Petőfi Népe, 2004. április (59. évfolyam, 77-101. szám)

2004-04-21 / 93. szám

10. oldal - Petőfi Népe 2004. Április 21., szerda llHHI Tudósítóink jelentik Kecskeméti cselgáncsbajnokok SAKK NB I/B-s csapatbajnokság: Hód- mezővásárhely-Széchenyi SE Kecs­kemét 6.5:5.5. A kecskeméti győzte­sek: Keresztes Richárd, Kovács Adri­án, Czeglédi Zsolt, Donkó Mátyás; döntetlet játszott: Vámos Viktor, Szakolczai Péter, Csavajda Péter. NB Il-es csapatbajnokság: Tá- kisz SE Kecskemét-Köszolg SC Kis­kunhalas 3:9. A kecskeméti csapat­ból döntetlent ért el: Varasdy Imre, Pólyák István, Lovass Imre, Salánki Endre, Horváth József, Keresztes Zoltán. A kiskunhalasi győztesek: Fodor Tamás, Ábel Lajos, Igaz Er­vin, Tóth Ervin, Tóth Sarolta, Hercz- ku Dániel; döntetlent játszott: Soós Árpád, ifj. Károlyi Tibor, Lőrinc Sán­dor, Jurcsák András, Borsos Andor, ifj. Csernovics Gábor. A kiskunhala­si csapat az NB II. Tóth László cso­portban megnyerte a bajnokságot. Makó Il.-Kunszentmiklós Bege SE 8.5:3.5, Dunaújváros-Baja 6.5:5.5. OK Travel Kalocsai SE-Kármin SE Pécs 7.5:4.5, a kalocsai győztesek: Czibulka Zoltán, Papp Péter, dr. Ha­lász Ferenc, Nagy Lajos, Balázs Gá­bor; döntetlent ért el: Halász Attila, Ruppáner János, Magony Tamás, dr. Gangler Zoltán, Sáfrán Ferenc, Győzelemével a KSE 3. lett az Aszta­los csoportban és ez a kalocsai sakk­sport eddigi legnagyobb sikere. A Kecskeméti Tavasz 2004. or­szágos gyermekversenyt rendez­A Kecskeméti Tavaszon gyermekek adták a mattot. FOTÓI B. R. tek a hét végén, melyen négy kor­osztályban száz fiatal vett részt. A jobb megyebeli eredmények, I. krcs., fiúk: 1. Herczku Dániel (Kkhalas), 2. Balázs Gábor (Úszód), 5. Halasi Gábor (Kmét): lányok: 1. Varga Blanka (Kszmiklós), 2. Hor­váth Margit (Kmét). III. krcs., fiú: 3. Király Alfréd (Kmét); lányok: 1. Paál Annamária (Kmét), 2. Varga Klára (Bugac), 3. Oberfrank Bernadett (Kmét), 4. Juhász Barbara (Bugac). IV. krcs., fiúk: 4. Varga Roland, 5. Keresztes Gergő; lányok: 3. Shan Rei Rita, 4. Bokros Mónika, S. Kani­zsai Dorottya (mind Kmét). Lépéselőnyben az ellenfél Röplabda CSELGÁNCS Egyéni országos bajnokság, Miskolc. A Kecskeméti JC eredmé­nyei, nők, 48 kg: 1. Perge Ilona, 63 kg: 3. Tóth Vera, 70 kg: 3. Tóth Bet­tina, nehézsúly: 1. Gránicz Éva. A női szakág a második helyen végzett az UTE mögött. Férfiak, 60 kg: 3. Hammer Erik, 81 kg: 5. Nagysoly- mosi Sándor, Kállai Zoltán, 90 kg: 3. Nagysolymosi Tibor, 100 kg: 2. Nedelkovics Dávid, +100 kg: Szász István sérsülés miatt a 2. fordulóban visszalépett. A KJC legjobbja, az olimpiai kvótát szerzett Ungvári Miklós nem indult az ob-n. A múlt héten Csehországban edzőtáboro­zott, majd Tatára utazik. Ezt követő­en a felnőtt Európa-bajnokságon (Bukarest, május 14-16.) kell helyt­állnia. ASZTALITENISZ NB I. A-csoportos női mérkőzés: Akker Plus Soltvadkerti TE-Bp. Postás II. 11:7. Győztesek: Ambrus T. 3, Dra- gojevics S. 3, Ambrus B. 2, Valics E. 2 és az Ambrus T.