Petőfi Népe, 2005. május (60. évfolyam, 101-125. szám)

2005-05-18 / 114. szám

10 SPORT PETŐFI NÉPE - 2005. MÁJUS 18., SZERDA LABDARÚGÓ HEIBLISOUERTECHNjK MEGYE II. ÉSZAK Az alpári akarat diadala Tiszaalpár-Tabdi 2-1(1-01 TfrtwIMr _________ Tabdl: Ve rebélyi Kovács L Kovács J.(Kulmann) Fábián Kovácsi. Petróczi Bugyi G. (Pásztor) TóthZ. Márton Mezei G. Kanyó Polner Hekkel Bíró Zs. Juhász (Győri) Sinkó Suba Lukács Szikszai Sörös Szabó Mezei Zs. (Tóth) Edző: Edző: Kása István Bácsi László Tiszaalpár, 150 néző. Játékvezető: Narancsik József *★★* (Páter-Szabó, Kollár). Gól: Kanyó 2, ill. Tóth. Sárga lap: Bíró, ill. Petróczi, Lukács. Kitűnt Kovácsi, Kanyó, Hekkel, Zs. Juhász, ill. Petróczi, Lukács. Ifjúsági eredmény: 8-2. Tudósító: Szentirmay Tamás Már a harmadik percben gólt szerezhettek volna vendégek. Egy jobb oldali beadás után Szikszai fejelt kapura, a labda már átszállt Verebélyi felett, de Hekkel a gólvonalról mentett. Nem sokkal később Fábián a bal oldalról lőtte be a labdát kö­zépre, ám sem Szikszai, sem MESTERMÉRLEG _____________ I Ká sa István: - A bent- : maradás : szempont- j jából fontos : győzelmet : arattunk. A : szombati • kudarcot j feledettük, gratulálok csapatnak. Bácsi László: - Az első fél- | idő 15. per­ce után már eldönthet- tük volna a mérkőzést. A végén az a csapat nyert, amelyik jobban akar­ta a győzelmet. Kulmann (Jobbra) elegánsan szerelte Tóth Z.-t. Sörös nem találta el, így odalett a helyzet. A másik oldalon Sinkó előtt adódott lehetőség. Közelről leadott lövését Kovács szögletre ütötte. A 20. percben Szikszai 18 méteres szabadrú­gását Verebélyi kiöklözte, majd öt perccel később Zs. Juhász bal oldali beadásáról késett le az al­pári Kanyó. Az ellentámadásnál Mezei Zs. cselezte be magát a ti­zenhatoson belülre, ahol el­esett, de Narancsik játékvezető sípja néma maradt. Mezei hiá­ba reklamált tizenegyest. Fél óra telt el a mérkőzésből, s a hazaiak furcsa góllal szerez­tek vezetést. Sinkó ugyan gyat­rán küldte a tabdi kapura a lab­dát, ám, a kifutó vendégportás alászaladt, s a jókor érkező Kanyó a jobb alsó sarokba lőtt, 1-0. A 35. percben aztán Bíró kis híján növelte a tiszaalpáriak előnyét: 22 méteres lövése a fel­ső kapufán csattant. A második játékrész hazai góllal kezdődött. A 48. percben szögletrúgás után Zs. Juhász fe­jelt kapura, amit Kovács még lábbal hárított. A kipattanót Hekkel küldte vissza, s a Kanyon irányt változtató labdát már képtelen volt hárítani a vendé­gek hálóőre, 2-0. Az 55. percben percben Fábián előtt adódott szé- pítési lehetőség, aki nem sokkal fejelt a kapu főié. A 62. percben Su­ba végezhetett el szabadrúgást az alapvonal közelé­ből. A belőtt labda üresen találta Sö­röst, ám ő el- ügyetlenkedte a helyzetet. A má­sodik félidő köze­pén valóságos tű­zijáték alakult ki a hazaiak tizenhatosánál, a Tabdi azonban nem tudta kapu­ba tuszkolni a labdát. Ezt kö­vetően mindkét fél vezetett még egy-egy ígéretes támadást, de a 83. percig a védelem a