Petőfi Népe, 2004. április (59. évfolyam, 77-101. szám)

2004-04-14 / 87. szám

10. oldal - Petőfi Népe SPORT 2004. Április 14., szerda __________________________ _______ Tudósítóink jelentik_____________ Or szágos bajnok kecskeméti sportlövő SPORTLÖVÉSZET Légfegyveres országos bajnok­ság, Szeged. A Kecskeméti LSE ered­ményei, férfi felnőtt, légpisztoly, 60 lövés: 1. Szabó László 569+102.3 ­671.3 kör. A kecskeméti versenyző a negyedik helyen jutott a nyolcas döntőbe, ahol kiváló teljesítménnyel megelőzte többek között a válogatott Karacs Zsoltot és Győrik Csabát, va­lamint az olimpiai induló Simon Atti­lát is. Junior, légpisztoly csapat, 60 lövés: 5. Kecskeméti LSE (Szász Gá­bor, Karuczka Gábor, Magyar Ba­lázs) 1557 kör. Érdekesség, hogy Sidi Péter (Ko­márom) a győri légfegyveres EB után az ob-n is szenzációsan szere­pelt: a férfi puskások versenyét a fennálló világcsúcsnál öt tizeddel jobb eredménnyel, 703 körrel nyer­te meg. Ám a sportlövészetben re­kordot csak nagy nemzetközi via­dalokon lehet javítani, így nem ír­hatta át a csúcslistát. CSÚSZÓKORONG Világbajnokság, Graz. A-csoport, férfi csapat: 1. Németország, 10. Ma­gyarország (a válogatott tagja volt a kecskeméti Szabó Ferenc is). B-cso- port, női csapat: 1. Csehország, 3. Magyarország (a válogatott tagja volt a kecskeméti Dányi Katalin és Líbor Éva), Távdobó világbajnokság, férfi egyéni: 15. S. Juhász Ferenc (Mo„ Kecskemét). KOSÁRLABDA NB H-es férfi rájátszás az 5-8. he­lyért: Kiskunfélegyházi KC-Univer KCII. 107-53 (21-13,32-15,22-14,32- 11). A hazai csapat a játék minden elemében - támadásban és védeke­zésben is - felülmúlta megyebeli ri­válisát. Az egyaránt 24 pontot szerző Varga, Baukó és Kósa játéka ellenáll­hatatlan volt. AZ NB l/A CSOPORT ALAPSZAKASZÁNAK _____ VÉGEREDMÉNYE 1, Albacomp 26 24 2 2352-1902 50 2. Debrecen 26 21 5 2405-2073 47 3. Kaposvár 26 20 6 2130-1816 46 ' 4, Atomerőmű 29 20­6 "2280*1040 ; • 46 5, Körmend 26 16 11 2068-2051 41 6 Falco 28 14 12 2224-2278 40 7. Unlver 28 14 12 2003-2046 40 8, Nyíregyháza 26 11 18 2130-2296 37 9 ZTE 26 10 16 1033-2091 36 10 Pécs 28 8 18 2080-2340 34 11, Szolnok 26 7 19 1989-2143 33 12, Sopron 26 6 20 2100-2340 32 13. MAFC 26 6 20 1833-2088 32 14. Dombóvár 26 6 20 2143-2341 32 (Pontazonosság esetén az egymás elleni eredmények döntöt­tek. Az 1-8. helyen végzők a felsőházi, míg a 0-14. helyen záró együttesek az alsóházi rájátszásban folytatják.) KÉZILABDA NB I/B-s női mérkőzés: Derecs­ke-Kiskunhalasi NKSE 21-34 (13-15). Derecske, 400 néző. KNKSE: Vörös - Matetits 4, Zámbó 2, Szűcs 5, Schmidt 3, Ruskó 4, Gönczöl 8. Csere: Veres (k), Valovics 7, Forgács 1, Baross. Edző: Zsiga Gyula. Hétméteres: Ml, ill. 4/3. Kiállítás: 8, ill. 6 perc. Az eredmény alakulása, 5. p.: 5-5, 14.p.: 6-8,19,p.: 7-11, 37.p.: 14-20, 50.p.: 18-26, 55.p.: 20-30. Bár a Derecske csak a táblázat 10. helyén áll, a találkozó első percétől kezdve nagyon bátran játszott a baj­noki cím felé menetelő