Petőfi Népe, 2004. május (59. évfolyam, 102-125. szám)

2004-05-12 / 110. szám

10. oldal - Petőfi Népe SPORT 2004. Május 12., szerda Tudósítóink jelentik Bronzérmesek a nők! Röplabda Extra Liga női rájátszás a 3. he­lyért, negyedik mérkőzés: Phoe­nix Mecano Kecskeméti RC- Nyíregyháza 3:1 (22, 22, -20, 21). Kecskemét, 200 néző. Vezette: Donkó, Újházi. KRC: Ekés, Szabó A., Fekete, Czéh, Szórád, Szabó J. Edző: Far­kas Mihály. Az eredmény alakulása, I. játszma: 2:5, 4:8, 10:10, 12:15, 18:17, 21:20. II. j.: 0:3, 1:5, 7:6, 9:14,11:16, 16:16, 21:19. III. j.: 2:4, 10:6, 10:9, 14:10, 14:15, 17:20, 18:23. IV. j.: 0:4, 4:5, 12:6, 16:8, 19:10,24:20. Kecskeméti szempontból nem jól indult a találkozó, hiszen az el­ső technikai szünetnél már 4 pont­tal vezettek a vendégek. A kecske­métiek kapkodva játszottak, rosz- szul fogadták a nyitásokat, de a tízes határhoz érve befogták a nyírségieket. Ez főleg feljavult vé­dekezésüknek volt köszönhető. Ezután hullámzó játék követke­zett: először Erdősné révén a ven­dégek jutottak előnyhöz, majd Ékes remek megmozdulásai után felzárkózott és előzött a KRC. A végjátékban Szórád három hatal­mas ütését követően már a hazai­aknál volt az előny. A második szett elején újra szaladt az ered­ményt után a Kecskemét, így 1:5­nél Farkas edző kénytelen volt időt kérni. Ezután Ékes vezényletével felzárkózott a KRC. Jöttek azonban Kapuvári foghatatlan szervái és is­mét 5 egységgel elhúzott a Tiszán­túli gárda. A hazaiak jó blokkjaik és Czéh pontos nyitásai nyomán újra ledolgozták hátrányukat, a végjátékban pedig pszichikaiig is ellenfelük fölé nőttek. Egy játszmá­ra voltak ekkor a bronzéremtől. Az arcokat nézve a kecskemétiek tűn­tek magabiztosabbnak, egy dara­big uralták is a játékot, de a Nyír­egyháza sem adta fel: 14:10-ről 14:15-re fordított. Ekkor a vendég­sáncot szinte lehetetlen volt átütni. A KRC-t megbénította a vendégek játéka és gyermeteg hibákat elkö­vetve elveszítették a harmadik fel­vonást. A negyedik szett elejére sem jöttek ki a gödörből a hazaiak, 0:4-nél jöhettek Farkas Mihály in­telmei. 8:6-nál Ékes ászt nyitott, majd háromszor is nehezen fogad­ható labdát küldött a nyírségi tér­félre (12:6). Innentől nem volt megállás, a KRC lehengerelte ellen­felét és megszerezte a bronzérmet. Kitűnt: az egész csapat, ill. Erdősné, Kapuvári. Farkas Mihály: - Végtelenül boldog vagyok, hogy hazai közön­ség előtt sikerült megszerezni a kecskeméti női röplabdasport első bajnoki érmét a legmagasabb osz­tályban. B. K. A női röplabda Extraligában tegnap bronzérmet szerző Phoenix-Mecano Kecskeméti RC csapata a díjátadás után. fotó, b. r. Cseh László Európa-bajnok Úszó-Eb/Madrid A magyar csapat két érmet szerzett a madridi úszó Európa-bajnokság második versenynapján: Cseh László 100 m háton 55.26 másod­perces eredménnyel