Petőfi Népe, 2003. október (58. évfolyam, 229-254. szám)

2003-10-29 / 252. szám

10. oldal - Petőfi Népe SPORT 2003. Október 29., szerda :£|f|lH| Feltörekvő magyarok Szuper Levente és a káposztásmegyeri csarnok: a magyar hoki két büszkesége. Jégkorong A magyar hokisok eddig is boldo­gultak, sőt a fél világ a csodájára járt, hogy pálya nélkül is a máso­dik vonal élcsapatának számít a válogatott. Most viszont hirtelen két jégcsamok is felépült a fővá­rosban, sőt Zalaegerszegen és Ka­posváron is építkeznek. A magyar hoki tehát a paradicsom felé tart. Ami sokáig csak álom volt, az ma már valóság lett: száz százalékot javult a hazai jégkorong létesítményhelyzete. A fehérvári és dunaújvárosi fedett pá­lya után a fővárosban a nyáron ké­szült el az AstraZeneca-csamok és no­vember közepén az UTE-jégstadiont is átadják. Ha azt nézzük, hogy terve­zik a miskolci pálya befedését és Zala­egerszegen, Kaposváron épül hokira alkalmas létesítmény, sőt Debrecen­ben - ahol ugye adott a Főnix-csarnok - is szeretnének élcsapatot csinálni, akkor igencsak rózsás a jövőkép. - Ép­pen az új pályák következtében egy­két év alatt komoly fejlődésnek indul­hat a sportág - mondta Studniczky Fe­renc, a hokiszövetség elnöke. - A fia­talok kulturált körülmények között tanulhatják az alapokat, míg a hatcsa­patos bajnoki létszám hosszú távon tartható lesz. Studniczky szerint részben a jó sportdiplomáciai munka, részben az itthoni Divízió I-es vb-ken közönség­­sikert aratott felnőtt válogatott elis­mertségének köszönhető, hogy a vi­lágbajnok szlovák csapat november­ben, míg az olimpiai bajnok kanadai válogatott 2004 februárjában Magyar­­országra látogat. Két megyei győzelem Kézilabda NB I/B-s férfimérkőzések: Kalocsai KC-Várpalota 41-32 (21-17). Kalocsa, 200 néző. Vezette: Ágnecz, Sipos. Kalocsa: Garam - Beszedics G. 4, Szabó 6, Turcsik 4, Juhász G. 3, Beszedics R. 6, Juhász P. 9. Csere: Nagy (k), Kajcsa 8, Tamás 1, Sebes­­;: tyén, Dávidházi, Tóth, Csóti. Edző: 1 lorváth László. Kiállítás: 12, ill. 8 perc. Hétméte­res: 5/3, ill. 1/1. Jól kezdett a hazai csapat, amely a 11. percben már 4 góllal vezetett. Ez­után felváltva estek a gólok (25. p.: 18- 12), majd a kiállítások miatt létszám­előnybe kerülő vendégek kissé felzár­kóztak. Szünet után védekezést váltott - emberfogásra tért át - a KKC, amely a félidő első harmadában 10-3-as soro­zatot produkált. A folytatásban is érvé­nyesült a hazaiak nagyobb játéktudá­sa (49.p.: 36-23). Ezután az edző már a fiatalokat is pályára küldte, így tud­tak a vendégek 9 gólra felzárkózni. Ki­tűnt: Juhász P., Kajcsa, Beszedics R., illetve Simon 7, Soha 5. Ifjúsági ered­mény: 22-21. NB 1/B-s férfimérkőzés: Kiskunha­lasi KC-Salgótarján 29-30 (14-14). Kis­kunhalas, 300 néző. Vezette: Bujdosó, Tomecskó. Kiskunhalas: Vízkeleti - Kun 7, Benkő Cs. 2, Benkő P. 5/1 , Jekő, Baranyi, Csapi. Csere: Gillich (k), Kiss (k), Juhász 