Petőfi Népe, 2005. október (60. évfolyam, 230-255. szám)

2005-10-10 / 237. szám

SPORT PETŐFI NÉPE - 2005. OKTÓBER 10., HÉTFŐ 10 Rosszul fogadtak, kikaptak férfi röplabda Kettős vereséggel búcsúzott a CEV Kupától a KRC Hiába, na! Egy nemzetközi meccs mindig csemege. Legalábbis ezt bizonyította a Kecskeméti RC szombati CEV Kupa előselejtezőjé­nek hazai visszavágója, amelyre többen voltak kíváncsiak, mint egy átla­gos röplabdamérkőzésre. Zúgott a kecskeméti lelátón a „Ria, ria, Hungária!” rigmus, s bizakodtak a hazai hívek, hogy kedvenceiknek sikerül majd le­dolgozniuk az odavágón elszen­vedett 3:l-es vereséget. Az első szett nagyon szoros lett. A végjátékig fej fej mellett haladt a két alakulat. 25:25-öt mutatott az eredményjelző, amikor Maksa a hálóba szer­váit. Johan Verstappen, a vendé­gek mestere azonnal pályára küldte Bruyndonckx-t, gondol­ván, a sáncnál jól jöhet a belga 195 centis magassága. A cseré­nek azonban nem kellett bemu­tatnia tudását, mert Schuil fo- gadhatatlant nyitott. Ez a játsz­ma egyébként nem a végjáték­ban ment el, hanem akkor, amikor sorra rontották el szer­váikat a hazaiak. A második etap legelején is­mét Schuil volt a főszereplő. Jöt­tek a „bombái” a nyitóhelyről, a kecskeméti kispadról pedig Gyurkó mester időkérése (1:4). Nem használtak a tréner szavai, belendültek a belgák. Náluk az egyes blokk is működött, míg a hazai oldalon a hármas sem. A vendégek befűzték az oktatófil­met: könnyedén szerezték pont­jaikat a Kecskemét ellen. A má­sodik felvonás végén - az ottani találkozó eredményét is bele­számítva - már 28 pont volt a Schuvoc előnye. A Kecskeméti RC dicséretére legyen mondva, hogy nem fel­tartott kézzel lépett pályára a harmadik játékrészben. Sőt, Rapi kitűnő nyitásainak kö­szönhetően gyorsan elhúzott ellenfelétől. 22:19-nél sokan azt hitték, hogy az előny elegendő lesz a KRC játszmagyőzelmé­hez, ám ismét Schuil került a nyitóhelyre és végleg szerte- foszlatta a kecskeméti álmokat. Jó éjszakát szerzett viszont az őket elkísérő, Kék Angyalok névre keresztelt harmincfős szurkolói csoportnak. PHOENIX MECANO-KECSKEMÉTI RC-SCHUVOC HALEN (BELGA) 0:3 (-25, -12, -23). Kecskemét, 600 néző. Vezette: Skudnik (szlovén), Mocsnik. Kecskemét Hoffart, Rapi, Sornodi, Bokor E., Kása, Nacsa. Csere: Szabó T. (liberó), Schulcz. Edző: Gyurkó Sándor Az eredmény alakulása, 1. játszma: 4:3, 8:7,13:12,19:20, 22:23. 2. j.: 1:6, 3:10, 7:15,8:20,12:23. 3.j.: 5:3, 9:4,10:11,16:14,19:15, 22:19. Kitűnt Rapi, Nacsa, illetve Schuil, Glinker, Vaes. Gyurkó Sándor - Nagyon keményen szerváltak a belgák, sokszor nem tudtuk jól fogadni a nyitásaikat. Köszönjük szurkolóinknak a lelkes buz­dítást. Johan Verstappen: - Nagyon erősek voltak a nyitásaink, így viszony­lag könnyen tudtuk blokkolni a kecskemétiek támadásait. Nacsa Gábor (szemben) volt a kecskemétiek legjobbja. Tizenhat pontot szerzett a KRC-nek, ám ez még kevés volt a továbbjutáshoz. Telefonáljon és internetezzen, gyűjtse a bónuszpontokat! Figyelje októberben a telefonszámlája mellett elhelyezett programtájékoztatót, illetve regisztrációs lapot! www.t-com.huwww.t-online.hu Bányászokat táncoltattak a Hírős Villanó Fókák VÍZILABDA OB i/B-s férfimérkőzés: Hírős Villanó Fókák Kecskemét-Ta- tabánya 10-8 (4-4, 3-1,1-1, 2-2). Kecskemét, 150 néző. Vezette: Sze­gi, Varga. Kecskemét Harkai - Hásás, Vörös 2, Dongó 2, Hartman 4, Bácsi M., Berente. Csere: Rátkai 2, Budai, Bogdán, Jenei, Mócza. Edző: Kovács Róbert. Kitűnt Har­kai, Vörös, Hartman, Rátkai, Bácsi M., illetve Vejzandics (k), Csányi R. 4, Patrik 2, Kiss Sz. 1., Fazekas 1. A fizikailag erősebb, rutino­sabb vendégek számos esetben csak szabálytalanul tudták tar­tani a kombinatív vízilabdát ját­szó kecskemétieket. A kapott hazai előnyök jó része azonban kimaradt, így a vendégek az el­ső negyedben többször is vezet­tek. A második negyedben előnyt szerzett a Kecskemét, de a tatabányaiak igyekeztek lé­pést tartani ellenfelükkel. Hor­kai döntő helyzetben büntetőt védett. Végül Hartman előny-, és Rátkai akciógóljával sikerült kiharcolni a győzelmet. A cso­portrangadó szép számú, lelkes közönség előtt zajlott. *** OB l-es női mérkőzés: Kecskeméti Szerelvénybolt Villanó Fókák-Győr 6-12 (1-4,1-3,3-3,1-2). Kecske­mét, 100 néző. Vezette: Szegi. Villa­nó F: Szeles - Virágh Bo., Tóth M. 3, Kuczora, Fabó, Jancsó 1, Kiing. Cse­re: Kertes K. 1, Zombor L. 1, Bod­nár, Nehéz. Edző: Valkay Ferenc. Ki­tűnt Tóth M„ Kertes, ill. Horváth Á. 5, Gazdag 3, Szaniszló (k). A csaknem teljesen megújult - dunaújvárosi, szentesi, buda­pesti játékosokkal, a volt kecs­keméti Gazdag Erikával és Vér Adriennel megerősödött - győri­ek az első pillanattól kézben tar­tották a mérkőzést. Az első ne­gyedben Gazdag három góllal tette le a névjegyét. A 3. és 4. ne­gyed kiegyensúlyozottabb volt, de a Győr biztosan győzött. Bolgár és olasz arany RG-VB Bulgária, Illetve Olaszország (képünkön) szerezte meg az aranyér­met a bakui ritmikusgimnasztika-világbajnokság zárónapján. Eredmé­nyek, együttes kéziszercsapat: 5 szalag: 1. Bulgária 14,475 pont, 2. Olasz­ország 14,150, 3. Oroszország 13,900; 3 karika, 2 buzogány: 1. Olaszor­szág 15,675, 2. Oroszország 15,150,3. Fehéroroszország 14,823. m