Petőfi Népe, 2004. augusztus (59. évfolyam, 179-203. szám)

2004-08-23 / 196. szám

10. oldal - Petőfi Népe SPORT 2004. Augusztus 23., hétfő A fővárosi zöld-fehéreké lett a Pikó Kupa Kiskunhalas Szoros mérkőzések, magas szín­vonal jellemezte a halasi kézilab­dázás megteremtője, Horváth Ist­ván emlékére 18. alkalommal megrendezett Pikó Kupát A sztárcsapatok részvételével zajló torna igen fontos állomása volt a baj­noki rajtra készülődő együttesek­nek. Nem véletlen, hogy rangos együttesek fogadták el az első osztá­lyú újonc Kiskunhalasi NKSE meghí­vását. Az első napon a halasiak egy félidőn keresztül remekül tartották magukat a bajnok Dunaferr ellen, hi­szen 11-10-re vezettek Kocsikék, de a második játékrész az újvárosiak bír­ták jobban és fordítottak (21-26). A „papírforma” eredmény ellenére di­cséret illeti a halasiakat, mert a Dunaferr még az olimpián szereplő legjobbjai ellenére is erős csapattal érkezett. Ott volt a pályán a váloga­tott keretből csak a végső szűkítésnél kimaradt Kindl Gabriella és Nagy Ivett, az egykori világválogatott Né­meth Helga, de Buiath és Gáspár is sok nagy BL-csata részese volt már. A hazai kék-fehérek a Vasas ellen bizonyították, hogy nem „átutazás­ra” készülnek az első osztályban, mert helyenként igen jó játékkal ver­ték az angyalföldieket. Zsiga Gyula formálódó csapatában többen is re­mekeltek. A második félidőben beál­ló Győri Ágnes kapus például bravú­A Kiskunhalasi NKSE negyedik helyen végzett kézilabdacsapata. rok sorozatával lopta be magát a ha­lasi nézők szívébe. (A 21 éves cerbe­rus egyébként Kiskőrösön kezdte a pályafutását, csakúgy mint a jobbát­lövőben eredményes Szilágyi Anett.) A másik hármas csoportban izgal­masabban alakult a 2-3. hely sorsa, hiszen a Fradi mindkét riválisát le­győzte. A nyáron jelentősen megerő­södött győriek - akiket a halasiak egykori mestere Róth Kálmán irányít - nem bírtak a horvát Koprivnicával (26-26), de az FTC-től csak három góllal kaptak ki, míg a horvátok néggyel. A helyosztókon a horvátok simán verték a Vasas (34-26), így az 5. helyen végeztek. A Győri ETO KC már az első félidőben jelentős előnyt szerzett a halasiak ellen (18-10), s a különbség a találkozó végéig meg­maradt (31-23). A döntő nagy csatát hozott az FTC és a Dunaferr között. Az első félidőben valóságos gólzápor született, melynek során a fővárosiak kétgólos előnyt szereztek (19-17). A szünet után Kindl és Nagy vezérleté­vel fordítottak a dunaújvárosiak (26- 28), de a hajrában Kamper, Pádár re­mek góljaival a zöld-fehérek újítani tudtak és megnyerték a kupadöntőt (35-31). A18. Pikó Kupa végeredmé­nye: 1. FTC, 2. Dunaferr, 3. Győr, 4. Kiskunhalas, 5. Koprivnica, 6. Vasas. A torna különdíjasai, a legtechniká­FOTÓi T. K. sabb játékos: Aurelia Brodeanu (Győr) lett, a legjobb kapus címet Katerina Miklosova (FTC) kapta, a gólkirálynői címet Nagy Ivett (Du­naferr) érdemelte ki. A legjobb kis­kunhalasi játékos különdíját Szilágyi