Petőfi Népe, 2005. október (60. évfolyam, 230-255. szám)

2005-10-25 / 250. szám

PETŐFI NÉPE - 2005. OKTÓBER 25., KEDD SPORT 11 LABDARÚGÓ okker tüzép MEGYEI I. OSZTÁLY Remek szezonzáró Pontja van a Szabadszállásnak Szabadszállás-SoltO-O Nemesnádudvar-KHTK 1-3 (0-01 Harta-Soltvadkert3-0 (3-0) Szabadszállás: Solt Nemesnádudvar: Kiskunfélegyháza: Harta: Soltvadkert Csorba Dávid Kékesi Tóth Zsinka Hatvanyi Papp Tüskés Szűcs (Harsányi) Szabó A. Tomolik Galántai Nagy Cs. Ács Barta Barna Czigler (Holczimmer) Németh Ecsődi Sánta Nagy Vékony Papp Paróczi Duzmath ivancsan Kelemen Vejtei (Bognár) Szekér (Gusztos) Bakos Fekete Schindler E. Nádasdi Sebestyén Eperjesi Kis-Juhász Nagyi. Schindler Z. (Simon) Térjék (Kovács) Lázár K. (Aranyi) Marton Jakab Fink (Juhász) Pesti (Száhler) Péntek Szabadi (Bálint) Schmidt (Csemák) Czégány Frei (Márton) Bécsi Újvári (Valkovics) Balogh Eiler Varga Z. (Oláh) Orosz Grúber (Tusori) Szabói Araczki (Bujáki) Lelkes (Tóth) Varga A. Tóth A. (Scherer) Máté Kádár KovácsJ. Font (Kürtösi) Molnár Edző: Edző: Edző: Edző: Edző: Edző: Búzási Balázs Freppán György Alföldi Albert Gyurik József Szabó László Hímer István Szabadszállás, 50 néző. Vezette: Suba (P. Nemesnádudvar, 200 néző. Vezette: Tóth Harta, 200 néző. Vezette: Berki (Szekeres, Szabó, Narancsik B.) Kitűnt Csorba, Bakos, Cs. (Fülöp, Kriván). Gólszerző: Ivancsan (11­Kara). Gólszerző: Vejtei, KovácsJ., Szabadi. Jakab, Varga Z., III. Dávid, Fekete, Tóth A. Sárga lap: Nagy Cs., Paróczi, Frei. Ifi: 3-3. Tudósító: Pellikán Imre. Izsák-Tomoa 7-1 (5-0) Izsák: Tompa: Házi Cseh Garaczi Bálind Jávorka Horváth Zs. (Bállá) Márton Rencsár Kirchner Kosa Hugyecz (Vincze) Szabó Parti (Ámann) Snyehola (Szilvási) Pap Fenyvesi (Horváth Juhász (Török) B.) Hleba Beszedics Gréczi Pálinkás Béleczki Edző: Edző: Gréczi Gábor Kószó László Izsák, 200 néző. Vezette: Kormányos (Fülöp, Somodi). Gólszerző: Kirchner3, Pap (11-es­bői), Juhász, Parti, Gréczi, ill. Szabó (11-es­bői). Kitűnt Garaczi, Márton, Kirchner, Pap, ill. senki. Ifi: 1-0. Tudósító: Izsák László. Az izsáki csapat tetszés szerint rúgta a gólokat. Akasztó-Kerekegyháza 1-2 (0-0) Akasztó: Kerekegyháza: Kovács L Fekete Varga B. (Judák Á.) Kovács Lehota Fejes Megyes Duzmath Béleczki Balogh Filus Kecskeméti (Fricz) Hambalkó Gazdag Csehi Trepák LázárZs. Polgár Supka (Kovács N.) Lantos Antal (Varga Z.) Virág Edző: Újvári Gábor Edző: Gazdag Attila Akasztó, 180 néző. Vezette: Sánta P. (Hodován,Tamás). Gólszerző: Csehi ill­ésből), ill. Gazdag, Lantos. Kitűnt senki, ill. Fekete, Trepák, Lantos. Sárga lap: Varga, ill. Balogh. Ifi: 5-1. Tudósító: Judák László. esböl), ill. Szabó A., Péntek (11-esből), Valkovics. Kitűnt Sánta, Ivancsan, Bécsi, Máté, ill. Szabói, Kádár, Szabó A., Barna. Sárga lap: Tusori, Harsányi, Nádasdi. Kiállít­va: Kelemen. Ifi: 0-0. Tudósító: Fridrich Jó­zsef. A hazai csapat úgy kapott ki a listaveze­tőtől, hogy az egyetlen gólhelyzetet sem dol­gozott ki a mérkőzés alatt, a három súlyos egyéni hibát azonban három góllal büntette. KunszáBás-Katocsa 3-2 (1-0) Kunszállás: Kalocsa: Kovács L Kertész Váczi Fekete Vincze Samu Bertus