Petőfi Népe, 2003. november (58. évfolyam, 255-278. szám)

2003-11-26 / 275. szám

10. oldal - Petőfi Népe 2003. November 26., szerda lüffliHH SPORT A bdjcüclk Úticélja: Új-Zéland Tudósítóink jelentik * Tudósítóink jelentik * Tudósítóink jelentik * Tudósítóink jelentik Triatlon Borbély Miklós vezetőedző kísére­tében tegnap 3 bajai triatlonista in­dult útnak a világ végére. A Mogyi SE Baja élversenyzői, Bajai Pé­ter, Koch Renáta és Poros Timea züric­hi átszállással Új-Zélandra utazott a magyar válogatottal. Az óriásgép ma 15 órakor érkezik meg a dél-koreai Incheonba, ahonnan - tankolás után - 19.50-kor indul tovább Aucklandba, ahol csütörtökön 11-kor landol. Onnan háromórányi várakozás után repülnek tovább a távoli ország déli szigetére. A több mint kétnapos utazás csütörtök 15.30-kor ér véget. Ekkor érkeznek meg Queenstownba, a triatlon vb hely­színére. Az akklimatizáció és a ver­senypályával való ismerkedés utáni el­ső felmérő a december 2-án megrende­zendő aquation vb lesz. A futásból, úszásból, majd ismét futásból álló sportág - az eddigi tapasztalatok sze­rint - jó felvezetőnek bizonyulhat a tri­atlon csúcsrendezvényére. Tavaly a mexikói Cancunban rendezett aquat­ion vb-n Bajai Péter ötödik lett. Az olimpiai távú triatlon vb-t decem­ber 6-7-én rendezik meg Queen- stownban. A 190 ezer amerikai dollár - mintegy 42 millió 115 ezer forint - össz­díjazású verseny a rendezők szerint minden idők legnépesebb triatlon világ- bajnoksága lesz. ______________■ Ú jabb két győzelem ___________Kéiilarda N B I/B-s női mérkőzések: Kiskunhala­si NKSE-Csömör 34-20 (13-11), Kiskunhalas: Vörös - Paulikl, Rus- kó 2, Gönczöl 10/6, Szűcs 4/2, Zámbó 4, Matetits. Csere: Veres (k), Schmidt 5, Kurgyis 5/1, Valovics 3, Baross. Edző: Zsiga Gyula. Kiállítás: 4, ill. 12 perc. Hétméteres: 4/3,111.9/9. Az első félidőt az idegeske­dés, a kapkodás jellemezte, sokáig fej­fej mellett haladt a két együttes. Aztán néhány percen át egy góllal vezettek a vendégek, de a halasiak - főleg Gönczöl hétmétereseinek köszönhetően - gyor­san fordítottak. A második játékrészben megnyugodott a hazai gárda, több játé­kos teljesítménye Is feljavult és a cserék is bejöttek. A Csömör egyszerűen nem tudott mit kezdeni a hazaiak játékával. A kiskunhalasi közönség ekkor igazi örömkézilabdát látott, szebbnél-szebb akciókkal, védésekkel. Amíg hazai ol­dalon minden bejött, addig a vendégek csak elvétve találtak a hálóba, A Kis­kunhalas fölényes győzelmet aratott ri­válisa felett. Kiskunhalasi NKSE-Bőcsi KSE 34-22 (17-10). Kiskunhalas: Vörös - Paulikl, Gön­czöl 4/2, Schmidt 7, Szűcs 4, Zámbó 4, Matetitsl, Csere: Veres (k), Ruskó, Kurgyis 8/2, Valovicsl, Baross 2, Bo- dóczki 2, Tápai. A hét másik mérkőzése, a Bőcs elle­ni találkozó volt, és a kőtelező győzel­mek kategóriájába tartozott. Nem is volt gond, hiszen a Kiskunhalas maga­biztosan nyert. Talán egy kicsit fásul- tabb volt a társaság, ám ez annak a számlájára írható, hogy a Csömör