Petőfi Népe, 2005. március (60. évfolyam, 50-74. szám)

2005-03-22 / 67. szám

PETŐFI NÉPE - 2005. MÁRCIUS 22., KEDD 11 LABDARÚGÁS Csak percekre pörögtek fel a csapatok JAKABSZÁLLÁS-HELVÉCIA 2-2 (0-1) Jakabszállás, 100 néző. Vezette: Ap­ró (Kondász, Piroska). Jakabszállás: Kása - Kiss, Kovács Zs., Major, Pa­lásti, Torbavecz, Sódar, Kocsis, Mol­nár (Csorba), H. Szabó (Törteli I.), Stecenkó. Edző: Torbavecz József. Helvécia: Hajdú - Komonyi, Juhász, Sánta, Orbán, Kovács A. (Törteli Z.), Ország (Szőke), Pető, ifj. Mata J., Do­bozi, Vitányi (Kása B.). Edző: Mata József. Gólszerző: Kovács Zs. 2 ill. Mata, Ország. Sárga lap: Molnár ill. Mata, Vitányi. Kitűnt Kovács Zs., Pa­lásti, Major ill. Kovács A., Dobozi, Mata, Pető. Ahhoz képest, hogy már hóna­pok óta nem láttak bajnoki mérkőzést az érintett csapatok szurkolói, nem sokan voltak kí­váncsiak a két település tavaszi nyitó összecsapására. A mérkő- | zés első negyedórája esemény­telenül telt. Ekkor is az érde­melt némi figyelmet, hogy ha­zai csapatból húzódás miatt le­cserélték H. Szabót. Mintha csak erre várták volna a felek: a helvéciaiak végre helyzetig ju­tottak. Komonyi szabadrúgása után Kovács András kapásból lőtt, s a labda nem sokkal a fel­ső léc felett hagyta el a játékte­ret. A 22. percben Orbán kapott remek labdát a jobb oldalon, Kása azonban jól jött ki a kapu­jából, s az oldalvonalon túlra tisztázott. A 41. percben aztán már a hazai kapuban pattogott Torbavecz József:- Felkészülési hi­ányosságunkat az akaratunkkal tud­tuk kiegyenlíteni. Ennek időnként gyenge játék lett az eredménye. A pontszerzésnek azért örülünk. Mata József: - Az alacsony színvol- nalú meccs után csak saját ma­gunkat okolhatjuk a döntetlenért. a labda: ekkor Orbán a bal ol­dalról adott pontos labdát Matá- nak, aki senkitől sem zavartat­va kapásból lőtt a bal alsó sa­rokba, 0-1. Mata gyorsan lerán­totta mezét, ám a túlzott gólörö­möt sárga lappal „honorálta” Apró játékvezető. A második játékrész ott foly­tatódott, ahol az előző abbama­radt. Az első percekben Mata a tizenhatos magasságában bedo­bást végzett el. Egészen az ötös vonaláig szállt a labda, ahol Or­szág fejjel megcsúsztatta azt. Kása kapus csak beleérni tu­dott a labdába, de a góltól már nem tudta megmenteni csapa­tát, 0-2. Nem sokkal később (53. perc) Kása B. beadása csak cen­timéterekkel kerülte el a felső lécet. Ezzel egy időre le is álltak a csapatok, unalmassá vált a meddő mezőnyharc. A követke­ző helyzetre húsz percet kellett várni. Ekkor Kovács Zs. szabad­rúgásból leadott lövése nem sokkal kerülte el a kaput. Egy perccel ezután ismét ő végzett el szabadrúgást mintegy hu­szonkét méterrel a kaputól, és ballal a jobb sarokba csavarta a labdát, 1-2. A gól felhozta a ha­zaiakat. Többet birtokolták a labdát, újra egyenlíteni akar­tak, ám a kapu előtt elfogyott