonkezelésében lévő alábbi vagyonelemeket: Dél-Alföldi Regionális Igazgatóság Kecskeméti Kirendeltsége s-sz Ingatlan címe Hisz Tér-mérték Megnevezés TuLh. Kikiáltási ár ÁFA in' Bruttó Ft Ft 1. Kalocsa, belterület 5033 6738 beépítetlen terület 1/1 400 000 0 Árverési előleg összege: 40 000 Ft. Megjegyzés: Nem beépíthető terület 2. Kalocsa, Hunyadi u. 82. 514 1335 pártház 305/1335 7 312 500 1462 500 Árverési előleg összege: 731 250 Ft. Megjegyzés: A társtulajdonost elővásárlási jog illett meg. 3. Kiskunhalas, Bajcsy-Zs u. 26. 110/A/2 75 lakás 1/1 4 800 ÜÜÜ 0 Árverési előleg összege: 480 000 Ft. 4. Kiskunhalas, belterület 8381 558 beépítetlen terület l/l 1 125 000 225 000 Árverési előleg összege: 112 500 Ft. 5,. Kiskunhalas, belterület 8382 558 beépítetlen terület 1/1 1125 000 225 000 Árverési előleg összege: 112 500 FI. 6. Kiskunhalas, belterület 8384 558 beépítetlen terület 1/1 1 125 000 225 000 Árverési előleg összege: 112 500 Ft. 7. Kiskunhalas, belterület 8385 558 beépítetlen terület 1/1 1 125 000 225 000 Árverési előleg összege: 112 500 Ft. 8. Kalocsa.belterület 1350/27 4412 beépítetlen terület 1/1 82SOOO 165 000 Árverési előleg összege: 82 500 Ft. Megjegyzés: Szolgalmi joggal terhelt az ingatlan. 9. Kiskőrös Mohácsi u. 57/1. 3668/1 609 lakóház, udvar 55/100 5 500 000 308 000 Árverési előleg összege: 550 000 Ft. Megjegyzés: A társtulajdonost elővásárlási jog illeti meg. 10. Kiskőrös Mohácsi u. 57. 3668/2 604 lakóház udvar 1/4 1 220 000 24 000 Árverési előleg összege: 122 000 Ft. Megjegyzés: Az ingatlan özvegyi joggal terhelt. A társtulajdonost elővásárlá sí jog illeti nteg. Az ingatlanok per,- teher és igénymentesek, a 2,8.9.10. tételek kivételével. Az árverés időpontja: 2005. november 21.10 óra. Az árverés helye: Kincstári Vagyoni Igazgatóság Dél-Alföldi Regionális Igazgatósága Kecskeméti Kirendeltsége 6000 Kecskemét, Bajcsy-Zs krt. 2. sz. II. em. 29. Az árverési eljárással kapcsolatban, valamint az ingatlanok megtekintésének lehetőségéről felvilágosítás kérhető: 1-7. tételek esetében Kanyó Antaltól, 8-10. tételek esetében Szabó Jánostól Tel.: 76/480-430, fax: 76/480-450. Az árverési hirdetmény teljes szövege a Magyar Közlöny Hivatalos Értesítőjének 2005. november 2. napján megjelent 44. számában, valamint a KV! honlapján (www.kvi.hu) az „Árverések, értékesítés, pályázatok" címszó alatt olvasható.