Petőfi Népe, 2004. október (59. évfolyam, 230-254. szám)

2004-10-13 / 240. szám

12 SPORT PETŐFI NÉPE - 2004. OKTÓBER 13., SZERDA Kézilabda zése miatt a Bácsalmás fo­kozatosan felzár­kózott. Egyik tárna dósor sem jeleske­dett, inkább a küzdelem do­minált. A má­sodik félidő­ben a haza- i a k a t NB Il-es férfimérkőzések: Delfin KC- Tiszakécske 31-34 (16-16). Kecskemét, 400 néző. Vezette: Csorba, Do­bos. Delfin KC: Rapi - Drabant A. 2, Losoncz L. 8, Nagy T. 7, Demeter G. 2, Berényi B. 4, Zapletán Cs. 4. Csere: Horváth B. Horváth Z. 2. Edző: István. Tiszakécske: Récsi - Danku 3, Gulyás 8/4, Oneth 4, Nagy J. 8, Pocsai 4, Andrusik 3. Csere: Szerencse (k), Dolgobodorov (k), Ta­mási 4, Bende, Balogh, Gál G., Koncz. Edző: Kovács Béla. Hétméteres: 2/2, ill. 4/4. Kiállítás: 14, ill. 12 perc. Feszült hangulat, igazi rangadó, óriási csata alakult ki a két veretlen csapat között. A kézilabda minden szépségét felvo­nultató, izgalmas mérkőzést lát- , hatott a közön- A kecske! Nagy József (labdával) 8 gólt lőtt. ség. Az első 30 ■HHH percben felváltva estek a gólok, egyik gárda sem tudott nagyobb előnyt szerezni, s végül igazságos döntetlennel zárult a félidő. Az 50. perctől a Tiszakécske egyre ponto­sabban fejezte be támadásait, ráadásul a vendégkapusok bravúros védésekkel ruk­koltak ki, amelyből indítani tudtak. A Kécske lerohanásokból ötgólosra növelte előnyét (23-28). A hátralévő időben Gulyás vezérletével megmaradt a különbség a két gárda között, s a Delfin erejéből már egy- egy villanásra futotta. Kitűnt: senki, ill. Gu­lyás, Nagy, Récsi, Szerencse, Tamási. Ifjúsá­gi e.: 34-27. Kun István: /óriási csalódást okozott á csapat. Mindenkiül el kell gondolkodnia a folytatáson. Motiválatlanul és fej nélkül ezt a játékot nem lehet játszani. Kovács Béla: - Az utóbbi idők egyik leg­jobb mérkőzése volt ez Kecskeméten. Mind­két csapat jól felkészült. A Tiszakécske sok­kal jobban akarta a győzelmet, koncentrál­tabban játszott, s megérdemelten győzött. (A Delfin eddigi eredményei: Martfű- Delfin 17-40, Delfin-Kondoros 38-27, Mezőtúr-Delfin 19-36, Berettyó-Delfin 23­24. A Tiszakécske eddigi eredményei: Kécske-Orosháza 33-24, Martfű-Kécske 21­25, Kécske-Kondoros 34-22.) Hercegszántó-Bácsalmás 33-25 (17-13). Bácsbokod, 200 néző. Vezette: Antós, Demus. Hétméteres: 7/7, ill. 4/2. Kiállítás: 16, ill. 8 perc. Az elején 5-1-re elhúzott a ha­zai csapat, ám a gyenge jobb oldali védeke­POTÓ: B. R „megfogta” a sok kiállítás, ezt a vendégek kihasználtak és hátrányukat egy gólosra csökkentették. A hosszabb cserepadjuknak köszönhetően a 50. perctől elhúzott a Her­cegszántó és biztosan győzött. NB Il-es női mérkőzések: Siófok-Her­cegszántó 24-17(14-8). Siófok, vezette: Nagy, Salamon. Hercegszántó: Tábori Zs.