Petőfi Népe, 2004. március (59. évfolyam, 51-76. szám)

2004-03-10 / 59. szám

12. oldal - Petőfi Népe 2004. MÁRCIUS 10., SZERDA SPORT NŐNAPI FUTÁS. Nem fogadta kegyeibe az időjárás a futókat hét végén, a bajai Petőfi-szigeten. A 14 éven aluliaknak 2650, a idősebbeknek 5300 méter volt a teljesítendő táv. A versenyen - melyen a fiúk szá- mára virág, a lányoknak sütemény volt a belépő - mintegy félszázan vettek részt. ______ fotó: l. cs. Is mét a Gödöllő következik ________Hírek SÚ LYEMELÉS. Az Európai Unió tagországainak 32. súlyemelő baj­nokságát csütörtöktől szombatig Bu­dapesten, a Nemzeti Sportcsarnok­ban bonyolítják. A tíz új belépővel 25 tagúra bővülő EU-ból 13 ország versenyzői rajtolnak, Magyarorszá­got 21 súlyemelő képviseli. AZ OLIMPIAI Ötpróba március 13- ára, Kecskemétre meghirdetett gya­logtúrája a rossz időjárás miatt el­marad. A túra új időpontja: április 3., szombat. MAI MŰSOR. Kézilabda. Magyar Kupa női mérkőzés a legjobb 4 közé jutásén: Kiskunhalasi NKSE-Duna- ferr. Kiskunhalas, ÁMK-sportcsar- nok, 17 órakor. A továbbjutásról egy meccs dönt. Kosárlabda. Magyar Kupa férfimérkőzés a legjobb négy közé jutásért: Kaposvár-Univer KSE. Kaposvár, 18 órakor. A visszavágót egy hét múlva játsszák. Labdarúgás. Bajnokok Ligája nyolcaddöntő, visz- szavágók (zárójelben az 1. mérkőzés eredménye): Real Madrid-Bayern München (1-1), AC Milan-Sparta Praha (0-0), Arsenal-Celta Vigo (3- 2), AS Monaco-Lokomotiv Moszkva (1-2), Kezdés: 20.45-kor. ■ Röplabda A női Extra Ligában a negyedik helyen zárta az alapszakaszt Far­kas Mihály edző csapata, a Phoenix Mecano Kecskeméti RC, így a rájátszásban a Gödöllővel került össze. A Magyar Kupában már sikerrel vet­ték a gödöllői akadályt, ami azt je­lenti, hogy kecskeméti női röplab­daalakulat először jutott az ország legjobb négy együttese közé. De ma­radjunk egyelőre a bajnoki ráját­szásnál, ahol ismét a Gödöllőt kell kétvállra fektetniük a kecskeméti lá­nyoknak. Farkas Mihály: - Eléggé szűk ke­rettel tudtunk dolgozni a bajnokság­ban. Kezdetben nyolc hadra fogható játékosom volt csupán, s emellett sé­rülések és betegségek sújtották a csapatot. Szerettem volna pár alka­lommal pihentetni gyengébben tel­jesítő játékosaimat, de nem tehettem meg, mert nem volt kivel helyettesí­teni őket. A Jászberény elleni vere­ség alkalmával Fekete, míg a Mis­kolc ellen Szabó Judit hiányzott sé­rülés miatt. Az alapszakasz első négy helyezettje - BSE, Nyíregyhá­za, Vasas, KRC - összesen 9 rang­adót vívott, s közülük mi nyertük meg a legtöbb csatát. A Kecskemét 6, a BSE 5, a Nyíregyháza 4, a Vasas 3 győzelemmel büszkélkedhet a né­gyes fogat egymás elleni küzdelmei után. A sérülések és a kispad rövid­sége miatt becsúsztak a kisebb csa­patok elleni vereségek. Így a 4. hely­re kerültünk a rájátszás előtt, amely két nyert mérkőzésig tart. Szombaton 15.30-kor