Petőfi Népe, 2003. november (58. évfolyam, 255-278. szám)

2003-11-19 / 269. szám

10. oldal - Petőfi Népe S P ŐRT 2003. November 19., szerda Tudósítóink jelentik Országos bajnok dzsúdós, karatés CSELGÁNCS Diák B-korcsoportos országos baj­nokság, Kecskemét (54 egyesület, 205 versenyző). A Kecskeméti JC verseny­zőinek eredményei, 29 kg: 1. Kovács József, 3. Kovács Attila. Edzőik: Nagysolymosi Sándor, Nedelkovics Dávid. A Bajai Judo Club cselgáncsozói- nak eredményei. Fiúk, 32 kg: 3. Holczer Dávid, 35 kg: 7. Szurok Zol­tán, 38 kg: 3. Köller Milán, 41 kg: 7. Husti Ákos. Lányok, 28 kg: 3. Feny­vesi Berta, 49 kg: 5. Vedelek Edina. Edzők: Kelle László, Gyúró László, Perhács Attila. =”■ Serdülő országos Irajnokság, Ceg­léd. A kecskeméti Hírős JSE eredmé­nye, 73 kg: 5. Kuthy Árpád. A Bajai Ju­do Club eredményei. Fiúk, 40 kg: 5. Rudolf Bálint, 66 kg: 5. Koprivanecz Milán, +81 kg: 5. Tillinkó Kristóf. Edző: Andrási Barna. A Kecskeméti JC ered­ményei, 45 kg: 5. Bodor Zoltán. 50 kg: 3. Mihálovics Zoltán, 5. Deák Ferenc. Edző: Bíró Tamás. KARATE Kiokushyn utánpótlás országos bajnokság, Berettyóújfalu (43 szak­osztály 300 versenyző). A Kalocsai SE eredményei, gyermek I. kcs., közép­súly: 3. Mike Péter. II. kcs., könnyű­súly: 3. Varga Máté. Ifjúsági leány, 55 kg: 3. Csefkó Eszter, +55 kg: 1. Szécsényi Szilvia. Junior leány, 60 kg: 1. Vernóth Csilla. Edzőjük: Szűcs Zsolt. KÉZILABDA NB I/B-s férfimérkőzés: Szeged Dorozsma-Kiskunhalasi KC 30-26 (15-7). Kiskunhalas: Vízkeleti - Kun 8, Benkő P. 2, Lakatos 1, Vörös 6, Juhász 1, Benkő Cs. Csere: Gillich (k), Kiss (k), Pocsai 3, Szabó 3, Jekő 1, Virág 1, Csapi. Edző. Szakács József. A jelentős magassági fölényben lé­vő hazaiak kihasználták, hogy a hala­siak kissé megszeppenten léptek a pályára, és egymás után szerezték góljaikat. A vendégkapusok sem vol­tak igazán formában, így az első fél­időben jelentős előnyre tett szert a hazai gárda. A második játékrészben a halasiak játéka kezdett a valós tudá­sukhoz közelíteni. Ennek köszönhe­tően csökkent a különbség. Ezt a fél­időt négy góllal meg is nyerték. A ha­lasi pontszerzésnek főleg az első fél­idő csalódást okozó játéka miatt nem volt reális esélye. Kitűnt: Kun, Vörös, Szabó. Ifjúsági eredmény: 31-35. NB Il-es női mérkőzések: Szek- szárd-Hercegszántó • 31-23 (12-11). Szekszárd, 100 néző. Vezette: Kertész, Tari. Hercegszántó: Tábori Zs. - Pál 2, Péczka 6, Pálfia 2, Klär 3, Lengyel 5, Tábori M. 1. Csere: Ropoliné (k), Juhászné, Putterer, Klement, Koholák 4, Csátity. Edző: Gál Géza. Kiállítás: 2, ill. 12 perc. Hétméteres: 11/7, ill. 2/2. Kitűnt: Tábori Zs., Péczka. Gál Géza: - Végre jól játszottunk, és akkor kiderült, hogy nemcsak a hazai csapat az ellenfél. Kecskeméti NKSE-Ceglédi Kék Cá­pák 28-24 (17-11). Kecskemét, 200 né­ző. Vezette: Székely, dr. Vattay. Kecskemét: Halasi - Palástiné 1, Ta­nú 2, Szabó 10/2, Márki 4, Tóth 3, Szijjártó 6. Csere: Farkas (k), Paor Smolc 1, Herczeg 1, Baranyák, Pécsi. Edző: Toókos György. Kiállítás: 4, ill. 10. perc. Hétméteres: i/2, ill. 6/5. A tavaly még az NB I/B- ben szereplő két szomszédvár mérkő­zése kihagyott hazai helyzetekkel és két gyors vendéggóllal kezdődött. A ceglédi előny a 10. percig megmaradt (5-7). Ezután a hazaiak védekezése fo­kozatosan feljavult, amely az ered­mény alakulásában is megmutatkozott (20.p.: 9-9). A félidő hajrájában egyér­telművé vált a kecskemétiek fölénye, akik gyors akciókkal 8-2-es tíz percet produláltak. A második félidő első fele kiegyenlített játékot hozott, felváltva 'estek ägőlók'(45.p.: 24-17). Továbbra is a hazai csapat irányította a játékot, esetenként villámgyors gólokat lőttek - az 51. percben kettőt is - és ezzel be­biztosították a győzelmet. A hajrában minden cserejátékosuk pályára lépett, így a vendégek csökkenteni tudták hát­rányukat. Ifjúsági eredmény: 19-22. NB H-es férfimérkőzések: Kiskőrö­si KSK-Szigetszentmiklós 26-15 (12-7). Kiskőrös, 200 néző. Vezette: Berente, Lukács. Kiskőrös: Gál - Szabó 4, Kromholcz 2, Horváth 7, Demeter 3, Berényi 4, Vass 3. Csere: Szentgyörgyi R., Pagács 1, Dobos 1/1, Weiszhaupt 1, Kastély. Edző: Borbás János. Kiállítás: 2, ill.10 perc és egy kizá­rás. Hétméteres: 2/1, ill. 2/1. Az ered­mény alakulása: 9.p.: 2-2, 14.p.: 4-4, 24.p.: 9-7, 27,p.: 11-7, 38.p.: 16-10, 47.p.: 18-14, 52.p.: 21-15. Egy héttel korábban, az addig száz- százalékos Dabas idegenbeli legyőzé­sével nyilvánvalóvá vált, hogy a Kiskő­rös esélyes az őszi elsőség megszerzé­sére. Ehhez hazai pályán mindenkép­pen nyernie kellett a 4. helyen álló Szigetszentmiklós ellen. Mindkét olda­lon sok hibával kezdődött a találkozó, s csak az első negyedóra után sikerült a hazaiaknak némi előnyre szert tenni­ük. A félidő hajrájában lőtt három gól­lal ötre növelte előnyét a Kiskőrös, és ezt a második játékrész közepéig meg­tartotta. Ekkor Horváth András vezér­letével nagyobb sebességre kapcsoltak a hazaiak. Ezt az iramot a vendégek jó­val nagyobb termetű kulcsjátékosai képtelenek voltak követni. Kitűnt: Hor­váth, Gál, Demeter, illetve Becz G., Sze­keres. Borbás János: - Szigorú védekezé­sünk és az utolsó negyedórában lőtt góljaink a viszonylag gyengébb játék ellenére is meghozták a várt ered­ményt. Mizse KC-Albertirsa 24-25 (12-13). Lajosmizse, 150 néző. Vezette: Barta, Fegyveres. Mizse KC: Godán - Drabant 2, Szász 6, Szabó 4, Szórád 2, Szarvas, Horváth Z. 7. Csere: Sárközi (k), Czigléczki 1, Józsa, Kollár, Németh 2. Edző: Péter László. Kiállítás: 14, ill. 6 perc. Hétméteres: 4/2, ill. 5/4. A találkozó előtt a két együttest egy pont válaszotta el egy­mástól a táblázaton. Hazai siker esetén helyet cserélhettek volna. Először a vendégek találtak a hálóba, majd fel­váltva estek a gólok (12.p.: 5-5). Ekkor sok technikai hiba, eladott labda és ki­hagyott helyzet jellemezte a játékot. Aztán a vendégek kaptak újra lábra és zsinórban 3 gólt lőttek (9-12). A hát­rányt sikerült szünetig egy gólosra csökkenteni. A második félidőben is folytatódott a Mizse kapkodó játéka: elrontott támadások és rossz védeke­zés után ismét elhúztak a vendégek (19-14). A