győzött, Bo­dor Richárd pedig 100 m mellen, 1:01.54 perccel harmadik lett. Cseh, a Bp. Spartacus 18 éves klasszisa legfeljebb titkos favoritnak számított, ő azonban fittyet hányt a neki kevesebb esélyt adókra, s a tel­jes mezőnyt maga mögé utasítva nyert úgy, hogy már féltávnál is ő érintette elsőként a falat. Bodor, a pécsiek kitűnősége végig harcban volt a dobogóért, amelynek végül is a harmadik fokára állhatott fel az egyéni csúcsot jelentő produkciójá­val. A férfi 50 m pillangó döntőjében Gáspár Zsolt a hatodik lett (24.38 mp), a női a 200 m hát döntőjében Szepesi Nikolett (2:15.58) ugyan­csak hatodikként csapott a célba. A 200 m vegyesen Kerékjártó Ta­más és Batházi István is bejutott a mai fináléba. ■ Bajnokcsapatot ünnepeltek Halason Mai műsor • Mai műsor KÉZILABDA NB I/B-s női mérkőzés: Kiskunha­lasi NKSE-Gödi SE 28-17 (14-9). Kis­kunhalas, 450 néző. Vezette: Szikszai, Szilágyi. KNKSE: Vörös - Matetits 1, Zámbó 3, Ruskó 5/1, Valovics 4, Schmidt 4, Gönczöl 6/3. Csere: Veres (k), Forgács 1, Baross 1, Kurgyis 2, Bodóczky, Veimpert 1. Edző: Zsiga Gyula Hétméteres: 6/5, ill. 3/2. Kiállítás: 6, ilL 2 perc. Az eredmény alakulása, 8.p.: 8-2, 14.p.: 8-4, 22.p.: 11-5, 24.p.: 12-7, 39.p.: 18-9, 46.p.: 22-12, 54.p.: 24-16. Hatalmas lendülettel kezdtek a csa­patok. Bár a vezetést a Göd szerezte meg egy szerencsés góllal, de később Ruskó és Schmidt lerohanásos támadá­sainak a vendégek már nem találták el­lenszerét. A 8. perctől a halasiak hat perces gólszünetet tartottak és a véde­kezésük is bizonytalan volt. Az, hogy vendég csapat nem volt képes felzár­kózni, elsősorban az ezúttal is kitűnő formában védő Vörös volt köszönhető. A második félidő elején ismét nagy ro­hamot indított a halasi gárda, Gönczöl, Kurgyis, és Valovics is rendre betalált az egyébként jól védő Meggyes hálójá­ba. A nem túl látványos, inkább altató játékstílust képviselő vendégek ellen si­került növelni a különbséget. A végén Zámbó szabaddobásból elért gólját még érvénytelenítette a játékvezetői duó, de ez sem tudta elrontani az örö­met. Kitűnt: Gönczöl, Vörös, Ruskó, Valovics, ill. Meggyes (k), Baksa 5, Bir- kás 5/2. A bajnokság állása: 1. Kiskunhalasi NKSE 44 (már bajnok), 2. Hajdúnánás 37, 3. Túrkeve 35, 4. Gyula 33, 5. Csömör 32, 6. Mátészalka 26, 7. Szeged-Kiskundorozsma 26,8. Göd 22, 9. Derecske 18,10. Bőcs 17,11. Miskol­ci Honvéd 14, 12. Vác II. 11, 13. XVII.ker. Lakóhelyi SE 11, 14. Malév Airport HC 10 ponttal. NB Il-es női mérkőzések, Déli cso­port: Kecskeméti NKSE-Érd 36-16 (15- 6). Kecskemét, 150 néző. Vezette: Antos, Jártass. Kecskemét: Halasi - Palástiné 3, Paor-Smolc 4, Szabó 9/3, Márki 6, Tóth 2, Szijjártó 7. Csere: Farkas (k), Bara-, nyák 1, Pécsi 4, Herczeg, Lesi. Edző: Toókos György. Hétméteres: 4/3, ill. 5/4. Kiállítás: 2, ill. 2 perc. A bajnoki címért