7, Pocsai 5/2, Lakatos 2, Szabó 1, Virág. Edző: Szakács József. Kiállítás: 12, ill. 8 perc. Hétméte­res: 4/3, ill. 7/6. A halasi közönség nagy várakozás­sal tekintett a mérkőzés elé. Csapatuk ugyanis sokkal többet tud annál, mint amit az eddigi eredményei mutatnak. Ám a drukkereknek ezúttal is csalód­niuk kellett, mert nem született meg a hőn áhított első győzelem. A vendé­gek kezdtek magabiztosabban és a 9. percben négy góllal (4-8) vezettek. Ek­korra sikerült a halasiak védekezését rendezni és a tarjáni támadások len­dületét lassítani. A Salgótarján 12 perc alatt két gólt szerzett, míg a Halas he­tet (11-10). A második félidőben fel­váltva estek a gólok. A halasiak a 44. percben megszerzett vezetésüket nem engedték volna ki a kezükből, ha a já­tékvezetők ítéleteikkel - tudósítónk szerint - nem segítik az ellenfelet. Az­tán az utolsó két percet kettős ember­­hátrányban, de 2 gólos vezetéssel kezdte a KKC. Az előny kevésnek bi­zonyult. A kegyelemdöfést az utolsó percben a halasiak ellen megítélt és ér­tékesített büntető adta meg. Ifjúsági eredmény: 43-29. NB 1/B-s női mérkőzés: XVII. kei. Lakóhely SE-Kiskunhalasi NKSE 16-43 (7-20). Budapest, vezette: Kecs­keméti, Szabó. Kiskunhalas: Vörös - Paulik 1, Schmidt 6, Kurgyis 3, Szűcs 3, Zámbó 5, Mateüts 4. Csere: Veres (k), Gölczöl 10, Ruskó 9, Bodóczki 2, Veimpert, Tápai. Edző: Zsiga Gyula. Kiállítás: 2, ill.10 perc. Hétméte­res: 4/3, ill. 7/5. A találkozó nem jó előjelekkel kez­dődött: még az előző bajnokin megsé­rült Szűcs Viktória, majd a mérkőzést megelőző edzésen a csapat másik be­­állósa, Gulyás Nikoletta is. Szűcs még­is vállalta a szereplést, míg Gulyásra két-három hét pihenő vár. A mérkőzé­sen a Halas lőtte az első gólt, majd büntetőből egyenlítettek a hazaiak - először és utoljára. Onnantól a vendé­gek vették át a játék irányítását, foko­zatosan elhúztak és pillanatnyi esélyt sem hagytak a fővárosiaknak. A véde­kezés jól működött, a támadásokat pe­dig rendre góllal fejezte be a vendég­csapat. Leginkább Ruskó Katalin volt elemében, aki szemfüles találatával ál­lította be a 7-20-as félidei eredményt. A második játékrészben tovább növel­ték előnyüket a vendégek, akiknél ek­kor már a cserejátékosok is szóhoz ju­tottak. NB l/B. KELETI-CSOPORT, NŐK 1. Kiskunhalas 6 5-1 183-109 10 2. Túrkeve 6 5 1 144-118 10 3. Gyula 6 5-1 150-136 10 4. Szeged 6 4 1 1 158-138 9 5. Csömör 6 4-2 160-147 8 6. Göd 6 3-3 149-137 6 7. Hajdúnánás 6 3-3 148-145 6 8. Mátészalka 6 3-3 164-167 6 9. Bőcs 6 2 1 3 131-142 5 10. Malév 6 2-4 129-150 4 11. XVII. kér. 6 2-4 145-182 4 12. Derecske 6 1-5 144-154 2 13. Miskolci Honvéd 6-2 4 100-129 2 14. Vác II. 6 1-5 120-171 2 __________________Mai sportműsor__________________ LABDARÚGÁS. Magyar Kupa mérkőzések a legjobb 8 közé jutásért: Szentlőrinc- Sopron, Tuzsér-BKV Előre, Bodajk-Pécsi MFC, Cegléd-Vasas, Szentes-Honvéd, 13 óra. MTK-FTC, 