halasi lányok­kal. Az első félidőt az NB I/B-s mér­kőzéseken ritkán tapasztalható nagy iramban telt. A KNKSE találataira, rendre érkezett válasz a hazai oldal­ról, - annak ellenére, hogy mindkét csapat jól védekezett. A szünetben a halasiak trénere arra hívta fel a lá­nyok figyelmét, hogy ha tartják ezt az iramot és még jobban koncentrál­nak a támadások befejezésére, akkor előbb utóbb kijön a két csapat közöt­ti erőnlétbeli különbség. Ennek meg­felelően kezdődött a második félidő: Szűcs Viktória vezérletével feljavult a védekezésük, támadásban pedig az addig is kitűnően játsző Vörös Hen­rietta fokozta a tempót. A jó védeke­zés meghozta gyümölcsét, jelentő­sen megnőtt a lerohanásból dobott gólok száma, sőt, felállt védelem el­len is rendre megtalálták a kapuhoz vezető utat. Ahogy azt Zsiga Gyula megjósolta: a Derecske nem bírta a vendégek által diktált hatalmas ira­mot. A halasi Kun Vitézek fanatikus szurkolásának segítségével, fokoza­tosan felőrölte ellenfelét a KNKSE. A tizenhárom gólos különbség nem tükrözi hűen a látottakat. Kitűnt: Zubanics 9, Csirinyi 4, ill. Szűcs, Gönczöl, Vörös, Valovics, Ruskó. NB Il-es női mérkőzések: Bács- bokod-Bugyi 23-22 (13-12). Vezette: Gyuris,Kiss. Bácsbokod: Balogh - Juhász M. 1„ Schnábl 8, Takács 5, Banász 1, Fodorné 2, Bodó 6. Csere: Csémy (k), Juhász P., Krascsenics, Gémes. Edző: Racsmány Árpád. Jól kezdett a hazai csapat a táblá­zat második helyezettje ellen (15. perc: 9-3). Ezt követően azonban egy „rövidzárlat" következett a bokodi- aknál, így a vendégek kiegyenlítettek (10-10). A második félidő eleje jó ira­mú, küzdelmes játékot hozott, amelyben felváltva estek a gólok. Az­tán a 41. percben 17-15-re átvette a vezetést a Bugyi. Ekkor a hazaiak tá­madásban elég sokat bizonytalan­kodtak és több hetest is elhibáztak. A hajrában lelkes játékkal mégis si­került fordítani, a bokodi győzelem pedig azt jelenti, hogy a két csapat helyet cserélt a táblázaton. Ifjúsági eredmény: 23-19. Kecskeméti NKSE-Ercsi 37-20 (17- 9). Kecskemét, 150 néző. Vezette: Medovárszky, Zabos. Kecskemét: Halasi - Palástiné 4, Tanú, Szabó 11/1, Márki 10, Tóth 5, Szíj jártó 3. Csere: Paor-Smolc 3/3, Herczeg, Baranyák, Lesi 1, Pécsi, Both. Edző: Toókos György. Hétméteres: 5/4, ill. 11/9. Kiállí­tás: 12, ill. 6 perc. Jól kezdett a hazai csapat (5-2), majd öt perc után már inkább a vendégek halogató játéka érvényesült, ekkor felváltva estek a gólok (20.p.: 9-7). A félidő utolsó harmadában felgyorsította a játékát a hazai gárda és szinte állva hagyta ellenfelét. Szünet után is folytatódott a hazaiak lendületes, gyors játéka (40.p.: 24-12). A fokozatosan elfára­dó ercsiek „dúródó” kézilabdája csak arra volt elég, hogy büntetőkkel lassítsák a két csapat közötti kü­lönbség növekedését. A végén egy 7­2-es hajrá következett, ekkor már kettős emberhátrányból is gól ért el a Kecskemét. A bajnokságban élen álló kecskeméti csapat megérdemel­ten nyert és vágott vissza az őszi