különbség csak azért nem lett nagyobb, mert Godán kapus szen­zációsan védett. A hajrában a hazaiak­tól Szórádot, az Albertirsától Vargát végleg kizárták. A közjáték a vendége­ket zavarta meg jobban, így a Mizse az 55. percben egyenlített. Ezután azon­ban kettős emberhátrányba kerültek és már nem tudtak újítani. Kitűnt: Godán, Horváth Z., ill. Varga, Horváth 1. Ifjúsá­gi eredmény: 38-23. Hercegszántó-Mecseknádasd 21-35 (11-13). Bácsbokod, 100 néző. Vezette: Csorba, Dobos. Hercegszántó: Szabó - Gyurity 2, Varga 6, Holpert 6, Metzger 2, Kissza­bó 2, Major 1. Csere: Simon (k), Rezák, Pekanov 2, Báltin. Edző: Gál Géza. Kiállítás: 14, ill. 4 perc. Hétméteres: 3/2, ill. 5/5. A hazaiak kondíciója csak egy félidőre volt elegendő. Kitűnt: Sza­bó, Varga. Kiskunmajsa-Algyő 29-29 (14-15). Kiskunmajsa, 200 néző. Vezette: Bodóczky, Ökrös. Kiskunmajsa: Nyerges - Varga F. 1, Virág 6, Varga S. 7, Kovács 6, Zsubori 5, Tajti. Csere: Sebestyén (k), Zerinváry 2, Gera 1, Molnár 1, Kálmán M., Felföl­di. Edző: Medgyes József. Mindkét csapat hazai pályának érezhette a majsai sportcsarnokot, hi­szen az Algyő csapatában is több egy­koron Majsán kézilabdázott játékos (Vajas, Szabó, Buknicz, Prezenszky, Hovanyecz) szerepelt. A találkozó az algyőiek góljaival indult, majd a vendé­gek 3-4 gólos előnyre tettek szert. A majsai csapat az ellenfél irányítóját, Bukniczot külön őrzővel kísérte az egész meccsen keresztül. A félidő vé­gére egy gólra zárkózott fel a hazai együttes, többek között Varga Sándor félpályáról lőtt góljának köszönhetően. A második félidőt lendületesen kezdte a Majsa, amelynek Virág indulásból lőtt góljai után már 4 gól volt az előnye. A vége előtt két perccel ebből még ket­tőt megőriztek, de a vendégek egész pályás letámadása megzavarta a maj- saiakat: egymás után két gólt kaptak. Az utolsó 20 másodpercre kettős em­berhátrányba került hazaiak már nem tudták belőni a győztes találatot. így maradt a döntetlen, a változatos, kifeje­zetten élvezhető találkozón. Kitűnt. Kovács, Varga F., Sebestyén, ill. Szabó 7, Vajas 6. Ifjúsági eredmény: 35-27. KOSÁRLABDA NB I. B-csoportos férfimérkőzés: Veszprémi Egyetem-Bajai KK 109-88 (29-18,34-19,27-27,19-24). NB 1. B-csoportos női mérkőzés: Kecskeméti KC-Szolnoki Főiskola 74-63 (13-17,25-18,19-18,17-10). Kecskemét, vezette: Reisz, Szabó. Kecskemét: Halmi 8/6, Benyov- szky 23/18, Laczi 10/6, Herczeg 3, Serbán 13. Csere: Tordasi 4, Tóth E. 13/6, Beliczai. Edző: Szilaski Tamás. A Kecskeméti KC negyedik mérkő­zését játszotta tegnap a helyi városi sportcsarnokban. Az eddig veretlen ha­zaiak végig nehezen tudták ellensú­lyozni a szolnoki csapat magassági fö­lényét. A második félidő elején tíz ponttal elhúztak a hazaiak, amit az utolsó tíz perc elején a szolnokiak ki­egyenlítettek. A véghajrá azonban is­mét a Kecskemété volt: tizenegy pont- tos különbséggel negyedik győzelmü­ket aratták. A KKC újabb sikere a gyors embereinek - Benyovszky, Tordasi - köszönhető. Szilaski Tamás: - Küzdőszelle­münkkel ma nem volt probléma. Okos