a tudományuk. Aztán a meccs utolsó percében ismét Kovács Zs. játszotta a főszerepet: hu­szonöt méterről, futtából hatal­mas gólt ragasztott a vendégek kapujába, 2-2. A helvéciaiak a játékvezetőnél szabálytalansá­got reklamáltak, de ez nem ha­totta meg Aprót. Az első félidőben a vendégek többet támadtak, de igazán ve­szélyes helyzetet egyik csapat sem tudott kialakítani.. A má­sodik félidőben (1-2-nél) a ja- kabszállásiak mindent meg­próbáltak az egyenlítésért, a vendégek pedig ráültek az eredményre. Ez a végén meg­bosszulta magát. ■ Szentirmay ! A HEIBL ISOLIERTECHNIK MEGYE II. ÉSZAK ÁLLÁSA 1. Kiskőrös 16 14 1 1 67-13 43 2.Ladánybene 16 11 2 3 43-18 35 3. jakabszállás 16 9 4 3 43-30 31 4. Nyárlőrinc 16 9 2 5 34-19 29 5. Kecel 16 7 4 5 42-27 25 6. Dunavecse 16 7 4 5 38-34 25 7. Tabdi 16 7 4 5 27-27 25 8. Csólyospálos 16 8 0 8 43-28 24 9. Pálmonostora 16 7 2 7 34-31 23 10. Lakitelek 16 7 2 7 28-31 23 11. Helvécia 16 6 4 6 29-22 22 12. Bugac 16 6 4 6 37-36 22 13. Tiszaalpár 16 2 5 9 21-44 11 14. Városföld 16 3 2 11 15-48 11 15. Khalasi Spart. 16 1 3 12 17-64 6 A Kunszentmiklós visszalépett. Tavaszi ellenfelei 3 pontot kapnak 0-0-ás gólkülönbséggel. KECEL-PÁLMONOSTORA (VI (0-1) Kecel, 150 né­ző. V.: Krizsán P. (Hegyi T., Bánfi Z.). Kecel: Nemes - Hugyecz, Béleczki, Pongrácz (Batánovics), Pru- cser, Frank, Jungwirt (Györgye), Filus, Hatvani, Doszpod Z., Bleszák (Sendula). Edző: Hunyadi László. Pálmonostora: Kovács Lajos - Papp Z., Magda (Zsibrita), Kovács László, Balogh I., Locskai, Felföldi, Nagy P., Pozsár (Tamási), Síber, Szűcs. Edző: Szalai László. Gólszerző: Locskai J. Megfiata­lított hazai csapat vette fel a küzdelmet a pálmo- nostoriak ellen, akik az első húsz percben gyakran tanyáztak a keceli térfélen, majd a 37. percben előnyhöz is jutottak. Ezután a Kecel birtokolta töb­bet a labdát, mindent megtettek az egyenlítésért, de Kovács kapus hárította a hazai próbálkozáso­kat Kitűnt: Béleczki R., Hatvani, Filus, ill. Kovács La­jos, Kovács László. Ifjúsági eredmény: 0-2. Tudósí­tó: Udvarhelyi István. KISKÖRÖS-VÁROSFÖLD 9-0 (4-0) Kiskőrös, 130 néző. V.: Vörös G. (Fülöp J., Narancsik B.). Kiskőrös: Mlinkó - Schiszler (Dózsa), Mokrickij, Kertész (Gombár), Aszódi, Somlyai (Szentgyörgyi), Pecz- nyik, Sárközi, Rumán (Dedák), Gillich, Szlovák R. Edző: Szlovák László. Városföld: Vörös - Farkas, Ba­logh (Ábel), Tímár, Csilics, Kovács (Virág), Kiss P., Szabó, Domokos (Kürti), Csatai, Borbás. Szakosz­tályvezető: Varga Sándor. Gólszerző: Szlovák 4, Rumán, Gillich, Szentgyörgyi, Balogh, Dedák. Ki­tűnt: Mokrickij, Pecznyik, Szlovák R., ill. senki. Szlo­vák László: - Januártól hóban-sárban edzettünk. Ennek valahol ki kellett jönnie. Ifjúsági eredmény: 3-0. Tudósító: Kelemen István. TISZAALPÁR-BUGAC1-1 (0-1) Tiszaalpár, 100 né­ző. V.: Kovács (Ézsiás, Dudás). Tiszaalpár: Vere- bélyi - Kovács T, Németh, Gémes (Kulman), Már­ton, Kanyó, Polner, Hekkel, Bíró, Zs. Juhász, Sinkó. Edző: Kása István. Bugac: Jelen - Szele, Cseke, Kecskeméti, Csendes, Seregély, Szabó L, Fekete, Tarjányi (Koncz), Kiss (Seres), Szabó N. Edző: Var­ga Pál. Gólszerző: Szabó N., ill. Sinkó. Kitűnt: Már­ton, Zs. Juhász, Sinkó, ill. Jelen, Fekete, Szabó N. A második félidei játéka és helyzetei alapján a hazai csapat győznie kellett volna. Ifjúsági eredmény: 5- 2. Tudósító: Kamasz Imre. NYÁRLŐRINC-LAKITELEK 3-0 (1-0) Nyárlőrinc, 200 néző. V.: Berki J. (Fülöp, Polgár). Nyárlőrinc: Kocsis B. - Csernák, Forgó, Molnár, Légrádi (Ku- ruczlaki), Bálint (Kovács L), György (Pádár), Bíró, László, Tóth R., Torbán. Edző: György Csaba. Laki­telek: Kormos - Cseke, ifj. Tóth, Budai, Farkas, Dudás R., Bakos (Újváry Sz.), Bónyai (Máté), Sza­bó T., Almási (Babita), Kisjuhász M. Edző: Dudás György. Gólszerző: László, Forgó, György. Kitűnt: László, Forgó, Bíró, Tóth R., Molnár, ill. senki. Ki­egyenlített mezőnyjáték folyt az első félidőben, bár a hazai csapat többet birtokolta a labdát. Tá­madásaik azonban nem jelentettek veszélyt a lakiteleki kapura. A második játékrészben már a vendégeknek is adódtak lehetőségei, de ered­ményesen a nyárlőrinciek játszottak. Győzelmük teljesen megérdemelt. Ifjúsági eredmény: 1-2. Tudósító: Fekete Attila. DUNAVECSE-TABDI 2-2 (OO) Dunavecse, 100 né­ző. V.: Tóth I. (Vén, Szabó).. Dunavecse: Pandúr L. - Jenei, Fekete, Kothencz, Krepsz, Felföldi, Gut- mann, Zsolnai (Pandúr I), Zadravecz, Sallai, Far­kas (László). Edző: Sümegi József. Tabdi: Kovács - Fábián, Digner, Tóth l„ Mezei G., Suba, Lukács, Szikszai, Sörös (Tóth Z.), Szabó, Mezei Zs. Edző: Gólszerző: Fekete, László, ill. Fábián, Sörös. Edző: Bácsi László. Kitűnt: Fekete, Gutmann, ill. Fábián, Kovács. Az első félidő első felében a vendégek ját­szottak jobban, majd feljött a vecsei gárda. A má­sodik játékrészben egy szerencsés góllal szerzett vezetést a Tabdi, a Dunavecse két hatalmas sza­badrúgásgóllal fordított. A vendégek a mérkőzés végén 11-esből egyenlítettek. Két jól felkészített csapat találkozóján igazságos eredmény született. Ifjúsági eredmény: 4-2. Tudósító: Sümegi József. LADÁNYBENE-KISKUNHALASI SPARTACUS 6-1 (50) Ladánybene, 150 néző. V.: Bállá (Sörös, Törőcsik). Ladánybene: Fehér - Mészáros, Ferenc, Miskei, Guttyán, Hídvégi (Virág), Tóth, Baranyi, Dorogi (Ba- ranyi L), Schultz (Szilveszter), Osváth. Edző: Osváth Ferenc. Kiskunhalas: Cs. Kovács - Paprika, Mora- vecz, Ábrahám Paor, Kazinczi, Lajkó, Suba, Molnár, Vida, Kovács. Edző: Siha János. Gólszerző: Tóth 2, Hídvégi 2, Baranyi I, Miskei, ill. Kovács. Kiállítva: Tóth, ill. Kazinczi. Kitűnt: Mészáros, Guttyán, Tóth, ill. Cs. Kovács, Kovács. egyetemhez közel LAKÁSOK leköthetők. Erd.: 30/Ú15-13-ti SZEGEDEN OSZIKEK