Petőfi Népe, 2004. március (59. évfolyam, 51-76. szám)

2004-03-09 / 58. szám

10. oldal - Petőfi Népe LABDARÚGÁS 2004. Március 9., kedd %*'H HEIBL ISOLIERTECHNIK MEGYE II. ÉSZAK Három pontot rabolt a Helvécia LADÁNYBENE-HELVÉCIA 1-2 (0-2) Ladánybene, 50 néző. Vezette: Kovács I. (Ézsiás, Hegedűs). Ladánybene: Lénárt A. - Dóka, Ferenczi, Lénárt I., Varga F„ Gaál (Virág A.), Varga I., Virág Cs., Huszák, Szilveszter (Csilics), Szombati. Edző: Virág András, Helvécia: Hajdú - Orbán, Török, Seres, Komonyi, Kovács, Nagy (Tímár), Bátori (Sánta), ifj. Mata, (Liptai), Dobozi, Ország (Pető). Edző: Mata József. Gólszerző: Virág Cs. ill. Bátori, Orbán. Sárgalap: Ország. Kitűnt: Ferenczi, Dóka, Virág Cs. Huszárik ill. Dobozi, Török, Orbán, Kovács A. A tavasz közeledtét semmi sem jelzi jobban mint az, hogy elkezdődtek a labdarúgóbajnokságok, Bár tegnap Tél tábornok sűrű havazással köszöntötte a nőket, a hétvégi fordulóban sok helyen, így La- dánybenén is napsütésben játszhattak a csapatok. A szurkolók azonban minden bizonnyal a forralt bort választották inkább, mint a hideg sört szomjol­tónak. Gyászszünettel kezdődött a mérkőzés. A közel­múltban elhunyt Fehér Miklós válogatott labdarú­góra emlékeztek a csapatok. Az első komolyabb lövést Komonyi eresztette meg a hatodik percben, a labda azonban a kapu fölött hagyta el a játékte­ret. Csaknem tíz percet kellett várni a következő helyzetre, amiből gólt is szereztek a vendégek. Se­res a jobb oldalról végzett el szabadrúgást. Lövé­se jól szállt be, Lénárt kapus bátortalanul mozdult ki, Bátori ott termett és testével a hálóba kotorta a labdát, 0-1. A 19. percben Varga I. is a jobb oldal­ról rúghatott szabadrúgást. Virág Cs. fejére vará­zsolta a labdát, ahonnan a bal alsó sarokba felé tartott. Hajdú csak másodszorra tudta megkapa­rintani a játékszert. A 28. percben Mata a bal ol­dalról remek labdát adott be, Orbán fejéről csak centiméterekkel ment fölé a labda. A másik olda­lon Varga I. lövésébe az egyik védő beleért, így szöglet lett belőle. Pontosan fél óra telt el a talál­kozóból, mikor Mata mintegy 25 méterről lövésre szánta el magát. Lénárt azonban az alapvonalon túlra tudta tolni a labdát. A berúgott szögletet a kapus pontosan Török fejére ütötte, aki három méterről nem tudta eltalálni a kaput. A 40. perc­ben Mata szintén a bal oldalról lőtte be a labdát, ami átszállt a védők feje fölött. Orbán teljesen tisztán kapta, így nem volt nehéz dolga a hálóba helyeznie, 0-2, A gól után nem sokkal Virág Cs, húsz méterről lőtt, Hajdú a kapu fölé tolta a lab­dát. Szöglet után az egyik védő a tizenhatoson be­lül kézzel ért a labdához, amiért a játékvezető ti­zenegyest adott. Huszák futott neki a labdának és ballal a