Petőfi Népe, 2005. október (60. évfolyam, 230-255. szám)

2005-10-13 / 240. szám

SPORT PETŐFI NÉPE - 2005. OKTÓBER 13., CSÜTÖRTÖK 10 Nem cikáztak a Delfinek, sok volt az eladott labda Aranyos hazai szőnyeg? TANAC&ApO megérkezett az új vw JETTAi Kecskeméten a Brill Kft. VW-szalonjában e hét végén On is próbára teheti az új modellt, melyben egy kényelmes limuzin tulajdonságai maximális dinamizmussal és minőséggel párosulnak. Rendkívüli vezetési komfortja, kiváló ereje és mozgékonysága együtt a ve­zetés igazi örömét kínálja. Győződjön meg róla Ön is! ▲ kézilabda NB I/B-s férfimérkő­zés: Tiszaföldvár-Kecskeméti Delfin KC 27-25 (13-12). Tisza- fóldvár, 400 néző. Vezette: Har­gitai, Markó. Kecskemét Kovács P. - Zapletán 7/2, Takács 2, Vu- jasin, Urbán 1, Barta 5, Pál 7. Csere: Vörös (k), Molnár 2, Gábos, Majoros 1. Edző: Kun István. Hétméteres: 4/4, ill. 3/2. Kiállítás: 14, ill. 14 perc. Álmosan kezdett a listavezető Delfin a 4. helyezett Tiszaföld- vár otthonában (2-0). Ezt köve­tően felváltva estek a gólok, ám a vendégek nem találták saját játékukat. Sok labdát eladtak (9. p.: 6-3). Később feljött a Kecskemét az ideges hangulatú mérkőzésen (16. p.: 7-7), majd a vezetést is átvette (17. p.: 8-9). A szünetig egyik csapat sem „lépett el”, s minimális hazai előnnyel vonul pihenőre a két gárda. A második félidőben folytatódott a kapkodó játék (35. p.: 16-14, 40. p.: 18-17), s a leg­nagyobb különbség a 51. percre alakult ki (24-20). A meccs vége felé mozgósította erőtartalékait a vendég együttes, s négy perc­cel a lefújás előtt egyenlített (25-25). A hátralévő időben em­berhátrányba került a Delfin, két gólt dobott a Tiszaföldvár, s a bajnokság első vereségét szenvedte el a Kecskemét. Km István: - Több volt ebben a mérkőzésben, mint a kétgólos vereség, de a végjátékot kis já­tékvezetői segítséggel megnyer­te a Tiszaföldvár. cselgáncs Magyar esélyek a debreceni csapat Eb-n BUNDESUGAI. 1. Bielefeld-Hertha 2, x 2. Bremen-Nürnberg 1 3. Hamburg-Wolfsburg 1, x 4. Kaiserslautern-Dortmund 2 5. Mainz-Leverkusen 2, x 6. Schalke-Bayern München 1 7. VfB Stuttgart-Mönchengladbach 1 8. FC Köln-Hannover 1, x 9. Duisburg-Frankfurt 1 OLASZ-A 10. Siena-Udinese x, 1 11. Ascoli-Sampdoria 2 12. Empoli-Roma x, 2 13. Lazio-Fiorentina 1, x +1: Cagliari-Milan 2 ÓRIÁSI BRAVÚR. A magyar U21-es labdarúgó-válogatott szövetségi edzője, RÓTH ANTAL szerint csapa­ta óriási bravúrt hajtott végre azzal, hogy Eb-selejtezős csoportjából ki­harcolta a továbbjutást. Még veretlen a Tiszakécske kézilabda Jól szerepelnek a férficsapatok NB I/B-s férfimérkőzés: Ózd-Kis- kőrös KSK 29-25 (12-9). Ld.: Bidlek 7, ill. Szentgyörgyi 12. NB Il-es férfimérkőzések, 5. forduló: Tiszakécske-Újkígyós 29-23 (17-8). Tiszakécske, 150 n. V.: Kuczik, Veszelovszki. Tiszakécske: Gál - Pocsai 7, Magyar 8, Nagy T. 4, Berényi 5, Demeter 4, Szabó. Csere: Onett 1, Oberman, Nyikos, Ivasko, Szerencse (k). Edző: Rapi Ró­bert. Hétméteres: 3/3, ill. 2/1. Ki­állítás: 6, ill. 6 perc. Újabb ma­gabiztos győzelmet aratott a kecskeméti játékosokkal meg­erősödött Kécske. A hazaiak a 10. percben 10-4-re, a 20.