a kecske­méti városi sportcsarnokban rende­zik a play-off első felvonását, majd 15-én 16 órakor Gödöllőn játszik a csapat. Ha szükség lesz harmadik találkozóra is, úgy arra 17-én, Kecs­keméten kerül sor. A szombati röp­labda meccset a férfi kosarasok talál­kozója követi (Univer KSE-MAFC, 18 óra). Aki ez utóbbira jegyet vált, ingyen tekintheti meg az azt meg­előző röplabdacsatát. V.T. Rangadóval indult a tavaszi szezon KÉZILABDA NB Il-es női mérkőzések: Kecske­méti NKSE-Bácsbokodi SK 33-30 (18- 13). Kecskemét, V.: Major, Megyesi. Kecskemét: Halasi - Palástiné 2, Paor-Smolcz 4/1, Szabó 12/5, Márki 9, Tóth 2, Szijjártó 4. Csere: Fekete (k), Tanú, Herczeg, Lesi, Pécsi, Both. Edző: Toókos György. Bácsbokod: Balogh - Romsics 1, Fodorné 6, Takács 8/5, Juhász M. 1, Schnábl 3, Banász 7. Csere: Csémy (k), Krascsenics, Terner 4/3, Juhász R, Bodó, Gémes. Edző: Racsmány Árpád. Kiállítás: 14, ill. 6 perc. Hétméte­res: 7/6, ill. 11/8. A tavaszi első for­duló az élmezőnyhöz tartozó két megyebeli csapat rangadójával in­dult. A hazaiak kezdtek jobban (4- 2), majd felváltva estek a gólok (10. p.: 7-6). A kecskemétiek nagy ira­mot diktáltak, amit a bokodiak nem tudtak átvenni (20. p.: 14-8). A fél­idő utolsó harmadában több pontat­lan hazai támadásvezetés miatt ki­egyenlítettebb lett a játék. Szünet után két gyors hazai góllal (21-13) úgy tűnt, eldőlt a meccs. A vendégek azonban keményen küzdöttek, bele- menésekre, támadófaultokra épülő játékukat a bizonytalan játékvezetői páros nem mindig bírálta el helye­sen (50. p.: 29-22). A KNKSE két­szer is kettős emberhátrányba ke­rült és csak izgalmas hajrában sike­rül a győzelem megszerezése. Ifíú- sági e.: 21-17. Soltvadkerti TE-Taksony 33-23 (17-12). Soltvadkert, 100 néző. Ve­zette: Autós, Gyuris. Soltvadkerti TE: Turcsány - Pál 1, Korsós 10, Egédi 2, Berzsenyiné 11, Frank, Rácz. Csere: Cseke 5, Décsi, Kocsi 1, Eifert 1, Sörös 2, Zsikla. Edző: Forgó Erzsébet. Kiállítás: 8, ill. 4 perc. Hétméteres: 7/6, ill. 6/6. A vadkertieknek 12 perc­re volt szükségük ahhoz, hogy meg­nyugodjanak és beérjék gólszerzés­ben a vendégeket (6-6). A folytatás­ban Turcsány nagyszerű védéseit kö­vetően Berzsenyiné és Korsós vívott gólpárbajt a Taksony csapatát erősítő, volt élvonalbeli játékos Bajczinéval. A gyors, látványos támadásokat bemu­tató két csapat közül a hazaiak hibáz­tak kevesebbet, s így magabiztos győ­zelmet arattak. Hercegszántó-Mohács 12-18 (7-7). Bácsbokod, 100 néző. Vezette: Nicki, Pákoucz. Hercegszántó: Tábori Zs. - Ele­ment, Pál 1, Hlavati 4/1, Klär, Lengyel 5/4, Csátity. Csere: Ropoliné (k), Ju­hász, Koholák 1, Tábori M., Páczka 1. Edző: Gál Géza. Kiállítás: 4, ill. 4 perc. Az álmos já­tékot hozó első félidőben a vendégek 6-3-ra elhúztak. A szántóiak sok lab­dát eladtak, amely nehezítette az egyébként is lassú támadásszövésü­ket. A szünet