Anett kapta. A házigazdák a leg­sportszerűbb csapat díjat is átvehet­ték. Zsiga Gyula, a KNKSE edzője a legeredményesebb trénernek aján­lott fel egy különdíját, melyet Né­meth András (FTC) vehetett át. A Kiskunhalasi NKSE következő tesztmérkőzését Algéria női váloga­tottja ellen játssza. A mérkőzésre au­gusztus 24-én 16.30-kor kerül sor a halasi ÁMK-sportcsarnokában. ■ Célba értek a triatlonisták Hírek LABDARÚGÁS. Az NB I. 3. for dulójának eredményei: Nyíregy- háza-Sopron 2-2, Kaposvár-Újpest 0-0, MTK-Pápa 1-0, Bp. Honvéd- ZTE 3-3, Győr-Pécs 2-0, Békés- csaba-Vasas 3-0, Videoton-Ferenc- város 0-1, Diósgyőr-Debrecen 0-2. AUTÓSPORT. A vb-pontverseny- ben élen álló francia Sebastien Loeb (Citroen) nyerte a Német-ra­lit, a világbajnokság 10. futamát. MOTORSPORT. A Brnoban ren­dezett gyorsasági vb tizedik fu­tamán Talmácsi Gábor a 13. kör­ben kiesett. A 125 kcm-es géposz­tályban érdekelt másik magyar, Tóth Imre egy körrel korábban adta fel. Győzött a spanyol Jorge Lorenzo. ■ _________Nagyatád__________ Ho sszú távú országos bajnokság, Nagyatád. Az előzetes nevezésekhez képest még többen jelentkeztek az ob szombati rajtjánál. Egyéniben 242-en vállalkoztak rá, hogy teljesít­sék a 3.8 km úszásból, 180 km ke­rékpározásból és 42 km futásból álló versenyt. A rendezők a vihar miatt egy órával elhalasztották a rajtot. Az úszás után a kerékpározáskor már optimális időjárási viszonyok között folyt, nem volt meleg és csak kicsit fújt a szél. A futásra viszont feltá­madt a szél és eső is nehezítette a versenyzők dolgát. A férfiak mezőnyében Lehman Tibor (TVK Mali TK) elsőségét nem veszélyeztette senki, pályacsúcshoz közeli idővel (8 óra 33 perc 38 mp) ért célba. A nőknél Harsányi Zsuzsa (Proatlon VT Bp.) győzött (9 óra 32 perc 07 mp.). A váltók veresenye óri­ási küzdelmet hozott. A győztes vál­tó a tavalyi első helyezetthez képest háromnegyed órával jobb idő alatt teljesítette a távot. Nyert a Gatorade Team Bp. 8 óra 14 perc 36 mp-cel. A verseny történetében először fordult elő, hogy a győztes váltó megelőzte az egyéni férfi bajnokot. A Bács-Kiskun megyebeli triat­lonisták közül többen meggondolták magukat és nem mentek el Nagya­tádra. Az a 12 sportoló viszont, aki egyéniben mégis vállalkozott a táv megtételére, mind célba is ért. Nagy meglepetésre Varga Zsuzsa (Kecske­méti Tria-Túra) élete első ironman versenyén a női felnőtt kategóriában harmadik lett. A férfi szenior II. kor­osztályban Dávid József (Lakiteleki Triatlon Klub) a második helyen végzett. A megyebeli váltók közül a Lakiteleki Trijó elnevezésű csapat érte el a legjobb helyezést, a hetedik helyen ért célba. A verseny résztve­vői megalakították a „Tízen túliak társaságát”. Ebbe az kerülhet be, aki legalább tíz vagy annál több ironman versenyt teljesített. Ennek - a megyé­ből egyedül - tagja lett a lekiteleki Szentirmay Tamás is, aki a nagyatá­di hosszútávú ob 14 éves történté­nek mindegyik viadalán célba