idegenbeli vereségért. Ifjúsági ered­mény: 35-10. Soltvadkerti TE-Szigetszentmík- lós 35-23 (16-8). Soltvadkert, 100 né­ző. Vezette: Kocsis, Kovács. Soltvadkerti TE: Turcsány - Pál, Kocsi 8, Korsós 9, Berzsenyiné 11, Frank 2, Eifert E. Csere: Császár, Cseke 4, Eifert 1, Sörös, Zsikla, Edző: Forgó Erzsébet. Hétméteres: 5/4, ill. 5/5. Kiállítás: 2, ill. 2 perc. A hazaiakat fűtötte a visszavágás reménye az ősszel el­vesztett mérkőzés miatt. Ennek meg­felelően hatalmas iramot diktálva kezdtek. Berzsenyiné és Kocsi átlö- vésekből, kijátszott figurák végén sorra szerezték a gólokat (20.p.: 11- 3). Szünet után - főleg Korsós és Cseke jóvoltából - tovább nőtt a kü­lönbség a két csapat között. NB Il-es férfimérkőzések: Mizse KC-Miklós KC 25-29 (13-15). Lajos- mizse, 150 néző. V.: Kovács, Wiedeman. Mizse KC: Sárközi - Drabant 3, Gábos 2, Szász 1, Szórád 1, Szarvas 4, Horváth Z. 4. Csere: Godán (k), Czigléczki 1, Józsa, Ludányi 2, Né­meth 1, Szekeres 4, Szabó 2. Miklós KC: Princzes - Schuszter 2, Horváth L. 4, Krichenbaum 12, Kuli 3, Tóth 7, Miss 1. Csere: Sza- moskövi, Zsákai, Sós (k). Hétméteres: 6/1, ill. 4/4. Kiállítás: 2, ill. 4 perc. A harmadik és negyedik helyezett bronzcsatája kapkodó já­tékkal kezdődött. A 8. percben 4-2-re vezetett a vendégcsapat és előnye egészen a 15. percig tartott. Ezután a hazaiak gyors lerohanásokból 7-5-re fordítottak, de mint utóbb kiderült, ekkor vezettek utoljára. A mizseiek támadásban sokat hibáztak és a bün­tetőket is kihagyták. A tarthatatlan­nak bizonyuló Krichenbaum jóvoltá­ból a 25. percben már 12-10-re a kun- szentmildósiaknál volt az előny (a vendégek I. félidőben szerzett 15 gól­jából 9-et ő lőtt). A vendégek fölénye szünet után is tartott (47. p.: 17-22). Hiába dolgoztak ki a mizseiek hely­zeteket, Princzes kapus eszén nehe­zen jártak túl. A vendégek győzelme megérdemelt, akik 6 pontra növelték előnyüket a Mizsével szemben. Ki­tűnt: senki, ill. Princzes (a mezőny legjobbja), Krichenbaum, Tóth. RÖPLABDA NB Il-es női mérkőzés: Bács Tak Mélykút-Dabas 0:3 (-16, -17, -21). Mélykút: Czeglédi, Narancsik, Bényi, Miskolczi, Deák, Cséplő. Cse­re: Weisz (liberó), Hatalóczky, Weis, Radvánszki. Ifjúsági eredmény: 3:0 (14, 8, 8,). Bács Tak Mélykút: Narancsik, Radvánszki, Malustyik, Miskolczi, Ördögh, Cséplő. Csere: Birkás (liberó). TÁJFUTÁS Mecsek Kupa nemzetközi ver­seny, Orfű térsége. A Kalocsai SE eredményei, F 21 A: 4. Dénes Zoltán. F 21 B: 4. Bergendi Péter. F 21 C: 2. Szatler Gábor. VÍZILABDA Országos serdülő bajnokság: Hódmezővásárhely-Solárker Villanó Fókák Kecskemét 5-11. Gd.: Mócza 5, Bácsi M. 2, Bogdán 2, Keresztes F. 1, Hartman 1. Országos gyermek baj­nokság: Hódmezővásárhely-Villanó Fókák 9-13. Villanó F.: Golovics - Ke­resztes 2, Jenei 2, Heródek 1, Puhr 1, Hartman 5, Berente 2, Krajner, Bá­rány, Varga I., Muth, Varga Zs., Sza­bó D. Edző: Kovács Róbert. Gyermek vidékbajnokság (1991- es szül.): Solárker Villanó Fókák-Kecs- keméti VSC 