Petőfi Népe, 2005. augusztus (60. évfolyam, 178-203. szám)

2005-08-29 / 201. szám

PETŐFI NÉPE - 2005. AUGUSZTUS 29., HÉTFŐ L A B DÁRÚ GÁS Z LABDARÚGÓ NB II., KELETI CSOPORT LABDARÚGÓ NB III. ALFÖLD CSOPORT Csak egy pontra futotta a libalegelőn KTE-SOROKSÁR 2-2 (1-1) KTE-Soroksár 2-2! Potemkin Károly (balról) végig harcosan játszott, a hazaiak első gólját is ő szerezte. Kecskemét, 400 néző. Vezette: Makai (Száraz, Kiss Z.). Kecskeméti TE: Balázsy - Dá­vid (Kása 79.), Kurucsai, Vilo- tics, Farkas, Lázár (Nagy A. 61.), Laczkó, Sola (Uchino 38.), Sin- ka, Balia, Potemkin. Edző: loan Patrascu. Soroksár: Kurucz F. - Hege­dűs, Babos, Pandur, Csengő (Bernáth 9.), Kaszás, Kurucz L, Kun, Melczer, Havrán (Andrási 71.), Simon. Edző: Elekes József. Sárga lap: Sinka a 13., Kuru­csai a 15., Melczer és Potemkin a 46., Hegedűs a 49., Laczkó a 64. percben. Kiállítva: Sinka (2. sárga lap után) a 17. percben. 13. perc: Havrán végzett el szabadrúgást a kaputól 17 mé­terre. Jobbal, a sorfal mellett a kapu bal felső sarkába lőtte a labdát, 0-1. 17. p.: Sinka a 13. percben Havrán lövése előtt kiugrott a sorfalból, majd négy perccel ké­sőbb reklamált. Makai mindkét esetben sárga lappal - a máso­diknál már pirossal is - büntet­te a középpályást, aki mehetett az öltözőbe. 24. p.: Potemkin a tizenhato­son belül lefordult védőiről, majd az ötös bal sarkától Ku- ruczba lőtte a labdát. 34. p.: Simon kilépett a védők közül és a kaputól 15 méterre járva csak Balázsyval találta szembe magát, a kapu helyett azonban a hazai hálóőrbe rúgta a labdát. öli 46. p.: Farkas a tizenhatos jobb sarkától végzett el szabad­rúgást. Középre ívelt és az ötö­sön érkező Potemkin Kurucz mellett a hálóba fejelt, 1-1. 65. p.: Kaszás ívelt jobbról a kapu elé, Balázsy nem tudta megkaparintani a labdát, ami így az érkező Simon elé pattant, aki 6 méterről a kapu közepébe bombázott, 1-2. 67. p.: Nagy A.-t ellökték a ti­zenhatoson belül, Makai játék­vezető a tizenegyes pontra mu­tatott. A büntetőt Bállá jobbal a kapu bal sarkába lőtte, 2-2. 92. p.: Laczkó bal oldali szög­letét követően a labda a kereszt­lécen megpattanva hagyta el a játékteret. Mit szólt volna Laurent Blanc a Széktói Stadion állapotát meg­látva? A Manchester Uniteddel 2002-ben a ZTE-meccs kapcsán hazánkban járt játékos ugyanis akkor „libalegelőnek" nevezte a Puskás Stadion gyepét. Gyanít­ható, hogy a kecskeméti stadiont mostanság megszemlélve a lo­varda jutott volna eszébe. Ugyan­is alaposan meglátszanak rajta a nemrég lezajlott Díjugrató VK forduló nyomai. Erről persze nem a négylábúak tehetnek, ha­nem azok, akiknek a feladatuk lett volna a pálya rendbetétele. Rossz volt nézni a kitaposott, borzalmas állapotban lévő játék­teret. Mint ahogy az sem volt kü­lönösebben szívderítő, hogy csak a fejépület felőli oldalra lehetett jegyet váltani a nézőknek. A lelá­tó többi részét lezárták, feltételez­hető, hogy spórolási szándékkal. Ha már itt tartunk: a hazaiak mezéről hiányzott a Kecskemét felirat, de a város címerét is elfe­lejtették rávarrni. Szóval ami a külsőségeket illeti: egy kicsit sze- dett-vedettre sikeredett a KTE ha­zai NB Il-es bemutatkozása. A baj az, hogy a pályán látottak sem feledtették különösebben az említett negatívumokat. Küzdött, hajtott mindkét