18.30-kor. (Korábban játszották: Győri DAC-Videoton 2-4, Karcag- ZTE 1-6.). A Ferencvároshoz kapcsolódó hír, hogy a Legfőbb Ügyészség négy óvást nyújtott be a május 30-ai FTC-Debrecen bajnoki mérkőzésen történt botrányt köve­tő MLSZ- és MLL-döntések ellen, így új eljárás lesz. KOSÁRLABDA. Magyar Kupa női mérkőzés: Szekszárd-Kecskeméti KC, 18 órakor. RÖPLABDA. Phoenix Mecano Kecskeméü RC-Kométa Kaposvár. Kecskemét, váro­si sportcsarnok, 17.30-kor. Karagics Mátyás edző: - Tamás Zoltán lábsérülése folya­matosan javul, ha nagyon fontos, be tud állni. Kodácsy Péternek fáj a gerince, rá nemigen számíthatok. A feladó Kása Róbert az idén már nem játszhat, mivel a leg­utóbbi bajnokin eltört a kézfejcsontja, amit összecsavaroztak. Helyettese Szabó Zol­tán lesz, ám cserefeladó egyelőre nem ül a kispadunkon. A következő, Dunaferr el­leni meccsre kerül fel a nagycsapathoz egy serdülő játékosunk erre a posztra. Ellen­felünk a hét végén három mérkőzést játszott Svájcban, az Élcsapatok Kúpjában, így játékosai bizonyára fáradtabbak lesznek. Minden gondunkkal együtt remélem, meg­lepjük őket. A legfontosabb, hogy legyen tartása a csapatnak._______________■ Tudósítóink jelentik • Tudósítóink jelentik • Tudósítóink jelentik Országos bajnok dzsúdós, ultis Országos junior bajnok­ság, Bp. A Kecskeméti JC eredményei, nők, 52 kg: 1. Perge Ilona, 57 kg: 3. Tóth Ve­ronika, 70 kg: 2. Tóth Bettina. Férfiak, 81 kg: 1. Nagysoly­­mosi Tibor. Edzőjük: Bíró Tamás. Áz 55 kg-ban a még ifjúsági korú Gyulai Áron (Hírős JSE) ötödik lett. Felnőtt nemzetközi verseny, Zág­ráb. A KJC válogatottjainak eredmé­nyei, 60 kg: 1. Hammer Erik, 66 kg. 1. Ungvári Miklós, aki nyert a 73 kg-ban is, 81 kg: 1. Nagysolymosi Sándor, 2. Kállai Zoltán. 90 kg: 2. Kállai Z. Csa­patban: 1. Kecskeméti JC. Magyar Köztársaság Kupa, Mis­kolc. Diák-C krcs., 30 kg: 5. Kovács Le­vente (Hírős JSE). ULTI Az idei országos ultibajnokság döntőjét hét végén rendezték Buda­pesten, ahol már csak a legjobb 15 ver­senyző ülhetett asztalhoz. Körmérkő­zés formájában mindenki játszott min­denkivel. A Bács-Kiskun megyebeli kártyások kitettek magukért, hiszen megszerezték az első két helyet. A győztes a csikériai Piukovics József lett 17 ponttal, a szintén 17 pontos kun­­szentmiklósi Duzmath Lajos előtt. To­vábbi sorrend: 7. Virágh László (Kiskumajsa) 15, 15. Pirisi János (Ka­locsa) 10 ponttal. ASZTALITENISZ Megyei felnőtt férfi TOP 12 baj­nokság, Kalocsa. Végeredmény: 1. Pásti Mihály (Kalocsai SE, veretlenül nyert), 2. Katus Gábor (KSE, az utóbbi két év győztese), 3. Tóth Ferenc (Köszolg Kiskunhalas), 4. Mikó László (Kiskunhalas), 5. Fodor Zoltán (Inter­­szőnyeg Lakitelek), 6. Katona László (Turmix Baja), 7. Kállai Dávid (Baja), 8. Tőzsér Tamás (Lakitelek), 9. Lo­­sonczy György (KSE), 10. Slingár An­tal (Baja), 11. Léiner János (KSE), 12. Csongor Tamás (Baja). Ambrus Tímea, az Akker Plus