-ban már 14-6-ra vezettek. Gál pará­dés védései, Magyar és Pocsai gólerős játéka révén jelentős előnnyel zárták az első félidőt. A második játékrész eleje már nem sikerült olyan fényesre. A hazaiak biztos vezetésük tuda­tában kiengedtek, ráadásul az Újkígyós 5 góljára csak két ha­zai válasz érkezett. Küzdelme­sebb lett a mérkőzés, a helyen­ként durván védekező vendé­gek megmutatták, hogy nem véletlenül állnak a 3. helyen. Nagy T. irányításával azonban rendezte sorait a Kécske és né­hány gyors hazai támadás után „helyre állt a rend”. Öt forduló után még veretlen és 8 pontjá­val a 2. helyen áll a Tisza­kécske. Kitűnt: Gál, Magyar, Pocsai, ill. Kiss 5, Harangozó 4, Greksza 3. Mecseknádasd-Kecel 19-28 (11-12). Kecel Nagy - Perjési 4, Tamás 5, Miksi 1, Gera 9, Lázár 3, Csóti 2. Csere: Tóth 1, Árvái, Palásti 1, Konyik 2, Ernszt, Antoni. Edző: Szakács József. A mérkőzés két rohanó csapat kapkodó játékával kezdődött. A szoros eredményt hozó első fél­idő után a vendégek megnyu­godtak és a másodikban az őszi idény eddigi legjobb játékával nyertek. A Kecel a 2. helyen áll 10 ponttal az ugyanennyi pon­tos Csurgó mögött. A csoport- rangadóra október 15-én kerül sor Kecelen. Mizse KC-Hatvan 34-26 (19- 12). Lajosmízse, 200 n. V.: Ala­pi, Garamvölgyi. Mizse KC: Sár­közi - Szekeres 5, Szórád 3, Ba­gó 3, Horváth Z. 4, Szabó Z. 2, Veszelszki 8. Csere: Sándor 2, Mészáros 2, Szarvas 2, Czig- léczki, Strupka 2, Kiss 1, Godán (k). Edző: Móra Ferenc. Hétméteres: 3/3, ill. 8/6. Kiál­lítás: 8, ill. 12 perc. Igazi gólzá­port hozott a találkozó, amelyet a Lajosmizse megérdemelten nyert a szerény képességű ven­dégek ellen. Kitűnt: Veszelszki, Szekeres, Sárközi, ill. Burik 8, Oláh 7, Tóth 6. Ifjúsági e.: 34-16. Hercegszántó-Kalocsa 19-32 (9-17). Bácsbokod, 100 n. V.: Csorba, Pap. Hercegszántó: Komlódi - Kis­szabó 1, Veréb 6/5, Buzogány 4, Metzger 2, Holpert 4, Gyurity. Csere: Péter (k), Pekanov, Gál 1, Varga, Báltin, Hirtenberg 1. Edző: Gál Géza. Kalocsa: Garam - Juhász G. 4, Romsics 2, Dávidházi 5, Juhász P. 7, Sebestyén 2, Beszedics 12/1. Csere: Karászi (k), Halász, Schmidt, Nagy, Béres, Geri, Szvétek. Edző: Szűcs László. Hétméteres: 7/5, ill. 2/1. Kiál­lítás: 6, ill. 18 perc. Az elején fergeteges iramot diktált a Kalo­csa. A szántóiak Komlódinak köszönhették, hogy a 20. perc­ben csak háromgólos volt a hát­rányuk. A hazaiaknak a magas kalocsai védőfal okozott szinte megoldhatatlan problémát. Szünet után tíz perc alatt 13 gólra növelték a különbséget a vendégek. A mérkőzés hátralé­vő részében felváltva estek a gó­lok. Kitűnt: Komlódi, ill. Garam, Beszedics. Gál Géza: - Egy jó csapat lát­ványos játékkal győzött le ben­nünket. Szűcs László: - Végig vezetve magabiztosan nyer­tünk, mert játékosaim fegyel­mezetten kézilabdáztak. NB Il-es női mérkőzések: Orosháza-STE 45-17, Kecske- mét-Martfű 32-21, DAC-Bács- bokod 33-32. Megyei férfibajnokság: Dá- vod-Mistrál Kecskemét 29-23 (14-12). Gd.: Hetyei 8, Mándity 8, Horváth 6, ill. Terhe 7, Barna 6. Megyei női bajnokság: Herceg- szántó-Hosszúhetény 19-17 (9- 9). Hercegszántó: Keresztesi - Aladics 1, Pál 2, Hlavati , Klär 9/2, Lengyel 3, Tábori 2. Csere: Juhászné (k), Csátity 1, Drobi- na, Soós 1, Klement, Kanizsai. Edző: Gál Géza. Húsz percig a hazai csapat volt a kezdemé­nyezőbb, ám utána megakadt a