játékkal nyertünk a végén. Kitűnt: Benyovszky, Tordasi, illet­ve Horti 19. NB Il-es férfimérkőzés: Mező- berény SE-Kiskunfélegyházi KC 78-71 (13-17, 18-14,21-16,26-24). KKC: Varga 10, Rabi 11/3, Vidéki 5, Kósa 4, Baukó 23/6. Csere: Jáger 8, Máriás B. 10. Edző: Varga Imre. Az ide­genben is esélyesebbnek tűnő félegy­háziak szétesően játszottak. Egyedül Baukó teljesítménye emelhető ki. NB Il-es női mérkőzés: Mező- berényi DSE-Kiskunfélegyházi KC 75- 45 (21-10,19-10, 20-10,15-15). KKC: Pallagi 7, Hevér 14, Zugi 6, Makány, Máté 9. Csere: Seres, Pál 9. Edző: Nádasdi József. A félegyháziak bátortalanul játszottak és sok labdát el­adtak. Teljesítményük csak a negyedik negyedben volt elfogadható. RÖPLABDA NB I-es női mérkőzés: Kalocsai SE- Angyalföldi DRC 0:3 (-15, -15, -19). Ka­locsa, vezette: Tilman, Szabó. KSE: Korsós, Kengyeli, Faragó E., Faragó L, Vass, Sztupovszki. Csere: Gyimesi, Majoros. Edző: Faragóné Ma­gyar Edit. Az eredmény alakulása, 1. szett: 5:4, 8:8, 11:11, 13:11, 14:24. 2. szett: 9:11,10:16.3. szett: 2:0,2:5,9:9,15:13, 17:17,17:22. A vendégek fantasztikus szerváik­kal valósággal padlóra küldték a kalo­csai csapatot, amely a végjátékot nem bírta. Junior eredmény: 2:3. NB Il-es női mérkőzés: Közgazda- sági Egyetem SC-Bács Tak Mélykút 3:0 (15,11, 7). Bács Tak Mélykút: Csontos, Radvánszki, Hatalóczky, Miskolczi, Deák, Cséplő. Csere: Magyar (liberó), Narancsik, Weis. Edző: Csontos Fe­renc. Junior eredmény: 3:1 (-19, 15, 13, 23). Mélykút: Csontos, Weis, Malus- tyik, Miskolczi, Narancsik, Cséplő. Csere: Ördögh. SAKK NB I/B-s csapatbajnokság: Széche­nyi SE Kecskemét-Dunaharaszti 3:9. NB Il-es mérkőzések: Kunszent- miklós ÁMK Bege SE-Makó II. 10.5:1.5, Tákisz Kecskemét-Orosháza 6:6, Na- gyatád-Baja 6:6. Pécs-OK Travel Kalo­csa 11:1, döntetlent ért el: Papp P., Ba­lázs. A kalocsai csapat fennállása leg­súlyosabb vereségét szenvedte el. NANBUDO III. Free Line Kupa nemzetközi gyermekverseny, egyben magyar bajnokság, Kecskemét. A magyarok mellett szlovén és horvát versenyzők indultak. A kecs­keméti Free Line SE eredményei; nemzetközi verseny, egyéni forma­gyakorlat, fiúk, 1987-90-es születésű­ek: 1. Bíró Tivadar; 1991-92. sz.: 3. Szilvási Máté; 1993-95. sz.: 3. Kemény Dániel. Lányok, 1989-90. sz.: 3. Pó­lyák Szandra. Küzdelem, fiú, 1987-90. sz.: 3. Varga Viktor. A magyar bajnok­ságon elért eredményeik, egyéni for­magyakorlat, fiúk, 1987-90. sz.: 1. Bí­ró Tivadar, 2. Varga Viktor.; 1991-92. sz.: 1. Szivási Máté; 1993-95. sz.: 2. Kemény Dániel. Lányok, 1989-90. sz.: L Pólyák Szandra; 1991-92. sz.: 1. Ke­mény Ditta. Fiú csapat formagyakor­lat: 1. Free Line SE (Bíró Tivadar, Szilvási Máté, Varga Viktor). Egyéni küzdelem, fiúk, 1987-90. sz.: 1. Varga Viktor, 2. Pecznyik István; 1991-92. sz.: 2. Szilvási Máté; 1993-95. sz: 3. Kemény Dániel. Lányok, 1989-90. sz.: 1. Pólyák Szandra; 1991-92. sz.: 2. Ke­mény Ditta. A Free Line SE nanbu- dokái kimagasló eredményeket értek el. A formagyakorlatban első alkalom­mal sikerült megszerezniük a nem­zetközi 1. helyet