Petőfi Népe, 2005. szeptember (60. évfolyam, 204-229. szám)

2005-09-26 / 225. szám

SPORT PETŐFI NÉPE - 2005. SZEPTEMBER 26., HÉTFŐ 10 Szombaton a kecskeméti Lánchíd utcai iskolától indult a 11. Samsung-futás. Az ország egyik legjelentősebb tömegfutóversenyén egyébként 19 megyeszékhelyen egy időben rajtoltak a futók. A kecskeméti 4,5 km-es táv teljesítésére több mint kétezren vállalkoztak, amelyen az iskolai csa­patversenyt dr. Szécsi Gábor, Kecskemét polgármestere és dr. Balogh László, a megyei közgyűlés elnöke indította el. A Jó hangulatú verseny rajtjá­nál a Samsung-dalt a sportcsarnok tetejénálló Pető Orsolya és Bori Tamás, a helyi Katona József Színház művészei énekelték. LABDARÚGÓ NB III. ALFÖLD CSOPORT Akár több góllal is nyerhettek volna KISKUNHALAS­ALGYŐI SK 1-0 (1-0) Kiskunhalas, 300 néző. Vezette: Christian (Finta, Viczián). Kiskunhalasi FC: Nagy Zs. - Kárász, Barna, Czifrák, Tasko- vics, Kamara (Csáki), Karda, Péter, Tóth I., Bagi, Kovács N. (Vastagh). Edző: Török László. Algyő: Dénes - Krisztián, Végh (Juhász), Sümeghy, Kraj- czár, Krucsó, Varga F., Kot- hencz, Retek, Varga N., Daróczi (Sebők). Edző: Lóczi István. 14. perc: A vendégvédők rövi­den szabadítottak fel, a labda Kovács N. elé pattant, aki 16 m- ről a kint álló Dénes kapus Fö­lött a jobb kapufa mellé emelt. 20. p.: Czifrák nagy bedobása után Dénes elvétette a labdát, így az Kardához került, a halasi játékos pedig a kapufára fejelt. A lepattanót Tóth I. a léc alá bombázta, ám a partjelző bein- tésére a játékvezető nem adta meg a gólt, pedig három játékos is a gólvonalon állt. 28. p.: Czifrák indította a bal oldalon felfutó Taskovicsot, aki­nek 16 m-es lövését Dénes védte. 31. p.: Bagi jobb oldali sza­badrúgását Barna az ötösről a jobb kapufa mellé bólintotta. 39. p.: Retek kapott labdát a hazai térfél közepén, két védőt kicselezve kapura tört, Barna az utolsó pillanatban mentett. 44. p.: Péter remek labdával ugratta ki Kovács N.-t, aki a vé­dőket kicselezve tisztára ját­szotta magát és 12 m-ről hig­gadtan a kapu jobb oldalába he­lyezett, 1-0. 48. p.: Tóth 1. bal oldali pontos beadását Kovács N. 14 m-ről ka­pu főié bombázta. 53. p.: Bagi szöktette Kovács N.-t, aki a tizenhatos vonalán át­vette a labdát, majd nagy erővel lőtt, Dénes a mezőnybe öklözte a labdát. 55. p.: Krucsó bal oldali be­adása után Retek próbált hely­zetbe kerülni, de Barna az ötö­sön fejjel mentett. 58. p.: Kárász-Tóth I.-Kárász- Bagi volt a labda útja. A csatár hatalmas lövése után a kapus szögletre tolta a labdát. A sarok­rúgást Bagi végezte el, a be­adásra Kamara érkezett, aki ka­pásból 20 centivel kapu fölé lőtt. 60. p.: Péter kapott jó labdát Bagitól, a játékos a 16-oson be­lül két védőt becsapott, majd a kapufa mellé helyezett. 65. p.: Végh robogott el a bal oldalon, bent Retek várta az éle­sen belőtt labdát, ám Kárász az ötösön becsúszva szögletre mentett. 