16-7. Gd.: Tóth N. 5, Ko­vács D. 4, Varga A. 2, Gőgh 2, Bácsi Ma. 1, Varga Zs. 1, Sándor 1, illetve Bólya 4, Beke 1, Szalai 1, Szabó Z. 1. LABDARÚGÁS ARMAGNYAC MEGYEI 1. OSZTÁLY 1. Izsák 21 17 2 2 00-22 53 2 Harta 21 16 3 2 72-19 51 3. Kalocsa 21 15 3 3 04-22 48 4 Akasztó 21 15 2 4 00-23 47 5. Soltvadkert 20 12 5 3 49-21 41 0 K«kunmajsa 21 9 5 7 37-33 32 7. Dusnok 21 8 8 7 32-40 30 8 Solt 21 9 2 10 20-35 29 9. Nemesnádudvar 21 9 2 10 38-57 29 10. Tiszakócske 21 7 3 11 34-40 24 11. Mélykút 20 5 4 11 30-43 19 12. Szabadszállas 21 4 4 13 37-58 18 13. Kerekegyháza 21 5­10 20-58 15 14 Tompa 21 5 1 15 23-05 15 15. KTK 21 3 5 13 20-48 14 16 Jánoshalma 21 4 1 10 A Tompától egy büntetőpont levonva. 25-53 13 HEIBL ISOLIERTECHNIK MEGYE II. ÉSZAK 1. Kunszállás 21 10 2 3 80-24 50 2 Helvécia 21 15 4 2 57-10 49 3. Kecel 21 15 •4 2 82-27 49 4, Tabdi 21 14 2 5 47-26 44 5. Lakitelek 21 14 1 8 63-33 43 6 Tiszaolpár 21 10 6 5 40-26 36 7. Jakabszállás 21 9 4 8 43-43 31 8 Orgovány 21 8 5 8 35-38 20 9. Dunavecse 21 8 2 11 35-44 26 10, Csólyospálos 21 8 1 12 39-42 25 11. Bugac 21 7 2 12 40-57 23 12. Ladánybene 21 5 5 11 35-56 20 13. Pálmonostora 21 5 5 11 22-44 20 14. KunszentmiWós 21 5 4 12 34-67 19 15. Nyárlőrinc 21 3 4 14 31-46 13 16 Csengőd­­■ií*!::: 0-0­A Csengőd visszalépett. Így a tavaszi szabadnapos csapatok O-O-ás gólkülönbséggel 3-3 pontot kapnak. MEGYE II. DÉLI-CSOPORT 1. SüKösd 21 13 5 3 62-27 44 2. Bácsborsód 21 13 2 6 37-27 41 3. Érsekcsanád 21 12 4 5 48-30 40 4. Bajaszentistván 21 11 7 3 37-25 40 5. Bácsbokod 21 12 3 6 48-45 39 6 Kelebia 21 10 5 6 32-22 35 7. Fájsz 21 9 5 7 59-40 32 8. Kunbaja 21 9 5 7 38-28 32 9. D.szentbenedek 21 9 12 43-60 27 21 7 5 0 43-39 26 11. Szeremle 21 6 5 10 30-43 23 12. Vaskút 21 7 2 12 27-40 23 13. Nagybaracska 21 5 7 9 28-31 22 14. Hajós 21 6 3 12 44-40 21 15. Bátmonostor 21 5 4 12 29-55 19 16. Kiskunhalasi Sp. 21 1 4 16 19-72 7 Győzelem a belgák ellen JÉQKORONCt VB A második mérkőzését is meg­nyerte a magyar jégkorong-válo­gatott az oslói divízió I-es világ- bajnokságon. Dusán Kapusta szövetségi kapitány együttese teg­nap Belgiumot győzte le. Eredmény, 2. forduló: Magyar- ország-Belgium 6-4 (3-2,1-2,2-0). Gólszerzők: Ladányi a 3„ Hor­váth a 14., Hoffmann a 14., Ocs- kay a 38., Palkovics az 53. és az 56., illetve Schuchewytcsh az 1. és a 34., Lootens a 7., Raekel- boom a 30. percben. Akárcsak a britek ellen hétfőn, ezúttal is rosszul kezdett a ma­gyar csapat. Már az első lövés utat talált Budai kapujába. Kis­vártatva emberelőnyben jött az egyenlítés, Ladányi közelről nem hibázott. A belgák azonban to­vábbra is szerencsések voltak, és megint vezetést szereztek: Budai takarás miatt nem láthatta Lootens kísérletét. Ezt követően rendezte sorait a magyar gárda és 28 másod­perc alatt fordított: Horváth, majd Hoffmann is fonákkal emelt a hálóba. A folytatásban komoly mezőnyfölényben volt a Kapusta-csapat, azonban Peterdi két kiállítása révén nemcsak a