Petőfi Népe, 2005. október (60. évfolyam, 230-255. szám)

2005-10-10 / 237. szám

SPORT 9 PETŐFI NÉPE - 2005. OKTÓBER 10., HÉTFŐ Magyar vereség Szófiában labdarúgás Lecsúsztak a 8. vb-selejtező csoport harmadik helyéről Bulgária-Magyarország 2-0! Az első gól előtti jelenet: Gyepes fejjel „szökteti” Berbatovot, aki góllal fejezi be a bolgár akciót. A magyar labdarúgó-válo­gatott világbajnoki selej­tezőn 2-0-ra (1-0) kika­pott Szófiában Bulgáriá­tól. A magyarok csak ab­ban az esetben végezhet­nek a csoport harmadik helyén, ha szerdán Buda­pesten legyőzik Horvátor­szágot, Bulgária pedig nem nyer Máltán. Bátran kezdett a magyar válo­gatott, Torghelle már a 3. perc­ben vezetést szerezhetett volna, de közelről a kapufát találta el. A folytatásban mezőnyjáték folyt a pályán, enyhe bolgár fó­üSHü£Q^Bl 1. Bulgária-Magyarország 2-0 1 2. Horvátország-Svédország 1-0 1 3. Finnország-Románia 0-1 2 4. Oánia-Görögország 1-0 1 5. Szlovákia-Észtország 1-0 1 6. Ciprus-lrország 0-1 2 7. Svájc-Franciaország 1-1 X 8. Norvégia-Moldova 1-0 1 9. Olaszország-Szlovénia 1-0 1 10. Skócia-Fehéroroszország 0-1 2 11. Anglia-Ausztria 1-0 1 12. Litvánia-Szerbia 0-2 2 13. Belgium-Spanyolország 0-2 2 pluszmérközés: 14. Csehország-Flollandia 0-2 2 lénnyel. A 30. percben a ma­gyar válogatott „rúgatott” egy gólt a hazaiakkal. A második félidőben Kerekes beállásával két csatárral játszottak a ma­gyarok. Az 55. percben azon­ban egy újabb súlyos védelmi hibát követően megduplázta előnyét a hazai csapat. A játék­rész közepén mindkét oldalon adódtak lehetőségek, a legna­gyobb helyzet Torghelle nevé­hez fűződik, aki már másodszor találta el a kapufát. A 77. perc­től Kovács Zoltán pályára lépé­sével már három magyar csatár volt a pályán, de a magyar együttes csak lesgólig jutott. Lothar Matthäus, a magyar válogatott szövetségi kapitánya szerint csapata Bulgária elleni 2-0-ás idegenbeli vereségéhez együttese gyengébb teljesítmé­nye mellett a játékvezetői hár­mas tévedései is hozzájárultak. A szakember úgy véli: az első hazai gól előtt Király Gábor hi­bázott. - Szerettünk volna olyan teljesítményt nyújtani, mint Málta, Argentína vagy Svédország ellen - mondta a vb-selejtezőről Matthäus. - A játékosok hozzáállásával ezút­tal is elégedett voltam, a teljesít­ményünk azonban elmaradt a várakozástól. Ebben sajnos km moly szerepe volt a játékvezető­nek is, aki két tizenegyest nt*fn adott meg nekünk, és asszisz­tensei tévedései miatt számta­lan ígéretes akciónkat állította meg tévesen lesen. Hriszto Sztoicskov, a bolgárok szövetségi kapitánya szombat este visszakapta a bíróktól, amit a svédek ellen elvettek tő­le. Ettől függetlenül a mi hibá­inkról is szót kell ejteni. Az el­ső hazai gólt mi hoztuk össze, Király nem szólt Gyepesnek, hogy kijött a kapuból. Egy ilyen rutinos kapus nem követhet el ekkora hibát. Csak Torghelle teljesítményével ^voltam elége­dett. A hajrában- egy butaság miatt kiállíttatta magát, ennek ellenére ő volt az egyetlen, aki­től azt láttam, amit vártam. Ez­zel a bolgárok elleni meccs le van zárva, mostantól a horvá- tokra kell koncentrálnunk. Bí­zom benne, hogy az utolsó vi­lágbajnoki selejtezőnkre sokan eljönnek biztatni a csapatot és szépen búcsúzunk a selejtező­sorozattól. 