Petőfi Népe, 2004. március (59. évfolyam, 51-76. szám)

2004-03-23 / 69. szám

2004. Március 23., kedd Petőfi Népe - 11. oldal SPORT ~W~ MEGYE II. DÉLI £ »0RT A második félidőben feltámadt a Fájsz FAJSZ­ÉRSEKCSANÁD 2-2 (0-2) Bátya, 130 néző. Vezette: Kriván (Piukovics, Hegyi). Fájsz: Virág - Kupusz, Pörzse, Bittmann, Mihalik I„ Berta (Kovács 1.), Ta- nyó B„ Szász, Veres, Sza­bó, Tanyó P. Edző: Gyu- ricza János. Érsekcsanád: Kazinczi N. - Kiss, Kenyeres T., Agócs G„ Kenyeres B., Gyurkity, Kazinczi Z„ Bor, Pencz, Török, Taba. Edző: Koszorús János. Gólszerző: Veres, Tanyó B„ ill. Török, Kazinczi Z. Sárga lap: Kupusz, Berta, Ta­nyó P. Kitűnt: Pörzse, Szász, Szabó, ill. Kazinczi Z., Török, Pencz. Az első félidő 27. percében Tö­rök találatával a vendégek szerez­tek vezetést, majd a 42.-ben Kazinczi Z. - faképnél hagyva a hazai védelmet - növelte az Ersek- csanád előnyét. A 44. percben is­mét Kazinczi Z. elé került a labda, de ezúttal hibázott. A második fél­időben egy sokkal támadóbb szemléletű Fájsz lépett pályára. Ennek eredményeképpen a 72. percben Veres csökkentette a ven­dégek előnyét (1-2), majd a 84. percben az ifjú Tanyó Bálint egy kipattanó labdát küldött a hálóba, s megmentett egy pontot (2-2). Vé­gül is igazságos döntetlen szüle­tett. Ifjúsági eredmény: 1-1. Tudó­sító: Illés Péter. BÁTMONOSTOR-SZEREMLE 1-2 (0-0) Bátmonostor: Tamási - Grécs, , Gajári (Rohonczy), Szlavikovics, Kremniczki, Imre, Foki, Balázsics (Till) Kővári, Kertész, Bodovics (Dömötör). Edző: Mazug István. Szeremle: Holka - Török, Lengyel, Varga (Nagy), Farkas (Nagy), Eber, Tokody, Tóth (Barna), Hegyi, Gyön­gyös, Diósi (Soós). Edző: Barna Zoltán. Gólszerző: Bodo­vics, ill. Török, Gyön­gyös. Kiállítva: Krem­niczki (55. p.). A győzelmet jobban akaró ven­dégcsapat csupaszív játékkal meg­érdemelten győzött az alsóházi rangadón. Ifjúsági eredmény: 8-1. Tudósító: Melnik János. KISKUNHALASI SPARTACUS- BÁCSBOKOD 2-2 (2-2) Kiskunhalas, 50 néző. Vezette: Patyi Z. (Kohajda Á., Tóth R.). Kiskunhalasi Sp.: Cs. Kovács - Ficsor, Petrohán (Suba), Mo- ravecz, Paor, Ábrahám, Erdélyi (Paprika), Szűcs (Csete), Szarvas, Valkai, Berki. Edző: Kis Péter. Bácsbokod: Szöllősi - Tóth, Kreszló, Papp, Pintér, Nagy, Han­gya, Kürtös, Merkler (Pauk), Mor­vái, Hercz (Máder). Edző: Bará- kovics István. Gólszerző: Berki, Erdélyi, ill. Kürtös 2. Sárga lap: Szűcs, ill. Merkler, Tóth, Papp. Kitűnt: Paor, Szarvas, ill. Han­gya, Kürtös. Egyenlő erők küzdelmét hozta a közepes színvonalú találkozó, melyen igazságos eredmény szüle­tett. Ifjúsági eredmény: 0-0. Tudó­sító: Kuhn Róbert. SZAKMÁR-KUNBAJA 4-0 (1-0) Szakmár, 150 néző. Vezette: Hor­váth F. (Süveggyártó, Tóth S.). Szakmár: Igaz - Tóth Cs., Laka­tos