ért. Az illusztris társaság tagjai a jövőben sa­ját, állandó rajtszámmal versenyez­hetnek. A lakiteleki triatlonista az öt- venhármast kérte és kapta. ______■ Lab darúgó NB i/B. Döntetlen a nyitófordulóban DUNAÚJVÁROS-KTE 1-1 (0-0) Dunaújváros, 600 néző. Vezette: Ger­gely (Varga II., Kiss N.). Dunaújváros: Sólyom - Micskó, Sztanó, Vaskó, Pénzes, Szauer (Junior 60.), Szalai (Kocis 56.), Tamási, Báló, Csehi (Rajna 70.), Kalina. Edző: Sze- pessy László. Kecskeméti TE: Tóth - Babos, Barna, Pandúr, Farkas, Domokos (Nyúl 46.), Burzi (Kurucsai 82.), Sallai, Horváth, Kiss, Dani (Szo-boszlai 80.). Edző: Glázer Róbert. 62. perc: Sallai elhúzott a bal olda­lon, majd beadott. A középre ívelt labdát Kiss 12 méterről szép fejessel küldte a kapuba, 0-1. 83. perc: Junior faképnél hagyta a vendégvédőket és 14 méterről a bal alsó sarokba vágta a labdát, 1-1. Az első félidőben inkább a hazaiak irányították a játékot, több helyzetet is kidolgoztak, de a KTE védelme jól állt a lábán. Szünet után már a vendégek lép­tek fel támadólag és egy órányi játék után Kiss góljával a vezetést is megsze­rezték. Úgy tűnt, ezzel eldőlt a mérkőzés, ám a hajrában a brazil Juniornak sike­rült egyenlíteni. Kitűnt: Sólyom, Sztanó, Báló, illetve Tóth, Barna, Burzi, Kiss. További eredmények: Szolnok-Vác 0-0, Tatabánya-Bodajk 2-0, Mosonma- gyaróvár-BKV Előre 1-0, REAC-Oros- háza 4-0, Makó-Szeged 2-1, Hévíz-Ha­ladás 3-0. ■ __________NB ül. Dráva csoport______________ Gó lzáporos bajai győzelem LENGYELTÓTI-BAJA 1-5 (0-2) Lengyeltóti, 150 néző. V.: Hrebik. Bajai LSE: Kámán - Faldum, Végh A., Kiss, Haász, Teket (Végh G.), Trucz, Milassin (Hernádi), Papp, Nagy E„ Ta­kács (Sibalin). Edző: Raffai Rudolf. 11. perc: Teket szögletét Kiss a kapu­fára fejelte. 31. perc: Nagy E. átadásával Takács lépett ki és szép gólt lőtt, 0-1. 38. perc: Nagy E.-Papp volt a labda útja, utóbbi beadását Takács lőtte a hálóba, 0- 2.47. perc: Jobb oldali beadás után Vág- ner gurított a kapuba, 1-2. 60. perc: Nagy E. lövése után a labdát egy vissza­futó védő a gólvonalról vágta ki. 76. perc: Formás hazai támadás végén Ká­mán bravúrral védett. 80. perc: Sibalin 18 méterről óriási gólt ragasztott a léc alá, 1-3. 85. perc: Nagy E. futott el a bal oldalon, középre kanyarított labdáját Végh G. lőtte a hálóba, 1-4. 90. perc: Jobb oldali támadás után Végh G. átadá­sát Sibalin értékesítette, 1-5. Az öt gól mellett a Baja számtalan helyzetet elpuskázott. A hazaiakra nézve az eredmény hízelgő. Kitűnt: senki, illet­ve Végh A., Haász. Eredmények: Tamási-Dombóvár 1-0, Bonyhád-Marcali 0-2, Nagyatád-Szek- szárd 2-0, Balatonboglár-Pécsi VSK 1-1, Beremend-Kozármisleny 3-2, Bóly-Mo- hács 3-1. Az I. forduló eredményei: Ba- ja-Nagyatád 1-0, PVSK-Beremend 1-0, Marcali-Lengyeltóti 3-1, Dombóvár- Bonyhád 3-2. A Kozármosleny-Bóly, a Szekszárd-Balatonboglár, a Mohács- Nagyárpád meccseket elhalasztották. ■ _______NB II. Winner csoport_________ Eg y tizenegyes döntött GYULA-KISKUNHALAS 1-0 (1-0) Gyula, 300 néző. Vezette: Némethy. Kiskunhalas: Jeszenszky - Balogh, Balázs, Kárász, Cseri, Nagy D. (Schwák), Szigeti (Font), Mészáros, Práder, Várkonyi, Gál (Brandhuber). Edző: Schróth Lajos. 