fél, de az igazi helyzetek kidolgozásával, látvá­nyos, átgondolt akciók vezetésé­vel bizony adósak maradtak a csapatok. A Patrascu-legénység legna­gyobb érdeme, hogy kétszer is fel tudott állni vert helyzetből. Tet­ték ezt úgy, hogy 73 percet 10 em­berrel játszották. Igaz, Makai já­tékvezető többször is tévedett a kárukra. Ez azt bizonyítja, hogy van tartása a KTE-nek, a győzel­mek eléréséhez azonban még so­kat kell csiszolódni a gárdának. Kitűnt: Balázsy, Kurucsai, Farkas, Balia, Potemkin, illetve Hegedűs, Babos, Melczer, Hav­rán, Simon. loan Patrascu: - A csapat di­cséretet érdemel, mert többször is talpra tudott állni. A játékve­zető nemegyszer túl szigorúan bánt velünk. Elekes József: - Csak magun­kat okolhatjuk, hogy Kecskemé­ten hagytunk két pontot. További eredmények: Szol- nok-Baktalórántháza M, Nyír- egyháza-Bőcs 1-2, Vác-Oroshá- za 3-0, Vecsés-Karcag 5-0, Ma- kó-Budafok 4-0, Jászapáti-Ka- zincbarcika 1-2. Szabadnapos: ESMTK. ■ B. K. | A LABDAKUUO NB II. KtLETl CSOPORT ÁLLÁSA j 1. Makó 4 3 í 0 9-3 10 2. BöcSflHÉi 4 m 0 1 7-6 9 3. Vác 4 2 2 0 10-5 8 4. Budafok 4 2 m I : 7-5 . T 5. Baktalóránth. 4 1 3 0 5-3 6 6. Soroksár 3 1 2 0 6-4 5 7. Szolnok 4 1 2 1 8-7 5 8. KTE 4 t 2 síi 77 .5 9. Vecsés 4 1 1 2 8-7 4 10. Kazincbarcika 3 r 1 1 4-4 Ili! 11. Orosháza 3 i 1 1 5-6 4 12. Nyíre$háza 4 i !! 2 4-6 4 13. Jászapáti 4 i 0 3 6-8 3 14. ESMTK m 0 1 m 2-6 15. Karcag 4 0 0 4 3-14 0 LABDARÚGÓ NB I A 4. forduló eredményei: Vasas- Fehérvár 0-3, Újpest-Pécs 5-1, MTK-Tatabánya 1-0, Zalaeger­szegi TE-Ferencváros 3-2, Papa- Bp. Honvéd 2-2, Győr-Debrecen 1-2, Rákospalotai EAC-Diósgyőr 0-2, Kaposvár-Sopron 2-0. fl LABDARUGÓ NB III. DRÁVA CSOPORT ÁLLASA 1. Dombóvár 3 3 0 0 5-2 9 2. Bonyhád 3 2 1 0 4-1 7 3. Szentlörinc 3 2 1 0 3-1 7 4. Nagyatád 2 2 0 0 7-3 6 5. Kozármisleny 3 2 0 1 9-7 6 6. Boly 3 2 0 t 4-2 6 7. Komló 3 1 1 1 3-1 4 8. Tamási 3 1 1 !Í8 5-4 4 9. PVSK 3 1 1 1 3-3 4 10. Szekszárd 1 1 0 0 4-2 3: 11. Balatonboglár 2 1 Ö i 3 2 3 12. Baja 3 1 0 2 8-8 3 13. Siklós 3 0 1 2 1-6 1 14. Beremend 3 0 0 3 3-7 0 15. Mohács 3 ó 0 3 1-7 0 16. Dunasz.györgy 3 0 0 3 2-9 0 TOTÓEREDMÉNYEK - 34. HÉT 1. Pápa-Bp. Honvéd 2-2 X 2.ZTE-FTC 3-2 t 3. Győr-Debrecen 1-2 2 4. REAC-Diősgyór 0-2 2 5. Bayern München-Hertha 3-0 1 6. Bremen-VfB Stuttgart 1-1 ■' M 7. Frankfurt-Nürnberg 1-0 1 8. Hamburg-Hannover 1-1 mm 9. FC Köln-Kaiserslautern 2-3 2 10. Schatke-M'gadbach 1-1 mm 11. Wolfsburg-Leverkusen 2-1 l 12. Bielefeld-Mainz 2-0 f 13. Duisburg-Dortmund 1-1 X pluszmérkóíés: 14. Newcastle-Man. United 0-2 2 LABDARÚGÓ NB III. DRÁVA CSOPORT „Gázolt” a szekszárdi gyors BAJAI LSE-SZEKSZÁRD 24 (1-2) Baja, 250 néző. Vezette: Kozári (Trábert, Varga). Baja: Nuszpl - Viszmeg B. (Viszmeg Z.), Végh A., Gyenei, Reitmann (Tirpák), Faldum, Hernády, Trucz, Papp, Koch, Nagy E. Edző: Raffai Rudolf. Szekszárd: Horváth - Hegedűs P., Tóth, Torma, Galambos, Hegedűs J., Csende R. (Vituska), Péter (Lauer), Máté, Csende I., Lizák (Dömötör). Játé­kos-edző: Máté Csaba. 3. perc: Máté egy védők mögé bepasszolt lab­dát vezetett Nuszpl kapujára, majd az kapussal találkozva elterült. 11-es! A büntetőt Csende R. keményen lőtte a léc alá, 0-1. 