Petőfi Népe, 2005. április (60. évfolyam, 75-100. szám)

2005-04-11 / 83. szám

SPORT PETŐFI NÉPE - 2005. ÁPRILIS 11., HÉTFŐ 10 LABDARÚGÓ NB j/B-17. FORDULÓ Hazai sikert hoztak a kapusbravúrok KTE-BODAJK 2-1 (0-1) Kecskemét, 400 néző. Vezette: Világi (Fe­hér, Szigetvári). Kecskemét Nagy Zs. - Mojzes, Pandur, Barna, Babos, Ulrich, Kiss P., Burzi, Nagy A., Kása, Bállá. Edző: Gracza Tibor. Bodajk: Kovács - Ambrus, Simkó, Sütő, Ribi, Homonyik (Sipos 71.), Zsidai, Mik- lósvári, Melczer (Kozmos 79.), Olasz (Pál 64.), Urbán. Edző: Zoran Kuntics. Sárga lap: Burzi a 4., Pandur a 7., Sütő a 14., Kása a 41., Kiss P. a 49., Burzi a 67., Ulrich a 69. p. Kiállítva: Burzi a 67. p. 4. perc: Melczer 18 m-es szabadrúgása elszállt a sorfal és a jobb alsó sarok mellett. 13. p.: Melczer iramodott meg a jobb szé­len, majd a középen érkező Olasz elé lőtt, a kapujából kifutó Nagynak azonban sikerült elkotornia a labdát. 17. p.: Homonyik végezte el a bal oldali sarokrúgást. Jól ívelt a hosszú saroknál ér­kező Miklósvárihoz, aki 3 m-ről a kapuba bólintott, 0-1. 30. p.: Kiss P. tört be jobbról a tizenhatos­ra, a kaputól 6 m-re lőni készült, de Sütő az utolsó pillanatban becsúszva szerelte. Ne­hezen lehetett eldönteni, hogy a labda volt előbb, vagy a „baba”. Világi továbbot intett. 33. p.: Urbán 13 m-ről lőtt, a bal alsó sa­rokba tartó labdát Nagy szögletre tolta. 47. p.: Melczer ívelt balról az ötös jobb sarkánál érkező Homonyíkhoz, aki fekve kapura kotorta a labdát, a játékszer a bal kapufán megpattanva hagyta el a pályát. 63. p.: Ambrus buktatta a tizenhatoson belül Kását. A megítélt tizenegyest Ulrich értékesítette, 1-1. 65. p.: Kiss P. húzott el a jobb szélen, erő­sen középre lőtt, az ötösön érkező Balia a kapu közepébe fejelt, 2-1. 67. p.: Burzi a 4. percben teljesen fölösle­gesen reklamált, a 67.-ben pedig buktatta Sütőt. A játékvezetőnél mindkét megmoz­dulása sárgát, majd piros lapot ért. 80. p.: Vendég szögletet követően a kapu előtt kavarodás támadt, Zsidai belekotort a labdába, ami a bal sarokba kötött volna ki, ha Nagy az utolsó pillanatban a gólvonalról nem rúgja ki azt. 82. p.: Sípos 17 m-es a bal sarokba tartó lövése után Nagy vetődve védett. ,A Bodajk fickándozó csatárai könnyen bajt okozhatnak, ha nem rendezi sorait a KTE védelme” - vélekedett néhány hazai szurkoló a találkozó előtt. Igazuk lett, a bo- dajki gólra nem sokat kellett várni. A beka­pott gól ösztönzőleg hatott a hazaiakra. Sor­ra vezették támadásaikat, rengeteg helyzetet kidolgoztak, de mezőnyfölényük szünetig csak a szögletarányban (6:1) mutatkozott meg. A második játékrészben azonban már gólokban is. A Gracza-legénység kihasználta a bodajkiak kétpercnyi totális rövidzárlatát és fordított. Örült a hazai tábor. Két perccel később azonban jöhettek a meccs végéig tar­tó izgalmak, a KTE ugyanis tíz főre fogyatko­zott. Mindent egy lapra feltéve rohamozott a Bodajk, míg a KTE egy emberként védeke­zett. Hiába volt azonban rengeteg százszáza­lékos helyzetük a vendégeknek, Nagy kapu­ját nem sikerült még egyszer bevenniük. A hazaiak hálóőre ugyanis remek napot fogott ki, a KTE megérdemelt győzelmében jócskán benne van a keze. Kitűnt Nagy Zs., Mojzes, Barna Zs., Ul­rich, Balia, illetve Sütő, Zsidai, Miklósvári, Urbán. Gracza Tibor: - Az első félidőben rosszul játszottunk, és könnyen eldőlhetett volna a meccs a Bodajk javára. A második játék­részben küzdőszellemből jelesre vizsgáz­tunk. Zoran Kuntics: - A második félidőben nem