kapu fölé durrantott. A második félidő hazai góllal kezdődött. Virág Cs. 25 méterről lőtt a bal felső sarokba, 1-2. Az 54. percben Varga I. adott be szögletet. Hajdú nem mozdult ki a labdára, ezért Huszák kapura fejelhe­tett. A gólvonalon álló Nagy reflexszerűen, sarokkal rúgta ki a labdát. A 70. percben Bátori a 16-oson be­lül teljesen tisztán lőhetett kapura, de Lénártról ki­pattant a labda. Nem sokkal később Pető előtt adó­dott hasonló helyzet, de ő sem tudott élni a lehető­séggel. Ezúttal is hárított a kapus, A 74. percben Se­res jobbról rúgott be szögletet. Az egyik védő fejé­ről a kapu felé szállt a labda, amit Lénárt csak má­sodszorra tudott megfogni. A 80. percben Varga 1. szabadrúgása a kapufán csattant, a kipattanó labdát elügyetlenkedték a hazaiak. Nem sokkal később Vi­rág Cs. a bal oldalról hasonló helyzetben szintén a kapufát találta el. Ellentétes félidőt láthattak a nézők. Ez azt is je­lenti, hogy két egyenrangú ellenfél küzdött egy­mással. Addig, míg az első játékrészben a vendé­gek játszottak jobban, a második félidőben a haz­aiak előtt adódott több lehetőség. Amennyiben az első félidő végén értékesítik a büntetőt, akkor akár otthon is tudták volna tartani a három pontot. Ez nem sikerült. A látottak alapján a döntetlen igazsá­gosabb lett volna. Virág András: - Az első félidei hiányosságain­S kat a második játékrészben nem tudtuk pótolni. A második negy­venöt perei játékunkkal a döntet­lenre rászolgál­Mata József: ­Ezt a győzelmet sunknak, illetve azok most szüle­tett fiainak ajánljuk fel. Török Ta­más Máté, és Pető János Barnabás fiának. SZ1NTIRMAY TAMÁS furmaenyac MEGYEI I, OSZTÁLYÚ LflBDflRUGO-BAJNOKSAG Vendégsiker a bácskai rangadón JÁNOSHALMA­NEMESNÁDUDVAR 1-3 (0-2) Jánoshalma, 150 néző. Vezette: Tóth I. (Vén, Tamás). Jánoshalma: Varga - Ádám, Mizser, Németh (Csernók), Bálint, Sánta, Kiss K„ Huszár (Kolonics), Zámbó (Berkó), Szabó, Tóth. Edző: Gieszinger Ferenc. Nemesnádudvar: Szabados - Barta, Czvetnics, Mezőfi, Schindler E., Schindler Z. (Knapig), Simon, Szilágyi, Pesti (Kardos), Grúber, Ga­zsi (Kiss), Edző: Hayerbacher Fe­renc. Gólszerző: Huszár, illetve Pesti 2, Grúber. Kitűnt: senki, illetve Schindler E„ Pesti, Grúber. Sárga lap: Czvetnics, Schindler E„ Gazsi, Pesti, Ádám, Zámbó, Kolonics. Ifjúsági eredmény: 0-0. KEREKEGYHÁZA- T1SZ A KECSKE 2-0 (1-0) Kerekegyháza, 300 néző. Vezette: Lencsés (Szűcs, Farkas). Kerekegyháza: Fekete ■ Kecske­méti, András, Duzmath, Kulman, Bányai, Fejes, Baracskai (Trepák), Hugyecz Gy„ Lantos, Hugyecz R, Edző: Bozsó György. Tiszakécske: Kocsis • Kriss, Bagi, Makra T. (Tóth), Pálinkás, Lendvai, Járfás, Ézsiás, Makra P„ Gazdag, Tö­rök. Edző: Ézsiás Gábor. Gólszerző: András, Duzmath. Kitűnt: Fekete, András, Kulman, Lantos, Hugyecz Gy., Hugyecz R„ il­letve Ézsiás, Makra P, Török, Járfás, Sárga lap: Kulman, Bányai, Lan­tos, Kriss, Pálinkás, Ézsiás. Kiállítva: Lendvai (85. perc), Bagi (86. perc). Bozsó György: - Az akarat gondol­kodással és taktikával hasznosítható. Ha ezt elérjük, jók lehetünk. Ézsiás Gábor: - Nagyon kinyíl­tunk, s a hazaiak ezt jól kihasznál­ták. Ifjúsági eredmény: 2-4. szabadszAllAs­KALOCSA 14 (0-3) Szabadszállás, 200 néző. Vezette: Ignácz (Kriván, Bánki). Szabadszállás: Lázár - Vörös (Új­vári), Desztics (Németh), Huszár, Kovács A, Sári, Kis-Juhász, Zrínyi, Jakab, Illés, Varga. Edző: Búzási Ba­lázs. Kalocsa: Gojtán • Tóth, Greksa, Mácsai, Bényei, Balogh, Halászi (Hatvani), Pákolicz, Unyi (Varjú), Tamaskó (Taba), Máté. Edző: Alföldi Albert. Gólszerző: Németh, illetve Máté 3, Balogh. Kitűnt: Lázár, illetve Gojtán, Pákolicz, Máté, Ifjúsági eredmény: 0-4, KISKUNMAJSA- AKASZTÓ 1-1 (O-l) Kiskunmajsa, 150 néző. Vezette: Mózes (Kucsora, Nagy). Kiskunmajsa: Mindák - Fekete I„ Nagy, Szőke, Szarka, Fekete Zs. (Varga Cs.), Deli, Ujfalusi, Kovács G. (Kránicz), Varga T, Török. Edző: Fütyü Illés. Akasztó: Markó - Újvári, Lehota, Somjai, Sárközi, Megyes, Béleczki (Klajkó), Csehi, Lázár, Supka, Szentgyörgyi (Nagy). Edző: Agócs Zoltán. Gólszerző: Varga Cs., illetve Béleczki. Kitűnt: Szőke, illetve Lehota, Béleczki, Csehi. Sárga lap: Fekete 1., Ujfalusi, Újvári, Somjai. Kiállítva: Fekete I, (80. perc). Ifjúsági eredmény: 1-1. TOMPA-HARTA 0-2 (0-1) Tompa, 200 néző, Vezette: Krisko- vics (Salamon, Szabó), Tompa: Cseh - Bozsákovics, Sza­kács (Bállá), Pálinkás, Magda (Nyá­ri), Baka, Síber, Nuszpl (Szekeres), Kósa, Béleczki, Rasztik. Edző: id. Béleczki László. Harta: Zsinka - Bálint (Felföldi), Czigler (Czuczu), Vékony, Vejtei, Se­bestyén, Ispán, Szabadi, Tomolik, Bujákí (Szabó), Kovács. Edző: Szauer Tamás. Gólszerző: Bujáki, Vejtei. Kitűnt: Cseh, Pálinkás, Baka, il­letve Sebestyén, Vejtei. Sárga lap: Kósa, Baka, Rasztik, Nyári. Ifjúsági eredmény: 0-0. IZSÁK-MÉLYKÚT 4-1 (3-0) Izsák, 200 néző. Vezette: Berger (Ap­ró, Kondász), Izsák: Házi - Kurucsai, Jávorka, Bonea (Kovács Zs.), Márton, Bankes (Tóth Cs.), Mokrickij, Virágh, Török, Mezei K. (Suba), Gréczi. Edző: Gréczi Gábor. Mélykút: Kiss G. - Snyehola Á„ Szűcs, Marcsó, Bényi (Körmöczi), Bori (Kiss 1.), Kiss R„ Doszpod, Snyehola B„ Szénási, Velez. Edző: Szabó Gábor. Gólszerző: Kurucsai 2, Mezei K., Tóth Cs„ illetve Doszpod, Az első félidőben a három gól mellett két kapufát is elkönyvelt a hazai együttes. Szünet után kiegyen­lítetté vált a játék, ám miután a félidő közepén a vendégek gólt szereztek, a Gréczi-gárda magasabb fokozatra kapcsolt és ismét háromra növelte előnyét. Az izsáki