B., Lakatos M„ Répási (Tóth K. II.), Tóth K. I., Romsics, Dobler, Szalontai (Tóth M.), Tóth Z. (Iván), Sontra (Szitár). Edző: Pin­tér Tamás. Kunbaja: Szőke (Zámbó) - Si­mon, Kiss, Páhor (Berghoffer), Ha­lász, Hajdú, Kiss, Wettstein, Varga, Szalai, Párczen. Edző: Gálfi Imre. Gólszerző: Tóth Z. 2, Répási, Romsics. Sárga lap: Mádi, ill. Varga. Kitűnt: Romsics, Dobler, Mádi, Tóth Z„ ill. Hajdú, Párczen. Ifjúsági eredmény: 1-0. Tudósí­tó: Tóth Jenő. HAJÓS-VASKÚT 0-1 (0-1) Hajós, 100 néző. Vezette: Harsányi (Nagy, Prikidánovics). Hajós: Szabó - Gyurászovics, Stoffer (Rácz), Ruff, Huber, Hepp, Szeitz Cs., Follárdt (Scherer), Pes­ti, Gyöngy, Nádasdi (Pechtinger). Edző: Ginál Gábor. Vaskút: Péter - Bocz (Vörös), Takács, Csőzik Zs., Csőzik I., Rebenszki (Hegedűs), Tamasi, Kiss T„ Szabó, Németh, Schmiz (Császár). Edző: Kurucz János. Gólszerző: Schmiz 1. Sárga lap: Ruff, Hepp, ill. Tamasi, Németh. Kitűnt: senki, ill. Tamasi, Né­meth. A Vaskút egyetlen támadásából, egy szerencsés góllal szerezte meg a győzelmet. A mindent eldöntő találatot megelőzően a hazaiak vé­dője, Stoffer végig rajta volt a gól­lövő Schmizen és szerelni is tudta volna. A 16-oson belülre érve azonban Stoffer combizma elsza­kadt, Schmiz pedig szinte besétált a kapuba a labdával. Ettől eltekint­ve a hazaiaknak meg kellett volna nyerniük a találkozót, de elpus­kázták a kínálkozó lehetőségeket. A jelenlegi hajósi gárda a település Y' m labdarúgó múltjához méltatlan já­tékot produkált. Ahhoz, hogy a ter­vek szerint legalább a középme­zőnyben végezzenek, a jövőben minden pályára lépőnek sokkal többet kellene nyújtania. Ifjúsági eredmény: 0-2. Tudósí­tó: Rendes János. BÁCSBORSÓD­DUNASZENTBENEDEK 2-0 (1-0) Bácsborsód, 150 néző. Vezette: Koch E. (Szitarity S., Gyetvai L.). Bácsborsód: Farkas A. - Török, Bognár (Balázs), Várnai, Győré, Zavaros (Csúcs), Veverka, Mojzes, Grósz (Kiss S.), Fekete, Héhn (Banász). Edző: Illés Antal. Dunaszentbenedek: Karkus - Gyüre, Búzái, Kocsis, Illés, Kovács L„ Pákolicz, Kerekes, Dömötör, Balaton, Varga T. Edző: Kovács László. Gólszerző: Veverka. Kitűnt: Fekete G„ Győré, Csúcs, Veverka, ill. senki. A rendkívül alacsony színvona­lú mérkőzésen a hazai csapat csak annyit „adott ki” magából, ameny- nyi feltétlenül szükséges volt a a három pont megszerzéséhez. Er­ről a mérkőzésről a hazai örömön túlmenően mást nem érdemes megemlíteni. Ifjúsági eredmény: 1-0. Tudósí­tó: Csontos János. BAJASZENTISTVÁN­NAGYBARACSKA 1-1 (1-0) Baja, 100 néző. Vezette: Kőrös J. (Kriván P„ Hegyi T). Bajaszentistván: Székely - Csá­szár, Kovács, Ercsényi, Káli (Ra­dies), Váits, Szólik, Farkas T, Ács (Szatmári), Marosovity, Goretich. Edző: Vanó Sándor. Nagybaracska: Mikolás - Iko- tity, Rádóczi, Papp, Puskás, Tóth, Bárth, Rácz (Gohér), Margit, Gú­nya, Király F. Edző: Kernya Tibor. Gólszerző: Váits, ill. Király F. A tartalékosán pályára lépő ha­zai csapat már a 3. percben cseré­re kényszerült, amikor az egyenet­len pályán Ács egy kisebb gödörbe lépett. Mint később kiderült, boka­csontrepedést és bokaszalagsé- rülést szenvedett. A 18. percben aztán Szatmári, Farkas, Váits össz- játék nyomán utóbbi lőtt Mikolás hálójába, 1-0! A hazai találatot kö­vetően meddő mezőnyharc folyt a pályán, a kapukat egyik csapat sem veszélyeztette. A félidő utolsó percében a labda megszerzéséért folytatott csatában a hazaiak jól játszó védője, Káli nagyot esett, s a földön fekve többször is elájult. A mentők kiérkezését követően, 45 perc múlva (!) folytatódott a játék. A második játékrészt végigtámad­ták a vendégek, a hazaiak szinte kedveszegetten védekeztek. A 73. percben Király F. a gólvonalról mentett, a 80. percben pedig Rácz leshelyzetben lőtt a kapuba. Az utolsó percben aztán egyenlítettek a baracskaiak: egy súlyos védelmi hibát követően Bárth szögletét Ki­rály F. senkitől sem zavartatva az ötösről bólintott a hálóba, 1-1! A mérkőzés egészét tekintve - az időnként orkánerejű szélben - reális eredmény született. Sárga lap: Kovács, Marosovity, Szatmári, Radies, ill. Papp. Kitűnt: Káli, Goretich, Farkas T., ill. Puskás, Király F., Margit, Gúnya. Ifjúsági eredmény: 2-0. Tudósí­tó: Vanó Sándor. SÜKÖSD-KELEBLA 2-2 (1-0) Sükösd, 200 néző. Vezette: Agócs (Narancsik, Szécsényi). Sükösd: Nagy E. - Molnár, Marusa, Kutyka, Halász, Mióko- vics (Pál), Papp (Zsikó), Matity, Szabados, Székely (Evanics), Ta­más. Edző: Lógó János. Kelebia: Kollár - Rencsár, Gé­mes, Antal, Bögre (Szemes), Kol­lár, Szabó, Andróczki, Duties (Ru­dies, Molnár), Tartott (Csaman- gó), Ürmös. Edző: Kószó László. Gólszerző: Marusa, Szabados, illetve Marusa (öngól), Szabó. Sárga lap: Matity, Kollár, And­róczki. Ifjúsági eredmény: 2-0. Tudósí- tó: Lógó János._______________p Több mint száz sérült Róma Több mint száz sérültje van a vasárnap este félbeszakadt La- zio-Roma olasz bajnoki labdarú­gó-mérkőzést övező rendbontás­sorozatnak. A dpa 174, míg az AFP167 sebesültről tud. A német és a francia hírügynökség is ar­ról számolt be, hogy 15 személyt vettek őrizetbe és további 23 el­len adtak ki letartóztatási paran­csot. A mérkőzés félbeszakításá­ról Adriano Galliani, az Olasz Labdarúgó Liga elnöke döntött, miután a veszélyes helyzetben a futballisták nem akarták folytat­ni a találkozót. A totó +l-es meccse is a római városi rangadó volt eredetileg, amit így töröltek, s helyébe az el­ső pótmérkőzés, az Empoli- Sampdoria (1-1 x) lépett. A 12. héten telitalálatig szelvény nem akadt. Az egy darab 13-as 