8. csoport: Bulgária-Magyarország 2-0 (1-0). Szófia, 2000 néző. Vezet­te: Delevic (szerb). Bulgária: Ivankov - Kisisev, Topuzakov, V. Hiev, Venkov, G. Hiev, Sz. Petrov (Kamburov, 73.), Jankov (Gargorov 68.), Lazarov (Georgiev 61.), M. Petrov, Berbatov. Magyarország: Király - Bodnár, Stark, Gyepes, Vanczák, Fluszti, Balog, Buzsáky (Kovács 77.), Flajnal, Halmosi (Kerekes 46.), Torghelle. Gól: Berbatov a 30., Lazarov az 55. p. Sárga lap: Sz. Petrov a 66., ill. Torghelle a 33. és a 92. p. Piros lap: Torghelle a 92. p. A 8. selejtezőcsoportban másik mérkőzésén: Florvátország-Svéd- ország 1-0 (0-0), gl.: Sma (11-esből) az 56. p. A csoport állása 9 forduló után: 1. Florvátország 23 pont, 2. Svédország 21, 3. Bulgária 14,4. Ma­gyarország 13, 5. Izland 4, 6. Málta 2. A szerdai zárófordulóban: Ma­gyarország-Florvátország, Svédország-lzland, Málta-Bulgária. LABDARÚGÓ NB III« DRÁVA CSOPORT Még egy becsületgólra sem futotta BAJAI LSE-SZENTLŐRINC 04 (0-2) Baja, 150 néző. V.: Szendrei. Baja: Nuszpl - Viszmeg B., Végh A., Gyenei, Papp, Hernády (Glavatity), Trucz, Faktum, Reit- mann, Nagy E., Koch (Tirpák). Edző: Raffai Rudolf. Szentlőrinc: Horváth - Amb- ruszt (Karsai), Zámbó, Schusz- ter, Papes, Kutyáncsányin (Wittrédi), Gálfi, Leipold, Lóth, Laki, Krász (Berkics). Edző: Mé­száros Ferenc. 15. p.: Laki könnyedén lépett vissza a védőfalból, kapura for­dult és 17 m-ről kilőtte a jobb al­sót, 0-1. 27. p.: Lóth 27 m-ről bombázott a jobb felsőbe, 0-2. 49. p.: Lakit buktatták a tizen­hatoson belül. 11-es! A sértett keményen lőtt a kapu bal olda­lába, 0-3. 70. p.: Egy hosszú in­dításra Laki robbant ki védőit megkerülve, kicselezte a kifutó kapust, majd 4 méterről gurí­tott a kapuba, 0-4. Talán a türelem rózsát és pon­tot terem. Ezzel a hozzáállással kezdte a találkozót a Baja a lista­vezető, veretlen Szentlőrinc ellen. Minden apró jel arra utalt, hogy nyugodt tempóval igyekszik meg­fogni a vendégeket a hazai csa­pat. A reménykedés hamar el­múlt, hiszen Nuszpl már a 9. percben csak bravúrral tudta megvédeni hálóját a góltól. Az­tán Laki villant és máris el lehe­tett feledni a gól nélküli döntet­lent. Uralta a mezőnyt a Szent­lőrinc: kevés labdaérintéssel, gyorsabb gondolkodással és fu­tással kerekedtek a hazaiak fölé. Közben a két bajai ék vergődött a szoros őrizetben. Reitmann szép egyéni akció végén csak­nem egyenlített, a vendégkapus azonban kipiszkálta lövését. Az­tán tovább nőtt a különbség. Fél óra után jött föl a Baja, de úgy tűnt, maguk a játékosok sem hisznek a listavezető megszoron­gatásában. Szünet után sem so­kat változott a mérkőzés képe, Laki újabb találata után ment előre a Baja, de fejjel rohant a csapat a lőrinci betonfalnak. Ez megkönnyítette a vendégek hely­zetét, különösen Laki tartotta ret­tegésben a bizonytalankodó vé­dőket. Hiába igyekezett a Baja, nem sikerült szépíteni, a sokkal jobb Szentlőrinc győzelme telje­sen megérdemelt. A katasztrófá­tól Nuszpl mentette meg a hazai­akat. Kitűnt Nuszpl, ill. Laki (a mezőny legjobbja), Gálfi, Lóth, Schuszter. További eredmények: Dom­bóvár-Siklós 2-1, Szekszárd- Mohács 1-1, Dunaszentgyörgy- Kozármisleny 3-1, Tamási-Bóly 5-2, Komló-PVSK 2-0, Balaton- boglár-EÍeremend 0-1, Bony- hád-Nagyatád 2-1. LABDARUGÓ NB III. ALFÖLD CSOPORT Jó játékkal nyert a Halas, s feljött a Csaba mögé KISKUNHALAS­TÁPIÓGYÖRGYE 3-0 (2-0) Kiskunhalas, 325 néző. Vezette: Török. (Rácz, Fey). Kiskunhalasi FC: Nagy Zs. (Verebélyi) - Kárász, Czifrák, Barna, Taskovics, Bagi (Babos), Kislőrincz, Karda, Tóth I. (Ko­vács P.), Vastag, Kovács N. Edző: Török László. Tápiógyörgye: Ulviczki - Vál­lai (Bende), Fehér, Csató, Kiss, Mészáros, Túróczi, Tóth, Col­lins, Gömöri (Szabó), Bese. Edző: Lódi László. 