Petőfi Népe, 2003. november (58. évfolyam, 255-278. szám)

2003-11-10 / 261. szám

10. oldal - Petőfi Népe SPORT 2003. November 10., hétfő NB III. Dráva», Alföld-csoport Gólesővel búcsúzott a Baja BAJA-MOHÁCS 9-2 (4-0) Baja, 200 néző. Vezette: Lakos (Sza­kács, Barna). Bajai LSE: Kámán - Faldum, Kiss, Papp, Tettinger (Nagy Á.), Milassin, Faddi (Pilcsuk), Cifra, Nagy E„ Hemády, Koch. Edző: Szőcs Lázár. Hidas: Ömböli - Székely, Pilisi (Kaiser), Lakatos, Máté Z„ Daradics (Paplauer), Máté P., Miklós, Sándor, Kővári, Tálas. Edző: Pilisi József. 8. perc: Papp saját térfelének köze­pén szerelt, majd kiugratta Nagy E.-t, aki kicselezte a kapust és S m-ről gu­rított a hálóba, 1-0. 18. perc: Cifra egy keresztlabdát a tizenhatos vonalán vett maga elé és az alapvonal felé közelítve a kivetődő ka­puson átemelve helyezett a kapuba, 2-0. 20. perc: Tettinger indításával Nagy E. húzott el a jobb szélen. Kö­zépre lőtt labdáját a menteni igyekvő Székely saját kapujába emelte. Öngól, 3-0. 45. perc: Nagy E. tőrt be a büntető- területre a bal szélen. Beadását Koch pördítette kapura, az Ömböliről kiper- díllő labdát Tettinger 2 méterről po­fozta a hálóba, 4-0. 52. perc: Percek óta a hazai védő­fal előtt zajlott a játék, egy szép kom­bináció végén Pilisi az ötös sarkáról lőtt a hálóba, 4-1. 58. perc: Székely saját kapuja felé csúsztatott, Nagy E. rácsapott a labdá­ra. Egy csel utáln visszasarkalt Koch elé, aki 12 méterről laposan lőtt a ka­pu közepébe, 5-1. 61. perc: Nagy E. egy hosszú indí­tással saját térfeléről lépett ki és maga­biztosan helyezett a bal alsó sarokba, 6-1. 70. perc: Papp emelt a védők mö­gé, a kirohanó Ömböli a labda mellé ugrott, így Koch zavartalanul gurítha­tott 5 méterről a gólvonal mögé, 7-1. 72. perc: Nagy E. léphetett ki a mélyből érkező passzal, majd kisod­ródva a keresztlécre emelt. A felper­dülő labdárért Koch és Pilisi harcolt, utóbbi saját kapujába emelte a játék­szert. öngól, 8-1. 85. perc: Milassin remek kereszt- passzával Cifra nyargalt el a bal szé­len. Beadása a hosszú oldalon érkező Faldum elé került, aki 8 méterről a bal alsóba helyezett 9-1. 88. perc: Egy balról keményen be­lőtt szögletet az álmélkodó védők kö­HB lll„ DHÁVfl-CSOPORT 1. Szentlőrinc 14 14­­44-3 42 2. Marcali 1 WÄ 14 0 2 3 30-17 28 3. Dombóvár 14 8 4 2 28-18 28 4. Beremend 14 8 3 3 28-15 27 5. Nagyatád 14 8­8 22-24 24 e.Bóty H 7 2 ü 20-20 23 7. Baja .............. 1 4 7 1 6 38-25 22 8. Bonyhád 14 f Wk 8 27-27 22 9. Harkány 14 4 4 6 14-20 16 10. Mohács 14 4 4 6 20-29 16 11. Kozármisleny 14 4 2 8 27-32 14 12. Balaton boglár 14 4 2 8 28-34 14 13. Szekszárd 14 4 1 9 19-25 13 14. Zamárdí 14 3 3 8 18-23 12 15. Hidas 14 4­10 16-51 12 18.PVSK 14 'm 5 0 15-31 5 A bajaiak (fehérben) utolsó őszi hazai mérkőzésükön 9 góllal szórakoztatták a hazai nézőket. zött Tálas 4 méterről továbbított a há­lóba, 9-2. csőt, aki kilépett a hazai védők közül és okosan a kapu bal oldalába helye­Nagy iramban kezdtek a csapatok és nyílt sisakos harcmodort választot­tak. A bajai találat sem vette kedvét a Hidasnak. Kétszer gólba tartó labdát rúgtak ki a vendégvédők, egy ízben pedig Nagy Előd 40 méteres ívelése a kapufán landolt. Szünet után sem változott a játék képe. Ehhez az is kel­lett, hogy a Hidas nem állt be bekkel- ni. Olykor csak egy-két védő maradt hátul a gyors hazai támadókkal, akik gólveszélyesen közlekedtek a pályán. A vendégek méltósággal és sportsze­rűen viselték a gólesőt, még az utolsó negyedórában is mentek előre. Köz­ben a hazaiak éltek a lehetőséggel és többször látványos, gyors akciókat ve­zettek, így búcsúztak a hazai közön­ségtől. Kitűnt: Nagy E., Cifra, Papp, Koch, Faldum illetve Miklós További eredmények: Pécsi VSK- Bonyhád 1-1, Zamárdi-Bóly 3-0, Mo- hács-Balatonboglár 2-1, Dombóvár- Marcali 1-1, Szentlőrinc-Harkány 2-0, Nagyatád-Kozármisleny 3-2,Szek- szárd-Beremend 0-1, zett, 1-1. 