előtt azonban sikerült egyenlíteni. A második félidőre Gál edző friss erőket küldött a pályára. Ám ez rossz dötésnek bizonyult, mert amíg a Mohács hét gólt dobott, addig a Szántó egyet sem. Ezután a hazaiak már csak futottak az ered­mény után. Az 55. percben még négy gólra feljöttek, de ez felőrölte minden erejüket. Kitűnt: Tábori Zs„ Hlavaü. NB Il-es férfimérkőzések: Dabas- Miklós KC 33-28 (20-11). Dabas, 150 néző. V.: Alapi, Kovács. Miklós KC: Princzes - Miss 10, Horváth 5, Krichenbaum 4, Tóth 7, Szamoskövi, Haspel. Csere: Schusz- ter. Edző: Princzes Attila. Hétméteres: 4/4, ill. 3/1. Kiállítás: 14, ill. 4 perc. A tavasznyitó rangadón a 3. helyezett csapat látogatott a 2. he­lyen álló otthonába. A Kunszent- miklós álomrajtot vett (16. p.: 6-10). Ezt követően azonban a hazai időké­rés után 14-1-es sorozatot produkál­tak a dabasiak (20-11). A hazai kapus „lehúzta a rolót”, a gyors dabasi indí­tásokból pedig rendre gól lett. Szünet után a vendégek tíz perc alatt 22-18-ra feljöttek, ám többre nem futotta ere­jükből. Kitűnt: Kovács (k), Presinszki Á. 9, Szilágyi 7, ill. Miss. Abony-Mizse KC 28-30 (11-17). Abony, 100 néző. Vezette: Kovács P., Wiedemann. Mizse KC: Godán - Drabant 4, Gábos 3, Szabó 8, Szórád 4, Szarvas 8, Horváth Z. 1. Csere: Sárközi (k), Czigléczki 2. Edző: Péter László. Kiállítás: 4, ill. 10 perc. Hétméteres: 8/5, ill. 2/2. A lajosmizseieka 4. perc­ben már 5-0-ra vezettek, majd remek védekezésüknek és labdaszerzéseik­nek köszönhetően 10-3-ra alakították az állást. A 20. percben Sárközi bün­tetőt védett, ami újabb lendületet adott a csapatnak. Szünet után a fel­zárkózás érdekében mindent meg­próbáltak a hazaiak, ám az 50. percig nem sok sikerrel. Ekkor Gábost köve­tő emberfogással kivették a játékból, miközben a hazai kapus sorra kivéd­te a mizseiek lövéseit (24-25). Onnan­tól felváltva estek a gólok'. Az 58. perc­ben Sárközi újabb büntetőt védett, majd a következő támadásból a mi­zseiek bebiztosították győzelmüket. Ifjúsági eredmény: 17-27. A mizsei if­júsági csapat vezeti a táblázatot. Csurgó-Hercegszántó 41-23 (21- 11). Csurgó, 200 néző. V.: Gallus, Tóth. Hercegszántó: Komlódi - Gál B. 1, Kisszabó 2, Holpert 5/1, Metzger 2, Gál G. 3, Major 2. Csere: Varga H. (k), Pekanov, Báltin 3, Varga I. 5. Edző: Gál Géza. Kiállítás: 10, ill. 8 perc. Hétméte­res: 3/2, ill. 1/1. A rendkívül gyors és labdabiztos hazai gárda már az elején nyilvánvalóvá tette, hogy nem ismer kegyelmet. A szántóiak lassú vissza­rendeződését, cseréit indításgólokkal büntették. Szünet után a vendégek­nél a fiatalok kaptak több lehetősé­get. Ekkor támadásban és védekezés­ben is gyorsabban játszottak, ám a dinamikus, nyitott hazai védelemnek nem találták az ellenszerét. Kitűnt: Varga I. Gál Géza: - A hazai csapat győzel­me megérdemelt, a gólkülönbséget a- zonban túlzottnak