küzdő ha­zai csapat villámrajtot vett (ÍO.p.: 6-0). A kiesőjelelölt érdiek fegyelmezett, időhúzásra épülő támadójátéka csak a különbség tartására volt elegentő (20.p.: 10-4.). A félidő hajrájában ismét a sokkal gyorsabban játszó KNKSE akarata érvényesült. Szünet után sem változott a játék képe, a hazai előny fo­kozatosan nőtt (40.p.: 24-10). A nagy kedvvel játszó kecskeméti lányok gyors, olykor látványos játéka ellen a sportszerűen küzdő vendégeknek nem volt ellenszere. A hajrában a kulcsem­bereit pihentető, valamennyi játékosá­nak lehetőséget adó hazaiak tovább nö­velték előnyüket. Ifjúsági e.: 25-11. Soltvadkerti TE-Cegléd 25-26 (10- 18). Soltvadkert, vezette: Berente, Luk­ács. STE: Turcsány - Pál 4, Korsós 8, Egédi 4, Berzsenyiné 4, Frank 1, Rácz 1. Csere: Cseke, Kocsi 3, Eifert E., Eifert T., Sörös, Zsikla J., Zsikla Zs. Edző: For­gó Erzsébet. Hétméteres: 4/6, ill. 3/3. Kiállítás: 4, ill. 10 perc. A mérkőzés két ellentétes félidőt hozott. Az elsőben a sok hibával játszó hazaiak ellen a Cegléd labdaszer­zések utáni gyors támadásokból lőtte góljait. Szünet után pontosabbá vált a vadkertiek játéka, míg a vendégek azt hitték, már megnyerték a meccset. Er­re majdnem ráfizettek, hiszen csak az utolsó percben, egy könnyű síppal be­fújt büntetőből tudták belőni a győztes góljukat. A második félidőben muta­tott játéka alapján az STE nem érde­melt vereséget. Ifjúsági e.: 20-16. Állás a 21. forduló után: 1. Bugyi 32 pont, 2. Kecskemét 32, 3. Jászberény 31,4. Bácsbokod 29,5. Ercsi 28,6. Ceg­léd 26,7. Taksony 21,8. Láng Vasas 20, 9. STE 16, 10. Cece 7, 11. Sziget- szentmiklós 5,12. Érd 5 pont. NB II. Dél-Nyugati csoport: Her- cegszántó-Pécsvárad 20-25 (12-15). Bácsbokod, 100 néző. Vezette: Balaskó, Junling. Kiskunhalason a Göd elleni mérkőzés után a B-közép tagjai hosszú percekig ünnepel­ték az NB l/B-s női kézilabdázók bajnoki címét. Hercegszántó: Tábori Zs. - Péczka, Pál 1, Klär 12/5, Pálfia 2, Lengyel 2/2, Tábori M. Csere: Juhászné, Ropoliné, Hlavati 2, Putterer 1. Edző: Gál Géza. Hétméteres: 7/7, ill. 2/2. Kiállítás: 0, ilL 2 perc. A mérkőzés elején a hazai csapat volt a kezdeményezőbb. A fél­idő közepe felé egyre ötlettelenebb lett a szántóaik támadójátéka, így egyenlí­tettek a vendégek. Ebben az időben egyedül Klär veszélyeztette'a pécsvára- diak kapuját. Szünet után sem sokat változott a játék képe: a sok labdael­adás és kihagyott hazai helyzet után az ellenfél sorra lőtte a góljait és végül megérdemelt győzelmet aratott. Gál Géza: - Támadásban több poszton is gyengén teljesítettek játékosaim. így nem lehet nyerni. NB Il-es férfimérkőzések: Kiskőrö­si KSK-Delfin KC 29-17 (15-6). Kiskő­rös, 260 néző. Vezette: Horváth, Mar­ton. Kiskőrös: Nagy P. - Szabó 4, Dobos 3/1, Horváth 1, Nagy T. 7/1, dr. Deme­ter 4, Berényi 2. Csere: Magyar 