- Péczka 2, Pál, Hlavati 1, Klär 2/1, Lengyel 6, Tábori M. 4. Csere: Klement 2, Aladics, Ribányi, Vörös. Edző: Gál Géza. Hétméteres: 4/3, ill. 4/2. Kiállítás: 0, ill. 2 perc.1 Negyedóráig kiegyenlített küzdelem folyt. Ezután a vendégek - főleg átlövőik gyenge teljesítménye miatt - egyre nehe­zebben alakították ki a gólhelyzetet. A haza­iak sok oldalmozgással jól védekeztek és gyors indításokból eredményesen támad­tak. A 23. percben még felzárkózhatott vol­na a Hercegszántó, ám két büntetőt is elhi­bázott. Szünet után Hlavati sérülés miatt nem lépett pályára, így hátrányba került az egyébként is tartalékos szántói gárda. Az 55. percben már 10 gól volt a Siófok előnye, a vendégek ezt néhány eredményes táma­dással csökkentették. Gál Géza: - Gyenge játékunk miatt nyer­hető mérkőzést buktunk el. Soltvadkerti TE-Taksony 27-34 (15-16). Soltvadkert, 100 néző. V.: Száva, Böde. STK- Turcsány - Pál, Kocsi 5, Egédi 5, Berzsenyiné 8, Frank 3, Rácz 1. Csere: Agócs 4, Eifert T., Eifert E., Zsikla, Sörös 1, Szathmáry, Szűcs. Edző: Forgó Erzsébet. Hétméteres: 5/3, ill. 6/5. Kiállítás: 6, ill. 14 perc. Az első félidőt Berzsenyiné és Kocsi eredményes játékával még szorossá tudta tenni az STE. A második félidőt viszont megérdemelten nyerték az elmúlt évhez ké­pest átalakult, egykori NB I-es játékosokkal felálló vendégek. Ifjúsági e.: 43-16. Érd-Kecskeméti NKSE 21-18 (9-10). Érd, vezette: Éles, Szentesi. Kecskemét: Kókai - Thám 1, Galla 5, Surányi, Szíjjártó 6, Pécsi 4, Lesi 2. Csere: Hodur, Kovács, Safranyik. Edző: Toókos György. Hétméteres: 2/1, ill. 2/0. Kiállítás nem volt. lói kezdtek a vendégek (5.p.: 1-4) és bár Pécsi büntetőt hibázott, továbbra is ők irányították a mérkőzést (15.p.: 3-7). Kókai vezérletével szinte tökéletesen működött a védekezésük, elöl pedig a két szélső pozíci­óból látványos gólok születtek (25.p.: 5-10). Ekkor érthetetlenül kapkodni kezdtek a kecskemétiek, így szünetig felzárkózott az Érd. A második félidő kiegyenlített játékkal kezdődött, felváltva estek a gólok. Egy bün­tetőnél Kókai kapus megsérült, a mentő kórházba vitte. Később kiderült: részleges Achilles-ín szakadást szenvedett. Mivel a csapatnak nincs másik egészséges kapusa, a mezőnyjátékos Safranyik állt be védeni. A hazaiak nem érdemelték meg a győzelmet. A sérüléssel a kecskeméti csapat nehéz helyzetbe került. Ifjúsági e.: 17-19. Bronzérmesek a kalocsai tájfutók Tájfutás A Mecsekben rendezték a tájfutó csapat orszá­gos bajnokságot. A Kalocsai SE férfi együttese az F21 kategóriában remek eredményt ért el. A Dé­nes Zoltán, Bergendi Péter, Baksa Csaba és Koprivanácz Imre alkotta együttes harmadik lett, ami a szakosztály fenállása óta a legjobb csapat- eredmény. Asztalitenisz Extra Liga női mérkőzés: Dobos Lakberendezés Kecskeméti Spartacus-Orosháza 2:10. Gy.: Kókai Á., Tápai T. A vendégek két jó nevű külföldi játékos­sal megerősített csapattal érkeztek. Mindkét pá­rost szoros csatában (2:3) vesztették el a hazaiak. Az egyéni meccsek során több alkalommal döntő szettes játékban nyertek az orosháziak. Az össze­csapás rendkívül szép labdameneteket és poéno­kat hozott, a végeredményt a rutin döntötte el. NB I. A-csoportos női mérkőzés: Postás Matáv II.- Akker Plus Soltvadkerti TE 11:7. Gy.: Dragojevics 3, Valics 2, Ambrus B. 1 és az Ambrus B.