Koleszárik PöszmetT. (Keresztesi) PöszmetZs. Makány (Kiss) Edző: Kertész Gábor Szabadi Tóth Fuszenecker (Kovács J.) Szabó (Bréti) Farkas Balogh Palenyik Villám (Varjú) Jánosi (Keszthelyi) Perity Kerekes Edző: Márton Zsolt Kunszállás, 150 néző. Vezette: Molnár (Lo­vas, Törőcsik). Gólszeiző: PöszmetT., Ker­tész, Vincze, ill. Balogh, Palenyik. Kitűnt Ker­tész, PöszmetT., Makány, ill. KovácsJ., Perity. Ifi: 0-0, Tudósílő: Kertész Károly. I M AKKE8 TiZÉP MEGYEI 1. OSZTÁLY AlLASA 1 1. KHTK 11 10 1 0 33-8 31 2. (zsák „ 11 8 l 2 42-20 25 3. Kiskörös Ti 8 0 3 18-12 24 4. Akasztó 11 7 1 3 28-15 22 5. Solt 11 5 3 3 19-17 18 6. Harta 11 4 5 2 27-16 17 7. Soltvadkert 11 5 1 5 2Ö-19 16 8. Tompa 11 Ti! 3 4 29-24 15 9. Dusnok 11 4 3 4 20-19 15 10. Iiszakécske 11 4 2 5 25-19 14 11. Kunszállás 11 4 2 5 22-23 14 12. Bácsalmás 11 4 2 5 17^23 14 13. Kerekegyháza 11 3 3 5 19-22 12 14. Kalocsa 11 1 2 8 17-27 5 15. N.nádudvar 11 1 2 8 10-25 5 16. Szabadszállás 11 0 1 10 4-61 1 A 12. FORDULÓ MŰSORA, szombat, 13.30: KHTK-Dusnok, Tiszakécske-Nemesnádudvar, Szabadszállás-Akasztó, vasárnap, 13.30-, Kalocsa-lzsák, Bácsalmás-Kunszállás, Tompa-Harta, Soltvadkert-Kerekegyháza, Solt-Kiskőrös. Kitűnt KovácsJ., Czigler, ill. senki. Ifi: 3-2. Tudósító: Gröb János. Dusnok-Bácsafcnás2-l (0-0) Dúsnak: Bácsalmás: Bakula Zsemberi Greksa Rudics (Ótott) Andiin Snyehola Á. Jagicza Varga R. Báló F. Párczen (Kővári P.) Ottenthál Hercz (Páncsics) Simonits (Laczkó) Berényi Sáfrán Juhász Sánta Z. Mándity Bárdos Bögre Varga Z. (Sánta 1.) Tóth F. Edző: Edző: Sánta Zoltán Kővári Péter Dusnok, 130 néző. Vezette: Apró (Szabó 1., Sánta 1.). Gólszerző: Bárdos, Sánta Z., ill. Bögre (11-esből). Kitűnt Simonits, Bárdos, Greksa, ill. Tóth F., Mándity, Berényi. Sárga lap: Sáfrán. Kiállítva: Rudics (53. perc). Ili: 3­2. Tudósító: Sánta János. Kiskőros-Tiszakécske 3-1 í 1-0) Kiskőrös: Tlszakécske: Mlinkó László Aszódi (Schiszler) Bállá Kertész (Gombár) Forgó Mokrickij Makra (Kővári) Gillich B.s Márics Somlyai Maczkó (Bagi) Gillich I (Szlovák R.) Tóth (Pálinkás) Pecznyik Anka Sárközi Fórizs(Kriss) Szentgyörgyi Fazekas (Balogh) Járvás Dedák Edző: Edző: Szlovák László Ézsiás Gábor Kiskőrös, 220 néző. Vezette: Aradi (Varga, Vén). Gólszerző: Somlyai (39. p.), Márics (48. p., öngól), Pecznyik (62.), ill. Márics (54.) Ki­tűnt Gillich B., Pecznyik, ill. senki. Ifi: 4-0. Tudósító: Kelemen István. A közepes színvo­nalú mérkőzésen a helyzetek sokaságát ki­hagyó Kiskőrös megérdemelten nyert. Szlovák László: -Gyenge mérkőzésen érté­kes győzelmet arattunk. Ézsiás Gábor - A csapatban ismét volt egy ügyeletes hibázó, aki megkönnyítette a hazaiak dolgát. cselgáncs Öt kecskeméti a csapat-Eb mezőnyében A debreceni csapat Európa-bajnokságra a Kecskeméti JC öt dzsúdósa utazott a magyar válogatott tagjaként (álló sor, balról): ifj. Nagysolymosi Sándor, Nagysolymosi Sándor, a férfi szakág vezetője, Ungvári Miklós; (elöl): Hammer Erik, Kállai Zoltán, Perge Ilona. Mint arról beszámoltunk, a ma­gyar női válogatott bronz-, míg a férfiak ezüstéremmel zárták a Debrecenben megrendezett csapat Európa-bajnokságot. A kontinensvetélkedőn