20. p.: Egy kapu elé lőtt szabadrúgást röviden mentettek a hazaiak. Az újabb bejátszással Máté fordult kapura, közeli lövése a kapuson lelassult, és a labda a bal alsó sarokba döcögött, 0-2. 22. perc: Nagy E. két védő között balról cselez­getett középre, amikor buktatták. A 11-est a sér­tett lőtte a bal alsóba, 1-2. 50. perc: Balról a kapu előterébe keményen be­lőtt szabadrúgást Péter a hazai védők csodálkozó tekintetével kísérve a földről, 6 méterről fejelte, a jobb alsó sarokba, 1-3. 59. perc: Három a kettő elleni támadásvezetést gyakorolhattak a szekszárdiak, amelynek végén Nuszpl ismét sikertelenül próbálta Máté lábáról leszedni a labdát. A találkozó harmadik tizen­egyesét Csende R. a bal alsóba lőtte, 1-4. 87. perc: Bal oldali szögletvariáció végén a be­lőtt labdára Gyenei ugrott a legjobb ütemben és 5 méterről a léc alá fejelt, 2-4. Úgy kezdődött a találkozó, mintha a szekszárdi­ak kívánságműsora lett volna a mérkőzés. Aztán úgy is folytatódott. Gyorsan vezetést szereztek, majd felkészülten fogadták a bajai próbálkozáso kát. A két éket szorosan fogták, a széleket lezárták, a középpályán pattogósán és hatékonyan akadá­lyozták a házigazdák támadásszövögetését. Egy- egy alkalommal Hernády tudott a jobb oldalon a védelem mögé kerülni. A vendégek többször is vil­lámgyors kontrákkal borzolták a bajaiak idegeit, majd növelték előnyüket. A gyors bajai szépítés után úgy tűnt, még van esélye a sárga-kék együttes­nek. Szünet után ennek reményében ugrott neki a hazai csapat ellenfelének, de a harmadik szek­szárdi gól kijózanító pofon volt. Nem sokkal ké­sőbb pedig jött a negyedik. Az utolsó fél órában ment előre a Baja, de hitehagyottan, körülménye­sen szövögette támadásait Szinte mindenki a vég­ső játékvezetői sípszóra várt, az utolsó nekigyűrkő- zések egyikeként Gyenei lövése a kapusban akadt el, majd pár perccel később a védő fejese csökken­tette a hátrányt. Ez azonban csak kozmetikai jelen­tőséggel bírt, ugyanis a szervezettebb, gyorsabb és tudatosabb Szekszárd simán vitte el a három pon­tot a Vasvári utcából. Kitűnt Gyenei. illetve Csende R., Máté, Tóth. A forduló további eredményei: Beremend- Bóly 1-2, Mohács-Pécsi VSK 1-2, Dombóvár- Balatonboglár 1-0, Nagyatád-Kozármisleny 5-3, Szentlőrinc-Komló 0-0, Siklós-Tamási 1-3, Bonyhád-Dunaszentgyörgy 2-0. Az 1. forduló­ból elhalasztott, hétközben lejátszott mérkőzé­sen: Mohács-Kozármisleny 0-3. A bíró tisztelte a hazaiakat BÉKÉSCSABA­KISKUNHALAS 3-1 (1-0) Békéscsaba, 2500 néző. Vezet­te: Nagy B. (Butkai, Dani). Békéscsaba: Kollár - Lauri- nyecz (Lábos), Ferenczi (Czif- ra), Brlázs, Czipó, Juhász Gy., Szenti, Juhász P., Nagy M., Göb- lyös (Lengyel), Dobi. Edző: Ja­kab Péter. Kiskunhalasi FC: Nagy - Ká­rász, Czifrák, Barna, Taskovics, Bagi, Kislőrincz, Kovács P. (Ka­mara), Tóth I., Péter, Kovács N. (Vastagh). Edző: Török László. 5. perc: Nagy M. bal oldali be­adását Ferenczi az ötösön átvet­te, de lövése kapu mellé szállt. 7. p.: A Taskovics fején meg­csúszott labda Ferenczi elé ke­rült, aki az alapvonal közeléből, jobbról középre adott, és Dobi 6 méterről a kapu jobb oldalába lőtt, 1-0. 11. p.: Péter indította a félpá­lyánál Bagit, akinek élesen be­lőtt labdáját Kollár merész vető­déssel felszedte Kovács N. elől. 27. p.: Barna Zs. remek labdá­val játszotta meg Kovács N.-t, akinek ló m-es lövésébe Czipó belevetődött, s mentett. 