a legidősebbek kor­csoportjában. A kiváló szereplés Ki­rály Józsefnek (4. dán), az egyesület vezetőjének és Süveg Tibornak (3. dan), a gyerekeket felkészítő vezető­edzőnek köszönhető. A kecskeméti Sziládi Gergő (jobbra) akcióban a nanbudo bajnokságon. FOTÓI B. R. i Vili Willingenben Pool biliárd vb Földes Vilmos ismét a németor­szági Willingenben áll a zöld­posztós asztalhoz. A bajai bili- árdozó egyedüliként képviseli Magyarországot a mától vasár­napig tartó junior pool biliárd világbajnokságon. Földes tavaly kétszer is elkápráz­tatta a willingenieket. Februárban ő szolgáltatta az Universal Pool Event elnevezésű biliárd nagyhét egyik legnagyobb szenzációját. Az Európai Klubcsapatok Kupáján a Németországban légióskodó bajai sportoló csapata legjobbjának bi­zonyult: hat meccséből ötöt meg­nyert, s az 5. helyre hozta fel a PBC Schwertét. A Valley Európa Kupa csapatversenyében szintén Földes volt a főszereplő: csapata bronzér­mes lett, majd ezt a bravúrt egyé­niben is megismételte. Júniusban a junior pool biliárd Eb-n a 8-as já­tékban bronzérmes lett, a 9-es já­tékban pedig ezüstérmet nyert. A19. évét december közepén be­töltő bajai fiatalember számára ez­úttal a világbajnoki érem a tét a Dortmund melletti kisvárosban zaj­ló világversenyen. Földes kiváló for­máját bizonyítja, hogy vereüenül nyerte a vb európai selejtezőjét. No­vember első hétvégéjén a hollandiai Arnhemben a kontinens 32 legjobb junior pool biliárdozója küzdött a vb részvételt jelentő három helyért. A többszörös utánpótlás Európa- bajnok bajai versenyző az első for­dulóban erőnyerő volt. Ezután soro­zatban győzte le ellenfeleit: a hol­land Danny van Haren 7-2-re, a bel­ga Kevin Lannoye 7-3-ra, az osztrák Emanuel Hofstetter 7-2-re, a német Vrakas Lambrost 7-3-ra. Aztán selej­tező döntőjében 7-6 győzte le a né­met Nicolas Ottermannt, így tor­nagyőztesként jutott ki a vb-re. Willingenben a világ 32 legjobb junior pool büiárdozója küzd meg a vb-címért. Az erős mezőnyben a győztesről a tudás mellett minden bizonnyal a pillanatnyi forma és a szerencse dönt. l cs. Nem tudnak hibázni NŐI KÉZILABDA NB I/B-s női mérkőzések: Mis- kolc-Kiskunhalasi NKSE 20-27 (10-15). Kiskunhalas: Vörös - Paulik 1, Schmidt 2, Szűcs 3, Gönczöl 6/2, Zámbó 10, Matetitsl. Csere: Veres (k), Ruskó 4, Valovics, Baross. Edző: Zsiga Gyula. Hétméteres: 6/5, ill. 3/2. Kiállí­tás: 4, ill. 4 perc. Két idegenbeli győ­zelemmel zárta az elmúlt hetet az eddig még veretlen kiskunhalasi női gárda. A Miskolc ellen hétközben, a Maléwal vasárnap játszottak. A bor­sodiak ellen jól kezdtek a vendégek, különösen Zámbó Krisztinának „sült” nagyon a keze, hiszen már az első félidőben nyolc találatnál járt. Igaz, a jól védkező hazaiak később felzárkóztak és a halasiak eddig jól működő védelmét is sikerült időn­ként megtréfálniuk. Mindenesetre a győzelem nem forgott veszélyben. Kitűnt: Zámbó. Ifjúsági eredmény: 15-28. Malév Bp. Airport HC-Kiskun- halasi NKSE 18-32 (5-15). Kiskunhalas: Vörös - Paulik 3, Ruskó 3, Szűcs 5/2, Gönczöl 