-Valics páros. Izgalmas mérkőzésen Valics és Ambrus is győzelmi esélyt szalasztott el, így nem sikerült döntetlent elérni. Kosárlabda NB I. B-csoportos férfimérkőzés: Pápa-Bajai Bács­ka FKSE101-82 (21-26, 32-19, 19-24, 29-13). Pápa, 200 néző. Vezette: Dombay, dr. Magyari. Bajai Bácska: Kancsár 12/3, Hosszú G. 17/9, Ács 18/6, Ágfalvi 14/6, Jankovics 6. Csere: Molnár 15/3, Kati. Edző: Kajtár Zsolt, Csányi Tamás. A bajaiak remek támadójátékkal kezdtek. Em­berfogás ellen eredményesek voltak, védekezés­ben azonban nehezen találták a két centerrel felálló Pápa játékának ellenszerét (7. perc: 11- 20). Az első negyed közepétől a meccs végéig zónázó Pápa fokozatosan lendült játékba, majd a második negyed vége felé átvette a vezetést (18. p.: 43-40). A harmadik negyed közepére - feljavuló védekezésüknek köszönhetően - egy pontra megközelítették a Pápát (61-60), ám a sok apró hiba miatt nem tudtak fordítani. A ne­gyedik negyed 4. percéig nyílt volt a meccs (34.p.: 78-73). Ezután azonban „amatőr” hibá­kat vétett a bajai gárda. Junior e.: 79-60. Kajtár Zsolt: - A jóformán hat emberrel leját­szott mérkőzés végére fejben teljesen elfáradt a csapat. Az utolsó negyed mérlege: nyolc kiha­gyott büntető, öt eladott labda, plusz kihagyott ziccerek. NB Il-es férfi mérkőzés, 1. ord.: Mezőberény- Kiskunfélegyházi KC 85-78 (16-14, 17-29, 34- 18,18-17). KKO Baukó 26/15, Simon 21/12, Varga 16, Vi­déki 7, Hegedűs 6. Csere: Kiss 2. Edző: Varga Im­re. Jó iramú, fordulatokban gazdag mérkőzést vív­tak és felváltva vezettek a csapatok. A hajrát azonban a nyáron megerősödött berényi gárda bírta jobban. A félegyháziak ekkor már több hely­zetet és büntetőt is elhibáztak. Magyar Kupa női mérkőzés: Budapesti KS- Kiskunfélegyházi KC 77-45 (21-12,12-7, 2816, 1610). Ld.: Laczkó 18/9, Ábrahám 9/9, Hevér 8. Röplabda NB l-es női mérkőzés: Agria RC Egér-Kalocsai SE 3:1 (23, -17, 23,12). Eger, vezette: Mezei, Éva T. KSE: Faragó L, Faragó E., Sztupovszki, Majoros, Vass, Gyimesi N. Csere: Gyimesi A. Edző: Faragóné Magyar Edit. A kalocsai tudósítónk sze­rint mindkét 23-ra elvesztett szett a játékvezetők­nek „köszönhető”. Junior eredmény: 1:3. NB Il-es női mérkőzések: Bács Tak Mélykút- Közgadasági ESC 0:3 (-14, -16, -6). Mélykút Csontos, Horváth, Hatalóczky, Miskolczi, Bartos, Cséplő. Csere: Radvánszki (liberó), Bényi, Deák A., Deák E., Malustyik, Weis. Junior e.: 1:3. Kerekegyháza-Dabas 3:0 (22,15, 22). Kerekegy­háza, 80 néző. Vez.: Papp, Nagy L. Kerekegyháza: Kormos E., Vasadi, Furkóné, Bognárné, Szabó R., Pólyák. Csere: Fritz, Bátri. Edző: Bognárné Kor­mos Erika. Látványos labdamentekkel tarkított, iz­galmas mérkőzésen 65 perc alatt nyert a hazai gárda. Junior e.: 2:3. Sakk NB Il-es csb.: OK Travel Kalocsai SE-Szentes 5:7. Kalocsai gy.: dr. Halász, Nagy L, Rózsa. Döntet­len: Czibulka, Papp R, Somorai, Matota. A hazai vereséget Magony és Sáfrány hiánya, továbbá né­hány játékos gyengébb teljesítménye okozta. Cselgáncs Nemzetközi felnőtt verseny, az U23-as Eb felké­szítő állomása, Horvátország. A Kecskeméti JC eredményei, 66 kg: 2. Hammer Erik, 81 kg: 1. Nagysolymosi Sándor, 3. Kállai Zoltán, +100 kg: 2. Egri Béla. Kecskeméti ér Karate Bódi Renáta Budapest Open nemzetközi versenyt rendeztek a fővá­rosban, amely a válogatot­tak részére kötelező volt. Bódi Renáta (Topkids KSE Kecskemét) juniorként a | felnőttek -60 kg-os súly­csoportjában 5 indult. Há- ; rom győztes meccs után a döntőbejutásért a szlovákok Eb-ezüstérmese várt