Petőfi Népe, 2004. május (59. évfolyam, 102-125. szám)

2004-05-04 / 103. szám

10. oldal - Petőfi Népe LABDAftUGAS 2004. Május 4., kedd fill Magabiztos szentistváni siker KTK: lépésnyire a bravúrtól BAJASZENTISTVÁN - FÁJSZ 2-0 (1-0) Baja, 100 néző. Vezette: Körösi (Fülöp, Hegyi). Bajaszentistván: Székely - Császár, Timer, Szőcs (Farkas N.), Váits, Káli, Szólik, Kulimák (Radics), Ercsényi (Somoskövi), Marosovity, Goretich. Edző: Vanó Sándor. Fájsz: Virág - Tanyó P„ Kupusz, Tanyó B., Mihalik I., Ancsity (Se­reg), Pörzse, Szász, Juhász (Kovács), Veres (Mihalik Zs.), Szabó. Edző: Gyuricza János. Gólszerző: Szőcs, Kulimák. Sárga lap: Kovács. Kitűnt: Kulimák, Szólik, Ercsényi, Goretich, illetve senki. Ifjúsá­gi eredmény: 3-0. Az anyák napja tiszteletére a Farkas-fivérek édesanyjának kezdőrú­gásával kezdődött a mérkőzés, melyen már a 2. percben ünnepelhe­tett volna a hazai csapat. A Kulimák szabadrúgásából érkező labdát Káli három méterről fejelte a rövid sarok felé, ám pechjére a jó helyen lévő Virág kapus szögletre mentett. Magabiztosan, tetszetősen játszott a hazai gárda, míg a fajszi csapat kizárólag a védekezéssel törődött. A szentistvániak alaposan körbelövöldözték a vendégek kapuját. A 18. percben egy baloldali beívelést követően Szőcs kapásból lőtt kapura, a labda centiméterekkel ment mellé. A 21. percben Ercsényi fejelt az Kiállítva: Rudics (Kelebia). Kitűnt: Csamangó, Ürmös, ill. Hangya, Morvái, Nagy, Hercz. Változatos, küzdelmes mérkőzé­sen kétszer egyenlítettek a bokodi- ak, majd a tíz emberre fogyatkozott Kelebia a fiatal Csamangó második góljával megnyerte a mérkőzést. Ifjúsági eredmény: 3-1. Tudósító: Kovács Marcell. NAGYBARACSKA CSÁTAUA HÍD SE-KUNBAJA 2-3 (1-2) Nagybaracska, 100 néző. Vezette: Tóth (Nagy, Szabó). Nagybaracska: Mikolás - Király J„ Bozsér, Bárth, Kubatov, Bobor, Margit, Tóth, Rádóczi, Rácz, Király F. Edző: Kernya Tibor. Kunbaja: Szőke - Halász, Varga, Hajdú, Simon, Párczen, Kiss, Wett- stein, Berghoffer, Szalai, Torma. Edző: Gálfi Imre. Gólszerző: Margit, Rácz, ill. Wettstein, Kiss, Szalai. Sárga lap: Bárth, ill. Berghoffer, Szőke. Kiállítva: Szalai ( 65. p., Kun­baja). Kitűnt: senki, ill. az egész csapat. Pontosabb helyzetkihasználás­sal a Kunbaja megérdemelte a győ­zelmet. Ifjúsági eredmény: 4-5. Tudósító: Kernya Tibor. HAJÓS - KISKUNHALASI SP 1-2 (1-2) Hajós, 100 néző. Vezette: Szitarity (Fehér, Molnár). Hajós: Szabó - Nasz (Follárdt), Kohl (Scherer), Rácz, Pechtinger, Gyurászovics, Ruff, Szeitz Cs., Pesti, Gyöngy, Nádasdi. Edző: Ginál Gábor. Kiskunhalas: Cs. Kovács - Ficsor, Suba, Moravecz, Fenyvesi, Paor, Er­délyi (Pecznyik), Szűcs (Berki), Nagy (Petrohán), Paprika, Csete. Edző: Kis Péter. Gólszerző: Szeitz Cs., ill. Ficsor, Erdélyi. Sárga lap: senki, ill. Suba. Kitűnt: senki, ill. az egész csapat. A tartalékosán felálló hazai csapat Szeitz 22 méteres szabadrúgás góljá­val a 10. percben megszerezte a ve­zetést. Úgy tűnt, működni fog a hajó­si gépezet, de Ficsor 9 perccel ké­sőbb, szinte a félpályáról lőtt egy óri­ási potyagólt (a kapus elnézte a lab­dát, ami behullot a feje fölött), 1-1. Négy perccel a félidő vége előtt Erdé­lyi egy balról belőtt labdát két lépés­SÜKÖSD - SZEREMLE 8-1 (3-1) Sükösd, 150 néző. Vezette: Szűcs (Aradi, Tamás). Sükösd: Nagy - Pál, Molnár, Kutyka, Halász (Zsikó), Tamás, Sza­bados (Halász T.), Papp, Miokovics (dr. Tóth), Székely, Matity (Új- szászi). Edző: Lógó János. Szeremle: Holka - Török, Len­gyel, Nagy, Barna (Nasz), Varga, Tokodi, Tóth, Éber, Gyöngyös, Diósi. Edző: Barna Zoltán. Gólszerző: Székely 3, Szabados 2, Papp, Tamás, Matity, ill Éber. Kiállítva: Gyöngyös. A hazai csapat Székely révén már a 3. percben megszerezte a ve­zetést, amit Éber a 21. percben még kiegyenlített. Ezt követően na­gyobb sebességi fokozatra kapcsolt a Sükösd és a félidő végéig további két góllal terhelte meg ellenfele há­lóját. A 43. percben Gyöngyöst trá­gárkodás miatt kiállították, s a má­sodik félidőben emberhátrányban küzdő Szeremlét kiütötte a listave­zető együttes. Ifjúsági eredmény: 3-2. Tudósító: Lógó Mihály. KELEBIA - BÁCSBOKOD 3-2 (2-1) Kelebia, 150 néző. Vezette: Tóth (Varga, Tamás). Kelebia: Vasuth - Recsár, Gémes, Szemán (Rudics), Bögre, Kollár, Ür­mös, Andróczi, Dulics, Csamangó, Molnár (Béleczki). Edzó: Kószó László. Bácsbokod: Szöllősi - Máder (Tóth), Nagy, Papp, Morvái, Zsum- bera, Pintér, Pauk, Hangya, Merkler (Berwirth), Hercz. Edző: Barákovics István. Gólszerző: Csamangó 2, Ürmös, ill. Nagy, Merkler. Sárga lap: Szemán, Andróczi, Rencsár, ilL Papp. üres kapu mellé. A 23. percben góllá érett a hazai fölény: Császár szemfüles átadásából Szőcs hagy­ta faképnél őrzőjét és 11 méterről - a jobbösszekötő helyéről - he­lyezett a hosszú sarokba (1-0). A vendégcsapat kontrákkal próbál­kozott, de ezeket rendre meghiú­sította a jól záró hazai védelem. A 29. percben tovább növelhette volna előnyét a Bajaszentistván. Kulimák négy játékost kicselezve továbbította a labdát a jól helyez­kedő Ercsényi elé, aki - óriási zic­cerben - a kétségbeesetten, ám jó­kor becsúszó Tanyó P.-be lőtte a labdát. A 45. percben Káli magas­ra felugorva fejelt a kapu mellé. A kirúgást követően - Goretich ki­ugratása után - Császár vitte ka­pura a labdát, de Ancsity beérte őt és szerelt. A második félidő ott folytatódott, ahol az első abbamaradt. A 47. percben Goretich 15 méterről az üresen tátongó kapu mellé gurított. Az 52. percben Váits pontos passzából Ercsényi csúsztatott a jó ütem­ben kilépő Kulimák elé, aki a kifutó Virág felett emelt a