csapat a közel­múltban elhunyt lelkes szurkolója és segítője, Ázsóth Tamás emlékének ajánlja a győzelmet. Kitűnt: Kurucsai, Márton, illetve Kiss.G., Szűcs, Snyehola B. Sárga lap: Bonea, Suba, Marcsó, Snyehola A. Ifjúsági eredmény: 3-0. á SOLT-KTK 2-2 (2-0) Solt, 200 néző. Vezette: Kárász (Szöllősi, Törőcsik). Solt: Tüskés - Ács (Vincze), Nagy, Duzmath, Fekete, Jánosi, Tóth, Ara­nyos, Szalaí (Herczeg), László, Beke. Edző: Freppán György. Kiskunfélegyházi TK: Kovács - Kelemen, Dongó, Földi, Poiner, Nádasdi (Biró), Nagy, Horváth, Bá­lint (Szelepcsényi), Vidéki, Fodor (Földi). Edző: Csincsák Zoltán. Gólszerző: Szalai, László, illetve Vidéki, Földi. Kitűnt: Duzmath, Tóth, Aranyos, illetve Kelemen, Földi, Nagy, Vidéki. Sárga lap: Jánosi, Kelemen, Poiner, Vidéki. Ifjúsági eredmény: 2-0. SOLTVADKERT- DUSNOK 3-0 (2-0) Soltvadkert, 300 néző. Vezette: Kecs­kés (Kara, Keszela). Soltvadkert: Hatvanyi - Aszódi, Galántai, Molnár, Hirsch, Kovács (Schmidt), Filus, Szlovák, Mészáros, Rumán (Holczimmer), Gusztos. Edző: Tápai Tibor, Dusnok: Báló J. - Ottenthál, Andricz, Jagicza, Báló F„ Konkoly, Bakula (Csizovszki), Óbéri, Sánta Z„ Sáfrán, Kincse. Edző: István Zoltán. Gólszerző: Filus, Molnár, Aszódi (11-esből), Kitűnt: Mészáros, Szlovák, Gusztos, illetve Kincse, Báló F., Jagicza. Sárga lap: Hirsch, Mészáros, Aszódi. Ifjúsági eredmény: 11-0. A mérkőzésekről tudósítottak: Deák János (Tompa), Fórizs Gábor (Jánoshalma), Gréczi Gábor (Izsák), Gyovai János (Kiskunmajsa), Hor­váth Mihály (Soltvadkert), Nagy Já­nos (Kerekegyháza), Pellikán Imre (Szabadszállás), Pető Mihály (Solt). ARMAGNYAC MEGYEI 1. OSZTÁLY 1, Harta 10 13 1 2 81-17 40 2 Izsák 16 13 1 2 54-19 40 3. Kalocsa 10 12 2 2 54-10 30 4 Akasztó 10 11 2 3 43-20 35 5. Soltvadkert 16 9 4 3 39-20 31 6. Kiekunmajaa 16 8 4 4 31-22 28 7. Nemesnádudvar 16 8 1 7 29-41 25 8. Solt 16 7 1 8 17-27 22 9. Dusnok 10 5 4 7 20-31 19 10. Mélykút 10 5 2 9 27-33 17 11. Tiszakécske 10 5 2 9 26-33 17 16 4 _ 12 23-41 12 13. KTK 10 3 3 10 19-40 12 14. Kerekegyháza 16 4­12 16-48 12 15. Szabadszállás 16 3 2 11 28-48 11 16. Tompa 16 3 1 12 19-51 9 A Tompától egy büntetőpont levonva. LAKITELEK-BUGAC 3-0 (1-0) Lakitelek, 100 néző. Vezette: Patyi (Kohajda, Herceg). Lakitelek: Kormos - Hősi, ifj. Tóth, Kalics, Molnár, Pádár, Magyar, Vörös (Szabó R.), Térjék, Szabó T„ Újváry B. Edző: Tóth Sándor. Bugac: Rokolya Zs. - Szele, Far­kas, Pintér, Csendes (Kövesdi), Sere­gély, Szikora, Kovács (Horváth), Sza­bó A., Czakó, Seres (Parádi). Edző: Borbényi Miklós. Gólszerző: Térjék 3. Sárga lap: Czakó, Pintér, ill. senki. Kitűnt: Pádár, Térjék, Kormos, ill. Szele, Seregély. Tóth Sándor: - Idény eleji mérkő­zésen a játék alapján még több góllal kellett