koncentráltunk eléggé, és ez vereség­hez vezetett. További eredmények: Szolnok-Oroshá- za 0-3, Tatabánya-Hévíz 4-0, Dunaújvá- ros-BKV Előre 2-4, Vác-Makó 2-1, Rá­kospalotai EAC-Haladás, Mosonmagyaró­vár-Szeged 1-1. A Kecskeméti Spo rtl étcsitm én yeke t Működtető Közhasznú T ársaság a következő munkakörökre keres ^ cstíszdAE||ENŐR szezonális munkavállalókat májusi kezdéssel: O ÚSZÓMESTER (feltétel: érettségi, uszodamesteri képesítés) jEqyEÜElNŐR O pENZTAROS (feltétel: pénztárgép-kezelői végzettség és gyakorlat) O CSÚSZŐApÉNZTÁROS <=> qÉpÉsz O NŐi VÁllfÁS c> fÉRÍi VÁllfÁS c> férfi TAkARÍTÓ c> Női TaIcARÍTÓ ,, TERMÁloS Z c> úszóquMi'kÍAdó O csÓNAkkÍAdó Egészségügyi alkalmasság, kulturált megjelenés alapkövetelmény. Bővebb információ és jelentkezés: személyesen 2005. április 18-19., 9-12 óra között a Városi Sportcsarnokban. Cím: Kecskemét, Olimpia u. 1/A Magyar szempontból jól kezdődött a gyorsasági motoros vb: a 12S kem-esek között Induló Talmácsl Gábor (Red Bull KTM, képünkön) 5. lett az idénynyitó Spanyol Nagydíjon, Jerezben. A kategória másik ma­gyarja, Tóth Imre a 16. helyen zárt Nyert az olasz Marco Slmoncelli. LABDARUGÓ NB II., WINNER CSOPORT A 11-es döntőnek bizonyult LABDARUGÓ NB III., DRAVA CSOPORT Győzelem emberhátrányban ESMTK-KISKUNHALAS 3-2 (1-1) Budapest, 300 néző. Vezette: Pánczél (Bukovics, dr. Varga). ESMTK: Gerstenbrein - Cza- kó, Túfi, Varga, Szőllősi (Nagy R), Bessenyei (Hegedűs), Péter, Takács, Marosfalvi, Fehér (Sza­kács), Farkas. Edző: Pál József. Kiskunhalasi FC: Lengyel - Nagy A., Mészáros, Kamara, Ba­log, Kárász, Szabó K. (Ficsor), Patarcsics (Nyúl), Fenyvesi, Nagy D., Taskovics (Tiba). Edző: Schróth Lajos. 6. perc: Farkas 23 m-es bom­bája fél méterrel szállt el a hala­si kapu fölött. 15. perc: Nagy D. tört előre a bal oldalon, középre cselezte magát, aztán a jobbösszekötő helyén felbukkanó Kamara elé tálalt, aki 12 m-ről a bal sarok mellé emelt. 26. perc: Balog fellökte Far­kast egy méterrel a halasi tizen­hatos előtt. Takács veszélyesen kanyarodó szabadrúgása után a labda a bal felső sarok mellé szállt. 30. perc: Szabó K. ívelt közép- re egy szabadrúgást, Fenyvesi emelkedett a legjobb ütemben és 4 m-ről a vetődő Gersten­brein alatt a kapu közepébe fe­jelt, 0-1. 39. perc: Mészáros ívelt a ka­pu elé, a Túriról lecsorgó labda éppen Fenyvesi elé pattant, aki 10 m-ről lőtt, a kapus mentett. 45. perc: Péter 23 m-es sza­badrúgásból hatalmas gólt ra­gasztott a bal felső sarokba, 1-1. 62. perc: Hegedűs lódult meg a jobbösszekötő helyén, Nagy A.-tól szorongatva 14 m-ről la­posan lőtt, Legyei védett. 66. perc: Farkas tört be a ha­lasi tizenhatosra, Nagy A. be­csúszott, az erzsébeti játékos nagyot esett, a játékvezető meg­lepetésre 11-est ítélt. A büntetőt Péter értékesítette, 2-1. 78. perc: Mészáros emelge­tett 24 m-re a hazai kaputól, az­tán váratlanul éles, erős lövést küldött az alsó sarok irányába, de 40 centit tévedett. 86. perc: Szakács ugratta ki Farkast a jobb oldalon, Lengyel messze kifutott a kapujából, a pesti csatár pedig 14 m-ről a léc alá emelt, 3-1. 