lendület tört meg, hanem a bel­gák visszavették a vezetést. Ki­lenc lövésből négy gólt ütött a ri­vális. Még a szünet előtt aztán Ocskay egyenlített. A záró játék­részben is sokkal többet támadt a magyar csapat. Palkovics a hajrá­ban három perc alatt duplázott, így eldőlt a találkozó. Ma szün­nap lesz a vb-n. A magyar csapat csütörtökön 19.30-kor a házigaz- da norvégok ellen lép jégre. ■ _______________Hírek * Hírek » Hírek_______________ LA BDARÚGÁS. Az NB I/B-s Kecskeméti TE labdarúgócsapatának vezetősége április 13-án közös megegyezéssel szerződést bontott Gracza Tibor vezetőedzővel. Utódja Glázer Róbert, a Győr egykori ki­váló játékosa lesz, aki legutóbb az Újpest, majd a Haladás szakmai munkáját irányította. TENISZ. A Davis Kupa hétvégi fordulójában kialakult a legjobb négy mezőnye. Eredmények: Spanyolország-Hollandia 4-1, Fehéroroszor- szág-Argentína 5-0, Svájc-Franciaország 2-3, Egyesült Államok-Svéd- ország 4-1. Utóbbi mérkőzésen Andy Roddick megdöntötte az adoga­tás sebességi világcsúcsát. A korábbi világelső óránkénti 244.6 kilo­méteres sebességgel ütötte át a labdát ellenfele térfelére. A régi rekor­dot is ő tartotta 241.4 km/h-val. A szeptember 24-26-i elődöntőben Spanyolország Franciaországot, míg az Egyesült Államok Fehér­oroszországot fogadja. KÉZILABDA. A Pick Szeged a Nyíregyházával, míg a címvédő Fotex KC Veszprém a Tatabányával találkozik a férfi Magyar Kupa elődön­tőjében. A négyes fináléra Szolnokon kerül sor május 21-22-én. SPORTVETÉLKEDŐ. A Kecskeméü Sport Kht. játékos vízi sportve­télkedőt rendez április 18-án 9-12 óráig a fedett uszodában. Várnak mindenkit, aki kipróbálná az uszodai sportágakat (úszás, búvárko­dás, vízilabda). Jelentkezés vasárnap 9 órától a helyszínen. * KOSÁRLABDA. Szegeden lesz a női Magyar Kupa négyes döntője május 1-2-án. Szombaton a Szeviép-Szeged az Orsi Sopronnal, míg a Szolnok a Diósgyőrrel mérkőzik a másnapi fináléba kerülésért. VÍZILABDA. Férfi Euroliga negyeddöntő első mérkőzés: Vasas- Honvéd Domino 6-7 (1-3,3-2,0-1,2-1). Visszavágó: április 28-án. _______________Mai műsor » Mai műsor_______________ LA BDARÚGÁS UEFA Kupa negyeddöntő visszavágó mérkőzések (zárójelben az első mérkőzések eredményei): Villarreal-Celtic Glasgow, 20 óra (1-1). Internazionale-Marseille, 20.45-kor (0-1). Newcastle United- Eindho­ven, 20.45-kor (1-1). FC Valencia-Bordeaux, 21.45-kor (2-1). Magyar Kupa elődöntő mérkőzések: Bp. Honvéd-Zalaegerszeg, Bp. Vasas-Ferencváros, 18 órakor. A Magyar Kupa Bács-Kiskun megyei harmadik fordulója: Jakabszállás-Hetényegyháza, Kunbaracs-Lakitelek, Pálmonostora- Tiszakécske, Kiskunhalasi Spartacus-Kecel, Csólyospálos-Soltvadkert, Kelebia-Kiskunhalasi FC, Hercegszántó-Dusnok, Tabdi-Akasztó, Mis- ke-Szakmár, Dunavecse-Izsák, Uszód-Harta, Dunaegyháza-Kalocsa. Kezdés: 17 órakor. ■ A bajai edző arany tulipánjai Karate Már nem csak magyar-, fran­cia- és spanyol, hanem immár holland bajnoki cím is van a Tetsushin Dojo