8.719.488 forintot ér. A 12-esekre 68.828, a 11-esekre 4313, a Ki­esekre 911 forintot fizetnek. ■ _________Hírek_________ ÚJ VEZETŐEDZŐ. Az október 7-én szakmai igazgatónak kinevezett Bo- zsik Péter helyett tegnaptól vezető­edzőként Tóth Bálint irányítja a 12 csapatos Arany Ászok Ligában 19 forduló után utolsó előtti Lombard FC Haladást. A szombathelyi a tize­dik edzőváltás az élvonalban ebben az idényben, a Lombardnál har­madszor változtatnak. VÍVÁS. Ezüstérmes lett a vancouveri Világkupa-versenyen, ezzel kihar­colta a részvételt az athéni olimpián a magyar férfi párbajtőr-válogatott. MA. Asztalitenisz Klubcsapatok Szuperligája - helyosztók, visszavá­gók, férfiak, a 7. helyért: Innsbruck- Kecskeméti Trans-Logistic Sparta­cus, Innsbruck, 17 óra. Labdarúgó Bajnokok Ligája - negyeddöntő, 1. mérkőzések: AC Milan-Deportivo La Coruna, Porto-Lyon, 20.45. ■ Alaposan visszavágtak Kézilabda NB I/B-s női mérkőzés: Kiskun- halasi NKSE - Gyulai KC 38-15 (21-5). Kiskunhalas, 400 néző. Vezette: Pech, Vágvölgyi. KNKSE: Vörös - Matetits 6, Zámbó 1, Gönczöl 7/3, Szűcs 8/1, Ruskó 2, Bodóczky 1. Csere: Veres (kapus), Schmidt 5, Baross 1, Valovics 2, Forgács 3, Veimpert 2. Edző: Zsiga Gyula. Hétméteresek: 4/4, ill. 1/0. Ki­állítások: 4, ill. 6 perc. Az ered­mény alakulása: 8.p.: 8-1, 21.p.: 16-3, 26.p.: 18-5, 39.p.: 25-6, 45.p.: 29-12, 55.p. 34-14. A halasi lányok esélyt sem ad­tak ellenfelüknek, már a találko­zó elején látszódott, hogy itt csak hazai győzelem születhet. Ezúttal is remekül összeállt a Ruskó, Szűcs, Schmidt, Zámbó nevével 'fémjelzett védelem, és rendre há­rította a lövéseket az ezúttal is ki­emelkedő teljesítményt nyújtó - az első félidőben öt gólt, 42 perc alatt mindössze hét gólt kapó - Vörös Henrietta kapus is. A KNKSE góljainak nagy részét in­dításból dobta. A második félidő közepére, a folyamatos cserék miatt, egy kissé visszaesett a ha­lasiak lendülete, azonban a talál­kozó hajrájára ismét beindult a gépezet és folyamatosan növelte az előnyét a KNKSE. Alaposan visszavágtak az őszi gyulai vere­ségért. Kitűnt: Vörös, Szűcs, Gön­czöl, Matetits, Schmidt, Ruskó, ill. Valaczkai 6, Mahler 4. ■ Tudósítóink jelentik KOSÁRLABDA Szombaton az Univer KSE korosz­tályos ifjúsági fiú csapata 92-80-ra le­győzte a BLF-Palota együttesét, így va­sárnap a ZTE ellen az 5. helyért játsz­hatott a debreceni országos ifjúsági kupán. Ezen a találkozón a ZTE győ­zött (74-59), így az Univer KSE a 6. he­lyen zárt. A végeredmény: 1. Debrece­ni Sportiskola, 2. Falco KC, 3. Kapos­vár, 4. Diana SE, 5. ZTE, 6. Univer KSE, 7. BLF-Palota, 8. PVSK. A tornán megválasztották minden csapat leg­jobb játékosát. A kecskemétiek közül Csabai Ádám érdemelte ki ezt a címet. Fiú Országos Kadett Bajnokság selejtező, ni. csoport (Salgótarján): Végeredmény: 1. Szolnoki VSI 6 pont, 2. 