35. perc: Balázst meglökték az ötö­sön, majd ráfejelték a kezére a labdát. A játékvezető szándékos kezezésnek mi­nősítette az esetet, Balázst kiállította és 11-est adott. A büntetőt Dobrai értékesí­tette, 1-0. A folytatásban az emberhátrányban játszó Kiskunhalas dolgozott ki több helyzetet, de ezek mind kimaradtak. A lelkesen küzdő vendégek rászolgáltak volna egy pontra. Kitűnt: Czipó, Futaki, ill. Cseri, Ba­logh, Mészáros. Pásztor József, a Gyula edzője: ­Nyögvenyelős győzelem volt. Schróth Lajos: - Kis szerencsével még tíz emberrel is nyerhettünk volna. További eredmények: Bőcs-ESMTK 10-0, Baktalórántháza-Vecsés 0-0, Put- nok-Salgótarján 1-2, Kistarcsa-Máté- szalka 3-3, Karcag-Szentes 3-3, Dabas- Hajdúböszörmény 4-1, Jászapáti-Ka- zincbarcika 3-3. _______ ■ Pe tőfi Neue Társrendezők mm I0R ATHENS 2004 i .\4UVEU>üfö.l K/XZi’UK í j tS MWmZJzTl ISKOLA ecskeméten, az Erdei Ferenc Művelődési Központ előtti téren A nap vendége: Dr. Szabó Gábor, a Kecskeméti Repülő­kórház igazgató főor­vosa, sebész. Jelenleg a felnőtt röplabda-vá­logatott orvosa. Játékunk kilencedik kérdése így hangzott: Az alábbiak közül ki játszik a női pólóváloga­tottban? A helyes válasz: Valkay Ágnes. A megfejtők közül hűtőtáskát és dobozos sört sorsoltunk ki. A helyszínen kapta meg nyereményét: Molnár Ildikó, Sinkó Claudia, Jenes Sándor. További nyerteseink a sátor­ban vehetik át ajándékaikat: Ragó Jánosné, Kecskemét, Rózsabarack u. 4., Szabó Viola, Kecskemét, Gát u. 21., Bállá Gábor, Kecskemét, Reite G. u. 12., Gyarmati Mária, Kecskemét, Batthyány u. 19., Nyúl Gyula, Nyárlőrinc, Árpád u. 42., Pintér Ignác, Kecskemét, Gizella u. 11., Berényl István, Kecskemét, Batthyány u. 39. szám alatti lakosok. Gratulálunk! Nyerő szelvény egy nverőlaptól Hány kecskeméti b i rkózó versenyez At hénban? • 1 2 egy sem Ikszelje be a helyes választ! Ollózza ki és adja le a szelvényt a Petőfi Népe oJimpiai sátrában! Név:...................................................................................................................... Cinu., Telefon:. A női súlyemelők kitettek magukért Szombaton Ujhidy Tibor, a Kecskeméti Spartacus SK férfi asztalitenisz-szakosztályának vezetője, a Kecskeméti Sportegyesületek Szövetségének elnöke volt a vendégünk a Petőfi Népe Olimpiai Sátrában, akivel - az athéni olimpia félidejéhez érve - értékel­tük a magyar eredményeket az egyéni és a csapat­sportokban egyaránt. Ezt követően az asztalitenisz sportra terelődött a szó. A görög fővárosban ezúttal is az ázsiai fölény dominált, míg a magyar indulók már az elején „elszálltak”. Igaz, hogy a magyar me­zőnyből ezúttal is a már megszokott játékosok, Bátorfi Csilla és Tóth Krisztina, valamint Fazekas Mária