tartom. Kiskunmajsa-Martfű 30-40 (15- 21). Kiskunmajsa, 150 néző. Vezette: Keszi, Pelikán. Kiskunmajsa: Nyerges - Tajti 1, Zsubori 8, Virág 3, Lakatos 5, Varga S. 9/4, Varga F. Csere: Kiss (k), Molnár 2, Zerinváry 1, Gera 1, Felföldi, Kuba (k). Edző: Medgyes József. Kiállítás: 6, ill. 6 perc. Hétméteres: 7/4, ill. 4/3. Az eredmény alakulása, 3. p.: 3-1, 20.p.: 13-13, 26.p.: 13-17, 39.p.: 19-28. A Majsa csak az első húsz percben tudott lépést tartani a vendégekkel, akik fokozatosan növel­ték az előnyüket. A hetven gól is mu­tatja, hogy mindkét csapat hadilábon állt a védekezéssel, s a kapusok is igen gyenge napot fogtak ki. Ráadásul a majsaiak több emberelőnyös hely­zetet is elrontottak, majd a hajrában zsinórban három büntetőt elhibáz­tak. Ifjúsági e.: 31-17. _______ ____________ Tudósítóink jelentik ____________________ Ér tékes helyek a diákolimpián BIRKÓZÁS Nyolc fiú és nyolc leány csapat részvételével Budapesten rendezték meg a grundbirkózó diákolimpia or­szágos döntőjét. A kiskunfélegyházi Bankfalu Ált. Iskola fiúcsapata me­gyei győztesként és a területi döntő második helyezettjeként került a finá­léba, ahol az ötödik helyet szerezte meg. A döntőbeli eredményeik: - Siófok 6:3, -Hajdúnánás 5:4, -Pécs 4:5, -Abony 1:8. Edző: Rekedt Nagy Zol­tán. A lányoknál a helvéciai Fekete Er­dei Ált. Iskola együttese jutott me­gyénkből az országos döntőbe (edző: Illés Tibor), ahol nagy küzdelem után a 8. helyen végzett. Eredményeik: - Bp. Üllői úti Isk. 2:3, -Miskolc 1:4, - Pécs 2:3, -Püspökladány 2:3. CSELGÁNCS Junior diákolimpia, Ajka. A baja­iák eredményei, férfiak, 60 kg: 5. Gergity Roland (Bereczki M. Szki.), 73 kg: 4. Rudolf Tibor (III. Béla Gimn.), 81 kg: 5. Mikó László (Bányai J. Szki.), 100 kg: 5. Tillinkó Kristóf; nők, 48 kg: 2. Kálmánczhelyi Ildikó, 63 kg: 5. Sasfalvi Niké, 7. Balotai Zsu­zsanna, 78 kg: 2. Csikós Anikó (mind III. Béla Gimn.). Edző: Radics Attila. Ugyanezen a versenyen az Univer Hírős JSE eredményei, 55 kg: 3. Gyulai Áron, 66 kg: 5. Csillag István és Tóth Róbert, 73 kg: 3. Illés Zoltán. KARATE Ebben a tanévben kiokushyn sza­bályrendszerben rendezik a diák­olimpiát A fináléba Dunántúl, Kelet- Magyarország és Budapest (Pest me­gye) elődöntőiből lehet bejutni. A fő­városi selejtezőből az 1-4., a másik két területről az 1-6. helyezettek kerülnek a fináléba. Az elmúlt hét végén Mart­fűn rendezték a Kelet-magyarországi területi döntőt, ahonnan a Kalocsai SE versenyzői közül a következők jutot­tak az országos döntőbe: Bencsics Gábor (Dózsa Szki.), Csefkó Eszter, Szécsényi Szilvia, Zsubori László (Szent István Gimn.), Szőnyi Márkó, Gajai Tamás, Csizmadia Krisztián, Urbán Dominika (Eperföldi Ált. Isk.), Romsics Péter, Nagy Balázs, Sneider Martin, Sági Kitti (Belvárosi Ált. Isk.), Istella Lilla, Hódi Ramóna (Katolikus Ált. Isk.). Edzőjük: Szűcs Zsolt. A döntőre március 