Soltvadkerti TE játékosa kiválóan sze­repelt a Mesterek Tornáján. Ezzel ki­vívta a részvételet a Malajziában sorra kerülő versenyre, ahol a világ legjobb tíz ifjúsági korú asztaliteniszezője mé­ri össze tudását. A vadkertiek játékosa már el is utazott Ázsiába, ahol kínai, cseh, román, német, koreai és maláj­­ziai vetélytársakkal mérkőzik. Megyei csapatbajnokság: Akker Plus Soltvadkerti TE-Kerekegyháza 10:8. Gy.: Ambrus B. 4, Gáspár P. 3, Ambrus F. 2, az Ambrus B.-Gáspár pár, illetve Istrate 3, Reibl 2, Peczelök 1, Szüágyi 1 és a Peczelök-Szilágyi páros. NB Il-es fér­fimérkőzések: Keszthely- Hercegszántó 33-26 (19-12). Keszthely, 100 néző. Vezette: Gallusz, Tóth. Herceg­­szántó: Komlódi Gyurity 4, Var­ga 3, Holpert 6, Dávidházi 3, Kisszabó 7/2, Hirtenberg 2. Csere: Varga (k), Likár, Baltin 1. Edző. Gál Géza. Kiállítás: 8, ill. 10 perc és egy kizá­rás. Hétméteres: 3/2, ill. 3/2. Gál Géza: - A kényszerből meg­bontott védelmünk az első félidőben gyengén zárt, ami döntően befolyásol­ta a végeredményt. Miklós KC-Mizse KC 35-33 (15-20). Kunszentmiklós, 150 néző. Vezette: Gábor, Takács. Kiállítás: 4, ill. 6 perc. Hétméteres: 9/7, ill. 2/1. Jól kezdett a fiatal játékosokból álló lajosmizsei csapat, amely előbb 4-0-ra, majd 12-6-ra vezetett. A Miklós KC nem találta a vendégek nyitott védeke­zésének és a gyors indításainak ellen­szerét. Szünet után a miklósiak ke­mény védekezéssel 22-25-re felzárkóz­tak, majd a 45. percben 27-27-nél egyenlítettek. Onnantól a Mizse nem tudott újítani, miközben a hazaiak já­tékosát, Krichenbaumot sem tudta tar­tani. Győzelmével a Miklós KC tovább­ra is 3. a táblázaton. Kitűnt: Krichen­­baum 16, Kuli 6, Kerékgyártó 2, ill. Sár­közi (k), Drabant 9, Szabó 5. Újkígyós-Tiszakécske 30-25 (12- 11). Tiszakécske: Polgár - Görömbei 4, Oneth 7, Csató 2, Mészáros 1, Ivaskó 2, Balogh L. Csere: Fazekas (k), Kiss A. 1, Koncz 6, Dömötör 2, Andrusik. Edzők: Vazul Zsolt és Fejes László. Kiállítás: 12, ill. 12 perc. Hét­méteres: 5/3, ill. 3/3. Az eredmény alakulása, 6.p.: 0-1,8.p.: 2-2,14.p.: 4-5, 29.p.: 11-11, 38.p.: 16-12, 47.p.: 20-18. 55.p.: 25-20. A Tiszakécske már a mérkőzés ele­jén meglepte a túlságosan magabiztos ellenfelét. Hat percig nem esett gól, ami elsősorban a kécskeiek remek vé­dekezésének, valamint az általuk kiha­gyott ziccereknek volt köszönhető. A vendégek az első félidőben végig ve­zettek, csak az utolsó másodpercek­ben vette át a vezetést az Újkígyós. Szünet után a hazai csapat a bíróktól támogatva, kihasználták a vendégek hibáit. Kitűnt: Oláh 12, ill. Polgár, Oneth, Csató, Koncz. Ifjúsági ered­mény: 33-23. NB Il-es női mérkőzés: Sziget­­szentmiklós-Soltvadkerti TE 33-31 (15- 17). Tököl, vezette: Mogyorós, Rédei. STE: Turcsány - Pál, Korsós 13, Egédi 3, Berzsenyiné 6, Frank 3, Rácz 1. Cse­re: Császár, Cseke 4, Décsi, Eifert E., Eifert T., Sörös 1, Zsikla. Edző: Forgó Erzsébet. Kiállítás: 