80. p.: Péter ugratta ki Bagit a félpályánál, aki egyedül vihette a labdát a kapusra, de 16 méter­ről Dénes kezébe lőtt. 85. p.: Tóth I. beadása után Dénes a fejelni készülő Karda elöl szögletre ütötte a labdát. 87. p.: Bagi szögletből ívelte be a labdát, Dénes kapus me­rész vetődéssel mentett Karda elöl. 90. p.: A hazai kapu előteré­ben Czifrák felszabadító lövésé­be Retek beletette a lábát, a lab­da alig pattant kapu fölé. Kitűnt Kárász, Kovács N., Czifrák, Barna, illetve Krajczár, Kothencz, Retek. Török László: - Győzelmün­ket minden focit szerető és segí­tő halasi szurkolónak ajánljuk. Lóczi István: - Csapatom in- diszponáltan játszott. Gratulá­lok a szerencsés gólt szerző Ha­lasnak. További eredmények: Békés- csaba-Tápiógyörgye 2-1, Monor- Örkény 2-0, Sarkadkeresztúr- Rákóczifalva 0-1, Mezőtúr-Da- bas 2-4, Szarvas-Cegléd 1-0, Gyula-Túrkeve 2-1. Szabadna­pos: Hódmezővásárhely. Az 5. fordulóból halasztott mérkőzé­sen: Monor-Cegléd 0-0. LABDARÚGÓ NB III. DRÁVA CSOPORT Egyéni villanások döntötték el a meccset BAJA-BONYHÁD 1-2 ((H)) Baja, 200 néző. Imhof (Morvái, Nyúl). Bajai LSE: Nuszpl - Viszmeg B., Végh A., Gyenei, Reitmann (Viszmeg Z.), Hernády (Tirpák), Faldum, Trucz, Papp, Koch, Nagy E. Edző: Raffai Rudolf. Bonyhád: Kovács - László (Hegedűs) Hosnyánszki Zs., Máté, Horváth, Calka, Tálas, Hosnyánszki T. (Máté Z.), Letenyei, Zsók, Bíró (Máté R.). Játékos-edző: Kiss János. 54. perc: A félpályánál Zsók kígyózott át a védőkön, majd a kilépő Letenyei elé ját­szott. A támadó 15 méterről elgurított a ki­futó kapus mellett, majd joggal emelte ég­nek kezét, hiszen a labda bedöcögött a jobb alsó sarokba, 0-1. 63. perc: A Koch lerántásáért megítélt szabadrúgást Trucz 18 méterről nagy erő­vel, laposan lőtte a bal alsóba, 1-1. 67. perc: Balösszekötőből 27 méterről vé­gezhettek el szabadrúgást a vendégek. Bíró pazar lövése megpendítette a jobb kapufát, a labda pedig körbefutott a hálón, 1-2. Az első félidőben a játékvezető tartotta ébren a kellemes őszi időben csaknem el­bóbiskoló nézőket, a fordulás után már a gólok jelentettek témát a lelátón. Gyors, bal oldali akciókkal igyekezett megbontani a Bajára veretlenül érkező vendégek védel­mét a hazai együttes. Igazi helyzetig azon­ban nem jutottak a mezőnyfólényben játszó bajaiak. A színvonalra jellemző, hogy az egyik látnoki képességekkel rendelkező (vendég)szurkoló a félidő közepén, amikor kedvencéhez passzoltak, megjegyezte: Ez meg elrúgja a búzába! így is lett. Nagy Előd a keresztlécre csúsztatott egy szögletet, majd a játékvezető alakításai előbb dühítet­ték, utóbb pedig szórakoztatták a nézőket. Ugyanis a labdarúgás Rúgd és fuss! alap- változatának mintájára Rúgd ki és dobj! perceket tartottak a pályán, a találkozó irá­nyítója egymás után többször is a labdát ki­rúgó csapatot juttatta bedobáshoz. Szünet után Koch szorongatott helyzet­ből lőtt a kapusba, majd Végh utolsó