56. perc: Egy balról középre ívelt labdát a kaputól 10 méterre üresen ál­ló Schlachtovszkí egyből a hálóba lőtt, 2-1. 82. perc: Vörös a jobb oldalon lefu­totta a hazai védőket, beadását Takács 8 méterről a hálóba vágta, 2-2. 90. perc: Parti egyedül vezette a kapura a labdát, de a visszafutó védők ' beérték és az utolsó pillanatban fel­szabadítottak. Közel egyenlő erősségű két csapat küzdött a pályán. A kapuk felváltva forogtak veszélyben. A vendégek az utolsó percben óriási helyzetet hagy­tak ki. összességében a döntetlen igazságosnak mondható. Kitűnt: Schlachtovszkí, Gulácsí, Bak, illetve Péntek, Garaczi, Takács, Vörös. Ozsváth Ferenc: - örvendetes, hogy egyre jobb, érettebb telje­sítményt nyújt a csapat. Bízom ben­ne, hogy a fiatalok a következőkben még sok örömöt szereznek szurko­lóiknak. NAGYKÁTA-HETÉNYEGYHÁZA 2-2 (1-1) Nagykáta, 100 néző. Vezette: Bató. Nagykáta: Bak Pálinkás, Czakó I., Collins, Tóth, Fejős, Ofella, Czakó 1I„ Schlachtovszkí, Gulácsi, Bori. Edző: Fejős Pál. Hetényegyháza: Fehér - Torbán, Guttyan (Kovács J.), Kovács A., Garaczi, Szász, Fűz, Kocsis (Parti), Péntek, Vörös, Takács (Jurászik). Edző: Ozsváth Ferenc. 3. perc: Collins jó ütemben indí­totta a bal oldalon Czakót, aki 16 méterről úgy lőtt a rövid sarokba, hogy a labda még Fehér kezét is érintette, 1-0. 25. perc: Egy gyors hetényegyházi akció során Torbán kiugratta Taká­További eredmények: Algyő- Fegyvernek 2-2, Túrkeve-Cegléd 4-2, Szarvas-Rákóczifalva 2-5, Jamina- örkény 0-2, Hódmezővásárhely-Kon- doros 1-0, Gyomaendrőd-Tápiószecső 0-2, Monor-Szajol 8-0. HB III., ALFÖLD-C80P0BT ~ 1. Örkény 13 11 1 1 37-7 34 2 Tapíószecsó 13 10 1 2 35-11 31 3 Turkeve 13 10 1 2 34-16 31 4 Monor 13 8 2 3 45-20 26 5 Algyó 13 6 6 2 24-10 23 6 Cegléd 13 6 3 4 33-17 21 7. Rákóczifalva 13 6 3 4 33-21 21 8. HmváaárheV 13 5 6 3 16-16 20 9. Nagykáta 13 5 3 5 19-22 18 10. Gyomaendröd 13 4 3 6 21-23 16 11. Fegyvernek 13 3 5 5 19-26 14 12. Hetényegyháza 13 2 8 5 18-19 12 13. Jamlna 13 3 2 8 12-21 11 14. Szarvas 13 3 2 8 18-33 11 15. Kondoros 13­2 11 4-45 2 16 Szajol 13­­13 6-67 IfÜ ______________________NB II. WlNNER-CSOPORT F eltörték a vendégvédelmet KISKUNHALASI FC- SZENTES 1-0 (0-0) Kiskunhalas, 200 néző. Vezette: Czeglédyné (Székely, Szalai). Kiskunhalasi FC: Jeszenszky - Balogh, Gyimesi, Duzmath, Mihárik, László (Kuklis 70.), Szigeti, Cseri (Szabó 1. 60.), Várkonyi, Lukács (Schwak 89.), Sidó. Edző: Schróth Lajos. Szentes: Bíró - Keller, Gyagya, Pálfi, Szabó T., Tóth, Kerepeczki, Szarvas, Fajkusz, Ábel, Mátyás (Taskovics 73.). Edző: Bozóki Zoltán. 20. perc: Cseri ívelt magasan kö­zépre a szögletzászló közeléből. Fajkusz éppen László elé fejelte a lab­dát, aki 16 m-ről jócskán fölé lőtt. 31. perc: Szabó T. 25 m-es, a kapu bal oldala felé tartó szabadrúgását védte Jeszenszky. 37. perc: Lukács emelt remek ütemben a balösszekötő helyén kilé­pő Szigeti elé, akinek 8 méteres lapos lövése a kifutó Bíróról szögletre pat­tant. 45. perc: Szabó T. jobb oldali szöglete után Gyagya közeli fejesét tolta szögletre a hazai kapus. 50. perc: Szarvas közeli lövése után a labda a gólvonalon álló Várko- nyiról pattant tó. 55. perc: Pálfi előbb könyökölt, majd belerúgott Minarikba, amiért a játékvezető kiállította a vendégek labdarúgóját. 