0, ill. 2 perc. Hét­méteres: 9/7, ill. 10/9. Az első félidőbeli néhány gólos ve­zetés túlságosan is megnyugtatta a vendégeket. így a második félidőt jól kezdő hazaiak fokozatosan átvették a játék irányítását (46. p.: 25-25). A haj­rában, 29-28-as állásnál a Vadkert bün­tetőt hibázott, az ellentámadásból pe­dig a hazaiak gólt lőttek (30-28). A hát­ralévő két percben a gólkülönbség már nem változott. Hercegszántó-Csurgó 22-27 (16- 13). Mohács, 150 néző. Vezette: Jolántai, Monori. Hercegszántó: Tábo­ri Zs. - Pál, Pécska 9, Hlavati 4/2, Klär 5, Lengyel 1, Csátity 2. Csere: Juhászné (k), Putterer 1, Klement. Megbízott edző: Pálfia Mihály. Kiállí­tás: 4, ill. 6 perc. Hétméteres: 2/2, ül. 7/6. A szántó csapat a bácsbokodi sportcsarnok elfoglaltsága miatt ját­szott Mohácson pályaválasztóként. Mivel Gál edző a férfi együttessel uta­zott Keszthelyre, így a kisapdon Pálfia Mihály ült, aki szerint több alapember sérülése miatt nem sikerült a pontszer­zés. Ercsi-Kecskeméti NKSE 27-22 (14- 13). Ercsi, vezette: Kloos D., Nehéz. Kecskemét: Halasi - Palástiné 1, Paor- Smolc 4, Szabó 4/2, Márki 11, Tanú, Szijjáró. Csere: Pécsi 2, Baranyák. Edző: Toókos György. Kiállítás: 4, ill. 4 perc. Hétméteres: 8/7, ill. 3/2. Az eredmény alakulása, 6. p.: 1-6, 20.p.: 11-11, 44.p.: 19-18. Tudósítónk szerint a két játékvezető furcsa felfogásban bí­ráskodott, ténykedésük alapvetően be­folyásolta a végeredményt. Ifjúsági eredmény: 10-26. Megyei férfibajnokság: Dunaföld­­vár-Dávod 28-25 (15-14). Ld.: Szántosi 7, Horváth 6. Bácsalmás-Dávod 25-23 (11-11). Ld.: Róka 13, Szente 6, ill. Szántosi 9, Bugyáki 3. Soltvadkert-Dunaföldvár 21-28 (9- 16). SKC: Antal - Mihók, Barta 1, Hachbold, Duchai 2, Tóth B. 8/3, Gál 6. Csere: Hegyi (k), Sárosdi 4, Weisz, Arany, Barna. Edző: Duchai Zoltán. Ki­állítás: 4, ill. 4 perc. Hétméteres: 4/3, ill. 2/2. Megyei női bajnokság: FIAT Autoteam Kiskunhalas-Bácsalmás 33- 24 (15-11). Kiskunhalas: Csapiné - Fajszí 1, Tassiné 1, Szanyiné, Vasas 8/1, Fehér 5, Kamara. Csere: Kovács (k), Dusnoki 2, Faddiné 4/1, Takács 5/1, Brindza 1/1, Mészáros ö.Edző: Vasas József. Bácsalmás: Halász - Sző­ke 2, Horváth, Bozóki 2, Mészárosné, Radics, Prókai 3. Csere: Fenyvesi 11, Kocsis, Gertner 1, Máté 5. Edző: Osztrogonácz János. Az első félidőben jól tartotta magát a Bácsalmás. Sőt, még a második játék­rész első perceiben is tudott válaszolni a halasiak találataira - elsősorban Fenyvesi gólerős játékának köszönhe­tően. Aztán egyértelművé vált a hazai­ak taktikai és erőnléti fölénye és volt, hogy 13 góllal is vezettek. Vasas József: - Rangadót vívtunk az eddig veretlen Bácsalmással.Talán éppen a nagyobb feszültség miatt kap­tunk több gólt. Örülök a sikernek. Őszi első helyünk biztosnak látszik. Osztrogonácz János: - Szorosabb mérkőzést vártam. Fél éve csak egy góllal tudtak nyerni a halasiak, ám az­óta látványosan javultak. Fiatal