a Kecske­méti IC soraiból az Idén Európa- bajnoki második és világbajno­ki harmadik helyig menetelő Ungvári Miklós (66 kg), vala­mint iff. Nagysolymosi Sándor (81) lépett tatamira a férfi együttesben. Eddigi jó eredmé­nyei miatt tartalékként ott lehe­tett Debrecenben a kecskeméti Kállai Zoltán és Hammer Erik is, a csapatban bronzot szerző nők közül pedig egyedül a KJC-s Perge Ilona nyújtott százszáza­lékos teljesítményt. „Nem a végére kellett volna hagyni a döntést, a közbülső ve­reségeket kellett volna elkerül­ni. Igazából nem voltak már formában a fiúk, Braun és Ung­vári is csak klasszisból hozta a kötelezőt. Az akarás azonban dicséretes, összességében szép évzáró volt ez” - mondta Nagy­solymosi Sándor szakágvezető, a Kecskeméti JC trénere az izra­eliek ellen 4:3-ra elveszített fi­nálét követően. „Ugyanakkor örülök annak, hogy a KJC 5 dzsúdóssal vehetett részt a via­dalon, ami mutatja, hogy jó munka folyik a hírős városi klubnál. Versenyzőink idén is egy sor remek eredménnyel gazdagították Kecskemétet és a magyar dzsúdósportot. *** Vasárnap a kecskeméti városi sportcsarnokban U23-as és ju­nior országos bajnokságot ren­deznek, amely egyben utolsó válogató lesz a november 23-i, kijevi U23-as Európa-bajnok­ságra. A kecskemétiek közül Perge neve minden bizonnyal az utaslistán szerepel majd, de Nagysolymosi Tibor is kiharcol­hatja a kijevi részvételt. ■ V.T. Lemosták a Vácot a kecskeméti Delfinek kézilabda Továbbra is vezetik a bajnokságot NB I/B-s férfimérkőzés: Kecske­méti Delfin KC-Váci KSE 29-16 (14-11). Kecskemét, árpádvárosi sportcsarnok, 400 néző. Vezet­te: Kiss, Kóbor. Delfin KC: Vörös - Zapletán 12/5, Pál 4, Gábos 5, Molnár 3, Barta 1, Drabant 1. Csere: Vujasin, Majoros, Tamási 2, Ta­kács, Urbán 1, Kovács P. (k). Edző: Kun István. Hétméteresek: 6/5, ill. 1/1. Ki­állítások 6, ill. 10 perc. Idegesen kezdtek a hazaiak (6. perc: 3-3). A váciak ráijesz­tett a Kecskemétre, s a 13. perc­ben már 7-3-ra vezettek. A Del­fin az első percben dobta első akciógólját, s a 14. percig csak hétméteresből voltak eredmé­nyesek a hazaiak. A Vác min­den támadása gólt hozott, így kapust kellett cserélnie a Del­finnek. (Az ellenfél 46 éves há­lóőre, Fekete rendkívüli formá­ban védett). Ezt követően össze­állt a hazaiak védekezése (20. p.: 8-10, 25. p.: 11-11), majd a szünet előtt fordítottak Is. A második félidőt már jól kezdte a kecskeméti együttes. Zsinórban dobott három góllal megléptek a Váctól (17-12). A már jól ismert Delfin játszott ekkor, a vendégek csak elvétve találtak a hazaiak kapujába (46. p: 22-14). Főként Zapletánnal és Gábossal nem tudtak mit kez­deni a vendégek, a cserekapus, Kovács Péter pedig lehúzta a „rolót”. A záró percekre teljesen felőrölte ellenfelét a Delfin KC, s közönségszórakoztató játékkal biztosan nyerte a találkozót. Ktiűnt az egész csapat, ill. Fekete (k), Szénási. Zapletán Csaba ötször hétméte­resből zörgette meg az ellenfél hálóját. helyesbítés. Kun István: - Ezúton szeretnék a tiszaföldvári mérkőzésünk két játékvezetőjétől, Hargitai Gábortól és Markó Gábortól elnézést kérni, mivel a mérkőzés után öt perccel, a