Petőfi Népe, 2005. március (60. évfolyam, 50-74. szám)

2005-03-14 / 61. szám

FOTÓ: LÓRINCZ1 CSABA PE TŐFI NÉPE - 2005. MÁRCIUS 14., HÉTFŐ SZERKESZTETTE: LŐRINCZI CSABA TELEFONSZÁM: 06-79/426-371, 522-480 E-MAIL: csaba.lorinczi@petofinepe.hu BAJA. BÁCSALMÁS ÉS KÖRNYÉKE Készül az élvonalra Ifi. Volentér Lászlót, az él­vonalbeli szereplésre ké­szülő bajai motokrossz- versenyzőt a 2005-ös baj­nokságra való felkészü­lésről kérdeztük. A tavaly a tömegsport 250 extra elnevezésű II. osztályú bajnoki küzdelemsorozatban aranyér­met nyert sportoló elmondta: már 2004. október végén meg­kezdte a felkészülést az élvonal­ra. Vagyis nem engedélyezett magának pihenőt, hanem a má­sodosztály befejezése után to­vább edzett. Mint mondta, ha már bevállalta az I. osztályban való indulást, akkor nem sza­bad lazsálnia. Komolyan veszi az élvonalat, ezért úgy érezte, hogy már 2004 őszén el kell kezdenie a felkészülést. Január közepéig heti két mo­torozás és két kondicionáló edzés szerepelt az egykori juni­or magyar bajnok motokrosz- szos programjában, utána egy régi sérülés „színre lépése” hát­ráltatta kissé a felkészülést. így egy ideig szüneteltetni kellett a motorozást, helyette heti ötre emelkedett a kondiedzések szá­ma. Ifjabbik Volentér február közepétől ismét motorozik, na­gyon készül a többévnyi kiha­gyás utáni élvonalbeli bemutat­kozásra. Az egykoron sokszo­ros Európa-bajnok, Világkupa­győztes és legendás motorcsó­nakos, Volentér László fia már­cius közepén, az ünnep idején egy héüg Olaszországban edző­táborozik. Idei első felkészülési versenye egy Kawasaki Kupa­futam lesz március 27-én. A Honda mellett a Twister Jeanst és az Autó Weinhardtot is főtá­mogatói között tudó ifj. Volen­tér László április 10-én vág neki a 2005-ös I. osztályú moto- krossz bajnokságnak. ■ Lőrinczi Csaba Birkózás Országos meghívásos szabadfogású verseny, Csepel. A Bajai Bir­kózó Club eredményei. Diák II. korcsoport, 28 kg 3. iff. Szász Endre. 41 kg: 6. Vass Gábor. Diák I. korcsoport, 42 kg 6. Bocsa Roland. Edző: Szász Endre. Vida Richárd-emlékverseny, Kunszentmiklós. A bajaiak eredményei. Gyermek korcsoport, 26 kg 4. Püspöki Patrik, 5. Ritter Áron. 32 kg 1. Bo­csa Roland. Diák I. kcs., 42 kg 6. Bocsa Róbert. 50 kg: 5. Kiss Richárd. Serdülők, 66 kg 2. Krizsán Milán. Edző: Szász Endre, Jagicza László. HÍREK Karate Wadoiyu karate országos diákolimpia, Nyugat-Magyarországi elődöntő. Várpalota. A bátaszéki színekben induló bajai Romhányi Vid harmadik lett és bejutott az or­szágos döntőbe. Wado-Kai Karate Szövetség országos bajnoksága, Szentendre. A bátaszéki kara­teklub színeiben versenyző bajai sportolók egy magyar bajnoki cí­met, három ezüst- és egy bronzér­met nyertek. Felnőtt férfi csapat­ban, küzdelem, magyar bajnok: Hartyányi Gábor. Felnőtt nők, küz­delem, -60 kg: 2. Gilián Hajnalka. Junior férfi csapatban, küzdelem: 2. Sallai Dejan és Romhányi Vid. Juniorok, férfiak, - 60 kg: 3. Rom­hányi Vid. Czifra bajnok A Baja Wado Karate Dojo SE sportolói egy magyar baj­noki címet és egy bronzérmet nyer­tek. Az 1993-ban született lányok korcsoportjában, küzdelemben Czifra Klaudia magabiztosan me­netelt a döntőig, s végül ott is dia­dalmaskodott. A bronzérmet Kara- gity István nyerte, aki az 1990-ben született fiúk mezőnyében, küzde­lemben a később magyar bajnok­tól kapott ki az elődöntőben. Wado-ryu karate utánpótlás or­szágos bajnokság, Budapest. A Baja Wado Karate Dojo SE spor­tolóinak eredményei. 1993-ban szül., lányok, küzdelem, magyar bajnok: Czifra Klaudia. 