-Dragoljevics páros. NB Il-es női mérkőzés: Lajos- mizsei AC-Turmix Baja 17:1. Gy.: Nagy K. 4, Szijjártóné 4, Tóth Sz. 4, Véghné 3, a Nagy-Madarász és a Tóth- Szijjártóné páros, illetve Szekeres 1. Az erősen tartalékos Baja lelkesedése kevés volt az egységes mizseiek ellen. BÚVÁRÚSZÁS Euró Party 2004. nemzetközi ver­seny, Hajdúszoboszló. A kecskeméti­ek eredményei, nők, felnőttek, búvár 50 m: 3. Szabó Tímea 20.82, uszo­nyos 50 m: 4. Szabó T. 21.78, 100 m: 5. Szabó T. 46.94. Juniorok, búvár 800 m: 3. Szegény Judit 7:25.48, uszo­nyos 100 m: 4. Szegény J. 47.40. Férfi­ak, felnőtt, uszonyos 1500 m: 3. Juhos Gergely 13:27.04, búvár 800 m: 6. Ju­hos 6:57.20. Juniorok, uszonyos 1500 m: l.Bács Ferenc 14:19.72, 400 m: 3. Bács F. 3:31.70, 100 m: 6. Bács F. 45.62. Búvárúszás 800 m: 4. Pomozi Ernő 8:37.16, uszonyos 100 m: 7. Pomozi 46.37. ÚÁSZAT Telkibányán rendezték az év első 3D-s országos szintű minősítő va- dász-íjászversenyét, amely egyben a hazai Grand Prix 1. fordulója volt. A kétnapos rendezvényen 14 kategóriá­ban, ill. korcsoportban 120 versenyző mérte össze tudását. A Kecskeméti íjász Egyesület eredményei, tradicio­nális kát., felnőtt krcs.: 4. Zubornyák György 412 pont, 7. Vass Levente 307, 8. Szegedi István 291. Vadász reflex kát., férfi: 6. Gáspár Péter 397 pont, 7. Szabó Csaba 343. KÉZILABDA NB Il-es férfimérkőzések: Miklós KC-Albertirsa 31-38 (14-18). Kun- szentmiklós, 100 néző. Vezette: Hargi­tai, Palkovics. Miklós KC: Princzes - Miss 9, Tóth 2, Krichenbaum 9, Horváth 4, Kerék­gyártó 5, Schuszter 2. Hétméteres: 2/2, ill. 2/1. Kiállítás: 2, ill. 2 perc. Az esélyesebb hazai csa­pat a 9. percben még 4-3-ra vezetett. Ezt követően a remekül védekező vendégek gyors indításokból szerzett gólokkal elhúztak (20.p.: 9-11, 24.p.: 10-15). A hazaiak átlövéseit vagy a sánc vagy Kelemen kapus hatástalaní­totta és az irsaiak ezekből tetszés sze­rint érték el góljaikat. Szünet után is marad a vendégfölény, a miklósiak a sok technikai hiba és a fegyelmezet­len játék miatt nem tudtak felzárkóz­ni. Kitűnt: Kerékgyártó, ill. Varga 14, Molnár 10, Dávid 5, Kelemen (k). Pécsi EAC-Hercegszántó 41-32 (23- 13). Pécs, vezette: Csöregi, Flóris. Hercegszántó: Komlódi - Gyurity 8, Kisszabó, Major 8, Gál G. 2, Holpert 6, Gál B. 5. Csere: Varga (k), Pekanov, Báltin 1, Hirtenberg 2. Edző: Gál Géza. Hétméteres: 1/1, ill. 4/1. Kiállítás: 4, ill. 4 perc. Nagy lendülettel kezdtek a csapatok. A pécsiek jól játszottak, ugyanakkor a vendégek támadásaiba több hiba csúszott és védekezésben is rendre lemaradtak ellenfelükről. A kulcsemberek gyengébb teljesítmé­nye miatt szünet után inkább a csere- játékosok kaptak nagyobb szerepet. Ezzel a Szántó támadójátéka fel is ja­vult, de védekezésben csak az utolsó percekre sikerült rendezni a sorokat. Ercsi-Mizse KC 32-32 (16-16). Er­csi, 100 néző. Vezette: Kovács Z., Lesták. Mizse KC: Sárközi - Drabant 7, Gábos 5, Szórád 5, Szabó 4, Szarvas 3, Horváth Z. 5. Csere: Godán (k), Czigléczki 3, Józsa, Németh, Szász. Edző: Péter László. Hétméteres: 5/4, ill. 3/3. Kiállítás: 2, ill. 6 perc. Az elején keveset törőd­tek a csapatok a védekezéssel, felvált­va estek a gólok. Ezt követően a haza­iak kaptak lábra, s három góllal elhúz­tak (7-4). Feltámadtak a vendégek is, s zsinórban lőtt négy góljukkal átvették a vezetést (7-8). A félidő vége felé két gólra nőtt a mizseiek előnye, ám a du­daszó előtt még egyenlíteni tudott az Ercsi. A második játékrészben ismét a Mizse jutott előnyhöz, majd a a hazai pálya előnyét élvező hazaiak fordítot­tak, s négy góllal elhúztak. A vendé­gek ekkor gyorsítottak játékukon, s jól védő kapusuknak!? köszönhetőén is­mét együtt állt a két csapat. A Mizse a vége előtt újra megszerezte a vezetés, de a hazaiak emberelőnyből egyenlí­tettek, s döntetlennel zárult a találko­zó. Kitűnt: Gábor 10, ill. Sárközi, Gábos, Drabant, Szórád. NB Il-es női mérkőzések: Láng Vasas-Kecskeméti NKSE 26-29 (16- 12). Bp, vezette: Brinczka, Szabó. Kecskemét: Halasi - Palástiné 2, Tanú, Szabó 9/2, Márki 8, Tóth, Szijjártó 8. Csere: Farkas (k), Bara­nyák, Paor Smolcz 2, Pécsi, Herczeg, Lesi. Edző: Toókos György. Hétméteres: 3/1, ill. 2/2. Kiállítás: 4, ill. 12 perc. Kiegyenlített játékkal in­dult a mérkőzés, egyik csapat sem tu­dott előnyt szerezni (15.p.: 7-7). A ha­zai pálya előnyét végig élvező L. Va­sas ezután 3 perc alatt 3 gólt lőtt. A hátrányt két perc alatt sikerült ledol­gozni (20.p.: 10-10). Aztán ismét el­húztak a hazaiak (25.p.: 14-10), majd szünetig felváltva estek a gólok. Ekkor sikerült rendezni a sorokat (38.p.: 18- 17, 50.p.: 23-23), felzárkózni, a hajrá­ban pedig már érvényesült a vendé­gek jobb fizikai állapota, nagyobb já­téktudása. A bajnokságban továbbra is a Kecskemét áll az élen. Ifjúsági eredmény: 16-22 (9-10). Ercsi-Soltvadkerti TE 34-22 (16-8). Ercsi, vezette: Csorba, Haskó. STE: Turcsány - Pál, Korsós 12, Egédi 5, Berzsenyiné, Frank 1, Rácz. Csere: Cseke 2, Eifert E., Sörös 2, Zsikla J., Zsikla Zs. Edző: Forgó Er­zsébet. Hétméteres: 6/5, ill. 7/7. Kiál­lítás: 8, ill. 8 perc. A vadkertiek a tava­szi szezon leggyengébb játékát nyúj­tották. A hazai játékosok szinte min­den kapuralövésből gólt értek el az enerváltan védekező vendégek ellen. Ifjúsági eredmény: 16-38 (10-18). Hercegszántó-Zalaeregszeg 17-13 (7-5). Bácsbokod, 100 néző. Vezette: Kóbor, Szalai. Hercegszántó: Tábori Zs. - Csátity, Pál 1, Klär 6/1, Pálfia 3, Lengyel 3, Tá­bori M. 1. Csere: Ropoliné, Juhászné, Péczka 3, Putterer, Klement. Edző: Gál Géza Hétméteres: 3/1, ill. 1/1. Kiállítás: 10, ill. 6 perc. Az első gólt a hazaiak szerezték a 4. percben, akik ezután magukhoz is ragadták a játék irányítá­sát. A vendégek átlövők hiányában fő­leg