elleni mérkőzés igen sokat kivett a lányokból, illetve a most már folyamatosan három naponta követik egymást a meccsek. A Bőcs altatós kézilabdája kicsit lelassí­totta a hazaiak játékát, ám az időkérés után kezdett elhúzni a Halas. A máso­dik félidőben tovább nőtt a különbség, melyben jelentős szerepet vállalt a sé­rüléséből felépült Kurgyis. Később a fi­atalok is pályára léptek, akik ügyesen használták ki lehetőségeiket. NB I/B-s férfimérkőzés: Mezőkö- vesd-Kiskunhalas 35-29 (15-14). Mező­kövesd, 400 néző. Kiskunhalas: Gillich - Kun 7, Ju­hász 1.3, Vörös 8/3, Lakatos 3, Benkő P. 1, Benkő Cs. 3. Csere: Vízkeleti (k), Pocsaí 3, Szabó, Virág 1, Juhász. Edző: Szakács József. Teltház várta a csapatokat a pazar mezőkövesdi sportcsarnokban, ahol Vörös révén a halasiak szerezték meg a vezetést. A vendégek irányítója meg sem állt nyolc találatig, amivel végig lendületet adott csapatának. A mezőkö­vesdiek azonban hamar rendezték so­raikat és fokozatosan elhúztak (5-2, 9- 5). A fordulás után a halasiak kezdtek jobban, labdaszerzésekkel és jó véde­kezéssel a 39. percben már három gól­lal vezettek. A hazaiak a játékrész köze­pén fordftottak és a vezetést a meccs vé­géig nem is engedtek ki kezükből. Ifjú­sági eredmény: 41-35. __________J s xinesTV-t NYERHET! A szavazó adatai: Név: Cím: Telefonszám: A borítékra írja rá: Petőfi Népe REKLÁMAJÁNLÓ 6000 Kecskemét, Szabadság tér 1/A Beküldési határidő: 2003. december 6, szombat. Érmek w a BMX országos bajnokságról KERÉKPÁR A BMX országos bajnokság 3-4. fordulója a Méta Kupáért, Kecskemét. Győzte­sek és megyebeli helyezettek, flatland profi: 1. Koncsecskó Tamás (Szolnok); master: 1. Czégény Sándor (Tószeg), 2. Szitás Gábor (Kecskemét); expert: 1. Varga Pál (Kmét). Félcső A-kategória: 1. Kis Tamás, 2. Fekete Ádám, 3. Bajkó Ariel (mind Kecskemét). Street A: 1. Kis Tamás, 2. Terecskei János (Kmét). Spine A: 1. Kis Tamás, 2. Fekete Ádám, 3. Bajkó Ariel. Utánpótlás orszá­gos bajnokság, eredmények, flatland fiú A-kat.: 1. Juhász Tamás (Szolnok), 3. Kajtár Zsolt (Kmét); B-kat.: 1. Farkas No­el és Farkas Gaszton, 3. Nagy Tamás és Nagy Bence (mind Kmét). Flatland lány A-kat.: 1. Sinkó Andrea, 2. Szántó Szand­ra, 3. Bíró Orsolya; B- kát.: 1. Sinkó Klaudia, 2 Husek Nóra; C-kat.: Ágoston Emese, 2. Bor sodi Zsuzsa, 3. Veres Ka talln (mind Kmét). Street A-kat. fiú: 1. Bajkó Ariel, 2. Fekete Ádám (mindkettő Kmét), 3. Cslkszentmihályi Benjamin (Bócsa); leány: 1. Sinkó Andrea és Sinkó Kaludia, 3. Ágoston Emese (mind Kmét). CSELGÁNCS Diák C. krcs. (1993-as szül.) orszá­gos bajnokság. Budapest. A kecskeméti Hírős JSE eredménye, 36 kg: 1. Fogasy Gergő, aki az ob-n öt mérkőzést nyert. Győzelmével ő lett a kecskeméti klub el­ső országos bajnoka. Edzője: Kerekes Sándor, nevelőedzője: Fogasy Gergely. A Bajai Judo Club eredményei, Fiúk, 39 kg: 3. Kalmár Norbert. Lányok, 32 kg: 3. Erdő Noémi, 45 kg: 3. Dedinszky Emese. Edző: Kelle László. Junior B-korcsoportos magyar