1, Kromholcz 1, dr.Pétervári 3, Vass 1, Szentgyörgyi R., Hangya 2, Gál. Edző: Borbás János. _________J Delfin KC:'Nemcsak - Tamási 5, Ko­vács 1, Oberman 4, Fekete 1, Páll, Hor­váth 5/2. Csere: Martonosi, Csontos 1, Dolgoborodov, Galánov, Bélák, Mészá­ros. Edző: Szabó Lászlóné. Hétméteres: 2/2, ill. 2/2. Kiállítás: 4, ill. 2 perc. Az eredmény alakulása, 11.p.: 6-1, 16.p.: 9-2, 22.p.: 12-3, 34.p.:18-8,40.p.: 20-11, 54.p.: 26-14. Nem ígért nagy küzdelmet a baj­nokjelölt Kiskőrös és a kiesés ellen har­coló Delfin összecsapása. A vendégek láthatóan tisztelték ellenfelüket és bá­tortalan támadásaikból az első 10 perc­ben mindössze egy gól született. A ha­zaiak minden erőlködés nélkül szerez­ték találataikat, s ebben leginkább a kecskemétiek egykori játékosai, Nagy Tamás és dr. Demeter jeleskedtek. A második játékrészben már szervezet­tebben és főként bátrabban támadtak a vendégek, ami a játék ritmusának fel­pörgetésére ösztönözte a Kiskőröst. A 12-13 gólos előny birtokában azonban már nem volt kellően motiválva a hazai gárda. Borbás János: - Sok hibával játszot­tunk, de két kapusunk kitűnő teljesít­ményével magabiztosan győztünk. Szabó Lászlóné: - Gratulálok a Kis­kőrösnek, örömöt csak az okoz, hogy az ellenfél csapatában játszó egykori tanítványaim kitűnő teljesítményt nyújtottak. Abony-Miklós KC 28-25 (10-11). Abony, 300 néző. Vezette: Alaji, So­mogyi. Miklós KC: Princzes 1 - Miss 3, Krichenbaum 11, Horváth 3, Tóth 2, Kerékgyártó, Schuszter. Cs.: Kuli 5. Hétméteres: 7/3, ill. 7/7. Kiállítás: 2, ill. 2 perc. Kapkodó, ideges játékkal kezdődött a mérkőzés, ami a vendégek részéről érthetetlen volt, mivel már megszerezték a 3. helyet a bajnokság­ban. Az első félidőben szoros volt az ál­lás (9.p.: 4-4, 24.p.: 8-8) és „elég ala­csony a színvonal. Egyedül Princzes kapus teljesítménye emelhető ki, aki több ziccert és három büntetőt is vé­dett. A 35. percben 12-15-re vezettek a miklósiak, ám a félidő közepéig már csak egy gólt lőttek, így a hazaiak fordí- totani tudtak (19-16). Az 57. percben 24-24-re még egyenlített a vendégcsa­pat, de ezzel el is lőtte puskaporát és végül vereséget szenvedett. Kitűnt: Priczes, Krichenbaum. Pécsi KK-Hercegszántó 31-21 (16- 12). Pécs, vezette: Nagy, Tóth. Hercegszántó: Komlódi 1 - Báltin 4/2, Kisszabó 2, Major 4, Varga 1. 1, Holpert 6/5, Hirtenberg 3. Csere: Var­ga H., Pekanov. Megbízott edző: Báló József. Hétméteres: 1/0, ill. 9/7. Kiállítás: 8, ill. 6 perc. Négygólos hazai vezetésnél a vendégek büntetőt hibáztak (ÍO.p. 6- 2). A bácskai csapat nehezen boldogult a hazaiak gyors támadásszövésével, ennek ellenére a különbség szünetig nem nőtt. A második félidőben három gólra csökkentette hátrányát a Szántó. Aztán a 40. percbtől a pécsiek nagyobb sebességre kapcsoltak és egyre inkább elhúztak. Megyei női bajnokság: Jánoshal- ma-Kiskunhalas 20-25, Harkakötöny- Jánoshalma 20-22, Jánoshalma- Csávoly 21-21, Jánoshalma-Bácsal- más 28-17: Megyei férfibajnokság: Dávod- Dunaföldvár 7-16 (4-7). A vendége­gyüttes jobban alkalmazkodott a vizes pályához, a zuhogó esőhöz. Ld.: Hor­váth 4, Mándity 3. ASZTALITENISZ ’ NB I. A-csoportos női mérkőzés: Akker Plus Soltvadkerti TE-Statisztika II. 5:13. Gy.: Dragoljevic 2, Ambrus B. 1, Ambrus T. 1 és az Ambrus B.-Valics páros. A nagy küzdelmet hozó mérkő­zésen az ifjúsági válogatottakkal felálló budapesti csapat nyert. A Soltvadkert bronzéremmel zárta a csb-t. Ambrus Krisztina kiválóan szere­pelt a Mohácson rendezett korosztá­lyos országos bajnokságon. A solt­vadkerti versenyző a 11 évesek mező­nyében minden vetélytársát - köztük a fővárosi klubok sportolóit is - le­győzve élete első bajnoki címét sze­rezte. A vadkertiek további helyezé­sei (mind 11 éves krcs.), egyes: 3. Palatínus Martin, 5-8. Bibók Balázs, 9. Font Márk; lányok, 5-8: Galántai Flóra és Galántai Nóra. RÖPLABDA NB I-es női rájátszás a 6-9. helyért: Kalocsai SE-Tatabánya 3:0 (18,13,18). Kalocsa, vezette: ifj. Szabó, Ratkóczai. Kalocsai SE: Faragó L., Gyimesi, Sztupovszki, Majoros, Kengyeli, Fa­ragó E. Csere: Vass, Panyi, Kovács Á. Edző: Faragóné Magyar Edit. Az eredmény alakulása, I. j.: 3:0, 15:8. II. j.: 16:4, 25:13. III. j.: 6:2, 11:10,21:12. A mérkőzés sima hazai győzelmet hozott, ám a körülmények eltértek a megszokottól. A találkozó előtt ugyanis Kőszegi Ferenc, a klub ügyvezető elnöke búcsúztatta el Ken­gyeli Zitát és Sztupovszki Anettet, akik utoljára húzták magukra a KSE mezét. Zita, aki közel húsz évig volt az egyesült játékosa - zömmel a fel­adó poszton jeleskedett - a főváros­ban dolgozik és ezután ott is fog lak­ni. Anett hat éve az egyesület igazolt röplabdázója, aki ebben a bajnokság­ban már a csapat meghatározó embe­re lett ütő poszton. 0 egyetemi tanul­mányai miatt távozik Kalocsáról. A szurkolók mindkettőjüknek köszönik a csapatért tett eddig munkát. A talál­kozón azonban nemcsak távozó, ha­nem érkező is volt: hiszen Panyi Lilla először lépett pályára NB I-es felnőtt mérkőzésen. Diákolimpia, országos elődöntő, leány, IV. krcs., Mélykút. A mélykúti­ak eredményei: Szvetnik Joachin Ált. Iskola Mélykút-Petőfi S. Á.I. Gödöllő 3:0, - Vak-Bottyán Gimn. Paks 3:0, - Testnev. tag. Ált. I. Bp. 3:0. Nagy siker született Mélykúton, hiszen a lányok első alkalommal nyertek nagypályás te­rületi döntőt. így indulhatnak a junius elején Kazincbarcikán sorra kerülő or­szágos döntőben. A csapat tagjai: Be­szédes Melinda, Birkás Klaudia, Cséplő Viktória, Kiss Éva, Malustyik Orsolya, Nagy Dóra, Ördögh Edina, Rasztik Esz­ter, Szőke Noémi, Vezdán Ágnes. Diákolimpia, országos elődöntő, Bonyhád. A megyei színeket a kalocsai Eperföldi Ált. Iskola csapata képvislete, amely