a betöréseket erőltették. Igaz, távo­li lövésekkel a hazaiak sem jelesked­tek. Szünet után egy ideig a Herceg- szántó gólszünetet tartott, így a 38. percben a zalaiak fordítottak. Á követ­kező 10 percben a vendégek voltak gólképtelenek, ekkor a Szántó lőtt 6 találatot. A hátralevő időben felváltva estek a gólok. Gál Géza: - Fontos győ­zelmet arattunk a rivális ellen. KOSÁRLABDA NB Il-es férfi rájátszás az 5-8. he­lyért: Kiskunfélegyházi KC-Nagy- kőrös Kőrisfa SE 76-82 (22-16, 21-11, 14-26,19-29). KKC: Simon 18/6, Baukó 22/9, Vi­déki 10, Varga 10, Rabi 7. Csere: Kósa 9, Hegedűs, Máriás B„ Máriás F„ Kiss. Edző: Varga Imre. A jó erőkből álló csapatok mérkőzése nagy küzdelmet hozott. Az első két negyedben a jól játszó hazaiak jelentős előnyt szerez­tek. Szünet után feljött a Nagykőrös, majd a hajrában fordított is. NB Il-es férfimérkőzés: Miklósi KékRókák-BEAC 82-69 (22-23, 15-13, 24-16, 21-17). Kunszentmiklós, vezet­te: Gyurkovics, Sersovszky. Az első negyedben kiegyenlített küzdelem folyt, a miklósiak lassan szőtték támadásaikat, bár a befejezé­sek sikeresek voltak. A védekezésben akadtak hiányosságok, amit a vendé­gek ki is használtak. A második etap- ban Sértő hármasaival, Perszki, vala­mint Magyar pontjaival többször is 5 póttal elhúztak a KékRókák, de véde­kezésbeli hibák miatt mindig egyenlí­tettek a vendégek. A harmadik negyed azután sokkal nagyobb lendületet és akarást hozott. Felpörögtek a hazai já­tékosok, sorra érték el pontjaikat, amelyekre az ellenfél nem tudott vála­szolni. A nagy akarásban a hazaiak kapitánya, Sértő részleges bokasza- lag-szakadást szenvedett. A negyed záró momentumait Perszki és Tóth P. remek triplái jelentették, amellyel már kilencre nőtt a kunszentmiklósi előny. A záró szakaszban a vezetésük tuda­tában magabiztossá váltak a Rókák. Játéklehetőséget kapott Horog és a fi­atal Magyar is, akik tovább növelték az előnyt, s végül magabiztos győzel­met arattak. RÖGBI NB I-es mérkőzés: Kecskeméti ARC-Esztergomi Vitézek RK 10-12 (3-0). Kecskemét, 100 néző. Vezette: Priskin. KARC: Csontos, Bíró (Bá- tori), Farkas, Asztalos (Schimó), Beliczai, Fehér, Borbély, Kiss, Hege­dűs Zs. (Popovics), Beke 3, Pogrányi 2 (Bárány), Hegedűs Sz. 5, Parádi (Csiha), Kovács, Nagyhegyesi (Argat). Edző: Rázván Popovics. Hazai részről nagy volt a fogadko­zás, hogy ezúttal elcsípik a bajnokcsa­patot. Ennek megfelelően a kecske­métiek nagy elánnal kezdtek, a vendé­gek jó 30 percig szinte csak nyomoz­ták a labdát. Az eredmény után is fut­niuk kellett, mert Beke büntetőrúgása révén 3-0-ra vezetett a a KARC. A fél­idő végén változott a játék képe. A Vi­tézek nagy erőkkel ostromoltak, így a hazaiak teljesen beszorultak saját tér­felükre. Önfeláldozó védekezésüknek és a félidőt jelző sípszónak köszönhe­tően azonban kecskeméti előnnyel fordultak a csapatok. A második játék­részben a KARC védelme alig 