baj­nokság, Kecskemét. A Hírős JSE ered­ményei, 55 kg: 5. Gyulai Áron, 66 kg: 5. Tóth Róbert. A Bajai Judo Club eredmé­nye, 73 kg: 1. Rudolf Tibor. Radics Attila edző tanítványa a verseny legtechniká­sabb versenyzője elmet is elnyerte. KÉZILABDA NB Il-es férfimérkőzések: Herceg­szántó-Pécsi KK II. 28-32 (15-21). Bácsbokod, vezette: Marton, Szelják. Hercegszántó: Szabó - Gyurity 1, Kis­szabó 8/2, Holpert 10/2, Metzger 2, Báltin 1, Major 3. Csere: Barátit (k), Hirtenberg 3, Pekanov. Edző: Gál Géza. Kiállítás: 4, ill. 8 perc. Hétméteres: 5/4, ill. 4/4. Kitűnt: Kisszabó, Holpert. Gál Géza: - Nem sikerült a féléves tel­jesítményünkön kozmetikázni. Miklós KC-Abony 28-28 (14-13). Kunszentmiklós, 100 néző. Vezette: Var­ga, Vindis. Miklós KC: Princzes - Miss 2, Tóth 4, Krichenbaum 13, Horváth 1, Kerékgyár­tó 3, Schuszter 1. Csere: Kuli 3, Haspel 1, Pribék. Kiállítás: 6, ill. 8 perc. Hétméteres: 3/2, ill, 3/3. A zsinórban megnyert hét mérkőzésük után ezúttal is a miklósiak voltak a találkozó esélyesei. Ám a lelke­sen játszó, gyors indításokból gólokat szerző Abony alaposan meglepte őket (5.p.: 0-3,8.p.: 1-6). A hazaiak csak a 20. percben érték utol ellenfelüket (9-9), majd onnantól felváltva estek a gólok. A második játékrész elején 2-3 góllal vezet­tek a hazaiak (45.p.: 21-18). Ekkor az Abony időt kért és taktikát váltott: Krichenbaumot és Tóthot emberfogással kezdték követni, miközben kapusuk le­húzta a rolót (50.p.: 22-23). Az 58. perc­ben sikerült 27-25-re fordítani, de aztán újabb hazai hibák következtek és egy perc múlva már 27-28 volt az állás. Négy másodperccel a vége előtt hetest dobha­tott a Miklós KC és Így sikerült megmen­teni az egyik bajnoki pontot. Kitűnt: Princzes, Krichenbaum, ill. Tóth (k), Nagy 7, Nász 6. Delfin KC-Kiskőrösi KSK 23-28 (9-13). Kecskemét, 100 néző. Vezette: Harta, Mihály. Delfin KC: Nemcsák - Oberman 2, Ta­mási 8, Horváth 9, Németh, Csontos 2, Farkas. Csere: Mészáros 2, Galanov, Tar­jányi, Fekete, Bélák. Edző: Nagy Ferenc. Kiskőrös: Gál - Pagács, Szabó 5, Do­bos 4, Horváth 4, Weiszhaupt 4, Deme­ter 3. Csere: Torgyik, Berényi 3, Nagy 1, A kecskeméti Kis Tamás kiemelkedően szerepelt a BMX-ob-n, Vass 4, Szentgyörgyi, Rideg, Szarnék. Edző: Borbás János. Kiállítás: 2, ill. 2 perc. Hétméte­res: 1/1, ill. 4/4. A bajnokság éllovasával talál­kozott az utóbbi fordulókban egyre jobb játékot nyújtó, fiatal kecskeméti gárda. A két csapat 6-6-ig együtt ha­ladt, majd a hazaiak kétgólos előnyt sze­reztek. A vendégek azonban a félidő hajrájában rövid idő alatt fordítottak. A második játékrész két gyors kiskő­rösi góllal in­dult. A Delfin­nek Horváth és Tamás átlövésgól- jaival a félidő közepé­re sikerült 21-23-ra fel­zárkózni. A nagy csatá­ban a rutinosabb ven­dégek ismét jobban bírták a hajrát és meg­érdemelten szerezték meg a két pontot. Ki­tűnt: Tamási, Horváth, Nemcsák, illetve Szabó, Dobos, Horváth, Weiszhaupt, Tiszakécskei VSE-Kondoros 27-25 (17-15). Tiszakécske, 150 néző. Vezette: • Dzsipoff, Vörös. Tiszakécske: Polgár - Görömbei 4, Koncz 5, Oneth 10/3, Mészáros 2, Dö­mötör 4, Ivaskó 1. Csere: Fazekas (k), Gál, Andrusik 1, Bende, Fejes, Pászti. Edző: Vazul Zsolt, Fejes László. Kiállítás: 4, ill. 4 perc. Hétméteres: 3/3, ill. 4/2. Nehezen lendült játékba a hazai csapat, amelyből hiányzott az egyik meghatározó ember, a napokban műtőit Csató, A félidő közepére így is si­került négygólos előny szerezni. Ám a több volt NB I/B-s játékossal felálló ven­dégek szünetig két gólra felzárkóztak. A második félidő elején zsinórban három talált be a Kécske. Ekkor azonban követ­kezett a szokásos holtpont: 10 percig nem lőttek gólt. Szerencsére a hazaiak védekezése feljavult, Így megakadályoz­ták, hogy az ellenfél fordítson. Győzel­mével a Tiszakécske felzárkózott a 8. helyre. Kitűnt: az egész csapat, ill. Jarabek 10, Polgár 6, Kiss 5. Ifjúsági ered­mény: 32-32, Mizse KC-Tököl 28-27 (13-11). Lajos- mizse, 150 néző. Vezette: Gábor, Takács. Mizse KC: Sárközi - Drabant 1, Szász 5, Czigléczki, Szabó 2, Józsa 8, Horváth 6. Csere: Godán (k), Németh, Kollár 2, Gábos 4, Szarvas. Edző: Péter László. A mérkőzés előtt a hazaiak neve mel­lett 6, a vendégekénél pedig 11 ponttal állt a táblázaton. Idegesen kezdtek a csa­patok, pontatlan átadások, elrontott hely­zetek jellemezték a játékot. Aztán 44 után a Sárközi remek védéseinek, a Józsa által értékesített büntetőknek köszönhe­tően vezetést szerzett a Lajosmizse és előnyét a szünetig meg is tartotta. Ide tar­tozik még, hogy a vendégek edzőjét a fél­idő utolsó percében a játékvezetők kizár­ták. A második játékrész első gólját a Mizse lőtte, de az előny nem volt meg­nyugtató, mert a hazaiak védekezésben sokat hibáztak, amit későtt az ellenfél ki is használt. Ezt követően Szász is a kizá­rás sorsára jutott. A végjáték izgalmasan alakult: a hazaiak ismét átvették a veze­tést, de a Tököl egyenlített. A győztes gólt 3 másodperccel a vége előtt Józsa lőtte hétméteresből. Kitűnt: Sárközi, Józsa, Gábos, Horváth. NB Il-es női mérkőzések: Érdi VSE- Kecskeméti NKSE 20-25 (9-10). Érd, ve­zette: Major, Megyesi. Kecskemét: Halasi - Palástiné 3, Ta­nú, Szabó 2/1, Márki 11/3, Tóth 2, Szijjártó 4. Csere: Baranyák, Paor Smolc 3, Herczeg, Pécsi. Edző: Toókos György. Kiállítás: 4, ill. 2 perc. Hétméteres: 6/0, ill. 6/4. Jól kezdtek a vendégek a kiesés ellen küzdő Érd ellen (8.p.: 0-3), amelyhez három büntető hárításával Halasi kapus is hozzájárult. A bírói tá­mogatást élvező hazaiak a félidő köze­pére aztán felzárkóztak (18.p.: 6-6). On­nantól felváltva estek a gólok, amelyből a játékrész végén a Kecskemét jött ki jobban. A második félidő eleje nagy küzdelmet, kiegyenlített játékot hozott (40.p.: 14-14). Aztán az érdiek erejét fel­őrölte a vendégek lelkes, fegyelmezett védőmunkája, akik fokozatosan átvet­Mai sportműsor KÉZILABDA. Magyar Kupa női mérkőzés: Kiskunhalasi NKSE-Hódme- zővásárhely. Kiskunhalas, ÁMK-sportcsarnok, 17 órakor. Az NB I-es