volna nyernünk. Kovács György bugaci elnök: - A pontokhoz gólt kell elérni. A máso­dik félidőben lett volna lehetőségünk rá, de nem éltünk vele. Ifjúsági eredmény: 3-0. Tudósító: Szentirmay Tamás. CSÓLYOSPÁLOS-NYÁRLŐRINC 2-0 (O-O) Csólyospálos, 150 néző. Vezette: Molnár H. (Berki, Fülöp). Csólyospálos: Szekeres - Török, Pócsik, A. Fúrús, Sándor, Andricz, Szilágyi, Mózer (Tálas), Garas (Ko­lompár), Répás, Paragi (Rákóczi). Edző: Kitl József. Nyárlőrinc: Kocsis - Bálint, Forgó, Molnár, Kutasi, Légrádi, Sáfár, Ko­vács, László, Tóth, György. Edző: Pádár József. Gólszerző: Pócsik, Kolompár. Sárga lap: senki, ill. Sáfár, Tóth. Kitűnt: Pócsik, Szekeres, ül. Ko­csis, Kutasi. Sportszerű, de alacsony színvona­lú mérkőzésen a szerencsésebb csa­pat nyert. Ifjúsági eredmény: 0-1. Tu­dósító: A. Fúrús János. PÁLMONOSTORA-TISZAALPÁR 0-1 (0-1) Pálmonostora, 100 néző. Vezette: Tóth Cs. (Béleczki, Rőczei). Pálmonostora: Kovács L. - Kovács T., Kovács R., Szűcs, Cseh (Orbán), Locskai (Balogh), Seres (Samu), Tóth, Pozsár, Túri, Tamási. Edző: Sí­ber Mátyás. Tiszaalpár: Hekkel - Ollósi, Gé­mes, Szerencs,. Márton, Albert, Sinkó, Bugyi, Bíró, Baranyi, Lengyel (Borsi). Edző: Kása István. Gólszerző: Lengyel. Sárga lap: Cseh, ilL Szerencs, Lengyel. Kitűnt: Pozsár, ill. Lengyel, Márton, Gémes. Alacsony színvonalú mérkőzésen ritkán látható, súlyos védelmi hibá­ból szerezte meg a vezetést a vendég­csapat. Az elképzelés nélkül és szer­vezetlenül játszó hazaiak az első fél­idő végén büntetőt hibáztak. A tisza- alpári fiatalok lelkesen küzdöttek, s a második félidőben ők is kihagytak egy tizenegyest. Kalmár Nagy László szakosztály- vezető: - Se taktika, se lelkesedés. Ennek csak vereség lehetett a vége. Ez a teljesítmény a kiesés elkerülésé­hez nagyon kevés. Kamasz Imre szakosztályvezető: - Megfiatalított csapatunk lelkes já­tékkal, megérdemelten nyert. Ifjúsági eredmény: 2-2. Tudósító: Kalmár Nagy László. DUNAVECSE-KECEL 3-1 (2-1) Dunavecse, 100 néző. Vezette: Sánta P. (Tóth I., Varga Z.). Dunavecse: Losonczi - Kothencz, Kassai, dr. László (Szabó), Guttmann (Sümegi), Krepsz, Pandúr, Veres, Sallai, Jenei Pál P, Lázár (Kákonyi). Edző: Sümegi József. Kecel: Kapitány - dr. Angeli, Pongrácz (Doszpod Z.), Sendula, Farkas, Kamara, Doszpod F., Bordás, Verba, Ábrahám, Fenyvesi. Edző: Doszpod Ferenc. Gólszerző: Lázár N. 2, Sallai, ill. Fenyvesi. Sárga lap: Guttmann, Sallai, ill. Farkas Sz„ Abrahám. Kitűnt: az egész csapat, ill. Kama­ra, Fenyvesi, dr. Angeli. Jól és szervezetten játszott a ha­zai csapat és megérdemelten tartot­ta otthon a három pontot. A győze­lem biztos tudatában érkező vendé­geket minden csapatrészükben fe­lülmúlták a dunavecseiek. A 15. percben a Kecel szerzett