hálóba (2-0). A 63. percben Kulimákot buktatták a fajszi 16-os előtt, a szabadrúgást a sértett magasan a kapu fölé bombázta. Szinte lélegzethez sem hagy­ta jutni a Szentistván a vendégeket, a folyamatos nyomás alatt lévő fajszi csapat erejéből csupán egy-egy ellentámadásra futotta. A 80. percben maradt ki az utolsó nagy hazai helyzet: Goretich ívelt át a vé­dők mögé, Kulimák kicselezte a kapust, majd nagy meglepetésre meg­állt és hagyta, hogy Virág kézbe vegye a labdát! Mint később kiderült, azt gondolta, hogy lesről indult, s - bár nem sípolt a játékvezető - ezért állt meg az üres kapu előtt. A Bajaszentistván nagyarányú győzelmet arathatott volna, ha nem puskázza el jobbnál jobb helyzeteit. Ám így is magabiztosan győzte le a kissé riadtnak tűnő fajszi csapatot. Vanó Sándor: - Ezt a győzelmet az édesanyáknak ajánlom. Örülök, hogy jó játékkal nyertünk első uniós mérkőzésünkön. Gyuricza János: - Nagyon gyenge teljesítményt nyújtottunk. Hit és akarat nélkül nem lehet mérkőzést nyerni. Gratulálok a szen- tistváni csapatnak. ________________________________vanó Sándor ről a kapuba kotort, 1-2. A második félidőben is a Spartacus előtt adód­tak a nagyobb helyzetek, a hajósiak asszisztáltak a vendégek játékához. Szabó kapusra volt szükség, hogy a Halas a megszerzett előnyt ne tudja növelni. Kóbor József, hajósi elnök: - Ez a teljesítmény még a megyei III. osz­tályban sem fogadható eL Elgondol­kodtató, hogy ezért érdemes-e dol­gozni. Ifjúsági eredmény: 1-2. Tudó­sító: Rendes János. BÁCSBORSÓD - BÁTMONOSTOR 1-0 (0-0) Bácsborsód, 200 néző. Vezette: Koch E. (Gyetvei L., Kovács Á.). Bácsborsód: Farkas A. - Varga Zs., Bognár, Török, Győré, Zavaros, Harnóczi (Banász), Mojzes, Kiss S. (Balázs), Fekete, Héhn (Jenei). Edző: Illés Antal. Bátmonostor: Tamási - Krem- niczki, Szlavikovics A., Kertész, Grécs, Sántha (Hámor), Balázsics, Foki, Urbán, Till, Bodovics (Gajári). Edző: Mazug István. Gólszerző: Bognár R (11-esből). Sárga lap: senki, ül, Balázsics. Kitűnt: Fekete G., ill. Tamási, Szlavikovics. Az alacsony színvonalú mérkőzé­sen egyik kapu sem forgott veszély­ben. A hazaiak mélyen a tudásuk alatt játszottak, s csak meddő me­zőnyfölény kiharcolására futotta ere­jükből. A borsódi csapat a 80. perc­ben megítélt jogos büntető értékesí­tésének köszönhetően bírta otthon tartani a három pontot. Ifjúsági eredmény: 0-4. Tudósító: Csontos János. SZAKMÁR - ÉRSEKCSANÁD 0-2 (0-1) Szakmár, 200 néző. Vezette: Állaga (Horváth, Prikidánovics D.). Szakmár: Igaz - Tóth Cs., Ferencz (Tóth Z.), Répási, Tóth K. I„ Rom- sics, Szitár (Lakatos B.), Szalontai, Mádi, Sontra, András. Édző: Pintér Tamás. Érsekcsanád: Kazinczi - Kiss, Ke­nyeres T., Kenyeres B., Berger, Ko­szorús, Bor, Török, Agócs (Markó), Viszmeg, Gyurkity (Csongor). Edző: Koszorús János. Gólszerző: Berger, Viszmeg. Kitűnt: András, Szalontai, ill. Kazinczi, Kiss, Berger. Ifjúsági eredmény: 1-2. Tudósító: Tóth Jenő. DUNASZENTBENEDEK - VASKÚT 2-4 (1-2) Dunaszentbenedek, 50 néző. Vezet­te: Fejes, Dulai. Dunaszentbenedek: Tihanyi - Gyüre (Tóth), Búzái, Kocsis, Cse­rénké, Kovács (Húsvéth), Illés, Ke­rekes, Dömötör (Birtók), Karkus (Felnagy), Balaton. Edző: Kovács László. Vaskút: Schmiz D. - Bócz (Csá­szár), Takács, Csőzik, Vízhányó (Cseke), Rebenszki (Péter), Tamasi, Szabó, Németh, Schmiz I. (Kurucz), Vörös (Fercsák). Edző: Kurucz Já­nos. Gólszerző: Balaaton, Kocsis, ül. Németh A. 2, Császár R., Szabó Gy. Kitűnt: Cserenkó, ill az egész csapat. Remek időben kezdődött a mér­kőzés, s a vendégek egy fejest köve­tően már az 5. percben vezetést szereztek, 0-1. A hazaiak még fel sem ocsúdtak a bekapott gól utáni sokkból, már kapták a következőt: egy hazai bedobást követően a vas- kútiak elcsenték a labdát, s meg sem álltak vele a kapuig. 0-2. A 25. percben aztán szépített a Benedek: Kerekes beadását Balaton fejelte a hálóba, 1-2. A második félidőben felpörgették a ritmust a haza­iak, ám egy ártalmatlan jf szerelést követően a ven- dégek büntetőhöz jutottak, amit értékesítettek is: 1-3. A vaskútiak átvették a já- • ték irányítását, s a 80. percben egy kontrából to­vább növelték előnyüket, 1­4. Az utolsó percben Kocsis’' szépített, 2-4. A ven­dégek teljesen meg-I érdemelten nyertek. —> . Ifjúsági eredmény: 1-1. Tudósító: Ko- ' vács Lajos. MEGYE II. DÉLI-CSOPORT 1. Sükösd 24 15 5 4 75-31 50 2. Bácsborsód 24 18 2 6 44-29 50 3. Érsekcsanád 24 15 4 5 57-30 49 4. Bajaszentistván 24 13 8 3 44-28 47 5. Kunbaja 24 12 5 7 47-30 41 6. Kelebia 24 12 5 7 37-29 41 7. Bácsbokod 24 12 3 9 53-56 39 6. fájsz 24 9 6 9 62-47 33 9. D.szentbenedek 24 10­14 48-70 30 10 Szakmár 24 7 6 11 44-43 27 11. Vaskút 24 8 2 14 31-46 26 12. Nagybaracska 24 6 7 11 33-37 25 13. Bátmonostor 24 7 4 13 31-56 25 14. Szeremle iisili 24 6 6 12 34-56 23 15. Hajós 24 6 4 14 47-45 22 18. Kiskunhalasi Sp. 24 2 5 17 22-76 11 A Szeremétől 1 büntetőpont levonva. KTK - HARTA 2-3 (1-1) Kiskunfélegyháza, 150 néző. Ve­zette: Fülöp (ifj. Kormányos, ifj. Somogyi). KTK: Kovács L. - Dongó, Frics­ka, Soós, Polner, Horváth A„ Nagy F, Csincsák (Fodor), Horváth J. (Nádasdi), Vidéki, Kása (Bálint K.). Edző: Sahin Dezső. Harta: Zsinka - Bálint M. (Mikóczi), Czigler, Vékony, Vejtei (Felföldi), Sebestyén (Czuczu), Is­pán, Szabadi, Szauer T„ Tomolik, Kovács T. Edző: Szauer Tamás. Gólszerző: Nagy F, Fodor, illet­ve Vékony, Sebestyén, Szauer T. Sárga lap: Nagy F, Ispán, Sza­badi, Tomolik. Kitűnt: Kovács L., Dongó, Nagy F, Nádasdi, Kása, illetve Bá­lint M., Vékony, Vejtei, Sebestyén, Szauer T. Változatos, jó iramú mérkőzésen