vásárhelyi csapatban a halasi közönség több régi ismerőst is felfedezhet: Asztalos Juditot, Vi­rág Erikát, Kósa Anikót, Mucsi Zsuzsannát. KOSÁRLABDA. Magyar Kupa férfimérkőzés a 16 közé jutásért: Szolnoki Baglyok-Univer KSE. Szolnok, 18.30-kor. Az NB Il-es szolnokiak ellen a kecskemé­ti csapat idegenlégiósai nem játszhatnak. A továbbjutás egy meccsen dől el. Magyar Kupa, országos női selejtező, 3. forduló: Autópark PVSK-Bajai Bács­ka. Pécs, 18.30-kpr. LABDARÚGÁS. Bajnokok Ligája, 5. forduló, kezdés: 20.45-kor. E-csoport: VfB Stuttgart-G. Rangers, Panathinaikosz-Manchester United. F-csoport: 01. Mar- seüle-Real Madrid, FC Porto-Partizan Beograd. G-csoport: Chelsea-Sparta Praha, Lazio-Besiktas. H-csoport: Ajax-Milan, Celta Vigo-FC Bruges. g ték a játék irányítását (50.p.: 17-22). A hajrában a kecskeméti csapat biztosan tartotta előnyét és megérdemelten nyert. Ifjúsági eredmény: 14-19. Pécsvárad-Hercegszántó 23-15 (13-5). Pécsvárad, 100 néző. Vezette: Nagy, Tóth. Hercegszántó: Tábori Zs. - Pál, Péczka 1, Pálfia, Koholák 4/1, Lengyel 7/5, Tábori M. 3. Csere: Ropoliné (k), Csátity, Putterer, Klement. Edző: Gál Géza. Kiállítás: 4, ill. 4 perc. Hétméteres: 4/2, ill. 8/6. Az első félidőben gyengél­kedő vendégek csak szünet után találták meg játékstílusukat, ám a hátrányt már nem sikerült ledolgozni. LABDARÚGÁS A Kovács Ádám vezette Celladam Vállalkozói Csoport lesz a Ferencvárosi Torna Club új tulajdonosa, míg Vársze­gi Gábor cége, a Fotex Rt. kiszáll a klub finanszírozásából. A létrejött szerződé­sek értelmében az új befektető három éven belül 1,2 milliárd forintot - évi 400 milliót - utal át a Ferencvárosnak, majd 2006-ban újabb 300 milliót ad a részvé­nyekért, így tulajdonossá lép elő. KOSÁRLABDA NB I. B-csoportos férfimérkőzés: Ba­jai KK-Sárvár 87-95 (21-23, 21-13,19-19, 21-27, 5-13). Baja, 200 néző. Vezette: Győrffy, Domokos. Bajai KK: Hosszú G. 21/12, Lévai, Kati, Kancsár 34/12, Bődi 18/6. Csere: Ágfalvi 12, Sibalin, Mészáros 2. Edző: Hosszú István. Hosszú István: - Nyert meccset en­gedtünk ki a kezünkből. A harmadik negyed után hat ponttal, öt perccel a vé­ge előtt pedig 69-61-re vezettünk. Ám rosszul szedtük a védőlepattanókat, ezeket a sárváriak rendre kosárra váltot­ták. Ráadásul a hajrában „minden mindegy” alapon dobták a hárompon­tosokat. Szerencséjük volt, két triplával egyenlítettek. A hosszabbításban is ők voltak eredményesebbek. Ismét bebizo­nyosodott, hogy fiatal csapatom még rutintalan az ilyen éles helyzetekben. Hiába hajtottak becsülettel, ez nem volt elég a győzelemhez. Női NB I/B Keleti-csoport: Bajai Bácska-Debreceni Sportiskola 80-75 (24- 17,17-26,16-18,23-14). NB Il-es férfimérkőzés: Kiskunfél­egyházi KC-Kalocsai KE 124-61 (35-16, 27-21,30-8,32-16). A félegyháziak gyors, látványos játékkal végig vezetve bizto­san nyertek. RÖPLABDA NB Il-es női mérkőzés: Bács Tak Mélykút-Ráckeve 0:3 (-14, -5, -9). Bács Tak Mélykút: Csontos, Czeglédi, Weisz, Miskolczi, Deák, Cséplő. Csere: Radvánszki (liberó), Magyar, Weis, Narancsik. Edző: Csontos Ferenc. Junior eredmény: 3:0 (15,16,19). ÚSZÁS Bikádi Gábor emlékverseny, Kecs­kemét. Eredmények, fiúk, delfin krcs. 50 m mell: 1. Goralszki László (Miskolc) 38.22. Cápa, 50 gyors: 1. Járai Zlltán (Dunaferr) 30.27. 