15 per­cig bírta a rohamokat, majd egymás után kétszer is kapitulált: 3-12. Továb­bi esztergomi akciók helyett azonban ismét a KARC ragadta magához a kez­deményezést. Húsz perccel a vége előtt Hegedűs Szabolcs révén, majd Pogrányi jutalomrúgásával feljöttek a vendéglátók: 10-12. A kétpontos hát­rány ledolgozásáért folytatott küzde­lemben azonban jól rombolt az esz­tergomi csapat. A következő mérkő­zésen, Százhalombattán, a Bátor Bull­dogok ellen lehet majd javítani. RÖPLABDA NB I-es női rájátszás a 6-9. he­lyért: Kalocsai SE-Agria Eger 3:0 (14, 17, 19). Kalocsa, 100 néző. Vezette: Pőcze, Vári. KSE: Faragó L, Vass, Sztupovszki, Majoros, Kengyeli, Fara­gó E. Edző: Faragóné Magyar Edit. Az eredmény alakulása, I. játszma: 3:3, 5:5,7:5,7:8,15:8,19:14. II. j.: 4:0,10:6, 17:11. III. j.: 6:2,8:6,14:8,20:11,22:18. A kalocsai lányok elszántan léptek pá­lyára és az első szett közepétől már csak a győzelem aránya volt kérdéses. Az 53 percen mérkőzésen a játék min­den elemében jobb volt a KSE. NB Il-es női mérkőzés: Lágymá- nyos-BácsTak Mélykút 3:0 (12,8,13). Bács Tak Mélykút: Radvánszki, Weisz, Bényi, Miskolczi, Deák, Csép­lő. A sérült feladót helyettesítő feladó betegsége miatt új játékmesterrel kel­lett pályára lépni a mélykútiaknak. így aztán az alaposan felforgatott együt­testől még játszmagyőzelem sem volt elvárható a jobb fővárosiak ellen. Ju­nior eredmény: 0:3 (-19, -16, -9). SZKANDER Országos bajnokság, 3. forduló, Győr. A Fülöpszállási Szabadidő SE eredményei, nők, 60 kg: Stadler Beáta jobb kézzel 4., bal kézzel 4.; +60 kg: Szalai Tünde j.k. 4., b.k. 3. Férfiak, 65 kg: Varga János j.k. 3., b.k. 4.; 65 kg: Varga Attila j.k. 4., b.k. 1.; 73 kg: Mol­nár Sándor j.k. 3., b.k. 3.; 80 kg: Bene­dek Zsolt j.k. 2., b.k. 1.; 80 kg: Szálkái Lajos j.k. 7., b.k. 7.; 90 kg: Hazafi Im­re j.k. 1., b.k. 2.; 90 kg: Barta László j.k. 7., b.k. 7.; 100 kg: Kelemen László j.k. 2., b.k. 1.; +100 kg: Petrovics Atti­la j.k. 3., b.k. 5.; +100 kg: Kovács Ist­ván j.k. 6., b.k. 6. TÁJFUTÁS Postás Kupa országos rangsoroló verseny, Pilisvörösvár térsége. A Ka­locsai SE eredményei, F 21 E: 2. Dénes Zoltán, F 21 A: 5. Koprivonácz Imre, F 21 B: 3. Baksa Csaba, 5. Bergendi Pé­ter. N 21 C: 3. Sztankó Klára, N 12 C: 12. Dénes Krisztina. 7-8 éves krcs.: 2. Dénes Réka. TEKE Szuper Liga női mérkőzés: Rit­mus SE Kaposvár-Szanki Olajbányász SE 6:2 (2888-2688 fa). Pontszerzők: Harnóczi Sarolta 478, Török Julianna 465 fa. Ifjúsági eredmény: 3:1 (890- 889 fa). Psz.: Túrán Emőke 461 fa. NB Il-es férfimérkőzés: Szanki Olajbányász-Egri Nyomda 6:2 (2447- 2353 fa). Psz.: Csukonyi Gyula 419, Kormányos Lajos 413, Sipos József 411, Kardos Benő 410 fa. VÍZILABDA OB Il-es férfimérkőzések, pápai forduló: Szeged-KVSC II. 13-10 (2-2,2- 4, 6-1, 3-3). KVSC II.: Kurucz - Nagy R. 1, Király 4, Benedek 3, Nyilas 1, Ba­logh 1, Nagy I., Győré, Nagypál, Csa­bai, Zsigmond, Németh S. (kapus és csapatvezető). KVSC II.