18. p.: Taskovics ügyesen lab­dát szerzett, Bagihoz továbbí­tott, a szélső két csel után lövés­re szánta el magát, a labda a fel­ső lécen csattant. 25. p.: Karda remek indításával Tóth I. vihar­zott el az alapvonalig, az akciót Karda is követte, a labdát visz- szakapta, és igazítás nélkül 17 méterről, ballal, a védők lába között laposan a bal alsó sarok­ba lőtt, 1-0.19. p.: Jobbról, az ol­dal- és az alapvonal közelében Bagi cselezgetett, majd látta, hogy Czifrák pontosan érkezik. Mesterien középre ívelt, Czif­rák pedig bólintott, 2-0. 40. p.: Kovács N. a vendégek térfelén labdát szerzett, jól ugratta ki Tóth I.-t, aki át akarta emelni a labdát a kifutó kapuson, de hosszúra sikerült. 51. p.: Bagi remekül adott középre, Tóth I. óriási helyzetben 3 m-ről mellé pT ílü* Mi 1. Szentlőrinc 8 6 2 0 25-7 20 2. Bonyhád 8 5 3 0" MMM* -18 3. Dombóvár . 8-5 .3 0 10-5 18 4. Nagyatád f. 8 5 1 ■ 2 20-10 16 5. Komló 8 4 3 1 8-2 15 6. Kozármisteny 8 4 2 2 17-14 14 7. Tamási 8 3 1 4 16-15 10 8. Szekszárd 8 2 4 2 10-15 10 9. Dunaszentgy. 8 3 1 4 9-17 10 10. Baja 8 3 0 5 14-16 9 11. Boly 8 2 3 3 9-13 9 12. Mohács 8 2 2 4 8-13 8 13. Beremend 8 2 0 6 6-10 6 14. Balatonboglár 8 1 3 4 9-16 6 15. Pécs 8 1 2 5 5-12 5 16. Siklós 8 0 2 6 4-14 2 fejelt. 56. p.: Bagi átadása után Karda finom csellel lefordult el­lenfeléről, a következő védőn pedig átemelte a labdát, majd technikailag tökéletesen kivite­lezve a hosszú sarokba lőtt, 3-0. Török edző jól felkészítette csa­patát a foghíjasán érkező vendé­gek ellen. Az első húsz percben a tápiógyörgyeieknek ugyan akadt néhány helyzetük, de az első ha­zai gól után már érezhették: nem tudnak a halasiakkal mit kezde­ni. A szemßles Bagi, a már hosz- szabb ideje jó formában játszó Czifrák, a rutinos Barna és a mérkőzésen végig villogó Karda megoldhatatlan feladat elő állí­totta őket. Szünet után már nem is igen akadt helyzetük. Ha a ha­zaiak jobban koncentrálnak, gól- különbséget javíthattak volna. Kitűnt Nagy, Czifrák, Karda, Taskovics, Barna, illetve Kiss. Török László: - Örülök, hogy mérkőzéseinket egyre többen látogatják. Remélem, a Rákóczi- falva elleni rangadóra is sokan kijönnek. Lódi László: - Megérdemelt a hazai győzelem. Az sem ment­ség, hogy a kezdőcsapatból öten hiányoztak. Eredmények: Békéscsaba-Rá- kóczifalva 2-1, Sarkadkeresztúr- Dabas 2-4, Túrkeve-Cegléd 0-0, Szarvas-Örkény 2-2, Gyula-Al- győ 3-1, Hódmezővásárhely- Mezőtúr 0-2. Szabad: Monor. NnyHjöyi csopflüí jSuása 1. Békéscsaba 9 8:' 2. Kiskunhalas- 9 7 O' 2 17 <4* 7:21 • 7 6.JL. 1 .*,18 4. Dabas 8 5 0 3 íe-íPks 5.Túrkeve 9 4 1 4 17-14 13 6. Algyő 9 4 0 5 16-15 12 7. Tápiógyörgye 8 3 3 2 10-10 12 8. Gyula 8 4 0 4 13-17 12 9. Hódmezőv. 8 3 2 3 9-7 11 10. Monor 8 3 2 3 9-8 11 11. Cegléd 9 2 5 2 5-5 11 12. Örkény 8 2 1 5 7-12 7 13. Szarvas 9 1 2 6 10-22 5 14. Mezőtúr 7 1 1 5 7-15 4 15. Sarkadk. 8 0 0 8 5-20 0 A LIPCSEI VÍVÓ VB-N a tőröző Knapek Edina (kis képen fent) remek tel­jesítménnyel bronzérmet szerzett. Jól szerepelt a párbajtőröző Kovács Iván is, aki 7. lett, a többi magyar viszont kiesett. Ma a férfi kardozók és a női párbajtőrözők éremcsatái zajlanak.