200 gyors: 1. Járai Zol­tán (Dunaferr) 2:17.73. Gyermek, 50 pil­langó: 1. Fazekas Dániel (FTC) 29.95, 3. Végvári Dávid (Baja) 33.05.400 gyors: 1. Fazekas Dániel 4:30.65,2. Végvári Dávid 4:49.84. Serdülő, 50 hát: 1. Nyúl Gábor (KVSC) 33.01. 400 gyors: 1. Nyúl Gábor 5:18.38. Férfi, 100 m mell (Bikádi- emlékv.): 1. Schmidt Gábor (Orosháza) 1:21.14, 5. Ziegner Bence (KVSC) 1:35.29. 800 gyors: 1. Zámbó Balázs (Jövő SC) 9:59,81. Lányok, delfin, 50 m mell: 1. Kemény Roxána (Bp. Sparta­cus) 47.91, 4. Lisztes Andrea (KVSC) 52.44. Cápa, 50 gyors: 1. Jókay Orsolya (FTC) 30.95. 200 gyors: 1. Jókay O. 2:30.09. Gyermek, 50 pillangó: 1. Oláh Gerda (Dunaújváros) 31.80. 400 gyors: 1. Oláh G. 4:44.42. Serdülő, 50 hát: 1. Pongó Anna (KVSC) 33.85, 5. Fazekas Anna (KVSC) 37.95. 400 gyors: 1. Faze­kas Vivien (Jövő SC) 4:52.41, 3. Pongó Anna 5:27.12, 4. Fazekas Anna 5:31.37, 6. Lökös Emese (Baja) 5:33.63. Női 100 pillangó: 1. Magó Ágnes (KVSC) 1:03.84, 6. Fazekas Anna 1:16.69. 800 gyors: 1. Magó Ágnes 9:16.74. A Kecskeméten rendezett Bikádi Gábor úszó-emlékversenyen tizenöt egyesület háromszáz sportolója indult.________________________________________________fotói b. r. "A Kecskemét belvárosában, a Horváth Döme körúton (a volt Expressz étterem helyén) a Báli 2002. Kft. beruházásában megvalósításra kerülő EXPRESSZ UDVARHÁZ utcafronti részén 350 m-es kirakatos üzlet-iroda helyiség tulajdonjoga eladó! Átadás: 2004. december. Információ: 30/935-77-21. 451323. A DÉMÁSZ Rt.Kiskunfélegyházi Üzemeltetés vezetősége értesíti a lakosságot, hogy hálózati berendezések átépítése miatt áramszünetet tart IIIIIMIIII _____ D tíTlASZ RT Kiskunfélegyháza külterületén: 2003. december 2-án. 7.30 órától 15.30 órái« Endre major száritó (MAJCOOP) és Lenin Tsz lakótelep tr. körzetekben, valamint Pálmonostora belterületén a Nagyatádi u. - Tejüzem tr. körzetekben. 2003. december fi-án. 13 órától 16 óráig Kiskunfélegyháza bei- és külterüle­tén a Tarjányi - Orgona u. - Akácfa u. - Tejüzem - Építőipari Szöv. - Dobó u. - Csongrádi u. tr. körzetekben. 2003. december 9-én. 9 órától 12 óráig a Lenin Tsz Autójavító és a Kisfaludy u. tr„ szintén december 9-én. 11 órától IS óráig az Orgona u. tr. körzetekben. 2003. december 10-én. 8 órától 12 óráig Kiskunfélegyháza külterületén a Vereb iskola - Szabó Sz. I. II. és Határ út tr. körzetekben. 2003. december 10-én. 11 órától 15 óráig a Petőfi Tsz Szabó kastély - Solymosi tanya - Újbeton - Földi tanya - Borpince - Gumiüzem - Betonkeverő tr. körzetek­ben. 2003. december lQ-én, 7,30 órától 12 óráig Kunszállás és Kiskunfélegyháza külterületén a kunszállási MÁV és Aszfalt keverő tr. körzetekben. Megértésüket köszönjük. 451885