helyén volt. Ekkor Tóth 22 méterről lö­vésre szánta el magát. Jól dön­tött. A szépen helyezett labda a kapu jobb alsó sarkában lan­dolt, 2-1. Két perccel később Lukács félpályáról elvégzett szabadrúgását Fábián elvétette a tizenhatoson belül. Egyenlít­hetett volna a Tabdi. Két hasonló játékerőt képvi­selő csapat csapott össze. A ha­zaiaknak nyerniük kellett, ne­hogy bajban legyenek a végel­számolásnál, mógisem játszot­tak jól. Igaz, a helyzeteiket ki­használták. A, ypndégck, elpus­kázták a kínálkozó lehetősége­ket: az első félidő elején akár két góllal is vezethettek volna, de nem céloztak pontosan. A győ­zelemmel a hazaiak értékes há­rom pontot szereztek. Narancsik játékvezető az első félidőt két és fél perccel hama­rabb fújta le és akadtak téves ítéletei is, amivel főleg a vendé­geket sújtotta. Kecel-BufiacO-2 (0-1) Kecel: Bugac: Nemes R. Jelen K. Sendula Szele N. Doszpod Z. Pintér BleszákZs. 1. Cseke Hatvani Csendes Frank Farkas Jungwirt Bangó (Tarjányi B.) Filus Kovács P. (Seres) Prucser Seregély (Tarjányi Z.) BleszákZs. II. Czakó Szvetnyik (Béleczki) Szabó N. Edző: Edző: Hunyadi László Varga Pál Kecel, 150 néző. Játékvezető: Balia G. ★*★ (Berki J„ Polgár F. Gól: Szabó N., Seregély. Sárga lap: Filus, Sendula, ill. Szele, Bangó, Seregély. Kiállítva: Prucser, ill. Cseke Kitűnt senki, ill. Seregély, Szabó, Farkas, Szele. Ifi: 2-2. Tudósító: Udvarhelyi István. Dunavecso-CsólvDSpálos 1-0(0-01 Dunavecse: Ornkinr „1U. . Lsoiyospaos. Badó Szekeres Krepsz Andricz Fekete Novikov Kothencz (Jenei) Pócsik Gutmann Szarka Felföldi Valkai Jánosi Mózer Sallai Varga Zadravecz Baranyi Zsolnai (Sümegi L) Horpáczi László T.(Kolozs) Répás Edző: Edző: Sümegi József Mata József Dunavecse, 200 néző. Játékvezető: Tamaskó ***** (Farkas L, Sólya). Gól: Jánosi. Sárga lap: Zsolnai, ill. Varga, Valkai, Mózer. Kitűnt Kothencz, Felföldi, Jánosi, ill. Pócsik, Valkai. Ifi: 3-0. Tudósító: Sümegi József. Mindkét oldalon adódtak helyzetek, s a tipikusan egygólos meccsen végül a hazaiak örülhettek. Kiskőrös-Lakitelek 6-0 (1-0) Nvártőrinc-Hekéda 1-6 (0-2) Kiskőrös: Laklteiek: Nyárlőrinc: Helvécia: Mlinkó (Szabó) Kormos Kulman Zs. Hajdú Schiszler Tar Bálinti Sánta Mokrickij Tóth Forgó Z. Török! (Vitányi) Gombár Budai Molnár Seres (Kovács A.9 Kertész Farkas BálintS. Juhász (Beregszászi) Dudás Csemák Orbán Szentgyörgyi Magyar Sáfár Ország (TörteliZ.) Somlyai Kiss Bíró (Kovács L) Pető Sárközi Bakos (Bahita) László Cs. Mata Gillich Almási (Üjváry) Tóth R. Dobosi Balogh Bónyai (Máté) Torbán Liptai (Szőke P.) Szlovák (Hajnák) Edző: Edző: Edző: Edző: Szlovák László Dudás György György Csaba Mata József Kiskőrös, 150 néző. Nyárlőrinc, 150 néző. Játékvezető: Kovács 1. *★*★ (Kohajda A., Játékvezető: PatyiZ. *★★★ (Kiss J., Dudás Hegedűs!. Zs.) Gól: Szentgyörgyi 2, Szlovák R., Gillich, Gól: Torbán, ill. dobosi 2, Vitányi 2, Mata, Somlyai, Gombár. Liptai. Szlovák Usrló: - A csapat bajnokhoz méltó­Sáiga lap: Sánta, Bíró, ill. Orbán. an futballozott. Kitűnt senki, ill. Dobosi, Sánta, Pető, Vitányi, Dudás György: - Gratulálok a bajnokság Orbán. megnyeréséhez a Kiskőrösnek. Ili: 3-0. Tudósító: Fekete Attila Ifi: 3-2. Tudósító: Kelemen István KMarhatasiSa-PáfcTinnnstara 1-3(1-21 : Ladánvbene-Városföld 3-0 (2-0) ________Ifjúsági eredmény: 2-0.