14-én Veszprémben kerül sor. ASZTALITENISZ NB I. A-csoportos női mérkőzés: Dobos Lakbér. Kecskeméti Spartacus- KSI 14:4. Győztesek: Márkus 4, Far­kas 3, Kunszt 3, Tápai 2, a Márkus- Kunszt és a Farkas-Tápai páros. A táb­lázat 3. és 4. helyezettjének mérkőzé­sén a vártnál simább hazai győzelem született. KOSÁRLABDA NB Il-es női mérkőzés: Kiskunfél­egyházi KC-Nyíregyházi TK 44-93 (17-23,15-21,2-32,10-17). KKC: Jäger 6, Laczkó 7/3, Hevér 8, Ábrahám 9/3, Pallagi 6. Csere: Pál 4, Bodai 2, Zugi 2. Edző: Nádasdi József. A bajnokságban élen álló nyírségi csa­pat a játék minden elemében felül­múlta félegyházi ellenfelét. NB Il-es férfimérkőzések: Do- maszék-Kiskunfélegyházi KC 118-100 (31-25,39-23, 26-23,22-29). KKC: Baukó 30/15, Simon 13/6, Vidéki 20, Varga 11, Kósa 6. Csere: Kiss 6, Máriás 6, Hegedűs 8, Vakulya, Tóth. Edző: Varga Imre. A táblázaton 2, helyen álló csapat otthonában nagy iramú, kosarakban gazdag találkozót vívtak a csapatok. A félegyháziak az első félidőben meglehetősen szellő- sen védekeztek, így a meglepetés el­maradt. Ezzel befejeződött az alap­szakasz, következik a rájátszás. Miklósi KékRókák-BC Csepel 95- 102 (28-26, 30-18, 20-16, 17-42). Kunszentmiklós, 100 néző. Vezette: Bagi, Szírt. Kunszentmiklós: Szigetfű 3, Sértő 23/9, Perszki 23/6, Brunner 4, Tóth P. 24. Csere: Tóth M. 12, Bak, Magyar 6, Horog, Kovács A. Edző: Pálinkó Gábor. A bajnokesélyes Cse­pel ellen bátran kezdtek a Rókák és hétpontos előnyt szerzett. Ezt követő­en felzárkóztak a vendégek, de a ne­gyed hajrája ismét a miklósiaké volt. A 2. felvonásban ötletesen és eredmé­nyesen játszott a hazai gárda és jelen­tős előnyre tett szert (58-44). A 3. etapban pontos játékának köszönhe­tően tovább nőtt a különbség a két csapat között (78-60). A 4. negyed­ben a vendégek mindent egy lapra fel­téve, egészpályás letámadásra tértek át, s nagyon keményen játszottak. Az addig minden érintést befújó játékve­zetők pedig megtorlatlanul hagyták a durvaságokat. A hazaiak teljesen megzavarodtak, sok labdát eladtak és a befejezések sem sikerültek. A vér­szemet kapott ellenfél az utolsó perc­ben beérte a miklósiakat, akik addig­ra teljesen elkészültek erejükkel. A hazaiak - a vereség ellenére - az idény legjobb meccsét játszották. Leány Országos Serdülő Kupa­selejtező, Debrecen. Baja-BEAC 48- 66, ld.: Facskó 14/3, Kiss 14, Kohl 11. Debrecen-Baja 97-22, ld: Kiss 10. Szol- nok-Baja 111-32, ld: Kiss 12. Végered­mény: 1. Szolnok 6,2. Debrecen 5, 3. BEAC 4,4. Bajai Bácska NKSE 3 pont. A Bácska nem jutott tovább. Ennek ellenére két megyebeli csapat érdekelt a március 27-28-i középdöntőben: a Baja Újvárosi DKSE és a Kecskeméti KC is egyenes ágon jutott be a követ­kező fordulóba. Megvédte bajnoki címét a Virgonc Fekete Kutya kosárcsapata. A bajai városi bajnokság rájátszásának dön­tőjében a Virgonc az utolsó két