56. perc: Lukács beadása után Duzmath 12 m-es, bal sarokba tartó lövését védte bravúrral Bíró. A kipat­tanót Szigeti éles szögből a hosszú sarokba vágta, ám a bíró - Székely partjelző beintésére - les miatt kifelé ítélt szabadrúgást. 66. perc: Szabó T. szöglete után Szarvas csúsztatta meg a labdát a rö­vid oldalon, amelyről a hosszú sarok­nál berobbanó Gyagya csak centikkel maradt le. 75. perc: Lukács gurított Szigeti elé, aki 11 m-ről megcélozta a bal sar­kot, ám Bíró szenzációs reflexszel vé­dett. 77. perc: Szabó L. lódult meg a bal oldalon, majd laposan középre adta a labdát. A beadásba elsőre még bele­léptek a védők, de érkezett Balogh, aki négy méterről a kapu közepébe bombázott, 1-0. A vecsési ötgólos siker után a kis­kunhalasi közönség nagy várakozás­sal tekintett a találkozó elé. Nagy iramban kezdtek a csapatok, sorra dolgozták ki helyzeteiket, ám azok ki­maradtak. Szünet után aztán egyre keményebb lett a mérkőzés. A kapu­sok mindkét oldalon több ízben is bravúrral avatkoztak a játékba. A kis­sé elhamarkodottnak tűnő kiállítás után a hazaik kerültek fölénybe. A vendégek a végén emberhátrányban is kitámadtak, de a próbálkozásaikat nem kísérte szerencse. A küzdelmes, közepes színvonalú találkozón a ha­zai csapat izzadságszagú, de megér­demelt győzelmet aratott, életben tartva ezzel felzárkózási reményét. Kitűnt: Gyimesi, Balogh, Várko­nyi, illetve Kerepeczki. Schróth Lajos: - A harcos, küz­delmes mérkőzésen nehezen tudtuk feltörni az ellenfél védelmét. Bozóki Zoltán: - A kiállítás eldön­tötte a mérkőzést. További eredmények: Putnok- Salgótarján 2-1, BVSC-Karcag 2-2, So- roksár-Mátészalka 2-1, Baktalóránt- háza-Makó 1-2, Gyula-Sátoraljaúj- hely 2-1, Kistarcsa-Vecsés 2-1, Oros- háza-Kazincbarcika 0-0. NB II., WlNNER-CSOPORT 1. Makó 13 9 3 1 27-4 30 2. Gyula 13 8 4 1 24-7 28 3. Mátészalka 13 8 3 2 36-18 27 4. Orosháza 13 6 5 2 19-11 23 5. Kazincbarcika 13 6 4 3 29-22 22 Q. Baktatórántháza 13 5 3 5 19-10 18 7. Putnok 13 5 3 5 18-16 18 8 Ktstarcsa 13 5 2 6 13-24 17 9. Szentes 13 4 4 5 16-13 16 10. Karcag 13 3 6 4 19-18 15 11. Vecsés 13 4 2 7 15-32 14 t2. Soroksár 13 2 7 4 11-14 13 13. Salgótarján 13 4 1 8 9-21 13 14. BVSC 13 2 6 5 15-18 12 15. Kiskunhalas 13 3 2 8 18-29 11 16. Sátoraljaújhely 13 1 3 9 10-11 6 A MÓL több mutatóját tekintve az első tíz közé került a világ­szerte vizsgált 201 olajcég közül a szakmában mércének számító John S. Herold Inc. amerikai gazdaságkutató intézet felmérése szerint. Európában a legjobbak, a világon a hetedikek vagyunk az egy hordó olajegyenértékre vetített nyereség szempontjából. Európában a második, a világon pedig a kilencedik helyet foglaljuk el a szénhidrogének kutatási és termelésbe-állítási fajlagos költségeinek alacsony szintjét illetően. Az idén 36-ik alkalommal végzett felmérés bizonyítja a MÓL kutatási és termelési szervezeteinek hatékonyságát. Az elért sikerekben jelentős szerepe volt a kiskunhalasi szervezetek költségtakarékos és fegyelmezett munkájának. Ezen eredmé­nyeknek is köszönhető, hogy a 2002-es év során 326 millió forintnyi helyi adóval tudtunk hozzájárulni a Bács-Kiskun megyei települések célkitűzéseinek megvalósításához. Ezúton szeretnénk köszönetét mondani a Kutatás- Termelés Divízió kiskunhalasi munkatársainak és család­tagjaiknak, hiszen e kimagasló eredmény az ő áldozatos és kitartó munkájuk nélkül nem jöhetett volna létre. A** Hernádi Zsolt Elnök-vezérigazgató www, moh hu A fejlődés lendülete 'ete^W--^4 Bokor Csaba Kutatás-Termelési igazgató I