Baja trófea­gyűjteményében. Kern Róbert karatemester tanítványai két arany- és két bronzérmet nyertek a Dordrechtben ren­dezett nyílt nemzetközi súly­csoportos kyokushin karate holland bajnokságon. Eredményeik. Negyeddöntő: Ró­ka Györgyi (55 kg)-Elsa Pintóval (holland) 5-0. Elődöntő: Róka- Noelia Santos (spanyol), 3-0 hosszabbítás után. Döntő: Róka- Margaretha Verschoor (h.) fej K.O. másfél perc után. Paksi Lóránt (90 kg) erőnyerő volt a legjobb 8 közé jutásért. Ne­gyeddöntő: Paksi-Idris Beyati (h.) 5-0. Elődöntő: Paksi - akinek már két intése volt - két másodperccel a vége előtt fejrúgással padlóra küldte Sjaak von Roosmalent (h.). Döntő: Paksi-Denis de Wette (h.) test K.O.-val nyert. A kyokushin legfiatalabb felnőtt magyar bajno­ka éremgyűjteményében három bronz (EB, Európa Kupa, spanyol bajnokság) mellett immár a hol­land arany is ott csillog. Schmidt Bálint (-80 kg) erő­nyerő volt az első fordulóban. Az elődöntőbe jutásért: Schmidt- Raymon de Hoog (h.) 5-0. Eldön­tő: Schmidt-Tom Malipaaro (h.) 2-3 a hosszabbításban. A 3. he­lyért: Schmidt-Leo tér Molde (h.) 5-0 a hosszabbításban. Gróf András (70 kg) - az első fordulóban erőnyerő volt. Ne­gyeddöntő: Gróf-Victor Teixeira (h.) döntetlen, így hosszabbítás következett, melynek végén a bí­rók ismét nem tudtak dönteni. Jött a második hosszabbítás, ahol a négy oldalbírónál 2-2 volt az ál­lás. Ezt követően a holland játék­vezető úgy döntött, hogy a ma­gyar versenyző volt a jobb: 3-2 Gróf javára! Elődöntő: Gróf-Jordi van de Leeuw (h.) vereség wa- zaarival. A 3. helyért: Gróf comb­rúgással KO-győzelmet aratott Jasper Waanders felett. Kern Róbert edző: - Még soha nem tapasztaltunk ilyen megbe­csülést, tiszteletet, mint Hollandi­ában. A megnyitón külön köszön­tötték a csapatomat, Gróf Andrást a spanyol bajnoknak kijáró tiszte­lettel fogadták. Róka Györgyi azt a formát hozta, amit vártam tőle. Ereje teljében volt, jól verseny­zett. Nemcsak magyar-, hanem holland bajnok is. Schmidt Bálint élete első nemzetközi versenyén kitűnően szerepelt. Gróf András keményen küzdött, hozta a meg­szokott jó formáját. Ám a kyokushin ilyen, elég egy apró fi­gyelmetlenség és az ember pórul járhat. Elégedett vagyok Gróf bronzérmével, a férfi versenyző­im közül jelenleg ő a legrutino­sabb karatéka. Remélem, hogy a németországi EB-n is lesz oka az örömre. Paksi Lóránt nagyon so­kat dolgozott, hogy ide eljusson. Még nincs 19 éves és már holland bajnok, övé a jövő. Nekem pedig „arany tulipánjaim” vannak! L. CS. MITSUBISHI L200 DK TD 2.5GL Silverline AKCIÓ Alapfelszereltség: szervokormány, légzsák, központi zár, kapcsolható 4WD rendszer, zárható hátsó difterenciálmű Ajándék extrák: ABS, 4 elektromos ablakemelő, elektromos külső'tükör Szín: 2 db fehér Akciós ár: 4.435.000 Ft+áfa MITSUBISHI KIRÁLY AUTÓSZERVIZ Kiskunhalas, Szabadkai út 35. Tel.: 77/423-215 Tel./fax: 77/523-215 Kecskemét, Horváth D. u. 14. Tel.: 76/494-660, 30/218-1502 »eiaa A MITSUBISHI MOTORS