találkozó hatása alatt azt nyilatkoztam, hogy a vég­játékot kis játékvezetői segítséggel a Tiszafóldvár megnyerte. Kun István: - Csodálatos estét szereztünk ismét a kecskeméti szurkolóknak. Köszönjük ne­kik a biztatást. Remélem, hogy a jövőben is sok hasonló, közös élményben lesz részünk. Gratu­lálok a csapatnak. idegenben nyert a Bácska a rutinos Budafok ellen NB I. B-csoportos férfi kosárlab­da-mérkőzés, Keleti csoport, 4. forduló: Budafoki KK-Bajai Bácska 80-99 (15-22, 19-24, 19- 29, 27-24). Budapest, 200 néző. Vezette: Kovács Z., Mocsai L. Bajai Bácska: Kancsár 22/6, Hosszú G. 24, Kati 4, Tóth N. 16/3, Ágfalvi 13/3. Csere: Rad­nóti 12/6, Szabó A., Mészáros 4, lankovics 3/3, Kovács P. 1. Edző: Kajtár Zsolt, Csányi Ta­más. A rutinos játékosokból ál­ló Budafok otthonában az első negyed közepéig döntetlen volt az állás. Ezután a fiatal bajai gárda - főleg jó védekezésének köszönhetően - 10-0-ás soroza­tot produkált, s végül hétpontos előnnyel zárta a negyedet (15- 22). A második negyed közepé­re a Budafok két pontra felzár­kózott (15. perc: 26-28), ám a bajai edző időkérését követően ismét rendezte sorait a Bácska. Kancsárék pillanatok alatt tíz pont környékére növelték elő­nyüket (16. perc: 26-35). A Bu­dafok újfent visszakapaszko­dott, ám a jól játszó Kancsár Zol­tán triplájának és Hosszú Gergő indulásból szerzett pontjainak köszönhetően 15 ponttal „elhú­zott” a Kajtár-csapat (19. perc: 29-44). Végül ebből 12 maradt a félidőre (34-46). A nagyszünet után a jó véde­kezés és a pontos támadás meg­hozta eredményét, háromperc­nyi játék után közel húsz pont­tal vezetett a Bácska (23. perc: 36-54). Kisebb hullámvölgy kö­vetkezett (25. perc: 44-56), ám ezt követően Hosszú 6 pontja, Kancsár egy, valamint Radnóti két triplája „sokkolta” a Budafo­kot (28. perc: 48-70). Az utolsó negyedben a Baja már csak a különbség megtartására töreke­dett. így a saját palánk alatti ki­tűnő játék és a 62 százalékos dobóteljesítmény azt jelentette, hogy a Bácska megszerezte első idegenbeli győzelmét. Kajtár Zsolt: - Valahogy ilyen hozzáállás és csapatmunka kell ahhoz, hogy idegenben is le­gyen győzelmi esélyünk. Véde­kezésünk igazi csapatmunka volt, mindenki jól teljesített. ToborZÓ A karate wado-ryu szakága iránt érdeklődő gyere­kek és felnőttek részére hirdet toborzót a Baja Wado Karate Dojo SE. A 6-12 éves gyerekek hétfőn, kedden és csütörtökön 16.30-17.30-ig, a felnőttek ked­den és szombaton délután fél 6- tól 7 óráig, míg szerdán és pén­teken 18-19 óra között jelent­kezhetnek a bajai Vasvári utcai Boxing Sportcentrumban Major Tamás karatemesternél (telefon­szám: 20/91-33-269). Edzők: Major Tamás klubvezető (3 dán), Bogdán Attila (3 dán), Ma­jor Nóra (2 dán). Totó A 42. fogadási héten 13 plusz egy találatos szelvény 74 darab volt. Nyereményük egyen­ként 172.774 forint. A 13 talála- tosokra 46.032, a 12-esekre 964, a 11-esekre 142, míg a 10- esekre63 forintot fizetnek. Még nem közölt totóeredmény: 14. Roma-Lazio 1-1...x Mai műsor asztalitenisz. Szu­per Liga férfimérkőzés: Kecske­méti Spartacus-Maribor (szlo­vén). Kecskemét, Széchenyi sé­tány 11., 17 órakor.