a helyzeteit jobban kihasználó, ruti­nosabb hartai csapat győzött. Az el­ső félidőbeli döntetlen hűen tükröz­te a játék képét, majd az 50. és 60. perc között a vendégcsapat 3-1-re el­húzott. A hazaiak a 67. percben szé­pítettek, ám a hátralévő időben há­rom ziccert kihagytak, s így a meg­lepetés elmaradt. Ifjúsági eredmény: 0-2. TISZAKÉCSKE - KALOCSA 1-4 (0-1) Tiszakécske, 250 néző. Vezette: Varga (Fülöp, Szekeres). Tiszakécske: Kocsis G. - Kriss (Kővári), Forgó, Makra T., Pálin­kás (Lovas), Maczkó, Tóth G., Ézsiás, Makra R, Török (Lendvai). Edző: Ézsiás Gábor. Kalocsa: Gojtán - Tóth D„ Ara­di, Mácsai, Bényei, Halászi, Ta- maskó, Pákolicz (Balogh), Unyi, Perity, Máté. Edző: Alföldi Albert. Gólszerző: Lendvai, illetve Ta- maskó 2, Pákolicz, Balog. Kitűnt: Makra R, illetve Perity, Unyi, Tamaskó. Sárga lap: Ézsiás, Mácsai, Bényei. Ifjúsági eredmény: 2-8 (1-4). KEREKEGYHÁZA - KISKUNMAJSA 4-1 (2-0) Kerekegyháza, 350 néző. Vezette: Pákolicz (Hodován, Varga). Kerekegyháza: Fekete - András, Trepák (Deák), Kiss S. (Virágh), Polgár, Bonyai (Duzmath), Fejes, Baracskai, Hugyecz Gy„ Lantos, Hugyecz R. Edző: Bozsó György. Kiskunmajsa: Huszka - Göcző (Fütyü), Szarka, Varga Cs., Fekete I., Ujfalusi, Szőke, Deli, Fekete Zs., Török, Varga T. Edző: Fütyü Illés. Gólszerző: András 2, Baracskai, Bonyai, illetve Deli. Sárga lap: Trepák, Bonyai, Szarka, Fekete Zs. Kiállítva: Varga Cs. (87. perc). Kitűnt: András, Baracskai, Bonyai, illetve Fekete L, Török, Varga T. Ifjúsági eredmény: 2-1. DUSNOK - AKASZTÓ 0-1 (0-1) , v | Dusnok, 300 néző. Vezet- A -/ te: Ignácz (Narancsik, Bánfi). Dusnok: Báló J. - Ottenthál, Andrin, Jagicza, Báló F, Deák (Sánta J.), Simonits, Óbéri, Sánta Z„ István, Sáfrán (Kon­koly). Edző: István Zol­tán. Akasztó: Markó - Szentgyörgyi (Újvári), Lehota, Somjai, Sárközi A., Meggyes, Ham- balkó (Nagy F), Csehi, Láz­ár Zs. (Varga M.), Supka, Klajkó Z. Edző: Agócs Zoltán. Gólszerző: Lázár Zs. Kitűnt: Jagicza, Báló F, Óbéri, Sánta Z., illetve Markó, Csehi, Láz­ár Zs. Ifjúsági eredmény: 1-2. NEMESNÁDUDVAR - MÉLYKÚT 1-1 (0-1) Nemesnádudvar, 250 néző. Vezet­te: Lencsés (Pákolicz, Rogács). Nemesnádudvar: Szabados - Czvetnics V. (Tusori), Mezőfi, Barta, Gazsi, Kiss D. (Simon), Schindler Z„ Schindler E., Knapig, Pesti, Grúber. Edző: Hayerbacher Ferenc. Mélykút: Kiss G.- Snyehola Á., Szűcs, Bori, Körmöczi (Kiss I.), Kiss R., Szabó T., Doszpod, Snye­hola B., Farkas, Velez (Gavlik). Edző: Szabó Gábor. Gólszerző: Gazsi (11-esből), il­letve Szabó T. Sárga lap: Knapig, Grúber, Si­mon, Tusori, Snyehola Á., Szűcs, Szabó T., Snyehola B., Gavlik. Kiállítva: Kiss G. Kitűnt: Pesti, Schindler E., Barta, illetve Szűcs, Körmöczi, Snyehola Á., Kiss R. Egy rendkívül alacsony színvo­nalú első félidő után a mérkőzés 