47. p.: Kislőrincz jó labdával indította Kamarát, ő elfutott a jobb oldalon, majd Bagi elé passzolt. A csatár belőtt labdá­ját Tóth I. a hosszú oldalon 7 m-ről a tehetetlen hazai kapus mellett a sarokba fejelte, 1-1. 49. p.: Nagy M. és Taskovics küzdött a labdáért a halasi 16- os oldalvonalánál. Mindketten elestek, a bíró pedig a csabaiak javára szabadrúgást ítélt. Nagy M. labdáját Czipó 7 m-ről a bal alsó sarokba fejelte, 2-1. 61. p.: Bagi gurított vissza Barna elé, akinek 20 m-es lö­vése nyomán a labda csak cen­tikkel kerülte el a kaput. 72. p.: A kitámadó vendégek eladták a labdát, Nagy M. meg­szerezte azt, a jobb oldalról kö­zépre adott és Lengyel 10 m-ről a kapu jobb oldalába lőtt 3-1. 84. p.: Tóth I. 18 m-es lövését bravúrosan védte Kollár. 86. p.: Péter-Bagi adogatás vé­gén utóbbi 16 m-es lövését Kől- lár szögletre tenyerelte. 91. p.: Kislőrincz a vendég­térfél közepéről indította a fel­futó Bagit, aki hosszú vágta után gólhelyzetbe került. Az asszisztens azonban lest intett, a játékvezető pedig a hazaiak­nak ítélt szabadrúgást, amit el is végzetek. Ekkor a partjelző kihívta a bírót, aki némi ta­nácskozás után Kislőrinczet ki­állította. Fokozott érdeklődés kísérte a két csapat villanyfényes össze­csapását. A hazaiak a legjobb összeállításukban kezdtek, a vendégek sérülések miatt változ­tatni kényszerültek. A csabaiak széleken való gyors indításai­nak hamar meglett az eredmé nye. A halasiak pontos passzok- kal próbáltak ellentámadásokat vezetni, de ekkor még nem sike­rült gólt elérni. Szünet után a Halas egyből támadólag lépett fel. A csabai játékosok csak kap­kodtak, a vendégek pedig egy­más után dolgozták ki helyzetei­ket és egyenlítettek. Rá két perc­re egy vitatható pontrúgást után újra a hazaiaknál volt az előny. A Kiskunhalas mindent egy lap­ra feltéve támadott. Az így fella­zult védelmi megingást sikerült a hazaiak kihasználni. A dön­tetlen igazságosabb lett volna. A játékvezetői hármas tisztelte a volt NB I-es gárdát, amit a 6 sár­ga és az egy piros lap kiosztása is igazol. Kitűnt Brlázs, Cziló, Nagy M., ill. Barna, Bagi, Péter. Jakab Péter: - Küzdelmes mérkőzésen egy jól futballozó Kiskunhalast vertünk meg. TörökLászló: - Erről a meccs­ről nem nyilatkozom. A jövő hé­ten javítani fogunk. Eredmények: Monor-Túrkeve 0-2, Sarkadkeresztúr-Algyő 2-5, Mezőtúr-Tápiógyörgye 1-3, Da- bas-Örkény 1-1, Gyula-Szarvas 4-2, Hódmezővásárhely-Cegléd 0-0. Szabadnapos: Rákóczifalva. IA LABDARÚGÓ NB III. ALFÖLD CSOPORT ÁLLÁSA 1. Békéscsaba 3 3 0 0 10-2 9 2. Hm.vásárhely 3 2 1 0 6-1 .7 3. Rákóczifalva 2 2 ö ö 7-1 6 4. Algyő 3 11 0 1 8-3 6 5. Tápiógyörgye 2 2 0 0 5-2 6 6. Kiskunhalas 3 2 0 1 6-4 6 7. Túrkeve 3 2 0 1 7-6 6 8. Cegléd 3 1 2 0 3-2 5 9. Monor 3 1 0 2 3-5 3 10. Gyula 3 1 0 2 4-9 3 11. Dabas 3 ö 1 2 3-5 1 12. Örkény 2 0 :Ss 1 2-4 1 13. Mezőtúr 3 0 1 2 2-7 1 14. Szarvas 3 0 0 3 3-10 0 15. S.keresztár 3 0 0 3 3-11 0 A Bajnokok Ligája-győztes Liverpool labdarúgócsapata a hosszabbítás (1-1) után 3-1-re legyőzte az UEFA Kupa-címvédő CSZKA Moszkvát az Európai Szuperkupa Monte-Carlóban rendezett hét végi mérkőzésén. Az angol klub története során harmadszor hódította el a trófeát. Képünkön a két gólt szerző és egy gólpasszt adő Djibril Cissé a kupával. AFP FOTÓ