12 Karátos Iskola 5, 3. Salgótarjáni Fekete Sasok 4,4. Univer KSE/B 3. V. csoport (Nyíregyháza): Végeredmény: 1. Univer KSE/A 6 pont, 2. Debreceni Sl/A Vadkakas 5, 3. Malév Budapest AHC 4, 4. Nyíregyházi KK Nyírsuli 3. VIII. csoport (Budapest): Végered­mény: 1. Bajai KK 6 pont, 2. Kőbányai Darazsak 5,3. Kanizsa KK 4,4. Sopro­ni Tigrisek/B 3. Megyebeli csapataink közül a Bajai KK és az Univer KSE be­jutott az április 3-4-i középdöntőbe. Leány Országos Kadett Bajnok­ság selejtező. M-csoport (Debrecen). Végeredmény: 1. BSE/A 6, 2. Baja Új­városi DKSE 5, 3. Szolnoki MÁV Coop 4,4. Debreceni Sí 3. P-csoport (Nyíregyháza): Végered­mény: 1. Török Fóris Törekvés SE 5 pont, 2. Nyíregyházi FSE 5,3. Szolno­ki MÁV Coop 5, 4. Bajai Bácska 3. A két Sugovica-parti gárda közül a Baja Újvárosi DKSE bejutott az április 3-4-i középdöntőbe. Fiú Országos Serdülő Kupa selej­tező, 3. csoport (Tiszaújváros). Vég­eredmény: 1. Debreceni Sí Vadka­kasok 6 pont, 2. Tiszaújváros Phoenix 5, 3. Kiss Lenke KS 4, 4. Bajai KK 3. A Sugovica-parti gárda kiesett. 5. cso­port (Göd): Végeredmény: 1. Univer KSE/B 6 pont, 2. Debreceni SI/B Egye­tem 5, 3. MEAFC 4, 4. Göd 3. 7. cso­port (Miskolc). Végeredmény: 1. Kő­bányai Darazsak 6 pont, 2. Szolnoki VSI 5,3. Univer KSE/A 4,4. MEAFC 3. Leány Országos Serdülő Kupa se­lejtező. P-csoport (Debrecen). Vég­eredmény: 1. Szolnoki MÁV Coop 6, 2. Debreceni Sí 5, 3. BEAC Újbuda 4, 4. Bajai Bácska NKSE 3. A Bácska nem jutott be a középdöntőbe. _______■ AP RÜ nn RÉGISÉG 8 Barokk nagytálaló, vitrin, bieder nagyszek­rény eladó: 160 E Ft/db. 30/9440-642. *482386* VENNÉK régi órákat, csüngés majolikás lám­pákat fehér vagy színes burákkal és egyéb ré­giségeket. Érd.: 76/499-511. *483927* a Akáccsemete eladó: 6-8 Ft/db áron. 53/310-789, esti órákban. •482079* BÓCSÁN 5 ha szőlő eladó. T.: 30/9584-519 *479213* AMMONIUM NITRÁT 34,4%-os eladó. Érd.: 06-77/582-606; 30/9685-348. .„m. RENDEZVÉNY a Igényesnek is megfelelő barokk stílusú asztal + 4 szék eladó vagy cserélhető szemes takarmányra vagy állatokra. 30/323-6726. *482565* SZÁMÍTÁSTECHNIKA LAPTOP P2-P4 eladó. 20/9563-419. *482523* SZOLGÁLTATÁS HA EDDIG eldobta nyomtatója kifogyott tinta­patronját, ezután ne tegye, mert az újratölt­hető! 1 db töltőkészlettel 4x többet nyomtat­hat, mint eddig! Üzlet: Kecskemét, Tesco áru­ház. *482078* HŐSZIGETELÉS és gépi vakolás: 20/335- 8223. •482633* KÁRPITOZÁS 3-4 nap alatt: 06-20/227-85- 02. •474774* REDŐNY-RELUXA-SZALAGFÜGGÖNY-HAR- M0NIKAAJTÓ 80%-os áron: 76/475-485, 70/248-0727. *482250* VÁLLALKOZÁS ÉRTÉKCSÖKKENTETT, jól eladható termékek forgalmazásához üzlettársakat keresünk a megye városaiból, településeiről. T.: 06- 70/332-95-81 •482394* VEGYES 8 Fiatal pár idős nénivel v. bácsival eltartási szerződést kötne Hunyadivárosban. 