gólgyártás és a Hosszúhetény ledolgozta hátrányát. A hazai­aknak a 45. percben sikerült egyenlíteni. Ezután jó védeke­zésüknek köszönhetően növel­ték előnyüket. bozóky IMRE, a Magyar Labda­rúgó Szövetség elnöke úgy véli, a ligának és az általa vezetett szervezetnek nem a sajtóban kellene egymásnak üzengetnie, hanem a tárgyalóasztalnál kel­lene megoldást találnia a ma­gyar futballt érintő problémás ügyekben. „Többször kezdeményeztem megbeszéléseket, és a jövőben is fogok, hogy elkerüljük az el­múlt napokban kibontakozott pengeváltásokat a sajtóban, ugyanis ez nem használ a lab­darúgásnak. Ha záros határ­időn belül mégsem rendeződik a helyzet, akkor más megoldás után kell nézni” - mondta titok­zatosan Bozóky a közte és a li­gát irányító Kisteleki István kö­zött kirobbant vitáról a Magyar Sportújságírók Szövetségének tápiószentmártoni országos ta­lálkozóján, ahova utóbbit is meghívták a szervezők, ám ő az utolsó pillanatban lemondta részvételét. Az MLSZ mai elnökségi ülé­sén a liga által delegált tagok olyan alapszabály-módosítást terjesztenek elő, amely szerint a liga elnöke legyen egyben az MLSZ alelnöke. Ezzel kapcsolat­ban Bozóky felvetette, nem tart­ja szerencsésnek, hogy klubve­zetők vannak a sportág vezető testületében, mert így az adott klub érdeke határozhatja meg az illető döntését, nem pedig a futballé. A mai ülésen a vb-se- lejtezők lezárultával Lothar Matthäus szövetségi kapitány sorsa is téma lesz. A férfiaknál az orosz, a francia, az izraeli és a ma­gyar, míg a hölgyeknél az orosz, a francia, a brit és a hazai válogatott lép tata­mira Debrecenben a jövő szombaton 15 órától sorra kerülő cselgáncs csapat Európa-baj nokságon. Az idén immár az ötödik világ- versenynek otthont adó me­gyeszékhelyen legutóbb 1981- ben rendeztek hasonlóan ran­gos nemzetközi cselgáncsvia­dalt, és a város nem sajnálta a szükséges támogatást megad­ni a szervezőknek. Az össz­költségek mintegy 22 millió fo­rintra rúgnak, ebben már ben­ne van az a két vadonatúj tata­mi, amelyet a verseny után a helybéli dzsúdósok vehetnek birtokukba. A beszélgetésen a szakmai kérdések is előtérbe kerültek, ezekre Illyés Miklós, a Magyar Judo Szövetség (MJSZ) szak­mai alelnöke, Nagysolymosi Sándor, a férfi szakág vezetője, valamint Csákjószef az MJSZ főtitkára reagált. A szövetség illetékesei hangsúlyozták, hogy az idén az Európa- és vi­lágbajnokságon is jól teljesítő versenyzők a debreceni erő­próbára is igyekeztek maximá­lisan felkészülni. Az Eb-n a májusi egyéni kontinensviadal eredményei alapján nemen­ként a legjobb három csapat, valamint a házigazda vehet Az idén Európa-bajnoki ezüstig és világbajnoki bronzig jutó kecskeméti Ungvári Miklós (felül) Debrecenben bearanyozhatja 2005-ös teljesítményét. részt, ám a férfiaknál a hollan­dok nem éltek az indulási le­hetőséggel. Nagysolymosi Sándor sze­rint a férfi gárda - amely ala­nyi jogon vehet részt az esemé­nyen - akár a végső győzelmet is megszerezheti, hiszen sorai­ban olyan kiválóságok szere­pelnek, minf az újdonsült vi­lágbajnok a paksi Braun Ákos, a kecskeméti Európa-baj nők és vb-bronzérmes Ungvári Mik­lós, valamint az olimpiai és vi­lágbajnok paksi Kovács Antal Bozóky nem akar a sajtóban háborúzni