Petőfi Népe, 2004. szeptember (59. évfolyam, 204-229. szám)

2004-09-13 / 214. szám

SPORT PETŐFI NÉPE - 2004. SZEPTEMBER 13., HÉTFŐ 10 Cselgáncs. A Szófiában meg­rendezettjunior Európa-bajnok- ságon Baczkó Bernadett (57 kg), Mészáros Anett (70 kg, mindkettő UTE) és Bor Barna (+100 kg, Paks) aranyérmet szerzett. A fiatalok következő versenye a vb lesz, melyre októ­ber 14-17. között Budapesten kerül sor. Fallabda. Szenzációs magyar si­kert hozott a 4. egyéni fallabda Eb Poszonyban: Krajcsák Márk megszerezte az ötödik helyet, mi­után a helyosztókon előbb 3-0-ra legyőzte a csehek legjobbját, a hatodik helyen kiemelt Jan Koukalt, majd az ötödikként jegy­zett skót Martin Heath felett ara­tott 3-2-es győzelmet. Atlétika . Az athéni olimpiai baj­nok Stefan Holm nyerte a férfi­ak versenyét a 18. nemzetközi ugrógálán, Somoskőn. A svéd magasugró 230 centiméterrel nyert. A második helyen Boros László (KARC) és a svéd Kari Thörnblad végzett, egyformán 215 centivel. A női győztes az olimpián 7. román Oana Pantelimon lett 190 cm-rel. Kosárlabda, a magyar női válo­gatott második mérkőzésén is vereséget szenvedett az Euró- pa-bajnoki középdöntő-sorozat­ban. Eredmény: Olaszország- Mo. 71-66 (14-22, 20-16, 14- 11, 23-17). A magyarok a 3. fordulóban szerdán Vilniusban lépnek pályára Litvánia ellen. A belgákat szerdán 26 ponttal verő magyar férfi válogatott hét végén Németországban játszott Eb-középdöntő mérkőzést. Eredmény: Németország-Mo. 82-72 (19-22,11-16, 22-10, 30-24). A magyarok szerdán Ukrajnát fogadják Kaposváron. Kerékpár. Az olasz Leonardo Plepoli nyerte a spanytol kerék­páros körverseny tegnapi, 162 km-es szakaszát. Az összetett­ben élen állónak járó trikót az amerikai Floyd Landis viselheti. Bodrogi László a 146. helyen ért a célba, ezzel összetettben a százötödik. Névváltoztatás Labdarúgás Az NB I. 5. fordulójának ered­ményei: FC Fehérvár-Pécs 1-0 (0-0). GL: Alumona a 80. perc­ben. Kiállítva: Kriston a 81.p. Új néven lépett pályára a Video­ton. Az együttes szombattól Futball Club Fehérvárként sze­repel. A változtatásra azért volt szükség, mert várható volt, hogy esetleg a Videoton Hol­ding Rt., amely július 29-én je­lentette be, hogy a jövőben nem kívánja támogatni a csapatot, feljelentést tesz a klub ellen. Nyíregyháza-Pápa 0-2 (0-0). GL: Germán az 50., Medved a 77. p. Kiállítva: Szatke a 42. p. Győr- Bp. Honvéd 1-0 (1-0). GL: Vinczfe 0.44. p. MTK-Debrecen 2-0 ((H)). GL: Fűzi a 48. (11-es- ből), Illés a 90.p. Békéscsaba- Sopron 3-3 (1-0). GL: Grujic a 27., Funk a 83., Udvari a 91., ill. Balaskó a 66., Sira a 87., Bárá­nyos a 90. p. Kiállítva: Grujic a 61.p. Kaposvár-Ferencváros 2-1 (1-0). GL: Tóth B. a 45., Oláh az 50., ill. Rósa D. az 59. (11-esből) p. Vasas-Újpest 1-2 (0-1). GL: da Silva a 76., ill. Bükszegi a 22., Feczesin a 65. p. A Diósgyőr-ZTE mérkőzés el­maradt, mert a miskolciakat ki­zárták a bajnokságból. Asztalitenisz Extra Liga női mérkőzés, 1. for­duló: Dobos Lakberendezés Kecskeméti Spartacus-Buda- örs 8:10. Az újonc kecskeméti gárda az előző bajnokságban negyedik helyen végzett fővá­rosiakat fogadta. Jól indult a mérkőzés, mert mindkét pá­rost a hazaiak nyerték. Sőt, már 8:4-re Is vezettek a kecske­métiek, ám a rutinos játéko­sokból álló vendégcsapat fordí­tani tudott. Győztesek: a Kókai- Kunszt és a Tápal É.