rá. Az izgalmas csata után döntetlen volt az állás, a hosszabbításban a szlovák lánynak ítélték az első értékelhető találatot, így ő került a fináléba. Renáta a vigaszágon legyőzte angol ellenfelét és bronzérmet szerzett. Ezzel megvan az első kvalifikációs eredménye a ju­nior Eb-n való induláshoz. Edző: Bíróné Farkas Márta. L_ A Bács-Kiskun Megyei Állategészségügyi és Élelmiszer Ellenőrző Állomás (Kecskemét, Halasi út 34. Telefon: 76/503-370) a Kincstári Vagyoni Igazgatóság megbízásából nyilvános pályázat keretében értékesíti a vagyonkezelésében lévő, Kecskemét, Széchenyi krt 29. szám alatti 3869/3. hrsz.-ú, kivett művelési ágú, irodaház és raktár megnevezésű, 555 m2 - telekterületű, 979 m2 hasznos alapterületű ötszintes irodaházzal és 47 in2 alapterületű egyszintes raktárépülettel rendelkező ­ingatlant Az ingatlan forgalmi értéke áfával együtt: 115.000.000 Ft A pályázat feltételeit a 2004. október 13-án megjelenő Magyar Közlöny Hivatalos Értesítő c. Melléklete tartalmazza részletesen, vagy megtekinthető az Állategészségügyi Állomáson, r 1 % ADÓ Kedvezményes hirdetési lehetőséget kínálunk azoknak az egyesületeknek, alapítványoknak, különböző szervezeteknek, amelyek szeretnék közzétenni felhívásukat a személyi jövedelemadó 1%-ának részükre történő felajánlásához, és/vagy szeretnék megköszönni az eddigi felajánlásokat. Kedvezményes áraink fekete-fehér keretes hirdetésekre: 1 hasáb 50 milliméteres méret: 14.000 Ft+áfa 1 hasáb 100 milliméteres méret: 19.000 Ft+áfa 2 hasáb 100 milliméteres méret: 29.000 Ft+áfa Érdeklődjön hirdetésszervezőjénél! Az „1% Adó” melléklet 2004. október 26-án a Petőfi Népében és 30-án a Grátiszban jelenik meg. Hirdetését október 25-én, 12 óráig még feladhatja! Kécskei győzelem a rangadón Sakk Lékó Péter világossal döntetlent játszott a címvédő orosz Kram- nyikkala klasszikus sakk világbajnoki címért zajló párharc 11. mérkőzé­sén Svájcban. A tegnapi csata már a 17. lépésváltást követően, mind­össze 1 óra 38 perc elteltével befejeződött. Lékó három partival a befe­jezés előtt 6-5-re vezet. Ökölvívás Oláh Gyulától, a majsaiak edzőjétől megtudtuk, hogy nagy megtiszteltetés érte Kiskunmajsát, hiszen hogy december 1-4. között a város adhat otthont a felnőtt országos bajnokság döntőjének. Labdarúgás Szezonnyitó felnőtt teremlabdarúgó tornát rendeznek októ­ber 17-én 8 órától a kecskeméti Lánchíd utca sportcsarnokban. Jelent­kezni október 14-én délig lehet a helyszínen. Vb-selejtező Ma folytatódik Európában a 2006-os labdarúgó-vb selejte­zősorozata. A szombaton Stockholmban 3-0-s vereséget szenvedő ma­gyar válogatott ezúttal nem lép pályára, a 8. csoportban két mérkőzésre kerül sor: Bulgária-Málta, Izland- Svédország. Kézilabda Új szakmai stábbal és egyetlen helyen változott kerettel ké­szül a december 9. és 19. között rendezendő női Eb-re a házigazda ma­gyar válogatott. Kiss Szilárd szövetségi kapitány segítői: Pádár Ildikó má­sodedző, Kocsis Erzsébet technikai vezető. A keretben az olimpiához ké­pest egyetlen változás: Siti Beáta visszatér. Mai mŰSOr Röplabda Extra Liga női mérkőzés: Bertrans Phoenix Mecano Kecskeméti RC-Angyalföld. Kecskemét, Városi Sportcsarnok, 17 óra.