-Gyöngyös 19­2. Gd.: Benedek 7, Balogh 3, Nagy I. 3, Győré 3, Király 3._______________■ Extra Liga férfi rájátszás a 3. he­lyért, 1. meccs: Kaposvár-Phoenix Menaco Kecskeméti RC 3:1 (23, -19, 24,19). Kaposvár, 300 néző. Vezet­te: Újhelyi, Mocsnyik. KRC: Urfi, Nagy, Kása, Somodi, Tamás, Buday. Csere: Rácz (liberó), Rapi. Edző: Karagics Mátyás. Az első, szoros szett után a má­sodikban átvette az irányítást a ven­dégcsapat és végig vezetve nyert. A harmadikban 6-7 ponttal a KRC ve­zetett (2:8, 3:10), amikor a hazai edző behozta a rutinos feladó Mé­szárost, aki felgyorsította a játékot. Ehhez elég nehezen alkalmazkod­tak a vendégek, de 16-12-re még mindig ők vezettek. Egy ítéletnél Karagics edző érdeklődött a játékve­zetőnél, hogy valóban benn volt-e a labda,-mire kapott egy sárga lapot. Egyre magabiztosabbá váltak a ha­zaiak, akik 15:16 után átvették a já­ték irányítását, ám még így szoros volt a szett. A KRC 23:23-nál egy lab­dát teljesen tisztán beütött - ezt még a kaposváriak és a partvonal bíró is elismerte. Kár, hogy a játékvezető fordítva látta az esetet. Ezzel el is ment a játszma. A negyedik szett hozta a legszínvonalasabb játékot, szép labdamenetek váltották egy­mást. Egészen 16:15-ig együtt haladt a két csapat, majd a hazaiak elhúz­tak három ponttal és a különbséget végig tartam tudták. Óriási győzel­mi lehetőséget szalasztott el a KRC. A három nyert mérkőzésig tartó pár­harc állása: 1-0. Következik csütörtö­kön 18 órakor Kecskeméten a máso­dik meccs. Kitűnt: Mészáros, Gelen­csér, illetve Somodi, Urfi, Rácz. Mai műsor • Mai műsor KOSÁRLABDA NB I. A-csoportos férfi rájátszás, negyeddöntő, 3. mérkőzés: Debre­ceni Vadkakasok-Univer KSE. Debrecen, 17 órakor. A három nyert mécs­esig tartó párharcban 2-0-ra a hajdúsági csapat vezet. LABDARÚGÁS Bajnokok Ligája elődöntő, 1. mérkőzés: FC Porto-Deportivo La Coruna, 20.45-kor. Vezeti: Markus Merk (német). NB I-es mérkőzések: FTC-Balaton FC, 18 órakor. Debrecen-MTK, Új- pest-Sopron, Pécs-Haladás, Győr-Békéscsaba, ZTE-Videoton, 19 órakor. NB I/B-s mérkőzés: Kecskeméti TE-Vasas, 18 órakor. A Magyar Kupa Bács-Kiskun megyei 3. fordulója: Kunbaja-Baja, Katymár-Nemesnádudvar, Kiskunhalasi Sp.-Kecel, Csólyospálos-Solt- vadkert, Tabdi-Akasztó, Uszód-Harta, 17 órakor. RÖPLABDA Extra Liga női rájátszás a döntőbe jutásért, 3. találkozó: BSE- Phoenix Mecano Kecskeméti RC. Budapest, 17 órakor. A három nyert mérkőzésig tartó párharc állása: 1-1.