-Tápai T. páros, Kókai Ágnes 3, Tápai Éva 2, Kunszt Orsolya 1. Extra Liga férfimérkőzés, 1. forduló: Kecskeméti Spartacus- Celldömölk 10:0. A Demeter-Podpinka és Szar- ka-Jakab páros nagyon sima mérkőzéseken győzte le a Vimi- Németh, illetve az Ölbei- Németh kettőst. Ezután az egye­seknél Jakabnak nem okozott gondot ölbei legyőzése, 3:0. Szarka leiskolázta Németh Ta­mást, 3:0. Podpinka csak egy szettet veszített Németh János ellen, 3:1. Ezt követően Deme­ternek sem kellett megizzadnia Vimi ellen, 3:1 (állás: 6:0). A második körben Jakab 3:0-ra verte Némethet. A legszorosabb mérkőzést Szarka vivta Né­methiéi, amelyen 3:2-re nyert. Podpinka szettet se engedélye­zett Viminek, 3:0. Az i-re Deme­ter tette fel a pontot ölbei elleni sikerével,3:0. Ezzel a kecskemé­tiek mind a két ligában győze­lemmel rajtoltak. Fodor Miklós edző: - A két csapat közötti nagy különbség végig érezhető volt. Szarka győzelme Németh János fölött nagyon biztató. LABDARUGÓ NB I. Sok hiba csúszott a csapat játékába BODAJK-KECSKEMÉTI TE 2-0 (1-0) Bodajk, 150 néző. Vezette: Ta­kács (Szabó, Komláti). Bodajk: Kovács Z. - Ambrus, Lipcsei, Sütő, Pleván, Sípos, Zsi- dal (Ribi 88.), Kecskés, Melczer, Pál (Pálfl 80.), Urbán. Edző: Zoran Kuntics. KJE: Tóth J. - Babos, Kuru- csal, Barna, Farkas, Burzl (Dá­vid 58.), Horváth (Ulrich ól.), Anka, Sallai, Kiss P. (Dani 71.), Bállá. Edző: Gálhidl György. Sárga lap: Balia a 34., Kurucsal 66., Babos 67., Pleván a 87. percben. 32. pénz A hazaiak adogattak a kecskeméti tizenhatos előtt. Kecskés váratlanul lövésre szánta el magát és 24 méterről bombagólt lőtt a vendégkapu jobb felső sarkába, 1-0. 61. perc: Melczer átadásával Urbán lépett ki a balösszekötő helyén, majd 20 méterről, oldal­ról átemelte a labdát a kifutó Tóth fölött, 2-0. Az első harminc percben a KTE játszott fölényben. Ekkor többnyire a bodajkiak térfelén pattogott a labda. A hazaiak vártalanul, lényegében az első lehetőségüket kihasználva egy bombagóllal vezetést szereztek. Ezt követően kiegyenlített lett a mérkőzés és jobbára a két ti­zenhatos között folyt a játék. Szünet után jobban érvényesült a fiatal bodajki labdarúgók, gyors, sok mozgásos játéka. A második gól után a cserékkel egy kicsit feljavult a vendégek teljesítménye, azonban túlságo­san is sietették a gólszerzést, így az utolsó átadásokba több­nyire hiba csúszott. így a sze­rencsésebb és a helyzeteit job­ban kihasználó, eddig még pont nélkül álló Bodajk győzött. Kitűnt Sütő, Lipcsei, Zsidai, Kecskés, Urbán, illetve Kuru- csai, Anka, Sallai. Zoran Kuntics: - A Fortuna ma a mi kezünket fogta. Gálhidl György: - Sok hiba csúszott a játékunkba. További eredmények: Hala- dás-REAC 0-3, Orosháza-Szol- nok 0-1, Makó-Vác 