1990-ben szül., fiúk, küzdelem: 3. Karagity István. Edző: Major Tamás (3 dán). Cselgáncs DiákA-korcsoportos Magyar Köztársaság Kupa, Kapos­vár. A Bajai Judo Club Dedinszky Emese révén Magyar Kupa-arany­érmet nyert, Dózsái Éva ezüstér­mes lett, míg a csapat bronzérmes helyen zárta a pontversenyt. Fiúk, 30 kg: 5. Fenyvesi Richárd, 38 kg: 5. Buzási Vendel, 38 kg: 5. György Kristóf, 45 kg: 5. Kalmár Norbert. Lányok, 56 kg: 1. Dedinszky Eme­se, 45 kg: 2. Dózsái Éva. Edző: A szentendrei karate ob-n jól szerepelt bajai és bátaszéki karatékák. Major Tamás bajai karatemester (középen) két tanítványával, a ma­gyar bajnok Czifra Klaudiával és a bronzérmes Karagity IstvánnaL Csihi János. Junior Magyar Köztár­saság Kupa, Debrecen. A cívisvá­rosban egy ezüst- és egy bronzér­met nyertek a bajai cselgáncso- zók. Férfiak, 73 kg: 2. Rudolf Tibor, 100 kg: 3. Tillinkó Kristóf. Edző: Radics Attila. Dedinszky Emese Dózsái Éva Sportgyűlést rendezett március elején Érsekcsanád labdarúgócsapatának vezetősége. A kultúrházban tartott gyűlés vendége volt az 1990-es évek­ben élvonalbeli focicsapatot birtokló és Akasztón stadiont építő, a börtön­ből nemrég szabadult Stadler József. Felvételünkön (balról jobbra) Boros János egykori Csanádi labdarúgó, Stadler és élettársa, valamint a helyi fo­cicsapat elnökségi tagja, id. Felső Róbert látható. Tíz aranyat nyertek Szentesen KYOKUSHIN KARATE TÍZ bajno­ki címet, kilenc ezüst- és három bronzérmet nyer­tek Kern Róbert bajai karatemester tanítványai a napokban Szentesen rendezett két versenyen. A kyokushin karate súlycsopor- tos magyar bajnokságon négy magyar bajnoki aranyérmet és hat ezüstérmet, míg á diákolim­pia országos döntőjében hat arany-, három ezüst- és három bronzérmet gyűjtöttek be a Tetsushin Dojo Baja karatékái. Kyokushin karate felnőtt súlycsoportos magyar bajnok­ság, Szentes. A-kategória. Nők, +65 kg, magyar bajnok: Balogh Enikő. -55 kg: 2. Molnár Móni­ka. Férfiak, +80 kg, magyar baj­nok: Paksi Lóránt, 2. Mulati Norbert. -70 kg, magyar bajnok: Gróf András, 2. Görcs Viktor. Ebben a két súlycsoportban ba­jai házidöntőt láthatott a közön­ség. No és azt, hogy Paksi is, Gróf is K.O.-győzelemmel nyert, kiütötte klubtársát. Tovább az is említésre méltó, hogy a fiatal Paksi Lórántnak ez a negyedik magyar bajnoki címe, a nőknél pedig a bajai Molnár Mónika kapta meg a legharcosabb ver­senyzőnek járó trófeát. B-kate- gória. Férfiak, +80 kg, magyar bajnok: Móricz Albert. -80 kg: 2. Kasza Zoltán. C-kategória. Férfiak, +80 kg: 2. dr. Pápai Ist­ván. -70 kg: 2. Donka Milán. Edző: Kern Róbert, Tettinger At­tila, Csécsi István. ÜL kyokushin karate diák­olimpia országos döntő, Szen­tes (400 Induló). A versenyen a Magyar Karate Szövetséghez tartozó négy szövetség diák­sportolói léptek tatamira. A ba­jai klub karatékéinak eredmé­nyei. Gyermek korcsoport. Fiúk, -35 kg, diákolimpiái bajnok: Bleszity Máté, 2. Gyenis Ri­chárd. -40 kg, diákolimpiái baj­nok: Hógli Máté. +40 kg, diák­olimpiái bajnok: Vámosi Nor­bert, 3. Gáti Gergő. Lányok, -35 kg: 2. Szerény Csenge. -40 kg, diákolimpiái bajnok: Haskó Csilla, 3, Kollár Kitti. Serdülők. Fiúk, -55 kg: 2. Szombati Krisz­tián. -65 kg: 3. Kálmán Richárd. Juniorok. Nők, -60 kg, diákolim­piái bajnok: Ercsi Katalin. Fiúk, -70 kg, diákolimpiái bajnok: Ka­pitány Tamás. Kern Róbert karatemester, bajai klubvezető-edző: - Szerin­tem nyilvánvaló és senkit sem lep meg, ha azt mondom, hogy elégedett vagyok. A súlycsopor­tos magyar bajnokságon látot­tak ismét igazolták, hogy az ál­talam irányított Tetsushin Dojo Baja a Magyar Tradicionális Kyokushin Karate Szövetség legeredményesebb klubja. Saj­nos Róka Györgyi az utóbbi he­tekben influenzás volt, emiatt nem indulhatott a szentesi ma­gyar bajnokságon. Remélem, ezután elkerülik a betegségek, mert áprilisban jelenése van Tokióban, a női kyokushin ka­rate világbajnokságon. A diák­olimpián elért sikereknek is na­gyon örülök. Bár az is igaz, hogy a rengeteg elvégzett mun­ka alapján ilyen jó szereplésben reménykedtem. Jó volt látni a gyerekek örömét, azt, hogy ők is átérezték, megérte ennyit dolgozni. A súlycsoportos magyar bajnokságon éremhalmozó bajai karatékák, középen Kern Róbert karatemester. A szentesi diákolimpián tizenkét érmet nyert bajai fiatalok, hátul a három edző: Kern, Balogh és Tettlnger.