88. perc: Tiba egy 20 m-es szabadrúgásból a bal felső sa­rokba csavart, 3-2. Az első félóra kiegyenlített me­zőnyjátékkal telt el, melynek vé­gén a vendégek váratlanul veze­tést szereztek. Szünet előtt ugyanilyen „semmiből” jött a ha­zaiak egyenlítő gólja is. A II. fél­időben felváltva kerültek veszély­be a kapuk. Pánczél játékvezető a büntető megítélésével döntően befolyásolta a meccs végkimene­telét. A rendkívül ügyesen játszó, mezőnyben jól adogató Kiskun­halas nem érdemelt vereséget. Pál Józsefi - Meglepett a hala­siak szervezett játéka. Schróth Lajos: - Nem bírtunk a játékvezetővel. További eredmények: Kazinc- barcika-Putnok 1-1, Kistar- csa-Bőcs 1-5, Gyula-Salgótar- ján 1-2, Szentes-Vecsés 0-3, Hajdúböszörmény-Baktalóránt- háza 0-1, Mátészalka-Karcag 0-1, Jászapáti-Dabas 2-0. BAJA-MOHÁCS 1-0 (1-0) Baja, 100 néző. Vezette: Hosz- szú (Babos, Barna). Bajai LSE: Tomik - Angeli, Végh A., Haász, Falduirt, Mi- lassin (Gyenei), Kiss, Trucz, Végh G. (Papp), Nagy Előd, Teket (Sziegl). Edző: Raffai Ru­dolf. Mohácsi TE: Fischer G. - Dár­dai, Knézics, Dörnyei (Kollár), Domokos, Demeter, Nagy Ervin, Peterke (Scheppi), Diósi, Fischer K., Schipp. Játékos­edző: Nagy Ervin. Kiállítva: Végh A. a 28.perc- ben. 34. perc: Nagy Előd a 16-os sarkánál egy biciklicsel után „felkínálta magát” védőjének, aki fellökte. A 11-est a sértett a jobb felső sarokba vágta, 1-0. Akár az első percben bünte­tőhöz juthatott volna a Baja, ugyanis Nagy E. egy hosszú in­dítást jó ütemben tolt el védője mellett, aki a felborította a ha­zai támadót. Ezt csupán a játék­vezető látta másként, így elma­radt a 11-es. Ezután élénk iram­ban játszottak a csapatok, némi bajai fölénnyel. Negyed óra el­telte után viszont'rendre elszór­ták a megszerzett labdákat. A 28. percben a móhácsiak gyors kontrájánál három védő próbál­ta szerelni a kilépő Fischert. A játékvezető szerint nem az utá­na loholok, hanem az utolsó emberként érkező Végh A. buk­tatta a támadót, aki ezért piros lapot kapott. Kevéssel ezután Nagy E. rutinosan felökleltette magát, ami 11-est eredménye­zett. Ezután gyakran hangzott fel a kispadról irányító Raffai Rudolf parancsa: Gyere följebb! A hazaiak beszorultak kapujuk elé, ám a mezőnyfölény még helyzetet sem eredményezett a Mohácsnak. Szünet után sem változott sokat a kép. Legfeljebb annyiban, hogy a támadásra egyre nagyobb energiát fordító vendégek hibáiból több gyors bajai kontrát is láthattak a né­zők. Ezekből akár többgólos előnyt is szerezhetett volna a létszámhátrányban játszó Baja. A 77. percben például az egy­személyes csatársor, azaz Nagy Előd már csak a kapussal állt szemben, áttl’5 méterről a háló­őrbe lőtt. Közben a Mohács ka­pu elé ívelt labdákkal próbálko­zott, ám szilárd volt a védelem és a játékvezető gyakran ítélt szabadrúgást az erőszakos tá­madók ellen. Csupán két alka­lommal forgott igazi veszélyben a hazai kapu. Előbb egy balról belőtt labda suhant el a táma­dók orra előtt, majd egy szöglet utáni fejes közelítette meg a bal felső sarkot. Az emberhátrány­ban fegyelmezetten, nagy aka­rással és koncentrációval játszó Baja megérdemelten szerezte meg a három pontot kapura szinte semmi veszélyt nem je­lentő Mohács ellen. Kitűnt: Nagy Előd, Angeli, Kiss, Haász, illetve Demeter. További eredmények: Szek- szárd-Nagyáprád 1-0, Tamá- si-Pécs 1-2, Boly-Dombóvár 1-2, Kozármisleny-Bonyhád 4-2, Beremend-Lengyeltóti 7-1, Balatonboglár-Nagyatád 1-0. Hyundai Nyílt hétvégét rendezett a kecskeméti Central Group Hyundai-márkakereskedése. Az új Get mellett minden érdeklődő megismerkedhetett a legújabb Hyundai-terepjáróval, a Tucamnal. Citroen Négy napon át bárki tesztelhette a Citroén-modelleket a Citroen Király márkakereskedé­seiben. A nyílt napok fókuszában a C4 volt, de emellett természetesen a többi Citroen-modell is sok látogatót vonzott. Felvételünk a kecskeméti szalonnál készült. i