perc­ben nyolcpontos hátrányból fordított, végeredmény: Virgonc FK-MSE 62- 60. így az előző idényhez hasonlóan a 2003/04-ben is a zömében egykori neves helyi játékosokból verbuváló­dott Virgonc Fekete Kutya együttese nyerte el Baja amatőr bajnoki címét. RÖPLABDA NB Il-es női mérkőzés: Bács Tak Mélykút-Lágymányos 0:3 (-23, -19,-13). Mélykút: Csontos, Czeglédi, Hata- lóczky, Miskolczi, Deák, Narancsik. Csere: Weisz (liberó), Bényi, Rad- vánszki, Weis. Közel álltak a hazaiak az első szett megnyeréséhez, de a ru­tinosabb fővárosiak nemcsak a játsz­mát, hanem később az egész mérkő­zést is a maguk javára fordították. Ki­tűnt: Narancsik, Weisz. Junior ered­mény: 3:0 (10,19, 22). Országos leány gyermekbajnok­ság, elődöntő, 2. torna, Békéscsaba. Eredmények: Bács Tak Mélykút- Kalocsai SE 3:0, Szegedi DRE- Mélykút 1:3, Békéscsaba-Kalocsa 3:2, Kalocsa-Szeged 0:3, Mélykút- Békéscsaba 3:2. Végeredmény: 1. Bács Tak Mélykút, 2. Szeged, 3. Békéscsaba, 4. Kalocsa. A mélykúti csapat bejutott az országos döntőbe. TÁJFUTÁS Nemzetközi idénynyitó versenyt rendeztek a szlovéniai Lipicán, me­lyen hét ország 600 sportolója állt rajt­hoz. A megyebeliek eredményei, F 21 elit kategória, egyben Világ Kupa fu­tam: 4. Dénes Zoltán (Kalocsai SE) - a magyarok közül egyedül ő jutott az első tíz közé. F 21 B: 2. Kovács János, 6. Papp Attila (mindkettő KSE). N 14: 2. Oláh Renáta, F 12: 4. Lovas Gergő (mindkettő Kecskemét). N 35: 8. Dé­nes Ildikó (KSE). TEKE Szuper Liga női mérkőzés: Szanki Olajbányász-FTC 2:6 (2839- 2972 fa). Pontszerzők: Fehér Béláné 490, Rávai Imréné 489 fa. Ifjúsági eredmény: 0:4 (872-994). NB Il-es férfimérkőzések: PMSE Antenna Hungária-Köszolg SC Kis­kunhalas 2:6 (2570-2580 fa). Psz.: Fehér B. 450, Kállai Z. 438, Kecskés M. 436, Tóth B. R. 436 fa. Szanki Olajbányász-Nádújfalu 2:6 (2438-2496 fa). Psz.: Kardos B. 422, Sipos J. 420 fa. VÍZILABDA Leány ifjúsági bajnoki forduló, Bp.: Solárker Villanó Fókák Kecske- mét-Angyalföldi Sí 8-6, gd.: Görög 3, Kovács 2, Tóth M. 2, Virágh Bq. 1. Dunaújváros-Villanó F. 14-6. Kecske­mét: Galisz - Kovács O., Tóth B. 1, Tö­rök 2, Hajdú 1, Tóth M. 1, Virágh Bo„ Hüse 1, K. Varga N„ T. Varga N„ Kutasi (k). Edző: Valkay Ferenc. Országos gyermek bajnokság: Solárker Villanó Fókák Kecskemét- UTE 8-8. Villanó F.: Golovics - Keresz­tes F. 1, Jenei 3, Puhr 2, Gyenes, Hartman 1, Berente 1, Heródek, Varga 1. Edző: Kovács Róbert. Országos serdülő bajnokság: Vil­lanó Fókák-UTE 5-16. Gd.: Keresztes F. 2, Bogdán, Krajner, Jenei 1-1. BOWLING Hajrájához érkezett az ifjúsági csapatbajnokság. Hét végén Székes­fehérvárott 8 budapesti és 6 vidéki gárda mérkőzött a helyezésekért. A 7. helyen álló kecskeméti csapat meg­lepetésre bravúros győzelmeket ara­tott. Nagy Krisztián révén egyéniben még egy ezüstérmet is begyűjtötték. A forduló végeredménye, csapat: 1. Agrikon Kecskeméti