3-2, Hévíz- Tatabánya 3-1, Szeged-Moson- magyaróvár 3-2, BKV Előre-Du- naújváros 2-1. NB II. WINNER CSOPORT Féltucat gól a kiskunhalasi hálóban SZENTES-KISKUNHALAS 6-0 (5-0) Szentes, 300 néző. Vezette: Sza­bó S. (Albert, Agócs). Szentes: Bíró - Márics, Tóth- Kovács, Kádár, Tóth (Gyagya), Somogyi, Koncz, Ábel, Kislő- rincz (Kerepeczki), Barna (Mi­hály), Takács. Edző: Török László. Kiskunhalasi PC: Jeszenszky - Balogh, Balázs (Schwak), Ká­rász, Cseri, Nagy, Várkonyi (Ko­vács), Mészáros, Práder, Brand- huber, Gál (Font). Edző: Schróth Lajos. 9. perc: Bal oldali szentesi tá­madás végén Takács gurított Barna elé, aki fordulásból, lapo­san 15 m-ről az alsó sarokba lőtt, 1-0. 13. perc: Tóth a halasi alapvonalig vitte a labdát, majd a középen érkező Kislőrincz elé tálalt, ő pedig 7 m-ről úgy lőtt a hálóba, hogy a labda a kapust is érintette, 2-0. 18. perc Nagy védelmi hiba után Tóth a ven­dégtérfél közepén labdát szer­zett, remekül indította a lesha­táron kilépő Takácsot, aki 12 m-ről a jobb sarokba talált, 3-0. 19. perc Koncz lépett ki a bal- összekötő helyén, Gyagyát hoz­ta játékba, aki 6 m-ről a kapu közepébe emelt, 4-0. 31. perc Takács viharzott el a jobb szé­len, élesen centerezett, a labda a menteni akaró Balázsról a bal kapufára, onnan a mezőnybe pattant. 38. perc Kovács 24 ni­es jobb alsó sarokba tartó bom­báját védte Bíró. 44. perc Bar­na vezethette egyedül kapura a labdát, megvárta míg Jeszensz­ky leül, majd 7 m-ről a kapu kö­zepébe passzolt, 5-0. 49. perc Barna adta középre a labdát, Takács pedig 10 m-ről - senkitől sem zavartatva - az égbe lőtt. 60. perc Kislőrinc passzolt kö­zépre a jobb oldalról, ám Gya­gya 12 m-ről nem sokkal a felső sarok mellé gurított. 86. perc Brandhuber forgatta meg őrző­jét a' szentesi 16-os vonalánál, majd a hosszúsarok fölé lőtt. 90. perc: Kerepeczki lódult meg a jobb szélen, beadása után a középen egyedül berobbanó Ta­kács 5 m-ről a léc fölé lőtt. 92. perc Takács adta keresztbe a labdát a bal szélről, Kerepeczki pedig a jobbösszekötő helyéről, 10 m-ről a jobb alsó sarokba durrantott, 6-0. Még húsz perc sem telt el mérkőzésből, amikor eldőlt a három pont sorsa. Az indiszpo- náltan futballozó Kiskunhalas szinte semmilyen ellenállást sem tudott kifejteni. Feltűnő volt a halasi védők sok helyez- kedési hibája, aminek folytán a fürge hazai támadók szinte percenként kerültek gólhely­zetbe. Szünet után sem sokat változott a játék képe, ám az eredménnyel elégedett szente­siek elszórakozták a lehetősé­geiket. Kitűnt Kádár, Tóth-Kovács, Barna, Gyagya, ill. senki. Tőrök László: - Ennél jobban nem is kezdhettünk volna. Schróth Lajos: - Megérdemelt a hazai siker. További eredmények Máté- szalka-Bőcs 2-1, Kazincbarcika- Karcag 1-1, Salgótarján-Vecsés 0-2, Kistarcsa-Dabas 1-2, Gyula- Jászapáti 0-0, Hajdúböször- mény-Putnok 1-3, ESMTK-Bak- talórántháza 1-2. NB III. DRAVA CSOPORT Nagyárpádi örömünnep Baján BAJA-NAGYÁRPÁD 1-2 (1-2) Baja, 350 néző. Vezette: Lakos (Pájer, Barna). Bajai LSE: Kámán - Faldum, Végh A., Kiss (Nagy D.), Haász (Gyenei), Hernády (Sziegl), Trucz, Végh G., Papp, Nagy E., Takács. Edző: Raffai Rudolf. Nagyárpád: Herczog - Nagy M., Tóth, Cziger, Krizmanics, Hegedűs (Kollár), Kun, Dárdai, Béres (Fekete), Balázs, Teszárik (Németh). Edző: Sztázics Márk. Kiállítva: Takács, ill. NagyM. 