csapa­tomban három 14 éves játékos is szere­pelt, nincs szégyenkezni valónk. Harkakötöny-Csávoly 10-20, Csá­­voly-Jánoshalma 23-14. NB H-es női mérkőzés: Újfe­­hértó-Kiskunfél­egyházi KC 65- 45 (20-9, 12-8, 17-12,16-16). KKC: Seres 5, Hevér 9, Paüagi 12, Sebeiken 4, Pál 2. Csere: Bodai 3, Makány 10. Edző: Nádasdi József. Az első őszi bajnokijukon önbizalom nélkül ját­szottak a félegyházi kosarasok. NB Il-es férfimérkőzések: Békés­­csaba-Kiskunfélegyházi KC 79-65 (17- 17, 19-17, 25-10, 18-21). KKC: Kósa 24/15, Varga 17, Rabi 3, Baukó 10/6, Vidéki. Csere: Jäger 11/3, Dobos, Kiss, Hegedűs. Edző: Varga Imre. Veresége ellenére jól játszott a KKC a tavalyi ezüstérmes otthonában. A ne­gyedik negyedre a ritmust is megtalál­ták, de fordítani már nem tudtak. HKLSE-Miklósi KékRókák 81-64 (22-11,14-16, 22-15, 23-22). Szentend­re, vezette: Bagi, Sersovszky. Miklósi KékRókák: Ájpli 2, Sértő 14/6, Horog 5/3, Kovács A. 4, Tóth P. 23/3. Csere: Magyar 13/3, Bak, Brunner 3. Edző: Pálinkó Gábor. A vendégeknél két alapember is hi­ányzott. A hazaiak magassági fölényét Pálinkó edző sok mozgással és gyors passzos játékkal igyekezett ellensú­lyozni. A miklósiak azonban gyengén, pontatlanul dobtak. A második ne­gyedben zónavédekezéssel próbálkoz­tak a Rókák, s ezzel sikerült egy kicsit közelebb kerülniük a szentendreiek­hez. A harmadik negyedben sok lab­dát adtak el a vendégek, és ezeket a hi­bákat az ellenfél ki is használta. Időké­rés után kissé összekapta magát a ven­dégcsapat, ám a végjáték ismét a haza­iaké lett. LABDARÚGÁS Megyei III. osztály, Nyugati-csop., halasztott mérkőzések: Gédérlak- Miske 8-2, Foktő-Újtelek 7-0. A12. for­duló eredményei: Homokmégy-Új­­telek 2-1, Uszód-Bátya 0-1, Öregcsertő- Ordas 2-0, Császártöltés-Foktő 4-4, Dunapataj-Géderlak 0-2, Dunatetétlen- Méhecskék 0-2, Apostag-Dunaegy­­háza 3-1. A kecskeméti Lánchíd utcai sport­­csarnokban rendezett Őszülők felnőtt teremtorna végeredménye: 1. Falép, 2. Napsugár, 3. Rejtély. RÖPLABDA NB I-es női mérkőzés: Szegedi DRE-Kalocsai SE 3:1 (-22, 20, 16, 21). Szeged, vezette: Bodrogi, Csizmarik. KSE: Faragó L, Kengyeli, Sztu­­povszki, Korsós, Vass, Faragó E. Csere: Majoros, Gyimesi. Edző: Faragóné Ma­gyar Edit. Az eredmény alakulása, I. j.: 7:13, 17:15, 22:21. II. j.: 2:6, 10:10,19:18. III. j.: 6:0, 14:8, 19:15. IV. j.: 5:6, 15:8, 17:14,20:17. Junior eredmény: 0:3. NB Il-es női mérkőzés: Dabas-Bács Tak Mélykút 3:0 (13,15,21). Mélykút: Csontos, Czeglédi, Weisz, Miskolczi, Deák, Cséplő. Csere: Ignácz (liberó), Magyar, Hatalóczky, Narancsik. Edző: Csontos Ferenc. A hazai csapat megérdemelten nyert a mezőnyben gyengélkedő mély­kútiak ellen. A találkozót kicsi és ala­csony teremben játszották. Junior eredmény: 0:3 (-23, -24, -14). NB I-es férfimérkőzések, Izsákon. Magyar ifj. válogatott-ZTE 3:0 (18, 18, 16). Ifj. válogatott-Dabas 3:2 (22, -26, 20,-19,6). SAKK Október 23-án