6/2, Zámbó 5, Matetits. Csere: Veres (k), Schmidt 4/2, Valovics 5/1, Baross 1/1, Tápai, Bodóczki. Hétméteres: 4/3, ül. 10/8. KiálU­tás: 0, ill. 2 perc. Ez a találkozó sok­kal jobban sikerült a hétközinél. Vil­lámrajtot vettek a halasiak (0-6). Az első hazai gól csak a 9. percben esett. Az FTC-ben kézilabdázó, ket­tős játékengedéllyel rendelkező Kamper Olivia személyében szinte „egyszemélyes seregként” állt fel a MALÉV. Egyedül ő jelentett veszélyt a halasi kapura, a többiek lövései vagy a sáncban akadtak el, vagy pe­dig a kapusok hárítottak. Nem vélet­len, hogy az I. félidőben az idei sze­zon második legkevesebb találatát gyűjtötte be a halasi gárda. Ezután sem lankadt a figyelem, a Kiskunha­las tovább hajtott, és több jó egyéni teljesítmény után nagy különbségű győzelmet aratott a jelenleg 10. he­lyen álló MALÉV eüen. Kitűnt: Vö­rös, Szűcs, Ruskó, Gönczöl, Zámbó. Ifjúsági eredmény: 27-28. Ld.: Veimpert 11, Tápai 10. _____________■ _______________Hírek » Hírek « Hírek_______________ C SELGÁNCS. Szarajevóban rendezik meg hét végén a junior EB-t, melyen az 52 kg-osok között szőnyegre lép a KJC versenyzője, Perge Ilona is. A kecske­méti dzsúdóslány nemrégiben első lett egy szlovákiai versenyen, s 48 kilóban imponáló fölénnyel nyerte meg a junior ob-t is. így beválogatták a november 20-án Szarajevóba utazó válogatott csapatba. ULTI. Hercegszántón rendezik deceber 6-án az egyéni és csapat ultibajnoksá­got. A helyi vendéglőben (10 ó) sorra kerülő versenyre november 28-áig lehet nevezni Vélin Marinnál a 79/554-060-as telefonon. TEREMFOCI. November 29-én rajtol Izsákon a városi teremlabdarúgó bajnok­ság. Ebben az idényben 14 csapat vehet részt a pontvadászatban. Jelentkezni november 23-ig lehet Gréczi Gábornál a 70/335-7869-es telefonszámon. TENISZ. Sátor Kupa néven férfi amatőr párosverseny lesz november 22-én (12 ó) a kecskeméti Széktói teniszpályán. Nevezni pénteken 15 óráig lehet Tóth Mihálynál a 20/95-91-062-es telefonon. MAI MŰSOR. Kézilabda. NB I/B-s női mérkőzés: Kiskunhalasi NKSE- Csömör. Kiskunhalas, ÁMK-sportcsarnok, 18 órakor. Az élen álló halasiak a második helyezett Csömör gárdáját fogadják. A rangadón minden szurkoló je­lenléte nagy segítséget nyújthat. Kosárlabda. NB I. A-csoportos férfimérkőzés: Zalaegerszeg-Univer KSE, 18 órakor. Labdarúgás. Barátságos válogatott mér­kőzés: Magyarország-Észtország. Üllői út, 17 órakor. Jv.: Milan Sedivy (cseh). Az Európa-bajnoki pótselejtezők visszavágója (zárójelben az első meccsek eredményei): Szlovénia-Horvátország, 17.30. Norvégia-Spanyolország, Török- ország-Lettország, 19.30. Wales-Oroszország, Hollandia-Skócia, 20.30-kor. ■ ^Bemutatódarabok végkiárusítása!^ Ezt érdemes megnéznie! O PORCHER (francia) termékek: fürdőszobabútorok, csaptelepek, mosogatók, szaniteráruk, kerámia zuhanytálcák, öntöttvas fürdőkádak. > KALDEWEI (német) termékek: acéllemez fürdőkádak és zuhanytálcák. O Saját gyártású öntöttvas zuhanytálcák. Hihetetlenül alacsony árak! KOR-BAD Kft. Fürdőkádszaküzlet Kecskemet, Bajnok u. 9.