70. percében Kiss G. a földön fekvő Grúbert megütötte. A játékvezető azonnal kiállította a mélykúti ka­pust. A hazai csapat az emberelő­nye és a fokozódó mezőnyfölénye ellenére sem tudta megszerezni a győzelmet. Iifjúsági eredmény: 3-0. JÁNOSHALMA - SZABADSZÁLLÁS 2-2 (2-1) Jánoshalma, 100 néző. Vezette: Sánta P. (Hodován, Vén). Jánoshalma: Varga K. - Ádám, Mizser, Németh N., Bálind, Sánta, Huszár F, Török, Zámbó, Szabó, Tóth. Edző: Gieszinger Ferenc. Szabadszállás: Lázár - Papp, Desztics, Huszár, Újvári, Kovács, Zelenka, Sós, Németh, Illés, Varga. Edző: Buzási Balázs. Gólszerző: Szabó 2, illetve Né­meth 2. Sárga lap: Kovács. Kitűnt: Varga K., Bálind, Hu­szár F, illetve Lázár, Huszár, Né­meth, Varga. Ifjúsági eredmény: 1-3. SOLT - IZSÁK 0-3 (0-2) Solt, 550 néző. Vezette: Szűcs Z. (Pocsai, Tóth). Solt: Tüskés - Tóth A., Nagy, Duzmath, Fekete, Tóth N. (Szalai), Fink, Aranyos, Gúla (Kovács J.), László, Beke (Jánosi). Edző: Frep- pán .György. Izsák: Házi - Kurucsai, Jávorka, Kovács, Márton, Suba, Mokrickij, Virágh, Hleba (Bankes), Juhász, Gréczi. Edző: Gréczi Gábor. Gólszerző: Juhász 2, Mokrickij. Sárga lap: Duzmath, Hleba. Kitűnt: Tüskés, Tóth A., illetve Házi, Mokrickij, Juhász. Ifjúsági eredmény: 2-2. SOLTVADKERT - TOMPA 7-0 (3-0) Soltvadkert, 200 néző. Vezette: Vö­rös (Narancsik, Kriván). Soltvadkert: Hatvanyi - Aszódi, Hirsch, Molnár, Eperjesi, Kovács (Gusztos), Filus, Mészáros (Schmidt), Sörös, Vata, Rumán (Szlovák). Edző: Tápai Tibor. Tompa: Cseh - Pálinkás (Kol­lár), Horváth, Magda (Nyári), Bozsákovics, Síber, Nuszpl, Kósa, Béleczki, Bállá, Szegedi. Edző: id. Béleczki László. Gólszerző: Filus 3, Sörös, Rumán, Schmidt, Hirsch. Kitűnt: Filus, Sörös, Molnár, il­letve Béleczki, Nuszpl, Horváth. Ifjúsági eredmény: 11-0. A mérkőzésekről tudósítottak: Ézsiás Gábor (Tiszakécske), Fried­rich József (Nemesnádudvar), Fórizs Gábor (Jánoshalma), Hor­váth Mihály (Soltvadkert), Nagy Já­nos (Kerekegyháza), Nádasdi József (Kiskunfélegyháza), Szabó Sándor (Sok), Szegedi Ágnes (Dusnok). ARMAGNYAC MEGYEI I. OSZTÁLY 1. Izsák 24 19 3 2 74-25 60 2 Kalocsa 24 17 4 3 75-25 55 3. Harta 23 17 3 3 75-23 54 4. Akasztó 24 16 3 5 61-29 51 5. Soltvadkert 23 14 6 3 58-21 48 6 Kiskunmajsa 24 11 5 8 44-39 38 7. Solt 24 11 2 11 39-39 35 8 Dusnok 23 9 6 8 34-42 33 9. Nemesnádudvar 24 10 3 11 42-64 33 10. Tiszakécske 24 7 3 14 36-48 24 11. Mélykút 23 6 5 12 34-47 23 12. Kerekegyháza 24 7 1 16 32-61 22 13. Jánoshalma 24 5 2 17 33-58 17 14. Szabadszállás 24 4 5 15 41-69 17 15. KTK 24 3 6 15 24-54 15 16. Tompa 24 5 1 18 25-83 15 A Tompától egy büntetőpont levonva. A 21. fordulóban elmaradt Mélykút-Soltvadkert mérkőzést május 5-én, 17 órakor, a 23. fordulóban elmaradt Harta-Dusnok mérkőzést május 19-én, 17 órakor játsszák le.-