ember­ként csaknem helyrehozhatatlanul hibá­zott, amikor cselezgetésbe kezdett. Néhány másodperccel azután, hogy a bonyhádiak mestere, Kiss János a támadósor átszerve­zésére utasította csapatát, vezetést szerez­tek a vendégek. Ehhez kellett Zsók remek cselsorozata és jó ütemű passza, valamint a hazai védelem átjárhatósága. Trucz szabad­rúgásával még sikerült az egyenlítés, de az addig teljesen észrevehetetlen Bíró sebészi pontosságú szabadrúgása ismét bonyhádi vezetést eredményezett. Ezután hiába akart és ment előre a Baja, nem sikerült az egyenlítés. A hosszabbítás­ban a vendégek hálójába került ugyan a labda, ám a második játékrészre némileg feljavult játékvezető a kapus lökése miatt joggal ítélt szabadrúgást kifelé. Nem állt hadilábon a szerencsével a Bonyhád, amely megőrizte veretlenségét a közepes színvo­nalú, döntetlenszagú mérkőzésen. Kitűnt: Zsók, illetve Trucz. További eredmények: Szekszárd-Siklós l-D, Dunaszentgyörgy-Mohács 0-0, Tamási- Beremend 1-0, Komló-Kozármisleny 1-1, Pécsi VSK-Bóly 1-1, Balatonboglár-Szentlő- rinc 0-6, Dombóvár-Nagyatád 1-1. LABDARÚGÓ NB II. KELETI CSOPORT Kimaradtak a helyzetek BUDAFOK-KTE 0-0 Budapest, 200 néző. Vezette: Iványi (Tóth P., Balogh J.). Budafok: Deli - Szűcs M., Né­meth, Tóth, Rontó, Cornides, Hornyák, Máj, Ryan (Reibl 85.), Szabó Z. (Balázs 65.), Magosi (Kozarek az 52. percben). Edző: Géléi Károly. Kecskeméti TE: Balázsy - Láz­ár, Kurucsai, Vilotics, Farkas, Dávid, Sola, Uchino, Nagy, Bállá (Potemkin 65.), Tóth Gy. (Sinkó 84.). Edző: loan Patrascu. Sárga lap: Máj 58. p. 30. perc: A hazai kaputól 20 méterre szabadrúgáshoz jutott a KTE. Dávid jobb oldali beíve­lését Vilotics 9 méterről Főié fe­jelte. 35. p.: Tűzijáték a budafoki kapu előtt: Bállá 8 méteres lövé­sét a kapus kiütötte. A kecske­méti csatár ismételt, a kapus nagyszerű vetődéssel hárított. 62. p.: Lázár szép egyéni ala­kítást követően futott el a jobb oldalon, beadását Bállá éles szögből fölé fejelte. Kecskeméti fölénnyel és hely­zetekkel telt el az első félidő. A hazai kezdeményezéseket csí­rájában fojtották el a vendégvé­dők. Szünet után folytódott a KTE fölénye, a csatárok azon­ban a legkecsegtetőbb helyzete­ket is kihagyták. így a sportsze­rű, közepes színvonalú mérkő­zésen maradt a gól nélküli dön­tetlen. Kitűnt Deli, Tóth, Máj, Né­meth, illetve Lázár, Kurucsai, Vilotics, Sola. További eredmények: Sorok- sár-Nyíregyháza 1-0, Orosháza- Szolnok 0-1, Baktalórántháza- Vecsés 2-1, Kazincbarcika-Bőcs 4-2, Karcag-Vác 1-5, Erzsébeti SMTK-Jászapáti 0-2. Szabadna­pos: Makó. | A LABDARÚGÓ M 8.8(101 CSOEORf ftOÄSft 1. Vác 7 5 2 0 22-6 17 2. Baktalóránth. 7 4 3 0 12-5 15 3. Szolnok 7 3 3 1 13-8 12 4. Soroksár 6 3 2 1 10-6 11 5. Makó 6 3 1 2 11-7 iö 6.Vecsés m 3 !