8. perc Középről, 20 méterről végezhetett el szabadrúgást a vendégcsapat. Tóth lövése Te- szárikon megpattanva jutott a bal alsó sarokba, 0-1. 13. perc Az ügyetlenkedő Haász mellett a jobb szélen ve­zettek akciót a nagyárpádiak, az ötösre belőtt labdára Balázs érkezett és könnyedén perdített a hálóba, 0-2. 23. perc Végh G. 20 méteres szabadrúgása kipattant a ka­pusról, Nagy E. 2 méterről helyzeti a kapuba, 1-2. Zúgott a bajai lelátó a találko­zó végén, örültek a szép szám­ban megjelent nagyárpádi szur­kolók és fülig ért a szája min­den vendégjátékosnak. Két gyors góljukkal eldöntötték a mérkőzést, majd a tizenhatosuk elé tömörülve megakadályozták a bajai támadásokat. Pedig ezek néha komoly zavart okoztak a főleg széleken ingatag nagyár­pádi védelemnek. Ezt mégsem tudták kihasználni a hazaiak, akik az idő múlásával egyre te­hetetlenebből gyömöszölték előre a labdát. Idegességüket az 55. percben jelezte Takács kiál­lítása is, ugyanis a fiatal táma­dó egy félpályánál történt ösz- szecsapás után kezdett kakas­kodásba. A hazaiakhoz hason­lóan indiszponált játékvezető azonban mindkét együttes lét­számát csökkentette. Ez elvileg segíthette volna a hazai gárdát, ám az egyetlen elöl ténfergő vendégcsatárt 4-5 védő is őriz­te, így a főleg középen erőltetett bajai támadásoknál nem volt kellő átütő erő. Még akkor sem, amikor a nagyárpádiak teljesen elkészültek erejükkel: kapuju­kat és a három pontot sikerrel védelmezték az ötlettelenül da­ráló Baja ellen. Kitűnt senki, illetve Balázs. További eredmények Szek- szárd-Tamási 0-0, Bonyhád- PVSK 1-3, Marcali-Mohács 3-4, Kozármisleny-Lengyeltóti 0-0, Beremend-Nagyatád 0-3, Bóly- Balatonboglár 4-1. A győztes csókja. Szvetlána Kuznyecova (képünkön) 6:3,7:5-re legyőzte Jelem Gyementyjevát az amerikai nyílt teniszbajnok­ság, a US Open orosz „házidöntőjében”. A mindössze 19 éves Kuznyecova, aki ezt megelőzően egyetlen nagy tornán sem ju­tott túl a negyeddöntőn, káprázatosán játszott, főleg kiváló te­nyereseivel szerezte pontjait. Kiválóan szerepelt a 15 éves solt- vadkerti SzávayÁgnes a juniorok mezőnyében. Egyesben a leg­jobb 16 közé jutott. Párosban, a cseh Nikola Frankovával az ol­dalán az elődöntőig menetelt, ám ott három játszmában veresé­get szenvedett a román Gojnea, Niculescu duótól. epafotő AFORMÁTÓ Kft. FÜRDŐSZOBA­SZALONJÁBAN olasz, spanyol és zalakerámiás padlólapok és csempék nagy választékban és kedvező áron kaphatók! 20x251. o. csempék: 998 Ft/m2 33x331. o. beltéri padlólapok: 945 Ft/m2 33x33 1. o. fagyálló padlólapok: 1190 Ft/m2 LB 25 kg-os kül- és beltéri ragasztó: 875 Ft/zsák LB 25 kg-os GRES-FLEX1B1LIS ragasztó: 2200 Ft/zsák FORMÁTÓ Kft. fi ... * Kecskeínét, Kuruez krt 8. (Az aluljáró mellett)