fellépését követhették nyomon a szurkolók. Bátorfi immár az ötödik olimpiáján állt asztalhoz. Rátérve a kecskeméti asztaliteniszre, Ujhidy el­mondta: A Kecskeméti Spartacus Sportkör férfi asz­talitenisz-szakosztálya sikeresen zárta a 2003-04-es versenyévadot. A csapatbajnoki ezüstérem, a felnőtt és korosztályos bajnoki érmek sokasága, az orszá­gos utánpótlás-nevelői rangsorban elért 2. hely, De­meter Lehel felnőtt és Szarka Levente utánpótlás-vá­logatottsága, továbbá a sikeresen lebonyolított nem­zetközi események sora mind azt jelzi, hogy Kecs­kemét szakmailag jó úton jár.- Demeter Lehel éljátékosunkra, válogatott ver­senyzőnkre épül a csapatunk. De maradt a együt­tesnél az utolsó éves ifjúsági válogatott Szarka Le­vente is. Ő egy év múlva stabil felnőtt játékos lehet. Somosi Miklós és Zoltán Zoltán külföldre távozott. Leigazoltuk az eddig Spanyolországban légiósko­dó, tehetséges Jakab Gábort, akiben benne van a tanulási, bizonyítási vágy. A verseny­évad bombaigazolása nemcsak magyar, de talán nemzetközi vonatkozásban is Pod- pinka András. Eredménylistája félelmetes: a belga válogatott tagjaként csapatban vb 3. és EB 2. helyet ért el, a vb-n egyéniben bekerült a 8 közé került. Legjobb világranglista helye­zése: 24. Sokszoros német és belga bajnok, BEK- és ETTU Kupa-, Európa Liga-győztes csapat tagja. Egyébként a francia első ligából - ahol szinte meccset sem vesztett a csapat- bajnokságban - magyarként igazolt Kecske­métre. Tegnap Kasza György, a volt Kecskeméti Sparta- cusban az olimpiai ezüstérmes kecskeméti Messzi István súlyemelő nevelőedzője, szenior olimpiai bajnok, hétszeres Európa-bajnok és négyszeres vi­lágbajnok, valamint Farkas Mihály, a Bertrans- Phoenix Mecano Kecskeméti RC női extraligás röp­labdacsapat vezetőedzője volt a vendégünk. Kasza György Messzi Istvánról, a kitűnő spor­tolói adottságairól híres súlyemelőről beszélt, majd értékelte a magyar súlyemelősport athéni szereplését. A nők kitűnően szerepeltek: Krutzler Eszter ezüstérmet szerzett, míg Likerecz Gyöngyi és Varga Viktória révén egy-egy negyedik, pont­szerző helyhez jutottak a magyarok. Szó esett az ominózus súlyemelő-doppingbotrányról, amely Kecskés Zoltánt sújtotta és sújtja mindaddig, amíg ki nem derül, hogy mi történt valójában az athéni laborban. Farkas Mihály a magyar röplabda helyzetéről be­szélt. Bár igaz, hogy a férfi szakág először és eddig utoljára 1964-ben szerepelt olimpián, a nők pedig háromszor (1972, 1976, 1980) jutottak el az ötkari­kás játékok helyszínére, de a legjobb tizenkettő kö­zé nagyon nehéz kvalifkálnia magát európai csapat­nak. Farkas edző az olimpián részt vevő röplabda­csapatok esélyeit latolgatta, majd beszélt arról, hogy országos viszonylatban Kecskemét a röplabda sport fellegvára. Akár női, akár férfi vonalon. Elmondta: az utánpótlást illetően nincs félnivalója a Kecske­métnek, hiszen a különböző korosztályokban tehet­ségek egész sorát adja a város.