kilencedik alkalom­mal rendezték meg Kerekegyházán az Ádám Kálmán Kupa, 12 fordulós vil­lámversenyt. A hagyományos verse­nyen 29-en indultak. Végeredmény: 1. Keresztes Richárd (Kecskeméti Szé­chenyi) 11.5, 2. Keresztes Zoltán 10.5, 3. Hajagos János 9.5 ponttal. SZABADIDŐSPORT Jánoshalmán tartotta kihelyezett ülését a Magyar Szabadidősport Szö­vetség elnöksége. A megbeszélés előtt a megyei szövetség kerekasztal-beszél­­getésre hívta össze az érintetteket, akik tájékoztatták az elnökséget a szabad­idősport megyebeli helyzetéről. A té­mához hozzá szólt többek között: dr. Ferneczi István főjegyző (megyei ön­­kormányzat), Haász László a megyei szövetség elnöke, Nagy István (Kunba­ja), Pálfi Mihályné (Dunatetétlen), Gál Géza, a Délvidék SE elnöke, Sárosi László (Vaskút), Rapcsák András (Já­noshalma), Faludi Tamás (Kiskun­­majsa). A megbeszélés fő témája: az új sporttörvény, benne a Wesselényi M. Sport Közalapítvány sorsa volt. TEKE NB I-es női mérkőzés: Szanki Olajbányász-KÖFÉM SC 5:3 (2877- 2845 fa). Pontszerzők: Török Julianna 516, Harnóczi Sarolta 494, Rávai Imréné 478 fa. Ifjúsági eredmény: 3:1 (859-849). Psz. Tóth Bagi Ildikó 453 fa. NB Il-es férfimérkőzések: Gyula- Szanki Olajbányász 7:1 (2537-2483 fa). Psz.: Berényi Lajos 422 fa. Salgótarján-Tiszakécske 5:3 (2602- 2546 fa). Bár a kécskei csapat szoros mérkőzésen vereséget szenvedett, hét forduló után vezeti a táblázatot. Köszolg SC Kiskunhalas-Sárisápi Bányász 6:2 (2591-2459 fa). Psz.: Kecskés M. 473, Tóth B. J. 438, Fe­hér B. 437, TóthB. R. 427 fa. NB III-as férfimérkőzés: Hódme­­zővásárhely-Köszolg SC II. 2:6 (2348-2469 fa). Psz.: Monostori B. 464, Brunner Cs. 439, Orosz Z. 432, Márki M. 406 fa.___________| LAKITELEKI TAKARÉKSZÖVETKEZET AHOVÁ MEGÉRI BETÉRNI A 3 hónapos futamidejű könyves és számláról lekötött betétek kamata nálunk FIX. 500 E Ft felett: évi 8,3% (EBKM: 8,562%) 5.000 E Ft felett: évi 8,5% (EBKM: 8,774%) AJÁNLATUNK FOLYAMATOS, nemcsak a Takarékossági Világnapra szól! NÁLUNK mindenki FIX-en megtalálja a számítását. BIZTOS BEFEKTETÉS - KISZÁMÍTHATÓ HOZAM! Ne feledje: Útba esik jövet-menet, segít Önnek Lakitelek! Várjuk kirendeltségeinkben: Lakitelek: 76/449-135 Nyárlőrinc: 76/343-015 Szentkirály: 76/445-030 Kecskemét, Alföld Aruház: 76/507-605 Kecskemét, belváros: 76/486-851, 480-690 A PROFITHOLDING KECSKEMÉT RT. a Raiffeisen Bank Rt. megbízásából pályázat útján értékesítésre meghirdeti az UB LEASING Kft. kizárólagos tulajdonát képező, a Raiffesien Bank Rt. Kecskemét, Vágó u. 2-4. szám alatti 3141/6/A/208. hrsz.-ú korábbi bankfiókját. Az ingatlan alapterülete: 450 m2 Ajánlati ár: 85.000.000 Ft+áfa Ajánlatokat a Profitholding Kecskemét Rt. Kecskemét, Dobó krt. 12. szám alatti irodájába kérjük leadni. A pályázat benyújtási határideje: 2003. november 15. Az ingatlannal kapcsolatos bővebb információ a 30/958-96-36 vagy a 30/935-77-21 telefonszámokon