________ j ________Ifjúsági eredmény: 3-1.________ A hét végén játsszák Május 21., szombat, 17 óra: La-&,­dánybene-' Helvécia, Pálmo- j nostora-Tabdi, ] Városföld-Laki-, telek, május 22., ‘ vasárnap, 17 óra: § Kecel-Csólyos- pálos, Tiszaalpár-Jakabszállás, Nyárlőrinc-Dunavecse, Kiskun- halasi Spartacus-Bugac. Sza­badnapos: Kiskőrös. 1. Kiskőrös 2. Ladánybene 3. Helvécia 4. Pálmonostora 5. Tabdi 6. Dunavecse 7. Jakabszállás 8. Nyárlőrinc 9. Bugac 10. Kecel 11. Csólyospálos 12. Lakitelek 13. Tiszaalpár 14. Khalasi Spart. 15. Várasföld 25 23 1 1 97-19 70 25 17 3 5 62-26 54 25 13 4 8 64-33 43 2513 3 9 52-46 42 25 12 6 7 42-39 42 2512 5 8 58-47 41 25 11 7 7 51-45 40 2511 4 10 45-37 37 25 10 6 9 44-54 36 25 10 5 10 49-43 35 25 10 2 13 56-45 32 25 9 4 12 35-50 31 25 6 6 13 34-63 24 25 5 4 16 29-75 19 25 4 3 18 27-77 15 A Kunszentmiklós visszalépett. Az eddigi szabadnapos csapatok - mintha játszottak volna - egy-egy győzelmet (3-3 pontot) kap­tak 0-0-ás gólkülönbséggel. LABDARUGÓ MEGYE II. DELI CSOPORT Huszáros siikösdi hajrá Kelebián Kelebia-Sükösd 3-3 (2-1) Szakmár-Érsekcsanád 0-3 (0-1) Baiaszentistván-Kunbaia 7-0 (3-0) Kelebia: Sükösd: Szakmár: Érsekcsanád: Bajaszentistván: Kunbaja: Vasúth E. Sipos Szerencsés Kazinczi N. (Farkas) Székely Cs. Géczi Szabó A. (Fodor) Molnár TóthCs. Kiss Császár (Kovács) Kissi. Pipicz Halászi Lakatos Miokovics NagyÁ. KissL Kollár M. Marusa (Zsikó) Tóth K. Kovácska (Bor) Kamu (Gazsi) Varga Kollár A. Papp Á. (Kutyka) Ferencz (Máriás) Szabó Orbán Szopos Patocskai Kárpát Gubányi Kenyeres Moóri (Marosovity) Halász Dulics Halász Dobler Koszorús SzólikG. Berghoffer Csamangó Matty Mádi Gyurkity Éber E. (Radics) Wettstein Tartott Reitmann Szalontai Török Szőcs Torma Ürmös(Rasztik) RáczF. Illés (Beke) Aranyos Kincse N. (Nagy) Horváth A. Tóth 1. (Kazi) Szabados (Evanics) Bata (Pécsi) Kazinczi Z. Székely Zs. Illés Edző: Edző: Edző: Edző: Edző: Edző: Dulics Joszip Evanics Zoltán Hayerbacher Ferenc KoszorúsJános Ónodi Tamás Babó Károly Kelebia, 100 néző. Játékvezető: Kricskovics F. ★** (Szabó G., ValuchJ.). Gól:Tartott2, Csamangó, ill. Tartott (öngól), Büte2. Sárga lap: Tartott, Csamangó, ill. Bute, Halász. Kitűnt: Kollár M., Csamangó, Tartott, ill. Büte, Reitmann, Evanics. Ifi: 1-2. Tudósító: Kovács Marcell Sükösdi támadásokkal indult a mérkőzés, s Tartott öngéljáig/kapujukhoz szegezték a i t hazaiakat a vendégek. A gólt követően ki­egyenlítetté vált a játék, majd kétTóth- szöglet'után Tartott fejeseivel fdícmotí V Kelebia. A második félidő végéig nem vál­tozott az eredmény, ám ekkor gyors egy­másutánban újabb három gól esett: a 84. percben Csamangó védhetetlen gólt ra­gasztott a jobb