30/427- 2090. *482460* TENYÉSZKOSOK eladók. Állatgondozót tanyára felveszek. T.: 30/9589-119 *481968* VASGYÜJTŐK! Összegyűjtött vashulladékot magas áron felvásárolok. 30/471-40-47. *482366* MEZŐGAZDASÁG AGRIA vetőméretű burgonya és petrezselyem­gyökér eladó. 06-30/35-85-676. *482107* CSERESZNYEOLTVÁNY származási bizonyít­vánnyal, 500 db Margit-fajta eladó. 06- 20/3659-055. •482580* CSERSZEGI fűszeres. Kékfrankos minősített szőlővessző eladó. Érdeklődni lehet: 20/31- 58-860. •482419* DESIRÉE vetőburgonya eladó. Érdeklődni lehet: 20/9983-617. *482397* «Diófarönk 3 m3 eladó. Érdeklődni lehet: 06-30/3802-981. •483242* * Erdőtelepítők! Kocsányos tölgy- és akác­csemeték eladók. Tel: 30/2318-159 •482646* «Érett marhatrágya helybe szállítva eladó. 30/63-59-835. *481862* ÉRETT szarvasmarhatrágya és cukorgyári mésziszap eladó. Szállítás megoldható. Ér­deklődni: Kiss Csaba, 06-30/23-95-197. *469558* KÉKFRANKOS, Cabernet, Sauvignon gy. vesz- sző, Cserszegi gombás vessző: 30/430-35- 40. •482432* 8 Körbálás fűszéna, 303-as önjáró fűkasza eladó. 30/9284-601. •482549* KUKORICA 4150, árpa 4400 FL 20/593- 5619. *482140* MŰTRÁGYA 3600 Ft/q-tól eladó. Érd.: 76/704-171; 30/20-66-457. •482299* «Nagy körbálás szalma eladó. 30/2702- 794 *482089* SZŐLŐKIFÚVÁST vállalok. Érdeklődni lehet: 30/9584-519 *479206* SZŐLŐTELEPÍTŐK! Pályázatkészítők! Gyökeres szőlővesszők nagy választékban, tavaszi-őszi telepítésre megrendelhetők! 06-30/3-007- 733; 06-30/3-306-869. •471725* TISZTÍTOTT köles eladó. Érd.: 76/555-150; 30/9-432-422. *482637* UT-1 Desirée vetőburgonya, kis frakciós eladó. 78/368-804, 20/3179-828. •482159* 8 58 ha ártéri erdő eladó. 30/9953-474. •482374* Értesítés pályázati határidő módosításáról Értesítjük ügyfeleinket, hogy a Bács-Kiskun Megyei Munkaügyi Központ által meghirdetett „Megváltozott munkaképességű személyek fog­lalkoztatását elősegítő munkahelyteremtő be­ruházás, felújítás, illetve tárgyi eszköz bővítés támogatása” megnevezésű pályázat benyújtási határideje technikai okok miatt megváltozott. A módosítás szerint egy pályázati forduló kerül meghirdetésre, melynek postára adási határideje: 2004. április 23. A pályázati felhívás egyéb részei változatlanul maradnak. A módosított pályázati felhívás és adatlap letölthető a Bács-Kiskun Megyei Munkaügyi Központ hon­lapjáról (http: //www.bacsmmk.hu). 0 •* \ Bács-Kiskun Megyei Munkaügyi Központ * jÄ l Munkaerőpiaci Programok ÁÍfsz ' és Elemzések Osztálya 6000 Kecskemét, Balaton u. 24. Tel: 76/320-266 http: H www.bacsmmk.hu e mail: mkozp@maildatanet.hu