vezetést, mely találtra a hazaiak hat perc alatt két góllal válaszoltak. A vég­eredményt a 88. percben Lázár Norbert állította be egy parádés góllal. Ifjúsági eredmény: 0-9. Tudósító: Banyári István. ORGOVÁNY-JAKABSZÁLLÁS 1-1 (1-1) Orgovány, 100 néző. Vezette: Kovács B. (Szekeres, Király). Orgovány: Czigoth - Virág, Már­ton, Baranyi, Sárai Z„ Miskei, Mészá­ros (Valkovics), Czumbil, Szabó, Né­meth, Dorogi (Sári I.). Edző: Lászka György. Jakabszállás: Kása - Kátai (Józsa), Varga, Major, Molnár, Tor- bavecz, Andrási (Zakovszki), Törte- li, H. Szabó, Szöllősi (Kánisz), Átrak (Mezei). Edző: Torbavecz József. Gólszerző: Miskei, ill. H. Szabó. Sárga lap: Sárai Z„ Sárai I., ill. Kátai. Kitűnt: Czigoth (a mezőny legjobbja), Szabó, ill. Kátai, Molnár, H. Szabó. A vendégek a mérkőzés elején ve­szélyes kontráikkal ráijesztettek a hazaiakra. Akár több góllal is vezet­hettek volna. Czigoth többször száz- százalékos gólhelyzetben tisztázott. A Jakabszállás egy mintaszerű tá­madást végén szerzett vezetést, amit az első félidő végén Miskei egy jól eltalált lövéssel kiegyenlített. A má­sodik félidőben mindkét gárda a vé­dekezésre összpontosított, így - két Czigoth-bravúrtól eltekintve - sok említésre méltó esemény már nem történt a találkozón. Végül igazságos eredmény született. Ifjúsági eredmény: 5-1. Tudósító: Vízteleki János. TABDI-KUNSZENTMIKLÓS 1-0 (0-0) Tabdi, 100 néző. Vezette: Patala (Lo­vas; Sörös). Tabdi: Kovács L. - Fábián, Petróczi, Digner, Tóth I., Mezei, Kuti, Lukács, Pszota (Tóth Z.), Szikszai, Farkas (Szabó). Edző: Bácsi László. Kunszentmiklós: Bebők Boczek, Forró, Kaiber, Korsós, Zsol­nai, Lovász, Bajnóczi, Ordasi, Tóth, Kalmár. Edző: Lovász Sándor. Gólszerző: Tóth Z. Sárga lap: Mezei, Petróczi, ill. Bebők. Kitűnt: Lukács, Petróczi, Szik­szai, ill. Boczek, Kaiber. Végig támadta a mérkőzést a ha­zai gárda, ám a vendégek szerencsé­jére, csak egyszer talált a kunszent- miklósiak hálójába. Ifjúsági eredmény: 5-3. Tudósító: Kovács László. Szabadnapos: Kunszállás. A Csen­gőd visszalépett a bajnokságtól. Eredményeit törölték, tavaszi ellenfe­lei pedig 0-0-ás gólkülönbséggel mér­kőzés nélkül megkapják a 3 pontot. HEIBL ISOLIERTECHNIK MEGYE II. ÉSZAK 1. Kecel 16 12 3 1 52-21 39 2, Kunszállás 16 12 1 3 49-22 37 3. Helvécia 16 11 3 2 45-17 36 4. Tabdi 16 11 Ilii 4 37-20 34 5. Tiszaalpár 16 10 3 3 36-17 33 6. Lakitelek 16 10 111 5 52-30 31 7. Dunavecse 16 8 _ 8 30-30 24 8. Jakabszállás 16 6 4 6 36-34 22 9. Csólyospálos 16 7­9 31-34 21 10, Orgovány 16 5 4 7 30-33 19 11. Kunszentmiklós 16 5 2 9 30-55 17 12. Ladánybene 16 4 3 9 32-49 15 13. Pálmonostora 16 34 9 18-37 13 14. Bugac 16 4 1 11 27-48 13 15. Nyárlőrinc 16 3 3 10 27-34 12 10. Csengőd Ilii­■'w­0-0