felső sarokba (3-1). A kelebiai gól a Sükösdöt hozta fel, öt perc alatt egyenlített az Evanics-gárda: a 87. és a 92. percben Büte talált a hazai kapuba, 3-3. A játék képe alapján a vendégek rá­szolgáltak az egy pontra. Bácsborsód-Nagybaracska 5-1 (3-1) Bácsborsőd: Nagybaracska: Farkas A. (Zavaros) Szabó 1. Varga Rádóczi Török Papp V. Csúcs (Havasi) Bobor Győré TóthGy. Héhn Király J. Veverka Gúnya Mojzes Margit Hamóczi (Grósz) Király F. (Pintér) Bognár Illés L Cifra Bárth (Kubatov) Edző: Edző: Illés Antal Kemya Tibor Bácsborsőd, 200 néző. Játékvezető: Szűcs G. ***** (Cseke L, Bohrán J.). Gól: Cifra 3, Győré, Zavaros, ill. Rádóczi. Sárga lap: Grósz, Csúcs, ill. Papp, Bárth. Kitűnt az egész csapat ill. senki. Ifi: 2-2. Tudósító: Csontos János A hazai csapat végig kezében tartotta a mér­kőzést, győzelme nem került veszélybe. A második félidő elején, 3-1-es állásnál Far­kas kapus súlyos sérülést szenvedett, a ha­zaiak pedig „vészkapussal” folytatták. A i borsodiak ezek után még kétszer találtak a : kapuba, s győzelmük teljesen megérdemelt Bátmonostor-FajszO-3 (0-1) Batmonostor: Fájsz: Urbán Keszthelyi Koch Tanyó (Szabó 1.) Szlavikovics Mihalik Dányi Máté Imre Kupusz Karsa Pörzse Csili Palenyik Kertész Szász Hetyei Tanyó B. Kővári Veres Jenei Szabó G. (Sereg) Edző: Edző: Farkas László Gyuricza János Bátmonostor, 100 néző. Játékvezető: Suba ***** (Szécsényi, Hegyi). Gól: Máté, Pörzse, Palenyik. Sárga lap: Koch, Imre, ill. Palenyik. Kitűnt Jenei, Karsa, ill. Máté, Veres, Pörzse, Keszthelyi. Ifi: 0-3. Tudósító: Melnik János Szakmár, 200 néző. Játékvezető: Rácz ★★*★ (Harsányt Ser­dült A.). Gól: Török 2, Kenyeres. Sárga lap: Tóth Cs., Tóth K., Pécsi, ill. Koszorús, Kiss, Kazinczi Z. Kitűnt Beke, ill. Török, Aranyos, Kazinczi Z. Ifi: 1-2. Tudósító: Tóth Jenő Az Érsekcsanád játékban és a helyzetek kihasználásában is a hazaiak fölé nőttek. A Szakmáinak csak a második félidő közepén voltak gyenge fellángolásai, s a vendégek megérdemelten vitték el a három pontot. ács? Bácsalmás: Zseniben Marcsó (Kővári Á.) Sáfár Snyehola Á. (Varga) Ämann (Jaszenovics) Kővári P. (Bögre) Majoros Juhász Berényi Mándity Tóth Edző: Kővári Péter Baja, 100 néző. Játékvezető: Apró F. ★*★* (Tamaskó, Se­bestyén). Gól: Császár, Szőcs, Kincse, Szé­kely, Kovács, Orbán, Gazsi. Sárga lap: Nagy Á„ Orbán, Gazsi, ill. senki. Klállftva: Kiss L (81. p.) - a gólba tartó labdát kézzel kiütötte. Kitűnt az egész csapat ill. senki. Ifi: 1 -0. A tartalékos vendégcsapat nem ta­núsított különösebb ellenállást, így a hazaiak tetszés szerint lőhették góljaikat s megérde­melten főztek. Tudósító: Straub János tokod 2-2 (1-0) vH 1 W fH 1 co ä i i Bá csbokod: Dunaszentbenedek: Vaskút Szőke Virág Schmiz Pintér Gyüre Takács Morvái Posztobányi Csőzik Zs. Máder (Simon) Kocsis Csőzik 1. Papp Illés N. Komáromi Tóth Búzái Szabó Tettinger Kerekes (Barta) Ács Kürtös Fábri (Tóth) Horváth Hangya Cserenkó Császár Hercz (Kulimák, Húsvéth (Birtók) Németh Berwinkl) Balaton (Máté) Kiss Doszpod (Ercsényi) Edző: Edző: Edző: Barákovics István Kovács László Kubovics Antal Bácsalmás, 300 néző. Játékvezető: Pataki ***** (Kávai, Ki­rály). Gól: Marcsó, Bögre(ll-esből), ill. Morvái, Hercz(ll-esből). Sárga lap: Majo­ros, ill. Szőke, Máder. Kiállítva: Zsemberi, Mándity. Ifi: 8-0. Tudósító: Prókai Károly A hét végén játsszák Megye II. Déli cso­port, május 21., szom­bat, 17 óra: Nagy- baracska CSHSE- Érsekcsanád, Du- naszentbenedek- Bácsbokod. Május 22., vasárnap, 17 óra: Szakmár-Fajsz, Bácsalmás- Sükösd, Bajaszentistván-Bát- monostor, Szeremle-Kelebia, Vaskút-Kunbaja, Bácsborsód- Hajós. Akker Plus megyei I. osztály, május 21., szombat, 17 óra: Ke- rekegyháza-Solt, Tiszakécske- Szabadszállás, Kiskunfélegy­házi HTK-Dusnok; május 22., vasárnap, 17 óra: Harta- Akasztó, Tompa-Kalocsa, Kis- kunmajsa-Kunszállás, Izsák- Jánoshalma MKSE, Soltvad- kert-Nemesnádudvar. Pontlevonások Április 28-án jogosulatlanul ját­szott a Szabadszállás csapatá­ban (megye I.) Újvári Zsolt, ápri­lis 17-én pedig a Bátmonostor csapatában (megye II., dél) Csili Péter. Mindkét gárdától 1-1 pon­tot vont le a megyei szövetség. Dunaszentbenedek, 50 néző. Játékvezető: Aradi ★★★★★ (Varga, Facskó). Gól: Kocsis, Cserénké, Tóth, ill. Komáromi. Sáiga lap: Virág, Balaton, Húsvéth, ill. Horváth, Kiss. Kitűnt Virág (a mezőny legjobbja) és az egész csapat, ill. Schmiz, Komáromi, Csőzik Zs. Ifi: 1-4. Tudósitó: Kovács Lajos Szeremle-Halós 1-110-1) Szeretnie, 150 néző. Vezette: Állaga**** Gól: Tóth, ill. Tamaskó. Ifi: 7-2. A nagyiramú mérkőzésen a jó erőkből álló Hajós ellen be­csülettel küzdött a hazai csapat A döntetlen reális képe a mérkőzésnek. Bár a Hajós több helyzetet dolgozott ki, de a Szeremle - nagy akarásának köszönhetően - otthon tudta tartani az egy pontot IA MEGYEI II. OSZTÁLY, DÉLI CSOPORT ÁLLÁSA 1. Bácsalmás 2515 6 4 67-34 51 2. Bácsbokod 2515 4 6 63-38 49 3. Kelebia 2514 6 5 50-36 48 4. Hajós 2514 5 6 76-30 47 5. Bajaszentistván 2515 1 9 67-43 46 6. Fájsz 2514 3 8 63-32 45 7. Sükösd 2513 3 9 60-43 42 8. Érsekcsanád 2511 6 8 46-37 39 9. Bácsborsőd 2510 5 10 54-41 35 10. Szakmár 25 9 4 12 40-72 31 11. Nagybaracska 25 9 3 13 40-51 30 12. Szeremle 25 7 8 10 39-61 29 13. Kunbaja 25 6 7 12 39-51 25 14. Vaskút 25 6 6 1343-60 24 15. D.szentbenedek 25 4 6 15 36-77 18 16. Bátmonostor 25 1 1 2324-101 3 A Bátmonostortól 1 pont levonva. 1. Harta 25 23 1 1 93-12 70 2. Izsák 25 21 2 2 70-16 65 3. Kalocsa 25 16 6 3 85-34 54 4. Solt 25 12 5 8 48-34 41 5. Kunszállás 25 11 7 7 49-44 40 6. Tiszakécske 25 11 6 8 59-40 39 7. Ousnok 25 11 6 8 55-42 39 8. Akasztó 25 9 9 7 33-30 36 9. Kerekegyháza 25 10 2 13 51-48 32 10. KHTK 25 8 8 9 32-36 32 11. Soltvadkert 25 7 7 11 35-37 28 12. Tompa 25 7 5 13 38-57 26 13. N.nádudvar 25 5 7 13 25-52 22 14. Szabadszállás 25 4 5 16 30-73 16 15. Jánoshalma 25 3 4 18 21-69 13 16. Kiskunmajsa 25 2 0 23 12-112 5 Kiskunmajsa, Szabadszállás: 1-1 pont levonva. .................... TI SZAALPAR p