______________________________■ Hírek* Hírek • Hírek KOSÁRLABDA. Horváth Ákost, az NB I. A-csoportos kecskeméti csapat 23 éves játékosát Zsoldos András szövetségi kapitány meghívta a 16-os vá­logatott keretbe. A magyarok a szeptemberi EB-középdöntőre készülnek. Ez az első eset, hogy az Univer KSE kosarast ad a válogatottba. BIRKÓZÁS. Ma indul Ankarába a magyar szabadfogású válogatott, hogy részt vegyen a csütörtöktől vasárnapig sorra kerülő EB-n. A csapat: Bánkuti Zsolt (60 kg), Szabó Gergő (66), Hatos Gábor (74), Rozbora Norbert (96), Farkas Zoltán (120). A kontinensviadalon már nem lehet olimpiai kvótát szerezni. DIÁKSPORT. A KARC atlétikai szakosztálya futóversenyt rendez április 22-én 14.30-kor Kecskeméten, az Széchenyivárosi rendelőintézettel szem­beni kiserdőben 5 tagú általános iskolás csapatok részére. A Föld Napja rendezvénysorozatba illeszkedő verseny formája különleges, hiszen a csa­pat eredményét az első és az ötödik futó összesített ideje adja. A legjobban szereplő iskolák elnyerik Kecskemét város polgármesterének díját, vala­mint az Állami Erdészeti Szolgálat és a KEFAG RT. különdíját. Iskolás csa­patok a helyszínen is nevezhetnek. ÖKÖLVÍVÁS. Öt súlycsoport képviselői számára rendeznek vasárnapig olimpiai selejtezőt Göteborgban. A csapat: Oltványi Dávid (KSC, 51 kg), Kertész Henrik (57), Dudás Tibor (64), Balzsay Károly (75), Hídvégi György (91). A 91 kg-ban a görögök éltek a szabad kvótaválasztási joguk­kal, így Hídvégi számára a döntő csak a tartalék hely megszerzését jelent- heü. A többi kategória résztvevőinek a finálé olimpiát ér. _____________■ ÁR VERÉSI HIRDETMÉNY A Kincstári Vagyoni Igazgatóság (cím: 1054 Budapest V. kér., Zoltán utca 16.) továbbiakban: Árvereztető nyilvános árverés keretében értékesíti a Magyar Állam tulajdonában, a Kincstári Vagyoni Igazgatóság vagyonkezelésében lévő alábbi ingatlanokat: Település Cím Hely­rajzi száma Területe (m!) Művelési ág Tulaj­doni hányad Bruttó forgalmi érték R-ban 1. Kecskemét Bakuié M. u. 19 I/7 7653/A/7. 47 és 16 Lakás és garázs 1/1 4.800.000 Megiegyzés a bruttó 1orgatmi érték 160.000 Ft, azaz Egyszáz hatvanezer torinti fát tártaim az. 2. Aposlag Akácfa u. 1. 369. 765 Lakóház, udvar 1/1 1 000.000 Megjegyzés: a értékesítés álamente kategóriáb tartozik. 3. Soltvadkert Margaréta u. 7. 3174. 1008 Üdülőépület, 1/1 5.625.000 udvar Megjegyzés: a bruttó forgalmi érték 1 _______________ 12 5.000 Ft, _______ az az Egymillió-egyszázhuszonötezer forint^ áfát tartalmaz. Az ingatlanok per-, teher- és igénymentesek. Az árverés időpontja: 2004. május. 12., 10.00 óra Az árverés és jelentkezés helye: Kincstári Vagyoni Igazgatóság Bács-Kiskun Megyei Kirendeltsége 6000 Kecskemét, Bajcsy-Zs. krt. 2. sz. II. em. 29. szoba Kikiáltási ár: bruttó forgalmi érték. Árverési előleg: bruttó forgalmi érték 10%-a, amit legkésőbb az árverések időpontjáig kell befizetni. Az árverezőnek személyesen vagy képviselője útján, az árverés időpontját megelőzően legkésőbb 1 órával kell jelentkeznie az árverésen való részvételre. Bővebb felvilágosítás kérhető: Kincstári Vagyoni Igazgatóság Bács-Kiskun Megyei Kirendeltsége 6000 Kecskemét, Bajcsy-Zs. krt. 2. sz. Tel.: 76/480-430, Mészáros Istvántól, 3. tétel esetén Kanyó Antaltól. ...