BSE 1750 fa (az eddigi legjobb eredményük), az együttes tagjai: Juhász Hella 550 fa, Takács Tamás 555 fa, Nagy Krisztián 645 fa. Csapatvezető: Grosán Pál, 2. Bp. Mammut 1708 fa, 3. Csepel 1698 fa. Ha az áprilisi, következő for­dulóban is jól szerepelnek, a kecskeméti lehet a legjobb vidéki csapat. LÖVÉSZET A Magyar Honvédség szerve­zésében 3. alkalommal rendezték hét végén Budapesten az amatőr kis­kaliberű pisztoly lőbajnokságot, me­lyen jól szerepeltek a kecskeméti 59. Szentgyörgyi Dezső Repülőbázis katonái. Eredményeik, egyéniben: 1. Nagy Mátyás százados, 2. Farkas Ro­land szakaszvezető, 4. Fodor Sándor nyá. százados. Csapatban: 1. az 59. Szentgyörgyi D. R. A-csapata (László István nyá. alezredes, Nagy Mátyás, Farkas Roland), 4. az 59 Szentgyörgyi D. R. B-csapata (Fodor Sándor, Tóth Antal nyá. zászlós, Banka János nyá. főtörzsőrmester). LABDARÚGÁS Megyei III. osztály, Déli-cso­port, 12. forduló: Rém-Bácsalmás 0­2, Dávod-Gara 0-4, Felsőszentiván- Tataháza 1-1, Csávoly-Katymár 2-2. A Kisszállás-Hercegszántó mérkő­zés a 22. percben 1-0-ás állásnál fél­beszakadt. Élmezőny: 1. Katymár (30-10) 25, 2. Gara (32-13) 25, 3. Bácsalmás 24. KECSKEMÉT VÁROSI BAJNOKSÁG VÉGEREDMÉNYE 1. Barátok közt 12 11 _ 1 85-23 33 2. Töpszli 12 10 1 1 53-23 31 3. Csavargáz Bt 12 8 1 3 62-37 25 4. Örökifjak 12 7 3 2 57-31 24 5. Club Átrium 12 7 2 3 47-30 23 6. VSE 12 7­5 43-32 21 7. Modul 12 Ä 1 5 49-45 19 8. Hírösép 12 5­7 39-58 15 9. Pólyák Parkett 12 4 1 III 41-76 13 10. Napsugár 12 3 2 7 30-43 11 11. Esély 12 3 _ 9 39-52 9 12. Lupo 12 1­11 33-60 3 13. Kőgaléria 12 1 11 24-92 t Hercegszántói terembajnokság, 17. forduló: Sördögök-Los Partizanos 6-8, Latabár-Görcsoldók 0-7, Don Giovanni-Sördögök 8-4, Pusztítók-Jó- zsi bá 2-3. A jakabszállási terembajnokság végeredménye: 1. Bulls, 2. Küklopsz, 3. Monostor, 4. Knorr, 5. Stressz, 6. Jim Beam, 7. Iskola, 8. Magic, 9. Re- bulls, 10., Lux, 11. Kunszállás, 12. Szerviz, 13. Csellengők, 14. Alfa 94, 15. Rapid, 16. Matkó, 17. Tűzoltó SC, 18. Birizdó, 19. Jóbarát. A Jakab- szállás a bajnokságban versenyen kí­vül indult. A legjobb góllövő: Zsigó Jó­zsef (Rebulls), a legjobb kapus: Frics­ka Ákos (Bulls), a legjobb mezőnyjá­tékos: Torbavecz József (Iskola), a leg­sportszerűbb csapat: a Rebulls. Soltvadkerten rendezték a VII. Fá­bián Dezső teremlabdarúgó emléktor­nát. Végeredmény: 1. Bokafogó FC, 2. MO-FA KÉR, 3. Takarékszövetkezet, 4. Akasztó, 5. Variens, 6. Fannygold. A legjobb kapus: Lehoczki Imre (MO­FA), a legjobb mezőnyjátékos: Dubai Nándőr (Akasztó), a gólkirály: Hor­váth András (Variens) lett. A soltvadkerti teremlabdarúgó tornán győztes Bokafogó FC csapata, felső sor (balról): Gyuricza Zsolt, Hadfi Zoltán, Tóth István, Torgyik Zsolt, Kállay Tamás, Opauszki László. Alsó sor: lehoczki Gábor, Katzenbach József, Gyuricza József, Szedmáki János. ■