*: 3 13-11 10 7. Bocs 7 3 1 3 11-15 10 8. Jászapáti 7: 3 0 4 12-12 9 9. KTE 7 2 3 2 11-11 9 10. Budafok 6 2 2 2 7-6 8 11. Kazincbarcika 6 2 2 2 8-9 8 12. Nyíregyháza 7 m 1» 3 6-8 ■' 8 13. Orosháza 6 i 1 4 7-12 4 14. Karcag 6 i 0 5 6-19 3 15. ESMTK 6 ö 1 5 4-18 1 Megnyert vízi ütközetek vízilabda OB I/Bs férfimérkő­zés: MAFC-Hírös Villanó Fó­kák Kecskemét 4-8 (0-3, 2-3, 2- 1, 0-1). Bp., vez.: Bátori, Létai.. Kecskemét Harkai - Vörös V. 5, Dongó T. 1, Hartman, Borsos 1, Bácsi M. 1, Rátkai. Csere: Je­néi, Hásás, Bogdán, Mócza. Ed­ző: Kovács Róbert. Vörös góljaival villámrajtot vett a megerősödött kecskeméti csapat. A második negyedben folytatódott a „Vörös-show”, majd Borsos is betalálta. A ha­zaiak felzárkózási kísérlete után Bácsi M. szépségdíjas gól­lal köszönt be. A harmadik ne­gyedben 4-6-ra feljöttek a fővá­rosiak, de Dongó T. büntetőből szerzett találata lehűtötte a re­ményeiket. Az utolsó játékrész­ben Vörös egy újabb góllalt fel­tette teljesítményére a koronát. A minden csapatrészében jobb, fegyelmezetten játszó Kecske­mét megérdemelten nyert. Kitűnt Ádám 1, Csajka 1, Pintér 1, Koros 1, illetve Vörös V. (a mezőny legjobbja), Harkai, Dongó T., Rátkai, Bácsi M. OB I-es női mérkőzés: Kecske­méti Szerelvénybolt Villanó F6- kák-Eger 64 (2-1,1-1,0-1,3-1). Kecskemét, 100 néző. Vezette: Pásztor. Kecskemét Szeles - Virágh Bo., Tóth M. 3, Tóth B., Kuczola, Fabó, Jancsó P. 3. Csere: Künk, Kertes K., Tiszai, Borbás, Ne­héz, Zombor L. Edző: Valkay Fe­renc. A szoros mérkőzésen a haza­iak szereztek előnyt, ám az eg­riek a harmadik negyed végére felzárkóztak. A helyzetek mind­két oldalon sorra kimaradtak, részben a jól védő kapusok, részben a kapufa jóvoltából. A negyedik negyedben döntő volt, hogy az egri ötméteres kihagyá­sa után hazai részről Tóth M. betalált. Bár az egriek még tud­tak egyenlíteni, a lelkes és jól védekező Fókák Jancsó és Tóth góljaival a maguk javára fordí­tották a mérkőzést. Kitűnt Szeles, Tóth M., Jan­csó, Klink, illetve Serfőző (ka­pus), Erdős Zs. 2, Bene 1, Máthé 1. A kecskeméti Bácsi Miklós (képünkön) szépségdíjas gólt lőtt. 1A USDSRUGÓ NB lit DRAVA CSOPORT ÁLLASA 1. Szentlörinc 6 5 1 0 19-5 16 2. Nagyatád 7 5 1 1 21-8 16 3. Bonyhád 6 4 2 0 11-3 14 4. Dombóvár 9 4 2 0 8-4 14 5. Komló 6 3 2 1 6-2 11 6. Kozármisleny 6 3 2 ifs 13-10 TI 7. Boly 6 2 2 2 7-8 8 8. Szekszáfd 7 2 2 3 7-16 8 9. Tamási 6 2 1 3 10-10 7 10. Baja P 6 2 0 4 12-12 6 11. B.boglár 6 1 3 2 6-11 6 12.PVSK 6 1 2 3 5-8 5 13. Mohács 6 1 1 4 3-9 4 14. Dunasz-győrgy 6 1 1 4 5-16 4 15. Beremend 6 1 0 5 5-9 3 16. Siklós 6 0 2 4 3-10 2 IA LABDARÚGÓ NB Hl. ŰU) CSORORIÄUÄSA 1. Békéscsaba 7 6 1 0 16-5 19 2, Rákóczifalva 5 5 0 0 13-1 1» 3. Kiskunhalas 7 5 0 2 12-7 15 4.Túrkeve 7 4 0 3 15-11 Ilit 5. Hódmezöv. 6 3 2 1 8-3 11 6. Tápíőgyörgye 6 3 2 1 8-5 11 7. Monor 7 3 2 2 8-6 11 8. Cegléd 7 m 4 ül 10 9. Algyő 7 3 0 4 12-10 9 10. Dabas 6 3 0 3 10-11 9 11. Örkény 6 2 0 4 4-8 6 12. Gyula; 6 2 0 4 8-16 6 13. Szarvas 7 1 0 6 6-18 3 14. Mezőtúr ü 0 1 4 5-13 i: 15. Sarkadk. 7 0 0 7 3-16 0 FOTÓ: B. R.