bravúros szerepléssel kiverte a tavalyi győztes kaposváriakat és beju­tott az országos döntőbe. Eredménye­ik: Eperföld-Lovászi 3:0, -Bonyhád 3:1, -Kaposvár 3:0. TEKE A Kecskemét városi bajnokság végeredménye: 1. Knorr Bremse 34 pont, 2. MÁV Lokomotív 32; 3. Kecske- ’ méti MÁV 26, 4. Közút Kht. férfi 24, 5. MNB/B 20,6. OTP 16, 7. MNB /A 16,8. Közút női 8, 9. Planéta Nyomda 4, 10. Lakiteleki Tak. Szöv. 0 ponttal. Az első három helyezett csapat megyei ráját­száson vesz részt, melynek várható időpontjai: május 22. Kiskunmajsa és május 29. Kecskemét. LABDARÚGÁS VII. Hirös-Ép Kupa utánpótlás torna, Kecskemét. Eredmények, 1992-es korosztály: 1. SC Hírös-Ép A- csapata Kecskemét, 2. Kiskőrös, 3. UFC Kecskemét, 4. KTE, 5. Szolnok, 6. SC Hírös-Ép B-csapata, Kecske­mét. Különdíjasok, gólkirály: Hajnal Gábor (Kiskőrös), legjobb kapus: Tö­rök Krisztián (UFC), legjobb me­zőnyjátékos: Gy. Kiss Mihály (SC Hírös-Ép), legjobb hazai játékos: Gaál Márk (SC Hírös-Ép). Másnap az 1994-es korosztály lépett pályára. Végeredmény: 1. UFC Kecskemét, 2. SC Hírös-Ép Kecskemét, 3. Heves, 4. Szeged, Tisza Volán, 5. Hódmezővá­sárhely, 6. Kiskunmajsa, 7. Szolnok, Szanda Focisuli SE, 8. Kecskeméti LC. Különdíjasok, gólkirály: Szalma Gergő (Szeged), a legjobb kapus: Slakta Balázs (Heves), legjobb me­zőnyjátékos: Homoki Márton (UFC), legjobb hazai játékos: Komlódi Bene­dek (SC Hírös-Ép). LABDARÚGÁS NB I-es mérkőzések: Újpest-Debrecen, 18 órakor. Sopron-Ferencvá- ros, MTK-Baiaton FC, Zalaegerszeg-Pécs, Videoton-Győr, Haladás-Békés- csaba, 19 órakor. NB I/B-s mérkőzés: Kecskeméti TE-Dunaújváros, 18 órakor. NB III. Dráva csoport: Szentlőrinc-Bajai LSE, 17 órakor. (A 17. forduló­ból elhalasztott mérkőzés.) A Magyar Kupa Bács-Kiskun megyei 5. fordulója: Kalocsa-Kiskunha- las, Csólyospálos-Hetényegyháza, 17 órakor. ________ ■ GYEREKFOCI KECSKEMÉTEN. Képünk az UFC - Kiskunmajsa mérkőzésen készült, melyet a kecskeméti csapat nyert meg 5-2-re.________ fotó: b. r. TAVASZI CITROEN KIRALY-nál! a BEMUTATÓ AUTÓK Típus Listaár Akciós ár BERLING02 1.9D MLT 3.905.000 Ft 3.690.000 Ft C2 1.4i VTR SensoDrive 3.420.000 Ft 3.290.000 Ft C3 1.1 iSX 3.180.000 Ft 3.020.000 Ft C3 1.4HDI SX 3.600.000 Ft 3.390.000 Ft C3 1.4HDI SX 3.600.000 Ft 3.390.000 Ft C3 1.6M6V EXCLUSIVE 3.510.000 Ft 3.290.000 Ft C3 1.6Í-16V EXCLUSIVE 3.440.000 Ft 3.220.000 Ft C3 PLURIEL 1.4 4.070.000 Ft 3.790.000 Ft C3 1.4HDÍ SX 3.580.000 Ft 3.390.000 Ft C3 PLURIEL 1.4SX 4.010.000 Ft 3.790.000 Ft C5 2.2HDÍ SX6 7.655.000 Ft 6.990.000 Ft C8 2.2HDÍ EXC. CAPT 10.030.000 Ft 8.990.000 Ft XSARA2 1.4HDÍ X 3.650.000 Ft 3.590.000 Ft Xsara PICASS02 EXCL 1.6HDÍ 5.080.000 Ft 4.820.000 Ft CITROEN KIRÁLY AUTÓ KFT Kiskunhalas, Szabadkai út 35. Tel.: 77/527-015 Tel./fax: 77/427-015 Kecskemét, Bajnok u. 13. Tel./fax: 76/508-805, 76/508-806