APARTMANHAZ „Biztonság és gondoskodás idős napjaira” Kecskemét, Hunyadiváros kertvárosi részén teljes ellátást kínáló társasházban árengedménnyel vásárolhatók meg az alábbi öröklakások: 37,2 m* +12 m2 terasz vagy 4m! erkély 8.928.000 Ft helyett 7.928.000 Ft; 35x1 m! 7.719.000 Ft helyett 6.719.000 Ft Az Őszikék társasház kertvárosi környezetben épült, közel 2500 m’ parkosított területtel. Helyben biztosított térítés mentes és térítéses egészség­ügyi-ellátási és kényelmi szolgál­tatások Életkori igények szerinti műszaki ki­alakítások (pl.: liftek, nővérhívó rend­szer, tűzjelző rendszer) • 3.500 m2 parkosított udvar, recep­ciószolgálat • 24 órás nővéri ügyelet Értékesítés, információ: a 6000 Kecskemét, Munkácsy u. 19. 3 TeL/Fax: 76/484-499, 484501,30/3830593 E-mail: kecskemet@bausystem.hu Ingyenes banki hitelügyintézés, egyéb banki szolgáltatások. Szabad felhasználású hitelek. Jelzáloghitel már minimálbértől. Személyi hitel jövedelemre, ingatlanfedezet nélkül. £ Gyors ügyintézés. Farkas Zoltánná Tűn de: 30/368-20-80. Eladó vagy l>crl>c adó Kerekegyházán bármilyen célra 1000 m: telephely 400 m2 beépített, 70 kW áram, gáz, víz, telefon stb. Jelenleg élelmiszer-ipari tevékenységgel üzemel. Mt 0«-aW/9-45C-333 rügy éve működő, vendégkörrel I rendelkező kecskeméti BELVÁROSI SZOLÁRIUMSTÚDIÓ gépekkel, berendezésekkel együtt ELADÓ/KIADÓ! | Érd.: 06-20/444-68-58. J Hihetetlenül AKCIÓS áron KÖLTÖZZÖN ÚJ CSALÁDI HÁZBA. Kecskemét kertvárosában 1 db sorház 120 m2 alapterületen (földszint + tetőtér + alagsor + garázs + udvar) 15 M Ft telekkel együtt í panoráma Ingatlaniroda és HITELKÖZPONT f Kecskemét, Csányi J. krt. 12.s 76/506-096 20/230-5231 Kecskemét, Nyíri úton a Korona Patika mellett, egyedi fűtésű, liftes társasházban LAKÁSOK, üziatek, irodák, garázsok, leköthetők,egyedi kialakítással. latal Átadás: 2005. november Régi lekáöt heszőnmunk. Támogatások igénybe vehsiők. Használt lakások «tsnékl ÉPÍTŐ SIMON KFT. Kmét. Vágó u. 13. 76/480-750; 20/944-5929 'tűr * UHmccö műanyag és A k atutvÄ&Yt . 2 alk * * m nyttaeárék egviídi EURO mét-etm gyártáaa «.m ,****> BEJÁRATI AJTÓK • BUKÓ-NYÍLÓ ABLAKOK I BUKÓ-NYÍLÓ ERKÉLYAJTÓK • TÉLIKERTEK HELYSZÍNI FELMÉRÉS BEÉPÍTÉS RÖVID HATÁRIDŐVEL EURO ÉPÍTŐ KFT. 4 Kecskemét, Vacsi út 21. • Tel.: (76) 417-293 (Bethlen G. krt. és Var»! út kereszteződése) ELADÓ LAKÁSOK Kecskeméten • Bogovics köz 8/b: Új kétszintes, 103 m es klímatizált sorházi lakás terasszal, elkerített 150 rn -es külön udvarral, fűtött garázzsal. 27,5 M Ft • Fehér u. 27.: Átadás előtti 15 lakásos társasházban új 1 db. I. emeleti 58 m2-es lakás, fedett gépkocsi beállóval. 13,7 M Ft Ugyanitt garázsok 2.3 M Ft áron eladók. • Nagy L. király krt. 39. szám alatt 66 m2-es lakás + 17 m2-garázs. 17,5 M Ft Érdeklődni: 30/606-7572 és 30/958-4636 HQBLISOLIERTECHNIK MEGYE II. ÉSZAK